Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

S.o.s -fözés=segitek! !

Torolt_felhasznalo_239480
Torolt_felhasznalo_239480
Létrehozva: 2004. január 21. 10:20
Sziasztok! Sajnos a mai világban tapasztalatom szerint nincs idelye a nöknek fözni.A gyors ételek napjait éljük,pedig pár egyszerü trükkel egy két perc alatt megoldható egy ebéd vagy vacsora.Én sok ilyen fortélyt ismerek/szakmám is erröl szól/ ha kérdésetek lenne irjatok nyugodtan én szivessen válaszolok!
  1. Torolt_felhasznalo_854696
    Torolt_felhasznalo_854696
    2008. július 14. 14:4420101.
    Nagyon szépen köszönöm, és örülök, hogy olvashatom a receptjeidet, remélem még hosszú időn keresztül.
    előzmény:
    Dumalady1 (20094)
    2008-07-11  14:01
  2. 2008. július 14. 14:2120100.
    Nagyon szépen köszönöm.:)
    előzmény:
    Dumalady1 (20094)
    2008-07-11  14:01
  3. 2008. július 14. 13:3720099.

    Fasírt

    Hozzávalók

    Húsok: Egy kg sertéscomb darálva.

    Zöldségek: Négy gerezd fokhagyma.

    Egyéb: három zsömle, egy tojás, só, bors, paprika, zsír a kisütéshez.

    Elkészítés:

    A darált húst egy nagyobb lábosba, vagy keverőtálba tesszük. A zsömléket langyos vízben megáztatjuk, majd kicsavarjuk, és a húshoz adjuk. Melléütjük a tojást, a fokhagymát megreszelve, majd sóval, borssal, paprikával ízesítjük. Jól összekeverjük. Közepes nagyságú gombócokat formálunk belőle. Egy lábasban zsír forrósítunk. Ennek nem kell annyira forrónak lenni, mint a rántott hús sütésénél. A gombócokat beletesszük. Kb. a fele fog egy sütésre beleférni. Közepes lángon megvárjuk, amíg a húsgombócok egyik oldala kissé megpirul. Ezután megfordítjuk, majd kis lángon fedő alatt sütjük. Amikor a másik oldal megpirult, én még egyszer megfordítom, és az első oldalát is egy kissé még sütöm. Az elkészült fasírtokat kiszedjük, és tálaljuk.

    Köretnek krumplipüré nagyon finom hozzá. Savanyúságnak jó a csemegeuborka, kovászolt uborka, uborkasaláta.

     

    Tini!

    Tudom nálatok nem kapható sertéshús, más fajta darálthúsból is lehet.

    előzmény:
    tini71 (20098)
    2008-07-13  10:16
  4. 2008. július 13. 10:1620098.

    Sziasztok van egy jol bevalt fasirt receptetek?SOS

     

    Dumalady1  segits

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. július 13. 09:3720097.

    Szia!

    Nagyon köszönöm!Sajnos már megcsináltam tegnap este Bolognai kész porból egy pici ketchup meg oregánó hozzáadásával.Persze nem lett az igazi.Legközelebb így csinálom ahogy írtad mert a receptedet már el is mentettem!

    Kellemes napot és köszi mégegyszer!

    előzmény:
    Dumalady1 (20096)
    2008-07-13  08:34
  6. 2008. július 13. 08:3420096.

    lánói sertésborda,

    Milánói makaróni

     

    Hozzávalók:

     15 dkg champignon 
     10 dkg zsemlemorzsa 
     10 dkg finom liszt 
     2 db tojás 
     20 dkg sonka 
     60 dkg sertéskaraj 
     50 dkg makaróni (vagy spagetti)
     1 közepes fej vöröshagyma
     3 gerezd fokhagyma
     25 dkg paradicsompüré
     1 evőkanál olívaolaj 
     ízlés szerint só és cukor
     kakukkfű
     oregano
     őrölt bors
     3 dl étolaj


    A bepanírozott sertésbordát a forró olajban megsütjük. Míg sül, a finomra vágott vöröshagymát olajon, vagy vajon megdinszteljük, beletesszük az összezúzott (vagy lereszelt) fokhagymát, rádobjuk a vékony szeletre vágott gombát, sózzuk, és addig pirítjuk, amíg visszasül zsírjáig. Beletesszük a csíkokra vágott sonkát, ezt is pirítjuk egy kicsit. Most jön a paradicsompüré, kis kakukkfű, oregano, bors. Pici vízzel felöntjük, beletesszük a hússzeleteket és jól forraljuk. Kevés cukorral (ízlés szerint, kevesebb-több), és ha kell még, sóval ízesítjü.

    A bő sós, forrásban levő vízben megfőzött makarónit (vagy spagettit) leszűrjük, leöblítjük meleg vízzel, és jól lecsöpögtetjük. A tésztát tányérba szedjük, a forró mártásos húst a közepére halmozzuk, reszelt sajtot szórunk rá.

    A ragut egyébként rátehetjük pizza tésztára is, reszelt sajttal megsütve kész a milánói pizza.

    A bolognai ugyanígy készül, csak a gomba és a sonka helyett, apróra vágott (vagy darált) főtt sertéshúst és vékony karikára vágott főtt sárgarépát kell beletenni.

    előzmény:
    bkkna (20095)
    2008-07-11  20:03
  7. 2008. július 11. 20:0320095.

    Sziasztok!

    Milánói sertésborda ügyben kérnék segítséget!

    Azt tudom,hogy rántott szeleten egy paradicsomos szószos spagetti(?).Na de ,hogy kell ezt a szószt készíteni?A párom ezzel nyaggat állandóan és szerinte gomba is kell a szószba.Szeretném végre meglepni vele egy ebédre!

    Köszönöm elöre is ha írtok! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. július 11. 14:0120094.
    Zsemlegombóc húslevesbe2 csokor petrezselyem,

    2 szikkadt zsemle,

    2 tojás,

    őrölt szerecsendió,

    tej a zsemle áztatásához,

    zsemlemorzsa.

    A zsemlét apró kockákra vágjuk, és a tejjel, a tojásokkal, sóval és borssal keményebb

    masszává dolgozzuk össze, egy kicsit pihentetjük. A petrezselymet megmossuk és apróra

    vágjuk,és belekeverjük a zsemlegombóc tésztába, szerecsendióval ízesítjük, és egy kevés

    zsemlemorzsával megkötjük.

    Apró gombóckákat formálunk a masszából, s a forrásban lévő húslevesbe téve kb. 10-15

    percig főzzük. Én ezt szoktam csinálni:Töltike levesbetét Hozzávalók:

    2 db zsömle

    3 tojás

    csokor petrezselyem

    1 kis fej vöröshagyma kockázva

    só, bors, ételízesítő

    étolaj

     Elkészítése:

    A zsömléket beáztatjuk, majd kicsavarjuk a vízből. Hozzáadjuk az apróra vágott

    petrezselymer és hagymát, amit kevés étolajon megfuttattunk, sót, borsot és a 3 tojást. Jól

    összedolgozzuk.

     2-2 evőkanálnyi mennyiségekre adagolva folpack fóliába tesszük, henger alakúra formázzuk,

    két végét megpörgetve bezárjuk, mint egy szaloncukrot.

    Amikor fövés közben a tojástól már összeállt az állaga, kibontjuk a fóliából, és

    visszahelyezve a levesbe véglegesen megfőzzük.

    A húsleves összes ízét koncentráltan átveszi, nagyon finom, és karikára vágva főtthúsok mellé

    szeletelve mutatós, és finom.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854696 (20086)
    2008-07-09  13:58
  9. 2008. július 11. 08:1420093.
    Lekvárok esetében 1 kg gyümölcsöt 30-60 dkg cukorral érdemes elkészíteni, míg édesítőszerek esetében a por alakúakkal 20 dkg-ot, a folyékonyból pedig 2 evőkanállal számítsunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_310450 (20088)
    2008-07-09  15:25
  10. 2008. július 10. 14:2220092.
    Neee hagyd abbaaaaaaaa!!! Én gyakorlott háziasszony vagyok, de napi 10-11 óra mellett  nagyon kevés az időm és pl. most várom a gyors és elronthatatlan zsemlegombóc-receptedet, mert az eddig nálunk nem volt szokás (nem volt kedvem gyúrogatni, meg esetleg szétáztatni) , de most bevezetném!
    előzmény:
    Dumalady1 (20083)
    2008-07-07  09:37
  11. 2008. július 10. 14:1620091.

    Csatlakozom az előttem szólókhoz: NEHOGY ABBAHAGYD!!!!

    Magam is a "csak olvasok" kategóriába tartozom, írásra sajnos nem nagyon van időm, ezen kívül még kezdő háziasszony vagyok. Innen szerzek tippeket és a gyakorlatot - többek között a Te hozzászólásaidból.  Köszönöm: Rita

    előzmény:
    Dumalady1 (20083)
    2008-07-07  09:37
  12. 2008. július 9. 17:4620090.
    Nem szabad itt hagyni minket mihez kezdenenk a jo kis receptek nelkul Nagyon hianyoznal nekunk
    előzmény:
    Dumalady1 (20083)
    2008-07-07  09:37
  13. 2008. július 9. 17:0520089.
    Jaj légyszi, légyszi, légyszi - ne hagyd abba! Én annyi, de annyi receptet gyüjtöttem össze Tőled/Tőletek. Ez volt az első főzős topic amit majdnem elejétől átnéztem. És látod már sherpa is itt van újra és írja a jó kis recepteket! Tudom, hogy rondák vagyunk, mert csak a háttérből olvasgatunk, de azért néha ide fogunk szólni, (jó magyarul megmondtam, ugye)  hogy tud: itt vagyunk. JÓ???
    előzmény:
    Dumalady1 (20083)
    2008-07-07  09:37
  14. Torolt_felhasznalo_310450
    Torolt_felhasznalo_310450
    2008. július 9. 15:2520088.

    Sziasztok!

    A segitségeteket szeretném kérni: sárgabaracklekvárt szeretnék befőzni, de nem cukorral, hanem édesitőszerrel, Ha valaki tudja az arányokat, légszi segitsen! Köszi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_854696
    Torolt_felhasznalo_854696
    2008. július 9. 14:0420087.
    Kérlek, ne tedd ezt!!! Most is legalább egy fél óráig kerestem ezt a topic-ot, mert tapasztalatom szerint -egy párat már végignéztem-, itt van a legtöbb és a legjobb recept. Most már elmentem a kedvenceim közé. Eddig csak nézegettem és mentegettem a jobbnál-jobb recepteket. Igy utólag is köszönöm.
    előzmény:
    Dumalady1 (20083)
    2008-07-07  09:37
  16. Torolt_felhasznalo_854696
    Torolt_felhasznalo_854696
    2008. július 9. 13:5820086.
    Szeretném a segítségeteket kérni. Édesanyám gyerekkoromban főzött "zsemlegombóc levest". A zsemlegombóc emlékezetem szerint állt zsemléből, tej, petrezselyem, talán tojásból. Ezeket összekeverte és zsírban kisütötte. Én mindig a zsemlegombócokat ettem leves nélkül, mert nagyon finom volt. Ha valaki esetleg ráismer és tudja a hozzávalókat, ráadásul le is írja nekem, nagyon fogok örülni neki. Előre is köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. július 8. 21:2020085.
    NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE! Én rendszeresen olvaslak benneteket sőt már segítséget is kértem tőletek és nagyon várom mindig az uj recepteket
    előzmény:
    Dumalady1 (20083)
    2008-07-07  09:37
  18. 2008. július 8. 19:5020084.

    Én szívesen írok receptet!! Én ma Csőbensült karfiolt csináltam

    Hozzávalók:

    50 dkg darálthús

    1 fej karfiol

    50 dkg brokkoli

    1 közepes fej hagyma

    1.2 dl. tej

    2 ek. liszt

    5 dkg trappista sajt,-de végülis ízlés szerint.

    2 ek. vaj vagy margarin

    1-2 ek. olaj

    só, bors, 1/2 leveskocka, reszelt szerecsendió, petrezselyem.

    A karfiolt és a brokkolit 5 dl felforralt vízbe tesszük, amibe előtte feloldottuk a leveskockát. Kb. 10 percig pároljuk. A hagymát kockára vágjuk. Serpenyőben megforrósítjuk az olajat, beletesszük a darált hűst, majd a hagymát és megpirítjuk. Sóval, borssal ízesítjük. A zöldséget leszűrjük, a levet felfogjuk. A vajat vagy margarint lábosba felolvasztjuk, meghintjük liszttel, és megpirítjuk. Felöntjük a zöldéslével és a tejjel. Állandó keverés mellett felfőzzük. Sóval, borssal, és reszelt szerecsendióval ízesítjük. Végül beletesszük a sajt felét. A zöldségeket tűzáll tálbahalmozzuk, és ráterítjük a darált húst. Leöntjük a sajtos mártással, és meghintjük a maradék reszelt sajttal. Előmelegített sütőben- 200 fokon- kb. 20 percig sütjük.

    Szerintem nagyon finom 

    előzmény:
    Dumalady1 (20083)
    2008-07-07  09:37
  19. 2008. július 7. 09:3720083.

    Valószínűleg abbahagyom itteni pályafutásomat.

    Nekem van rengeteg receptem, magamnak nem irogatok.

    Ugy látom megszünt az érdeklődés.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. június 15. 16:2920082.
    Töltött karalábé
    Hozzávalók: Karalábé 12 db.
    Töltelék: disznóhús 0.5 kg, rizs 10 dkg, bors, só 1-1 késh., hagyma fél fej.
    Rántás: rizs 15 dkg, liszt 1 kanál, petrezselyem 1/2 csomó, tejföl 2 dl.
    Elkészítése: Vegyünk apró, gyenge karalábét, megtisztítjuk, és belsejét kivájjuk oly módon, hogy a karalábé jó vékony maradjon, azután az üregeket oly töltelékkel töltjük, mint a töltött paprikát; ugyanis a húst megdaráljuk, beletesszük a már megabált rizst, kis zsírt, borsot, sót, összekeverjük, és a karalábét megtöltjük. Sós vízben kifőzzük a kivájt, kockára vágott karalábéval együtt. Ha puha, világos rántással berántjuk, hagyjuk még forrni, majd tálra rakjuk úgy, hogy a húsos része legyen felfelé.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. június 15. 16:2820081.
    Öntött saláta
    Hozzávalók: Saláta 6 fej, szalonna 5 dkg, cukor 1-3 kocka, vizes ecet 3 dl, tejföl 2 dl, só 1 késh.
    Elkészítése: A megtisztított és megmosott salátafejeket négy, ha kicsi két részre vágjuk. Pirosra kisütünk apró kockára vágott szalonnát, ha kisült, a töpörtyűt kiszedjük, azután a forró zsírban gyorsan megforgatjuk a salátát, kiszedjük, és tálra rakjuk. A zsírba cukros, ecetes sós vizet, bőven tejfölt teszünk, és a salátára öntjük. Tetejét beszórjuk a kisült töpörtyűvel. Tálalás előtt fél órát állni hagyjuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. június 12. 04:4020080.

    Sziasztok!

     

    A segítségeteket szeretném kérni én olyan személyt keresek aki eskűvőkre süt süteményt, kérlek ha ismertek olyanokat, akkor szóljatok.

    Nagyon fontos lenne, mert az eskűvőnk augusztus 9-én lesz.

     

    Köszönettel:

    Oláh Angelika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. június 11. 13:0120079.

    Panna Cotta eperöntettel

    Hozzávalók: 5 dl tejszín, 2 dl tej, 10 dkg cukor, 5 dkg zselatinlap

    A tejet és a tejszínt felforraljuk. Hozzáadjuk a cukrot, valamint a beáztatott zselatinlapot és összeforraljuk. Formákba töltjük, majd hűtőbe tesszük. Tálaláskor a formából meleg víz segítségével kivesszük a panna cottát, és eperöntetet adunk hozzá.

     

    Parmezános csirkemell

    Hozzávalók: 80 dkg csirkemell, 10 dkg vaj, 10 dkg zsemlemorzsa, 8 dkg parmezán sajt, 1 fej jégsaláta, 4 db paradicsom, 1 dl olívaolaj, 1 db citrom, só, petrezselyem, bazsalikom

    A húst szeleteljük, kiklopfoljuk, sózzuk és kevés vajon mindkét oldalát pirosra sütjük. A megmosott salátát összetépkedjük. Beborítjuk vele a tányérra helyezett húst. A paradicsomot vékony karikákra vágjuk és rátesszük a saláta tetejére. A zöldfűszereket apróra vágjuk. Sóval, citromlével, olívaolajjal elkeverjük, leöntjük vele a paradicsomos salátát. Durvára reszelt parmezánnal meghintjük az egészet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. június 8. 16:1320078.
    Tejszínhabos-málnás alagút
    Hozzávalók a tésztához: 4 tojás, 10 ek hideg víz, 5-5 ek kristálycukor és finomliszt, 2 púpozott ek porcukor
    A töltelékhez: 60 dkg málna, 3 dkg zselatinpor, 6 dl habtejszín, 6 ek porcukor
    A tetejére: 10-15 dkg málnalekvár, 10 dkg mandulaforgács
    A tésztához a tojássárgáját a vízzel habosra keverjük, majd a cukorral tovább verjük. A lisztet beleszórjuk. A tojásfehérjét kemény habbá verjük, a vége felé a porcukrot is beleszórjuk. Óvatos mozdulatokkal a tésztába forgatjuk. Sütőpapírral bélelt tepsibe simítjuk, és előmelegített sütőben, 180 fokon 16-17 percig sütjük. A kihűlt tésztát akkorára vágjuk, hogy egy őzgerincformát kibélelhessünk vele, és szabunk egy akkora lapot is, amelyik a tetejére illik. A töltelékhez a málnát megmossuk, a kétharmadát turmixoljuk, lábosba szűrjük, felforraljuk. A zselatint beleszórjuk, kevergetve föloldjuk. Megvárjuk, amíg langyosra hűl. Ezalatt a tejszínt kemény habbá verjük,  aporcukorral ízesítjük,  a zselatinos málnapürét belekeverjük. Óvatosan beleforgatjuk a félretett málnát is. A piskótával egy őzgerincformát kibélelünk, a málnás habot belesimítjuk, piskótalappal lezárjuk. hŰtőben jól megdermesztük. Ezután meglangyosított lekvárral körbekenjük, majd a megpirított, de már kihűlt mandulaforgácsban meghengergetjük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. június 8. 16:1320077.
    Grillezett oldalas háromféle mártással
    Hozzávalók: 1,2-1,5 kg oldalas
    Az előfőzéshez: minden liter főzővízhez 2 kiskanál só, 2 nagy vöröshagyma, 2 sárgarépa, 10-10 szem fehér- és fekete bors, 3 szegfűszeg, 4-5 babérlevél
    A sütéshez való kencéhez: 0,5 dl olaj, 2 ek édes csiliszósz, 2 ek grillfűszerkeverék, 1 ek szójaszósz, 1 ek méz, 2 kiskanál füstízű fűszersó
    A bazsalikomos fokhagymamártáshoz: 2 dl nagyon sűrű főzőtejszín vagy tejföl, 2-3 gerezd fokhagyma, 1 ek apróra vágott friss bazsalikomlevél, 1-2 csipetnyi cukor, só, őrölt fehér bors
    A kakukkfüves-kecskesajtos mártáshoz: 10-15 dkg lágy natúr kecskesajt, 1 ek méz, fél kiskanás ós, 2-3 ág kakukkfű, 1-2 dl sűrű natúr joghurt
    A házi barbecue mártáshoz: 2-3 ek nagyon apróra vágott újhagyma, 3 ek olaj, 2 dl nem túl csípős csiliszósz, 1 dl víz, 2 kiskanál francia mustár, 2 ek kristálycukor, 1 ek Worcester szósz
    Az oldalast a csontok mentén földaraboljuk. Egy lábasba kb. 2 liter vizet öntünk, megsózzuk, az elnegyedelt hagymát, a fölszeletelt répát és a fűszereket hozzáadjuk. Megvárjuk, amíg fölforr, majd belerakjuk az oldalast, kis rést hagyva lefedjük, és kis lángon 30-35 perc alatt puhára főzzük, de vigyázzunk, nehogy túlfőzzük. Érdemes ezt a műveletet a frillezést megelőző este megcsinálni. Főzőlevében hűlni hagyjuk. A sütéshez való kence hozzávalóit összekeverjük. Ha a puha oldalas kihűlt, főzőlevéből kiemeljük, leszárogatjuk. Minden darabot alaposan bedörzsölünk ezzel a fűszeres keverékkel. Nem túl erős faszénparázs fölött, rácsra téve oldalanként 5-6 perc alatt megsütjük. Amikor a sütés félidejében a húsdarabokat megfordítjuk, a maradék fűszeres kencével ismét lekenhetjük. Így finom pecsenyét kapunk, ami kívül egy ropogós kérget kap, de belül omlik, mint a vaj. Sok friss salátával és puha kenyérrel tálaljuk és a mártásokat kínáljuk hozzá.
    A bazsalikomos fokhagymamártáshoz a tejszínt (tejfölt) a zúzott fokhagymával és a bazsalikommal fűszerezzük. Egy kevés cukorral, sóval és borssal ízesítjük. Letakarva célszerű betenni a hűtőbe rövid időre, hogy az íze összeérjen. A kakukkfüves-kecskesajtos mártáshoz a lágy kecskesajtot a mézzel, a sóval, a felaprított kakukkfűvel és a joghurttal összekeverjük. Ezt is hűtőbe tesszük. A házi barbecue mártáshoz valókat összekeverjük, ha kell, meg is sózzuk, letakarva betesszük a hűtőbe.

    Pacsni
    Hozzávalók: 2,5 dkg élesztő, kb. 3 dl langyos víz, 2 ek kristálycukor, 45 dkg finomliszt, a fele rétesliszt is lhet, 1 kiskanál só, 7 dkg vaj (esetleg 0,6 dl olaj)
    Az élesztőt 1 deci langyos vízbe morzsoljuk, 1 kiskanál cukrot keverünk bele, és 15 percre meleg helyen félretesszük, hogy az élesztő elkezdjen dolgozni. A lisztet egy nagy tálba szórjuk, a sóval és a maradék cukorral összeforgatjuk. A felfuttatott élesztőt, az olvasztott, de nem meleg vajat és a maradék langyos vizet hozzáadjuk, és dagasztani kezdjük. 8-10 percnyi intenzív dagasztás után lágy, hólyagos kelt tészta lesz belőle. Letakarva, meleg helyen kb. 35 percig kelesztjük, ezalatt majd a duplájára nő. Ezután olajjal vékonyan megkent gyúrólapra bortíjuk, vastagabb hengert formálunkbelőle, majd 20 részre vágjuk. Egyenként egy kicsit meggömbölygetjük, és kivajazott vagy olajjal megkent tepsibe rakjuk. Letakarva, meleg helyen 15 percig kelni hagyjuk, azután olvasztott vajjal, vagy olajjal megkent kézzel a babapsikótához hasonló alakúra, 10-12 centi hosszúra kihúzzuk, formáljuk. Letakarva, meleg helyen 20 percig kelni hagyjuk. Ezalatt egy kis tűzálló tálkába vizet töltünk, s sütő aljába tesszük. A sütőt 210°C-ra bemelegítjük. A megkelt pacsnikat az előmelegített, gőzös sütőbe toljuk, és 18-20 percig sütjük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top