Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009. Novemberi babák

Torolt_felhasznalo_554970
Torolt_felhasznalo_554970
Létrehozva: 2009. február 27. 10:05

Sziasztok.

tavaj ilyenkor nagyban Lh teszteztem hogy a vetélésem után nehogy babás maradjak. Erre meg itt mosolyog ezerrel a kicsi lányom aki hála nem halgatott a sok okos orvosra és jönni akart. 

Nektek nyitom ezt a topikot kedves leendő anyukák, akik mostanság kezdenek el tesztelgetni és majd novemberben átélni a világ leszebb legcsodálatosabb érzését, élményét!!!

Anyukának lenni!!!

Gyertek bártan és osszátok meg az érzéseiteket mint ahogy mi tettük egy évvel ezelőtt.

  1. 2009. július 28. 11:584726.

    Hablaty, sajnálom, hogy fáradt vagy és hogy nincs időtök egymásra a férjeddel! Mindig olyan szomorú leszek, mikor írjátok, hogy mennyit dolgoztok, ill. a férjeitek! Ez olyan szemét dolog!

    Mi is annyira félünk attól, hogy mi lesz ha meglesz a pici, már alig lesz időnk egymásra. Főleg, ha ugye elköltözünk Pestről, és látástól-vakulásig dolgoznia kell majd a férjemnek. Tuti vidéken még jobban kihasználják az embert a munkáltatók! És én annyira családcentrikus vagyok! Nem fogom kibírni.

    Ilyenkor mindig az jut az eszembe, hogy e miatt is van szerintem rengeteg válás.

     

    Mi még meggondoljuk a köldökzsinórvért.

     

    Tmokus, sajnálom, hogynálatok is a nagy hajtás van most.

     

    Kisbébi, jujj, de jófej a férjed!Nagyon kíváncsi leszek a meglepire!

    Nekem múlt hét szerda óta, mióta újra dolgozom sorban pattannak fel az emberek a bkv-n. Igaz múlt héten 1-2 nap alatt sokat nőtt a pocim. Tegnap nekem is egyszerre ketten, alighogy beléptem a metróba, és én is azt tapasztalom, hogy főleg a 50 vhány évesek. Egy nő és egy 30 körüli (kicsit flúgos) pasi. Ma meg egy nő ahogy beléptem a metróba lepattant az üres helyre,miközben nézte a hasamat. Aztán láttam rajta, hogy azért gondolkozik, hogy milyen bunkó volt, de akkor mellette arrébbhúzta egy srác a táskáját és le tudtam ülni. A villamosba meg a fiatal csajok szinte löktek el (pedig én voltam az első aki várta a villamost) és nem volt hely. Aztán már a pocakom érte az emberek derekát ahogy álltam, aztán egy srác gondolkodott, hogy feláljon-e. Én ránéztem és átadta a helyet. Biztos megint leolvasta a fejemről,  amit gondoltam. (hülye, tapló átadhatnád a helyed nem gondolod?). Állítólag minden gondolatom látszik az arcomon. :)

    Igaz, 2-3 hete is úgy jártunk, hogy 40 percet vátunk az Auchan buszra, terméeszetesen mi voltunk ott is az elsők a férjemmel, és mire bejött a busz. millió ember várt már rá. Mindenki fellökött és lepattantak a helyekre. És simán végignézték, hogy végigálltam a 30 perces utat. No comment.

     

    Tök jó, hogy már ennyi mindenkinek csúszkál a hasa. Nekem ugye már nagyon régóta. Először azt hittem baj van, nem gondoltam, hogy ez normális.

     

    Tök jó, hogy neked is le kellett cserélni a melltartót! A férjed biztos örül. :)

    aA enyém 85-re nőtt, és folyamatosan nő. Remélem így is marad, bár szerintem nem olyan szép formás, mint előtte volt.

     

    Én is mindig azt gondolom, hogy milyen boldog vagyok, hogy a férjemnek szülök gyereket! Mondom is neki mindig, hogy köszönöm neki, hogy megajándékozott egy gyönyörű kisbabával.

    Olyan szép kisfiú volt a férjem is, hogy biztos Kristóf is olyan lesz, lehet majd vele ám dicsekendi.

    Bár, be kell vallanom, hogy néha nehéz a férjemmel. Hát, hiába Kos. Jól fogok kinézni, egy kos és egy skorpió férfival. :)

    De hála Istennek a Kos és a Mérleg az egyik legjobb párosítás.

     

    Még egyszer mindenkinek köszönöm a gratulációt Kristófhoz!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_312146
    Torolt_felhasznalo_312146
    2009. július 28. 11:454725.

    Sziasztok, vírusos lett a gépünk 1 hónapja és tönkrement a winchester még mindig nem javították meg most kölcsönadta anya a gépét de ez meg anynira lassu hogy rejtvényt kéne fejteni vgy olvasni meleltt mire bejön egy egy dolog, szóval most se ígérem hogy leszek, de mindenképpen be akartam jelentkezni hogy jól vagyunk és sokat gondolok rátok, remélem mindenki jól van, rugdosnak a babócák és jól érzik magukat odabenn, és remélem az anyukáik is jól vannak.

     

    Nálunk volt egy kis gond, annyira szurt a rekeszizomnál hogy moccani se bírtam, voltunk ügyeleten de semmit nem találtak mitől lehet. erre tegnap emgint csak most egy kicsit középirányba (múltkor baloldalt) sírtam a fájadalomtól, veletek volt már iylen????

     

     

    előzmény:
    halkovicse (4724)
    2009-07-28  11:31
  3. 2009. július 28. 11:314724.

    +Sziasztok végre van netünk képzeljétek multhéten bedöglött a gépünk pedig vadi új februárba vettük ,erre fél év mulva ki kellett cserélni valamit benne az összes adat letörlődött mindegy most már jó nagyon hiányoztatok sokat gondoltam rátok.

     Próbálok visszaolvasni de jó sokat termeltetek.

    Most lenne jó az összefoglaló.

     

    Jumplal mi van nem láttam hogy irt volna?

     

    Kisbébi köszi hogy hiányoltál jól esett .

    Kiváncsi vagyok hova visz a férjed olyan jó  ilyet olvasni hogy mennyire szerelmes vagy a férjedbe én is hasonlóan vagyok pedig mi is 8 éve eggyütt vagyunk.

    Hogy van a vállad?Pihenjél mert olvasom hogy be vagy sózva enyje benyje.

     

    Dzsuli jövőhéten mennek már anyudék az mindját itt van .Vigyázz magadra örülök a rugdosásnak.

     

    Silver utólag is boldog néznapot meg szülinapot.Nagyon jól néz ki a hintó.Kérünk képeket a kirándulásról.

     

    Annaádám szia tényleg jó rég voltál örülök hogy jól vagy

    Hát pesten bababolt van egy pár én mostanába voltam a Brendonba na az elég drága de gyönyörű cucok vannak.

    Bippa az nagyon jó hely pestszentimrén van nem túl nagy a bolt de minden van jó áron.

    Itt nálunk csepelen van egy bababolt nagyon szupiárai vannak minden van ha nincs a pasi megrendeli.

    Meg a soroksári uton van a bébi autlett az is jó hely.

    Mi több helyen vesszük meg a babacucokat internetről nézem ki mi hol olcsóbb de jó minőségü legyen.

     

    Tmokus nagyon cuki a lányod .

     

    Szabina neked is köszi hogy érdeklődtél felőlem nem olvastam még teljesen vissza de remélem te is jól vagy.

     

    Velem egyenlőre minden rendben bár tegnap ugy fájt a hasam alul sokat ültem az volt a baj és nyomódott de most már semmi bajom .

    Diétázom nem eszek semmi édességet igaz nem is kivánom.Azért néha hiányzik hogy jó bekajáljak.Eddig hiztam 10 kg ot remélem 15 nél többet nem hizok ha meg igen utánna leadom rutinos fogyókurázó vagyok.

    Jövőhéten megyek nődokihoz (szerdán) akkor mondja meg mi is legyen a cukrommal gondolom most már állandóan járhatok mérésre,de kibirom nem sok van már hára.jaj én egyre izgatotabb vagyok ugy várom már az őszt.Ti hogy vagytok ezel?

    Héten itthon van még a lányom kettesbe vagyunk jövőhéten megy oviba és jön anyu mert csináljuk a lakást jaj mi lesz itt .Mondjuk alig várom biztos szép lesz.Végre kialakitjuk a manó helyét.

     

    Megyünk a boltba mert főznöm is kéne ma töltött paprika lesz meg ananászos túrós rétest csinálok édesitővel.

     majd jövök még addig is olvasok vissza

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. július 28. 10:274723.

    Hú de jó is mikor sokáig aszanak a manók és van egy kis extra szabadidő.

     

    Persze ha nincs közben ilyen ébredés én is nehezebben szánom rá magam hogy elhagyjam az ágyat. Én éjszakai bagoly vagyok. Fent vagyok akár hajnal 2-ig is, mert akkor van nyugi és tudok mást is csinálni a házimunkán és a babázáson kívül, persze így nem szeretek reggel korán kelni.

     

    Így éjszaka szoktam a videókat szerkeszteni, scrapbook-ozni,  vagy a babaházaimat építeni és miniatűröket gyártani hozzá, (csendes őrület)

     

    Próbálok én türelmes lenni, csak nálunk is már február óta megy a melóhelyen a cirkusz meg átszervezés meg pénztelenség, és a férjemnek sosincs nyugta. 6-ra megy dolgozni, mert a termelésben vezető, de a főnöke aki 9-10 körül battyog be, simán felhívja du. 5-kor hogy "Jéé te már otthon vagy?" Aztán van hogy még este is vissza kell mennie. És azóta hétvégén sincs nyugi. Eddig egyszer tudott eljönni velem uh-ra is azt is szombaton. Mindegy, lassan talán rendeződik és éppen most hívott, hogy lehet hogy augusztus végén még belefér egy kis nyaralás.

     

    A manót én sem hagynám el éjszakára. Most 27 hónapos múlt, de most a szombati esküvő volt az első hogy fél éjszaka anyuékra volt bízva. El sem tudnám képzelni hogy több napra itthagyjam. Én kis önző úgy gondoltam hogy elvisszük magunkkal anyuékat is és így tudunk kettesben is lenni Petivel. Horvátországba készültünk, de nem tudom mi lesz mostmár belőle. Lehet nem merek nekiindulni aug. végén.

     

    Egy körkérdés: Lányok ti levetitek a köldökzsinórvért? Mi Esztinél levetettük, és most is le szeretnénk, remélem lesz rá keret, már gyűjtünk.

    előzmény:
    tmokus (4722)
    2009-07-28  10:04
  5. 2009. július 28. 10:044722.

    Jóóóóóóóóóóó reggelt!

     

    Képzeljétek, drága Nórikám ma felébredt 6-kor (általában 9-ig alszanak) és az istennek nem akart visszaaludni, úgyhogy én is keltem. Persze aztán 1/2 8 körül visszaszunyókált 9-ig, akkor ébresztette Luca, Alex pedig nem is aludt itthon. Mindegy, addig vasaltam, reggeliztem, zuhiztam, bepakoltam a mosógépbe egy adagot... Ma már ki is dolgoztam magam.

     

    Kisbébi, Jumpl blog címe a táblázatban van, Jools belerakta. Mostmár én is a 80-as melltartókat hordom, mert a 75-ös szorított. És lesz ez még nagyobb is . Ezt a körözöttet úgy megkívántam, csinálok is vmelyik nap.

    Jools megvan, csak sok a dolga, tegnap váltottunk levelet.

     

    Hablaty, tudom milyen, mikor nincs idő egymásra . Az én párom most épp egy hatalmas nagy átszervezés kellős közepén tart (költségvetés, átcsoportosítás...) állandóan agyal, mikor itthon van is látom sokszor, hogy teljesen máshol jár. Hétvégén is számolt, mindig csörög a telefon... Néha már nagyon elegem van, de ha ezen túl lesz, akkor remélem, hogy lesz egy kis nyugi. Arról, hogy kettesben elmenjünk vhova, már álmodni sem merek. És még várni is kell egy darabig, mert amíg a pici szopizik, nem fogok lelépni 1 éjszakára sem. Türelem és kitartás !!!

     

    Szabina, ezt az unatkozást vhol lenyúlták útközben, nem ért még ide. De azért köszi!

     

    Silver, hordozó az, ami a ti babakocsitokhoz is van. Mi ebben is utaztattuk a csajokat, amíg megmaradtak benne, utána jött az autós ülés. A gyerekülés/autós ülés pedig olyan, amit fixen beköthetsz az autóba és az van különböző súlyhatárokig. Jó értelmes voltam.

     Kirándulás biztos jó lehetett, de azért nem kell ennyit sétálni, sokkal nehezebben mennek már a dolgok.

     

    mennem kell, mert a főnökasszonyok hívnak

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. július 28. 09:114721.

     

    Silver, jól hangzik a kirándulás!

    Nem csodálom, hogy elfáradtál, rengeteget mentetek!

    Ügyi vagy, hogy ilyen jól bírtad!

    És rendesek, hogy ennyire figyelmesek voltak Veled, ma nekem is ketten pattantak fel egyszerre a héven, meg is lepődtem, persze mindkettő 50 körüli nő volt.

     

    Jó kis hintó!

     

    Nekem is csúszkál mostanában a hasam, és szinte folyamatosan rugdos Lia, nem semmi, hogy már most milyen ereje van és milyen kis akaratos!

    Reggel is véletlenül a lábára feküdtem, na nem is hagyott békén, míg meg nem fordultam.

     

    És tegnap hatalmas öröm ért, 80-as melltartót kellett vennem, mert a 75-ös már pici!

    Meg kaptam anyutól egy szép táskát meg papucsot hozzá.

    Isteni volt a körözött is, még maradt mára is!

     

    Semmit nem találtam reggel a turiban, nem voltak jó cuccok.

     

    Szabina, majd szólj, ha megvan a név, kíváncsi vagyok!

    Krumplit is kirántod? Ugyanúgy, mint a húst?

    Imádom a patiszont is!

    Engem is megőrjít a kíváncsiság, még jövő szerdáig várnom kell.

    Anyu is próbálta faggatni, de nagyon titokzatos, állítólag elég régen szervezi és nagyon készül rá.

    Nekem mindegy, hogy mi lesz, én a világ végére is elmegyek vele, a lényeg, hogy együtt legyünk pár napot, csak mi 3an!

    És mostanában annyiszor eszembe jut, hogy én vagyok a világ legboldogabb embere, hogy Ő a férjem és egy ilyen csodálatos férfinek szülhetek gyereket, mint amilyen Ő!

    Tudom, hogy fantasztikus apa is lesz!

    És mindennel örömet fog szerezni, már csak a szándék miatt is, meg hogy ennyire készül vele.

    Na jó, befejezem a lelkizést, nem fárasztalak Titeket, de ma ilyen napom van.

     

    Hablaty, kicsit lassíts, pihenni is kell néha, nem kell ennyi program!

    És ne aggódj, biztosan tudtok még bőven együtt lenni a férjeddel, eljön annak is az ideje.

    Addig is, relax!!!

    Írj majd, hogy mi volt a dokiknál!

    De édes Eszter, hogy várja a kistesót!

     

    Na, muszáj mennek dolgozni.

     

    Halkovicse, Jools, merre vagytok? Remélem minden ok!

     

    pussz

     

    Kriszta§Lia 25+2

     

    előzmény:
    silverian (4714)
    2009-07-27  17:44
  7. 2009. július 28. 08:554720.

    Sziasztok!

     

    Régen jelentkeztem, jól vagyunk. Gyarapodunk, jelenleg szabin vagyok, ez a legjobb, mindent lassított tempóban csinálok.

    Jövő hétre bejelentkeztem 4d-re a genesisbe, annyian ajánlották, hogy inkább felmegyek Pestre.

    És ha már elmegyek emiatt Pestre, bemennék néhány nagyobb bababoltba nézelődni, összehasonlítanám a fehérvári árakkal.

    Pestiek tudnátok néhány áruházat ajánlani, hova érdemes bemenni?

    Köszi.

    23+4 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. július 27. 19:314719.

    Megint csak gyors bekukk. 

     

    A hétvége húzós volt. Pénteken egész nap bevásároltunk meg sütöttünk főztünk anyuval, mert szombaton tartottuk tesóm szülinapját. Hajnal egykor feküdtem le. 

     

    Szombaton kora du-ig szülinapozás, aztán meg esküvőre mentünk. Ott se bírtuk hajnali 1-nél tovább, aztán reggel 6-kor kelés, mert bejelentkeztek a párom barátai, hogy jönnének hozzánk. Sütés főzés, és estig vendégek, aztán uzsgyi vissza anyáékhoz, mert tesómék bejelentették hogy eljegyzik egymást a barátjával. 

     

    Ma meg a boltokat jártuk, mert tesóm nem kért ajándékot, hanem mondta hogy menjünk el együtt ruhákat venni.

     

    Ezek mellett a gépet megnézni sem volt időm, nemhogy bekapcsolni.

     

    Holnap nődoki, szemészet, fogászat....

    Már olyan elegem van!

    Mire jön a második manó olyan jó lenne kicsit kikapcsolódni is, és a párommal kettesben is lenni egy kicsit. Egyelőre úgy néz ki nyaralásra esély sincs (párom nem tud eljönni szabira) én meg egyre jobban parázok hogy hogy ha itt lesz a babó én be fogok dilizni. Félek hogy ez már a házasságunknak se jó. Ráadásul most itt a szilvaszüret (van 110 fánk) úgyhogy még a hétvégi együttlétek is ugranak.

     

    Bocsánat a sok panaszkodásért, de annyira elegem vaaaaan!

     

    Most még próbálok visszaolvasni picit.

     

    Orsi:  A pocid a növekedéstől lesz feszesebb, illetve ha nem mindíg érzed ilyennek akkor lehet hogy már keményedik. Ezek kisebb méhösszehúzódások, amik nem járnak fájdalommal, csak megfeszül és bekeményedik a pocak. Nekem Eszterrel sosem volt, most meg már hetek óta érzem 1-2x naponta

     

    Vasat a háziorvos javasolta? Nem kell mindenkinek szedni. Akkor írják fel, ha a hemoglobin értéke 12 alatt van a vérképben.

     

    Jools: Remélem a kislányod már jól van!

     

    Kisbebi: Nem semmi a férjed! Olyan jó lesz nektek. Pihenjetek sokat és élvezzétek hogy nyugodtan kettesben lehettek.

     

    Nory: Valószínű hogy ez már összehúzódás volt. Gyakorol a testünk a szülésre!

     

    tmokus : Nóri eszméletlen édes a parókás képen. Biztos élvezte a fürdést. Eszter is kapott anyuéktól egy kis medencét. Azóta alig lehet kiszedni belőle, bár nálunk szombaton elég hűvös volt. Volt is sírás-rívás.

     

    Az esések nálunk sem maradnak el. Eszter is töri magát össze-vissza. Olyan szörnyű hogy ott állok mellette és mégsem tudom elkapni. 

     

    Tényleg lányok és még mindig hatása alatt vagyok ennek a strandbalesetnek. Nem értem hogy történhet ilyen. szerencsétlen gyerek és a szülők. Nevel egy gyereket az ember éveken keresztül és elég egy pillanatnyi figyelemkihagyás és vége mindennek. És nem állhatunk mindig mögöttük.

     

    Silverian: Ezek a rémálmok szerintem összefüggnek a terhességgel. Én Eszterrel is annyi hülyeséget álmodtam, meg most is. Nem csak a babával kapcsolatban, hanem mindenfélét. Pl legutóbb ufók üldöztek. Eszterrel meg volt hogy azt álmodtam hogy a sarki boltban csináltak uh-t és három szeme volt a gyereknek.

     

    Mi még mindíg nem tudjuk kisfiú-e vagy kislány,, pedig megint voltunk uh-n. Tényleg szombaton még az is volt. 12-én megyünk 4D-re. remélem akkor kiderül.

     

    Lépek mert mennem kell a manóhoz. Már lefárasztotta a nyagyszülőket és a dédit is. Legutóbb olyan édes volt. Odajött, megsimizte a hasam és azt mondta " pici tesó ava hasa, nincs foga" Meg hozza a pocakomnak a cumisüveget meg a málnát és adja a tesónak.

    előzmény:
    Orsi-sz (4705)
    2009-07-27  14:03
  9. 2009. július 27. 18:564718.
    Orsi Peschiera del Garda! Megtalaltam, gyonyoru!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. július 27. 18:004717.

    Orsi-sz még nincs nevünk. De 2-re lecsökkentettük a lehetségeseket. Szerintem lasan megegyezünk.

    Aranyos a kutyátok! És a torta..... fantasztikus. Hozzá mert érni?

    Nagyon szép helyen voltatok!

    Ja, kajából én is kifogytam. Ma rántott patiszon rántott krumplival és kakaóscsiga volt. Ugye mi levest nem nagyon eszünk!

    Kisbébi, megöl a kiváncsiság!

     Aranyos a férjed.

     

    tmókus szép nagy volt a tesód pocija. Minden elismerésem ekkorát cipelni. Pedig vékony alkat, nem?

    Aranyos a kislányod parókában. 

    Most küldök át neked egy kis unatkozást, jó? Indítom! Szólj, ha átért! 

    Jumpl, Jordan írjatok valamit a messziből! Mi van veletek? Halkovicse? Jól vagy?

     

     

    Szabina

    előzmény:
    Orsi-sz (4706)
    2009-07-27  14:05
  11. 2009. július 27. 17:484716.
    Issoraz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. július 27. 17:474715.

    Szep regeny lett a vegere, sorry.

    Kozkivanatra ime, a picilany hintoja. A macskat nem adtak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. július 27. 17:444714.

    Sziasztok Lanyok!

    Visszatertunk a kirandulasbol, mit mondjak faraszto pihenes volt:))) Bejartuk Bristolt szelteben hosszaban gyalogosan ket es fel nap alatt. Ami regen meg sem kottyant, most elegge huzta a labam. Ra kellet jojjek, szervezetem nem a regi.. Osszessegeben nagyon jol ereztuk magunkat, a mai napot meg majdnem vegigaludtuk, holnaptol ismet lehet dolgozni :(((( Csak kibirom valahogy ezt a ket es fel honapot.. Kepzeljetek a hotelben, ahol megszalltunk szinte csak angol volt. Az a savanyu, kekveru. Megis mindenki mosolygott ram, a kisbabasok foleg. A pasik meg mindenhol elore engedtek. Teljesen paff voltam. Londonban azert ez nem igy megy... sajnos. Tegnap este, amikor vegre hanyatt loktem magam, jol meglepodtem. A hasam teljesen elcsuszott jobbra. Alig birtuk abbahagyni a rohogest, pedig ez meg csak a kezdet (gondolom).

    tmokus, kisbebi, csilluci, lindimindi es mindenki koszonom a koszontest:))

    kisbebi a koromlakk lemosasa regen volt divat a korhazban (anno anyusom meregzold korommel ment be - no comment:)), nem tudom, hogy divik-e meg. Allitolag a korom szinebol (nem a lakk:)) sok mindent meg tudnak mondani..

    Jumpl blogjanak a cime benne van a Jools-tablazatban, ha jol emlekszem azt irta legutobb..

    Nory itt sem adjak ki a babat csak autos ulesben vagy olyan mozesben, amit be lehet kotni biztonsagosan a kocsiba. Allitolag korhaza valogatja, de eddig mindenki ezt mondta. Mi is csak ezert vettunk autosulest, kulonben hova kotnem?:))))) Baleset veszely miatt, mert mindenki autoval viszi haza a picit, gyalogolni meg senkit nem lattam ujszulottel vagy buszra szallni.. Nagy gratula Kristofhoz, szep pofija van:)

    tmokus mi a kulonbseg az autos ules es a hordozo kozott? A 0-tol kb 1 eves korig hasznalhato, ami bekattinthato a travel systembe es a kocsiba az = autos ules baby-nek, amit aztan cserelni kell asszem ketevente, ahogy no a gyermek.  A baby hordo meg a merev mozes nem? Az elobbit szoktak etetesnel es altatasnal is hasznalni, mert egynemelyik ugy van megcsinaltva, hogy hintaztatni is lehet a babat. Mellesleg 2 oranal tovabb nem lehet benne amig fiatalabb 3 honal mert a gerincenek nem hasznal... hm? Soha nem gondoltam volna, hogy az lesz a vege, hogy mar magyarul sem ertek:)))

    Teatyauristen, szep nagy pockoja volt tesodnak!

    Veitchii koszonom a koszontest Neked is. A kirandulas nev es szulinapi ajandek volt. (Anno apukamnak annyira tetszett a Kinga nev, hogy nem erdekelte, hogy harom nap van a nev es a szulinapom kozott:)) Raalltam  a meglegre ma reggel. Hiba volt. Kerek 10-nel jarok, de mar ez sem erdekel. Picilany porog rendesen, hol jobbrol rug, hol balrol, hol meg a koldokomnel. Van hely rendesen:)) Szerdan Veled leszunk, gyere a hirekkel!

    A kirandulas alatt ugy nez ki atkereszteltuk a pockolakot is Adelrol Laurara. Azt mondtam Apanak, hogy varjuk meg, mig kidugja a pici pofijat es majd eldontjuk akkor:))

    boroci az en merlegem nem birja beadni a kulcsot...

    lindimindi szep pocko:)

    dzsuli tenyleg nincs messze az az augusztus 6, mar fel labon is kibirod. Hogy birod ezt az allando pakolaszast? Engem ez a harom napos kirandulas is kikeszitett, az igaz, hogy 9 orat meneteltunk minden nap (a szitalo esoben hozzateszem.. )

    Orsi ezt a ciciudvarhamlast pont ma reggel vettem eszre en is. Mar semmi nem a regi rajtunk:))) Regebben olvastam, hogy elofordul, igy nem lepodtem meg..  Dodo gyonyoru! Nekem is nagyon megtetszett a tortaja yammm:) Hova tettek le ezt a Peschierat a terkepen? csodaszep!

    Lanyok, szornyu almom volt. Azt almodtam, hogy klora kellett mennem es vereztem nagyon, meg darabok is voltak a vizben.. jujj nem kivanom senkinek. En abban hiszek, hogy akinek a halalat almodod az sokaig fog elni. Amen. Mekkora hulyesegeket bir krealni az ember agya. Az igaz, hogy az utolso hetekben meg a szulesrol almodik a kismami? Alig varom..

    pusz Mindenkinek

    silver & picilany 24+1

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. július 27. 16:524713.

     

    Nagyon édes Nóri!

    Jajj, tesódnak mekkora pocija volt...

     

    Férjem erőműben dolgozik, műszakozik.

    Otthon is van, csak nem akkor, amikor én.

    De 1 hónap és jó világ lesz, sokat leszünk együtt!

     

    Neveknél legyél erős, remélem találtok megoldást!

     

    Cica édes!

     

    Jumpl-ről mi hír? Én is szeretném olvasni a blogot, megkaphatom priviben a címet?

     

    Megyek haza végre, pussz

    előzmény:
    tmokus (4711)
    2009-07-27  16:20
  15. 2009. július 27. 16:384712.

    Kisbébi, milyen szupi férjed van!!! Ez nagyon izgi, kíváncsi vagyok én is, mi lesz a meglepi.

     

    Ginga, hogy döntöttél munka ügyben? Ha már nem akarsz dolgozni, ne vállald, bár elhiszem, hogy baromi nehéz nemet mondani.

     

    Még eszembe jutott vmi, aztán tényleg dugulok. Ma délelőtt nekiálltam hajat mosni és mikor klasszul besamponoztam, elment a víz . Egy kicsit sem voltam ám mérges. Még jó, hogy volt itthon kannában artézi víz, azzal öblítettem le, csak az meg baromi hideg volt.

     

     

    előzmény:
    Kisbébi (4710)
    2009-07-27  16:10
  16. 2009. július 27. 16:204711.

    Sziasztok Kismamik!

     

    Csak ideérek én is nagy nehezen.

     

    Nory, gratula Kristófhoz! Igen, valószínűleg méhösszehúzódást éreztél, biztos lesz még pár ilyen alkalom. Pihenj sokat!!! Mióta hazajöttünk, nekem mindennap keményedik a pocakom, pedig ott semmi bajom nem volt. Szedem a magnéziumot + igyekszem pihenni minél többet. Köldökzsinór pedig még nem probléma, Nórinál is a nyakánál tekergett, mikor voltunk uh-on. Após tényleg nem semmi, hogy így intézi a lakásfelújítást.

    Csatolok egy képet, hogy milyen volt hugicám 35 hetes pocakosan a kicsikkel. Brutál méretű volt a hasa magához képest (kb. 160 cm magas). És még utána húzta 4 hétig, akkor nőnek igazán odabenn.

     

    Dzsuli, hajrá, ott van már az a fény, kitartás ! Elhiszem, hogy nem lehet könnyű.

     

    Jumpl, olvasgatom a blogodat, nagyon ügyes vagy, hogy így viseled a megpróbáltatásokat, minden elismerésem! Kitartás Neked/Nektek is, remélem, még a kiscsajok egy jó darabig élvezik a benti komfortot!

     

    Jools, milyen volt a 7vége? És hogy a fenébe csináltátok, hogy a kicsi lányod már szobatiszta ????????????????? Annusom még nem nagyon mutat hajlandóságot a dologra, viszont baromi sokat beszél. Vmelyik nap is jött ide és mondta, hogy "bekakáltam". De mindig a dolga után szól, bár már ez is 1 lépés. Nem siettetem, majd megérik rá.

     

    Csilluci, gratulálok a szuper vércukorhoz! Igen, október 30., csak Nóra Lili 2006-os.

     

    Boroci, nincsenek még új függönyeid? Kíváncsi vagyok már nagyon az új lakrészre!

     

    Lindi, nagyon csini kismama vagy!!! Te még dolgozol, vagy már otthon vagy?

     

    Effababa, Veitchii, pihenjetek Ti is sokat, szorítok, hogy minden oké legyen! Mi sem úsztuk meg a baleseteket a nyaralás alatt, bár ilyen durva azért nem volt egyik sem: 1. nap Luca lebucskázott a lépcsőn, aztán nekiesett a ház előtt a padnak, be is lilult a homloka, utsó nap pedig Nóri esett le a lépcsőn

     

    Orsi, szép a pocid! Fiam olyan jót nevetett a kutya-torta képen.

     

    Sznémeth, de szeretnék én legalább 1 napot unatkozni!!! De azért még mindig jobb, mint dolgozni, nem???????

     

    Kisbébi, férjed mit dolgozik, hogy ilyen sokat nincs otthon - már ha nem titok? A babaruha válogatás jó móka, a múltkor én is átnéztem, hogy mi az, amit tudunk majd a kicsinek is használni. Hááát azért maradt még itt egy-két dolog.

     

    Tegnap voltak itt volt férjem hugáék a 2 hónapos kisfiukkal - amúgy Sopronban laknak, csak hazajöttek most egy kicsit és beugrottak hozzánk is. Jajjjjj, annyira édes a kicsi! Olyan jó volt fogni, mondtam is, hogy hagyják itt nekem, de nem egyeztek bele.

     

    És képzeljétek, mire hazajöttünk a nyaralásból, eltűnt a . Hiába kerestük, körbejártuk a környéket, kérdezősködtünk, de sehol nincs nyoma sem . Még a csajok most is kiabálnak neki az udvaron, keresik mindenhol...

     

    Ezt most elküldöm, aztán mennem kell, mert felébredt Luca is, megyünk az udvarra.

     

    Ja, még annyit, hogy a pénteki nagy melegben megint felállítottuk a medencét és ollllllllllllllllllyan jót pancsoltunk. Nórát megint nem bírtam kiszedni, nem tudom, hány órát töltött a vízben. Szerintem sellő volt előző életében. Csatolok róla is egy képet, a szomszéd kiscsaj adta rá ezt a parókát, de szerintem halálian néz ki benne.

     

    És még vmi eszembe jutott: nagyon le van szűkítve a nevek köre és tegnap mondta apa, hogy neki nem tetszik az, amit én szeretnék . Pedig szerintem az lenne a tökéletes név. Ő maradna annál, ami Anna Luca lett volna, ha fiúnak születik. Nem tudom, mi lesz még ebből, de nem adom fel, hátha sikerül meggyőznöm.

     

    Tegnap délután, amikor néztem a Forma 1-t, tök jól lehetett látni a pocakomon a drágám mozgását. Szerintem Ő is a fejét v. a fenekét nyomta ki. És utálja, ha a bal oldalamon fekszem - Nóri ugyanilyen volt. Teljes rugdosásba kezd, amíg pozíciót nem váltok.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. július 27. 16:104710.

     

    Orsi, én sem bírom most a napot, pedig nagyon szeretem amúgy.

    Lecsót minden héten eszek, annyira imádom!

    Nekem nem kell még szednem külön vasat, elevitet szedet, abban van, de azt is csak 2 naponta.

    Ha lesz hiány, akkor írnak fel pluszban.

    Igen, nekem is hámlott a cicim, nagyon jó rá a mandulaolaj!

    Persze, a has feszes, kemény, kitölti már a pici rendesen!

    Ma vicces volt, Lia egész nap rugdosott, én meg bent voltam a főnökömnél majd 2 órát egy megbeszélésen, aranyosak voltak, úgy kíméltek, még másik széket is kaptam, ami kényelmesebb.

    Tornára nem járok, pedig akartam, de mind napközben van, amikor dolgozom.

    Estére meg hulla vagyok, örülök, ha ledőlök.

    Szülésfelkészítőre megyünk apával aug. végén, ez egy egy estés dolog lesz a kórházban, ahol szülni fogok.

    Legalább elmondják a dolgokat, lehet kérdezni meg ott lesznek a szülésznők is.

    Nem semmi a kutyu "tortája", jó dolga van!

     

    Csíkatlan, jó, hogy visszaértél és jó volt a Balcsi!

    Sajnálom, hogy a férjed nem tudott menni...

    Meddig dolgozol?

     

    Orsi, gyönyörűek a képek, irigy-irigy!

    A kilók miatt meg ne aggódj, nagyon csini vagy!

     

    Képzeljétek, a férjem meglepetést szervez!

    A névnapomon fogom megtudni, hogy mi...

    Annyit elmondott, hogy elvisz vhova 4 napra aug. közepén, igazi kismamabarát hely, minden rólunk fog szólni.

    Nagyon szervezkedett, iszonyat kíváncsi vagyok már, még várnom kell több, mint 1 hetet...

    De nagyon édes, annyira jól esik, mondta, hogy akar nekem még egy kikapcsolódást, pihit a baby előtt meg míg tudok mozogni...

     

    Nagyon sok a munka bent, holnap is megyek ügyfélhez, de legalább gyorsan megy az idő!

     

    Várom már a körözöttet, éhes vagyok!

     

    pussz

     

    előzmény:
    Orsi-sz (4705)
    2009-07-27  14:03
  18. 2009. július 27. 14:244709.
    Peschiera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. július 27. 14:214708.

    Sziasztok!

     

    Vége a szabinak, újra a dolgos hétköznapok. Annyira rossz, hogy ilyen korán volt a bölcsiben szünet, én mindig augusztusban voltam szabin, és most meg még július van, és vége. ráadásul sajnos nem sikerütl igazán nyaralni, mert apa nem tudott jönni velünk, gyakorlatilag egyedül voltam Danival 1 hétig Balcsin, így en mnagyon tudtam pihenni. Egész nap talpon voltam, el is fáradtam, majd itt a munkahelyen legalább fizikailag kipihenem.

     

    Amúgy nagyon jó volt, Dani imádta a Balcsit, nagyokat fürdött, meg iszapozott, pancsizott.

    Pocaklakó nem túl aktív, napont kb. 2-szer hallatt magáról, leginkább este. Én is bejelntkeztem egy "extra" Uh-ra a Genesisbe, olyan soká lesz szeptember, amikor a köv. vizsgálat lesz.

    Névvel még mindig bajban vagyunk, a férjem nem túl rugalmas, leragadt a Mór-nál, ami mondjuk nekem is tetszik, főleg a vezetéknévvel, és a fő vonzerő a páromnak, hogy a beceneve Móric, és neki is az (bár őt Istvánnak hívják, csak a haverok nevezték így el sok évvel ezelőtt).

     

    Remélem mindenki jól van, nem tudtam visszaolvasni az elmúlt 2 hetet, szrintem már nem is fogom tudni, majd apránként talán

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. július 27. 14:214707.

    Még két dolog. Hú, bocsánat, nem szeretném ha rólam szólna a fórum, de végre van kis időm...

     

    Csütörtökön DoDo kuttyunk 12 éves lett, csatolok fotókat, nagyon vicces volt, férjem hozott neki 1 pár virslit és kapott bele ropi gyertyát :)

     

    Szombaton, férjem szokásos szabadnapján pedig kirándultunk Peschierába, ez a tó déli partján van, az "ősi" város egy külön kis szigeten. csatolom azt is...

     

    Remélem nem gond  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. július 27. 14:054706.

    És akkor a kommentek is...

     

    Timeska Kilenc nevünk van versenyben, valahogy nem érezzük sürgősnek, persze bizonyára jó lenne a picilányt má most egy néven szólítani. Lassan morzsolódnak le a listáról, tegnep is -1 :) 

     

    sznémeth Látod, mi sem állunk vmi fényesen a névválasztással! Már jól vagy? Minden okés? Ginga is: Üdv a táppénzes körben :) és szerintem ne dolgozz otthonról!

     

    Minden elismerésem, a még munkába járóknak!!!

     

    Picipanka Jól vagy? Még feküdnöd kell?

     

    Jools Kislányod rendben? Remélem már meggyógyult! Köszi a kórházas linket!

     

    effababa Zsombi? Öszzevarrták a buksiját? És te? Gondolom nem repesel a boldogságtól a császár miatt.

     

    Nory1981 jó fej az apósod! Kristóf és új ruhácskái is nagyon szépek:) A farmer nagyon dögös. Nem kellene táppénzre menned, hogy többet tudjál pihenni?

     

    Silverian fotó? Kiskiváncsi vagyok ám!

     

    Kisbébi a lehajlással kezd gondom lenni, mi lesz később? :) Fura azt olvasni, hogy 7. hónapba léptek, hiszen és sereghajtó vagyok és épp hogy a 6.ba léptem  Viszont előre tudom olvasni a tapasztalataitokat!!!

     

    tmókus nagyon szép helyen voltatok!

     

    Dzsuli hajrá, már nincs sok hátra! Estleg nézelődhetsz teszveszen és vaterán is, gyönyörű ruhákat lehet ám találni! Már sokat vettem a vadiújakkal egyetemben. Kihozni meg csak tudja vki.

     

    Veitcchii drukk szerdára!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. július 27. 14:034705.

    Sziasztok!

     

    Újabb vendégek jártak nálunk (tegnap meg érkezetk újak), így csak most tudok írni is, de olvasgattam közben sutyiban :)

     

    Jól vagyunk, apa dolgozink, jó sokat szegény, kispuncisunk mozog, de szerintem nyugodt fajta lehet, vagy még túl sok a helye. A múltkor kidugta a köldököm mellé a fenekét, vagy buksiját, nagyon vicces volt :)

    Mellesleg én is jól vagyok, bár fotókon kezdem kövérnek látni magamat, pedig mérleg alapján + 3-5 kg május közepe óta. Asszem az is gond, hogy talán még soha nem volt ilyen fehér a bőröm, valahogy nem kívánom most a napozást.

     

    Főzés ügyileg kezdek kifogyni az ötletekből. Írogassunk újra kajákról :)

     

    Mint írtam tegnap érkeztek ismerőseink, hoztak kolbászt, meg paprikát, bogyiszlóit is, férjem lecsóra vágyik :) Na meg, túrót, újságokat stb. MIcsoda örömök  

     

    Múltkorjában kérdeztem, hogy ti milyen vasat szedtek, mert a háziorvosom nem ajánlott semmit, a patikusok meg csak hümmögtek, hogy persze vegyek, van ilyen, meg amolyan, válasszak saját felelősségre. Na, köszi...

    Fővárosiak, jártok szülésfelkészítőre? Tornára? Jóga? Úszás? Hova???

     

    Intim kérdés: hámlik a bimbóudvarom, vagy hogy is írjam, ti tapasztaltatok ilyet?

     

    Az lehet, hogy sokkal keményebbnek, vagyis feszesebbnek érzem a hasamat? ez a növekedés, gondolom én... 

     

    Köszönöm mindenkinek a dícséretet az uh kép és a rucik miatt :)

     

    Gatula a név és szlinapokhoz, házassági évfordulókhoz! 

     

    Orsi és picilány 22+6

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. július 27. 13:474704.

     

    Zsemóka, megy a drukk holnapra, gyere majd utána a beszámolóval!

     

    Nory, szerintem Te méhösszehúzódást éreztél, ilyenkor már kezd a szervezet készülni, edzi magát.

    De tapasztalt anyukák, erősítsetek meg.

    Ilyenkor még nem gond, ha a nyaka körül van a köldökzsinór, szerintem úgy változik, ahogy mocorog. Egyik helyzetben körülötte van, aztán fordul egyet és már máshol.

    Úgy tudom, másnak is volt így már itt és ott sem volt baj.

    Meg mondták is volna, ha probléma.

    előzmény:
    Zsemóka (4702)
    2009-07-27  12:45
  24. 2009. július 27. 13:064703.

    Köszönöm a gratulációkat! 

     

    Dzsuli, úgy örülök, hogy sokat mocorog a picid!

    Ne erőltesd túl magad, de olyan jó lesz a szép lakásban lakni!

     

    Kisbébi, remélem szerencsével jársz majd holnap reggel! Aztán majd képeket kérünk.

     

    Csilluci, gratulálok a cukoreredményhez! És jót nevettem az apósos hozzászólásodon! :) Remélem túl lehetett élni.

     

    Lányok, szerintetek nincs Kristóf nyaka körül a köldökzsinór? A nő nem mondta, de a videón is nekem úgy tűnik. Ilyenkor még nem baj? V. csak a szülésnél lehet belőle baj?

     

    Tegnap reggel kajálás után fáj a gyomrom azt hiszem. Aztán aludtam egyet és jobb lett. Délután meg dvd-ztünk és közben elkezdett lent feszülni, nyomni,mintha ki akarna szakadni a hasam, kicsit menszis érzésem is volt pár másodpercig,meg talán mintha a végbelem feszített volna még, meg a derekam fájt. Úgy megijedtem. Fészkelődtem, de alig tudtam megmozdulni olyan rossz volt. Aztán kb. 1 óra múlva a bal oldalomon fekve elmúlt. Azóta semmi. Ez normális?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. július 27. 12:454702.

    Sziasztok!

     

    Nem, nem csak a cizellált szemek látják szerintem....

    Kicsit már fel van püffedve az arca, az orra kicsit laposodott, kicsit olyan, mint a feketebőrüeknek és általában az alsó ajak is megvastagodik ilyenkor.... Ezek a szülésnek a közelgő jelei, abban az esetben, ha az ember terhes....

     

     

    Kisbébi köszi, remélem, hogy hamar tudnak időpontot adni majd. Irigyellek a kőrözött miatt, 1000 éve nem ettem....

    Én ma zöldbabfőzeléket csináltam fasírttal, soha nem volt még ilyen jó, mint most. :D

    Jó turizást holnap reggelre!

     

    Nálunk minden változatlan, Apa továbbra is külföldön, Bogival ketten tartjuk a frontot. Barnus tegnap rengeteget mocorgott, úgy élveztem.  :)

     

    Holnap reggel megyek orvoshoz, remélem ő is mindent rendben talál.

     

    További szép napot kívánok Nektek!

     

    Zsemóka 24+3

     

     

     

     

    előzmény:
    boroci (4698)
    2009-07-26  14:32

Címlap

top