Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Méhszájzáró műtét után

vudumami77
Létrehozva: 2009. március 12. 14:51
Ezt a topicot azért indítom,hogy a hozzám hasonlóan műtéten átesettek megosszák tapasztalataikat egymással,és velem.Érdekelne olyanok hozzászólása is,akik így hordták ki a babájukat,szóval írjatok!
  1. 2009. március 13. 23:5851.

    Köszi csajok a bíztatást, meg az infókat!

    Igen a doki is azt javasolta, hogy pihenjek sokat, semmi stressz, ne emeljek nehezet, (ez a legnehezebb a 2 éves 13 kg-os kislányom esetében...), és light-os szex... bár a férjem szerint ez még mindig jobb a semminél

     

    Jó éjt nektek, vigyázzatok magatokra

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. március 13. 18:5950.
    Jó éjt nektek,holnap "találkozunk!"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. március 13. 18:2749.

    Jaj, mert Te ott egy akkut eset voltál, gondolom hirtelen történtek ott a dolgok. Kedden mindneképp kérdezz rá, de 37. héten szedik ki általában, akkor már megszülethet, ha akar. :) Keddig akkor pihenj sokat! Megjött a férjem, úgyhogy most megyek vacsizni, pihenj amennyit tudsz (bár a két manó mellett gondolom, nem egyszerű)! Majd holnap is benézek! Addig is mindenki vigyázzon magára meg a pocaklakókra!

    előzmény:
    vudumami77 (47)
    2009-03-13  18:09
  4. 2009. március 13. 18:1948.

    Szia Petra!

     

    Nekem elég spec. esetem van, tavaly votl egy 22 hetes vetélésem, ahol hirtelen kinyilt a méhszáj, és lecsúszott a burok. Mivel a családban ez halmozottan fordul elő, ezért úgy tűnik, veleszületett méhszájelégtelenségem van (ez okozza a középidős vetélést), tehát a  mostani terhességnél már felkészültünk a műtétre, és látszott is ,hogy már a 18. hétre megrövidült a méhnyak, de még zárva voltam, ill. a belső méhszáj, már kezdett volna nyilni, látszott a műtétnél.

    Amúgy az orvosom szerint ma már tök jól kezelhető a kinyilt méhszáj, és nem szükséges sokszor a műtét. Régen sok ilyet végeztek, ma már csak ha indokolt (a burok lecsúszása az ilyen indok). DRUKKOLOK, HOGY MEGÚSZD A MŰTÉTET, ILLETVE HOGY MINDEN A LEGNAGYOBB RENDBEN LEGYEN! VIGYÁZZ MAGATOKRA! :)

    előzmény:
    t.petra (45)
    2009-03-13  17:54
  5. 2009. március 13. 18:0947.

    Timi,erről a kefíres izéről még nem hallottam,de szeretem,majd kipróbálom!!!Csak két hét múlva kéne mennem a kontrollra,de kedden én bemegyek a dokimhoz,hogy nézzen meg,úgy megnyugszom.

    Képzeld el,nekem nem mondtak semmit a varratkiszedésről!!!Azt sem tudom milyen varrat ez,azt sem mikor kell eltávolítani!!!Úgyhogy ezt is meg akarom kérdezni!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. március 13. 18:0646.

    Szia köztünk Petra!!!

    Nekem kezdetben csak a külső méhszáj volt egy ujjnyira nyitva,éreztem,hogy feszít ott alul a szeméremcsontnál,megnézettem,akkor derült ki.Aztán tovább romlott,és a terhesgondozáson derült ki,hogy bő két ujjnyira nyitva az egész,a burok kilóg,tehát mentő,aztán műtét...

    Hát így történt.Remélem te átvészeled így,pihenj sokat!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. március 13. 17:5445.

    Sziasztok!

     

    Nekem nem volt ilyen műtétem, de...

    most 19 hetes várandós vagyok, és az elején mikor kiderült a terhesség 5 hetesen, akkor mondta a doki, hogy 3110-es a méhszájam, szóval jobban nyitva van, mint kéne!

    Ekkor jól beparáztam, de azóta sincs semmi gond, és remélem nem is lesz, másik doki szerint, csak a szöveteim rosszak, és az előző szülés (2007.jan) után nem húzódott rendesen össze...

    Szóval van rá esély, hogy akár a 40. hétig kihúzom így, és nálam ez az alapállapot,  de folyamatosan nézik, ahogy nő a pocak, mennyire bírja a súlyt a méhszáj, mert ha tovább nyílna, akkor lehet összevarrják!

    Nektek is az elejétől fogva ilyen a méhszáj vagy ez a későbbiekben nyílt meg?

     

    Szurkolok mindenkinek, hogy minden rendben legyen

    Üdv: Petra

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. március 13. 17:5244.
    jaaa, és egyél sok kefirt, ha szereted, az visszaállítja az antibiotikum kezelésnél felborult hüvelyflórát!!!!!!!! vagy valami ilyesmit olvastam. :)
    előzmény:
    z.timi (43)
    2009-03-13  17:43
  9. 2009. március 13. 17:4343.

    Inkább mindenre figyelj oda, mint valamire nem, és abból legyen baj! Jogod van túlaggódni! MOndom én, akinek hamarosan érkezik a jól megérdemelt nyugtató tablettája! :))))))) Egyébként én úgy számolok, hogy még nekem 17 hét, mert holnap töltöm a 21. hetet. Neked is 37. hét után veszik ki, ugye? Majd részletesen meséld el, milyen a varrat kivétele.  Bár ott tartanánk!!!!!!!!

    előzmény:
    vudumami77 (42)
    2009-03-13  17:08
  10. 2009. március 13. 17:0842.

    Igazad van,biztosan túlspirázom az egészet,fő a nyugi.

    De azért még legalább 10 hétnek el kell telnie ahhoz,hogy elkezdjek megnyugodni,mert onnantól már nem kell túlzottan parázni.De hol van az még????

    előzmény:
    z.timi (41)
    2009-03-13  16:53
  11. 2009. március 13. 16:5341.
    Figyelj, amúgy nekem is sok ilyen kis hülyeség volt ,hogy itt csíp, ott viszket, kicsi sajog, kicsit fáj. Mindegyik jelentéktelen volt, mert nem volt vészes tényleg, de ahhoz, hogy bosszantson, meg aggódjak pont elég. Pont ráadásul a műtét második hetében jöttek elő, mikorra hazaengedtek, és egyedül feküdtem itthon. Aztán mostanra lekopogom elmúltak. Így utólag arra is gondolok, hogy azért ez ha rutin is, de mégis beavatkozás volt, és lehet utóhatása. Mondjuk altattak, szóval semmi elképzelésem sincs az egészről....SZÓVAL NYUGI!!!!!!!! Minden nap Neked dolgozik, és előrébb vagy a célhoz!
    előzmény:
    vudumami77 (40)
    2009-03-13  16:46
  12. 2009. március 13. 16:4640.

    Már vége az antibiotikumnak,nem szedem már,ez csak utóhatás lehet(remélem)!Másra mire gondolhatnék?Szexuális úton terjedő fertőzésnek vannak még ilyen tünetei,dehát ez meg ki van zárva,ugyanis már jó rég nincs részem benne......

    A dokim elérhetetlen,úgyhogy így jártam.Próbálok nem parázni már,mert nem tesz jót a babámnak!

    előzmény:
    z.timi (39)
    2009-03-13  16:41
  13. 2009. március 13. 16:4139.
    Igen, simán lehet, és szerintem akkor az ártalmatlan, nem megy feljebb a méhszájhoz. Meg ugyebár a varrat alatt lévő fertőzések nem tudnak feljutni a burokhoz, nem???? Amúgy meddig kell még szedni az antibiotikumot? Én már csak magnerotot szedek egyelőre. De persze én is túlvagyok egy antibiotikum kúrán már. Ha elérted a dokid, akkor engem is nyugtass meg, hogy minden rendben van Veled! JÓÓÓ? Addig is megy a drukk, hogy elérd, meg hogy beigazolodjon, hogy ez tényleg lényegtelen momentum, csak, hogy nehogymár nyugodtan tudjunk feküdni.
    előzmény:
    vudumami77 (38)
    2009-03-13  16:33
  14. 2009. március 13. 16:3338.

    Hát próbálom elérni a dokit,de nem lehet!

    Eddig nem volt ott,és nem sérülés.Arra gondolok,hogy ez is annak a hülye candidának a tünete,amit az antibiotikum okozott.Kenegetem,nem nagy,kis szemölcsszerű valami,és egy darab.Remélem elmúlik!!!Jaj,mindig van valami ideg!!!!

    előzmény:
    z.timi (37)
    2009-03-13  16:28
  15. 2009. március 13. 16:2837.

    Szia!!!!!!! Na, ehhez szerintem semmi köze szerintem a műtétnek. Ez valami más lehet. Mindenképp próbáld elérni az orvost, és kérdezz rá. Kb hol érzed lent? Fájni nem fáj? Nem sérülhetett meg a műtétnél, és eddig is ott volt? Amúgy mikorra rendeltek vissza? Magnéziumot szedsz? Próbálj nem parázni, amig nem görcsölünk, tudoood, addig nem feszül a varrás, addig nincs nagy gáz!!!!!

    előzmény:
    vudumami77 (36)
    2009-03-13  16:16
  16. 2009. március 13. 16:1636.

    Na,újra itt vagyok.

    Írtam,hogy antibiotikum után lett folyás,amire használom a pimafucin krémet.Hát most jól megrémültem,mert zuhanyozás után kenem,erre érzek valami kidudorodást,olyan kis csomót ott alul.Szemölcs nagyságú.Mi ez már megint?Tiszta ideg lettem,persze a dokim nem elérhető,most rinyálhatok hétfőig.Kezd elegem lenni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. március 13. 11:0735.
    Na csajszik mennem kell kicsit ledőlni,de délután jövök!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. március 13. 10:5534.

    Mennyien lettünk!!!Ez jó!Mármint nem az,hogy átesünk ezen,hanem,hogy így többen tarthatjuk egymásban a lelket!!!

    Én mind a két kislányomat 3 kiló feletti súllyal szültem,és a tavaly áprilisi kisbabámat is megszültem,így ezek együttesen mind tényleg meggyengíthették a méhszájzáró izmokat,a doki is ezt mondta.

    De olyan félelmetes ami történik,szeretném ha már július lenne végre....

    Képzeljétek,anyukám mesélte,hogy mikor engem várt,szinte ugyanez történt vele....félidős terhes volt mikor összevarrták,és igaz 8 hónapra,de megszülettem!!!Hát talán igaz,a sors ismétli önmagát...

    Szóval írjatok sokszor,ha bármi kételyetek van,vagy tünetetek,vagy csak rossz passzban vagytok,megnyugtató,ha válaszol valaki,hogy hasonlóan érez,vele is történt ilyesmi...És igenis húzzuk ki!!!!Sikerrel járunk!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. március 13. 09:3133.
    Hú, hát köszi, nagy terhet veszel le a vállunkról, ha Te izgulsz helyettünk, mert msot ez a legrosszabb, ez a bizonytalanság. :)  A kisfiad meg nagyon édes. :)
    előzmény:
    ligiligi (30)
    2009-03-13  09:26
  20. 2009. március 13. 09:2932.
    Na, és ahogy látom, itt is egyre több lány van, aki végigvitte! nem is kell Lengyelországig mennünk :) Amíg a folyás nem szagos ( ha büdös, az fertőzésre utal), addig nem nagy baj, de nem kellemes. A gomba tényleg antibiotikumnál jöhet, de az is ártalmatlan, csak jelezd az orvosnak.
    előzmény:
    vudumami77 (27)
    2009-03-13  09:22
  21. Torolt_felhasznalo_954174
    Torolt_felhasznalo_954174
    2009. március 13. 09:2731.

    Szia!

    Bocs hogy tegnap már nem írtam,de otthon nincs netünk.

     

    Nekem akkor azt mondták,hogy NEM azért nyílt ki a méhszáj,mert

     

    a babával van baj,hanem az első szüléskor annyira tönkrementek

     

    a méhszáj záró izmai,/neked meg már kettő szülésed is volt/hogy nem tudtak már jól tartani egy ujabb

     

    babát .A műtét után nem volt vérezgetésem,de a hasam eléggé

     

    sokszor bekeményedett,de szerencsére a szülés nem indult meg

     

    hamarabb.Hát igen,azért kell majd résen lenni a szülés várható

     

    közelében,meg amúgy is,mert az összevarrás miatt,ha elindul

     

    a szülés,akkor szakadni fog a méhszáj.

     

    Egy kicsit próbálj megnyugodni,az én fiam is 3,55 -el született meg

     

    a végén...

    előzmény:
    vudumami77 (6)
    2009-03-12  16:52
  22. 2009. március 13. 09:2630.

    Köszönöm.

    Na lányok én megyek.

    Tessék pihizni, megnyugodni. (most már olyan könnyű ezt mondani)

    Majd én izgulok helyettetek, mert azért a félelmeimre még erősen emlékszem.

    Sziasztok.

    előzmény:
    vudumami77 (25)
    2009-03-13  09:18
  23. 2009. március 13. 09:2529.
    Ja, és a burokrepedéstől már ne félj, szerintem, már bekövetkezett volna gondolom. Ha jól emlkszem, te már kaptál antibiotikumot mikor kinyilt a méhszáj, nem? én is kaptam a műtét előtt, szóval erre azért vigyáznak. A bugyimat én is rettegve figyelem, de hát reméljük semmi baj nem lesz. Ami még a pozitivum, hogy én szoktam nézegetni más fórumokat (lengyel fórumok leginkább) és ott elég sok lány van a helyzetünkben, és kis kivételllel mindneki végigvitte a terhességet :). SZÓVAL FEL A FEJJEL!
    előzmény:
    vudumami77 (20)
    2009-03-13  08:51
  24. 2009. március 13. 09:2328.
    Nekem a második fiamnál félidőben varrták össze a méhszájamat, én nem feküdtem, de nem cipekedtem, nem hajolgattam, ott volt a nagyfiam akivel játszani kellett, elvinni és hozni az oviból, főztem, nehéz munkán kívül mindent megcsináltam.  Teljesen komplikációmentesen időre szültem egy csodálatos babát.
    előzmény:
    vudumami77 (1)
    2009-03-12  14:51
  25. 2009. március 13. 09:2227.
    Így van,sikerül,mert akarjuk!!!!És most már érezhetjük,hogy nem vagyunk egyedül,más is járkál hozzánk hasonló cipőben!Majd tartjuk egymásban a lelket!!!Csak próbáljunk pozitívan gondolkodni!Mondom én.....
    előzmény:
    z.timi (26)
    2009-03-13  09:19

Címlap

top