Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009. Novemberi babák

Torolt_felhasznalo_554970
Torolt_felhasznalo_554970
Létrehozva: 2009. február 27. 10:05

Sziasztok.

tavaj ilyenkor nagyban Lh teszteztem hogy a vetélésem után nehogy babás maradjak. Erre meg itt mosolyog ezerrel a kicsi lányom aki hála nem halgatott a sok okos orvosra és jönni akart. 

Nektek nyitom ezt a topikot kedves leendő anyukák, akik mostanság kezdenek el tesztelgetni és majd novemberben átélni a világ leszebb legcsodálatosabb érzését, élményét!!!

Anyukának lenni!!!

Gyertek bártan és osszátok meg az érzéseiteket mint ahogy mi tettük egy évvel ezelőtt.

  1. 2009. július 27. 12:114701.

     

    Lányok, sehol senki? Teljesen magamra hagytatok?

     

    Szabina, örülök, hogy jobban vagy, pihenj sokat!

     

    Szerencsére nincsen hatalmas hőség, de munka van bőven...

    Most ebédeltem tökfőzeléket, nagyon finom volt.

    Estére anyu meg körözöttet csinál, azt vacsizunk újhagymával, parival.

    Megint boldogítom ma meg holnap, mert a férjem éjszakás, így legalább nem utazgatok annyit.

     

    Holnap reggel a turiban kezdek, mert mondta a nő, hogy ma éjjel kapnak új árut, így reggel 8-ra érdemes menni, hátha kapok vmi szépet a kis drágámnak!

     

    pussz

     

    Kriszta§LIa 25+1

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. július 27. 10:154700.

    Jó reggelt mindenkinek!

     

    Kisbébi, köszönöm jól vagyok. Veled ellentétben én egész hétvégén pihentem. Ma kellene takarítanom egy kicsit,meg főznöm. Sajnálom, hogy nem pihentél. De biztos jó volt babaruhákat pakolni. Azért irigyellek! Én anyuéktól hozom majd el, mert ott van a tesómék kisfiának a kinőtt ruhái. Már várom!

     

    Dzsuli kitartás! Azért pihenj is közben!

     

    Lindi nagyon szép kismama vagy!

     

    Nory, Kristóf gyönyörű baba!

     

    Mindenkinek szép hétfőt!

     

    Szabina

     25+1

    előzmény:
    Kisbébi (4699)
    2009-07-26  19:20
  3. 2009. július 26. 19:204699.

     

    Sziasztok Lányok!

     

    Csilluci, gratula a szupi cukoreredményhez!

    Drukk a hétfői vizsgálathoz, írj majd utána!

    Lányok, meddig tud befordulni a baba, hányadik hétig?

     

    Lindi, nagyon csini vagy és szép a pocid!

     

    Boroci, szerencsére a távolsági buszin mindig tudok ülni, Pesten kell állnom a villamoson, de azt a pár megállót kibírom.

    Meg most nyáron néha tudok ülni, talán kevesebben vannak.

     

    Nory, gratula a kiskukacoshoz és örülök, hogy minden rendben van!

    Ha fejfekvésű, szerintem a lábát érzed a gyomorszájnál, ha úgy fordul.

    Lányok, Ti már éreztek méhösszehúzódást?

    Én néha olyan fura, összehúzódás szerű érzésem van a hólyag körül, de abszolút nem fájdalmas, nem görcs. Akkor az nem az, nem?, hanem esetleg a pici, ha úgy mozog?

    Édi a fotó és a rucik is nagyon jók!

     

    Dzsuli, kitartás Nektek a költözéshez, gondolj arra, hogy milyen szupi lesz utána!!!

    Azért pihenj is néha!

    És örülök, hogy Te is sokszor érzed már a babót!

    Szinte minden nagyobb turiban van babaruha is, a margit krt.-on is van pár.

    Szóval bármelyikbe, ha bemennek anyudék, találnak babaruhát a felnőtt mellett, szinte bizti.

    És ne érezd magad rosszul, ennyi dolog között nem is reagálhatsz mindenre, örülünk így is, hogy jössz néha pár sorral, hogy minden rendben van!

     

    Veitcii, nagyon drukkolunk szerdán, írj utána, hogy mi a helyzet!

    Addig is, vigyázz magatokra, pihenj sokat!

     

    Zsemóka, szerintem másnapra is kapsz időpontot a genesisben.

     

    Férjem egész 7végén dolgozott, én sem pihentem semmit.

    Tegnap anyuval meg nagyival voltam, ma meg egész nap a kapott babacuccokat pakoltam meg takarítottam.

    Sok ruha van, egészen 6 éves korig.

    Elraktam őket kor szerint, bár némelyikről nem tudtam megállapítani, majd hozzámérem Liához, az a biztos.

    Babaruha is van jó pár, így már nem igazán kell venni, úgyis kapunk néhányat.

    Meg sok takarót, ágyneműt, hálózsákot, plédet is kaptunk.

    Ma is jól elfáradtam.

    Nem is nagyon mozgott a picúr közben, de mikor leülök vagy este lefekszem meg reggel, na akkor aztán mozog a ppocim rendesen, akkor bepótol mindent.

     

    Szóval minden ok velünk is, csak sajna holnap megint hétfő és menni kell dolgozni.

    Olyan hamar elrepül mindig a hétvége!

     

    Halkovicse, sznemeth, hogy vagytok?

    Jools, Veletek mi a helyzet? Jól sikerült a 7vége?

    Jumpl-ről tud vki vmit? Jól vannak?

     

    pussz mindenkinek

    Kriszta&Lia 25+0

    előzmény:
    csilluci (4686)
    2009-07-24  15:45
  4. 2009. július 26. 14:324698.

    Sziasztok!

     

    Nory, gratulálok a szép kisfiúhoz!! És valóban férfi ha mutogatta a kukiját, és nyilvánvalóan büszke volt rá... De a legfontosabb az hogy minden tökéletes rendben van!

     

    Dzsuli, kitartást oldalast helyt lelkem! Én is azt hittem nem lesz vége a takarításnak, de aztán csak sikerült. Hiába no, terhesen nehéz a dolgokat elviselni, még a normális kerékvágást is néha, nemhogy egy költözést, pakolászást...

     

    Turiügyben nem tudok segíteni, én Erdélyben lakom és amúgy is rühellem a turkálókat... Semmi olyant nem tudok felvenni ami használt, és nem ismerem a használóját... egyszerűen nem érzem jól magam benne, viszketek és minden bajom van.. Pedig itt a helyi VIP is lassan turiból öltözik...annyira jó cuccokat lehet kapni, de én inkább gyűjtök és újat veszek.

     

    Zsemóka, hogy értetted azt hogy már az arcán is látszik hogy szülni fog? Tényleg látszik? Vagy csak cizellált szemek számára nyilvánvaló?

     

    Veitchii, örülök hogy jól vagytok és szorítok a szerdai vizsgálathoz!

     

    Családom a jól megérdemelt vasárnap délutáni alvását végzi, én meg szilvásgombóc főzésre adtam a fejem.... nyamiiiiiiiii

     

    Nem is mondtam hogy elromlott a mérlegem.... bele vagyok betegedve, a héten muszáj egyet vegyek! Bár mostmár annyit nőtt a hasam hogy engedélyezhetek magamnak egy-két kiló plusszot...

     

    Boroci 24+0

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. július 26. 14:044697.

    Zsemóka, köszi neked is! :)

     

    Én még kb. 2 héttel ezelőtt jelentkeztem be, és akkor már csak egy 8 órási meg egy 11 órási időpont volt.

    Tegnap egymás után jöttek a párok. De meg kell próbálni, lehet, hogy épp lesz hely, ha előző nap is hívjátok. V. lehet éppen 2 nap múlva, nem lehet tudni. Mikor Kisbébiék voltak, akkor pl. az utánuk levő pár épp lemondta.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. július 26. 10:554696.

    Sziasztok!

     

    Csak gyors bekukk, aztán rohanok is a dolgomra.

    Nory: Nagyon édes a kis Kristóf, szívből GRATULÁLOK!!!

    Mi is tervezzük, hogy elmegyünk vlégre 4D-re, de ahhoz Apának is itthon kellene lennie.... Bogival anno a 21. héten megejtettük az első 4D-t, olyan jó volt.

    A Genesisnél mennyi a várakozási idő? Mármint mennyit kell várni a legkorábbi időpontra? Mert szerintem nálunk ez úgy lenne, hogy felhívjuk őket és mondjuk másnap már mennénk is. Apával most nehéz előre 2-3 hétre tervezni.....

     

    Lindi: Nagyon szép kismama vagy! :)

     

    A műkörömről, körömlakkról én annyit tudok, hogy nem az számít, hogy szülésnél vane fent, vagy sem. A terhesség során forntos, hogy az embernek szabadok legyenek a körmei, mert lehet, hogy a kismama nem is érez semmi problémát, viszont a körmök mindent kimutatnak. Ezért fontos, hogy mindig ellenőrizhetőek legyenek.

     

    Dzsuli kitartás, aug. 6 már nincs olyan messze!!!

     

    Tegnap itt voltak az unokatesómék, aug. 8-ra van kiírva. Hatalmas hasa van már, szegény már nagyon szenved. Viszont szerintem 2-3 napon belül ( szerintem kedden ) szülni fog már, látszik az arcán is.

    Nagyon drukkolok nekik, hogy gyors szülés legyen. :) De Dani rendes kis fickó, be fogja tartani az Anyja kérését és nem fognak sokáig együtt szenvedni. :)

     

    Na, szaladok is tovább, csak gondoltam írok pár sort.

    Mindenkinek további kellemes hétvégét kívánok!!!

     

    Zsemóka: 24+2 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. július 25. 23:044695.

    Sziasztok Pocisok!

     

    Sikerült elolvasnom a 600 hszt, persze részletekben, nem egyszerre.

    Joolsnak is válaszoltam, így írok ide is röviden.

     

    Nagyon szépek a pocakok és kis picúrok is!

    Ne hari, hogy nem  válaszolok név szerint,de majd ha több időt tölthetek ülve, és nem nyom a pocim, behozom,.

     

    Silver, napostárs, utólag nagyon boldog névnapot kívánok! Ebből az alkalomból volt a hétvégi kiruccanásotok ?

     

     Ja, és a fehér bálna megnevezés nekem jár a

     + 16 kilómmal.

    Sajnos ez  van, majd szopiztatás után leadom, a lényeg akkor is,hogy picúr egészséges legyen.

    Ahogy néztem ,a pocim is vetekszik jumpl pocijával, csak nézek, hogy neki 3 picúr van nekem meg 1-el ekkora pocóm van.

    Szerdán megyek vizsgálatra, általános és méhnyak, remélem, nem rosszabbodott.

    Látom ,sajnos nem csak nekem kell feküdnöm és vigyáznom ,Effababa és többiek, vigyázzatok magatokra !!!!!!!!Ne pörögjetek nagyon!

    Puszi addig is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. július 25. 20:304694.

    Köszönöm szépen!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. július 25. 19:404693.

    Nóri, gratulálok Kristófhoz!Nagyon szép kis arca van!

     

     

     

    Linda+Boglárka 25+0

    előzmény:
    Nory1981 (4689)
    2009-07-25  14:43
  10. 2009. július 25. 15:594692.

    Sziasztok Draga Lanyok!

    Nagyon hianyoztok mar!

    Ezerrel tart meg a koltozes, illetve a pakolas (azxt meg el sem tudtuk kezdeni), de apu csinalja ezerrel a konyhat es gardrobot... es egyre tobbet vitazunk. En is hiper erzekeny lehetek... es hat nem is vagyunk osszeszokva. Mind a ketten igyekszunk, de sokszor kiborulok. Ferjem sokat dolgozik mostanaban, es nagyon tud hianyozni. Amugy minden szep es jo... de mar jo lenne, ha vegre lehetne rendezkedni es latnam a fenyt az alagut vegen. Augusztus 6-an jonnek ki anyuek (veglegesen) es mar nagyon varom. Most hazaugrottam az alberletbe es igy tudok netezni. Miutan nincs az uj hazban meg net es vonal sem, igy anyuekkal is csak par percet tudok beszelni, igy rettenetesen hianyoznak es nyilvan ezert is vagyok stresszesebb... max 2naponta szoktunk beszelni, hosszan.

     

    Bocs, hogy ilyen sokat irtam, remelem, minden rendben Mindenkivel! Reelaxrol tudunk valamit?

     

    Gratula az uj uh-okhoz es meg cukorterheleshez, es Tmokusnak szuper lehetett a nyaralasa. Igyekeztem kicsit beolvasni, de nem igazan sikerult! Lindinek is edi a pocija.

    Ja, es baboca vegre nagy bulikat rendez nalunk is odabent, este elnezem a pocakom, es szemmel latom a dudorokat, amiket rug. Ferjem is nagyon elvezi. Es ha beszelgetunk vele este a csendben meg kulon jelez.

     

    Tiszta lelkifuri, hogy nem tudok ratok reagalni, de kerdezni van erom es idom, de annyiszor emlegettetek regebben is a turikat, es hogy milyen szuperek. En is imadom oket, de itt semmi hasonlo sincs. Viszont anyuek ugy elmennenek meg.

     

    Valaki segitene, hogy merre vannak babaturik, vagy ahol lehet talalni baba holmit is? Budapest johet csak szoba. Nagyon halas lennek par cimert! Megtennetek, hogy ha leirjatok, akor vagy priviben, vagy erre a hsz-re reagalva, hogy tutira olvassam? Koszonom szepen!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. július 25. 15:364691.

    Na, itt van a kisfiúnk fotója! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. július 25. 15:344690.

    Csatolok képet Kristófról, meg a babaruhákról, amiket pár napja vettem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. július 25. 14:434689.

    Szép a pocid Lindi nagyon! 

    Tegnap nézegettem az augusztusi babásokat, mert ott van a kolleganőm is, és találtam egy lányt, akinek akkora pocakja van, hogy olyat még az életben sem láttam. Ikrei lesznek! Szegény csaj, nem irigylem, nagyon nehéz lehet neki cipelnie. De azért édes!

     

    Köszönöm nektek lányok a drukkot!

    Megjöttünk a 4 D-ről! Minden rendben a picúrral, teljesen egészséges, megvan mindene. Nagyon rendes volt a nő tényleg! A Genesisben voltunk! Mondta a nő, hogy igazi kis skorpió, nagyon akaratos. Mivel még mindig nagyon lent van, igaz a méhszájat szerencsére nem éri el, és mindig arccal befele fordult, nem láttuk nagyon a pofiját. 1-2-szer fordult csak ide, pedig mindent megpróbáltunk. Nagyon szép, formás kis pofija van! A nő megdícsérte, hogy nagyon szép fejlett baba, gyönyörű gerinccel. Mosolygott, ivott, duzzogott, és mindig a kis keze az arcánál volt. A fejét meg sokszor hátrahajtotta.

    És Kristóf napon tudtuk meg, hogy Kristófunk lesz! Apa teljesen oda van, nagyon büszke! Persze én is örülök! Teljesen el leszek nyomva. 3 fiútesó, apu, férjem és a fiú cicánk után, kisfiam lesz!

    És a nő szerint napra pontosan akkora, mint amekkorának kéne lennie, és büszke a kukira, mert mindig mutogatta. :)

    Nem is éreztem, hogy keményedik a hasam, de a nő azt mondta, hogy nagyon sokszor keményedett közben. Kérdezte szedem-e a magnéziumot. Mondta, hogy igen, bár csak napi 3-at szedek, az meg elég kevés. Lehet, hogy emelem az adagot.

    Meg lányok az normális, hogy tegnap óta a gyomorszájamnál érzek vmi rúgás szerűt? Az mi? Nem hiszem, hogy a baba ott lenne, vagy mégis? Amúgy fejfekvésű.

    Kérdeztem, hogy nem kicsi-e a hasam, és azt mondta, hogy a koromhoz képest ugyancsak szép hasam van.

     

    Nóri és Kristóf 24+0

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. július 25. 08:444688.

    Sziasztok!

     

    Na, végre idekerültem én is. Nem is tudom miért nem írtam, pedig az időmtől kitelt volna. Inkább a dögség... De azért szorgalmasan olvastam.

     

    Picipanka, nem lehetett semmi amin átmentél. De a lényeg az hogy minden rendben. Nekem csak az maradt ki, miért volt erre a beavatkozásra szükség.

     

    Kisbébi, én a helyedben felállítanék valakit a buszon, de most komolyan, órákat buszozol a lábadon állva...

     

    És igen, az anyukák mindig velünk vannak elfoglalva és ez így van rendjén. Ez egy olyan meló, amiben nincs szabadság.

     

    Én Tomit 41 hetesen szültem. Rá igaz volt, hogy a fiúk lusták...

     

    Effababa, nagyon szorítok, hogy ne legyen semmi gond, de szerintem ha otthon pihensz, és tényleg pihensz, nem lehet nagy baj. Az előző terhességednél voltak hasonló problémák?

     

    Sznémeth, neked se lehetett könnyű, mondjuk én a miómáról csak annyit tudok, hogy egy ismerősnek volt és nem engedték szülni, startból programozott császár volt.

     

    Hablaty, gratula a szobatisztasághoz! Én is reménykedem hogy az őszre hátha sikerül... egyelőre ott tartunk, hogy Tomi (18 hónapos) kint az udvaron pelus nélkül van, egy szál kukiban és majókában, ha kell pisikálni, leguggol (erre én vettem rá hogy ne pisilje le a szandálját). A tegnap meg hátranyúlt a popsijához, motyogta h kaka és 5 perc múlva tényleg volt kaka. De utána még kétszer kakált, előrejelzés nélkül...

     

    Jools, én is válaszoltam a prividre. Kislányod jobban van már?  Torka helyrejött? Tegyél már fel egy képet a frizurádról...

     

    Nory, vigyázz magadra te nő!!! Egyébként ilyen esésekkor nem is fájdalom bosszantja az embert, hanem az ügyetlenség.... De lényeg hogy a pocidat nem ütted meg.

     

    Tmokus, örülök hogy jól pihentetek. Mi is egészen másképp vagyunk most hogy nem kell állandóan a házon dolgozni, Hétvégén tényleg pihenünk. És már ez is sokat számít...

     

    Ginga, a melóüggyel kapcsolatosan nem tudok semmit se mondani, de ha terhelő, szerintem ne vállald, nem ér semmi annyit hogy magadnak gondot okozz.

     

    Külön gratula Somának a pelusmentes napokért!

     

    Csilluci, dícséretes a cukor eredményed. Nálunk ilyen nincs lányok. Semmi. Pedig nekem anyám-apám cukorbeteg és ez rajta is van a kartonomon, de a kutyát nem érdekli hogy terheléses cukorvizsgálatot írjon elő nekem. Mondjuk, elég keményen diétázom, nem szabadna előbújjon a terhességi cukorbetegség, de azért mikor így olvasom hogy ti mennyit jártok... hmmm. Ja és NST sincs, 35 hetesen van az utolsó vizsgálat, oszt mikor jön a baba be a kórházba és kész. Az is lehet hogy jobb így, minél kevesebbet tud az ember, annál boldogabb...

     

    Lindi, nagyon szép kismama vagy! A pocid nagyon édes!

     

    Nekem is egyre jobban érezhető a mozgás - sajnos szerintem a pár centi háj szigetelés kicsit akadályozza apát hogy érezze...De tegnapelőtt reggel őt is jó keményen megrúgta... Kicsi drágám, akinek még neve nincs... Na szóval, én is jártam úgy éjjel hogy felébredtem a mozgásra és félórát kellett várnom amíg megnyugodott és elcsendesedett.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. július 24. 22:124687.

    Effababa, pihenj sokat és nem lesz semmi baj!

     

    Nóri, mesélj majd, hogy mi volt az uh-n!Én a hordozóról hallottam, hogy akkor adják ki a babát, ha van az autóban hordozó.

     

    A 16. hét környékén nekem is elöl fekvő volt a méhlepény, amire legközelebb mentünk szépen feljebb húzódott, ahogy nőtt a méhem. Bár nekem nem a méhszájon feküdt, de 1 cm-re volt tőle.

     

    Jools, jobbulást a lányodnak!Írtam privit!Boldog házassági évfordulót kívánok!

     

    Ginga, Soma nagyon ügyes!

     

    körömlakk: én is hallottam, hogy a köröm elszíneződéséből látnak valamit, de mintha valami olyasmi rémlene, hogy ennek csak altatásnál van jeélentősége, az meg szerintem manapság már ritka. Nekem műkörmöm van(francia), a lábamon meg lakk.

     

    Kitartást a dolgozóknak, én nem bírnám!

     

    Boldog névnapot a Kingáinknak!

     

    Nálunk minden rendben, Bogi is sokat mocorog, nő a pocakom!Az én férjem is alig van itthon, a héten egy szabadnapja volt.Ruhákat már nem nagyon kell vásárolnom, mert a szomszéd lány összekészített nekünk egy nagy doboz gyönyörű babaruhát!

     

    Linda+Boglárka 24+6

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. július 24. 15:454686.

    Sziasztok Kismamák!

     

    Megvolt a cukros vérvétel, szuper lett az eredményem, egészen konkrétan az éhgyomori 4,97, a 120 perces pedig 4,8. Úgyhogy nagyon örülök.. Maga a lötty ivás szerintem teljesen elviselhető, csak utána volt eszméletlen hányingerem. A múltkori terhességnél még az sem volt, most meg kb. egy órán keresztül gondolkodtam, hogy most akkor visszajön vagy sem.. De szerencsére nem történt ilyen, még csak az kellene, hogy meg kelljen ismételni. Úgyhogy ez legalább jó hír. 

     

    Kisbébi: tényleg nagyon rendes a férjed!

    Körömlakkozást én is hallottam, hogy nem lehet, ennek ellenére a szobatársamnak égővörös volt a lábkörme. Ha jól tudom azért nem szeretik, mert a köröm színeződéséből lehet következtetni bizonyos dolgokra szülés alatt. Mindenesetre én leszedettem a körmömet, nehogy ez legyen a probléma. Valaki tud erről valami okosat?

     

    Turiban jól vásároltál, engem is az előbb hívott anya, hogy járt turiban és csodaszép dolgokat szerzett a kis-, és nagylányomnak egyaránt. Vett olyan hófehér plüss rugit, amin még a címke is rajta volt. 

     

    A szülés idejét még az nst sem tudja jól belőni, sokan vannak teljesen zártan, nulla fájással, aztán estére mégis beindul vagy fordítva. Nekem két ujjnyira nyitott méhszájjal mondta a doki, hogy akár most is szülhetnénk ha lenne fájásom, de az nem volt. Három nap múlva szültem ettől számítva, úgy hogy a két ujjnyi már két héttel korábban is megvolt.. Ja és kiírás előtt egy nappal szültem lányt. 

     

    tmokus: én is okt. 30-ra voltam kiíírva. Ilyen véletlent!! 

     

    Jools: boldog névnapot a kislányodnak!!! Sajnálom, hogy pont most lett beteg, bár az sosem jó!!! Jobbulást neki!!!

    És nagy gratuláció a házassági évfordulóhoz!!!

    Azt akartam kérdezni, hogy hogy sikerült ilyen hamar a szobatisztaság? nagyon ügyesek vagytok!!! Mi félúton járunk, néha van bilibe pisilés, de ez a múlt heti hasmenéses dolog eléggé visszavetette a haladásban..

     

    silverian: Neked is nagyon boldog névnapot!!!

     

    Nory: folyamatosan haladok az olvasással, látom Te is valami körömszíneződéses összefüggésről hallottál.. Na most már tényleg kíváncsi vagyok..

    Apósod kivételesen jófej volt nagyon!!!

    Az enyémmel is történt valami, most van a 60. születésnapja és egy étterembe vagyunk hivatalosak hétfőn estére.. Még ilyen sem volt, az életben nem ültem vele még egy asztalnál sem, érdekes lesz..

     

    Ginga: ha abszolút nincs már kedved a munkához akkor ne vállald!!! Csak nem kötelezhetnek rá..

    Gratula a szobatisztaság felé vezető úton!! Ti is jól haladtok!!

     

     

    Hasam nekem is megnőtt, de főleg előre terebélyesedek, és sokkal nagyobbnak látszik, mint egyébként. Mi lesz még itt?

    Hétfőn megyünk dokinénihez, remélem minden rendben van. Kicsit úgy érzem mintha másfelé fordult volna a babám, mert most a másik oldalom mozgolódik, mindenesetre nem bánnám, ha már irányba fordulna lassan.

     

    Szép napot mindenkinek ebben a hőségben!!!

     

    24+1 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. július 24. 15:284685.

    Köszi mindenkinek a tanácsot! Eldöntöttem, veszünk hordozót.

     

    Timo, nagyon ügyi a kismanód!

     

    Ginga, Soma is nagyon ügyes, nem semmi, hogy már most szobatiszta lesz! Tök jó! A beszéd meg majd úgyis menni fog hamarosan. Én már hallottam olyat, hogy egyik-napról a másikra megeredt a gyerek nyelve.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. július 24. 14:554684.

     

    Megyek haza!!!

    Mindenkinek szép hétvégét, ma és holnap nem fogok tudni jönni, de vasárnap leszek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. július 24. 14:384683.

     

    Ginga, gratula Somának, nagyon ügyi!

    Nekem is a zuhany lesz az első, ahogy hazaérek, rólam is folyik itt bent a víz...

     

    Timo, próbáld ki a bilibe pisilést, ezt még nem hallottam, de nagyon jó...

     

    előzmény:
    Ginga (4681)
    2009-07-24  13:46
  20. 2009. július 24. 14:144682.

    Sziasztok!

    Már nem tudom ki írta hogy a babájának a lábával gond van.Nekem mind a 2 bokám befelé fordult,és még  csípőficamom is volt.2 éves koromig tornáztattak,és most kutya bajom.Ma már biztos nem kell ennyi idő,mint anno 27 éve.

    Szülés:Krisz Júli 3-ra volt kiírva,ésJúni 28-án hajnali 2:15-kor lett meg.A + - 2 hét benne van a pakliban...

    Képzeljétek,Hétfőn már nem a kiságyba tettem le aludni a manómat,hogy hátha megtetszik neki a kis heverője,és nehogy összekösse a kistesó érkezését a kiszoktatással a kiságyból.Még bepróbálkozik,ki-ki jön,de rosszabra számítottam.A pelustól is gondoltam,hogy megszabadulhatnánk,de nem igen akar bilizni,ráül,de 2 másodperc után felpattan róla...Erőltetni nem akarom,de jó lett volna hogy mire megjön Levi,már csak 1 pelusos fiam van.Kaptam tippet,hgy pisiljek bele elötte a billibe,hogy legyen elötte példa...Ez vezet valamire szerintetek?

    Az átalakítandó szobában,már durrantva lett az ablak,és már 2 ajtaja van...Most hétvégén csinálja meg Misi a válaszfalat...furi lesz,mert 30 éve ilyen,és mi meg kettéválasztjuk,még apum is mondta.Aki Vasárnap megy Hajdúszoboszlóra 1 hét nyariba,a kis piszok!!!Megyek is,neki állok csomagolni,hogy mindene meglegyen.

    Puszi mindenkinek!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. július 24. 13:464681.

    Nory1981 én már hallotam erről, h. nem adják ki a babát, csak bizonyos feltétellel. Nálunk  bejöttek ellenőrizni, hoyg miben viszem ki a gyereket (hordozó) a ruhára nem voltak kiváncsiak, de azért anniyt mondtak, hogy egy pelust rakjak még rá plédként, mert kicsit fúj a szél. 

    Szerintem amúgy nem hülyeség, sok Anyuka még nem tudja hogy öltöztesse az újszülöttet, (még sokszor most sem tudom mit adjak rá, pedig már 2 éves múlt) és esetleg hajlamos alulbecsülni a szelet/hideget!

     

    A hordozó amúgy nagyon praktikus jobb mint az ülés, szerintem. Az üléssel nem tudsz pl. bemenni a boltba, nem tudod kivenni a babát az autóból anélkül hogy felébresztenéd. Arról nem is beszélve hogy eleinte azért még nyeklik az a baba, és a hordozó nagyon jó tartást ad, amíg cipeled pl a kocsihoz! 

    És vannak nagyon jó/könnyű és biztonságos hordozók is. 

    Nekünk Römer Baby-Safe Plus van, nem isofixes de ez is tökéletes! 

    Szerintem gondold meg a hordozó kérdést, tényleg nagyon praktikus!

     

    Egy ismerősömnek nincs autójuk, így ő sem vett hordozót, most hogy a baba eszik, de még nem tud ülni, kölcsönadtam neki a miénket, teljesen odavan, hogy neki miért is nincs ilyene....

     

     

    Ja és képzeljétek Somán 3 napja nincs pelus, alváshoz sem!!!! És eddig csak egy baleset érte, de az is inkább az én figyelmetlenségem miatt!

    Igaz beszélni nem tud, csak néhány szót, de egyértelműen jelzi ha dolog van... Nagyon büszke vagyok rá! 

    És hogy milyen csinos feneke van pelus nélkül:)

     

    Na megyek zuhanyozni, folyik rólam a víz...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. július 24. 12:514680.

     

    Nory, szerintem kiengedik a babákat, nem kötik ki, hogy miben.

    Úgysem nyári ruhában viszed haza novemberben...

    A hoordozó szerintem nagyon praktikus, akár otthonra is, ahogy tmokus is mondta.

     

    A közlekedéssel nekem is mindig meggyűlik a bajom, ma sem adta át senki a helyet.

    Csak nézték a nagy pocimat!

    Ja, és a pasik engem is bámulnak, jobban, mint máskor, tetszik nekik biztosan a nagy pocak...

     

    előzmény:
    Nory1981 (4676)
    2009-07-24  11:41
  23. 2009. július 24. 12:464679.

     

    Ginga, ha teheted, ne dolgozz már, otthonról se, ne fáraszd magad!!!

     

    Szabina, tudom milyen rossz, ha nincsen otthon apa, én férjem is dolgozik most non-stop, csütörtökig.

    Pihenj sokat, élvezd a semmittevést, olvasd a baba lapokat, nézzél ruhácskákat!

    Vasárnap én is azokat fogom válogatni meg olvasgatok, kell néha a pihi!

    előzmény:
    Ginga (4674)
    2009-07-24  11:38
  24. 2009. július 24. 12:044678.

    Nory, én nem hiszem, hogy bármi feltételt is szabnának, hogy hazahozhasd az egészséges babádat. Mivel a mi babáink október-november-decemberiek... lesznek, sapi úgyis kell a fejükre, amúgy meg nem kérdezték tőlünk sem, hogy miben visszük haza a gyereket (mármint mózes, stb.). Felöltöztetik, betekerik a plédbe, aztán adjon isten. Régen biztos volt (még Alexnél is), hogy csak pólyában engedték haza, de a lányokat már mi is a hordozóban hoztuk. De sokan kézben viszik haza.

     

    Hordozó vs. autósülés: vannak autósülések 0-18 kg-ig, ezeket nem ismerem, de biztos jók a picinek, mi hordozót vettünk, mert azt ki-be tudod könnyen pakolni, ha épp alszik a pici, nem kell felébreszteni, benn a lakásban is tök jól ki tudod használni (én pl. abban etettem a lányokat, amíg nem tudtak ülni + vittem magammal abba a helyiségbe, ahol épp voltam). Aztán mikor már ebben nem maradtak meg (kb. 1 éves koruk körül) kaptak rendes autós ülést.

    előzmény:
    Nory1981 (4676)
    2009-07-24  11:41
  25. 2009. július 24. 12:014677.

    Képzeljétek hogy jártam reggel a villamoson. Jött egy 30 körüli kicsit sántító csajszi, aki kéregetett a gyerekének. Nem akartam ránézni, mert nem szoktam adni a kéregetősöknek, amúgy sem sűrűn adtam, de mióta kb. 1 éve az Aréna Plázában kirabolt egy cigánycsaj azóta soha nem veszem elő a pénztárcámat. Erre megszólal tök kedvesen a csaj és jó hangosan, hogy jó szülést kíván majd nekem. Megköszöntem neki, és szegyeltem magam, amiért én még rá sem akartam nézni. De még jól is jött ki, mert szemben egy fiatal rendőr srácnak majd ki esett a szeme úgy bámult, és ha nem vette volna észre a pocimat, akkor így legalább megtudta, hogy semmi esélye,mert boldog párkapcsolatban élek.

    Tegnap meg a metrón egy 55 körüli nő állt fel nekem, a sok fiatal meg képes volt rezzenéstelen arccal nézni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top