Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Méhszájzáró műtét után

vudumami77
Létrehozva: 2009. március 12. 14:51
Ezt a topicot azért indítom,hogy a hozzám hasonlóan műtéten átesettek megosszák tapasztalataikat egymással,és velem.Érdekelne olyanok hozzászólása is,akik így hordták ki a babájukat,szóval írjatok!
  1. 2009. március 17. 12:25101.

    Ezt nem mondod komolyan!Pont az agyvérzésre gondoltam,úgy fáj a fejem reggel óta,olyan tompán!!!De úgy látom,ha már ketten érezzük,ez az idő miatt lehet!

    Ez a méhszájon ugrálós dolog van nekem is.Felhívtam a dokit(aki már odavan értem az okos kérdéseim miatt...),és azt mondta,azért érzem így mikor lefelé rugdalózik,mert a méhfal ott a műtét miatt vékonyabb.De nem kell megijedni,kárt nem tesz,a varratok,a méhszáj jól tart.Szóval megint csak no para!

    Szegény doki már megőszül,mire bemegyek szülni!

    Ezt a párnás dolgot kipróbálom én is!

    Én a Bajcsyban fogok szülni,de ne félj,viszek majd web-kamerát laptoppal,és bevárlak,hogy fájások közben is tudjunk eszmét cserélni!!!

    előzmény:
    z.timi (100)
    2009-03-17  10:33
  2. 2009. március 17. 10:33100.

    Én a Margit kórházban fogok szülni. Te hol?

    Hát szerintem felnyúlt és manuálisan nézte. Mondjuk a többiek is megdöbbentek rajta, hogy minek nézegeti?????????? Feleslegesen piszkálgatja. És mindez a para 8 hetesen, azért képzeld még mire eljut a 40. hétig, mi lesz?

    Akartam is írni, hogy nekem olyan van, mintha lent a méhszájon ugrálna, és akkor olyan kellemetlen kevés ideig tartó éles majdogynem fájó, de tök kellemetlen érzés (és csak a magzatmozgáskor érzem, szóval tuti ő produkálja). Ez este volt egy csomót, mos feljebb érzem. A védőnő azt mondta, hogy szeretnek lent tartózkodni a babák, azért érzem sokat lent. Viszont a fájó érzés az a méhszáj lenne? hogy érzékenyebb most ott? Azt csináltam este, hogy a seggem alá raktam egy párnát, ezáltal feljebb került a méhszáj mint a felső testem, és kérlek, hatott a dolog. Igy nem tudja nyomni a méhszájat sehogy se a baba. Szóval ajánlom! Amúgy tompán fáj a fejem, de legalább ez derékon felül van. Ilyennek már örülni kell. Ebből csak agyvérzés lehet, nincs köze a babához.

     

     

    előzmény:
    vudumami77 (99)
    2009-03-17  09:50
  3. 2009. március 17. 09:5099.

    Hát komolyan!Szanaszét röhögtem magam,nem vagy semmi!!!Írtó jó dolgokat tudsz írni!

    Saját magának nézte a méhszájat?Na,ő aztán profi a hülyeség terén!!!Azt hogy csinálta?Mert gondolom nem tükörrel nézegette,vagy szemtől szembe!(én mondjuk hülyén néznék ki,már lehajolni sem tudok a pókhasamtól!)Vagy magát vizsgálja?Kicsit beteg szegény.....Hol vagyunk mi tőle?

    Te amúgy hova jársz dokihoz?

    Tényleg,holnap 23 hetes leszek,ez haladás!!!!

    A babám olyan lent rugdos ma,neked is szokott?Olyan hülye bugyborékolós érzés,néha kellemetlen is akkorát odacsap!

    előzmény:
    z.timi (98)
    2009-03-17  09:12
  4. 2009. március 17. 09:1298.

    Ezt még úgy lehetne tökéletesíteni, ha egy orvosunk lenne, együtt szülnénk (de akkor be kéne várnod az én 37. hetemet is), és egy szobában lennénk.  Nagyon kemény lenne. Na, de nemrég amikor olvasgattam egy másik fórumot, akkor egy lány írt, hogy most nézte meg a méhszájat, és 8 hetes terhes, és szerinte kicsit lent van. Na, ezen szétröhögtem magam, mert ez még tényleg eddig nem jutott eszembe, hogy magamnak nézegessem a méhszájat. Eleve nem véletlen nem nézegetik azt csak havonta, na de hogy magamnak diagnosztizáljam? Jó, tudom ,hogy a természetes fog.gátlásnál van aki kitapasztalja, hogy mikor hol a méhszáj, csak így a terhesség témakörben hirtelen vicces volt ,hogy van aki még ezt is figyelgeti magának. Szóval, azért van még nekünk is hova fejlődnünk, lásd be. Majd amikor felkelünk, és kenetet veszünk reggel, hogy éjszaka volt -e  valami gyanús baci? :)))))))))) Aztán orvosi szaknyelven kielemezzük. Amúgy Te már holnap leszel 23. hetes gravid :))))))))))) Erre gondolj és pihenj sokat!

     

     

    előzmény:
    vudumami77 (97)
    2009-03-17  08:37
  5. 2009. március 17. 08:3797.

    Hát,annyit nevettem azon amit írtál!!!!Már nem is parázok annyira,tök jó kedvem lett!!!

    A doki csak akkor szól,ha gáz van.

    Amúgy meg szerintem se magzatvíz(próbálom meggyőzni magam),mert az biztos akkor egész nap csurogna,nem csak olykor-olykor.Utánaolvastam a neten,és sok velünk egyidős kismama szenved vízszerű,meg ilyen-olyan folyástól,de ez nem magzatvíz,hát én is megpróbálok nem foglalkozni vele.Amúgy meg a magzatvíz nem csordogálhat hetekig egyéb tünet (görcs stb.) nélkül.

    Na téma felejtő.

    A diliházról meg:ne félj nem leszel ott egyedül,hisz én is ott leszek!!!Majd ott is rémísztgetjük egymást a "csodás" történeteinkkel!!!

    előzmény:
    z.timi (95)
    2009-03-17  08:03
  6. 2009. március 17. 08:0496.
    ja, nekem is egyszeri alkalommal a vizsgálat után jött valami folyásszerű. Szóval no para.
    előzmény:
    z.timi (95)
    2009-03-17  08:03
  7. 2009. március 17. 08:0395.

    JÓ REGGELT!

     

    Vudumami, örülök, hogy jobban vagy!!!!!!!!!!!!! Hááát, magzatvíz témát nem tudom, eddig azt annyira nem is figyeltem, mint szivárgást. Úgy képzeltem, hogy ha jön, akkor egyszerre. Na, de most, hogy mondod, ezt is beveszem a sorba (max. legközelebbi viziten kapok valami erősebb nyugtatót :)))))))))))))).

    Én megint szarul aludtam (álmomban pecsételést láttam a betétemen, most viszont jó a kedvem ,hogy csak álom volt), de hát már a hátam is fáj a sok fekvéstől, az oldalfekvéstől a karjaimat is elaludtam.  Na, de nem nyügösködök, mindjárt reggelizek, azzal is megy a nap.

    Amúgy, ha az orvos szerint nem magzatvíz, az azért majdnem biztos. mikor lesz eredmény? Vagy csak akkor szól, ha baj van?

    Pihenj ma is nagyon sokat!!!!!!!!!!!

    Igen, bennem is felmerül, hogy mire a végére jutok, és minden jól alakul, addigra a babát a férjem fogja nevelni egyedül, közben meg időnként meglátogatnak engem a diliházban. Már látom, ahogy pár év múlva a gyerekem hozza a kiló narancsot meg a rostos üdítőt az anyunak pszichiátriára. :)))))))))))) NA, de viccet félre, legyünk erősek, NEked még ott a másik két gyerkőc is, muszáj valahogy kitartani.  

    pusz

    előzmény:
    vudumami77 (94)
    2009-03-17  07:22
  8. 2009. március 17. 07:2294.

    Jó reggelt!

    Már sokkal jobban vagyok,a fájdalom elmúlt!

    A vizsgálat után jó sok folyásom lett,nagyon megijedtem,de csak egyszeri alkalom volt,azóta nincs.Persze azonnal para...biztos szivárog a magzatvíz....stb.Teljesen be tudom pánikoltatni magam!

    Amúgy is magzatvízfóbiám van,mindig azt nézem nem nedves-e a bugyim,ha igen,teljesen idegzsábát kapok,hogy ez bizony az....Tegnap a dokinak is mondtam,a kenetnél azt mondta,ez nem úgy néz ki,mintha az lenne.Persze ettől nem nyugodtam meg,mert miért nem azt mondta,hogy biztos nem az?Szóval szerintem mire szülök,már teljesen bedilizek......

    Na,nem ragozom tovább milyen gyagya vagyok!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. március 16. 19:0393.

    Erős kis manó, látod. Direkt produlálta magát, hogy lásd, milyen jól van. :)

    Aludj jól, amennyire tudsz, és vegyél be magnéziumot, ha eddig nem tetted volna, az is ellazít!

    előzmény:
    vudumami77 (92)
    2009-03-16  18:55
  10. 2009. március 16. 18:5592.

    Az ultrahangon édi volt a gyerek,boxolt,össze-vissza mozgolódott.

    Pihenek,és parázok ezerrel...

    Holnap jelentkezem!

    Szép éjszakát,és aludj jól!(látom ez nem megy egyszerűen...)

    előzmény:
    z.timi (91)
    2009-03-16  18:46
  11. 2009. március 16. 18:4691.

    Figyelj, reméljük, hogy csak a sok ülés, meg stressz miatt fáj a hasad alja. Ha görcs és vérzés nincs, akkor elvileg nincs baj. Nekem megnézte csütörtökön -ami két és fél héttel a műtét után volt - a méhszájat, de nem fájt, kenetet tuti nem vett, csak megszagolta :)))) (mert tudod, ha büdi, akkor fertőzés), de nem is nagyon van folyásom. Szedem a magnéziumot, meg azt a homeos nyugtatót is, mert eléggé nehezen alszom, meg tiszta feszült vagyok, állandóan hol a hasam nyomogatom, nem kemény- e, hol a bugyimat nézegetem ne mpecsétel-e. Mondjuk mióta megnézett, azóta jobb a helyzet, kicsit lenyugodtam, bár aludni továbbra se jól alszom.

    Mit mondott, mikorra lesz meg a kenet eredménye????? Gondolom, egyébként az, hogy fájt neked a vizsgálat, lehet normális is, mert egyrészt emglepődött volna az orvosod, hogy mi az, hogy fáj, ha nem szabadna fájnia, másrészt azért én még zárva voltam még (ill. a legbelső méhszáj már kezdett nyílni, de csak a műtét közben látták), azért más, ha megelőző jellegel csinálják, mintha már a burkot tuszkolják vissza szerintem. TÉNYLEG PRÓBÁLJ FEKÜDNI, FÉLIG SE ÜLJ FEL (a baba súlya semmiképp se nyomja  mészájadat)

     Az uh miylen volt? Mit csinált a Pocaklakód?

    Pihenj nagyon sokat, és majd gyere, ha tudsz!!!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    vudumami77 (90)
    2009-03-16  18:18
  12. 2009. március 16. 18:1890.

    Hát,tudod,inkább metszettek volna ki belőlem három mirigyet!Annyira szarul vagyok,fáj a hasam alja a hülye vizsgálattól!Remélem holnapra jobban leszek!Sajnos vett valami kenetet a varrattól,hogy lássa nem szivárog-e a magzatvíz,akkor éreztem,hogy fáj,mondtam is neki,de azt mondta muszáj volt,de felküld ultrahangra,hogy megnyugodjak,minden rendben a kicsivel.Na,ott ültem másfél órát,mire behívtak....az is jót tett...Eddig feküdtem,most kicsit jobb,de mindjárt lezuhanyzom,és újra ledőlök,hogy összeszedjem magam.

    Veled minden oké?Neked nem volt még vizsgálat a műtét óta?Ha volt,nem fájt?

    előzmény:
    z.timi (89)
    2009-03-16  16:55
  13. 2009. március 16. 16:5589.

    Szia!!!!!

     

    Az jó, hogy megúsztad a műtéted, viszont ha fájt a vizsálat, akkor most szigorúan pihengess, ne nagyon kelj ma már fel.

    előzmény:
    vudumami77 (88)
    2009-03-16  13:05
  14. 2009. március 16. 13:0588.

    Sziasztok!Megjöttem!!!Nem metszettek,mert visszafejlődőben a mirigy,tehát nincs szükség rá!(vagy úgy megijedt a bigyó,hogy visszahúzódott...)

    Megvizsgált a doki a méhszáj miatt,és bár óvatos volt,annyira fájt,hogy azt hittem pepisilek!!!Uh-t is csinált,a baba jól van.Megyek lefekszem kicsit,mert még mindig fájdalmaim vannak a vizsgálattól,délután jövök!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. március 16. 07:3287.

    JÓ REGGELT!

     

    VUDUMAMI DRUKKOLOK EZERREL!!!!!!!!!!!!!!!!! PRÓBÁLJ NEM IZGULNI NAGYON! MAJD GYERE, HA TUDSZ!

    PUSZ

    előzmény:
    vudumami77 (86)
    2009-03-16  07:29
  16. 2009. március 16. 07:2986.

    Sziasztok csajok!

    Mindjárt indulnim kell,a szívem már a torkomban!Drukkoljatok,ha hazaértem jelentkezem!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. március 15. 18:4185.

    Köszi a drukkot!

    Én már vettem pár dolgot,mivel angol ruhásnál dolgozom(ill.most nem,mert pihi van),és rengeteg gyönyörű picirucit kifogtam,fillérekért.Például kis Walt Disney-s tigris rugit,400 forintért,vadiúj rugikat sapival,bodyval,egy szatyornyit 1500-ért.Nem mindegy,ahogy az árakat elnézem manapság....Meg kaptam egy csomó édi dolgot innen-onnan,de minden el van rakva,csak júni körül kezdem kivasalgatni,összekészítgetni,addig pihennek az ágyneműtartóban....

    Hát a nem-dolog tényleg nem száz százalékos,én már csak tudom,a nagylányomra végig fiút mondtak,még szülés elött egy héttel is...mindenből kéket vettem,és igencsak meglepődtem,mikor szülésnél mondta a doki:megvan a pinás!

    Egyre közelebb a cél,tehát bízzunk,minden oké lesz!

    Jó éjt neked!

    És minden sorstársunknak szép éjszakát!!!!!!

    előzmény:
    z.timi (84)
    2009-03-15  18:01
  18. 2009. március 15. 18:0184.

    Hát igen, reméljük jól alakul minden (muszáj, hogy jól alakuljon!), és pár év múlva csak mint minden jó, ha jó a vége történetet mesélgetjük a gyerkeknek. Nekem kisfiút láttak a 18. heti ultrahangon, tehát arra számítunk, de azért biztosra teljesen az ember akkor veszi, ha kint van. Amúgy mi nem is vettünk még semmit, és június előtt nem is készülünk (mondjuk mivel fel se kelhetek,ezért nem csábulok be semmilyen boltba), néha nézegetem a neten a babakocsikat, olvasgatom ki milyet vett, és várom a júniust.

    Figyelj, ha ma már nem lennék netközelben, akkor drukk a holnapi naphoz, hamar túlleszel rajta, és arra gondolj, hogy már tényleg nem jöhet semmi komplikáció!!!!!!! Ha tudsz, akkor holnap jelentkezz, hogy minden O.k.

     

    A többi fekvő sorstársunknak is sok pihenést kívánok, és kitartást!!!

     

     

    pusz

    előzmény:
    vudumami77 (83)
    2009-03-15  16:39
  19. 2009. március 15. 16:3983.

    Ez jó ötlet!Én is szeretnék majd fotót!!!Jó lesz évek múlva elmesélni a picinek,hogy is volt ez az egész,mennyit izgultunk értük!És ki tudja,lehet,hogy ennek így kellett lennie,hogy mi itt levelezzünk,aztán meg a gyerekeink megismerjék egymást...

    Te már tudod a nemét?Nekem még sajnos nem tudták megmondani,dehát most nem is ez a legfontosabb!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. március 15. 15:5782.

    Hát igazad van, vannak most fontosabb problémák, mitn a hülye kilók :) Húúú, mindneképpen amikor megszülünk, akkor találkozzunk, és ha megengeded, akkor csinálnék a két babáról fotót együtt, hogy később meg tudjam mutatni a gyereknek, hogy ki volt a sorstársa pocaklakóként. :)))))))))

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. március 15. 14:2781.

    Teljesen igazad van evvel a pihivel kapcsolatban,lazábban csak júniusban vehetjük,de az már nincs is olyan messze!

    Hát a kilók....én amúgy sem voltam sovány,alapból 72 kilósan lettem terhes...Aztán híztam négy kilót,amiből a kórházban lement kettő,így most két kiló plussznál tartok össz-vissz,de akkora pocakkal,mint egy dinnye....

    A kalóriákat nem számolgatom én sem,bár enni sem nagyon eszem,mert kívánós nem vagyok.Háromszor eszem egy nap,de még az adagok sem nagyok,egyszerűen nem kell.Inkább iszok,de azt rengeteget,folyton szomjas vagyok.Mondjuk az első terhességemnél 50 kilósan kezdtem,hat hónapig egy kilót sem híztam,aztán hipp-hopp nyolcat.Ennyi volt.Mikor megszültem 46 kiló lettem,csont és bőr.A másodiknál már 12 kilót híztam,amiből alig ment le valami szülés után.Minden terhesség más és más.Lehet,hogy te megszülsz,és olyan karcsú leszel,mint még sosem,más meg alig hízik vmit,de az a kevés se megy le róla egykönnyen.Sosem tudni,ne foglalkozz evvel.Ami jólesik,az kell a babádnak,és most csak ő számít!

    Jut eszembe,ha túlleszünk ezen,okvetlenül találkoznunk kéne a babókkal együtt!!!Tök jó lenne,nem?

    előzmény:
    z.timi (80)
    2009-03-15  10:35
  22. 2009. március 15. 10:3580.

    Még jó, hogy minden rendben lesz holnap! Túlleszel rajta, és aztán annyira nem történik már semmi rossz, hogy halálnyugalomban fogsz pihengetni a 37. hétig. Majd meglátod!

    Jó kis éjszakai program ez a májkrémes kenyér. :)))))))))))))))) Amúgy erről jut eszembe, nekem ez az egyik problémám, hogy már vagy 9 kiló rajtam van (55 ről indultam, és 63 voltam három hete, azóta eldugtam a mérleget, és a védőnő mikor házhoz jött, inkább csak bediktáltam a súlyt, és fel se ajánlottam, hogy akkor mérjük meg.). A végén tűzoltók emelnek ki az ágyból a szülésre, ha így folytatom. Az a rossz, hogy ugye nem mozgok, és eddig úgy voltam vele, hogy van elég bajom, mint hogy kalóriákat is számolgassak. Na, de most kezd már aggasztani, mert messze még a vége (legalábbis remélem, hogy jóóóó sokáig kihúzzuk egyben a babával).

    Na, jól van, pihenjetek szorgalmasan! Holnaptól már már március második felét írjuk. Aztán itt az április, aztán hipphopp május, aztán júniusban már biztos lazábbra is vehetjük a fekvést. Na, jó Petra még pihengetni fog szerintem kicsit jobban, mert ha jól számolom, Ő augusztusi babát vár, de legalábbis mindannyian akkor már látjuk a végét.

    Pusz

    előzmény:
    vudumami77 (79)
    2009-03-15  08:12
  23. 2009. március 15. 08:1279.

    Jó reggelt lányok!!!

    Ahhoz képest,hogy jó időt mondanak,itt jól be van borulva!Én nem aludtam túl jól!Apával már fél háromkor dvd-ztünk,és májkrémes kenyeret ettünk!!!Megnéztük a Kegyenc fegyencet,Rob Sneider a főszereplő benne,jó kis film,sokat nevettünk.Aztán kicsit visszaaludtunk,de fél hétkor keltett a nagylányom kávéval,úgyhogy jól ki vagyok pihenve!!

    A holnapi dokis-találkozómon remélem minden oké lesz.Kicsit izgulok,bár azt mondta az orvos,hogy nem tart soká,és nem fog fájni.

    Jobb,ha túlleszek rajta,mert reggel már fájt is ahogy ültem.Utána olvastam,és ez a valami galambtojásnagyságúra is megnőhet,hát köszi nem kérem!!!

    Na,pihengessetek!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. március 15. 07:4578.

    JÓ REGGELT!

     

    Remélem jól aludt mindenki! Én ma kivételesen tök jól aludtam, semmi forgolódás meg pisilni járás.

    Jó időt mondanak, szóval azért jó lenne kimozdulni, de most azzal vigasztalom magam, hogy majd nyáron bepótoljuk :).

    Vudumami, azért beszélj az orvosoddal holnap, hogy képben legyen, mik a történések Veled kapcs. Ja, de gondolom ő vágja ki a mirigyet is, nem? Lehet amúgy, ahogy Petra is mondja, hogy Ő majd azt mondja, hogy még nem nyúl hozzá rögtön, ha ártalmatlan.

    Petra, az jó, hogy nem görcsölsz, meg nem keményedsz, egy gonddal kevesebb. :) Én szedek 2x2 magnerotot, bár volt ez a műtét előtt meg után 3 x 2 is. Görcsölni én se, de keményedni időnként szoktam.

    Ezek szerint a varrat kivétele mindenkinek más, sőt ahogy Boribora esete is mutatja, minden terhességnél különböző lehet. Na, mindegy, ezen ráérünk töprengeni, bár már ott tartanánk... 

     

    Na, megyek, mert a férjem hozza a reggelimet. :)pihenjetek amennyit tudtok!

     

    Pusz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. március 14. 19:3077.

    Na lányok,mennem kell lefeküdni,eléggé strapás volt ez a nap!

    Szép éjszakát nektek,holnap ugyanitt!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top