Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

S.o.s -fözés=segitek! !

Torolt_felhasznalo_239480
Torolt_felhasznalo_239480
Létrehozva: 2004. január 21. 10:20
Sziasztok! Sajnos a mai világban tapasztalatom szerint nincs idelye a nöknek fözni.A gyors ételek napjait éljük,pedig pár egyszerü trükkel egy két perc alatt megoldható egy ebéd vagy vacsora.Én sok ilyen fortélyt ismerek/szakmám is erröl szól/ ha kérdésetek lenne irjatok nyugodtan én szivessen válaszolok!
  1. 2004. február 5. 07:56776.
    Ötfűszer-por
    Kínai fűszerkeverék, készen is kapható, de nagyon könnyen elkészíthető házilag: egy-egy rész őrölt fahéj, szegfűszeg, csillagánizs, valamint édeskömény, édesgyökér, szecsuáni vagy fekete bors és gyömbér közül kettőnek a keveréke. (Ahány forrás annyiféle variációban - Nyugodtan lehet a család ízléséhez igazítani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. február 5. 07:53775.
    Rizspálinka

    Martini ize van, de rizspalinka a neve.
    1 kg rizs,
    1, 5 kg cukor,
    1 zacsi mazsola,
    1 egesz citrom,
    10 szemszegfuszeg,
    10 szem szegfubors,
    1 dkg eleszto.

    Annyi viz, hogy ellepje. Nagy befottesuvegben tarolas 3 hetig, lazan lekotve.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. február 5. 07:51774.
    Édes-savanyú sertéshús
    Csak a mártás összetételében tér el az édes-savanyú csirkehústól.

    Hozzávalók
    a mártáshoz: 3 evőkanál kechup, 4 evőkanál borecet, 3 teáskanál szójamártás, egy evőkanál méz, két-két evőkanál cukor és étkezési keményítő, egy dl csirke alaplé.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. február 5. 07:50773.
    Én külön mappákat nyitottam, némelyiknél "almappát"is, így gyüjtögetek. Amiről nem tudom eldönteni elsőre, hogy hová tartozik, az a "jól hangzik"mappába megy, s mikor lesz időm besorolom. Így szétválaszva könnyebben megy a keresés.
    előzmény:
    toblerone1 (733)
     
  5. 2004. február 5. 07:50772.
    Édes-savanyú csirke

    Hozzávalók:
    4 személyre 25 dkg kicsontozott csirkehús, 2 db édes zöldpaprika, bő olaj a sütéshez
    a páchoz: Egy tojás fehérje, egy-egy evőkanál szójamártás, liszt és étkezési keményítő, egy teáskanál száraz fehérbor.
    a mártáshoz: 3-3 evőkanál kechup, 3 teáskanál szójamártás, egy evőkanál méz, két-két evőkanál cukor és étkezési keményítő, egy dl csirke alaplé

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. február 5. 07:48771.
    Worchester mártás
    Csípős, angol eredetű fűszermártás, fűszeres ecet, amelyet pardicsompürével, esetleg szójababbal sűrítenek, és sokféle fűszerrel (cukor, só, citrom, szegfűbors, szegfűszeg, babérlevél, chili, fokhagyma, szerecsendió, koriander, mogyoróhagyma, tamarindgyümölcs, rum, sherry) ízesítenek. Pontos összetételét persze nem kötik a nyilvánosság orrára.
    A legkülönbözőbb levesek, mártások ízesítésére, utánfűszerezésre, asztali fűszerként használatos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. február 5. 07:46770.
    LÚDLÁB (gyors, kiadós, család kedvence süti)!

    6 tojás sárgáját 3 evőkanál vízzel és 10 evőkanál cukorral habosra kikavarni, majd hozzáadni 1 csomag sütőport, 3 evőkanál kakaót, 4 evőkanál mézet, 10 evőkanál lisztet, végül a 6 tojás fehérjéből felvert habot. Hagyományos méretű tepsiben sütve kb. 4-5 cm magas lesz kisülve (a piskótánál -a méz miatt- keményebb tészta). A sütési hőfok: 160, tűpróbáig.

    Krém: 5 dl tejből és 6-7 evőkanál grízből kemény tejbegrízt főzünk, amit sűrű kevergetéssel kihűtünk. Ezután 1 tojás sárgáját keverünk hozzá.
    Közben 25 dkg vajat 30-35 dkg porcukorral kikavarunk és a kihűlt grízhez keverjük. Aki szereti egy pici rumot is önthet hozzá- én nem szoktam.

    A tetejére csokimáz kerül. Én minden sütire az alap csokimázt teszem: 3 evőkanál kakaó, 3 evőkanál cukor+ pici víz (éppen hogy csak kavarni lehessen), picit főzni, kicsit hűteni+ beledarabolni 1 vajat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_434994
    Torolt_felhasznalo_434994
    2004. február 5. 00:17769.
    Guzu, szuper vagy! Írj csak ahogy jól esik, csak sokat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239480 (752)
     
  9. Torolt_felhasznalo_140219
    Torolt_felhasznalo_140219
    2004. február 4. 22:09768.
    Sziasztok!
    végig olvastama topikot, nagyon jók vagytok. Nekem koromra való tekintettel már mindent illene tudnom, de titeket olvasva egyre inkáb az a meggyőződésem hogy ez nem igy van. Végül is a hogyományos Magyar konyhával nincs gondom, ez megy. Viszont a foglalkozásomra tekintettel nem ártana korsazerübben étkeznem (vállalkozóként könyvelő vagyok ez azt jelenti hogy napi 12-15 órát ülök az íróasztal mögött) korszerübben lehetőleg keveseb kalória tartalmu ételeket kellene készitenem. Mindezt egyedülálló háztartásra vonatkoztatva. Tudtok e ezzel kapcsolatba segíteni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. február 4. 22:05767.
    és te leellenőrizted ?
    cirom gondolom citrom
    hevitsétek helyesen hevítsétek
    microba ebben az esetben microban
    Serpenyőben kezdetű mondat teljesen magyartalan, a vajnak próbáld meg mindkét oldalát megsütni, ráadásul hevítés után (na ez ami igazán árt a szakmának)

    ez a topic a főzésről szól és nem a helyesírásról, guzut eddig is remekül megértették a lányok, asszonyok
    bocs

    előzmény:
    konyhadoki (766)
     
  11. 2004. február 4. 21:44766.
    Tengerihalat ha mirelitet vesztek soha ne mikroba engedjétek ki nem tesz jót a halnak! Hagyjátok magától kiengedni jobb lesz!! Hozzávalók:30dkg leveles tészta, 20dkg tengeri hal, 2 tojássárgája, fél cirom 25 dkg spenót, tengeri só, fehérbors, 3 cl fehérbor 3 dkg vaj!! A spenótot készítsétek ugyanúgy el, mint a Quichnél!! A tésztát nyújtsátok ki max fél centire, ha megvan vágjatok téglalapokat belőle egy halhoz kettő lap kell!! A halat jól szárítsátok ki ne legyen vizes, fűszerezzétek be sóval, borssal, citrom levével locsoljátok meg!! Serpenyőben hevitsétek vajat nagy lángon hirtelen süssétek meg mindkét oldalát, de ne teljesen!! A halat helyezzétek egy lapra, de csak egy darabot tegyetek a tetejére a spenótból és jöhet a tészta másik fele derelye vágóval vágjátok körbe így lezárjátok a töltött batyukat helyezzétek tepsibe egymás mellé a tojássárgákkal kenjétek be villával szurkáljátok meg és süssétek készre és tálalhatjátok igen fenséges

    NÉZEGESD A KÜLÖNBSÉGET !

    úgy értettem közénk tartozónak tartod magad akkor ne süllyedjünk ily nyelvi mélységekre, a szakma lesz ettől nevetséges, javasoltam a word-be írj és nyelvi ellenőrzés után másold ide !

    Tengerihalat ha mirelitet vesztek soha ne mikróba engegyétek ki nem tessz jót a halnak! Hagyátok magátol jóbb lessz!! Hozzávalók:30dkg levelestészta, 20dkg tengerihal, 2tojássárgája, fél cirom 25dkg spenót, tengeri só, fehérbors, 3cl fehérbor 3dkg vaj!! A spenótot készitsétek ugyanugy ell mint a Quisnél!! A tészát nyújtsátok ki max fél centire ha megvan vágjatok téglalapokat belöle egy halhoz kettö lap kell!! A hala jól száritsátok ki ne legyen vizes füszerezétek be sóval borssal citrom levével locsoljátok meg!! Serpenyöben havitsetek vajat nagy lángon hirtelen süssétek meg mindkét oldalát de ne teljessen!! A halat helyezzétek egy lapra de csak egy darabot tegyetek a tetejére a spenótbol és jöhet a tészta másik fele derely vágóval vágjátok körbe igy lezárjátok a töltött batyukat helyezzétek tepsibe egymás mellé a tojássárgákkal kenyétek be villával szurkáljátok meg és süssétek készre és tálalhatjátok igen fenséges
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239480 (743)
     
  12. Torolt_felhasznalo_413212
    Torolt_felhasznalo_413212
    2004. február 4. 21:04765.
    Szia!
    Megnyitod a wordben a receptet, simán kijelölöd, másolásra kattintasz és a hozzászólásnál beilleszted.
    Én is így szoktam, de akit érdekel a wordos receptgyűjteményem annak szívesen elküldöm e-mailben is. Írjatok priviben e-mail címet és hogy mit kértek, mert más topicokban is felajánlottam már mást.
    Na ezt jól megfogalmaztam, én is kérek egy lektort. :O)
    Jó sütést-főzést!

    Ja és én is gyűjtögetem innét a recepteket, de még nem kategorizáltam, arra nincs időm.
    előzmény:
    Dumalady1 (758)
     
  13. 2004. február 4. 15:54764.
    Az kellemetlen, igen, ha valaki nem éri meg a holnapot.
    De asszem, ez esteben tényleg a kajáról volt szó :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_710219 (761)
     
  14. 2004. február 4. 15:53763.
    Valami finom olasz tésztás (pl. spagetti, penne) receptet tudsz ajánlani? Előre is köszi!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239480 (753)
     
  15. Torolt_felhasznalo_710219
    Torolt_felhasznalo_710219
    2004. február 4. 15:49762.
    Tobi, ez nagy ötlet volt, köszi!!! Mindig annyira sietve olvasom a posztokat, hogy még körül se bírtam nézni a technikai dolgokat illetően! Huh, lazítanom kéne a gyeplőn.
    előzmény:
    toblerone1 (756)
     
  16. Torolt_felhasznalo_710219
    Torolt_felhasznalo_710219
    2004. február 4. 15:47761.
    Naaaaaaa, csak ne örülj korán, mert ha a kajákra vonatkozik, baromi hízelgő, na de ha az egészségedre. . . . :-)))))
    előzmény:
    nmaris (760)
     
  17. 2004. február 4. 15:40760.
    Hihi, némmá, szállóige lett belőlem :-)))
    Megtiszteltetésnek vettem ;-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_710219 (755)
     
  18. 2004. február 4. 15:35759.
    Várom a receptet estére jövök. Köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239480 (748)
     
  19. 2004. február 4. 15:31758.
    Vannak elmentett receptjeim a Word-ben, hogy lehet az NLC-re másolni őket. Tudnék küldeni belőle, csak nem tudom hogy kell.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. február 4. 15:29757.
    Lehet ugyanilyet párolt káposztából!!!!! NYaminyami!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_710219 (755)
     
  21. 2004. február 4. 15:20756.
    Add a kedvencekhez (jobb fent, kedvencekhez ad gomb. ) És akkor legközelebb a jobb fent lévő Kedvencek feliratra klikkelve előjövünk!!! :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_710219 (755)
     
  22. Torolt_felhasznalo_710219
    Torolt_felhasznalo_710219
    2004. február 4. 15:12755.
    Jaj, ma alig találtam meg ezt a topicot! Biztos a topic nem akar engem. . .

    Tobi, nem akarok bevágódni nálad, de van egy imádott leveles receptem, amit baromi gyorsan össze lehet dobni, és ahogy nmaris mondaná, nem éri meg a holnapot!

    25 dkg leveles
    15 dkg krémsajt
    15 dkg sonka (tarja is jó)
    2 EK ecetes torma (üveges)
    só, bors
    (én mindent triplázok, mert akkor monumentális a mennyiség)

    A sonkát ledarálom (turmixban szoktam), hozzákeverem a többi cuccost, akkor jó, ha kellemesen savanykás a tormától és sós is persze. A tésztának úgyis eccere csak a felét lehet kinyújtani (25 dkg), mert ha sikerül vékonyra, akkor nagyobb nem fér el a deszkán. Megkenegeted a krémmel, és felcsavarod. Be kell rakni mélyhűtőbe picit, mert csak akkor lehet szép 0, 5-1 cm-es csigákat szeletelni belőle ha kemény. Sütőpapírra dobod, kb. 200°-on, 15-20perc, akkor szép ha már nem világos színű, hanem a sonka kezd benne barnulgatni. Nagyon jó az íze, a sonka és a torma is dominál. Nem lehet abbahagyni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. február 4. 14:54754.
    Na, akkor elmesélem a tegnapi zöldséges penne - vacsimat!
    Volt egy félkilós brokkoli-karfiol-répa keverékem fagyasztva.
    Pirítottam hagymát, ebbe beleszórtam a fagyasztott zöldséget, sót, borsot. Mivel nem volt ötletem, hogy a karfiolt mivel szokás még fűszerezni, tettem bele lestyánt, bazsalikomot, mustárt, meg egy fél pohár tejfölt. És így együtt pároltam, de nem szottyosra, csak félpuhára a zöldségeket.
    Tarka teszkós pennét főztem hozzá, ebben az a móka, hogy a tészta is ugyanabból a három színből állt, mint a zöldségek, amiket rápakoltam!
    Tetejére reszelt sajt, és kész is volt.
    Tudom, nem egy "vaszizdasz", de nem volt kedvem lemenni vásárolni, és csak ilyen alapanyagok voltak otthon :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239480 (752)
     
  24. Torolt_felhasznalo_239480
    Torolt_felhasznalo_239480
    2004. február 4. 14:53753.
    1óra és küldöm a briós receptet most ellkel mennem egy kicsit nemsokára itt vagyok!!
    előzmény:
    napocsk@ (749)
     
  25. Torolt_felhasznalo_239480
    Torolt_felhasznalo_239480
    2004. február 4. 14:47752.
    Köszi rámfér egy lektor tudom hogy sokat vétkezem nézzétek ell de ha gyorsan akarok irni csak sajna igy megy!!!
    előzmény:
    nmaris (751)
     

Címlap

top