Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Milyen mosógépet?

mirt
Létrehozva: 2004. január 23. 12:10
Milyen automata mosogepet erdemes venni? Nekunk eddig keverotarcsas volt, ami elegge maceras, de viszonylag szepen mosott. Dehat beadta a kulcsot, es ugy dontottunk az uj mar automata lesz. Mivel egyaltalan nem ismerem a mosogepeket ezert kernelek benneteket, irjatok le milyen tapasztalataitok vannak! Elore is koszi! Mirt
  1. 2004. január 23. 22:5826.
    Aszondod AEG?
    Nekem mosogatógépem volt "olyan" - egészen friss tervezés, legújabb típus, blablabla. . . , de úúúúgy utáltam, hogy azt el nem lehet mondani.
    (Pedig szegény férjem milyen jót akart. . . . . )
    Szerencsére nem sokáig lakott ő se nálunk.
    előzmény:
    Lingon (25)
     
  2. 2004. január 23. 15:5425.
    Bosch=Siemens. Én is majdnem azt vettem, de. . . . Mivel allergiás a család olyat kerestem ami nagyon tud öbliteni, sokszor is, sok vizzel is.
    Elötte volt egy uj AEG-m, 1600-as max centrivel, a mosoporos rekeszben maradt mosoport / tilos ám annak ott maradni / bevitte az utolso öblitövizbe. Jo nagy számmal addig balhéztam mig visszaadták a pénzt.
    Egyébként mind a két elöltöltös gépem kinyithato mosás közben. Hihi, most leszel ám megkeverve:)))
    Száritogép: Sokkal kevesebbet kell vasalni!!!))) Imádom. Uuuuuuuuuuuutálok teregetni is, vasalni is.
    előzmény:
    mirt (22)
     
  3. Torolt_felhasznalo_768171
    Torolt_felhasznalo_768171
    2004. január 23. 14:2524.
    Ha tehetném az elöltöltős mosogépemet lecserélném felültöltésre. . . . . csak sajna be van épitve a konyhaszekrénybe. A fürdőszobában még el lehetne helyezni egy felültöltőset. . . . . csak épp konnektor nincs a közelében. szóval mikor cseréltem a nagyonnagyonrégi mosógépemet akkor a trendi vonalat követtem és elöltöltéset vettem, amit már rég megbántam. Szerintem ezek a mosógépek nem mosnak olyan szépen, plusz tényleg nem tudsz már utólag beletenni egy időközben megtalált fél pár zoknit.

    Viszont most láttam ezt a hiper-modern-porogramozható döntött mosógépet. Hát mit irjak: egy álom. Plusz még az nagyon tetszik, hogy a mosógép alatt van a szennyestartó. Milyen praktikus. Na majd a következő épitkezésnél nagy lesz a fürdőszobám. . . vagy lesz egy külön mosókonyhám - alkalmazottal persze.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. január 23. 14:1523.
    Hát sok sikert, nem lesz egyszerű a dolog :)
    előzmény:
    mirt (22)
     
  5. 2004. január 23. 13:5822.
    köszi! akkor az már biztos h felültöltős lesz!
    A listám alapján az Indesit, a Bosch a Whirpool és a Zanussi vezetnek :)
    előzmény:
    Nyuszipofi (21)
     
  6. 2004. január 23. 13:5521.
    Ja és felültöltős, és nekem is ezt tanácsolták pont az miatt amit már itt leírtak: 2 ponton rögzített a dobja, így kevesebb a terhelése.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. január 23. 13:5220.
    Sziasztok!

    Mi épp tegnap vettünk egy Indesit WL-102-es mosógépet, szerintem nagyon tuti: A energiaosztályú max. 1000 a centrifugája, de ezt is szabályozhatod, automatikusan csak annyi vizet használ, amennyi a ruha súlya megkíván, minden félét tudsz rajta programozni. Az Elektro Wordben vettük Budaörsön és kívételesen kifogtunk egy nagyon kedves, segítőkész és hozzáértő eladót. Ebbe a kategóriába ő ezt ajánlotta, szemben pl. egy ugyanannyiba kerülő Whirpoollal. Tegnap este bekapcsoltam, fantasztikusan halk a régi Hajdú mosogépem után. Sokkal többet még nem tudok róla mondani, de szerintem be fog válni. Ja és 79990 Ft volt :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. január 23. 13:2919.
    És gyártják még? vagy csak használtan lehet kapni?
    előzmény:
    irgburg (16)
     
  9. Torolt_felhasznalo_316242
    Torolt_felhasznalo_316242
    2004. január 23. 13:2818.
    Akkor asszem mégis maradok a hagyományos változatnál. . . :-))) Köszi!
    előzmény:
    timna (17)
     
  10. 2004. január 23. 13:2617.
    A szárítós mosógép annyira szárítja meg a ruhát, amennyire akarod. Csak időbeállítás függvénye.
    Viszont nem érdemes csontszárazra, mert akkor meghalsz a vasalásnál.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_316242 (10)
     
  11. 2004. január 23. 13:2216.
    A Hajdú Energomatot senki sem említette még. Nekem több, mint 10 éve megvan. Felültöltős, ami azért hasznos, mert ha program indítás után találok még valami belevalót, akkor le tudom állítani, és belerakhatom. Egyszer kellett hozzá szerelőt hívni, aki csodálkozott is, mert ilyen gépekhez ritkán hívják - és kiderült, hogy a lefolyócső volt bedugulva :-) Nem a legtrendibb, nem a legtakarékosabb és nem a legdrágább, de nagyon megbízható.

    Remélem, segítettem. . . :-)
    előzmény:
    mirt (14)
     
  12. 2004. január 23. 13:0915.
    Nem tűnt el 5 éve a macskátok? :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_454526 (12)
     
  13. 2004. január 23. 13:0914.
    Hát már most okosabb lettem, mert tudom, hogy Fagort nem szabad vennem :)
    Candyről már mástól is hallottam, hogy jó!
    előzmény:
    vila (13)
     
  14. 2004. január 23. 12:5613.
    Te azt gondolod, hogy most majd okosabb leszel? Most leszel csak igazán bizonytalan))) Én tavaly tavasszal görcsöltem ugyanezen: a régi vízzabáló Hajdúnk mondta fel a szolgálatot. Helyem van, így egy előltöltős mellett döntöttünk. Állítólag szebben mos és kevésbé gyűri a ruhát, mert több benne a hely. A kategóriás, 49 liter vízfelhasználású, súlyautomatikás. Igaz, a centrije csak 100-800-ig állítható, de nekem elég. Külön tudom állítani a hőfokot, az anyagminőséget(gyapjú/szintetikus/pamut)
    Igaz, nem túl ismert a márkája: Candy, de a tudásához képest olcsó volt, 85 ezer.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_454526
    Torolt_felhasznalo_454526
    2004. január 23. 12:5512.
    JúJ!!!! És hiába jelez szegény, öt éve nem engedjük ki! MEGYEK IS MEGNÉZEM!
    kösz hogy szóltál! :)))))
    előzmény:
    mirt (11)
     
  16. 2004. január 23. 12:5411.
    Sikítozik? :))) Lehet h él benne valami ami megijed :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_454526 (9)
     
  17. Torolt_felhasznalo_316242
    Torolt_felhasznalo_316242
    2004. január 23. 12:5010.
    Szia! Lenne egy kérdésem: a szárítós mosógép mennyire szárítja meg a ruhákat? Fel kell még akasztani utána, vagy vasalás után mehet is a szekrénybe? Mert mi is egy ilyen "egybegépen" gondolkoztunk pont helyhiány miatt, de ha nem szárít 100%-san, akkor felesleges. . . Előre is köszi a választ! :-)))
    előzmény:
    cactusgirl (2)
     
  18. Torolt_felhasznalo_454526
    Torolt_felhasznalo_454526
    2004. január 23. 12:499.
    "akkor kb 100 Ft volt "= 100 ezer természetesen, bocs.

    Tartósabb-e a felültötős? Lehet, azt mondta a szerelő hogy a tengely jobban bírja, vagy a csapágy vagy mi, mert a dobot két oldalról támasztja meg, és így a rá ható erő nem oylan nagy. nem tudom. Mi 5 éve átlag heti hetet mosunk, semmi gond a gép mechanikájával (mással sem)

    Ileltve egy bajunk van: ez a mosógép centrifugálás közben sikítozik :( kezdettől fogva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_454526 (6)
     
  19. 2004. január 23. 12:468.
    Mennyiért vetted? Elmegyek és megnézem :)
    előzmény:
    kukucs2 (4)
     
  20. 2004. január 23. 12:457.
    Mindenkinek köszönöm a hozzászólást!! :)
    Azt mondták ismerőseim, hogy a felültöltős gépek jobbak, és tartósabbak az elöltöltősöknél. Szerintetek is így van?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_454526
    Torolt_felhasznalo_454526
    2004. január 23. 12:376.
    Szia!
    nekünk 6. éve üzemel Indesit márkájú, elöl töltős mosó-szárítógépünk, négy emberre, most már ötre, és nem látta még szerelő!
    Akkor kb 100 Ft volt, most kicsit olcsóbb. Azt hiszem bevált :)

    Az energia osztály tényleg fontos, meg az hogy mennyi vizet fogyaszt. Nem árt ha a hőfokot Te is be tudod állítani, nem kell ugyanis mindent 40 fokon mosni, főleg az alig használt, egyszer felvett pólókat. . . . .
    féltöltés, centrifuga fordulatszáma (lehessen "lassítani" a kényesebb ruhák miatt. . . )
    előzmény:
    mirt (1)
     
  22. 2004. január 23. 12:345.
    A legelső gépem egy Philips-Whirpool gép volt. Az is jó volt, csak még nem rozsdamentes borítása volt és berozsdásodott (a külső borítás), de ma már ilyen nem fordulhat elő.
    előzmény:
    mirt (1)
     
  23. 2004. január 23. 12:324.
    pont két hete vettem egy súlyautomatikás felültöltős Zanussit :) nagyon klassz! :) nem akarlak rábeszélni, de a Blahánál van egy AEG, Electrolux, Zanussi márkabolt rengeteg fajta mosógéppel :) nézd meg! :) és sok sikert! :)
    előzmény:
    mirt (1)
     
  24. 2004. január 23. 12:323.
    A energia osztályba tartozót. Nekem most 80. 000, - Ft-os Fagor van, de nem ajánlom. Boscht vegyél ha teheted.
    előzmény:
    mirt (1)
     
  25. 2004. január 23. 12:322.
    Szia!

    A férjem most vett magának egy Whirpool szárítós mosógépet. Igaz, hogy marha drága volt, legalábbis az én körülményeimhez képest, de nagyon szépen mos, azt el kell ismernem. Intelligens is, mert ha talál a mosásban valami idegen dolgot(pénz, gomb. . . stb) akkor azt egy kis tálcába kirakja az ajtóba. Keveset fogyaszt, nem hangos, egyszóval bevált.
    előzmény:
    mirt (1)
     

Címlap

top