Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

S.o.s -fözés=segitek! !

Torolt_felhasznalo_239480
Torolt_felhasznalo_239480
Létrehozva: 2004. január 21. 10:20
Sziasztok! Sajnos a mai világban tapasztalatom szerint nincs idelye a nöknek fözni.A gyors ételek napjait éljük,pedig pár egyszerü trükkel egy két perc alatt megoldható egy ebéd vagy vacsora.Én sok ilyen fortélyt ismerek/szakmám is erröl szól/ ha kérdésetek lenne irjatok nyugodtan én szivessen válaszolok!
  1. Torolt_felhasznalo_638654
    Torolt_felhasznalo_638654
    2004. február 2. 10:03626.
    Sziasztok!
    Guzu!
    Megcsináltam a Kínai csirkét, amit írtál. Valami ilyesmi volt, de nem ez amit kérdeztem, de nagyon fini volt ez is. Ha nem lesz meg az a recept, amit keresek, akkor biztos még többször megcsinálom majd ezt.
    Edit-a!
    Nem tudom, kérdeztem a sült tésztát, vagy nem azzal szoktad enni a kaját? Nekünk az is nagyon ízlett, de azt sem sikerült megtalálni semmi receptkönyvben, hogy az miből lehet. :(
    Guzu!
    Ha esetleg volna valami tipped. Kínai kajához barna színű sült tésztát adnak, valami zöldségek is vannak benne, káposzta az biztos. Hogyan kell csinálni, és milyen tésztából? A férjem üvegtésztát csinált hozzá, de biztos nem azzal volt. Az eredeti amit a kaja mellé adnak, az sokkal vastagabb, és nagyon finom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_239480
    Torolt_felhasznalo_239480
    2004. február 2. 09:56625.
    Jó reggelt mindenkinek!! Szinte hihetetlen hogy a gépem müködik mert rengeteg virust kaptam várom kérdésetek!?
    előzmény:
    toblerone1 (624)
     
  3. 2004. február 2. 09:05624.
    :-))))
    Jó reggelt Nektek!! :-)
    Várjuk Guzut? Ígérte mára magát??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_710219 (623)
     
  4. Torolt_felhasznalo_710219
    Torolt_felhasznalo_710219
    2004. február 2. 08:58623.
    Köszi Sherpa!!!! Végre egy bátor ember, aki nem riad vissza alkoholmámorban úszó tésztaszörnyetegektől és bevállalja. Hajrá-hajrá!!! Én is imádom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (621)
     
  5. 2004. február 2. 08:16622.

    Melyik hozzászólásban található a recpeptje?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (621)
     
  6. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2004. február 1. 16:06621.
    Konyakos májas spagettit KÖTELEZŐ kipróbálni!!!:))))) Nagyon fini!!!!:)))))))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. január 31. 13:30620.
    Szia!
    Most én is itt vagyok.
    Eddig nem nagyon használtam ki a mikrónak ezt a funkcióját. Én csak kenyérkockát szoktam a crisp tálban pirítani.
    Addnál még tippeket, hogy mit hogy szoktál elkészíteni?

    Pénteken írtam be egy mikróban készíthető piskóta receptet. Az én mikrós receptgyüjteményem ennyiből áll :))
    előzmény:
    edit-a (619)
     
  8. 2004. január 31. 13:23619.
    Ez egy adag, de én mindíg duplán szoktam készíteni, az is elfogy. A crips funkciónál nem kell vattot választanod. Én szoktam így sütit, húst, halat, krumplit is sütni. Ügyes volt aki ezt kitalálta.
    előzmény:
    napocsk@ (618)
     
  9. 2004. január 30. 20:50618.
    Szia! Köszönöm szépen a pizza receptet!
    Van néhány kérdésem:
    1. Ebből a tésztából hány pizzát lehet sütni?
    2. Hány watton sütöd? Elképzelhető, hogy crisp funkciónál nem lehet teljesítményt választani?
    Ennek majd utána nézek.
    előzmény:
    edit-a (617)
     
  10. 2004. január 30. 16:34617.
    27 literes sütőhöz írja ezt a pizza receptet:
    200g liszt, 10 g friss élesztő, 100 ml víz, 1 ek olaj, só
    Fel kell oldani az élesztőt kézmeleg vízben, hozzáadni a liszthez a többi hozzávalóval együtt, és összegyúrni. (Bár nem írja a recept, én csipet cukrot is teszek az élesztő miatt. )Keleszteni, és olajozott pirítótálba tenni a (kézzel)kinyújtott tésztát, villával megszúrkálni. Én nem szoktam külön szószt készíteni hozzá, hanem tejfölt összekeverek pizzakrémmel, azt kenem rá. Erre pakolok mindent ami itthon van. Nekem a sonkás-ananászos-sajtos a kedvencem, a család többi tagjának a kolbászos-kukoricás-tojásos-sajtos. 12-13 perc a sütési idő. Van másik pizza receptem is, majd előkeresem.
    előzmény:
    napocsk@ (614)
     
  11. Torolt_felhasznalo_638654
    Torolt_felhasznalo_638654
    2004. január 30. 14:42616.
    Szia Mokmon!
    Én is köszi, majd áttanulmányozom. Már mentettem őket.
    Edit!
    Bocsi, de lemaradtam, mert a gyerkőc inkább a játékot választja, mint hogy én holmi kínai recepteket nézegessek. Átnézem, és mondom a véleményemet. Azt hittem te csak tippelted, hogy mi lehet benne, nem pedig infóid vannak róla.
    Pizza recept engem csak általában érdekelt, de már megtaláltam, köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_413212
    Torolt_felhasznalo_413212
    2004. január 30. 14:34615.
    Szerintem ha 1-2 fűszert kihagysz nem lesz nagy gond. Egyébként a kőbányai út, hungária körút sarkán a Mcdonalds mellet (kínai piaccal szemben)van, egy abc szerűség, ahol mindenféle kínai fűszer és egyebek kaphatók. Edit-a tudom, hogy Te nem pesti vagy, úgyhogy esetleg ha erre jártok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. január 30. 14:33614.
    Nekem is olyan sütőm van mint neked. Most nem jut eszembe hány literes. Légyszi tedd közkiccsé a pizza receptet!!!!

    Köszönöm!
    előzmény:
    edit-a (608)
     
  14. 2004. január 30. 14:18613.
    Szia Mokmon!Köszi a sok-sok kínai receptet!Menteni fogom őket. :o)(hogy némelyikben milyen ismeretlen fűszerek voltak!Legalábbis számomra)De az az érzésem egyik sem a mi csirkénk. Szerinted Éva74?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413212 (609)
     
  15. Torolt_felhasznalo_413212
    Torolt_felhasznalo_413212
    2004. január 30. 14:13612.
    Ez nem kínai, de finom:
    Káposztagombóc kaporszósszal
    Hozzávalók
    50 dkg savanyú káposzta
    10 dkg bacon
    20 dkg sötét rozskenyér
    2 dl tej
    4 db tojás

    bors
    őrölt kömény
    1 db főtt burgonya
    4 adag kaporszósz

    Vágjuk a bacont kis kockákra, tegyük a felét serpenyőbe, adjuk hozzá a kockára vágott rozskenyeret. Pirítsuk jól meg és tegyük félre. A bacon másik felt rakjuk a serpenyőbe, süssük ki a zsírját, adjuk hozzá az egész apróra vagdalt savanyú káposztát. Pirítsuk kb. 10 percig.
    A kenyeret tegyük egy keverőtálba, öntsük hozzá a tejet, adjuk hozzá a káposztát és hagyjuk állni, míg a kenyér be nem issza a tejet. Ehhez a masszához adjuk a tojásokat, a tört burgonyát és a fűszereket, majd dolgozzuk jól össze. (Sűríthetjük zsemlemorzsával, vagy hígíthatjuk tejjel. )
    Formáljunk kis gombócokat, majd forrásban lévő, enyhén sós vízben főzzük ki. A kész gombócokat kaporszósszal leöntve tálaljuk. A káposztás gombócot sült kolbász mellé kínáljuk
    Jó étvágyat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_413212
    Torolt_felhasznalo_413212
    2004. január 30. 14:12611.
    Tejszínes pikáns pulykafalatok gombával és kukoricával
    Hozzávalók:
    2 dl tejszín
    60 dkg pulykamellfilé
    1 fej hagyma
    20 dkg gomba
    20 dkg kukorica
    1 pohár tejföl
    6 ek majonéz
    só, bors, oregano, olaj
    köretnek rizs
    5 dkg márványsajt


    Az apróra vágott hagymát megpirítjuk, hozzáadjuk a kockákra vágott húst. Befűszerezzük. Beletesszük a felszeletelt gombát, a kukoricát, majd a tejfölt és beletördeljük a márványsajtot.
    Készre főzzük. A majonézt és a tejszínt felforraljuk, majd ezt is hozzáadjuk a husihoz.

    Zöldséges pulyka
    Hozzávalók:
    4-6 beáztatott kínai gomba
    2 filézett pulykamell
    só, őrölt bors
    4 ek. szójaszósz
    1 kk ötfűszerpor
    4 ek. rizsbor vagy száraz cherry
    2 tojás
    2 ek. étkezési keményítő
    olaj
    2 chilipaprika
    2 fej vöröshagyma
    2 szál póréhagyma
    2 karotta (vagy sárgarépa)
    10 dkg metélőzeller
    6 paradicsom
    4 ek. mogyoróolaj

    A gombát csíkokra vágjuk, a húst pedig kockákra. Sózzuk, borsozzuk, majd pácoljuk a húst az ötfűszerporból, szójaszószból, fűszerekből és rizsborból készült páclében.
    Felverjük a tojásokat, elhabarjuk a keményítővel, majd belekeverjük a húst és gombát. Olajat hevítünk és benne ropogósra sütjük a husis gombát. A zöldségeket metéljük csíkra (a paradicsom kivételével) és pirítsuk meg az olajon, a végén bele a paradicsom kockára vágva, és a kisütött gombás hús. Ezeket összemelegítjük.

    Gesztenyés csirke
    Hozzávalók:
    ½ kg csirkemell
    15 dkg csirkemáj
    olaj
    ½ liter csirkehúsleves
    1 kis konzerv gesztenye vagy sütni való gesztenye megfőzve

    1 ek. barna cukor
    Fűszerpaszta:
    2 mogyoróhagyma
    5 gerezd fokhagyma
    fekete bors
    1 ek. őrölt koriander

    A mogyoróhagymát és a fokhagymát metéljük apró kockákra, a borssal és a korianderrel együtt morzsoljuk mozsárban pasztává. A csirkemellet és a májat vágjuk apró kockákra. Forrósítsunk fel 3 ek. olajat egy wokban, és állandó kevergetés mellet pirítsuk benne a fűszerpasztát 2-3 percig. Adjuk hozzá a csirkemellet és a májat és pirítsuk tovább a psztával. Öntsük fel a csirkelevessel és főzzük még 5 percig fedő nélkül.
    A gesztenyét ha konzerv csepegtessük le, és szeleteljük fel és az 1 ek. barna cukorral keverjük a husihoz, ízesítsük az egészet sóval és még 2-3 percig főzzük készre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_413212
    Torolt_felhasznalo_413212
    2004. január 30. 14:10610.
    Mélysütött mandulás csirke
    Két csirkemell Két tojás fehérje Négy evőkanál kukoricaliszt Tíz deka durvára darált mandula (dió is jó) Két evőkanál cherry Két evőkanál szójamártás Só Bors Olaj a mélysütéshez
    Előkészítés: a mellet kicsontozzuk, falatnyi darabokra vágjuk, megsózzuk, megborsozzuk, belerakjuk a szója és a cherry keverékébe. Húsz percig benne hagyjuk. A tojásfehérjét félig keményre verjük, belekeverjük a kukoricalisztet. A húsz perc elteltével a csirkehús darabokat alaposan megfor-gatjuk ebben a tojás-liszt tésztában, majd belemártogatjuk a durván darált mandulába.
    Főzés: az olajat fölforrósítjuk, a csirkét - mintha csak rántott húst sütnénk - kisütjük benne.
    Köretnek mindenképpen valami gyümölcsöt adjunk: ananászt, barackkompótot stb. , mert a mandulás csirke - noha belül puha és omlós - lényegében mégiscsak elég száraz.

    Metélt csirkecsíkokkal
    Hozzávalók (4 személyre): 4 adag főtt szélesmetélt, 30 dkg főtt csirkemell, 2 gerezd fokhagyma, 2 evőkanál szójamártás, 2 evőkanál olívaolaj, 2 evőkanál rizsbor (vagy fehérbor), 1 csokor korianderzöld (vagy petrezselyem).
    Elkészítés: Vágjuk a csirkemellet metélt szélességű csíkokra. Zúzzuk össze a fokhagymát, vágjuk apróra a koriandert. Keverjük el a fokhagymát a szójamártással, az olajjal és a borral. A melegen tartott metéltet keverjük össze a csirkehússal és a korianderzölddel, öntsük rá a mártást, tegyük pár percre forró sütőbe, majd forrón tálaljuk.


    Paprikás-kukoricás csirke
    Hozzávalók:
    Egy csirkemell
    Két zöld vagy piros, de mindenképpen élénk színű paprika
    Három zöldhagyma
    Egy doboz kukoricakonzerv vagy mirelit kukorica
    Egy evőkanál olaj
    Két evőkanál szójamártás
    Két evőkanál sherry
    Egy kisebb gyömbérgyökér
    Előkészítés: a csirkét kicsontozzuk, kockára vágjuk, a paprikát leszeleteljük, a hagymát ujjnyi darabokra vágjuk, a konzerv kukoricát lecsorgatjuk, a mirelitet megfőzzük.
    Főzés: az olajat fölforrósítjuk, egy percig átsütjük a hagymát és a gyömbért. Hozzáadjuk a csirkét, addig rázogatjuk, míg el nem kezd barnulni. Ekkor beleöntjük a szóját és a sherryt, majd egy perc múlva a paprikát. Három percig sütjük, tálaljuk.

    Sült csirke szójacsírával
    Hozzávalók (2-4 személyre):
    16 dkg nyers csirkemell, 25 dkg friss szójacsíra, 3 evőkanál olívaolaj, 1 evőkanál cukor, 1 evőkanál rizsbor, 3 újhagyma, 1 kávéskanál só.
    Vágjuk a húst vékony csíkocskákra. Szeleteljük a hagymát is keskeny szálakra. Alaposan mossuk át a szójacsírát. Melegítsünk fel serpenyőben egy evőkanál olajat, adjuk bele a húst és egy csipetnyi sót. Süssük kevergetve két percig. Ezután öntsük rá a bort és a cukrot. Ha a lé felforrt, emeljük ki belőle a húst. Szedjük le a habját. Hevítsük fel a maradék olajat egy lábosban, adjuk hozzá a maradék sót, majd a hagymát. Süssük pár pillanatig, tegyük bele a szójacsírát, kevergessük egy percig, rakjuk vissza a húst az előbbi lébe, majd öntsük rá a szójacsírás készítményt és keverjük össze. Ha a lé felforrt, vegyük le a tűzről.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_413212
    Torolt_felhasznalo_413212
    2004. január 30. 14:08609.
    Grillcsirke Tö Csou módra
    Hozzávalók: 1500g csirke bőrével, 20g szegfűszeg, 30g ánizskapor, 40g kassziakéreg (elhagyható), 20g snidling, 25g felvágott gyömbér, 1g csípős paprika, 100g rizsbor, 10g só, 100g világos szójaszósz, 5g ötízű por, 2000g erőleves, 25g malátacukor, Mogyoróolaj a sütéshez (más olaj is jó), 10g szezámolaj.
    Elkészítés: Mossuk meg a csirkét. Vágjuk le a körmeit. Keresztezzük a szárnyakat, és a nyakon lévő nyílásnál rögzítsük. Keresztezzük a lábakat is, hogy túlérjenek a far-részen. Vizezzük fel a malátacukrot (egy rész cukorhoz három rész víz arányban), és kenjük be vele a csirkét. Süssük ki forró olajban, amíg aranybarna lesz.
    Teygük egy agyagedénybe a csirkét, adjuk hozzá az erőlevest, a sót, a szójaszószt, és az ötízű port, majd forraljuk fel az egészet. Szedjük le a habját. Egy tálban gyűjtsük össze, és adjuk hozzá a szegfűszeget, az ánizskaprot, a kassziakérget, a snidlinget, a gyömbért, és a csípős paprikát, majd pároljuk kis lángon. Amikor a hús megpuhult vegyük ki az edényből, és tegyük egy tálra. Locsoljuk meg szezámolajjal, és tálaljuk.

    Hirtelensült csirkefalatok chiliolajban
    Hozzávalók:
    450g kicsontozott csirke 6g só 5g cukor 10g rizsbor 2 tojásfehérje 10g erőleves 25g kukoricaliszt 4g ecet 4g összepréselt fokhagyma 25g gyömbérszelet 25g zöldhagyma 50g cayenne olaj 750g zsír
    Elkészítés: Ütögessük meg a csirkehúst egy kés életlen felével, majd szeleteljük kockára. Adjuk hozzá a tojásfehérjét, egy kis rizsbort, sót és ötízű port.
    Egy edényben keverjük össze a maradék rizsbort, a zsírt, a sót, a cukrot, az ecetet, és a kukoricalisztet, majd vegyítsük el.
    Forrósítsunk olajat egy lábosban, majd tegyük bele a csirkét. Finoman kevergetve süssük ki a csirkét, majd öntsük ki egy szűrőbe, hogy lefolyjon róla az olaj.
    Tegyük a felszeletelt gyömbért, a zöldhagymát, és az összepréselt fokhagymát ugyanabba a lábosba, amiben a csirkét sütöttük. Tegyük a lábost a tűzre, és hagyjuk egy kicsit sülni, majd öntsük bele a csirkét, és a kukoricaliszt keveréket. Keverjük el egyenletesen az összetevőket. Ezután locsoljuk meg a cayenne olajjal. és máris tálalhatjuk.

    Kínai rántott csirke
    Hozzávalók: Négy csirkecomb Két zöldhagyma Két evőkanál szójamártás Egy evőkanál cherry, vagy másfajta szesz Bors Négy evőkanál kukoricaliszt Olaj a sütéshez
    Előkészítés: Ősszekeverjük a szóját, a cherryt és a borsot. A csirkecombokat ebben a lében pácoljuk fél órán át. A hagymából virágokat vágunk ki. Ez úgy történik, hogy a hagymát ujjnyi darabokra vágjuk, majd hossztengelye mentén két-három centi mélységben többször bevágjuk. Ettől a hagymaszár kissé virágszrűen szétnyílik. Ha most fél órára jeges vízbe tesszük, akkor ezek a száracskák teljesen szétnyílnak, s a hagymából liliomszerű virág lesz.
    Főzés: A csirkét kivesszük a pácból, alaposan megforgatjuk a kukoricalisztben (ha nem elég, tehetünk még), és forró olajban kisütjük. Magyarosan ezt kirántásnak hívják, Kínában mélysütésnek. A hagymavirágokkal díszítve szervírozzuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. január 30. 14:08608.
    Szerintem nem teljesen az lehet , amit Guzu leírt. (De azért köszi Te lelkes segítőtárs!:o), ezt is kipróbálom. )Én megkérdeztem ott a magyar eladót, de nem volt teljesen világos amit mondott (vagy nem tudta, vagy nem akarta elmondani…)Lisztbe, tojásba mártják(nem tudom kell-e zsemlemorzsa)kisütik, és valamibe beleforgatják. Szezámmagos mézbe vagy karamellába. Szerintem ez utóbbi. S mikor az kicsit rádermed, attól lesz édes-ropogós. (?)Lehet hogy tesznek bele borsot vagy chili-szószt. Szerinted?Én is ettem már sült-tésztával (az hogy készülhet?), de nekem rizzsel jobban ízlett. De elég egy fél adag nekem a rizsből. Neked kellett a crips-tálas pizza?Nekem Whirlpool mikróm van, azóta csak ebben sütöm a pizzát. Hány literes a sütőd?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_638654 (598)
     
  20. Torolt_felhasznalo_413212
    Torolt_felhasznalo_413212
    2004. január 30. 14:08607.
    Citromos, gombás csirke
    Hozzávalók (6-8 személyre): 1 db 1, 8 kg-os csirke, 2 citrom, 1, 5 kávéskanál finom só, 5 evőkanál olaj, 1, 5 dkg zsír, 1 piros húsú paprika, 6 szárított gomba, 5 újhagyma, 4 evőkanál száraz fehér bor, 1, 5 kávéskanál cukor, 2 evőkanál szójamártás, 1 kávéskanál kukoricaliszt, kevés őrölt gyömbér, frissen darált bors.
    Elkészítés: Áztassuk a gombát langyos vízben 20 percig. Csumázzuk ki a paprikát és vágjuk keskeny karikákra. Vágjuk körszeletekre az egyik citromot, a másiknak nyomjuk ki a levét. Az újhagymát a zöldjével együtt vágjuk apróra. 2 evőkanál vízben keverjük el a kukoricalisztet. Csontozzuk ki a csirkehúst, szeleteljük fel 6 X 2 cm-es csíkokra.
    Egy tányérban keverjük össze a sót, a borsot és 1, 5 evőkanál olajat. Forgassuk bele a húscsíkokat. Csöpögtessük le a gombát, majd vágjuk négyfelé. A maradék olajat hevítsük fel a serpenyőben, élénk tűzön süssük ki a húst, emeljük ki, tartsuk melegen. Tegyük a zsírt sütőedénybe, olvasszuk ki, tegyük bele a gyömbért, a paprikát és a gombát. Erős tűzön kevergetve pirítsuk 1 percig. Majd adjuk hozzá a citromkarikákat és a hagymát. Pirítsuk együtt még fél percig. Ezután adjuk hozzá a bort, a cukrot és a szójamártást. Ha felforrt, tegyük bele az elkevert lisztet. Keverjük jól össze. Tegyük vissza a sütőedénybe a húst, kevergessük 1 percig, öntözzük meg 2 kanálnyi citromlével. Keverjük meg. Forrón tálaljuk.

    Csirkeragu
    Hozzávalók (4-6 személyre): 1 konyhakész csirke, 2 csésze szárnyaserőleves, 4 újhagyma, 1 húsos zöldpaprika, 4 burgonya, 4 sárgarépa, 1 csésze friss tej, 1 evőkanál curry, 2 evőkanál paradicsompüré, 2 evőkanál szójamártás, Fél kávéskanál bors, 1 gyömbérgumó.
    Előkészítés: vágjuk a csirke kicsontozott húsát 3x3 cm-es kockákra. Tisztítsuk meg a burgonyát. Emeljük ki a paprika magházát. Mindegyik zöldséget vágjuk négyfelé, a gyömbért szeljük vékony karikákra.
    Főzés: Serpenyőben felhevített olajon, pirítsuk együtt a hagymát és a húst tíz percig kevergetve. A serpenyő tartalmát rakjuk egy lábosba, a különleges ízesítőkkel, az erőlevessel, a burgonyával, a sérgarépával és a tejjel együtt. Fedjük le, főzzük lassú tűzön 45 percig. Ekkor adjuk hozzá a paprikát, és még tizenöt percig főzzük.

    Csirkeszárny pikáns mártásban
    Hozzávalók (4 személyre): 4-6 csirkeszárny 1 evőkanál szójamártás 1 evőkanál méz 1 evőkanál citromlé 1 evőkanál narancslé 1-2 gerezd fokhagyma Késhegynyi bors
    Elkészítés: Törjük össze a fokhagymát, és keverjük össze a szójamártással, a meglangyosított mézzel, a citrom- és narancslével, és a borssal.
    Erős tűzön, 1-2 kanálnyi olajon, süssük pirosra a szárnyakat. Csökkentsük a tüzet, és öntsük az ízesítőket a húsra. Lassú tűzön pároljuk 5 percig. Forrón, előételnek kínáljuk.
    Fortély:
    Ezt a fogást készíthetjük sertésoldalasból vagy békacombból is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_413212
    Torolt_felhasznalo_413212
    2004. január 30. 14:06606.
    Bundázott csirke pekingi módra
    Hozzávalók (4-6 személyre):
    75 dkg csirkehús, 3 evőkanál szójamártás, 1 evőkanál rizspálinka, fél kávéskanál feketebors, 4 újhagyma, 1 tojás, 5 evőkanál kukoricaliszt, 2 evőkanál búzaliszt, olaj a sütéshez
    Elkészítés: Szeleteljük vékony karikákra az újhagymát. Vágjuk 2, 5 cm élű kockákra a húst. Verjük fel egy csészében a tojást. Keverjük össze a szójamártást a pálinkával, a borssal és a hagymával. Merítsük a húskockákat ebbe a mártásba, keverjük jól össze. Hagyjuk benne pácolódni 15 percig. Keverjük össze a tojást a kukorica és a búzaliszttel. Amint egységes masszát kapunk, forgassuk bele a húskockákat. Hevítsünk olajat egy közepes méretű serpenyőben, süssük ki kis adagokban a bundás húskockákat. Ropogós, aranysárga falatokat kapunk. Csöpögtessük le. Tálaljuk forrón, szecsuáni fűszeres szezámmártás kíséretében.

    Citromos csirkesült
    Hozzávalók:
    Egy csirkemell Három zöldhagyma Egy kisebb gyömbérgyökér Két evőkanál szójamártás Két evőkanál olaj Egy kisebb zellergumó vagy szárított paszternák Két evőkanál cherry Egy zöldpaprika Két citrom reszelt héja Korianderlevél vagy fodros petrezselyem Valamilyen zöldköret (borsó, zöldbab, saláta stb. ) Három gombafej, csíkokra vágva
    Előkészítés: a csirkét kicsontozzuk, kockára vágjuk. A hagymát ujjnyi darabokra, a paprikát csíkokra vágjuk. A gyömbérgyökeret lereszeljük, a zellert szeletbe vágjuk (ha paszternákot használunk, azt negyed órán át áztatjuk). A cherryt, hagymát és gyömbért összekeverjük, a csirkét ebben a páclében marináljuk negyed órán át.
    Főzés: a forró olajban megsütjük a zellert, a gombát és a zöldpaprikát. Hozzáadjuk a csirkét, amikor kis színt kapott, ráöntjük a marinádot is. Három perc után hozzáadjuk a szójamártást és a reszelt citromhéjat is.
    Tálaláskor a zöldségfélékkel, fodros petrezselyemmel és retekvirággal díszítjük. Az utóbbit úgy készítjük, hogy a piros retket a hegyesebbik élén virágot formázva bevagdossuk, majd jeges vízbe tesszük, s ettől valósággal kinyílik.

    Csirke chilipaprikával
    Hozzávalók:
    Egy csirkemell, Két piros paradicsompaprika, Két hegyes-erős zöldpaprika, Két evökanál chiliolaj vagy cseresznyepaprika-krém, Két evőkanál olaj, Két fokhagyma, Két evőkanál szójamártás
    Előkészítés: a csirkehúst kicsontozzuk, csíkokra vágjuk. A paprikát leszeleteljük, a fokhagymát apróra vágjuk.
    Főzés: az olajat megforrósítjuk, egy percig sütjük benne a fokhagymát. Újabb egy percig a csirkehúst. Ekkor kerül bele a kétféle paprika, ismét csak egy percre. Utoljára rakjuk hozzá a szóját és a chiliolajat. Evvel két percig sütjük dobva-rázva.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_413212
    Torolt_felhasznalo_413212
    2004. január 30. 14:04605.
    Sziasztok!
    Mindjárt írok jó kis kínai (keleti) recepteket, hátha közte van a keresett husi!

    Csípős csirke gyömbérrel és citrommal
    Hozzávalók:
    3 egész csirkecomb
    1 ek olaj
    1 diónyi gyömbér
    1 gerezd fokhagyma
    1 kicsi piros chilipaprika
    1 darabka finomra metélt citromhéj
    1, 5 dl tyúkleves
    1 ek halszósz
    2 tk cukor

    1/2 citrom leve
    5 dkg pirítatlan mogyoró
    2 szál zöldhagyma
    2 ek finomra vágott vagy szárított mentalevél
    reszelt citrom- vagy narancshéj
    rizs, vagy rizstészta köretnek

    A wokban az olajat felforrósítjuk, beletesszük a feldarabolt húsokat. Belereszeljük a gyömbért, beletörjük a fokhagymát és a paprikát, majd citromhéjjal fűszerezve 3-4 percig pirítjuk. Közben a húsdarabokat megfordítjuk. Ráöntjük a tyúkhúslevest, belekeverjük a halszószt, a cukrot, a sót, citromlevet. 30-35 percig pároljuk.
    A mogyorót megtisztítjuk. Forró wokban szép barnára pirítjuk, majd száraz konyharuhára öntve addig dörzsöljük, amíg a barna héja le nem jön. Tálalás előtt az ételbe keverjük a mogyorót, a finomra vágott hagymát és a reszelt gyümölcshéjat. Körettel tálaljuk.

    Pikáns csípős csirkesaláta
    Hozzávalók:
    2 lebőrözött egész csirkemell filé
    1 kis chilipaprika
    gyömbér
    1 gerezd fokhagyma
    1 ek darabos sós mogyoróvaj
    2 ek finomra vágott korianderlevél vagy koriandermag
    1 tk cukor

    1 ek rizs- vagy fehérborecet
    4 ek olaj
    2 ek halszósz v 1 halászlékocka
    10 dkg babcsíra
    1 kisebb kínai kel
    2 közepes sárgarépa
    1 lilahagyma
    2 nagy savanyú uborka

    A csirkemellet vékony szeletekre vágjuk, a szeleteket felcsíkozzuk. Tálba tesszük, meghintjük a chilipaprika, a reszelt gyömbér és a tört fokhagyma keverékével. Hozzáadjuk a mogyoróvajat, a koriandert, a cukrot és a sót.
    Ráöntjük az ecetet, 2 ek-nyi olajat és a halszószt. Jól összekeverjük és befedve állni hagyjuk 2-3 órán keresztül. A megmaradt olajat felforrósítjuk egy jól felhevített wokban. Beleöntjük a húsos keveréket, és folyamatosan kevergetve 10-12 percig pirítjuk.
    A felsorolt zöldségekkel: babcsíra, csíkokra vágott kínai kel, hasábokra vágott sárgarépa, felkarikázott lilahagyma és a felszeletelt savanyú uborkával tálaljuk

    Borsos csirke
    Hozzávalók:
    1, 5 kg-os konyhakész csirke, 1 evőkanál olívaolaj, 1, 5 kávéskanál feketebors; 2 evőkanál szójaszósz, 1 evőkanál borecet, 4 újhagyma, 1 gyömbérgumó (vagy őrölt gyömbér), 1 kávéskanál só;
    Fazékban forraljunk fel vizet, tegyük bele a csirkét 75 percre. Csöpögtessük le és éles késsel daraboljuk fel. Helyezzük a húst a bőrös részével lefelé egy tűzálló edénybe. Aprítsuk fel a hagymát, vágjuk szálaira a gyömbért. Keverjük össze a mártás többi anyagával. Serpenyőben forrósítsuk fel az olajat, tegyük bele a borsot, és kevergessük addig, amíg nem érezzük az aromáját. Öntsük a húsra, majd öntsük rá a mártást. Fedjük be edényünket alumínium fóliával, tegyük gőzre és erős tűzön főzzük 30 percig. Tisztítsuk meg, vágjuk fel a körítésnek szánt újhagymát. Ha a hús megpuhult, szórjuk meg a hagymával. Forrón tálalhatjuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_638654 (586)
     
  23. Torolt_felhasznalo_456907
    Torolt_felhasznalo_456907
    2004. január 30. 13:41604.
    Kérem a zöldbabos gulyás és a karfiolos húsgombócleves receptjét. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_220575 (603)
     
  24. Torolt_felhasznalo_220575
    Torolt_felhasznalo_220575
    2004. január 30. 13:20603.
    Nem olvastam végig, de nagyon szívesen segítek bárkinek. Inkább a régi klasszikus ételeket tudom jobban. Híve vagyok az egyszerűségnek, minél kevesebb időt a konyhában tölteni. Főzelékben, levesekben jó vagyok, kérdezzetek nyugodtan. Pár modern receptem is van. Pl. zöldbabos gulyás, karfiolos húsgombócleves, almatorta egyszerűen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_638654
    Torolt_felhasznalo_638654
    2004. január 30. 13:15602.
    ja, az árak tényleg húzósak, de ritkán azért jó lesz majd
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top