Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

S.o.s -fözés=segitek! !

Torolt_felhasznalo_239480
Torolt_felhasznalo_239480
Létrehozva: 2004. január 21. 10:20
Sziasztok! Sajnos a mai világban tapasztalatom szerint nincs idelye a nöknek fözni.A gyors ételek napjait éljük,pedig pár egyszerü trükkel egy két perc alatt megoldható egy ebéd vagy vacsora.Én sok ilyen fortélyt ismerek/szakmám is erröl szól/ ha kérdésetek lenne irjatok nyugodtan én szivessen válaszolok!
  1. 2004. február 5. 10:07801.
    Szerelmes eledelek

    Érdemes kipróbálni ezeket az ártatlan varázsszereket, amelyek nem csak finomak, de még vágykeltőek is. . .

    Grépfrútsaláta
    Hozzávalók 2 személyre: 1 rózsaszín grépfrút, fél avokádó, fél citrom, 4 salátalevél, 6 szem koktélparadicsom, 1 evőkanál olívaolaj, só, kerti zsázsa
    A megtisztított grépfrútot gerezdjeire szedjük, a gyümölcs húsát a hártyákból kiemeljük. A meghámozott avokádó húsát nagyon vékonyra szeleteljük, citromlével megcsöpögtetjük. Salátalevelekkel kibélelünk egy nagy tányért. Tetőcserépszerűen, félig egymásra helyezve beborítjuk a grépfrúttal és az avokádóval. Középre helyezzük a félbevágott koktélparadicsomot. A maradék citromlét kikeverjük az olívaolajjal, sóval és kerti zsázsával ízesítjük. A salátára öntjük és tíz perc állás után pirítóssal kínáljuk.

    Spagetti a tenger gyümölcseivel
    Hozzávalók 2 személyre: 15 dkg spagetti, 10 dkg mirelit garnélarák, fél doboz kagyló natúr lében, 1 dl száraz fehérbor, 1 dl tejszín, 1 kis fej hagyma, 1 gerezd fokhagyma, fél cseresznyepaprika, olaj, friss bazsalikomlevél, só
    A tésztát a szokásos módon kifőzzük. Olajon üvegesre pároljuk a kockára vágott hagymát és a zúzott fokhagymát. Hozzáadjuk a fagyasztott garnélarákot, a kimagozott, felaprított cseresznyepaprikát. Két percig pirítjuk, majd felöntjük a borral és a tejszínnel. Beletesszük a lecsöpögtetett kagylót is. Sózzuk, és összeforraljuk. A mártást a lecsöpögtetett tésztára öntjük és meghintjük a csíkokra metélt friss bazsalikomlevéllel.

    Töltött avokádó
    Hozzávalók 2 személyre: 1 érett avokádó, 6 fürjtojás (nyers vagy füstölt), 1 paradicsom, 10 dkg scamorza vagy mozarella sajt, 1 teáskanál zöldbors natúr lében, 1 evőkanál dióolaj (vagy olívaolaj), 1 evőkanál száraz fehérbor, néhány csepp citromlé, petrezselyem, só
    Az avokádót félbevágjuk, magját kiemeljük, húsát citromlével megcsöpögtetjük. A nyers fürjtojást keményre főzzük, a füstöltet az olajból kivesszük és lecsöpögtetjük. Felnegyedeljük, összjkeverjük a kockára vágott paradicsommal és a sajttal. A lecsöpögtetett zöldborsot durvára vágjuk és a salátába keverjük. Kevés sóval ízesítjük és az avokádó üregébe töltjük. Az öntethez az olajat kikeverjük a borral, felaprított petrezselyemmel, sóval. A dresszinget a töltött avokádóra locsoljuk és húsz percig érleljük. Pirítóssal kínáljuk.

    Kakaóital
    Hozzávalók 2 személyre: 3 dl tej, 1 adag feketekávé, 2 teáskanál méz, 1 evőkanál kakaó, késhegynyi őrölt fahéj, szegfűszeg és kardamon
    A kakaót kevés tejjel elkeverjük. A maradék tejet felforraljuk, belekeverjük a folyadékot és kis lángon összefőzzük. Beleöntünk egy adag feketekávét, mézzel, őrölt fahéjjal, szegfűszeggel és kardamonnal ízesítjük. Összemelegítjük, csészékben tálaljuk, ízlés szerint édesített tejszínhabbal gazdagítjuk.



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. február 5. 10:06800.
    Húhúúúú!!! Egyre jobb!
    Fincsiket "főzöl" ma nekünk, dumalady!!! :-)))
    előzmény:
    Dumalady1 (799)
     
  3. 2004. február 5. 10:01799.
    Valentin napi sajtos hús

    Hozzávalók:
    2 csirkemell,
    3 tojás,
    liszt,
    25 dkg reszelt sajt,
    3 dl tejszín,
    só,
    bors



    Elkészítése: A csirkemelleket kiklopfoljuk, sózzuk, borsozzuk, majd mintha rántott húst készítenénk, lisztbe, felvert tojásba és a reszelt sajtba panírozzuk. Egy hőálló edénybe egymásra rakjuk a szeleteket, majd nyakon öntjük a tejszínnel. Alufóliával lefedve közepes tűzön kb. 40 percig sütjük. Összeáll, és ha kicsit hűl, jól szaggatható szív alakú formákkal.
    Burgonyapüré vagy zöldséges rizs illik hozzá leginkább. És zellersaláta almával és borral megbolondítva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. február 5. 10:01798.
    Ez az édes Valentin tök jól hangzik, de én a tetejébe pirított mogyorót vagy mandulát nyomkodnék!!!
    Éhes vagyok. . .
    :-)
    előzmény:
    Dumalady1 (795)
     
  5. 2004. február 5. 09:57797.
    Valentin-napi mézeskalácsszív

    Hozzávalók
    A tésztához:
    50 dkg liszt
    1 csomag sütőpor
    15 dkg méz
    15 dkg barnacukor
    3 dl tej

    szerecsendió
    fahéj

    A mázhoz:
    2 kanál méz
    15 dkg étcsokoládé
    2 dl tejszín

    Elkészítés

    A lisztet, sütőport, cukrot összekeverjük. A tejet a mézzel feltesszük melegedni, míg a méz folyékonnyá nem válik, majd a sütőporos liszttel összedolgozva tésztát készítünk. Ezt a formába öntve sütőbe tesszük, és közepes lángon készre sütjük. Úgy tudjuk ellenőrizni, hogy elkészült-e, hogy egy tűt szúrunk a süteménybe. Ha már nem ragad rá tészta, akkor megsült. Egy kicsit hagyjuk kihűlni, majd kiborítjuk a formából, és rácsra téve tovább hűtjük. A máz készítéséhez a tejszínt és a mézet felmelegítjük, majd lassan a csokoládéra csorgatjuk. Ezt állandó kevergetés mellett felolvasztjuk. Hagyjuk egy kicsit kihűlni, ezután a szívekre önjük, ügyelve, hogy a tetejét egyenletesen befedje a máz, majd egy órát hagyjuk szilárdulni. Esetleg olvasztott fehér csokoládéval díszíthetjük.





    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_239480
    Torolt_felhasznalo_239480
    2004. február 5. 09:55796.
    Ennek örülök ha kell még ilyesmi recept akkor szólj nyugodtan!
    előzmény:
    napocsk@ (793)
     
  7. 2004. február 5. 09:55795.
    Édes Valentin

    Hozzávalók
    40 dkg háztartási keksz
    25 dkg vaj
    10 dkg porcukor
    1/2 dl tej
    50 dkg gesztenye
    1 dl rum
    1 üveg meggy
    szilva vagy barack befőtt

    Elkészítés

    A megdarált kekszet összegyúrjuk a vaj felével, a porcukorral és a tejjel. Az így kapott kekszmasszát hideg vízzel kiöblített szív alakú tortaformába tesszük, peremet képezve körbe a szélén. A gesztenyemasszát a vaj másik felével és egy kis befőttlével és a rummal lágy krémmé keverjük, és a kekszmasszára kenjük. Végül a szilva, meggy vagy barackszemeket a gesztenyemasszába nyomkodjuk. 10-12 órára a hűtőbe tesszük és porcukorral vagy tejszínhabbal díszítve tálaljuk.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. február 5. 09:54794.
    Szerelemgolyók

    Valentin napra

    Hozzávalók
    1/2 kg szárított füge
    20 dkg porcukor
    1/2 narancs leve
    1/2 narancs lereszelt héja
    1 evőkanál rum

    Elkészítés

    A szárított fügét ledaráljuk és 20 dkg porcukorral, a narancslével, rummal és a narancs héjával jól összegyúrjuk. Diónyi gömböket formálunk belőle, porcukorral meghintjük, és mignonpapírba tesszük.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. február 5. 09:53793.
    Szia!
    Megsütöttük tegnap a brióst. Nagyon fincsi lett. Mégegyszer köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239480 (791)
     
  10. Torolt_felhasznalo_239480
    Torolt_felhasznalo_239480
    2004. február 5. 09:44792.
    A /HIRES/Borsópöri halottam már róla itt a topicba!
    előzmény:
    Dumalady1 (790)
     
  11. Torolt_felhasznalo_239480
    Torolt_felhasznalo_239480
    2004. február 5. 09:39791.
    Próbálj szűz olivát használni kellemesebb az íze. A mustárt páchoz nem annyira ajánlom mert ha sütöd keserü lehet tőle a hal a mustárt akkor használd mikor majdnem kész csak akkor kenegesd be a halat! Ha pikánsabbat akarsz a páclébe vágj apróra menta levelet nekem bevált próbáld ki:
    előzmény:
    nmaris (789)
     
  12. 2004. február 5. 09:37790.
    Hozzávalók: Borsópörkölt
    1kg zöldborsó
    1 nagy fej vöröshagyma
    olaj, pirospaprika, só
    A nokedlihez:
    liszt, tojás, só, víz


    A vöröshagymát kockára vágjuk, olajon megpirítjuk. Megszórjuk pirospaprikával és beletesszük a borsót. Annyi vizet öntünk rá, hogy félig ellepje a borsót. Megsózzuk és megfőzzük. A végén csak nagyon kevés leve maradjon. Készítsük el a nokedlit, izlés szerinti mennyiségben. A borsót és a nokedlit összekeverjük, de külön is tálalhatjuk, hátha családunk valamelyik tagja nem kér közé a borsóból
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. február 5. 09:33789.
    Pácoltunk már lazacot olívában, de annak annyira markáns az íze, tény hogy a mocsáríz eltűnt, de lett helyette tömény olaj. Pedig citrom, bors, fokhagyma, mustár is volt benne.
    Talán jellegtelenebb ízű olajat is lehetne használni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239480 (788)
     
  14. Torolt_felhasznalo_239480
    Torolt_felhasznalo_239480
    2004. február 5. 09:24788.
    A hal pácolása ez a recept szerintem tuti. 4szelet halhoz: 1dl olívaolaj, 0. 5dl fehérbor/fél édes/1db lime leve, só, fehér bors! A páclevet jól keverd össze és legalább 2óra hosszát, álljon benne így elveszti az iszap ízt!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. február 5. 09:22787.
    Alaszkai lazac steak



    -4 főre-

    elkészítési idő 45-50 perc



    -1kg lazac
    -só és bors
    -2 evőkanál vaj
    -1/2 közepes hagyma szeletelve
    -1 citrom
    -kevés tavaszi petrezselyem
    - kevés olaj

    -alufólia



    Mosd meg a lazac húsát langyos vízben, majd töröld szárazra és vágd fel steak szeleteknek. Szórd meg sóval és őrölt fekete borssal, majd a finomra vágott petrezselyemmel, és végül facsard rá a citromot. Tedd félre amíg kivajazod az alufóliát és elkészíted a köretet. Ezalatt az ízek felszívódnak és jól átjárják a húst. Ha minden kész, jöhet a sütés. Locsolj a húsra némi olajat, majd óvatosan csomagold bele a kivajazott alufóliába. 180-200 fokos sütőben 30-35 perc alatt elkészül.

    Tálaláskor díszítheted petrezselyemmel és citromkarikákkal. Köretnek rozmaringos burgonyát, vagy szalmaburgonyát ajánlok, párolt zöldségekkel, esetleg salátával.

    Tipp: a lazac steak könnyedén elkészíthető szabadtűzön is, tehát ideális választás egy ínyenc kerti grill partihoz.



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. február 5. 09:15786.
    Gyros Adriette





    1. Friss fejessaláta leveleit csíkokra vágod, és ujhagymát vagdalsz rá, összekevered, állni hagyod.

    2. Végy 2 doboz tejfölt, az egyiket kefírrel is kiválthatod, keverj hozzá 10 dkg túrót, 2 evőkanál olajat, 3 evőkanál citromlevet, 1 tört fokhagymát. Közben 1 kígyóubit a sajtreszelő nagyobbik fokán lereszelsz (héja nélkül. . . ), besózod, állni hagyod, közben szoktam megcsinálni a tejfölös részét, mert utána az ubit kicsavarod, és belekevered a tejfölös-túrós cuccba. Ez a tzatziki. . .
    Ezt ízlés szerint még kaporral, sóval, borssal lehet tovább ízesíteni. (Én kaporporral szoktam. ) Nem szabad visszatenni a hűtőbe, csak kaja után ami megmaradt, mert ha túl hideg, a krumpli meg a hús túl meleg, akkor az hülyén jön össze.

    3. Sült krumpli: ezt nem kell magyarázni.

    4. Fogsz kb. 50-80 dkg pulykamell apróhusit, kicsi csíkokra vágod, veszel hozzá egy tasak gyros fűszerport, azzal beszórod, állni hagyod pár órára. Utána olajon kisütöd, kezdetben nem árt, ha van alatt víz is, és én néha még tejet is teszek bele, hogy puhább legyen. . . . :) A csirkemell ide nem jó, mert szálanként szétválik, a disznó nem elég ízes, az összes többi hús meg drága. . . Szóvall maradj a pulykánál.

    Finálé: Fogod a tányért, rápakolod a krumplit, rá a husit, rá a salátát, és a tetejére megy a tzatziki! :)) Jó étvágyat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. február 5. 09:13785.
    Juhtúróval töltött gombafejek

    20 szép, nagy fej csiperke,
    25 dkg juhtúró,
    10 dkg póréhagyma,
    szerecsendió.



    A csiperkét megtisztítjuk, kalapját levágjuk, besózzuk és kevés forró olajban elősütjük. A juhtúróhoz hozzákeverjük a karikára vágott póréhagymát, szerecsendióval fűszerezzük és a gombafejekbe töltjük. A megtöltött gombákat grillezőben vagy hagyományos sütőben pirosra sütjük. Az elkészült töltött gombát rizzsel vagy párolt zöldségekkel tálaljuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. február 5. 09:11784.
    AszaltElőkészítés: A teában elkeverjük a mézeskalács fűszerkeveréket, a citrom héját, és 1 órára beleáztatjuk az aszalt szilvát. A húst éles, hosszú pengéjű késsel a lehető legnagyobb lappá vágjuk (kérjük meg a hentest!). A petrezselymet leöblítjük, apóra vágjuk.

    Elkészítés: A húst kiterítjük, rászórjuk a petrezselymet, kiveszünk 12 szem aszalt szilvát a pácléből, és szétosztjuk a húson. Megszórjuk az ételízesítővel, feltekerjük, és konyhai cérnával megkötözzük. A sütőt 200 C-fokra (gázsütő 3. fokozat) előmelegítjük. Felforrósítjuk az olajat, a húst körös-körül megpirítjuk benne, majd lefedhető tűzálló tálba/tepsibe fektetjük. A serpenyőbe öntünk 5 dl vizet, beledobjuk a sülthússzaft-kockát, és felforraljuk. A levet a húsra öntjük, lefedjük az edényt, és a húst a sütőben kb. 70 percig sütjük. Kisebb edényben felforrósítjuk a vajat, és belekeverjük az almalekvárt (ribizlilekvár is jó). A húsra kenjük, és fedetlenül pirosra sütjük (esetleg grillezzük). A pecsenyelevet tálkába szűrjük. A maradék aszalt szilvát kis kockákra vágjuk, és a pecsenyelében felforrósítjuk. Ha túl híg, étkezési keményítővel besűrítjük. A húst szeletekre vágjuk, a szósszal leöntjük, és burgonyagombóccal körítve kínáljuk.

    Munka: kb. 30 perc
    Fogyasztható: kb. 1 óra 45 perc múlva
    1 adag: 816 kcal szilvás sertéssült elkészítése: (elnézést lemaradt)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_239480
    Torolt_felhasznalo_239480
    2004. február 5. 09:09783.
    Sziasztok.
    Jó reggelt mindenkinek, olvastam egy kritikát dokitól a helyesírással kapcsolatosan teljes mértékben igaza, van! De én eddig azért nem a Wordból másoltam ki a recepteket, mert soha nem írom meg előre őket, hanem megpróbálok gyorsan és frissen válaszolni. Ha előre megírnám a recepteket az nem én, lennék, és nem tudnék válaszolni a kérdésekre. A kritikát azért elfogadom és elnézést kérek mindenkitől akit , a helyesírási hibáimmal megbántok .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. február 5. 09:08782.
    Aszalt szilvás sertéssült

    Hozzávalók 4 személyre:
    2, 5 dl erős fekete tea
    1 teáskanál mézeskalács fűszerkeverék
    1 darabka citromhéj
    1 kg sertéskaraj
    1 csokor petrezselyem
    2 evőkanál ételízesítő
    3 evőkanál napraforgóolaj
    3 sülthússzaft-kocka
    1 evőkanál vaj
    1 evőkanál almalekvár
    1 evőkanál étkezési keményítő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. február 5. 08:36781.
    Sziasztok! Tegnap írtatok halas recepteket, ettől aztán kíváncsi lettem, mit varázsoltok a hallal, hogy ne legyen mocsáríze.
    Engem sajnos még a tengeri halak átható halíze is zavar, pláne a hazai édesvízieké. . .
    A párom meg halimádó, kéne valami jó kis kompromisszum, de nekem eddig a tonhalkonzerven kívül semmi nem ízlett, max. még a tőkehalmáj, de eze is konzerv :-)
    Fagyasztva meg a tonhal is mocsárízű, a tengeri halfilé szeletek dettó, és itthon még a lazac is olyan volt.
    Szerintem biztos hogy kell lennie valami trükknek, mert ősszel Norvégiában voltam, ahol halat kaptunk hallal, és semmi bajom nem volt vele, valahogy valamivel elvették azt a furcsa mellékízét.

    A tejben áztatás úgy tűnik, nem elég. (Nekem. )
    Tudtok valami ravaszságot?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. február 5. 08:33780.
    Sziasztok!
    elküldenétek nekem a borsópörkölt receptjét, vagy a hozzászólás számát priviben?
    nagyon köszi!
    jövő héttől 3 hétig nem eszem hust! nagy kihivás lesz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. február 5. 08:02779.
    Köszi a segitséget! Megvan az eredmény, el tudtam küldeni pár receptet.
    Még azt kell megtanulmon, hogyan csoportosítom az elmentett recepteket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413212 (765)
     
  24. 2004. február 5. 07:59778.
    Pezsgőkoktélok:

    Molotov Koktél

    2 cl pezsgő
    1 cl cseresznyelikőr
    1 cl curaçao
    1 cl vodka áíóíóíőáPezsgőkoktélok:

    Molotov Koktél

    2 cl pezsgő
    1 cl cseresznyelikőr
    1 cl curaçao
    1 cl vodka
    1 cl gin

    A hozzávalókat koktélos pohárban keverje össze.

    Mimosa

    2 cl narancslikőr
    4 cl narancslé
    Pezsgővel felöntve

    A koktélos pohár vagy pezsgős kehely szélét nedvesítse meg és mártsa lapos tényárra szórt kristálycukorba. Ezután töltse bele az összetevőket.

    Vörös szerelem

    3 cl Campari
    5 cl narancs juice
    Pezsgővel felöntve

    Öntse a hozzávalókat koktélos pohárba, díszítse narancshéjjal.

    Champagne Charlie

    2 cl baracklikőr
    3 cl baracklé
    Pezsgővel felöntve

    Öntse a hozzávalókat koktélos pohárba vagy pezsgős kehelybe, díszítse

    1 cl gin

    A hozzávalókat koktélos pohárban keverje össze.

    Mimosa

    2 cl narancslikőr
    4 cl narancslé
    Pezsgővel felöntve

    A koktélos pohár vagy pezsgős kehely szélét nedvesítse meg és mártsa lapos tényárra szórt kristálycukorba. Ezután töltse bele az összetevőket.

    Vörös szerelem

    3 cl Campari
    5 cl narancs juice
    Pezsgővel felöntve

    Öntse a hozzávalókat koktélos pohárba, díszítse narancshéjjal.

    Champagne Charlie

    2 cl baracklikőr
    3 cl baracklé
    Pezsgővel felöntve

    Öntse a hozzávalókat koktélos pohárba vagy pezsgős kehelybe, díszítse
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. február 5. 07:58777.
    Császári csirkemell

    4 fél csirkemell
    5-6 evőkanál szójamártás
    diónyi margarin
    A melleket kissé kiveregetve min. 1-2 órát pácoljuk a szójamártásban. A vajat 750 W-on 30 másodperc alatt megolvasztjuk, rátesszük a mellett, ráöntjük a szójamártást és 750 W-on 10 percig pároljuk, közben egyszer megfordítjuk a melleket.
    Szerintem ha otthon bepácolod a melleket a munkahelyen csak "sütni kell"
    Rizst pedig úgy kell fözni hogy /20 dkg rizshez 4 dl víz pici margarin, só/ a hozzávalókat felforralod kb. 5 perc 750 W-on megkevered lefeded és 350 W-on 15 percig párolod 5 percig állni hagyni aztán fogyasztható
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top