Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

S.o.s -fözés=segitek! !

Torolt_felhasznalo_239480
Torolt_felhasznalo_239480
Létrehozva: 2004. január 21. 10:20
Sziasztok! Sajnos a mai világban tapasztalatom szerint nincs idelye a nöknek fözni.A gyors ételek napjait éljük,pedig pár egyszerü trükkel egy két perc alatt megoldható egy ebéd vagy vacsora.Én sok ilyen fortélyt ismerek/szakmám is erröl szól/ ha kérdésetek lenne irjatok nyugodtan én szivessen válaszolok!
  1. 2004. február 4. 08:29701.
    Nem.
    előzmény:
    Gaby55 (696)
     
  2. 2004. február 4. 08:21700.
    Szia Vorii!
    Az én receptem volt a zöldborsó pörkölt. Kíváncsian várom, hogy izlett!!
    előzmény:
    vorii (697)
     
  3. 2004. február 4. 07:46699.
    Szia!

    Tegnap megsütöttem a pizzát. Nagyon-nagyon fimon volt. Nem volt otthon sok minden, ezért a tetejére póréhagyma karikák, paradicsom kockák és húsos szalonna kockák kerültek, és persze rengeteg sajt.
    Köszönöm!
    előzmény:
    edit-a (617)
     
  4. Torolt_felhasznalo_413212
    Torolt_felhasznalo_413212
    2004. február 3. 23:44698.
    Sziasztok!
    Ezt most találtam:
    Húsos rizsgombócok. . .

    A Dél-Olaszországban arancine néven ismert, rendkívül ízletes rizsgolyócskákat nem is olyan nehéz elkészíteni. . .

    Húsos rizsgombóc

    Hozzávalók (6 személyre):
    40 dkg rizs
    25 dkg darált hús
    1 kávéskanál sáfrány
    4 tojás
    4-4 dkg reszelt parmezán és száritott gomba
    4-4 evőkanál liszt és zsemlemorzsa
    1 dl fehérbor
    7 dkg zöldborsó
    8 dkg paradicsompüré
    1 fej vöröshagyma
    10 dkg trappista sajt
    zsályalevelek
    olaj
    őrölt bors


    Langyos vízbe áztatjuk a gombát, amíg megduzzad. A felaprított hagymát és a zsályaleveleket kevés olajban megpároljuk, majd hozzáadjuk a darált húst. Meglocsoljuk a borral, kevergetve pároljuk, amíg a leve elpárolog, majd belekeverjük a lecsöpögtetett, leöblített gombát, a zöldborsót, végül a paradicsompürét. Megsózzuk, borsozzuk, és 40 percig fedő alatt pároljuk. A rizst sós vízben félpuhára főzzük, hozzáadjuk a 3 evőkanál vízben feloldott sáfrányt, a reszelt parmezánt, 2 tojást. Alaposan összedolgozzuk, és félretesszük hűlni. Amikor kihűlt, kézbe veszünk egy marék rizst, a tenyerünkben félgömbbé formáljuk, és egy kanál hátával bemélyesztjük. A mélyedésbe kanalazzuk a tölteléket, és a közepébe egy mokkáskanálnyira vágott trappista sajtot nyomunk. Újabb maréknyi rizzsel „bezárjuk" a tölteléket, és gombócot formálunk belőle. Hasonlóképpen készítjük el a többi gombócot is, amíg a hozzávalók el nem fogynak. A kész gombócokat lisztben, tojásban és zsemlemorzsában meghempergetjük, forró olajban aranysárgára sütjük, majd itatósra szedjük. Tálaláskor könnyű paradicsomszószt és ropogós zöldsalátát adhatunk mellé.

    Energiatartalma:
    680 kcal (2856 kJ)/adag

    Jó tanács:
    A tölteléket készítsük minél sűrűbbre, hogy ne áztassa el a gombócokat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. február 3. 20:24697.
    Szijjjasztok !!! . . . megjöttem. Meghalt a monitorom, és napokig nélkülöztem a netet :-( közben viszont vasárnapi ebédnek megcsináltam Kilkeny Májas-konyakos spagettijét :-))) Finom volt, még az is evett belőle, aki nem szereti a májat. Ma este meg a Zöldborsó pörköltet készítettem holnapi ebédnek. Nemtommá kinek a recipéje, de majd holnap elmondom, milyen lett. Következő Csilla Kukoricalevese lesz :-) Végigfőzöm a topicot :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. február 3. 16:53696.
    Szia!
    Ez a free. x. 3hu ?
    előzmény:
    Püfü (693)
     
  7. Torolt_felhasznalo_456907
    Torolt_felhasznalo_456907
    2004. február 3. 16:50695.
    Bocs privibe akartam :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456907 (694)
     
  8. Torolt_felhasznalo_456907
    Torolt_felhasznalo_456907
    2004. február 3. 16:50694.
    Szia Püfü, légyszives nekem is küld el a muffingyüjteményt. E-mail címem: nebular@freemail. hu
    köszi Apoletta
    előzmény:
    Püfü (693)
     
  9. 2004. február 3. 16:18693.
    Ha kell esetleg muffingyűjtemény, akkor írjátok meg a mailcímeteket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. február 3. 16:17692.
    Az előzőt privibe akartam, de mellényúltam. :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. február 3. 16:14691.
    Szia Vmacs,
    van egy muffingyüjteményem, ha küldesz emil-címet átlövöm.
    üdv.
    Ancsa
    előzmény:
    Vadmacs79 (679)
     
  12. 2004. február 3. 15:35690.
    Jajj, azt én imádtam:) Meg a gombásat. . . azóta sem tudom mit tesznek bele, hogy olyan fini.
    Örülök, hogy tetszett a recept, én nagyon sokat szoktam sütni.
    előzmény:
    toblerone1 (687)
     
  13. 2004. február 3. 14:48689.
    Na, nem akarok csak én beszélni, de Sünike átküldött nekem a múlt héten vagy 100 muffin receptjét, amit innen gyűjtöttek le az NLC-ről!
    Ha kéred, dobj meg estig egy emilcímmel priviben, van köztük banános-csokis, ami a favoritom!! :-)
    Ha már ilyen egyszerűen jó ötletet kaptam tőled. . .
    :-))
    előzmény:
    Vadmacs79 (679)
     
  14. 2004. február 3. 14:46688.

    :-) Csokikrémet? Mint Dumalady1! :-)
    Ha kevésbé hígat akarok, akkor kevesebb tejjel. Nem tudom cizellálni, de persze felhívhatom főkonyhatündérünket, Anyut, azaz Piri nénit!!! :-))

    előzmény:
    Püfü (681)
     
  15. 2004. február 3. 14:44687.
    Húha, te nagyon beletrafáltál az ízlésvilágomba!!! :-))
    Ilyesmit szoktam néha enni a metrónál, és régen volt olyan, hogy kicsit csípős mustárt tettek bele, a tetején pedig pirított szezámmag volt!!

    Szuper vagy!! :-))

    előzmény:
    Vadmacs79 (682)
     
  16. Torolt_felhasznalo_456907
    Torolt_felhasznalo_456907
    2004. február 3. 14:43686.
    Szia Guzu, úgy olvastam érdekel a TV. Az Rtl-klub honlapján találtam ezt a cikket:

    Február közepétől a Receptklub vasárnapi adása főzőpárbajjá alakul. Eddig a vasárnapi menüt mindig egy-egy sztár készítette el, most vállalkozó kedvű amatőr szakácsok ragadnak fakanalat. És hogy a show még izgalmasabb legyen, a lelkes konyhatündérek nem egymagukban fognak étkeket kreálni, hanem Kovács Lázárral versengve. Hozzávalók
    Kaszás Géza
    Kovács Lázár
    egy bátor konyhatündér
    hírességekből álló zsűri
    ínyenc közönség
    hatalmas szurkolótábor


    A vasárnapi főzőmagazin immáron hat éve édesíti meg hétvégéinket. Már ezerötszáz adás alkalmával osztotta meg velünk Kaszás Géza és Kovács Lázár főzőtudományát. A Receptklub séfjei eddig teljes nyugalomban készíthették el gasztronómiai remekeiket, senki sem tudta őket lefőzni. Néhány hét múlva azonban nem lesznek ilyen biztonságban. Elindul ugyanis a Főzőpárbaj, ahol lelkes kihívók hada próbálja meg lepipálni a minden hájjal megkent szakácsokat.

    Pontosabban csak Lázár riválisok kerestetnek, mert Géza a vadonatúj show keretében csupán szavaival fűszerezi meg életünket és ételeinket. Míg Lázár, a villámkezű séf párbajozik, addig Géza bevonja a közönséget a gasztronómiai buliba, navigálja az eseményeket. Igazi ÍZgalmak közt derül ki, hogy a kihívó képes-e legyőzni a neves „alabárdost”. A megmérettetésre új díszletek között, kétszer húsz percben kerül sor.

    Milyen az ideális kihívó? Fiatal, ötletes, kreatív szakács, szakácsnő vagy profi konyhatündér, konyhatünde. Milyen feladatok várnak rá? A lelkes fakanálforgatónak a közönség vagy a nézők által javasolt ételt kell elkészítenie. Ezután a főzőverseny hírességekből álló zsűrije és a nagyérdemű közösen döntik el, hogy Lázár vagy a
    bátor „szakácskezdemény” főztje-e a nyerő. Legyél te is párbajhős!

    http://www. online. rtlklub. hu/eletmodi/receptklub/receptek/?id=0401102977
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. február 3. 14:41685.
    Hali !

    a szokásos módszerrel csinálom:
    cukor, tojás össze, majd bele a liszt, kakaó, van. cuki.

    Abban a lábasban csináld, amiben főzni akarod.

    Ezután apránként hozzáönteni a tejet, jól elkeverni csomómentesre és így felfőzni.
    előzmény:
    Püfü (681)
     
  18. 2004. február 3. 14:12684.
    Aha, értem, de abból öntet lesz. Igazság szerint a meleg pudingnak az állaga hasonlít legjobban a csokikréméhez, csakhogy ha kihűl, akkor az már megdermed, nem olyan lesz. Ez ám a dilemma, mi?:-)))
    De majd Bedke csokikrémjét kipróbálom. . .
    előzmény:
    Dumalady1 (683)
     
  19. 2004. február 3. 14:05683.
    Én úgy csinálom a hig pudingot (öntetet), hogy 2-szer annyi tejjel higitom.
    Aranygaluskához szoktam csokipuding porral készíteni.
    előzmény:
    Püfü (681)
     
  20. 2004. február 3. 13:55682.
    Virslis falatok:

    1, 5 kg levelestésztából kb 40 db virslis falat lesz. A tésztát nagyon vékonyra kinyújtod és kb 5 cm széles 20 cm hosszú csíkokra vágod. Megkenheted ízesített paradicsomszósszal (paradicsompüré, kakukkfű, bazsalikom, pici só) vagy mustár-bors keverékkel. A virslit félbevágod majd óvatosan rátekered a tésztát úgy, hogy mindenhol befedje. Kiolajozott tepsibe teszed, majd a tetejét megkened tojással és be a sütőbe.

    Ha szereted sajtot is tehetsz bele.
    Nagyon fini:)
    előzmény:
    toblerone1 (669)
     
  21. 2004. február 3. 13:40681.
    Köszi a csokikrémet. Ezt csak úgy simán összekevered és felforralod, és akkor összesűrűsödik?

    Tobi! Hogy főzöd a híg pudingot?
    előzmény:
    bedke (680)
     
  22. 2004. február 3. 13:13680.
    Hali !
    Csokikrém (Anyu)

    1 l tej
    6-7 evőkanál cukor
    2-3 egész tojás
    3 púpozott evőkanál liszt
    vaníliás cukor
    2 evőkanál kakaópor

    felfőzni, langyosan belekeverni 5 dkg vajat.

    Poharakban, tetszés szerint díszítve meggybefőttel, csokidarával, tejszínhabbal tálalni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. február 3. 12:40679.
    Sziasztok!

    a 7végén kaptam muffinsütőt, mármint tepsit. Már csak recept kellene:) Tudtok segíteni?
    Talán emlékeztek még, régen vol egy olyan hálózat aminek a neve vmilyen donuts volt és ott ettem isteni áfonyás muffint. . .

    Előre is köszi!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. február 3. 12:39678.
    Csokikrémet nem tok, csak amit híg pudingot készítek.

    Viszont hol a pörgés, hol vannak a tuti receptek (naná, hogy nekem nem ugrik be egy sem), és hol van Guzu???

    előzmény:
    Püfü (677)
     
  25. 2004. február 3. 11:42677.
    Sziasztok! Hogyan készül az igazi, fincsi csokikrém?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top