Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bp környéki települések

fonyi
Létrehozva: 2004. január 26. 12:28
Sziasztok!!

Úgy néz ki hamarosan költözünk, eddig Budapesten laktunk és ki szeretnénk menni családi házba Bp. környékére.
Abban szeretném segítségeteket kérni, hogy írjatok tapasztalatokat, aki valahol Budapest környéki helyen lakik, mi a pozitív illetve a negatív oldala a településnek.

Elsősorban a következő három hely ami minket érdekelne: Felsőpakony, Isaszeg és Dunaharaszti.

A budai oldal árak miatt sajnos szóba sem jöhet. Felsőpakonyról sok jót hallotunk és tudtommal a közlekedés se olyan rossz. Azzal tisztában vagyok hogy csúcsidőben minden bevezető út be van dugulva ! :-)) De bármi egyéb véleményre kíváncsi vagyok!!
Tehát kérlek Felsőpakonyiak, Isaszegiek, Dunaharasztiak vagy egyéb más Budapest környékiek írjatok !!
  1. Torolt_felhasznalo_219981
    Torolt_felhasznalo_219981
    2004. március 2. 08:52126.
    Szia!
    Mi már összetalálkoztunk lakáseladás ügyben! Ha nekünk az sikerül, Dunakeszin építkezünk. Nekem tetszik az a hely, mert közel van Pesthez, de mégis nyugisabb. Esetleg Gödöt ajánlom még. Bejárás szempontjából szerintem azért jó, mert 2 irányból lehet megközelíteni. A 2-es főúton és a 2/A-n. Van egy Dunakeszi topic és van itt a fórumon egy Göd-i is. Keress rá. Ott sok mindent írnak erről a két településről.
    előzmény:
    fonyi (125)
     
  2. 2004. február 28. 12:53125.
    Hát. . szomorú vagyok mert már ilyen régóta senki nem írt. . . . . . . . hát senki nem lakik Budapest környékén aki tudna nekem írni az ottani településről, szeret e ott lakni vagy sem, ha igen miért vagy miért nem ?

    Pedig nagyon jól jönnének a tanácsok, mert csak úgy a vakvilágba szúrtunk ki településeket és keresünk, folyamatosan csak keressük az álomházat !!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. február 17. 10:49124.
    Köszönöm szépen, aranyos tőled, de az az igazság hogy én mindenképpen különálló családi házat szeretnék !!

    Nem tudom nekik van-e ilyen. . . . . . . . az ikerház már nem jöhet szóba.

    Sajnos az ilyen lakóparkoknál ritkán van teljesen önálló családi ház és ha van akkor nagyon drága !

    Ezért attól tartok nálnuk ez nemigen jöhet szóba. :-((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_934715 (123)
     
  4. Torolt_felhasznalo_934715
    Torolt_felhasznalo_934715
    2004. február 16. 17:49123.
    Kedves Fonyi!

    Mi kb. két hónap múlva költözünk Szentjakab lakóparkba. Ez Mogyoródnál, van de mégis különálló. (Gödöllő 3km)
    A HÉV megáll a lakópark bejáratánál, a város kocsival az M3-on vagy 2A-n 20 perc. Nagyon szép hely.
    Ha érdekel, írok róla bővebben!
    A telkek nem olcsók, viszont vannak "sorházak" amik nem is igazán azok.
    Szia
    Andi
    előzmény:
    fonyi (121)
     
  5. 2004. február 16. 16:46122.
    Az autót tudom biztosan mondani: ha nincs forgalom, és végig jössz (autópályán) normálisan, akkor kb. 20-25 perc a Nyugati, egyébként kb. 35-40 perc, de én nem nagyon emlékszem hosszabb menetidőre.
    Korábban Újpalotán laktunk, ahhoz képest max. 15 perc többlet, de inkább csak 10.
    Szerintem hazafelé a rosszabb, de próbáljátok ki munka után egyszer, hogy kijöttök, majd pedig hétvégén pl. a medveparkot megnézni.
    Az autópályát használjuk és szadai leágazót.
    előzmény:
    fonyi (121)
     
  6. 2004. február 16. 15:59121.
    Tényleg ilyen jó bejönni autóval? És autópályán jössz be ugye ? Autóval mennyi idő beérni ?
    A vonat az jól hangzik.
    Köszönöm az infót!
    előzmény:
    Ágica1 (120)
     
  7. 2004. február 16. 15:31120.
    Szia Fonyi!
    Mi tavaly nyáron költöztünk Pestről Veresegyházra, és imádjuk mind a ketten. Még egy pillanatig nem jutott eszembe, hogy kár lett volna, és a preferenciáink hasonlóak voltak a tieitekhez, szóval csak ajánlani tudom.
    Vonat a Nyugatiból indul (bár nem használjuk, de úgy tudom, elég sűrűn megy, és kb. 25 perc az út)
    Autóval is szuper, én minden reggel bejárok, és csak nagyon ritkán dugulok be.
    A mi házunk pont ilyen dombos környéken van és nagyon nyugis és biztonságos.
    Bár a várost összességében még mindig nem tudom értékelni, mert nagyon keveset tudok róla, a szolgáltatások, lehetőségek abszolút városi színvonalúak!
    Ha még érdekel valami Veresről, kérdezz nyugodtan!
    előzmény:
    fonyi (119)
     
  8. 2004. február 16. 14:44119.
    A szempontjaink:

    1, Jó közlekedés ( páromnak autóval kell bejárni, naponta lehet hogy többször is) nekem mindenképp a vonat ami fontos, mert a busz bedugul !!
    tehát legyen vonatcsatlakozás és lehetőleg a Keletibe vagy a Nyugatiba menjen be, én onnan már nagyon közel dolgozom, az Oktogonnál.

    2, Ha lehet akkor egy kicsit dimbes-dombos környék

    3, minnél nyugisabb és minnél kevésbé városiasabb annál jobb !
    Ezért pl. Dunakeszit nem szeretném, az már nekem túl nagy. Így vagyok egy kicsit Budaörssel is, piperke nehogy megharagudj !! Egyébként Budaörs nagyon szép, főleg a hegyoldalba eső rész, a Szekrényes alatt, csak ugye az is budai oldal, ezzel arányosak az árak. . . . . :-)))) meg onnnan csúcsidőben busszal és kocsival bejárni. . . . . . háááááát. . . . . . . . . . .

    4, összességében tetszen a település.

    Eddig amelyekre gondolunk, gondoltunk: Göd, Isaszeg, Gödöllő, Fót, talán Veresegyház ( bár az kicsit messzi ), Pécel talán, Felsőpakony.
    Ja és a Dél Dunai rész, Dunaharaszti, illetve a szigeten Szigetszentmiklós pl. , de arra még nem néztünk házakat, ez is egy lehetőség. . . . . lehet arra lesz a következő célpontunk! :-))))

    És ha bárki bármit tud szóljon!!!!! :-)
    előzmény:
    foka (117)
     
  9. 2004. február 16. 14:37118.
    Igen , ezt én is hallottam, de ez a legtöbb helyről elmondható szerintem. Mármint hogy van egy kisebbségi rész. . . . . . . legalábbis Isaszegen is volt egy ilyen rész és mint írtam még régebben , bármily meglepő de még Budakeszin is !!
    Persez észnél kell lenni.
    előzmény:
    kismirza (115)
     
  10. 2004. február 16. 14:17117.
    Sajnálom, hogy nem volt jó a kiszemelt ház. Hol keresgéltek, minek alapján választjátok ki a házakat és a településeket?Itt Gödöllőn a városközpontban tucatnyi ingatlaniroda és -bank van, meg a városi lapok is tele vannak hirdetésekkel. Gondolom, ez másutt is így van. Most merre?
    előzmény:
    fonyi (114)
     
  11. Torolt_felhasznalo_250235
    Torolt_felhasznalo_250235
    2004. február 16. 13:08116.
    Sziasztok!

    Én Budaörsöt ajánlom mindenkinek. 4 évre költöztem csak be Bp. re, és menekültem vissza. . Ugyan most a lakótelepen lakom, panelban, de semmi rosszérzésem nincs vele kapcsolatban. Ha az egyik ablakon kinézek a helyeket látom, ha a másikat, akkor egy parkot. Minden kéznyújtásnyira van a városban is bent vagyok 10 perc alatt kocsival, busszal pedig max. 20 perc. Úgyhogy hajrá Budaörs!!! :-)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. február 16. 12:49115.
    Nocsak? Mégis jöttök felénk? :))) Fótról elég vegyes a vélemény, nagyon figyeljetek a környékre, mert vannak nagyon szép és biztonságos részei, de pont az ellenkezőjével is találkozhattok. Túl sok tanácsot nem tudok adni, mert csak mint átmenő ismerem.
    előzmény:
    fonyi (114)
     
  13. 2004. február 16. 11:55114.
    Sziasztok!!

    Úgy néz ki folytatódik a házkeresés, az Isaszegi ház építészetileg nem volt teljesen rendben így mégsem vettük meg. :-(((
    Azért ez nem szegi kedvünk hisz gyakorlatilag az első ház volt amit megnéztünk, majdcsak akadnak még jelöltek. . . . . . .
    Közben Fóton ebédeltünk és nagyon tetszett a település, helyes , barátságos kis hely, szép környék !!
    Arrafelé is körbenézünk milyen házak vannak eladók !
    Várom továbbra is a Pest környéken élők hozzászólásait !!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. február 7. 13:26113.
    Én a Villám utcában laktam. :-))) Nagyon élveztem. Tényleg rengeteg barackfa volt, innen kapta a nevét, ez teljesen komoly és mind mind ingyen !! Mindig szedtünk anyuéknak barackot ők meg adtak érte egy kis pénzt fagyira. . . :-))
    Azért ha most ránézek a sok csilicsáré házra amelyek az elmúlt években épültek a helyén elszorul a szívem, annyira rossz!!! És mennyi fát kivágtak, rengeteg fácán is élt ott ami ráadásul védett faj és olyan szépek voltak !!
    :-((((((
    Anyu most a Honvéd utcában lakik egy panelházban, a lakás jó, szereti, de az ablakomból ( mert van nekem is ott egy szobám ) ha átnézek a Villám utcára pont odalátszik a régi szép házunk csücske. . . :-(((((((((
    Mindig felszakadnak a sebek !! Talán ezért is jobb végül hogy nem Budakeszire költözünk. . . . . ki tudja. . . .
    Én nem tudom hogy adhtatak ki ilyen színekre és formákra építési engedélyt és egymás szájába nyílnak az ablakok olyan picik a telkek, rémes !!
    Te melyik utcában laksz? De jó hogy egymásra találtunk !!! :-))) Nagyon szeretem Budakeszit és jó ezt megosztani valakivel. Azt hiszem akárhová is sodor az Élet, Budakeszi lesz mindig is az első a szívemben, a gyerekkor édes éveit nem pótolhatja semmi!!!
    előzmény:
    bezsu (112)
     
  15. 2004. február 6. 16:09112.
    Szia fonyi!

    Én is arra lakom most! :)) Melyik utcában laktál? Egyébként a férjem is azóta él itt, mióta megszületett, mi most az ő régi lakásukban lakunk, ami fel lett újítva.
    A közlekedés tényleg rémes, bolt azért már több van, az újgazdagokról csak annyit, hogy ők csak aludni járnak ide, az, hogy mit kellene tenni azért, hogy még szebb és jobb legyen, az már nem nagyon érdekli őket. Szerintem. Itt a Barackosban tényleg barackfák voltak? A rétről már hallottam, láttam róla képeket. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. február 6. 12:59111.
    Én jelenleg nem lakom már ott, de két éves koromtól 20 éves koromig ott laktam. Imádom a helyet , annyit mondhatok !! Ha tehettem volna , gondolkodás nélkül most is oda költöztem volna, csak ugye az árak. . . . . . . . . .
    Moszkva tér nagyon közel ha nem a csúcsidőben mész be, busszal 15-20 perc, autóval 10 perc. És a környék amit annyira de annyira szerettem, sok-sok jó kirándulóútvonal és mindegyik egy karnyújtásnyira !!!
    Budkeszi egyébként rohamosan feljődött és fejlődik jó adottságai miatt és ennek negatívuma hogy az őslakosság kezd teljesen kihalni sok "újgazdag" költözik ki Budapestről. Képzeld, mikor odaköltöztek anyuék mesélték hogy a főút volt csak betonozott, a többi út földút, az oviba combközépig érő csizmában hurcolt minden nap a sártengerben, aztán vinnie kellett váltócipőt a munkahelyére . :-))))) És az egész faluban, ( mert akkor még falu volt, azóta már nagyközség és most már város !!) egyetlen egy bolt volt !!!!!
    Csodaszép gyerekkorom is ide kötődik, az utcánknál egy hatalmas rét volt " Barackos", mert tele volt barackfákkal , amelyekről annyit ettél amennyit akartál, ez egyfajta senki és mindenki földje volt, rengeteget játszottunk ott, szalonnát sütöttünk, volt saját bunkink. . . . . :-)))) édes évek, egész életemet meghatározta és akkor volt a legboldogabb időszakom !!! Kb. 4-5 éve parcellázták fel a rétet, jöttek a buldózerek és lett a Barackosunkból " Barackos lakópark . :-(((((((((((((((((
    Hihetetlen és nézd meg most, a főút kb. olyan mint a Nagykörút, mindig dugó, iszonyat bűz és forgalom, az utcák töbsége betonozott, kb van vagy 5-6 nagyobb élelmiszer üzlet, üzletházak és millió kisebb boltocska !!
    Egyébként csak jót tudok mondani róla, a település évről-évre szépül, persze van is miből. . . . . . . . .
    előzmény:
    bezsu (110)
     
  17. 2004. február 5. 23:14110.
    Sziasztok!

    Van valaki, aki jelenleg Budakeszin lakik? Érdekelnének a vélemények. . . Én még csak két éve lakom itt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_339034
    Torolt_felhasznalo_339034
    2004. február 5. 21:30109.
    Szia Fonyi, szorítok nektek, h. a házzal minden oké legyen. Kb. én is hasonlóan éreztem, amikor megláttam azt a házat, amit végülis megvettünk. (Lakáshitel, fél év herce-hurca de meglett). Pedig koránt sem tökéletes, de v. miért nekem nagyon szimpi volt.
    Ami a fô baj. . . Aholvá mi költöztünk, az egy Nyáregyháza nev? falu, Monortól nem messze. . . A vonatközlekedés remek, óránként (Monorierdôrôl) jön, 50 perc a Nyugati, csak azzal a kis fennakadással, hogy a vasútállomásra a faluból busszal kell kimenni. . . , az pedig nagyon ritkán jár. . .
    Szal, mindenki, aki vidéken vesz házat, nagyon figyeljen oda ilyesmire. Én nem tettem meg, vagy bolond voltam és azt hittem, hogy kocsival járunk majd mindennap együtt a párommal. Hát sajna nem, tök más idôbeosztásban dolgozunk. . . , én pl. még most is. . . Ha nem várna meg az ilyen hosszú napokon, haza sem tudnék menni. . .
    Bocs, a litániáért!!!
    Szóval: FIGYELJETEK A KÖZLEKEDÉSRE!!!!
    előzmény:
    fonyi (98)
     
  19. 2004. február 4. 12:11108.
    Köszönöm magika, bár azt hiszem azt rugdoshatjuk. . . .
    :-)))))
    El tudom képzelni hogy mi folyik ott illetve hogy mi nem folyik, lehetne egy földhivatal panaszosláda topic-ot nyitni, ha még nincs . . . . . . . .
    Azért remélem sikerül minden , naponta beszélünk avevőkkel és eladókkal mindenki szimpi mindenkinek, csak azért az ember nyugodtabb lenne ha ez írásbeli formát öltene !!
    Nektek meg drukkolok hogy ti is ilyen szerencsével járjatok !!
    előzmény:
    magika2003 (105)
     
  20. 2004. február 4. 12:04107.
    De örülök hogy ilyen szépeket írtál róla. Mert ugye most télvíz idején nem tudtuk túlságosan felmérni a környéket, milyen szép zöld. Ha minden igaz április közepén költözünk , akkor már minden zöldülni és virágozni fog !! Bele kell majd vetnem magam a kertészkedésbe, eddig csak teraszon nevelgettem növényeket de azért egy kert komolyabb munka lesz !! De majd ti segítetek jótanácsokkal !! :-))))))))))))
    Egy ismerősünk mondta hogy sok akácos van a környéken és méhészetek, biztos ti is ezért találkoztatok méhekkel. . . . mézben nem lesz hiányunk az biztos!!!
    előzmény:
    foka (106)
     
  21. 2004. február 4. 09:34106.
    Szia Fonyi!
    Isaszeghez egy nagyon szép emlékem kötődik. Még nem laktunk Gödöllőn, csak anyám, de elmentünk egyszer kirándulni. A gyerekünk két éves volt, a másik pocakban. Felmentünk az isaszegi domra, és onnan néztük a környéket. Volt ott egy órási hársfa, éppen virágzott, és méhek százezrei őrjöngtek, zúgtak a fa ágain, szinte megrészegültek a virág illatától. Máig nem tudom feledni, és mindig emlegetem, ha arra járunk, pedig az akkor még meg nem született gyerekünk már elmúlt 20! Gödöllő is nagyon jó hely, úgy általában, kivéve a strandolási/úszási lehetőséget, mert csak nyáron lehet itt. De nincs messze, még tőletek sem Veresegyház, vagy Tóalmás, meg az egész Jászság tele van strandokkal. Kirándulásra alkalmas, szép a tájék.
    előzmény:
    fonyi (98)
     
  22. 2004. február 4. 08:14105.
    Sziasztok!
    Elősször is fonyi, gratulálok az új palotádhoz! Távolból is rugdosom a földhivatal fenekét, hogy gyiorsabban-gyorsabban. . . .
    Nem mindent olvastam, amit eddig írtatok, így lehet, hogy már volt téma Dunakeszi. Kíváncsi vagyok a városra, azaz inkább a hátuütökra. Víz, szemétlerakó, büdös. . . . Hétvégén megyünk oda városnézőbe, de a titkos hibákat nem fogjuk látni. Ebben kérnék segítséget. És ha volt már téma, szóljatok és visszakeresem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. február 3. 12:10104.
    Bocs-bocs-bocs !
    Most látom hogy teljesen félreértettelek. Azt hittem, hogy a házzal van a probléma. amit kinéztetek. . . de most értem, hogy a ti lakásotok a széljegyes. . !?
    Akkor tárgytalan az előző hozzászólásom, és remélem ezért tényleg nem fog elugrani a ház :-))
    Szerencse fel!
    előzmény:
    fonyi (102)
     
  24. 2004. február 3. 11:48103.
    Köszönöm kismirza, remélem így lesz! Én már most olyan de olyan boldog vagyok !! :-))))))))))))

    És persze továbbra is várom azért a környéken ( azaz Gödöllő, Isaszeg ) élők hozzászólásait meg persze másokét is akiket érdekel a topic !!
    előzmény:
    kismirza (101)
     
  25. 2004. február 3. 11:47102.
    Nem, nem fogunk hitelt felvenni, a jelenlegi lakásunk ára nagyjából fedi, még anyuéktól fogunk egy kicsit kölcsönkérni hozzá.
    Én is úgy tudom hogy széljegyről is el lehet adni, mert ugye mi van ha valaki pl. egy évben kétszer költözik vagy többször, akkor ő hogy tudja eladni ?
    Szóval szerintem a vevőink túllihegik a dolgot, bár végülis azt akarják csak leellenőrizni ( ami jogos abszolút ) hogy tényleg a földhivatal hibájából húzodott el az ügy nem pedig azért mert valami probléma van a lakással.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526961 (100)
     

Címlap

top