Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bp környéki települések

fonyi
Létrehozva: 2004. január 26. 12:28
Sziasztok!!

Úgy néz ki hamarosan költözünk, eddig Budapesten laktunk és ki szeretnénk menni családi házba Bp. környékére.
Abban szeretném segítségeteket kérni, hogy írjatok tapasztalatokat, aki valahol Budapest környéki helyen lakik, mi a pozitív illetve a negatív oldala a településnek.

Elsősorban a következő három hely ami minket érdekelne: Felsőpakony, Isaszeg és Dunaharaszti.

A budai oldal árak miatt sajnos szóba sem jöhet. Felsőpakonyról sok jót hallotunk és tudtommal a közlekedés se olyan rossz. Azzal tisztában vagyok hogy csúcsidőben minden bevezető út be van dugulva ! :-)) De bármi egyéb véleményre kíváncsi vagyok!!
Tehát kérlek Felsőpakonyiak, Isaszegiek, Dunaharasztiak vagy egyéb más Budapest környékiek írjatok !!
  1. 2004. január 26. 14:0626.
    Gyál drágább, mint Monor, Infomaker is így gondolta a "jobbat". Az üres telkek irreálisan drágák, de ki lehet fogni szép házakat elfogadható áron.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_166556 (25)
     
  2. Torolt_felhasznalo_166556
    Torolt_felhasznalo_166556
    2004. január 26. 14:0225.
    Az ingatlanárak jobbak Gyálon, mint Monoron?
    Ezzel nem értek egyet.
    Gyálon normális helyen telket már nem kapsz 10 millió forint alatt (közmű nélkül!!!!!)
    Infóim szerint Monoron új társasházi lakást már 12-13 milláért lehet kapni. . .
    Mondjuk Gyálon nincsenek is társasházak, max 2-3. :)))
    előzmény:
    Infomaker (20)
     
  3. 2004. január 26. 13:5324.
    Ismeri valaki pilisvörösvárt, vagy solymárt, esetleg pilisszentivánt?
    Vörösváron lakunk, de szentivánra szeretnék költözni. Imádom ezeket a helyeket!!!
    Ráadásul vörösváron és solymáron közlekedik az a nagyon szuper új vonat (30-35perc a nyugati pu. )!!! Csak Bp. -Esztergom vonalon.
    Errefelé is lehet olcsóbban kifogni házakat!!! :o)
    Gyertek erre is, ne csak pesti oldalon. ;o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. január 26. 13:4023.
    Benne vagyok, Gyált bevállalom! :-)

    És a szuper gyáli piacról még nem is beszéltem, van külön zöldséges-gyümölcsös, és külön ruhás-műszakis-mindenfélés piac is vasárnaponként.
    előzmény:
    Infomaker (21)
     
  5. 2004. január 26. 13:3822.
    Ugyan ez elmondható Gyálról is, fel lehet hajtani az autópályára, és az a része nem fizetős. Népliget kb. 15-20 perc így.
    előzmény:
    Infomaker (19)
     
  6. 2004. január 26. 13:3821.
    Komolyan mondom, szervezzünk fonyinak, meg ha bárkit érdekel, városkalauzolást !! :)

    Én monort vállalom.

    Így sokkal könnyebb dönteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. január 26. 13:3720.
    Ilyenformán Gyál pl. tényleg jobb mint Monor, de az ingatlanárak is jobbak.
    előzmény:
    Infomaker (19)
     
  8. 2004. január 26. 13:3619.
    Amúgy monorról a 4es hiába dugul be, ócsa felől királyul bemegyek az M5 felé dugó nélkül :)
    előzmény:
    fonyi (18)
     
  9. 2004. január 26. 13:2718.
    Húú!!

    Annyian írtatok hogy alg győzök válaszolni !! :-)))
    Most elmegyek kajcsizni valamit ebédre aztán igyekszem írni!

    Még annyit hogy főleg vasúttal elérhető helyre szeretnénk menni mert az biztos ( a busz bedugul ) és az autóközlekedés fontos, a páromnak az kell a munkájához a bejáráshoz !!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. január 26. 13:2117.
    Mi ezt 14 éve játszottuk meg. Ha nem ingázol Pestre, mindegyik lehet jó is. Én Gödöllőn helyben lakom és dolgozom. A férjem hévvel jár Kelenföldre, napi 3 órát utazik. Ugyanezt kocsival nem is bírná idegileg sem. Gyerek a Keleti környékére vonattal jár suliba. A vonatközlekedés jobb, mint a hév. Van még sárga busz is a Népstadionig. Vannak kollégáim, akik így jönnek Gödöllőre.
    előzmény:
    fonyi (1)
     
  11. 2004. január 26. 13:2016.
    A veresi piac tényleg isteni jó, Kesziről szoktunk átjárni, 10 perc autóval. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (11)
     
  12. 2004. január 26. 13:1815.
    Dunakeszi:
    akárcsak Göd, csak kicsit közelebb van Pesthez. . . :)) Mindigis itt laktam és szeretem. Alvó város, de nyüzsgésnek ott van Pest, nagyon hamar bent vagy, amúgy meg nyugodt. Rengeteg az új építkezés (ezek elég drága lakások), de vannak régi századeleji zsokévillák Alagon nagyon normális áron, ősfás kertekkel, ki lehet fogni és sztem ezeket élmény felújítani! Lakótelep is van, még olcsóbb lakásokkal. Vannak 10 éves nagyon szép társasházak, szintén egészen elérhető árakkal. A valódi városközpontot hiányolom, de a nyugi mindenért kárpótol. :) Vonattal, busszal 25-30 perc a nyugati vagy az Árpád híd, autóval 15 (!) perc (nem a reggeli csúcsforgalomban, akkor 30) a Városliget!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. január 26. 13:1814.
    Azt még elfelejtettem, hogy vonattal a Nyugati 35 perc, busszal Pestszentimre 15 perc, szintén busszal Határ úti metró állomás 30 perc, kocsival is kb. 30 perc.
    előzmény:
    Mágika79 (12)
     
  14. 2004. január 26. 13:1813.
    Vigyázni kell a felkapott pest közeli helyekkel:

    sok helyről hiába van busz akár kék busz, de a vonat monoron nagy áldás, mert 35 perc a nyugati, mivel a sebesvonatok első megállója Kőbánya Kispest után Monor.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. január 26. 13:1512.
    Szia!

    Hamár Felsőpakonyon gonolkodtok, akkor inkább Gyált ajánlanám. Pakonyról a közlekedés nem túl jó, ha nincs kocsitok. A vonat az egyetlen, meg talán távolsági busz van. Az egész település kicsike, nem sok minden van ott. Gyálra viszont 3 db. kék busz is kijár Pestről, van sok bolt (Plus, Profi, Coopok), a soroksári Auchan és az erzsébeti Tesco 15 percre van autóval. Van egy szép új közösségi ház jó programokkal, az iskolák és az óvodák is nagyon jók. Az ingatlanárak viszont elég húzósak, de ki lehet fogni jókat is nem olyan drágán. Nem tudom, mi érdekelne még, kérdezz nyugodtan, szivesen válaszolok!
    előzmény:
    fonyi (1)
     
  16. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. január 26. 13:1411.
    Szia!
    Veresegyház.
    Vonat a nyugatiig: 50 perc, mert csak 1 pár sín van:-) Kocsival a Lehel térig: reggel 40 perc, du ugyanannyi, egyébként 20-30 perc.
    Veresegyház város, van egy csodaszép új suli uszodával (Makovecz tervezte), állítólag jó suli. Egy aprócska kórházféleség is van a város szélén:-)))))), Misszió EÜ Központ a neve, a párom egyszer rájuk szorult, azt mondta, profi ellátásban részesült.
    Szerdán és szombaton délelőtt piac van, ahol minden kapható a ruhától a cipőn át a mézen keresztül a füstölt húsárukig.
    Van horgásztó, strand, termálfürdő, hegyek, erdő. Mi a hegyen lakunk, két lépésre van az erdő, nyugis csendes tiszta környék. A telkek kb 9-10ezer/négyzetméter-es áron mennek mostanában, de ki lehet fogni olcsóbbat is. Sok eladó viszonylag új (3-4-6) éves ház van. Van városi buszjárat, mikrobuszos menetrendszerinti, az egész települést bejárja, nagyon praktikus. Én szeretek ott lakni, mert itt még vannak mókusok, nyuszik, és apósom nagy bánatára pár hete egy vércse ül a diófán és lesi a versenypapagájait:-)
    Szóval igazi természetközeli élet, megfizethetetlen. Ja, 3 km-re van innek Erdőkertes, szintén hegyek között, ott egyelőre olcsóbban az ingatlanok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. január 26. 13:1210.
    Szia.
    Szigetszentmiklós!!!
    Sárgabusz Csepelre 30 perc, HÉV a Vágóhídra 45 perc! Autóval Csepel 10 perc! Kell ennél jobb közlekedés????
    Ha valami érdekel, nyugodtan kérdezz!
    előzmény:
    fonyi (1)
     
  18. Torolt_felhasznalo_384266
    Torolt_felhasznalo_384266
    2004. január 26. 13:089.
    Közlekedés szempontjából is jó D. haraszti. Autóval járok be, a Soroksári mindig járható!!!
    A 0-as is!!!
    Tömegközl. szempotjából a HÉV jó, busz visz a Népligetig!!!
    Árak??? Taksony, ami onnan 3 km még jobb!!!
    előzmény:
    fonyi (1)
     
  19. 2004. január 26. 13:088.
    Mi tavaly - nagyon-nagyon hosszas keresgélés után - költöztünk Őrbottyánba. Előtte nem nagyon jártunk arra, és szó szerint beleszerettünk a környékbe és a faluba. Nagyon jó fekvésű, jó levegőjű falu; a "fönti" vége az erdőbe nyúlik. Van tava, ami ilyenkor télen pl. ideális korcsolyázóhely, alig néhány ember jár még csak ki. Nyáron pedig horgászni lehet. Hátránya, hogy ha nem a főút közelében laksz, előfordulhat, hogy egy-egy eső után sártengerré változik az utca. De főútból, és betonozott mellékutcából is akad elég. :)) A bejárás nagyon jó, mert Fót után eldöntöd, hogy a Váci utat célzod meg, vagy az M3-on akarsz bejutni. Ha buszozol, az kb. 45 perc az újpesti metróig. Vonat valamivel hosszabb, ez a Nyugatiba jár. Bevásárlási szempontból nagyon jó, a nagyobbakat az Auchan-ban/Cora-ban intézzük, a kicsikre ott a helyi ABC (Coop), ahol - tapasztalatból mondom - minden nagyon olcsó. Talán csak a választék kisebb, de erre vannak a nagyáruházak a környéken. Orvos, patika, óvoda, iskola mind-mind elérhető, szakrendelésre pedig a kb. 2km-re lévő Veresre kell menni. De ide eljutsz helyijárattal is.
    Most kb. ennyi jutott eszembe, bár nem Isaszeg (ezt mi is megnéztük annak idején, csak kicsit messzinek találtuk).
    előzmény:
    fonyi (1)
     
  20. 2004. január 26. 13:067.
    Sülysáp, elég jó a közlekedés vonat-busz terén, autóval fél óra alatt bent vagy.
    Az emberek szerintem nagyon rendesek. Legalábbis mikor mi odaköltöztünk azok voltak. :)
    Van egy pár domb, erdő. . . a mellette lévő falucskában van egy nagy horgásztó, bár gondolom ez téged sem hoz lázba. :) Én szerettem ott lakni. :)
    előzmény:
    fonyi (1)
     
  21. Torolt_felhasznalo_166556
    Torolt_felhasznalo_166556
    2004. január 26. 13:026.
    Privi ment!!!
    előzmény:
    fonyi (3)
     
  22. Torolt_felhasznalo_472798
    Torolt_felhasznalo_472798
    2004. január 26. 13:025.
    Szia!

    Hajrá Göd!

    Gyönyörű, csendes, vannak korcsolyázó tavak (télre) és ott a Dunapart isteni homokos strandja (nyárra). Van melegvízű strand is szaunával, télen-nyáron nyitva + golfpálya, erdő, mező, biciglis út, stb.

    A vonat fél óránként jár, 35 perc a Nyugati. Kocsival szintén annyi, vagy a 2-es főúton, vagy a 2/A elkerülő úton. Sok szerettel várunk!!! :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. január 26. 12:574.
    Szia !

    Én Érden élek, ha érdekel akkor írok infót .

    Sysy
    előzmény:
    Infomaker (2)
     
  24. 2004. január 26. 12:563.
    És milyen környék ?

    Van valami erdő vagy kis tó?

    Vagy teljesen sík ?

    És milyenek az emberek ?
    előzmény:
    Infomaker (2)
     
  25. 2004. január 26. 12:482.
    Monor:

    4es bedugul, amúgy 20 perc kocsival (35 km).

    Vonattal a nyugati(!) 35 perc!

    Uszoda most nyílik, nem túl drágák a házak, van ADSL (www. monortel. hu), és kábeltv is (szintén monortel)

    a vonatállomáson biciklimegőrző, ha kitekernél reggelente (hav 1500 ft, szóval nem sok)

    kérdezz.

    előzmény:
    fonyi (1)
     

Címlap

top