Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009. Novemberi babák

Torolt_felhasznalo_554970
Torolt_felhasznalo_554970
Létrehozva: 2009. február 27. 10:05

Sziasztok.

tavaj ilyenkor nagyban Lh teszteztem hogy a vetélésem után nehogy babás maradjak. Erre meg itt mosolyog ezerrel a kicsi lányom aki hála nem halgatott a sok okos orvosra és jönni akart. 

Nektek nyitom ezt a topikot kedves leendő anyukák, akik mostanság kezdenek el tesztelgetni és majd novemberben átélni a világ leszebb legcsodálatosabb érzését, élményét!!!

Anyukának lenni!!!

Gyertek bártan és osszátok meg az érzéseiteket mint ahogy mi tettük egy évvel ezelőtt.

  1. 2009. július 24. 11:414676.

    Én is mindenkinek boldog szüli- és névnapot kívánok! Jools, nektek meg boldog évfordulót!

    Tegnap nem volt aktív a picúrka csak délután, ma megint nagyon sokat mocorog. Köszi a szurkolást holnapra, majd jövök a beszámolóval, remélem csak jóval.

    A körömlakról én annyit tudok, hogy mikor a múltkor voltam meltartókat venni az egyik eladó csaj mondta, hogy nem lehet terhesség alatt csak színtelennel festeni a körmöt (vagyis nem ajánlott), mert állítólag ha elszíneződik a köröm, v. vmi fura jelenik meg rajta, az jelzi ha a babának vmi baja van. Hát, nem tudom. Én még soha nem hallottam ilyet. Nem hiszem, hogy ha bemegy a kórházba egy vajúdós anyuka, akkor majd azzal fognak foglalkozni, hogy ki van-e lakkozva a körme. V. nem tudom.

    Ti hallottatok már olyat, hogy a kórház nem adja ki a babát csak bizonyos feltételekkel?

    Kedden a bababoltban az eladó csaj azt mondta, hogy kérdezzem meg a kórházat, ogy miben engedi ki a babábákat. Mertr én nem akartam venni hordozót, csak autósülést, ő nem ajánlotta pici babának (erről mi a véleményetek?), és azt mondta a kórház csak mózesben v. hordozóban, v. autósülésben engedi csak ki a babát. És hogy a mútlkor volt bent nála egy anyuka, aki azt mondta, hogy a babáját nem akarták kiadni a kórházból, mert nem volt rajta sapi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. július 24. 11:384675.

    Sziasztok kismamák és kisbabák!

     

    Kriszta olyan jó neked, hogy ennyi programod van! De azért pihenj is közben, nehogy valami baj legyen!

     

    Jools jobbulást a lányodnak! És boldog házassági évfordulót!

    6., az már nem semmi! Nekünk a 2. lesz szeptemberben.

     

    Tmókus gyönyörű helyen voltatok!  

     

    Nekem olyan unalmasak a napjaim. Csak fekszem, meg alszom, néha bepakolok a mosógépbe, mosogatógépb, vasalok, takarítok aztán ennyi. Apa sosincs itthon! Szombaton volt nagy vihar és rengeteg tetőt tönkre tett, és azokat javítja. Már 2 este 1/2 10kor jött haza és 6kor ment is reggel. Csak éjjel látom. Olyan rossz! Meg mindenki dolgozik. Unatkozom. Igaz a mosókonyhát kellene rendebe tennem, de arra még rá kell szednem magam!

     

    További szép napot mindenkinek!

     

    Szabina

    24+5

     

    előzmény:
    Kisbébi (4672)
    2009-07-24  11:16
  3. 2009. július 24. 11:384674.

    Sziasztok Lányok,

     

    képzeljétek tegnap kitalálta a főnököm, hogy dolgozzak itthonról....  Na meg persze, nem kell túlzásba vinni meg ilyesmi... Pedig én már beleéltem magam, hogy nem fogok dolgozni. Abban maradtunk, h. hétfőn beszélünk... Hát most nem tudom mit csináljak!

    egyszerűen mondjam neki, hogy de hát nincs is már semmi kedvem dolgozni, meg hogy ha most megyek el akkor rám még a régi táppénz szabályok az érvényesek...

     

     

    *Jools*jobbulást a lányodnak. 

    Soma minden előzetes nélkül vasárnap hajnalban belázasodott, egész vasárnap nem is ment 38 fok alá a láza, aztán hétfőre már csak hőemelkedése volt, azóta meg semmi baja... Nem tudom mi lehetett, nem is voltunk így dokinál!

     

    szülés: Soma 11 nappal hamarabb jött, bár az NST aznap reggel még semmit sem mutatott, én erősködtem a dokinak hoyg nézzen már meg, mert bár ritkán de vannak enyhe fájásaim és a nyákdugó is elment. Tudom ez utóbbi nem jelent semmit. Erre megvizsgált és mondta hogy ajaj, töb mint 1 ujjnyira nyitva vagyok puha a méhszáj és itt ma tényleg szülünk.

    Amúgy a 4d szerint pontosan jött, 23 hetesen voltunk, az ápr 2-t hozott ki várható szülési dátumnak, és ápr 3án született a fiam. 

     

    Kisbébi aranyos a körmös story. 

    Barátnőm épp tegnap írt egy mailt, benne a lánya szülésének körülényeivel, ő is kiemelte, hogy amikor pakolt a körömlakkot azért eltette:)

    Anno kb 2 héttel a szülés előtt voltam pedikűrösnél, mondván utána már úgysem lesz időm, de a kórházban senkinek nem tűnt fel milyen szép körmeim vannak

    Ja és azért is kellett elmenni pedikűröshöz, mert már nem tudtam lehajolni a lábamhoz, a zoknit és a cipőt is nagyon szerencsétlenkedve tudtam  felvenni

     

    jumpl-ról van valami híretek?

     

    szép napot MIndenkinek

    ginga

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. július 24. 11:314673.

    Lányok!

     

    Pac figyelmébe ajánlom a következőt:

    Szent István kórházról beszámoló.

     

    Többen szültök a Szent Imrében, arról itt a beszámoló!

     

    Aki a Margit kórházban tervezi a szülést, annak itt a beszámoló!

     

    Én el szoktam olvasni, és a kommenteket is. Érdekesek szerintem.

     

    Kisbébi! Nagyon szépen köszi!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. július 24. 11:164672.

     

    Jools, köszi a részletes választ és a kedves gratulációkat!!!

     

    Nagyon-nagyon boldog házassági évfordulót Nektek!!!

    9 év, az nem semmi!

    Mi is 9. éve vagyunk együtt és a 6. házassági évfordulónk lesz majd májusban!

    Végre már hármasban!!!

    Nagy gratula Nektek és jó szórakozást, ünneplést a hétvégére!

    előzmény:
    *Jools* (4671)
    2009-07-24  10:53
  6. 2009. július 24. 10:534671.

    Sziasztok!

     

    Még itt vagyok.

     

    Voltunk dokinál, és kiderült, hogy nagyon csúnya Kinga torka. Antibiotikum.

     

    Nagyon szépen köszönjük a köszöntéseket!

     

    Kisbébi! Annyira jó fej férjed van!!!

    Minek mosdatnák le a körmöt? Nem azt nézik szülés közben, hanem az intim testtájad! Emiatt ne aggódj!

    Mikor jön a baba? Amikor ő készen áll a megszületésre. Ennyi. Már bizonyították, hogy a baba (nemétől függetlenül) elindít bizonyos hormonokat, és így kezdődik a szülés. Majd meglátod, hogy Lia mikor fog kibújni. Ismerek olyat, aki mindkét gyerekét pontosan a betöltött 37. héten szülte, de van olyan is, aki jóval tovább húzta, és muszáj volt indítani már. 2 héttel tovább volt bent. Aztán vannak a korababák, akik mindenfajta előzmény nélkül, egészséges terhességet megszakítva, egyszercsak kibújnak. Nincs rá magyarázat.

    Az én lányom péntekre volt kiírva, és azon a héten hétfőn született. Random.

     

    Te vagy a munka hőse, ez tuti! Ennyit menni, jönni, dolgozni, vásárolni.... Boldog szülinapot otthon mindenkinek, és anyudnak boldog névnapot!

     

    A mi házassági évfordulónk lesz. 6. lesz, de ez a templomi évforduló. A polgári korábban volt, az már 7,5 éve volt, és pont ma van 9 éve, hogy ismerjük egymást férjemmel. Hogy megy az idő. Én azt számolgattam, hogy 2 hónap, és hivatalosan bármikor szülhetek betöltött 37. hét után. Jaj nekem. De még annyi minden van, amit szerettem volna Simon előtt megcsinálni...

     

    Abbahagyom a rinyálást.

     

    Lányok! Akik nem olvasnak priviket sűrűn, de a topikot igen, azoknak üzenem, hogy vár rájuk egy fontos privi tőlem! Mielőbbi őszinte igen vagy nem választ szeretnék, hogy mielőbb megszülethessen a döntés!!!

     

    Mindenkinek

     

    Jools+Simon 25+5

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. július 24. 10:344670.

     

    Tmokus, hablaty, köszi, tehát semmit nem lehet előre tudni...

    Tmokus, nagyon szép helyen voltatok, igazi hangulatos, barátságos!

     

    Silver, nagyon boldog névnapot!!!

    Jools, Te Kingádnak is !

    előzmény:
    tmokus (4669)
    2009-07-24  10:00
  8. 2009. július 24. 10:004669.

    Sziasztok!

     

    Először is Silvernek és Jools Kingájának BOLDOG NÉVNAPOT !!!

     

    Kisbébi, úgy látom Te tartod a frontot.

     

    Majd jövök a beszámolóval is, csak most gyors reagálás a kérdésedre szülés ügyben. Én Alexszel szeptember 1-re voltam kiírva, elég sokat keményedett a hasam vele, a méhszájam is nyitva volt, pihiznem is kellett volna, de nem vittem túlzásba, így is szept. 2-án reggel született. Szóval Ő elég pontos gyerek .

     

    Aztán Nóra Lilivel okt. 30-ra voltam kiírva, Ő 24-én délelőtt született, 0 előjellel indult a szülés.

     

    Utána Anna Luca következett, akivel nov. 20. volt a céldátum és ugye semmit nem tudtam pihenni a pici Nóri mellett, baromi sokat keményedett a hasam, volt, hogy azt hittem hetekkel hamarabb, hogy na most mennünk kell, aztán nem lett semmi, az nst is 70%-os fájásokat mutatott, a méhszájam is nyitva volt, kb. 2 héttel a szülés előtt mondta is a dokim az nst láttán, hogy lehet, már éjszaka találkozunk. Abból nem lett semmi, mert a drágám csak 18-án éjszaka született meg. Meg is jegyezte a doki, hogy nem gondolta volna, hogy eddig húzom. Megjegyzem: én sem.

    Tesóm a nagyobbik lányát 6 nappal túlhordta, a kicsik 8 nappal a kiírt időpont előtt születtek (ők ikrek és lányok).

     

    Ebből a tapasztalat: nem lehet tudni előre semmit, még a gépek és a dokik sem tudják pontosítani , jönnek a gyerekek, amikor úgy érzik, hogy jönni kell.

     

     A lakkos ügyben nem tudok nyilatkozni, de tényleg, mintha hallottam volna vmit...

     

     

    pár kép ízelítőül a pihiről --->

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. július 24. 09:564668.
    Szerintem nem lehet megmondani hogy mikor születik a baba. Sem nst, sem más egyéb alapján. Annyira változó. Nekem lányom van és 2 héttel túlhordtam (mondjuk ha saját számítást nézem akkor csak 8 nappal), pedig már 1,5 hónappal előtte mondták hogy bármelyik nap szülhetek.
    előzmény:
    Kisbébi (4667)
    2009-07-24  09:18
  10. 2009. július 24. 09:184667.

     

    Jó reggelt Lányok!

     

    Végre péntek!!!

    És reggel a turiban indítottam, vettem egy fehér rugit meg 2 bodyt, mindezt 500 Ft-ért, és olyan, mintha új lenne mind.

     

    Sajnos férjem egész hétvégén dolgozik...

    Holnapanyuval meg nagyival megyünk ebédelni meg vásárolni, anyunak névnapja lesz.

    Vasárnap meg átválogatom otthon a babaruhákat, végre lesz rá időm, 5 zsák vár rám.

    Ma igyekszem lelépni bentről 3-kor, mert megyünk anyósékhoz, neki is, meg sógórnőmnek is szülinapja van.

     

    Effababa, remélem, hogy nem rosszabbodik a helyzet és nem kell befeküdnöd.

    Férjedet meg tessék befogni, segítsen sokat!

     

    Tmokus, örülök, hogy jól sikerült a pihi, várjuk majd a beszámolót!

     

    Jools, szép hétvégét, jó kikapcsolódást!

    Boldog házassági évfordulót! A Tietek lesz, hányadik?

     

    Nory, 4D után mindenképpen gyere a beszámolóval, nagyon várjuk a híreket!

     

    Lányok, megint el kell mesélnem egy storyt, hogy milyen drága férjem van nekem!!!

    Mondtam neki, hogy most jó, hogy megcsinálja a pedikűrös a lábamat szépen, míg dolgozom Pesten, de mi lesz majd az utolsó hónapban otthon, le se tudok hajolni.

    Erre megnyugtatott, hogy majd ő levágja a körmöm és ki is festi nekem, ne aggódjak!

    Ismer, hogy úgysem mennék be a kórházba ronda körmökkel!

    Mondjuk szerintem több lakk lesz a kezén meg a bőrömön, de a szándék a lényeg!

    Tényleg, lányok, egyik ismerősöm azt mondta, hogy le kell mosni a lakkot kórház előtt, mert ott úgyis lemosatják, igaz ez???

     

    Már nagyon hiányxzik a férjem, szerda reggel óta nem láttam, mert éjszakás volt, én meg anyunál bent maradtam Pesten.

    Jó lesz otthon!

     

    Lányok, nekem most megint rengeteget nőtt a hasam 2 nap alatt, már nem bírok rendesen lehajolni, mi lesz még?

    Néztétek, hogy egy hét múlva a 7. hónapba lépünk?

    Nagyon megy az idő!

     

    Korábban szült lányok, mi a tapasztalatotok, kb. mikor jöttek a lányok és a fiúk?

    Nekem a barátnőim között a legtöbb lányos anyuka 2-3 héttel előbb szült, de lehet, hogy ez csak véletlen, nem tudom mitől függ.

    Később a doki már tud majd pontosítani, a 30. hét után?

    Vagy majd az nst-knél?

     

    Pussz mindenkinek

    Kriszta§Lia 24+5

     

     

     

     

     

    előzmény:
    effababa (4665)
    2009-07-23  15:47
  11. 2009. július 23. 17:244666.

    Jools: Sajnálom hogy megint lázas a lányod. Olyan rosszak ezek a semmiből jött lázak. Én mindig ilyenkor tudok legjobban beparázni. Mert ha tudnám hogy piros a torka, begyulladt a füle stb. akkor ok, de így állandóan agyalok mi lehet. Nálunk is volt ilyen többször is, hálistennek eddig nem volt komoly gond.

     

    Hugyúti fertőzés tényleg lehet, legutóbb nálunk is az volt, de akár fülgyulladás is lehet (nem mindíg fáj).

     

    Nory: Én a barátnőméknél hasaltam el a lépcsőn, mikor a lányommal 32 hetes voltam. Hát kisebb földrengés volt és rendesen megijedtem.

    (ja és lefelés jövet, nem felfelé)

     

    Effababa: Remélem nem lesz gond és tényleg még feljebb kerül a lepény ahogy nő a méh. Megértem hogy félsz a befekvéstől. Mikor már van egy gyerek, főleg őt nehéz otthagyni. Mi is kezdjük szoktatni a lányomat hogy mással is elaludjon, mert eddig mindíg én voltem vele. Most anyával már egész jól elvan éjjel is ha felébred. (jobban mint az apjával) Most lesz a főpróba mert szombaton esküvőre megyünk, így anya fog altatni, meg hajnalig vigyázni rá. Remélem minden ok lesz.Meg sokat mondom neki, hogy ha jön a kistesó akkor anyának menni kell a doktorbácsihoz és nem is jöhet haza rögtön.

     

    Amúgy 27 hónapos a lánykám. A szobatisztasággal úgy voltunk hogy nem nagyon eröltettük. Volt hogy szólt akkor biliztünk már télen is, főleg este fürcsi előtt. Aztán két hete mikor bejött a nagy meleg akkor csupaszon volt szinte egész nap és mindíg szólt ha pisilni kellett. Ha bugyi volt rajta még 2-3x bement, aztán azt is megszokta. Mostmár csak a kakival van gond. Akkor is szól, de bilibe nem akar. Akkor pelust kér és abba kakil. 

     

    Aki még dolgozik annak sok kitartást

     

    Most lépek, mert Eszter kapott anyuméktól egy medencét és most kiabál hogy menjek nézzem meg hogy csúzdázik bele.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554970 (1)
    2009-02-27  10:05
  12. 2009. július 23. 15:474665.

    sziasztok!

    koszi a sok biztato szot, igyekszem pihenni csak a ferjem nem sokat szorgoskodik. es azert kell a haztartasban dolgozni, megha itthon is vagyunk. egyebkent nagyon jo itthon, annyira sajnalom, hogy nem vihetjuk magunkkal a hazat. amerikai konyhas nappalinak megvan az elonye, hogy belatni az egesz szintet, hatalmas ter, Zsombi imadja! elszurtuk, legalabb egy honapra kellett volna hazajonni, de hat dolgozni is kell vkinek. sebaj, ugyis suli van.

    Nory, visszaolvastalak, a te eseted sem egyszeru, bar az enyem meg annal is rosszabb, neztem rolna a neten kepet, pontosan hogy nez ki ilyenkor. de az fura volt, h a nogyogyasz amikor mutatta az uh felvetelt, nem tunt annyira lent de ezek szerint a reszlegesnel megis lentebb van. mar megnyugodtam egyebkent, mert rajottem, h az utolso harmad a huzosabb, veszelyesebb, persze most is vigyazni kell, de remelem semmi komplikacio nem lesz. meg az is meglehet, ha nincs valtozas en is befekhetek par het mulva a korhazba. nem mintha ez lenne a vagyam, plane h nincs ki a gyerekre vigyazzon du. arrol nem is beszelve, a szivem szakadna meg, ha nem lehetnek a fiammal. szoval remenykedunk h atveszeljuk. ehhez kepest az, h nem lehet szexelni sem, pitianer probelma, csak eppen egyre jobban vagyom ra  a tiltott gyumolcs  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. július 23. 15:394664.

    Sziasztok!

     

    Én is vagyok, tegnap délután jöttünk haza, végig is olvastam az összes hozzászólást (most örültem, hogy nem volt sok ). Majd jövök beszámolóval + képekkel is, most röviden csak annyi, hogy nagyon-nagyon szuper volt minden (az idő kivételével). Jó volt kiszakadni az itthoni "taposómalomból".

     

    Jools, írtam privit!

     

     tmokus és még mindig nevenincs Opika 24+2

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. július 23. 14:124663.

    Sziasztok!

     

    Itt vagyok én is, csak "kopasz tyúk" lettem.(Fodrász jól megkopasztott, és délután végre lesz tükör is a lakásban, hogy lássam végre magamat. Ugyanis több, mint egy hónapja itt lakunk, de nem volt tükör!)

     

     Köszönöm mindenkinek az aggódást Kinga nevében is, úgy tűnt, hogy ma reggel jól van, most meg ismét 38,5 a láza. Nem értem. De Zsemóka köszi a húgyuti fertőzés tippet, mindenképpen megkérdezem holnap.

     

    Silver! Köszi a névnapi köszöntést, és Téged se felejtsünk el megköszönteni!!! Nagyon boldog névnapot kívánunk!

     

    Kisbébi! Örülök, ha tetszett a film, és olyan jó olvasni, hogy ilyen jóban vagytok anyuddal, és meghallgat, meg moziba megy veled. (Itt egy picit irigykedem, ha megengeded!)

     

    Effababa! Nagyon vigyázz magatokra, sajnos ilyen lepénytapadás is előfordulhat, és én emlékszem, hogy múltkor írtad! Fiadnak meg jobbulást, nem lett semmi komoly baja, az a lényeg. De ilyenkor mennyire megrémül az ember....

     

    Hablaty! Lányod egy tündér!!! Az enyém nem mond semmi ilyesmit, de szobatiszta. :) (20 hónapos, pont 2 év lesz a két gyerek között)

     

    Szabina! Hogy mik vannak....vigyázz nagyon magatokra!!! A kép nagyon édes!!! Pihenj amennyit csak tudsz, a munka meg várhat!

     

    Csilluci! Cukor????????

     

    Nory! Szombatra megy a drukk! Kíváncsian várjuk a híreket!!! Elesni??? Vigyázz magadra! Senki nem is segített???

    Após!

    Én érzem és látom már nagyon régóta Simont, csak nem írtam róla Dzsuli miatt. Szegény annyira odavan/volt attól, hogy ő nem érzi, így szolidaritásból nem híreszteltem. De természetesen a "bugizás" hihetetlenül látszik, mindenhol dudorodik, és mivel abszolút nincs rajtam extra kiló, így még a legapróbb mozdulatai is kívűlről látszanak. Főleg a csuklás. Azt már próbáltam videóra venni, hát tök hihetetlen.

     Az, hogy kinek mekkora a hasa, annyira egyéni! Emiatt teljesen felesleges aggódni!!! Ribizlivel ismerünk egy csajt, aki 1 héttel idősebb nálunk, és alig látszik, sőt, talán meg sem mondtam volna róla, hogy babás. Mégis minden tökéletesen fejlődik benne, minden oké. Ne aggódj a pocakméreten, a végére úgyis akkora lesz, hogy meglepődsz!!!

     

    Lányok! Hétvégén egyáltalán nem leszek, diplomaosztóra megyünk Kinga keresztszüleihez, és utána egész hétvégén buli! Kinga-névnap, házassági évforduló!

    Legyen nagyon szép hétvégétek, mindenki érezze jól magát, vigyázzatok magatokra, és a babákra!!! Írjatok jó sokat, hogy hétfőn megint legyen mit szerkeszteni a táblázaton!

     

    Mindenkinek

     

    Jools+Simon 25+4

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. július 23. 12:164662.
    Igen, nekem meg a melső falon tapad. A doki szerint ez nem is lenne baj,mert teljesen egyén függő, de aztán ultrahangon látta, hogy nagyon lent van. De még így is azt mondta nincs baj, ne aggódjak. Jövő héten megyek hozzá, ha rendel. Mindjárt be is jelentkezek.
    előzmény:
    Zsemóka (4658)
    2009-07-23  09:49
  16. 2009. július 23. 11:504661.

     

    Silver, Neked is kijár a munka hőse cím!

     

    De aranyos a férjed, hogy a pocakvándorlás ennyire leköti.

    Jó dolog is figyelni ezeket a jeleket.

    előzmény:
    silverian (4660)
    2009-07-23  11:36
  17. 2009. július 23. 11:364660.

    Sziasztok Lanyok!

     

    Timeska en is ugy gondoltam, hogy reggel egy banan:)). De ha jol emlekszem ugy volt irva, hogy tilos. En is del elott eszek egyet majdnem minden nap. Nagyon sajnalom azokat, akiknek vasat kell enni, hallottam “hiret”… nincs az a rostmennyiseg, ami ki tudna robbantani az emberbol:((

     

    Orsi-sz lesz kep, csak meg kell talalnom. Megkapjatok az e-bayeset:)

     

    dhbetty volt kolbasz eves koncert utan a piacon papirtalcan mustarral zoldhajnalban?:)) En is ismertem az osszes hajnali utcaseprot varosszerte…

     

    sznemeth, ginga, effebaba pihenjetek sokat, veletek vagyunk! Olyan dolgokat irtok, hogy eszembe nem jutna, hogy ilyen esetek is elofordulhatnak terhessegnel. En csak azt kivanom mindenkinek, hogy a legnagyobb baja az legyen, hogy a baba a holyagjat rugdossa:))

     

    Csilluci a toletek hallott tortenetektol neha sokkot kapok, hogy lehet, hogy csak nem vettek eszre nalam… de aztan hatradolok es kapok ket nagy kellemes rugast es megnyugszok. Nalunk a diszno influenza a slager. Olyan hirek keringenek, hogy szerintem to hipohonder mar felkototte magat. Egyszer az mondjak nem kell bexarni, mert egy atlagos influenza tobb embert ol meg, csak eppen nem veszik eszre, mert nem jelentik, a masik helyen meg azt olvsod, hogy minden kismamit be akarnak oltani es osztol nem is mehetnek dolgozni, mert akkora lesz a fertozottseg. A hosegriado sem volt piskota, de a mostani kor email-ek viszik a palmat. “Ne menjunk zsufolt helyre – tobb, mint 8 millioan vannak Londonban, mossunk kezet gyakran, hasznaljuk a gelt is, hogy megakadalyozzuk a mikroorganizmusok terjedeset. Ha tusszogunk, kohogunk tegyunk a szank ele zsebkendot”. – azt hiszem mar ket evesen igy csinaltam, kulonben letortek a kezem.. es igy tovabb. “Belebeszelik az emberbe a gyereket”.

     

    Kisbebi az a rossz hir, hogy nem vagy egyedul a munka hose:(( en is nyomom meg oktoberig, ha ugye nem tiltanak ki a munkahelyemrol hamarabb az influenza miatt.

    Kisbebi na ezert hagytam en fel a konyvelessel, pedig ugy volt, hogy Anyusom utan en is konyvvizsgalo leszek… hogy en, meg az APEH es tarsai, no, thank you.

     

    hablaty tundibundi a kicsi lanyod!

     

    Jools kuldom az EROt a kislanyodnak es Neked is. Boldog Nevnapot a Kingaknak holnapra! En mar arkon bokron tul leszek, ezert kivanom ma. Parommal megyunk kirandulni a het vegen es meg imadkoznom is kell a jo idoert, mert ugy tunik 20 fok lesz esovel… gondoltam megnezzuk Bristolt es a tengerpartot.. no comment.

     

    Nory ez igen, hol lehet ilyen apost talalni?:)

    En is szinte mar non-stop erzem a rugdosast, mocorgast, de este fele nyugi van. Ekkor jon az esti program. Apa beszel pockonak, az meg vandorol jobbra, balra. Nem hittem abban, hogy a baba meg tudja kulonboztetni a hangokat, de ha en beszelek, nem mozog, ha Apa, na akkor megy a vandorlas. Nagy pecas a parom, de azt mondta, hogy a pockovandorlas sokkal erdekesebb, mint a hal figyeles a toban. Merem remelni.

     

    Tovabbi szep napot Kismamik es Kisbabak!

    silver & picilany 23+4

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. július 23. 10:054659.

    Közben azért igyekeztem az utolsó néhány hozzászólást is elolvasni és igyekszem reagálni is.

     

    Effababa: Hűűű, ez elég keményen hangzik. Hogyhogy ezt eddig nem látták? Akkor pihenj sokat, talán pár hét és ahogy nő a baba, feljebb húzódik a méhlepény és nem lesz semmi gond! Drukkolok!!!

     

    Kisbébi: De jó, hogy neked ilyen Anyukád van.... Látod, ő meg csak RÁD kíváncsi, és ez olyan jó. Jó turizást kívánok ma estére, remélem sok szép dologgal térsz majd haza.

     

    Ribizli: Ez a meleg tényleg nem egyszerű, nálunk mindenhol be van sötétítve és így is 30 fok van. Szegény lányomból vakond lesz a végén....

     

    Jools: Jobbulást a kislányodnak! Nálunk május közepén volt ugyanez Bogival, 38 fok alá egyszerűen nem tudtam levinni a lázát. Se hűtőfürdő, se lázcsillapító, se semmi nem használt.Ezen kívül semmi más tünete nem volt, csak rengeteget aludt.  Dokinéni jó alaposan megvizsgálta ( hála az égnek egy tünemény dokinénink van, aki nagyon érti a dolgát ) és egyből küldött minket vizeletmintával a laborba. Ott kiderült, hogy valamilyen hugyuti fertőzést kapott el Bogi, és 10 napon át antibiotikumot kapott rá. Szerencsére csak egy "kisebb" fertőzés volt, mert eleinte attól tartottunk, hgy vesemedence gyulladás. Előtte 1,5 héttel szintén lázas volt, de az 2 - 3 nap alatt rendbe jött neki, és utána 1 héttel jött elő neki ez a fertőzés.

     

    Picipanka: Minden elismerésem a tiéd, most aztán pihenj sokat!!

     

    Hablaty: Édes nagyon a lányod, mennyi idős? ( Bocsánat, ha már írtad... ) Mi most tanulgatjuk a szobatisztaságot, eddig nem sok sikerrel.... :S

     

    Na most első körben ennyire futotta tőlem....

     

    Vigyázzatok magatokra nagyon!!!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. július 23. 09:494658.

    Pedig én vagyok. ;) Köszi, hogy ilyen gyorsan válaszoltál.

    Erre a megtapadásra emlékszem...., illetve rémlik. Nekem azt mondták, hogy a hátsó falon van megtapadva a méhlepény, semmi olyat nem mondtak, hogy nagyon lent lenne.... Nekem az az érzésem, hogy az én kisfiam ( mert hogy fiú lesz - Barnabás ), talán már fejjel lefelé van a pocakomban, de hogy nem magzati pózban, hanem kézenállva, az is biztos... :)

    Egy nagyon jó barátnőm szerint pedig a fiam arccal kifelé néz, tehát méga  hátát is befelé görbíti, ezért nincs is nagy hasam. Na meg talán az is hozzájárul a dolgokhoz, hogy eddig éppen 2 kilót, ha összeszedtem..., Bogival meg ilyenkor meg már vagy 6 - 7 kilónál jártunk emlékeim szerint...

    Szóval biztosan sok tényezője van a has méretének. És az a vicces, hogy ha úgy fordul ( pláne estefelé ), akkor akkora vagyok, mint egy ház, van rendesen hasam is. Reggel felkelés után nem túl sok van, csak a kalimpálózást érzem belülről. :D Ez a szúrkálódás, fájdogálás ismerős. Hétfőn vásárolni voltunk, és kényelmes tempóban sétáltunk, mégis le kellett ülnöm, mert úgy elkezdett fájni a hasam, levert a víz, minden bajom lett hirtelen. Aztán pár perc múlva semmi bajom sem volt már. A képeket majd megnézem, köszi. :)

    Hát sajnos most tényleg nem könnyű, hogy ennyit van távol, de talán ez volt az utolsó ilyen útja, én nagyon remélem.... Ha mégsem, októbertől akkor sem megy többet, miattam / miattunk.

    Addig meg csak valahogy átvészeljük. :)

     

    előzmény:
    Nory1981 (4657)
    2009-07-23  09:31
  20. 2009. július 23. 09:314657.

    Szia Zsemóka! De jó, nem is tudtam,hogy te vagy Moncsicsi! Azt hittem csak Lindi van itt a weddingsről. :) Úgy örülök neked.

     

    Azt mondta a doki a 18 héten, hogy nagyon lent tapadt meg a pici, de szerencsére a méhszájat nem éri el. (Amadea megnyugtatott, hogy ha el is éri, nem kell aggódnom, csak akkor csak császárral szülhetek majd). Azzal nyugtatott, hogy még nem kell aggódnom, igaz veszélyeztetett terhes vagyok, csak akkor aggódjunk majd ha a 30. héten is így marad a helyzet, v. rosszabb lesz, de a méh növekedésével úgyis fel fog menni, csak állandóan feküdjek, ne szexeljünk, ne fussak, ne tornázzak és ne is nagyon mozogjag, tilos cipekedni meg ilyenek.

    Azt nem mondta, hogy menjek táppénzre, lehet, hogy neki egyértelű, hogy már nem dolgozom, én meg nem mondtam, hogymég dolgozom nem tudok pihenni. Úgyhogy szinte mindig talpon vagyok, délután alszom 1-2 órát meg este. Érzem is mindig nagyon lent a picimet, ahogy kitolja magát, és érdekes,mert reggelente meg teljesen a köldököm környékén szokta kinyomni magát v. mit csinál.

    Nekem pár napja van olyan, hogy néha pár percig fáj, v. szúr kicsit a petefészkem környéke, de aztán elmúlik. Meg néha azt érzem mintha meg akarna jönni, de csak nagyon enyhén, és pár másodpercig, ilyenkor mindig nagyon megijedek, de aztán gyorsan elmúlik. És igen, az én pocim sem 24 hetesnek felel meg szerintem, bár utánaolvastam, hogy ez egyénenként változó. Ha megnézed Olian hasát 7 hónaposan, és összehasonlítod Adél , v. Norka 9 hónapos pocijával nagyon durva a különbség. Úgyhogy én ezzel nyugtatom magam. Csak szar, hogy mindenki azzal csesztet, hogy pici a pocim. De az enyém sem olyan egész has, hanem csak olyan kis alul gömb. :) De nem is érdekel, csak legyen minden rendben a picúrral.

    Tényleg nem is emlékszem, hogy ti tudjátok-e már a nemét?

    Sajnálom, hogy a férjed ennyit van külföldön, nagyon rossz lehet így!

    előzmény:
    Zsemóka (4654)
    2009-07-23  09:05
  21. 2009. július 23. 09:284656.

     

    Jools, jobbulást a lányodnak!

    A film nagyon szuper volt, mindenkinek csak ajánlani tudom!

    Szórakoztató és ráadásul gyönyörű tájon játszódik!

    És kaptunk a jegy mellé limonádé kupont, na, az is isteni volt ebben a melegben.

    Utána még 11-ig beszélgettünk anyuval, végre vki, aki az én lelkemre volt kíváncsi.

    Meg is nyugodtam, hiába, ezt az anyák értik a legjobban!

     

    Effababa, pihenj nagyon sokat és akkor minden rendben lesz!

    És gyere néha, hogy tudjunk Rólad, próbálj ne idegeskedni, egyre nagyobb és erősebb a babó, nem lesz semmi gond, csak pihizz sokat!

     

    Nory, szép kis meglepetés, hát, most hozott pár jó pontot az apósod!

    Igazán kedves volt tőle!

    Neked is kitartás a munkához!!!

    Jó, hogy nem ütötted meg a pocid, ne nézzenek, segítsenek!!!

    Legalább odament vki?

    4D után meg tessék rögtön jönni beszámolni!!!

    Nagyon jól vásároltál!!!

    Jó, hogy ennyit mocorog a picúr, teljesen egészséges!

    Lia is nagyon sokat rugdos!

    Ahhoz meg kezdjél hozzászokni, hogy apa az isten!

    Lányod lesz, majd meglátod!

    Lia is már most szerelmes az apjába, ha telefonon beszélünk, mindig jelez a zsivány!

    Ma mi is megyünk anyuval este turiba!

     

    Ribizli, én is nehezen bírom a meleget, ezt tényleg napon nem lehet elviselni.

     

     

     

    Kriszta§Lia 24+4

     

    előzmény:
    *Jools* (4649)
    2009-07-22  17:02
  22. 2009. július 23. 09:094655.

    Hihi- ez privi akart lenni..., ahogy a mellékelt ábra is mutatja.

    Bocsi lányok, de vészes időhiányban szenvedek, így megint nem volt időm nyomon követni a hozzászólásokat...., de igyekszem pótolni.

     

    Remélem mindenki jól van, én nehezen viselem ezt a nagy meleget.

    Már 1 hete megint egyedül vagyunk Bogival, férjem külföldön, majd jövő hét végén jön haza....  Innen is az időhiány.

    Vigyázzatok magatokra nagyon és igyatok sokat!!!

     

    Üdvözlettel: Zsemóka ( 23 + 6 )

     

     

    előzmény:
    Zsemóka (4654)
    2009-07-23  09:05
  23. 2009. július 23. 09:054654.

    Szia Nory,

     

    Bocsi, hogy így priviben, de 1000 éve nem tudtam rendesen nyomon követni a topikot és mivel csak neked tudtam volna írni, így gondoltam egyszerűbb, ha privit írok.

    Olvastam, hogy ha "így marad az állapotod" akkor azonnal kórház.

    Ez mit jelent, mi a gond nálad? Mert sajnos a hasam nekem is eléggé lent van ( nem is úgy nézek ki, mint egy 24 hetes kismama ).

    Tegnap akartam dokihoz menni, de szeptemberig szabin van és legközelebb csak jövő kedden tudok menni egy másikhoz.

    Mondjuk amikor így ülök, mint most is a gép előtt, a bordám alatt érzem a rugdosódását. :) Ami pedig sokszor nagyon intenzív, így innen gondolom, hogy talán olyan nagy baj nem lehet. Viszont ott lent néha úgy el tud nyomni dolgokat, hogy úgy szúr az oldalam, mintha 2 km-t futottam volna... Nálad ilyen nincsen?

    Na most jól rádzúdítottam mindent, ezért bocsánat, de talán azonos a gondunk....

     

    További szép napot kívánok Neked!

     

    Üdvözlettel: Moncsicsi ( weddings ) - Zsemóka ( NLC )

    előzmény:
    Nory1981 (4653)
    2009-07-22  20:32
  24. 2009. július 22. 20:324653.

    Effababa, pihenj sokat, és bízzunk benne, hogy nem lesz gond. Bár, ha olyan nagy gond lenne, akkor a doki szerintem egyből kórházba küldött volna. Nekem azt mondta a doki, hogy ha így marad az állapotom azonnal kórház, de nem kell aggódni, mert nincs olyan nagy gond.

    Én is pont ettől félek, hogy még lejjebb ment a picúrkám.

     

    Az előző hozzászólásomban elfelejtettem írni, hogy én is nagyon sokszor érzem már a kisbabámat. És egyre jobban. Néha már akkorákat rúg, hogy szinte fáj is.

     

    Csodálkoztam azon, hogy még alig van itt vki, akinek látszik is a rúgás. Azt hittem mindenkinek már rég látszik. Nekem már legalább 5 hete simán látszik, és egyre jobban. Néha annyira megemelkedik a pólóm, hogy csak lesünk.

    Lehet, hogy azért mert lent van. Nem tudom.

    Meg néha olyan torz formát vesz fel a hasam, hogy az már durva. Tisztára el van deformálódva kb. 20 mp-ig.

    Ja és 2-3 napja már nem hagy aludni sem. Eddig csak ha hason v. hanyatt feküdtem (mondjuk hason már rég nem bírok), de pár napja már ha oldalt vagyok akkor is. De nagyon nagyokat rúg. És napközben is állandóan mozog. De olyan jó, úgy szeretem, tök jó, hogy jelez, hogy jól van. És ha az apja ráteszi a pocakomra a kezét, sokszor megnyugszik. Bezzeg rám már nem reagál.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. július 22. 18:354652.

    sziasztok csajok!

     

    nem tudom, ti hogy vagytok vele, de engem ez a hőség totál kinyír....

     

    Panka, szuper, hogy túl vagy a vizsgálaton, meg hogy a babó is ilyen jól viselte, igazi kis hős!!

     

    Jools, nagyon sajnálom Kingát, remélem holnapra kutya baja se lesz. egy barátunk épp a minap ajánlotta, h megadja az csemetéjük háziorvosának elérhetőségét, mert nagyon jó fej, és homeopata is (vagy hogy kell mondani:)), majd átküldöm, ha megtudom. A mozit meg támogatom, én is nagyon mennék!!

     

    mindenkinek, aki még dolgozik, ünnepélyesen átadományozom a munka hőse címét, én tuti becsavarodnék, ha még melóznom kellene....

    így is olyan sokszor keményedik be a pocakom, hogy az valami rettenet. viszont a Babóka szinte folyamatosan kepeszt, mocorog, ténykedik.

     

    mindenkinek Ribizli&Rados 25+2

    előzmény:
    Nory1981 (4651)
    2009-07-22  18:10

Címlap

top