Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009. Novemberi babák

Torolt_felhasznalo_554970
Torolt_felhasznalo_554970
Létrehozva: 2009. február 27. 10:05

Sziasztok.

tavaj ilyenkor nagyban Lh teszteztem hogy a vetélésem után nehogy babás maradjak. Erre meg itt mosolyog ezerrel a kicsi lányom aki hála nem halgatott a sok okos orvosra és jönni akart. 

Nektek nyitom ezt a topikot kedves leendő anyukák, akik mostanság kezdenek el tesztelgetni és majd novemberben átélni a világ leszebb legcsodálatosabb érzését, élményét!!!

Anyukának lenni!!!

Gyertek bártan és osszátok meg az érzéseiteket mint ahogy mi tettük egy évvel ezelőtt.

  1. 2009. július 30. 09:174751.

    Sziasztok Csajok!!!!

     

     

    én is megjöttem a "fél" nyaralásból!!!!!!!

     

     

    HELP!!!!!lemaradtam egy csomó dologról!

     

    dokinál voltam, minden ok!!!! olyan 3500-3800g körűl leszünk!babó remekül van!!!a méhlepény már 2cm-re elhúzódott a méhszájról!!!

     

     

    lesznek pocakfotóim!!!!!!!!!!a fényképész uncsitesóm csinálta!!!!!!!!!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. július 30. 06:594750.

    Na mi lesz már, az új topikot nem tudom olvasni....

     

    kérem azonnal elbírálni a csatlakozási kérelmet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. július 30. 06:594749.

    Na mi lesz már, az új topikot nem tudom olvasni....

     

    kérem azonnal elbírálni a csatlakozási kérelmet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. július 29. 17:294748.

    Sziasztok Lanyok!

     

    csilluci ezt mondjak itt is, hogy sajnos az UH mostanra atalakult mozizassa es rengeteg hozza nem erto csinalja, hulyere stresszelve a sajat velemenyukkel (aminek semmi orvosi alapja nincs) a kismamikat...

     

    tmokus sajnalom, ami tortent, remelem meg fogod talalni a legjobb megoldast, az orvosod meg hamar felepul..

     

    Kisbebi mostmar minden ok. Itt ugy hivjak oket hogy hosszu es rovid ujju body:))))))))))))

    Mellesleg Anyukam szerintem a 13. jegy. Olyan turelme van, hogy el nem hinnetek. Hozzam is kellett egy kicsi anno, mara felnottem (nagyjabol). Skorpio Apukam viszont 100% skorpio:)))

     

    zugolvaso Zsuzsa Isten hozott:)) Ugy latom majdnem egy idosek vagyunk es ugyanabbol a varosbol (amikor eppen otthon vagyok), de ezt Te mar tudod, ha sokat olvastal.

     

    puszi lanyok & fiuk

     

    silver & picilany 24+3

     

    előzmény:
    Kisbébi (4744)
    2009-07-29  09:21
  5. 2009. július 29. 11:144747.

    Bébibogyó, Msetuli!

     

    4752. hsz!!!

    A topikra kattintasz, megadja a nlc az infót, hogy mit kell tenned, és várunk Titeket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. július 29. 11:074746.

    Sziasztok kismamik és bébik!

     

    Egy zugolvasó kéri a felvételt hozzátok

     

    Debreceni kismama vagyok, 24+4 napos, kisfiút várunk

     

    Ahogy időm engedi olvasgatlak benneteket, és ma lepődtem meg, hogy zárttá akarjátok tenni.

     

    De remélem befogadtok, és ezek után is olvasgathatlak benneteket és beszélgethetünk

     

    További szép napot Nektek

     

    zsuzsa és a bébibogyó

    előzmény:
    *Jools* (4742)
    2009-07-29  06:34
  7. 2009. július 29. 09:324745.

     

    Csilluci, örülök, hogy minden rendben van!

    Igen, a 4d tényleg babamozi, igazából én is az orvosomban bízom, kíváncsi vagyok hétfőn mit mond a vesetágulatra, remélem nem lett rosszabb vagy nincs is talán...

    Annyi kérdésem van hozzá, hogy listát írok, nagyon régen voltam már!

    Én azért örülök, hogy elmentünk, mert legalább volt idő kivárni, hogy megtudjuk a nemét és nem csak a szülésnél derül ki!

    Akkor szép estétek volt!

    Én is annyit ettem este, hogy végül 2 görögdinnye lett a pocimban, annyira jóllaktam.

    2 zsemlét körözöttel, parival, aztán egy szelet görögdinnyét, majd fagyit.

    Na, rugdosott is Lia egész este folyamatosan meg reggel is, csak úgy hullámzott a pocim, egyem a szívét!

     

    Tmokus, nagyon sajnálom....

    Ezt tényleg szomorú....

    De bízzunk benne, hogy hamarosan felépül!!!

    Próbálj meg nem idegeskedni!

     

    Jools, örülök a zárt topiknak, már kértem is engedélyt!

     

    pussz

     

    Kriszta§Lia 25+3

    előzmény:
    csilluci (4740)
    2009-07-28  21:55
  8. 2009. július 29. 09:214744.

     

    Jó reggelt Lányok!

     

    Silver, a rugi az ilyen kis kezes lábas, amibe be lehet bújtatni, míg csecsemő, talpától végig.

    A body pedig kis alsótrikó, alul összekapcsolható, védi a derekát, ezt a rugi alá adjuk.

    Na, várj, egyszerűbb, csatolok képet...

     

    Kos-skorpió párosítás, jesszusom...

     

     

    előzmény:
    silverian (4738)
    2009-07-28  16:39
  9. 2009. július 29. 06:464743.

    Az új topik elérhetősége:

     

    Zárt topikunk

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. július 29. 06:344742.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm mindenkinek a hiányolást, és a köszöntéseket!

     

    Tegnap váltottam sms-t Kirrk-el: jól vannak, minden oké velük. Jön, ahogy tud.

     

    Az aktív fórumosok többsége válaszolt a privire, és a többség egyértelműen zárt topikot szeretne. Így elindítom a zárt topikunkat.

    Az első belépéskor kell írni nekem, de a fórumnév alapján mindenkit be tudok azonosítani, és engedélyezem majd a belépéseket. Utána automatikusan (a második belépéstől) tudtok olvasni, írni. 

     

    Aki eddig zugolvasó volt, kérem jelentkezzen majd a zárt topikba is!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. július 28. 21:574741.

    Basszus csajok, most nagyon ki vagyok akadva. Ma délután hallottam, hogy a dokim, akihez már több, mint 3 éve járok és a kicsik is nála születtek, súlyos lovasbalesetet szenvedett még előző hét szombaton. Azt tudtam róla, hogy több lova is van, nagy lóimádó. Állítólag koponyatörése van, azóta intenzíven fekszik kómában. Nem lehet tudni, hogy felépül-e. Annyira mellbevágott a dolog, hogy sírtam is . Az ember miatt is - a múltkor épp az unokáiról beszélt -, szerintem nagyon jó szakember, én maximálisan elégedett vagyok vele, meg azért is, hogy most mi a fene lesz???????????????????? Ez egy kisváros kis kórháza, össz-vissz 5 szülész van, így most már csak 4, ebből 3 nyugdíjas korú vagy közel áll hozzá. Másik kórházba meg elég necces lenne most átmenni, mert mi van, ha nem érünk be, Luca is baromi gyorsan jött... 3 hét múlva kellene mennem hozzá.

    Most nagyon kivagyok, majd holnap megcsörgetem a védőnőt, hogy ilyenkor mit lehet csinálni?

     

    és jó éjt!

     

    tmokus + kicsi Opika 25

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. július 28. 21:554740.

    Sziasztok!

     

    Látom kezdenek beindulni az események, egyre jobban közelítünk a szülés felé. Pont ma gondolkodtam én is, hogy nem bánnám ha már ősszel járnánk!

     

    Tegnap voltam dokinéninél, megvizsgálta a bébikét, rendben vagyunk.. Kérdeztem arról a dologról, amit a Genesisben mondtak nekünk, hogy tágulat van a fejében... Hát nincs!!! Konkrétan elmondta a véleményét erről az egész babamozizásról, ami másra tényleg nem jó, ha nem orvos vagy genetikus csinálja a vizsgálatot. A sztorija röviden annyi volt, hogy a sok újgazdag megveszi 60-70 milláért a 4d-s gépet és beülteti az ún. "legolcsóbb" munkaerőt, aki "csak", idézőjelben csak szonográfus és annyi a dolga, hogy ún. előszűrést végez.. Méreget, a gép minden mást megad neki, viszont ahhoz nincs joga, hogy olyan kijelentést tegyen, hogy tágulat van a fejében! Nem orvos v. genetikus, nem is szülész-nőgyógyász, és a lelet, amit kiad, az úgymond csak egy papír, mert nem vállalnak az eredményért jogi felelősséget.Hm, érdekes...

    Egyébként nem is értette, hogy miért tett erről említést a hölgy, merthogy a kamra nagysága normális!! Azt mondta akkor kell foglalkozni vele ha már az 1cm-t meghaladja és nem mm-eknél.. De ennek ellenére azért belül kicsit izgulok, a másik helyen mégiscsak beleültették a bogarat a fülünkbe. A dokim most rá is írta a papíromra, hogy a magzati agyi kamra mérete normális.. 6 hét múlva kell mennem újra hozzá, tehát nem kell közben genetikára vagy ilyesmire elmenni.

    Na a lényeg a lényeg, hogy nagyon kedves volt a genesisben a hölgy, ez tényleg dob a vizsgálat értékén, de a dokim szerint ez csak babamozi és ha megkérdeztem volna olyan helyet ajánlott volna, ahol orvos végzi a vizsgálatot. Csak azért írtam le, hátha valakit egy ilyen vélemény is érdekel. 

    Ami kicsit  elszomorított, hogy már C2000 vagyok, igazából éreztem is sokszor, hogy fáj a pocakom, remélem nem lesz belőle probléma. Súlyra figyelnem kell a medencém miatt, más amúgy rendben van..

     

     

    Érdekes, hogy pont mondta a doki a súlyt, mert utána meg mentünk vacsorázni, a szülinapra. Jesszusom ennyit enni, ilyet még az életben nem éreztem... Mivel mással van tele a pocakom eléggé hamar eljutottam oda, hogy elég, nem fér belém több.  Pedig a szemem még kívánta volna, de nem akartam szétdurranni.

    Végül is jól sikerült az este, kellemes csalódás volt, még apósomnak volt olyan merész kijelentése is, hogy na jövőre is megünnepljük, kíváncsi leszek. 

     

    Kérdés: van még valaki, akinek már elkezdett "térképesedni" a pocakja? Ma vettem észre, hogy több helyen átlátszanak az erek, mintha csak a térképen folyók szelnék át egymást. Csak azért kérdezem, mert úgy rémlik első terhességnél sokkal később volt ilyen.

     

    Ne haragudjatok de név szerint most nem tudok reagálni,

    Puszi mindenkinek, vigyázzatok magatokra!!!

     

    24+5 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. július 28. 19:424739.

    Sziasztok!

     

    Szeretnék eladni egy 6000,- Ft értékű Brendon vásárlási utalványt, én nem tudom felhasználni.

    Korlátlan ideig beváltható, és 5000,- Ft-ért adnám. 

    Írj privit ha érdekel! :-)

     

    bocsi a zavarásért! :-)

     

    K.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. július 28. 16:394738.

    Sziasztok Lanyok!

     

    Nem tudom, melyik reszemnel van a picilany, de neha olyan erzesem van, mintha aramot vezettek volna  a labamba, amikor rug. Ma szo szerint bekusztam dolgozoba.. a hetvegi kirandulas kikeszitett, arra sem volt erom, hogy besetaljak, felszalltam a buszra. Pedig az lenne a napi 20 perc seta:))))))))))

     

    tmokus megvagyok mar. Itt mind a kettot autos ulesnek hivjak (car seat), a masikat meg mozesnak. Ezert van bajom a rugival is, meg a body-val. Melyik micsoda?:)) Azt hittem eddig, hogy a ketto ugyanaz. No mindegy, majd kepek alapjan tajekozodom es ujra tanulom az anyanyelvem:)))

     

    halkovicse koszonom, koszonom! Amint a tettvagy felulkerekedik a lustasagon, megkapjatok a kepeket, egyelore meg a gepben vannak:))) Hogyne varnank a novembert! Mar gondolkoztam azon, hogy veszek centit, a munkahelyemhez mindenkeppen…

     

    Nory biztos, hogy nem vagy Te RAK?:))) mi vagyunk ilyenek, arcunk egy nyitott konyv es nagyon tudunk szeretni es ragaszkodni. Anyukam kos, apukam skorpio es lass csodat jol el vannak. Hal’ Istennek annyira nem hiszek a horoszkopban, kulonben nem hiszem, hogy egy kolara is elmentem volna a ferjemmel anno, nemhogy hozzamegyek, O ikrek az osszes zizi tulajdonsagaval, jah es egy arcu:))))) Mellesleg mindig azt mondtam, hogy nem akarok gyereket. Aztan talalkoztam Vele es egybol 180 fokot fordult a velemenyem. Mostanra mar ott jarok, hogy a masodikon gondolkozom:)))

    Par ev mulva mi is szeretnenk hazakoltozni es mi is Gyorre gondoltunk vagy Sopronra. Kell az egeszseges tavolsag a szuloktol:)))) Remelem, hogy egy picit valtozni fog a helyzet addigra.. nagyon nem szeretnem, ha a gyermekeim itt tanulnanak BARMIT.

     

    Picipanka az az a’lom is szep lehetett… Cukormerovel kapcsolatban nyugtasson a tudat, hogy kevesebb van elore, mint hatra:)))

     

    Pusz Mindenkinek

     

    silver & picilany 24+2                    

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. július 28. 15:534737.

    Hát csajok én ugy izgultam a magyar szerb meccsen vizilabda hogy ki kellett kapcsolnom a tv t mert már nem birtam az adrenalintól meg olyan erőseket rug a bébi a hasamba hogy az nem igaz szó szerint kirugja az oldalam szegény biztos érzi hogy izgultam.

     Szerintem megint elbukjuk francba.

     

    picipanka nem lesz semmi baj egészséges bébid lesz.

    neked mennyi lett a cukrod  mert nekem is magas.

    Megkérdezhetem hogy mennyi egy cukormérő mert lehet én is veszek?

     megy a drukk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

    Nory anyósomék Nográd megyébe leknak na ott szinte alig van meló minimálbérért dolgoztatnak.

    Ezt én is hallottam hogy pesten meg környékén csak csak akad meló de vidéken nem nagyon.

    Mi is néztünk dunaharasztin házat ujépitésüt nagyon drágák az biztos egy sorházi lakásért elkérnek 25 millát.Mi épitkezni szeretnénk de a telekárak se olcsók erre fele.

    Azért ki lehet fogni jó házet pest környékén és mégis nyugisabb mint pest .Onnan meg be lehet járni dolgozni.Remélem megtaláljátok a megfelelő lehetőséget.

     

    Na én mára bucsúzom mert megyünk ki majd holnap jövök puszi mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. július 28. 14:474736.

    Halkovicse, igen, szeretnénk minél hamarabb elmenni innen, ha minden jól megy kb. 2 év múlva már nem leszünk itt.

    Igazából haza mennénk békés megyébe, de ott semmi lehetőség munka ügyileg. Amit még nagyon néztünk az Győr v. környéke, de állítólag Pesten kívül sehol sincs munka. Mit gondoltok erről vidékiek? Lehet munkát találni (v. csak ismerősön keresztül), esetleg csak éhbérért? Meg Győr elég messze is van otthonról, de bevállalnánk, ha lenne munka. Kertes házba akarunk menni, és ott még pont meg tudnánk fizetni egy jó kis 130 m2 körüli házat. Viszont győriek meg tudjátok nekem mondani, hogy Győrben nincs is kertes ház? Mert a hirdetésekben csak Győrújbarát meg ilyeneket olvasok. azok mennyire vannak Győrbe beépülve?

    aztán még végső kétségbeesésünkben Székesfehérváron is gondolkodtunk, de állítólag ott sincs semmi munka.

    Mostmár mennénk Pest környékére is, én Dunavarsányt, Dunaharasztit néztem pl. de ott meg nem lehet megfizetni egy kertes házat. Durva, hogy milyen árakat kérnek!

     

    tök jó, hogy azt mondjátok (te is, Kisbébi is, Tmokus is) felétek nincs annyira munka kihasználtság, mert nálunk otthon Szarvason nagyon durva! Csak az talál munkát, akinek ismerőse van. Barátnőm 2 év után talált munkát ismerős által diplomával. Elmenni nem akart máshova otthonról. Hétfőtől-péntekig dolgozik minimálbérért 8-18-ig, és ha már 10 percnél tovább ebédel rászólnak. Szabira alig mehet el néha pár napra. Könyvel egyébként és állandóan hajtás van náluk. Én nem csinálnám. Már 2 éve ott van, mert nincs más lehetőség. És nálunk mindenkit túlhajtanak és örülhet ha 80 ezret keres. Inkább kevesebbet.

    Akkor máshol ez nem így van?

     

    Tök jó, hogy ti is 3 gyereket akartok! Olyan jó nagycsaládosokat látni!

     

    Kisbébi, de jó, hogy végre egy kicsit pihenhetsz is! Én is örülök, hogy vannak még ilyen boldog párok! Imádom, ha egy idős házaspár kézenfogva megy az utcán! Olyan jó rájuknézni!

     

    Mocorgó, örülök, hogy jó lett a cukros vizsgálatod! Mennyi mindent vettetek már!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. július 28. 14:424735.

     Sziasztok lányok

     

    Végre ma nincs a párom itthon és felkelhettem, ez az ember totál komolyan vette a fekvést. Kutya bajom sincs, csak a telefon csörgéstől félek...

    Tegnap elvitt az a jó ember a diabetológiára (vagy mi a manóra) Kaptam faca 180 g szénhidrát diétát és ráadásként venni kellet vércukormérőt. Horoor az ára. Igaz még nem mertem megszúrni az újjamat, csak nézegetem.

     

    Katasztrófa ez a nyár, olyan unalmas, szegény gyerekem is itt punnyad miattam. Igaz most elcsattogot matekozni, mert jövőre már kell a jó jegy a továbbtanuláshoz. Nem tudjuk lebeszélni az egészségügyi pályáról. Mivel szülésznő akar lenni elhatározta, hogy bent lessz a szülésnél. Nem komplett ez a lány, max elmegy a kedve.

     

    Lindimindi: szörnyen csinos a pocód . Én hályas bálnaként nem teszek fel képet:-)

     

    Jumpl: kitartás drága , régen olvastalak!

     

    Mocorgo: én annó mosószappannal és ecettel tisztítottam Mercus cuccait. Manapság kéne valami modernebb felé fordulni, bár tartok az ekcémától.

     

    Kisbébi: kirándulás klassz dolog, szombatom én is elvonszolom a családot Dobogókőre, ott jó az energia, feltöltődünk:-)

     

     Jools: kislánykád remélem már jobban van!

     

    Silverian: nekem is vannak idióta álmaim, az x. Uh után, mikor nem tudták megmondani a "büdödbogár" nemét álmomban a coop áruházban ultrahangoztam meg magam a hentespulton és láttam egy szép fügytit:-))))

     

    Valaki kérdezte, hogy miért voltam aminón? Pozitív lett a kombinált tesztem, de tuti jól van a baba. Annyira mocorog, mikor meg nem akkor szólok neki és mozdul egyet. Engedelmes kölök (még).

     

    Túlvagyok a félidőőőőőőőőőőőőőn! :-)

     

    Panka és Blanka/Balázs

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554970 (1)
    2009-02-27  10:05
  18. 2009. július 28. 13:254734.

    Tmokus, itthon vagyok a terhességem eleje óta. Nóri haláli a parókában!

     

    Nóri, köldökzsinórral kapcsolatban 20 hetesen, amit adott képet a doki, azon Boginak is a feje mellett van a képen, de a doki nem mondott semmit, hogy probléma lenne.

     

    Dzsuli, kitartás és várom a képeket!

     

    Jumpl, múltkor próbáltam megnézni a blogodat, de valamiért nem sikerült, próbálom mégegyszer!

     

    Kisbébi, kíváncsi vagyok, hogy hova mentek!

     

    Silverian, nagyon jó a hintó!

     

    Reelax, nem lehet, hogy a baba nyomott valamit?

     

    Nem tudom mondtam-e már, hogy még kb. 2 hete megrendeltük a babakocsit az Apróságok Boltjából. Végül a Titi Triton Red 3 in 1 mellett döntöttünk. Még nem hozták ki, így ma érdeklődtem, hogy mi a helyzet. Kiderült, hogy hordozó csak jövő hét elején lesz, így kicsit késik a szállítás. Már nagyon várom!

     

    Néha én is olyan nehéznek, feszesnek érzem a pocakomat, de szerintem nem keményedés, mert az volt a 18. hét körül, és az más volt...

     

    Linda+Boglárka 25+3

    előzmény:
    tmokus (4711)
    2009-07-27  16:20
  19. 2009. július 28. 13:084733.
    Mi noryt baby mosószerrel mostunk kb 1,5 éves korig, vagy dreft sensitivvel. Most már simán dosia-val. Öblítőt én nem tettem hozzá, amíg külön mostam neki, de van aki kezdettől tesz. Sajnos az én bőröm nagyon érzékeny és féltem hogy picúr is örökli, ezért nagyon vigyáztunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_624919 (4727)
    2009-07-28  11:59
  20. 2009. július 28. 13:054732.

    Jövök még csak felraktam a hamit ma kicsit későn ebédelünk.

    Reelax nekünk is a wincsester ment tönkre de hamar kicserélték csak ujjra kellett telepiteni az operácios rendszert és az idő volt mert férjem kollégája csinálta.Hál istenek garanciális volt.

    Örülök hogy azért jöttél.

    Szerintem beszorulhatott a levegő ahogy nyomja föl a méhed a rekeszt nem hinném hogy a baba miatt volt az majd később lesz ugy a 36. hét tájékán.

     

    Nory vidékre de jó nektek én is ugy mennék pestről valami nyugisabb helyre de talán jövő tavaszal lesz rá esély.

    Pestől nagyon messze mentek bocsi ha irtad már.

    Férjeméknek is most indul be a meló egész évbe pangás most meg mikor már nehezebben birom van meló na nem panaszkodom mert legalább lesz pénz.De ugy tudnak hiányozni olyan jó mikor itt vannak.

     

    Tmokus nagyon büszke lehetsz a családodra  igazán szép gyerköceid vannak és olyan jó ilyet olvasni hogy ennyire jól müködik egy párkapcsolat.Férjem nekem is mondta lehet hogy lesz nálunk is 3. baba mondom abba nekem is lesz beleszólásom.Ha meglesz a családiház  és minden oké lesz lehet beválaljuk mi is a 3. at.

     

     

    előzmény:
    tmokus (4728)
    2009-07-28  12:18
  21. 2009. július 28. 13:044731.

     

    Már csak holnap dolgozok, csüt.-péntek szabin leszek, megyünk Pécsre apuékhoz!

    Jó lesz egy kis pihi meg van ott egy nagyon jó bababolt is, plusz ha az idő engedi, megyünk szabadtéri színházba is.

    Aztán úgysem vállalok már ilyen hosszú utat, egy darabig majd ők jönnek.

     

    Hétfőn megyek nőgyogyihoz du, most jön vissza a szabijáról.

    Jó régen voltam.

    Remélem, hogy minden rendben lesz!

    Jó, mert apa is tud jönni, így láthatja a kis manót!

    Cukorra is kapok beutalót.

     

    Jó sok a meló, eléggé elfáradtam már.

    Lassan meg megyünk ügyfélhez is, de már olyan nehéz koncentrálni....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. július 28. 13:044730.
    Ez a szúró érzés attól van hogy a baba nő és nyomja felfelé a belső szerveket. Próbálj meg ilyenkor jól kinyújtózni. Nekem is előjön szinte minden du, és van hogy csak reggelre múlik el. Eszterrel is így voltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_312146 (4725)
    2009-07-28  11:45
  23. 2009. július 28. 13:004729.

     

    Halkovicse, de jó, hogy jöttél!

    Látom, Te sem unatkozol.

    Vállam már jól van, köszi.

    Jó lesz Nektek, ha meglesz minden, addig meg kitartás!

    Én is egyre izgatottabb vagyok a szülés miatt és szinte felfoghatatlan hogy repül az idő!

     

    Reelax, szerintem pont úgy fekszik a baba, hogy nyom vmit...

    Kicsit kocogtasd meg, hátha arrébb megy vagy fordul.

    Néha nekem is nagyon nyomja a fejével a jobb oldalamat, akkor mozgok egy kicsit, hogy váltson pózt.

     

    Nory, sajna nagyon bunkók az emberek, rájuk kell szólni vagy gondolatokkal nézni, akkor talán észbe kapnak...

    Bár vannak olyan bunkók, akiket ez sem érdekel...

    Vidéken könnyebb a meló, ne aggódj, biztosan jobban megbecsülik az embert, meg a munkaidő sem olyan vészes, legalábbis talán nincsen annyi túlóra.

     

    Mocorgo, örülök, hogy rendben van a cukrod!

    Nekem azt mondták, hogy a babaruhákat nem szabad öblítővel mosni, csak mosószer használható.

     

    Tmokus, Nory, Halkovicse, örülök, hogy elindítottam a férjdicsérős, szerelmes témát! Jó látni, hogy mennyire szerencsések vagyunk!!!

    előzmény:
    halkovicse (4724)
    2009-07-28  11:31
  24. 2009. július 28. 12:184728.

    Reelax, jó, hogy jöttél Te is!!! Gondolom, hogy a baba nyomhat vmit, bár nem vagyok szakember, nekem ilyen sosem volt.

     

    Halkovicse, végre Te is előkerültél. Úgy látszik, vmi nyavaly söpört végig a gépeken. Jó főzőcskézést és kitartást a lakás átalakításhoz! Meg persze a diétához. Már én is várom az őszt, de addig is élvezem a törpe mocorgását, mert már biztos nem lesz több, ennyi gyerek elég. Olyan kíváncsi vagyok, hogy milyen baba lesz.

     

    Alexem is olyan szép baba volt, mindenki lánynak nézte, én meg tök rosszul voltam tőle, pedig mindig fiúsan volt öltöztetve. De szerintem most is jó kis pasi, de ugye én elfogult vagyok.

     

    Nory, nem hiszem, hogy vidéken jobban ki lenne használva az ember. Itt általában a munkaidő az munkaidő, bár ez is ugye melófüggő. Nekem eddig mindig szerencsém volt.

     

    Mocorgo, én Alex ruháit eleinte külön mostam (ugye 1. gyerek), de a lányoknál már nem foglalkoztam vele, a mieinkkel együtt voltak/vannak mosva. És ugyanazt a mosóport, öblítőt használom, mint előtte. Persze vannak érzékeny bőrű babák is, akkor természetesen olyan mosóport/öblítőt kell használni, de szerencsére nálunk ilyen probléma nem volt.

    Jól bevásároltatok Ti is, én is gyűjtögetem a dolgokat, bár nekünk inkább ruhákat kell beszereznünk, mert a lényegesebb dolgok megvannak.

     

    Kisbébi, én is úgy örülök, hogy "rátaláltam" a páromra, mert Ő egy olyan ember, akinek szívesen szülök gyereket (mint látjátok). Annyira imádom ! Mindent megtesz/megtenne értünk és imádja a csajokat - persze ők is az apjukat. Főleg Nóri. És Alexet is elfogadta, teljesen úgy kezeli, mintha saját gyereke lenne. Soha semmi súrlódás nem volt köztük. Kicsit későn találkoztunk, de gyorsan igyekszünk behozni a lemaradást (legalábbis gyerek ügyben - 4 és 1/2 év ismeretség alatt 3 gyerkőc), aztán majd a hátralévő 50-60 közös évünkben csak jut idő pihire is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_624919 (4727)
    2009-07-28  11:59
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. július 28. 11:594727.

    Sziasztok Lányok!

     

    Na végre én is túl vagyok a cukros vérvételen. Ez tényleg nem volt egy könnyű menet, de végül sikerült bennt tartani a lötyit. Reggel hét órakkor én voltam az első, akitől levették a vért és két óra éhezés után mégegy vérvétel következett, utána pedig irány a Meki-jól bereggeliztem.

    A lényeg, hogy az eredménnyel minden rendben van.

     

    Tegnap megvettük apával a légzésfigyelőt, az orszívó porszívót, BPA-mentes Avent-es cumisüvegeket + pótcumikat, tehát gyűlnek a baba kelengyéi. A múlt héten is otthagytunk egy nagyobb összeget egy bababoltban. Ágynemű garnitúrát vettünk a kiságyba, pólyát + huzatot, plédeket (vékony, vastag), kis kombidresszeket, babakönyvet, termoszt, mikrós sterilizálót stb.

     

    Látom, hogy szépen gömbölyödik mindenki és a babák is ficánkolnak rendesen.

     

    Én is készülök a nőgyógyászhoz a 24. héten aktuális találkozóra, de mivel orvost szeretnék váltani, most böngészem, hogy melyikhez is menjek.

    Kettőre szűkült le most a kör.

     

    Egy kérdés a tapasztalt anyukákhoz:

     

    -A baba ruháit milyen mosószerrel és öblítővel kell majd mosni???

     

    Puszi mindenkinek:

     

    24+2

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top