Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elhagytam a feleségem, de

zenda
Létrehozva: 2009. március 23. 14:17

Sziasztok!

 

Talán picit meglepő módon elsősorban férfiak hozzászólásait várom ide.

Olyanokét, akik elhagyták párjukat, családjukat egy másik nőért (esetleg fiatalabbért), de nem jött össze, megbánták, (talán vissza is tértek).

Tanulságként, vagy támaszként kívánom nyitni mindazok számára, akik egyébként nem csapodár természetűek, de 'megzavarja' őket egy - feltétlen szerelmét bizonyítani bármikor kész - Cicamica.

 Gondolom nem kevesen vannak, akik megszenvedték egy hasonló helyzet kínjait, hátha segítség lenne mindazoknak, akik pro vagy kontra szerepői egy ilyen történetnek.

Természetesen a hölgyek szemszögéből is szívesen láttatnám a helyzetet. Kérem, hogy ide most azok ne írjanak, akiknek megváltás volt a kapcsolat felbontása.

 

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. március 18. 11:19301.

    A topikom, velem együtt háttérbe szorult. Kissé elment a kedvem a fórumozástól, keveset vagyok itt, és ennek ez a törvényszerű következménye.


    A realitás és a szándék (vagyis amit szerettem volna) elkerülte egymást. Nem tudtam igazán mély, tartalmas beszélgetéseket kialakítani, és az őszinteség, valamint a bizalom (ami nélkül szerintem a lényeget veszítjük el) járhatatlan út ezen a portálon.


    Azért teljesen nem szakadtam el innen. Sok mindent megtanultam (megfigyeltem), és fel tudom mérni, minek van értelme, illetve minek nincs. Ennek megfelelően "folytatom". :-)

    előzmény:
    kekelefant (298)
    2017-03-15  23:18
  2. 2017. március 16. 12:03300.

    Aki arra gondol, hogy le kellene cserelni a feleseget egy fiatalabbra, vagy egyaltalan valaki masra, az nem szereti a feleseget. Sajat magat sem, mert ennyi idos korara sem tudja, hova tegye sajat magat. Mert aztan tancolna osszevissza, csakhogy az elet nem ilyen mulatohely, ahol felkeri akarmelyik not, oszt' viszi tancba, majd egy masikat, majd egy masikat. Vagy igen? Feleseget meg, mint egy gatyat, felveszi, leteszi? Igy ridogaljon egyetlen elhagyott asszony is. Csakhogy a gyerekek isszak meg a levet. Akik majd kovetik apa vagy anya peldajat. Apa konnyelmu, anya erzelmi rabszolga????


    Azon kockazni, hogy az asszony vagy a csinibaba, mar megette a fene az egeszet.

    előzmény:
    castaneasativa46 (299)
    2017-03-16  06:32
  3. 2017. március 16. 06:32299.

    Abból kell kiindulni, hogy senki sem akar az együttélés kimondásakor rosszat, sem a párjának, sem magának.


    Persze ugyanakkor mindenki jól is akar járni, ami csak úgy lehetséges, hogy mind a ketten a számukra könnyebb munkát választják - ez a férfi és a nő eltérő lelki és testi adottsága révén lehetséges. A kölcsönösség figyelembe vételével ugyanakkor egy kényes egyensúlyt is kell tartani, ráadásul a körülmények változását, a testi vonzalmat, illetve ennek kábító hatását is figyelembe kell venni.


    Ez persze egy sok változós játszma, melynek kimenetele bizonytalan. A férfiak az esetek többségében szívesen lecserélnék idősödő párjukat egy fiatalabbra - arra persze nem mindig gondolnak, hogy ők nem lettek fiatalabbak.


    Ha valaki az élete jobbra fordulását tudatosan a párja rovására intézi, már megcsalást követ el, melynek, a következményei mind a két felet sújtják. Erre kell gondolni, valamint arra is, a váltás mindig kockázattal jár, rosszabb helyzetbe is kerülhetünk a meglevőnél.

  4. 2017. március 15. 23:18298.

    Mi  lett a topikoddal?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (296)
    2017-03-10  20:31
  5. 2017. március 15. 22:25297.

    De mit de? A kecske is jollakjon, akaposzta is megmaradjon? Minden, ami belefer, csakis kizarolag a teremtes koronajanak???

  6. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. március 10. 20:31296.

    Ez nagyjából az a válasz volt, mint ami tökéletesen szinkronban van a probléma felvetőjének helyesírásával.

    előzmény:
    Amarynda (292)
    2017-03-08  08:58
  7. 2017. március 10. 00:20295.

    előzmény:
    Sissi52 (294)
    2017-03-08  23:21
  8. 2017. március 8. 23:21294.

    'Hat mink esztet nem ercsuk". Ha jon a cicababa, menni kell. A no hasonhelyzetben egy nagy K. Aztan ha a cicababa megsem annyira cica, hatralepes es ott var a rivo asszonytars. Meg egy fraszt.

    előzmény:
    kekelefant (291)
    2017-03-08  00:47
  9. 2017. március 8. 22:56293.

    Az ilyen nem zseret senkit sajatmagan kivul,azert kivanom apofara esest.......

    előzmény:
    Amarynda (292)
    2017-03-08  08:58
  10. 2017. március 8. 08:58292.

    ha esze van meg a nevedet is elfelejti nemhogy sirjon utanad. remelem eleg kicsik a gyerekek  es ok is elfelejtenek hamarosan.


    ha en lennek a feleseged helyeben amint megertik a gyerekek rogton elmondanam nekik hogy apuka egy olyan ferfi akinek a csalad nem jelent semmit helyette inkabb ringyok utan szaladgal. ha netan vissza is jonne ne remeljetek hogy tul sokaig marad. mindossze addig amig nem talal megint indokot hogy itthagyjon benneteket. es azert hagyott itt engem is meg titeket is mert azt a not jobban szereti nalunk.


    nalam tuti hogy nem szamithatnal arra hogy egy percig is titkoljam miert mentel el.


    ha a gyerekek kicsik akkor csak annyit valaszolnek: elment egy masik nenihez mert minket mar nem szeret, ot szereti.

    előzmény:
    Zsolt (286)
    2017-03-02  03:03
  11. 2017. március 8. 00:47291.

    Sissi.meg kell zsakadni,azt ezt elmagyarazzak a ferfiak.A felesegemmel jol megvoltunk,gyerek stb...de mindig van egy keszseges -cicababa-.mit mondanak a ferfiak,ha mi nok mondjuk,volt az irodobana egy divany,es kesszeges kollega,hat miert ne????

    előzmény:
    Sissi52 (290)
    2017-03-04  11:11
  12. 2017. március 4. 11:11290.

    Ha a felesegednek egy szikra esze van, egy konnyet nem ejt utanad. Te persze, igy szeretned, mi????? Nekem speciel lengoajtom van. Be lehet jonni rajta, es ki is lehet menni rajta nyugodtan. De csak egyszer!!!!!


    Csiki- csuki eletet almodsz magadnak? Eszetlen, aki belemegy a jatszadozasodba. Nojjel fel.

  13. 2017. március 4. 11:04289.

    Ferfiak nemigen szolnak hozzad itt, mert ferfi ebben a forumban nincs. Egyebkent ha neked a cicababa kellett, akkor elvezd.

  14. 2017. március 2. 23:22288.

    Jo pofara estel!!!!!!Meg is erdemled.........kivanom a felesegednek,hogy tanuljon egy jol szitualt es kellemes kulseju uj tarsat,de meg maradj a kutyahazban.......


    Holgy velemenyt kerdezted,itt van

  15. 2017. március 2. 12:14287.

    Kicsit meglepődnék, ha ezt valóban férfi írta volna, de tudod mit? Megválaszolom. 


    Ha leléptél viseld a következményeit, ne nyafogj! A család valamivel fontosabb egy kóbor szerelemnél. Ennyi.

  16. 2017. március 2. 03:03286.

    Szerelmes létem egy másik lányba és elhagytam a családom De közbe az új kapcsolatomba született egy gyerek de mostmár visza vágyom az első családom hoz de nem merek meni mert valami visza húz de az első feleségem meg mindig visza vár és a gyerekek is mert mindig Mongyák az anyukának apa visza jön meg hozzánk Akor sír va mongya nekik nem tudom.  

    előzmény:
    Yria (285)
    2009-03-27  10:01
  17. 2009. március 27. 10:01285.

    Én is úgy gondltam, hogy majd a gyerekre ádozom minden energiám, legalább többet tudok vele foglalkozni. De ez nem így van. Egy nőnek igenis szüksége van egy társra, egy párra, hiszen nem csak úgymond "csináltatott magának" egy gyereket és egyedül szeretné felnevelni. Az más. Közöttünk úgy látom nem volt olyan aki ezt az életformát választotta. Győzködjük magunkat, másokat, hogy most majd így lesz a jó. Közben vérzik a lelkünk mert igenis eltiportak, sárba löktek bennünket azok az emberek akikre az ÉLETÜNKET bíztuk. Tényleg túl kell lépni, mert az élet megy tovább. De ez nehéz, hiszen valaha egy szerető család voltunk. Nem lehet, hogy ne jusson eszembe, hiszen ha ránézek a gyerekere az Ő szeme mosolyog vissza rám. Nehéz bizony, nagyon nehéz...

    előzmény:
    mops0101 (284)
    2009-03-27  09:11
  18. 2009. március 27. 09:11284.

    Megvolt a szokásos 2-3 havonta való telefonon való bejelentkezés az extől.Még nem tudunk indulatok nélkül a másikkal beszélni,vannak sérelmeink.Eleinte próbálok normális hangnemben beszélni vele,de egyszerűen nem értünk szót.Én a gyerekek jólétét helyezem előbrre,Ő meg a saját maga kis életét.Igaz ahogy kiderült,lejár ide a ház elé leskelődni,neten próbál kutakodni fórumokon utánam,és még nagyon foglalkoztatja a múlt.Nem érti meg hogy miért kell gyt-t fizetnie ha nincs miből,és nem fogja fel hogy ez a kötelessége,ügyvédhez ment,le akarja veteti az összeget,de még megkérdezi elötte én mit szeretnék.Nonszensz az egész viselkedése.

    Tegnap kaptam a csajtól 1 kedves e-mailt,amiben ki lettem oktatva,mit ne mondjak a stílus maga az ember.Ha az exemnek azzal az alpári nővel jobb,hát akkor maradjon mellette.Kiváncsi leszek ha a csajra rájön az anya akarok lenni érzés,akkor mi lesz a dologból?Megszüli neki az 5-6.-ik gyereket,az akkor lassan 50 éves exemnek?Igaz a csajnak még van ideje,hiszen csak 28 éves lesz.Sok ember mondta,hogy a lányának néz ki,idegenek simán leapukázták a csaj mellett,de nem veszi észre magát,nem hiszi el,hogy ennyire látványos a korkülönbség közöttük.

     

    Sajnos rá kell arra is jönnöm,hogy miket itt leírtatok,az sajnos ránk nagyon is igaz,menekült inkább a szürke hétköznapokból,és nem megbeszélni a dolgokat,nem jobbá tenni azt ami neki nem megfelelő.

    Mi is eljutottunk a kicsikkel odáig,hogy az apa meghalt,aki most néha nagyritkán jelentkezik,az nekünk már egy idegen ember,aki kifordult önmagából.Az az ember akit mi szerettünk,aki a társam volt az 15 hónapja kilépett a lkaásból és már nem jön vissza mert eltünt,és ezt a saját akaratából tette.

    Csak azt nem értem,miért a múlttal,és velem foglalkozik, a nője helyett?Mondtam neki,nem érdekel mit csinál,merre jár,hogyan éli az életét,de csak nevet ezen és bizonygatja hogy nem mondok igazat.Talán ezzel szeretné még fontosnak hinni magát?

    De itt már más élet van,és ahogy elnézem a kicsiket jobb és tartalmasabb életük lett.Egy gyerekkel kevesebb lett a házban azzal hogy Ő elment,és több időm energiám jut a valós gyerekeimre,akik ennek nagyon örülnek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. március 26. 14:19283.
    Megfordult a fejemben. Innentől kezdve vége a magas adrenalinnak! Erről írtam itt valahol, mert bizony létezik! A kaland a vágy a szerelem úgy egyszerre. Aztán ennek vége . Különben a férjem elvált ember, van egy 19 éves lánya. A felelőtlen életről ennyit.
    előzmény:
    galaxie (282)
    2009-03-26  13:00
  20. 2009. március 26. 13:00282.

    Mindkettő létezik, most pontosan beletrafáltál. S nem hinném, h a pasik találták ki. Neked nem fordult meg gyermekszülés előtt a fejedben, h vége a "szingli", gyermektelen létnek, a leánykorodnak, úgymond felelőtlenebb életnek? Ne érts félre, tényleg csak kérdés, nekem még nincs gyerekem.. kíváncsi vagyok.

     

    ja, s ugye a pasik szoktak jönni előszeretettel a szöveggel,h a természet ilyenné tette őket, amiben van igazság. fajfenntartás miatt. a nőknek meg a stabilitás kell a családfenntartás miatt. viszont hogy lehet az, hogy ha az állatok ösztönösen cselekednek,az állatvilágban mégis létezik a monogámia? nekem ez a furcsa és ellentmondásos :-)

    előzmény:
    Yria (275)
    2009-03-26  08:32
  21. 2009. március 26. 12:29281.
    Tulajdonképpen az én férjem is egyszercsak élénken kezdett foglalkozni a gyerekkel.Két nap múlva, hogy bevallotta ezt a nagy szerelembe esést, közölte, hogy ő azért minden nap szeretne eljönni a gyerekhez. (én még GYED-en voltam) Szóval legyek otthon amikor neki úgy engedi ideje! A hölgy  meg persze egy másik városban telefonon adta az utasításokat. Az én férjem meg mint egy hülye agymosott! Bocs, de mindig felmegy a pumpám ilyenkor! De ez a szegény nő olyan lelkis!-mondta. Erre megérdeztem, hogy hol volt akkor a lelke amikor egy derékalj gyerek és egy szerelmes férj mellett szétrobbant egy másik családot? Sőt, van képe rám köpködni! Aztán később kiderült, hogy sokat dolgozik a férje, és keveset foglalkozik vele. Akkor igazán kereshetne erre a célra egy független férfit. Ha nem ilyen az életfelfogásunk soha nem értjük meg igazán miért teszik meg ezt a lépést. Lehet, hogy mi is hibásak vagyunk, sőt! De nem hiszem, hogy ennek kell lenni az első reakciónak. Az évek alatt kiderült, hogy én sem ilyen lovat akartam! A férjem egy bizonyos együtt lakott idő után úgymond kimutatta a foga fehérjét, tulajdonképpen milyen bunkón is tud viselkedni. De ezért még nem omoltam egy másik családos férfi karjaiba!!! Ne értsetek félre, én sem vagyok egy brüsszeli csipke!Velem is nehéz, tudom! De miért kell feladni ilyen könnyen ha szeretjük egymást?
    előzmény:
    kompot (279)
    2009-03-26  11:05
  22. 2009. március 26. 11:08280.

    Nagyon köszönöm, hogy férfi létedre hozzászóltál.. kevesen vannak akik meg merik tenni.

     

    Azt gondolom minden élethelyzet más, bizos van olyan házasság, amiből megváltás kilépni.

    Másoktól hallottam, hogy még úgy sem könnyű.. eléggé megvisel mindenkit.

    De én inkább a miérteker lennék kíváncsi.

    Azt mondtad, nem kaptál meg valamit, ami hiányzott.

    Vajon kérted tőle? És ha kérted akkor csak nem akarta a párod megadni neked, vagy nem volt rá képes?

    Az sem mindegy menni idő után jöttél rá, hogy hiányzik valami.

     

    Mindannyian változunk, rengeteg féle formáló hatás ér élete folyamán egy embert.

    Akkor van gond, ha a párok közül az egyik nagyon más irányba megy, vagy túl gyorsan teszi meg a lépéseket. A másik lemarad, és a dolgokat már egy ponton esetleg nem tudják összeegyeztetni.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182111 (278)
    2009-03-26  09:24
  23. 2009. március 26. 11:05279.
    Érdekes amit írsz. Az én volt férjemnek is sokkal jobb így a gyerekkel kapcsolata. Amíg együtt oltunk egyáltalán nem törődött vele, azóta nagyon igyekszik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182111 (278)
    2009-03-26  09:24
  24. Torolt_felhasznalo_182111
    Torolt_felhasznalo_182111
    2009. március 26. 09:24278.

    Én elhagytam a feleségem. Aztán Ő vált el tőlem. Nem igazán egy másik lány miatt, bár a másik lány volt a végső lökés. Voltak kapcsolataim a házasságom alatt, nem sok, de több, mint 0, tehát nem kevés. Valami kellett, amit máshol megkaptam. De mindig hazamentem. Várt a feleségem és a gyermekem. 

     

    Aztán odaköltöztem egy lányhoz. Meg is hülyített, nem tagadom, de ő csak meggyorsította a folyamatot. Aztán vége lett, s akkor megbántam. De már rájöttem, hogy így kellett lennie.Mindenkinek jobb lett. A gyermekemmel sokkal jobban törődök, a feleségemmel normális maradt a viszonyunk. Éljük az életünk külön. Ő találta valakit, boldog. Ez jó neki, jó a pasinak, jó a gyerekemnek. Én pedig azóta kaptam olyan dolgokat, amit Tőle nem kaptam volna meg sosem. Ezért nem éri meg bánkódni.

    előzmény:
    zenda (1)
    2009-03-23  14:17
  25. 2009. március 26. 09:15277.
    Igen álmodsz:) Ugyanis az jó nekik, hogy van otthon család, nyugi, megértés csak a történet úgy kerek, hogy van egy szerető is. Nálunk pl. súlyosbította a helyzetet, hogy a szülei így éltek, az apja folyamatosan nőzött, anyukája meg eltakarta a problémát ugye a köténykéjével ( nagyon jó anyagaik között élnek) a kisfiúknak meg tetszett ez az élet. nem is értette az egész családja, hogy én ezt  miért nem fogadom el...
    előzmény:
    bjbjbj (276)
    2009-03-26  08:44

Címlap

top