Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bp környéki települések

fonyi
Létrehozva: 2004. január 26. 12:28
Sziasztok!!

Úgy néz ki hamarosan költözünk, eddig Budapesten laktunk és ki szeretnénk menni családi házba Bp. környékére.
Abban szeretném segítségeteket kérni, hogy írjatok tapasztalatokat, aki valahol Budapest környéki helyen lakik, mi a pozitív illetve a negatív oldala a településnek.

Elsősorban a következő három hely ami minket érdekelne: Felsőpakony, Isaszeg és Dunaharaszti.

A budai oldal árak miatt sajnos szóba sem jöhet. Felsőpakonyról sok jót hallotunk és tudtommal a közlekedés se olyan rossz. Azzal tisztában vagyok hogy csúcsidőben minden bevezető út be van dugulva ! :-)) De bármi egyéb véleményre kíváncsi vagyok!!
Tehát kérlek Felsőpakonyiak, Isaszegiek, Dunaharasztiak vagy egyéb más Budapest környékiek írjatok !!
  1. 2004. március 7. 10:39151.
    Én jól tudom hogy Pomáz nagyon jó kis hely, mi is néztünk ott házárakat, csak sajna budai oldal és ráadásul azon belül is felkapott rész így szóba se jöhetett az árak miatt. . . . . . . . . . . . . . . . .
    Pedig imádom azt a környéket, milliószor voltunk már a Kő-hegyen!!! :-)))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_482242 (149)
     
  2. 2004. március 7. 10:20150.
    Szia Judy !!

    Aranyos vagy !! Én nagyon drukkolok nektek !!
    Egyébként ahol mi vettük a házat onnan a második házra is ki volt rakva hogy eladó. . . . . azt hiszem ők drágábbért árulták, de ha gondolod megkérdezem úgyis csütörtök este megyünk ki még elintézni pár dolgot.
    A végén még az is lehet hogy szomszédok leszünk ! :o)

    És sikerült találni még Veresi sorházakat? Vagy azok nem voltak jó árban ? Mikor mentek nézegetni házat ?
    előzmény:
    judy30 (148)
     
  3. Torolt_felhasznalo_482242
    Torolt_felhasznalo_482242
    2004. március 7. 09:37149.
    Sziasztok, Pomázra nem akar senki kööltözni?? 30 perc a hévvel a városközpont. szerintem ez szuper. Itt van nem messze dobogókő. Jó kis falu( tudom város). Mi 1 éve lakunk itt kb. , és nagyon szeretjük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. március 6. 21:33148.
    Szia fonyi!
    Gratulálok az új házatokhoz!!!! Megnéztem a képeket róla és hát tényleg csodálatos! Remélem, hogy hamarosan mi is tudunk venni ott valahol a környéken.
    előzmény:
    fonyi (147)
     
  5. 2004. március 6. 16:59147.
    Köszi foka!!!

    És elnézést hogy félreértettem és azt hittem hogy Veresen laksz. Igaz, Gödöllő nincs messze.
    Hát, állást még itt Budapesten is nehéz találni nem hiszem hogy ott tudnék. Páromnak már könnyebb mert maszek, iroda és számítógépszerelő, szóval ha valakinek ilyen problémája lenne majd akkor hozzánk nyugodtan fordulhat !! Jó lenne ha ki tudna építeni egy ügyfélkört a környéken.
    Engem abejárás nem annyira zavar, Budakeszin laktam 20 éves koromig és bár az közelebb van ( km-ben) de onnan rettenetes aközlekedés, csak busz van és az reggel bedugul miután eg ybevezető út van és az fogja ott össze az összes települést.
    A vonat nem bánom hogy lassú, felül az ember, elolvasgat , vagy csak nézi a tájat és már benn is van a Nyugatiban. nem olyan tragikus !! És mennyien sokkal messzebbről járnak. Arról nem is beszélve hogy Budapest egyik pontjáról a másikra sokkal rosszabb eljutni. . . . . . . így emiatt nem aggódom. Remélem párom is megszokja majd az ingázást, ő tősgyökeres Budapesti és hozzá van szokva a kényelemhez, miatta inkább aggódom. . . . . . de ami szerencse hogy neki rugalmas , nem kell csúcsidőben bemennie.
    És nekem sokkal fontosabb hogyha hazaérek jól érezzem magam. Ezt itt Budapesten SOHA nem éreztem !!!
    előzmény:
    foka (146)
     
  6. 2004. március 6. 16:14146.
    Szia Fonyi!
    Mi Gödöllőn lakunk. Nem tudom, hogy milyen Veresről a közlekedés, csak azt, hogy miután a Nyugatiba megy a vonat, nem lehet rossz. Gödöllőről elég gyakran megy a busz Veresre. Viszont azt hiszem, hogy mellékvonal a vasúté, tehát nem túl gyors. Az M3-as jó, de lehet menni Fót felé a kerülő úton is. Csak azt írtam neked, hogy Veres szépen, dinamikusan fejlődő kisváros, és minden elérhető helyben is. Persze, ha valakinek be kell járnia Pestre, már nem olyan nagy öröm. Sehonnan sem jó ingázni. Nem tudtok helyben állást találni?
    Sok szerencsét az új lakáshoz
    előzmény:
    fonyi (139)
     
  7. 2004. március 6. 11:59145.
    othonára = otthonára bocsánat!!! :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. március 6. 11:58144.
    Szép Napot Mindenkinek !!!

    Nekem nagyon nagyon szép ez a nap !!
    Elújságolom hát mindenkinek: SIKERÜLT LEFOGLALÓZNI MA REGGEL A HÁZAT !!
    Végre vége a keresgélésnek, idegeskedéseknek lesz-e hová mennem !!!!

    Annyira boldog vagyok!!!!!!!!!!!!!
    Egy jó hónap és birtokba vehetjük új otthonunkat !!!!
    Reszkessetek Veresiek, jövök !! :-))))))))

    A velünk hasonló cipőben jároknak pedig sok szerencsét kívánok és hogy ne adják fel ha hosszabb ideig sikertelen, mert akkor fogsz rábukkani álmaid othonára amikor nem is sejted. . . . és akkor tudni fogod hogy igen, ez az !!!!! megtaláltam!!!

    Mindenkinek legalább ilyen csodálatos napot kívánok mint nekem ez a mai !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. március 6. 11:45143.
    Szió!!

    Az én páromnak is be kell járni autóval amunkája miatt és van hogy naponta kétszer is, nekem meg minden nap, de szerintem Veres ilyen szempontból sem rossz. Van vonat ( nyugatiba!! ), busz a metróhoz és autóval ha nem csúcsidőben mész ( szerencsére páromnak nem kell csúcsidőben mennie ) akkor az M3-on hamar benn vagy.
    előzmény:
    judy30 (142)
     
  10. 2004. március 5. 18:10142.
    Oké, ígérem, hogy nem szaladunk el lefoglalózni! Köszi a tanácsokat, majd megnézem ott is.
    Elvileg rendes családi házat szeretnénk, mert már van két gyerkőcünk és kellene hinta, homokozó stb. , és amilyen sorházakat láttunk eddig, azoknak nagyon kicsi volt az udvara, de a Veresieknek elég jó nagy, már ami a sorházakét illeti. Úgyhogy lehet, hogy sorház lesz, meg igazából nekem nagyon tetszenek (csak a páromat győzködöm még, mert ő idegenkedik tőle). Remélem, hogy összejön.
    Már nézelődtünk Fóton (csak már nagyon drága), Mogyoród is tetszik, csak ott nem nagyon van eladó ház, vagy nem tudunk róla. Így jött szóba Veres, csak az már kicsit messzebb van, és a páromnak minden nap be kell járni Pestre. Hát nem tudom! Én most könnyen beszélek, mert itthon vagyok gyesen, de később nem tudom, hogy lesz. Dióhéjban ezek a problémák, és ezért vacilálunk, hogy hova menjük, de már lépni kellene, mert a panelban egy idő múlva az ember meghülyül.
    Meg hát mind a ketten családi házból jöttünk, úgyhogy már nagyon hiányzik a kert.
    előzmény:
    fonyi (141)
     
  11. 2004. március 5. 17:46141.
    Na, jó elárulom de aztán nem lefoglalózni ma este a miénket !!! :-))
    Én sok helyen nézegettem, de speciel több Veresegyházit is találtam a www. e-otthon. hu oldalon.
    Be kell írni a részletes keresőbe hogy Veresegyház és kiad kb. 10-15-öt. De a miénk már nem eladó ( ha találsz egyet 19, 4-es irányáron. . ) !!!!
    :-)))
    Jó vadászatot !! De elég sok másik ingatlanos oldalon is találtam Veresi sorházakat, jó párat árulnak.

    Drukkolok hogy nektek is sikerüljön !!
    Írd majd meg a fejleményeket !!
    Ti milyen házat akartok ? Merrefelé nézelődtök ? Csak Veres vagy mást is néztetek ?
    előzmény:
    judy30 (140)
     
  12. 2004. március 5. 17:38140.
    Szia fonyi!
    Ahogy visszaolvastam a beszélgetéseteket, mi is ugyanilyen cipőben járunk mint ti. Mi is Veresen szeretnénk sorházat venni. Nekünk is nagyon szimpi hely. Hol találtad a hírdetést?
    Köszi
    előzmény:
    fonyi (139)
     
  13. 2004. március 5. 16:46139.
    Szia foka!!!

    Ti melyik részén laktok ? na nem mintha olyan nagyon ismerném egyelőre. . . . . . mi a sorházas részben vennénk a lakást ( azt hiszem Csordásnak hívják), ismered azt a részt ? nekem nagyon tetszik az egész !!
    És Veresegyház csodálatos !! Pláne Isaszeg és Gödöllő után !!
    Aztán kikérdezlek ám majd még mindenféléről !!
    Ha nem bánod. . . . . . :-))))))
    előzmény:
    foka (138)
     
  14. 2004. március 5. 16:29138.
    Szia Leendő Szomszéd!
    Veres dinamikusan fejlődő kisváros. Szerencsétek van, hogy ott jutányosan sikerült házat találnotok. A közlekedése is jó, én pedig igazán a tavai miatt szeretem. Minden nyáron oda járunk fürödni a nagyobbik és ingyenes tóra. Van másik is, sőt termálfürdő is, de az nagyon pici. Gödöllőn mindig Veressel példálóznak, hogy lám, az sookkal jobban fejlődik, mint G.
    előzmény:
    fonyi (136)
     
  15. 2004. március 5. 15:04137.
    ja, és amellett hogy csodálatos az egész, sikerült nagyon jó áron kifognunk ( az eladóknak sürgős ezért áron aluli ) így nemhogy nem kerültünk mínuszba de még maradt is pénzünk bútorokra és még mennyi mennyi mindenre !! A ház olyan szép állapotú hogy nemigen kell hozzányúlni!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. március 5. 15:02136.
    Sziasztok!!

    nem akarom elkiabálni de úgy néz ki holnap reggel megyünk foglalózni !!!!!!!!!!!
    A hely Veresegyház !! A ház bár sorház és nem családi de talán jobb is így és nagyon szép a környék, Veres egyből a szívünkhöz nőtt !!!
    Remélem hogy ezúttal tényleg megtaláltuk álmaink otthonát és végre megnyugodhatunk és vége az idegeskedésnek !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. március 4. 15:43135.
    Szia Andocs!
    Kistarcsa, Kerepes, Mogyoród, Csömör. . . stb már a nagyon drága kategóriába tartoznak. Legalábbis nekünk szóba sem jöhetett, mert úgy láttuk, hogy simán pesti külső kerületi áraik vannak.
    Jobb helyeken, meg még több.
    Nekünk sok tényező befolyásolta a végső döntést (közlekedés, ár, ellátottság, mint pl ovi, boltok. . . stb). A közlekedés miatt mi ragaszkodtunk az M3-hoz, mert ismertük, ugyanakkor ismertük Pécelt és környékét, valamint Budaörs és környékét, ezek szóba sem jöhettek.
    Sződ-Nevelekről az ovi és iskola miatt tettünk le többek közt.
    Nekünk ugyan még nincs gyerekünk, de most olyan helyre költöztünk, ahol 3 utcányira van az ovi, minden van a városban, jó a bejárás. Nekünk ideális Veresegyház, de szerintem jó lehet még Fót és Gödöllő is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_328091 (133)
     
  18. 2004. március 4. 15:07134.
    Gödöllői vagyok, ill. ide költöztünk ki Óbudáról 14 éve. Az 50-60-asok topikban van egy eindor nevű hölgy, ő Kistarcsán lakik, ha akarod, kérdezd meg őt a viszonyokról. Bár iskolás gyereke nincs, de azért a településről biztos tud információt adni. Én csak a hévből látom, hogy mennyire kipofásodott Kistarcsa is, meg a vele egybeépült, de külön irányítású Kerepes. Meg a közbülső települések, szépek, de nem tudok róluk közelebbit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_328091 (133)
     
  19. Torolt_felhasznalo_328091
    Torolt_felhasznalo_328091
    2004. március 4. 15:00133.
    Köszönöm a segítséget! Ismerős vagy arra esetleg? Érdekes, hogy a hasonló topicokban még merült fel Kistarcsa, pedig szerintem annyira alapvető.

    A gyerekes ingázóktól kérdezném, hogy hogy oldjátok meg a gyerkőc oviba, suliba hurcolását? Nekünk még ez a kérdés kissé távoli, de ha már házat nézünk, erre is gondolnunk kell hosszabb távon. Nem tudom elképzelni, hogy adjam be a gyereket reggel 7 előtt az oviba (8-ra járok dolgozni), majd este 6 körül hozzam el? (A 8 órás munkaidőt figyelembe véve. ) Ti hogy csináljátok?
    előzmény:
    foka (132)
     
  20. 2004. március 4. 14:40132.
    Kistarcsa hévvel megközelíthető. Kb 25 perc a menetidő az Őrs vezért tértől. Kereskedelemi ellátottsága jó (Auchan), ingatlanárakat nem ismerek. Fejlődésben levő település, ennélfogva biztos az árak is nőnek. De azért biztos alacsonyabbak, mint Leányfalun.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_328091 (131)
     
  21. Torolt_felhasznalo_328091
    Torolt_felhasznalo_328091
    2004. március 4. 14:34131.
    Sziasztok!

    Bár én Bp-en lakom (albérlet), de hosszabb távon valószínüleg mi is Bp. környékén kötünk ki. Mi a véleményetek Kistarcsáról? Ahogy a neten néztem, a HÉV elég gyorsan bent van, utána ott a Metró. Milyen a környék, az árak? Tud valaki, valamit? Fonyi, nektek ez nem jött még szóba?

    Tudom, hogy elsősorban a pesti oldal került szóba, de egy kicsit más irányba is érdeklődnék. Leányfalu a konkrét kérdés? Mi a véleményetek róla? Közlekedés? (Ez a legnagyobb félelmünk, a szüleimnek itt van nyaralója, ami nagyon csendes helyen van, kicsit át kéne alakítani, csak a távolság és a dugók risztanak el. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. március 3. 09:34130.
    Szia!
    Mi is sokáig barátkoztunk Göddel, nagyon sokszor voltunk ott, aztán jobban megtetszett a vele összenőtt Sződ-Nevelek.
    Végül többek között az ár miatt is lemondtunk róla, de nem bánom. Én továbbra is kitartok Veresegyház mellett, ahol a pénzetekért sokkal többet kaptok, viszont szépségben sok helyen vetekszik a két város szerintem.
    előzmény:
    fonyi (128)
     
  23. 2004. március 2. 13:59129.
    Sziasztok! Mi Szadán fogunk építkezni. Van onnan valaki? Én a közlekedést onnan még nem nagyon tudom. Kocsival 20 perc kb. De maga a hely nagyon szép, vannak ott tavak, erdő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. március 2. 13:37128.
    Szió!!

    Most épp két Gödi házat néztem ki az Expresszből, de Gödöt tényleg sokat dícsérik !!
    Egy picit drága. . . . . de szép hely az biztos és jó a közlekedés is!!!

    Köszi hogy írtatok!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219981 (127)
     
  25. Torolt_felhasznalo_219981
    Torolt_felhasznalo_219981
    2004. március 2. 09:12127.
    Most olvastam, hogy Dunakeszit pont nem szeretnétek, akkor viszont én azt mondom GÖD!!!!!! Nagyon szép a Duna part, van termál fürdő, strand, golfpálya, vonattal a Nyugati 25 perc és minimum fél óránként járnak is a vonatok!
    előzmény:
    fonyi (125)
     

Címlap

top