Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Olcsó vacsorák

kivi39
Létrehozva: 2009. március 12. 15:11

Sziasztok! Tudom, hogy van már hasonló topic, de annyira sok a hsz, hogy nem lehet már követni. Gondolom, mostanában nem én vagyok az egyetlen háziasszony, akinek gondot okoz, hogy hogyan lehet az üres tésztát ízletesen tálalni a családnak. Ezért kérem, hogy olyan - elsősorban vacsorára való - főtt ételek receptjét gyüjtsük itt össze, amelyek laktatóak és nem drágák. Nálunk pl. majdnem minden nap kell főzni, mert sem a férjem, sem a fiam nem eszik napközben meleg ételt.

 

Mostanában felfedeztem újra a krumplit. Lapcsánkának (az egyik topicból kaptam az ötletet, turmix géppel nagyon hamar össze lehet aprítani!) fokhagymás tejföllel, vagy egészben főzve teföllel elkevert fűszeres túróval töltve nagyon finom, nem olyan drága és laktató. Mi nagyon levesesek vagyunk, tegnap lebbencs levest főztem, ez önmagában is elég volt.

  1. Torolt_felhasznalo_657261
    Torolt_felhasznalo_657261
    2009. március 14. 17:3161.

    Ki próbáltam a harmonet.hu l8276-os receptet, nagyon finom és laktató egytál étel.Árban is elfogatható,persze nem kell grammra kiszámolni a hozz á valókat /lángolt kolbász/

    A fokhagymás csirkemájhoz hasonlót én készitettem már.Olajban a fokhagymát, zöldpaprikát átsütöm majd beleteszem a májat és füszerezem.Ma vettem  csirkemájat már rég főztem.

    előzmény:
    kivi39 (49)
    2009-03-13  13:37
  2. Torolt_felhasznalo_560061
    Torolt_felhasznalo_560061
    2009. március 14. 17:0860.

    Köszönöm a válaszokat!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. március 14. 14:3459.
    Majonéz: 1756-ban, miközben a franciák Richelieu bíboros vezetésével Minorca szigetén Port Mahont ostromolták, szakácsa ezalatt tojássárgájához olívaolajat, tárkonyt és néhány csepp borecetet téve egy új mártást alkotott. A győzelem örömére "mahonnaise"-nek nevezte el a bíboros.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560061 (55)
    2009-03-14  13:15
  4. Torolt_felhasznalo_967235
    Torolt_felhasznalo_967235
    2009. március 14. 14:3158.
    Levesnek gyorsan kész van a paradicsomleves is, készülhet paradicsomléből vagy egy kis doboz paradicsompüréből. Rántást készítünk, felengedjük vízzel, paradicsommal. Babérlevelet, kis majorannát, ételízesítőt, cukrot, petrezselymet teszünk hozzá, ha felforrt főzhetünk bele tésztát, galuskát. Üveges lecsóból is gyorsan készíthetünk vacsorát: felforraljuk, ételízesítőt, cukrot, esetleg fűszereket adunk hozzá, a végén mehet bele virsli karikázva. Tálalhatjuk rizzsel, tésztával, tarhonyával.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_967235 (57)
    2009-03-14  14:25
  5. Torolt_felhasznalo_967235
    Torolt_felhasznalo_967235
    2009. március 14. 14:2557.
    Sziasztok!Én is minden nap igyekszem gyors, olcsó ételt készíteni.Az egyik leggyorsabb konzerv zöldbabból, vagy zöldborsóból főzeléket készíteni. Olajból, lisztből rántást készítünk, a konzerv levével felöntjük, majd belekeverjük magát a zöldséget. Pici ételízesítő, só, bors ízlés szerint, egyet rottyan és kész is van. A másik kedvencem a zöldséges virslis tészta. Kb. 20 dkg fagyasztott mexikói zöldséget, vagy ki milyet szeret megfőzök ételízesítős vízben, annyiban, hogy ellepje, teszek hozzá fűszereket(só, bors, oregano, kakukkfű), majd 20-25 dkg felkarikázott virslit teszek hozzá, míg az gyorsan belefő, fél pohár tejfölt behabarok, és ezt hozzákeverem a zöldséges virslihez. Tésztával tálalom.
    előzmény:
    kivi39 (1)
    2009-03-12  15:11
  6. 2009. március 14. 14:2156.
    Szia!

     

    Én ugyan csak olvasgatni szoktam ezt a topicot, de ez engem is kíváncsivá tett. Ezt találtam:

     

    A majonéz Minorca szigetének fővárosából, Mahonból származik; neve a városra utaló francia nőnemű melléknév (eredetileg mahonnaise).

     

    :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560061 (55)
    2009-03-14  13:15
  7. Torolt_felhasznalo_560061
    Torolt_felhasznalo_560061
    2009. március 14. 13:1555.

    Sziasztok:)

     

    Nem tudom, hol kérdezzem, de ti ilyenekkel foglalkoztok, hátha valaki tudja:)

     

    Miből ered a "majonéz" kifejezés?

    Ma ebéd közben ez volt a téma; elképesztő ötletek születtek, de egyik sem volt meggyőző. 

    Segítsetek, mert ahogy a családot ismerem, aludni sem fogok tudni ettől a "problémától".

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. március 14. 12:2354.

     

    Carbonara spagetti 

     

    35-40 dkg fűstölt-főtt tarját apró kockákra darabolsz, megpiritod-izlés szerint sózod és borsozod + adsz hozzá fokhagyma krémet(szintén izlés szerint)-amikor majdnem kész van hozzáadsz még egy közepes üveg szeletelt félkész gombát-picit még piritod.

    2dl tejfölt, 2 dl tejszinnel, 2 evőkanál lisztel kikeversz-és ráöntöd a husira. Amikor felfort, összekeverem spagettivel-pici sajtot rá-és kész is egy fél óra alatt. Olcsó, gyors, és nagyon finom.

    előzmény:
    kivi39 (1)
    2009-03-12  15:11
  9. 2009. március 13. 22:1353.

    Köszi! Szoktam fokhagymásan csirkemájat is lesütni, friss salátával nagyon jó, vagy savanyúsággal, ha marad akkor úgy zsirjában el lehet tenni hidegen is nagyon finom, a kenyérre szeletelem és majonézt, lilahagymát szórok rá.

               Lassan olcsóbb lesz remélhetőleg a paradicsom, a jégsali összevágom kockára, szeletelek rá hagymát, dobok rá tonhalat vagy sült csirke darabokat pici balzsamecet és vagy majonéz, vagy joghurt kaprosan, fokhagymásan. Pirítóssal.

               Csukott szendvicset is lehet finomat csinálni, én összevágok amit találok a hűtőben fevágottat, paprika, paradicsom, sajt, hagyma kicsi kockára,ezt bele egy tálba friss petrezselyem só , bors,néha curryt is teszek bele mert imádom összekeverem, kenyér közé a tölteléket és már az illata is mennyei. Bármit össze lehet vágni ki mit szeret. De a sajt az fontos mert az tartja össze. Főtt tojás, gomba, sült csirkehusi tényleg fantázia kérdése.

    Még van rengeteg ötlet, majd írok, de ha vki vmit kipróbál azt szívesen venném ha leírná milyen volt? Puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_657261 (50)
    2009-03-13  20:32
  10. 2009. március 13. 21:5352.
    Te hogy csinálod az almafelfújtat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_468834 (34)
    2009-03-12  16:37

Címlap

top