Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bp környéki települések

fonyi
Létrehozva: 2004. január 26. 12:28
Sziasztok!!

Úgy néz ki hamarosan költözünk, eddig Budapesten laktunk és ki szeretnénk menni családi házba Bp. környékére.
Abban szeretném segítségeteket kérni, hogy írjatok tapasztalatokat, aki valahol Budapest környéki helyen lakik, mi a pozitív illetve a negatív oldala a településnek.

Elsősorban a következő három hely ami minket érdekelne: Felsőpakony, Isaszeg és Dunaharaszti.

A budai oldal árak miatt sajnos szóba sem jöhet. Felsőpakonyról sok jót hallotunk és tudtommal a közlekedés se olyan rossz. Azzal tisztában vagyok hogy csúcsidőben minden bevezető út be van dugulva ! :-)) De bármi egyéb véleményre kíváncsi vagyok!!
Tehát kérlek Felsőpakonyiak, Isaszegiek, Dunaharasztiak vagy egyéb más Budapest környékiek írjatok !!
  1. 2004. február 3. 11:02101.
    :))) Gratulálok! Érezzétek nagyon jól magatokat ott!
    előzmény:
    fonyi (98)
     
  2. 2004. február 2. 18:25100.
    Azért kérdem mert a bankok csinálhatnak esetleg ebből problémát, de egy sima adv. -nél nincs gond. A mi lakásunk még mindig csak széljegyesen a mienk, 7 év után! Attól még el lehet adni. Járjatok utána!! Sok Sikert! :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. február 2. 18:1599.
    Nem fogod elveszíteni, mert más sem tudná előbb megvenni ! :-))
    Egyébként én úgy tudom, hogy ez nem lehet komoly akadálya az adás-vételnek. Hitelt akartok felvenni ?
    előzmény:
    fonyi (98)
     
  4. 2004. február 2. 16:3098.
    Megnéztük a házat Isaszegen és hát. . . . . . . . . MEGTALÁLTAM ÁLMAIM OTTHONÁT !! Annyira tetszik a ház, annyira én vagyok, ha lett volna egy üres telek hogy építsek rá házat akkor azt hiszem ilyet építettem volna !! Tudom hogy még csak ez volt a második ház amit megnéztünk, de elképzelni nem tudom hogy ennél jobban fog tetszeni valamely másik !! Mindenki azt mondja nem az számít hányat nézünk meg, ha ennyire tetszik nem szabad hagyni elveszni !!Ráadásul vadiúj a ház , egy velünk egyidős, aranyos párocska árulja, maguknak építették de sajnos nem tudtak kiköltözni családi okokból. Igényes, mediterrán típusú, dupla garázzsal, csodaszép!!!!!!
    Nem akarunk más házat keresni , ez kell nekünk !!!
    :-))))
    A környék is nagyon tetszik, az utca végén egy kis horgásztó, szuper kirándulóhelyek, Gödöllő a szomszédban, ami szerintem egy nagyon jó kis város. Egyszóval minden , de minden tökéletes !! Már foglalóznánk is rögtön csak sajnos a földhivatalnak köszönhetően ( akik 3 év alatt nem voltak képesek átírni széljegyről a tulajdoni lapra ) most csúszik a dolog . Annyira őrjítő ez a tehetetlenség, mindenki tudja mit akar és ilyen hülyeség miatt nem tudunk lépni !! A guta megüt ha emiatt elveszítem ezt a házat !!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. február 2. 16:2297.
    Ezt teljesen megértem, de sajnos az anyagiak megkötik az ember kezét. Meg hát annyi mindenen múlik hol érzed jól magad !!!! :-)))
    előzmény:
    Mario962 (96)
     
  6. 2004. február 2. 09:4496.
    Én is kiköltöztem és már írtam, de amerre nézelődtök, én arra évekig dolgoztam és örülök amiért máshol kötöttem ki. Nem vagyunk egyformák, én itt jól érzem magam , a Pilis meg a Duna közé települve!El nem mennék arra. Dolgoztam Taksonyban, Dunavarsányban, Gödöllőn tanultam, Monorra jártam szervízbe a kocsimmal, Gödön laktak a szüleim, Vácott volt a cégem központja, az első házam Pesterzsébeten vettem, a második volt Velencén,
    és most végre jól érzem magam!
    előzmény:
    fonyi (94)
     
  7. 2004. január 30. 17:2095.
    Na, jól van, mára elbúcsúzom.
    Holnap megyünk háznézőbe !!
    Mindenkinek Nagyon Szép Hétvégét kívánok !!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. január 30. 15:3894.
    Úgy látom lanyhul a topik. . . . .
    Hát ebből a sok emberkéből senki más nem lakik Budapest környékén ????
    Vagy a Budapest környékiek ilyen elfoglaltak. . . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. január 30. 08:0593.
    Szia, igen a Keletibe érkezik a vonat.
    Van egy tó, az a neve, hogy Csúnya-tó. Haorászásra alkalmas és télen lehet korcsolyázni. Szabad, fürdésre alkalmas tó nincs, viszont van uszoda Gyömrőn és Rákoskereszttúron. Ha jól tudom, akkor most épül két lapkópark, és az Önkormányzat tervei szerint hamarosan 16 ezer ember fog itt lakni.
    Van miből választani: lakópark, lakótelep, régi parasztház, új ház. . . .
    Szia, jó keresgélést :)
    előzmény:
    fonyi (92)
     
  10. 2004. január 29. 16:4592.
    Jól hangzik!!
    A vonat a keletibe megy be ?
    Mindenképp nézünk arra is házat, ha tudsz valamit légyszi írj !!
    A környéken van valami kis tó esetleg?
    előzmény:
    nautila (91)
     
  11. 2004. január 29. 15:2691.
    Pécelen kb 12 ezer ember lakik. Helyes hegyes-völgyes kisváros. Közlekedés szuper: vonat, BKV, Volánbusz. Autóval az Őrs vezér tér 30-35 perc (vezetési stílustól függ :)) A levegő tiszta. Az emberek általában kedvesek (persze vannak kivételek). Mit szeretnél még tudni?
    előzmény:
    fonyi (90)
     
  12. 2004. január 29. 15:0290.
    Igen, igen, igen !! Légyszi írjál Pécelről!!
    előzmény:
    nautila (86)
     
  13. 2004. január 29. 15:0189.
    Szerencsére pont a leágazástól kell fizetni, tehát még ez is jól jött ki!!
    előzmény:
    foka (87)
     
  14. 2004. január 29. 14:0588.
    Én Dunaharasztin nőttem fel, most ott is kezdünk építkezni márciusban. Nagyon jó a közlekedés, van HÉV és távolsági busz is, van egy helyi busz is. A távolsági buszok a Népligethez és a Határ úthoz mennek, a HÉV Vágóhídra, ahol a 2-es és 24-es villamos végállomása van.
    Nagyon jó hely ez a város, én nagyon szeretem! Autóval az Mo-án 20-25 perc alatt a városban van, de egyébként Harasztin is van több bolt, minden megtalálható amire szüksége van az embernek.
    Én csak ajánlani tudom!!!
    előzmény:
    fonyi (18)
     
  15. 2004. január 29. 13:5487.
    És addigra, mire odaköltöztök talán már az M5-ös is matricás lesz. Mert most Európa legdrágább autópályája.
    előzmény:
    fonyi (81)
     
  16. 2004. január 29. 13:5086.
    Szia Fonyi!
    Csak a fórumindítót olvastam, így lehet, hogy már ajánlották :)
    Bp és Isaszeg között van Pécel, egy helyes kisváros. Ha akarog, írok többet is.
    előzmény:
    fonyi (1)
     
  17. 2004. január 29. 13:4785.
    ok, majd írj privit, nekem az is jó. addigra az uszoda nyitva lesz :)
    előzmény:
    fonyi (84)
     
  18. 2004. január 29. 13:4584.
    Köszi a felajánlást, nem esett ki, dehogyis !!
    Sajnos a szombat bizti nem jó, az most teljesen Isaszeg és Gödöllő napja lesz. :-))
    De talán jövő hétvége ?
    előzmény:
    Infomaker (82)
     
  19. 2004. január 29. 13:4483.
    Én az Oktogonnál dolgozom, ahhoz keleti és nyugati is közel van. A párom számítógépes, maszek így abszolút mobil, mindig oda megy ahova hívják. Én úgy vagyok vele hogy a munkahelyem változhat, meg hamarosan gyerkőcöket is szeretnék szóval hogy hol van most a munkahelyem.
    előzmény:
    kismirza (80)
     
  20. 2004. január 29. 13:3182.
    Na, Monor? VAgy kiesett? Szombaton megmutatom a várost, ha jöttök.
    előzmény:
    fonyi (81)
     
  21. 2004. január 29. 13:1381.
    Tegnap a Gyáli Ingatlanoshoz mentünk, ott kértünk címeket Felsőpakonyon, de igazából egy ház volt ami tetszett, azt már előző nap kiszúrtam interneten.
    Aztán átmentünk Felsőpakonyra, ott megnéztük mind a négy lehetséges házat, de persze csak az az egy tetszett, ami előtte is. Legaklábbis kívülről mert nem voltak otthon. Felhívtuk őket és sajnos úgy néz ki van egy komoly vevőjük. :-(( Így ez nem jött össze, mármint hogy belülről is megnéztük volna.
    A település maga nagyon tetszett, erdő veszi körül
    ( nagy része fenyő ami ráadásul ritka Mo-n) , csendes helyes kis utcák, falusias jelleg, de pont ilyenre vágyunk!!
    A közlekedés nagyon jó, az M5-ön 15-20 perc alatt ott lehet lenni/illetve benn a városban.
    Szóval lehet hogy még visszatérünk oda nézelődni.
    Következő célpont szombat délelőtt Isaszeg. A hirdetés és a kép alapján ( neten ) szuper lenne, minden paramétere tökéletes, ráadásul új ház !! Kíváncsi vagyok, már nagyon várom, de nem akarom addig belelovallni magam !! :-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. január 29. 13:0880.
    Abszolut praktikumból: elsősorban olyan helyet válasszatok, ami viszonylag közel esik a munkahelyetekhez. (mondom én, aki Buda túlsó oldalára jár dolgozni!:)))
    előzmény:
    fonyi (77)
     
  23. 2004. január 29. 13:0079.
    Én ajánlottam neki a 2/A-t, hátha el tudom csábítani felénk! :)))
    előzmény:
    foka (78)
     
  24. 2004. január 29. 12:5278.
    Elmondod, hogy hol jártatok? A 2/a út alapján É-Pest megyére tippelhetek.
    előzmény:
    fonyi (77)
     
  25. 2004. január 29. 12:5077.
    Nagyon szépen köszönöm. Én egy kicsit messzinek érzem de végülis ha te mondod hogy a 2/A-n ilyen jól be lehet jönni. . . . . . én csak a térkép alapján találtam messzinek de ugye sok függ a közlekedéstől !
    előzmény:
    kismirza (59)
     

Címlap

top