Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bp környéki települések

fonyi
Létrehozva: 2004. január 26. 12:28
Sziasztok!!

Úgy néz ki hamarosan költözünk, eddig Budapesten laktunk és ki szeretnénk menni családi házba Bp. környékére.
Abban szeretném segítségeteket kérni, hogy írjatok tapasztalatokat, aki valahol Budapest környéki helyen lakik, mi a pozitív illetve a negatív oldala a településnek.

Elsősorban a következő három hely ami minket érdekelne: Felsőpakony, Isaszeg és Dunaharaszti.

A budai oldal árak miatt sajnos szóba sem jöhet. Felsőpakonyról sok jót hallotunk és tudtommal a közlekedés se olyan rossz. Azzal tisztában vagyok hogy csúcsidőben minden bevezető út be van dugulva ! :-)) De bármi egyéb véleményre kíváncsi vagyok!!
Tehát kérlek Felsőpakonyiak, Isaszegiek, Dunaharasztiak vagy egyéb más Budapest környékiek írjatok !!
  1. Torolt_felhasznalo_390247
    Torolt_felhasznalo_390247
    2004. március 14. 15:18176.
    Hát szó ami szó, jó ha van autó. Budakesziig. Aztán lehet a 22-essel. De rengeteg busz is jár a Széna térről.
    Habár azt szerintem nemsokára kiviszik valahova. Reggel és este a Budakeszi út nem pite, 8-ra bejárni nem egy álom, de mindösszesen 35 km. A legjobb az, ha nem kell bejárni. főleg nem időre. Jól jön egy kötetlen munkaidő. De csak mi vagyunk itt Mo-on ilyen helyhezkötöttek. Valószinű a nagyon rossz közlekedés miatt. A város felé reggel és este minden bevezető út egy kész idegbaj. A Budaőrsi az M3-as a Szentendrei a Csepeli, szóval az összes. Amig ez nem oldódik meg, (és arra még jócskán várhatunk) addig nehezen mozdul ki a nép. Az is igaz, hogy sokkal több időbe kerül mondjuk a belvárosból Csepelre kijutni autóval (ami csak 20 km) mint Gyermelyre. Ez van.
    De ugye, hogy szép hely? Örülök, hogy láttad és tetszik.
    előzmény:
    fonyi (175)
     
  2. 2004. március 14. 15:00175.
    Már átutazóban voltunk Gyermelyen, szép környék az biztos, de nem nagyon körülményes onnan a bejárás ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390247 (171)
     
  3. Torolt_felhasznalo_480293
    Torolt_felhasznalo_480293
    2004. március 13. 20:32174.
    VERESEGYHÁZI 589 nm-es összközműves építési
    ingatlan, 32 nm-es télíesített faházzal eladó, vagy budapesti lakásra cserélem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. március 13. 20:18173.
    sziasztok, én pilisvörösvári vagyok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_140219
    Torolt_felhasznalo_140219
    2004. március 13. 09:40172.
    Sziasztok!
    Én Szilasligeten lakom. Innen a hévvel hamar be lehet jutni az Őrsig, de autóval még gyorsab főleg az M3-ason.
    A lakóparkban nagyon sok lakás épül külömböző méretekben kiseb nagyobb egyaránt. A családi házak viszont elég drágák 25 milió alatt nem láttam eladó házat. Az épitési telkek is 7 milióvagy ettől több. A lakóparki lakások aránylag olcsók, de ott meg nincs kert.
    Az utak nagyon rossz állapotba vannak most kezdték a tönkrement aszfaltosat javítani és a földutakat aszfaltozni. Vásárlási és szórakozási lehetőség Leginkáb Pesten.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_390247
    Torolt_felhasznalo_390247
    2004. március 13. 07:07171.
    Sziasztok! Ha még él egyáltalán a topic. . . Hát senki nem lakik Pátyon, Zsámbékon, Gyermelyen????
    Nekünk Gyermelyen van egyenlőre csak hétvégi házunk, de álmaimban már épitkezem! A környék gyönyörű, Gyermelyen mindenki fehér, az az összesen 2000 ember. Sokáig láttam kiirva egy házon hogy 10 mióért eladó. Elég helyes ház volt, persze felujitás meg ilyesmi. Nagyon helyes falu. Ha esetleg már van valaki, aki kiköltözött, érdekelne a véleménye
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. március 11. 15:33170.
    Ahol a veresi busz jár, ott aszfaltos az út. Nagyjából máshol is. Speciel nálunk nem, mert mi erdőszélen lakunk (bár egyre távolabb tőle, mert parcelláznak, és a hobbikerteket is átminősítik és építenek rájuk, így gyérül a növényzet sajna:-( Viszont csodaszép a kilátás, naplemente az ablakban (amíg valaki elénk nem épít:-) Hátulütő, hogy télen bizony bakancs kell, meg már a garázsban le kell venni a cipőket. Ja, és beszokott a kertbe egy sólyomféle madár, azóta apósom galambjai ki se mernek jönni a dúcból:-)))) Jó ott fönt lakni, mi ugyan csak pár hónapja, de anyósomék már másfél éve (szintén hobbitelekre épült a ház:-). Kedves emberek költöznek oda, mind aranyos, sok a kisgyermekes család, akik Bp-ről jönnek.
    Veresi topic? Hmmm. . . .
    előzmény:
    fonyi (165)
     
  8. Torolt_felhasznalo_839736
    Torolt_felhasznalo_839736
    2004. március 9. 12:17169.
    Szerintem nem rossz a közlekedés Dunavarsányból. Azért is választottam többek között. Van közvetlen vonat járat a Józsefvárosi pályaudvarra(Orczy tér) és van volánbusz a Népligetbe, ahol ott a kék metro.
    Reggel és délután mind a kettő sűrűn jár. Én busszal járok, azt tudom pontosan. Reggel 10-30 perc közötti sűrűséggel indul, délután vissza 20 percenként. A menetidő kb 50 perc. Vonattal is ugyanennyi. Persze kocsival jóval gyorsabb, mert nem kering, és nem áll meg annyi helyen.
    Szerintem egyáltalán nem veszélyes, én a belvárosban laktam 33 évig, de semmi pénzért nem mennék vissza.
    A környék igaz nem dombos, de vannak gyönyörű tavak, erdők, mezők, duna-part, stb.
    előzmény:
    fonyi (164)
     
  9. 2004. március 8. 15:44168.
    Én nem ismerem Tárnokot, de apu ajánlotta hogy nézzünk körül arra, mikor keresgéltünk, ő jókat hallott róla.

    Néztetek már házakat vagy csak tervbe van véve ?
    De ha már ilyen távolságban nézelődtök akkor Pesti oldalon is érdemes.

    Vagy budain szeretnétek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_159731 (166)
     
  10. 2004. március 8. 15:40167.
    Tárnokon van egy isteni kis tó , télen ott szoktunk korizni :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_159731 (166)
     
  11. Torolt_felhasznalo_159731
    Torolt_felhasznalo_159731
    2004. március 8. 15:29166.
    Sziasztok! Jó sok hozzászólást kellett volna végig olvasnom, de sajnos nem jutottam rá, úgyhogy bedobnám a kérdésemet. Szeretnénk Budapesttől nem túl messze, kb. 7-8 Mft körül családi házat venni. Van valakinek tippje erre? Tárnokot néztük ki magunknak, lakik valaki arra? Vagy van esetleg valakinek ötlete ehhez? Előre is köszönöm: Belana.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. március 8. 15:06165.
    Az csodaszép rész lehet !! Ha már odaköltözünk el fogunk sétálni arra !
    És ott földutak vannak vagy betonozott ?
    Mióta laktok ott?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (161)
     
  13. 2004. március 8. 15:04164.
    Hát igen, nekem is pont ez jutott eszembe hogy lassan átmegyünk Veresi topikba. De adjunk azért teret a többi helyről érkezőknek is !!
    Maximum tényleg nyitunk egy Veresi topikot, olyan még úgy sincs csak Veresi sorházas.

    Dunavarsányról milyen bejárni ? Nekem a fodrászom Dunavarsányi ő azt mondta hogy nem túl egyszerű bejutni Budapestre.
    Őszintén szólva gondolkodtunk Dél Budapesten is, Dunaharaszti, Szigetszentmiklós, Halásztelek, ilyesmi, de onnan sincs túl közel a belváros, illetve sokszor kell átszállni. Sárgabusz, hév, onnan még villamos. . . . időben elég sok, nem ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. március 8. 14:37163.
    Lassan indíthatnánk egy veresi topicot, ha már ennyien vagyunk :-)
    Nem is tudtam, hogy még felettünk is külön "városrész" van. Az az igazság, hogy egyszer indultunk el arra sétálni, fel is mentünk egy hegyre (a kilátót nem találtuk meg), de olyan sár volt, hogy sajnos nem tudtuk maradéktalanul élvezni a helyet.
    Kíváncsi vagyok, pontosan hol van a Harmatok rész, sajnos mi még nagyon keveset tudunk új lakhelyünkről.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (161)
     
  15. Torolt_felhasznalo_839736
    Torolt_felhasznalo_839736
    2004. március 8. 14:16162.
    Sziasztok!
    Én Dunavarsányban lakom már 2 hónapja! :-)) De pár éve már ismerem a falut. Ha valakit érdekel a környék vagy szintén itt lakik írjon!
    Szerintem nagyon jó hely, barátságos emberekkel, szép környezettel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. március 8. 13:45161.
    Szia!
    Én is Veresen lakom, a Széchenyi-domb felett, a Harmatok-on! Az már a hegyek felső része, és tényleg nagyon szép!
    Csak kicsit az utakat sózhatnák gyakrabban, meg járhatna gyakrabban a busz. De tiszta a levegő, erdős-ligetes a hely, és nyugis csendes minden. Kivéve teliholdkor éjjel, tudod, a kutyák. . .
    Veresen lakni jó és kész!!!!!!
    előzmény:
    fonyi (159)
     
  17. 2004. március 8. 13:39160.
    Privit küldtem.
    előzmény:
    fonyi (159)
     
  18. 2004. március 8. 13:13159.
    Én az Oktogonnál dolgozom, szóval egyenesen az M3-as folytatása !! :-)) De aranyos vagy hogy felajánlottad!!!!

    Én egyelőre 10-re járok be dolgozni de ha minden igaz áprilistól 9-re. Ti hányra jártok ? Autóval nem is a dugó a baj, hanem a parkolás ! Nem vagyok hajlandó fizetni hatalmas összegeket itt a belvárosban.
    Biztos nagyon szép lehet a házatok!! Nincsen róla kép, amit át tudnál küldeni ? Igazából ugye mi is családi házat akartunk de anyagilag nem jött volna össze. És mekkora a házatok ? Egyszintes vagy emeletes ? mesélj róla !

    A vonattal nekem semmi bajom nem lenne, ha rendesen jár, csak felülnék Veresen és már benn is vagyok a Nyugatiban.
    előzmény:
    Ágica1 (158)
     
  19. 2004. március 8. 12:59158.
    Na egy csomó mindenben egyetértünk!!!
    Megbánni nem fogod, az tuti. Bár a mi házikónk még elég ócska, csak lassan fejlődik, de azért imádjuk. A kert is még csak tavasszal kezd feljődni (az elődeink egy fát sem ültettek), szóval a tarackirtással kezdjük.
    Mi autóval járunk, a vonatot nem ismerem, de valaki egyszer már nagyon ajánlotta.
    Viszont autóval ha dugó van is 40 perc max. a menetidő a Nyugatiig.
    Majd néha együtt jövünk be, ha te is erre dolgozol :-)))
    előzmény:
    fonyi (157)
     
  20. 2004. március 8. 11:52157.
    Én teljesen beleszerettem a látványba !! Kultúrált, rendezett, szép kis utcák. Nos, én tudat alatt egy kicsit Budakeszit kerestem mindenben és azt hiszem a Pesti oldalon azok között a települések között amiket eddig néztünk ez hasonlít rá legjobban. Merem állítani hogy Pesti oldalon az egyik legjobb fekvésű és legjobban fejlődő település Bp környékén!!

    Ti autó val jártok be ? Párom bizti autóval fog járni, meg is vettük neki a foglalózás után a matricát ! :-))
    Én vonattal járnék, nekem a Nyugati tökéletes lenne. A vonatról tudsz valamit, hogy mennyire tartja magát a menetrendhez , mennyire lepusztult, lehet e rá számítani ?
    Busszal nem nagyon szeretnék, az könnyen be tud dugulni és akkor metróval is kéne még mennem amit utálok !!!!!!

    Az ügyvédünk is Veresi, ő is a Széchenyi dombon lakik !! :-))) Így azért tudom hogy merre van kb. Az is nagyon szép rész lehet !!

    De jó, van már valaki akit ismerek Veresről!!!!!!
    :-))))))))))
    Gyerekünk még nekünk sincs és igazából most fogunk Veresen öszeköltözni párommal és ha minden jól megy és működik az együttélés akkor 1-2 éven belül szeretnénk gyerkőcöt !

    Biztos vagyok hogy nem fogom megbánni a kiköltözést, annyira utálok Budapesten lakni, nagyon rosszul érzem itt magam !!
    előzmény:
    Ágica1 (156)
     
  21. 2004. március 8. 11:22156.
    Mi a másik oldalon, hasonlóan nyugis részen. Ha Szada felől jössz, akkor még a veresi tábla előtt (jóval a vasúti átjáró előtt) van egy domb jobb kéz felé, azon (Széchenyi domb).
    Mi nagyon-nagyon szeretjük és nem érdekes, hogy nincs túl közel a központ. Bár igaz, hogy ezt azért is mondom könnyedén, mert van autónk.
    Nyáron lesz egy éve, hogy ideköltöztünk, de mivel Pesten dolgozunk, gyerekünk még nincs, ezért alig ismerjük Verest. Csak a főbb pontokat, viszont minden, amit eddig ismerünk, imádjuk.
    Olyan jó hallani, hogy más is beleszeretett!
    előzmény:
    fonyi (155)
     
  22. 2004. március 8. 11:15155.
    Köszönöm Ágica !!!!

    Végül a Csonkáson sikerült találni házat, egész pontosan a Csodaszarvas utcában ( már a neve is olyan szép !! )
    nem tudom ismered-e. . . . .
    A központtól kiesik, de nem baj , legalább nyugis rész és ahogy a térképen nézegettem a tavak közel vannak. most ismerkedem a térképen mi hol van. :-)))
    Ti merre laktok ?
    előzmény:
    Ágica1 (154)
     
  23. 2004. március 8. 10:18154.
    Szia Fonyi!
    Gratulálok, és köszönötelek (nemsokára) a veresiek táborában! Biztosan nem fogod megbánni!
    Végül a termálfürdő közelében találtátok meg az igazit?
    előzmény:
    fonyi (150)
     
  24. 2004. március 7. 13:17153.
    Nekünk 20 millió körüli összegünk volt rá. Ennyiből a budai oldalon nem sokra mész. :-((( Maximum egy kicsi ezeréves, lepukkant házat tudsz venni, amire még a gatyád is évekig rámegy , emellett a vételárat is alig tudtad kinyögni!!
    Ezért döntöttünk mi is úgy hogy inkább veszünk a Pesti oldalon egy nagyot, szépet, jó állapotút és még marad is pénze az embernek szépítgetni vagy lakberendezésre !!
    Sajnos hogy mennyi pénzed van, meddig nyújtózkodhatsz ez eléggé behatárolja.

    persze minden viszonyítás kérdése. És az az igazság hogy én nagyon boldog vagyok hogy 25 éves fejjel van 20 millióm hogy házat keressek és eszembe nem jut ezen sopánkodni hogy ennyiért semmit nem kapok Budán. . . . . . mit szóljanak a fiatalok többsége akik albérletben laknak vagy felvesznek óriási törleszthetetlen hiteleket. . . . . :-((((((( és úgy örülnek egy egyszobás panellakásnak hogy csak na !!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_482242 (152)
     
  25. Torolt_felhasznalo_482242
    Torolt_felhasznalo_482242
    2004. március 7. 12:56152.
    nem tudom, mi közvetitőtől szereztük, a házat. a szomszéd árul 1-et ez azt hiszem 40 millió de 3 lakás, 1 nagy és két kicsi. van mühely meg garázs, meg két bejárat. EZ pl sok? tényleg nincs ivszonyítási alapom. ja és 5 perc a hév meg a posta meg a bolt, meg a gyógyszertár.
    előzmény:
    fonyi (151)
     

Címlap

top