Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009. Novemberi babák

Torolt_felhasznalo_554970
Torolt_felhasznalo_554970
Létrehozva: 2009. február 27. 10:05

Sziasztok.

tavaj ilyenkor nagyban Lh teszteztem hogy a vetélésem után nehogy babás maradjak. Erre meg itt mosolyog ezerrel a kicsi lányom aki hála nem halgatott a sok okos orvosra és jönni akart. 

Nektek nyitom ezt a topikot kedves leendő anyukák, akik mostanság kezdenek el tesztelgetni és majd novemberben átélni a világ leszebb legcsodálatosabb érzését, élményét!!!

Anyukának lenni!!!

Gyertek bártan és osszátok meg az érzéseiteket mint ahogy mi tettük egy évvel ezelőtt.

  1. 2009. július 22. 18:104651.

    Sziasztok!

     

    Én is csak gyorsan írok egy kicsit, mert most tényleg nagyon eltűnt mindenki.

     

    Jumpl, kitartást neked, sokat gondolok rád (is), és úgy irigyellek, hogy milyen jó lesz neked, 3-szorosan leszel boldog nemsokára. Na, azért reméljük még vagy 10 hétig nem. :)

     

    Jools, sajnálom a kezed, remélem azért nem szenvedsz miatta túl sokat. A kislányod meg remélem hamar meggyógyul! Szegénykém, biztos rosszul érzi magát!

     

    Panka, örülök, hogy szerencsésen túl vagy rajta, és hogy minden ok! Annyira durva, pont ma olvastam, hogy tűszúrásnál hogyan viselkedik már egy 24 hetes picúr is. És pont azt írták amit te! Hihetetlen, hogy még milyen picik és már mindent éreznek!

     

    Kisbébi, remélem jól fogjátok magatokat érezni! Elhiszem,hogy kivagy már lelkileg. Még én is dolgozom ugye, de annyira nincs kedvem. De tök jó már csak 2 hét, aztán megyek megint haza, mert jön haza 3 hétre a bátyám. Most is olyan jó volt otthon! És ha ott lesz bátyám, még jobb lesz.

    Sokat cicáztam. :)

    Képzeljétek csak tegnap este jöttünk vissza Pestre, mert apósom még szombaton szólt, hogy elromlott a wc. Nem értettük miért. Aztán tegnap jövünk be a lakásba, és már fönt volt az új padlólap! Ez volt a meglepije! Nem semmi! És a festést meg a parkettázást majd úgy akarja, ha hazamegyek augusztusban, hogy ne szívjam a mérget, meg ugye jó nagy rendetlenség lesz, még azt sem tudjuk hogy tudunk majd aludni, és hogy akkor én ne legyek itt mert ártalmas a babának és nekem.

    Azért nem jöhettünk szombaton, mert még akkor is csinálták a padlólapot, meg a wc-t is tényleg szét kellett szedni. Azt csak ma csinálták meg.

     

    Hablaty, annyira édes a kislányod! Majd elolvadtam, mikor olvastam milyen kis édes!

     

    Azt el is felejtettem a múltkor írni, hogy munkából hazafele menet (kb. 2 hete) figyeltem a villamost, hogy jön-e, és a Kosztolányin jól elestem. Olyan égő volt. Vmi mélyedés volt a járdán és beleléptem. Szerencsére orral előre estem, de a tenyeremre. Mindenki engem nézett. Pont jó sokan voltak. Gondolom nem sűrűn látni pocakos anyukát elterülni a földön. De nem ütöttem meg a pocim.

     

    Mindenkinek gratula, akik már tudják a babóka nemét. Mi ugye szombaton megyünk 11-re 4 D-re, majd tessék drukkolni. :)

     

    Jumpl, nagyon szép nagy már a pocid! Csini vagy nagyon!

    És Betty, a te pocid is szépen gömbölyödik már. Az enyém sehol sincs a tietekhez képest. :(

     

    Most így hirtelen nem is tudom miket írtatok még, bocs, hogy nem tudok mindenre reagálni.

     

    Ja igen, Jumpl kérdezted azt hiszem te, v. Boroci,  hú már nem is tudom , hogy miért csak most mondtuk el anyósomnak, hogy terhes vagyok. A férjem szülei ugye elváltak már v. 25 éve, és Zsolti csak évente 3-4 alkalommal jár haza. Telefonon meg nem illik ilyet elmondani. 12. hétig senkinek sem akartuk elmondani, csak az én szűk családomnak, és azóta nem találkoztunk anyósommal, csak most.

     

    Voltam ma turiban és vettem 5 újszülöttnek való bodyt, 4 nagyobb bodyt, 1 kisgatyót, 3 pólót, 4 rugit, 2 hosszú ujjú bodyt 3000 Ft-ért! Tökre örültem neki. Mikor a múltkor voltam nem volt semmi normális cucc. Most meg...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. július 22. 18:104650.

    Sziasztok!

    itt vagyok csajok, csak kozben hazautaztunk Magyarorszagra, meg elotte tortent egy-ket dolog ami miatt nem jottem. es nem is tudom irtam-e mar rola, vagy csak akartam es nem kuldtem el.

    voltunk a mult heten hetfon nogyogyasznal es kiderult, hogy a mehlepeny elegge lent tapadt meg. eddig nem tudom miert nem latta, akkor voltam 21 hetes. no szex meg no sport. aztan megnezettuk egy magyar nogyogyasszal is, amit a doki a kiskonyvembe irt es kiderult, h ez nem eleg, teljesen elolfekvo a mehlepeny, tehat nem csak reszlegesen, hanem a legrosszabb verzio. ezek utan elegge megijedtunk, az orvos nem remisztgetett, pedig ebbol eleg nagy baj lehet, verzes, veteles, koraszules. igy csak csaszarmetszessel hozhato vilagra a gyerek. persze elofordulhat, h a meh novekedesevel feljebb kerul, ebben remenykedunk. azota igyekszem kimelni magam, de az utra is kellett keszulni, a ferjem meg nem az a szuperman, aki mindent megcsinal helyettem, hiaba igyekszik.

    mindennek a tetejebe meg a fiam hanyatt esett es ugy beverte a fejet a dohanyzoasztalba, hogy szetnyilt rajta a bor, elegge ijeszto volt, de nem lett komolyabb baja.

    szoval roviden ennyi minden tortent, kedden megyunk itt is egy orvoshoz hatha van vmi plusz amit tud ajanlani ilyenkor. szedem a magneB6-ot az elevit mellett, bar ezt nem mondta a nemet orvos, de Zsombival is vegig szedtem 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. július 22. 17:024649.

    Majd ne felejtsd el holnap megírni, hogy milyen volt! Ilyen film való nekem is!! :) Juj, most tényleg annyira elkapott a moziba-mennék-kedv!!! (De nem tehetem, az alább részletezett okok miatt...)

     

    Panka! Tényleg jó, hogy túl vagy rajta, és pihenj sokat!!!!

     

    Azt szerettem volna még írni, hogy tegnap este óta megint baromi lázas a lányom. Csak lázas, nincs más baja. Pont egy hónapja volt ugyanez a baja. Nem értem. Hűtőfürdő, mindenfajta lázcsillapító, most meg alszik. Ha meggyógyul, elviszem kivizsgálásra. No meg úgy néz ki a költözés miatt muszáj gyerekdokit váltani, amit nagyon sajnálok, de abban bízom, hogy ebből a gyerekdokiból is ki tudom majd sajtolni a beutalókat kivizsgálásokra.

     

    Mindenkinek további szép estét!

     

    előzmény:
    Kisbébi (4648)
    2009-07-22  16:52
  4. 2009. július 22. 16:524648.

     

    Jools, Nászajánlatot nézzük meg, vígjáték, az kell most nekem!

     

    Picipanka, örülök, hogy túl vagy rajta, azért pihenj!

    előzmény:
    *Jools* (4646)
    2009-07-22  16:30
  5. 2009. július 22. 16:364647.

    Sziasztok

     

    Gyors bekukk, aztán visszafekszem. Minden ok volt a magzati boholy biopszián. Nem fájt, csak marha kellemetlen volt.

     Picikémet végig néztem ,annyira megilyedt, mikor a nagy tű bement a placentába, hogy behúzta a karjait, de 1 perc után elkezdte rugdosni a placentát a doki rá is szólt:-) Ferenczy főorvos csinálta a beavatkozást nagyon korrekt orvos, de az egész kórház ilyen szuper!

     

    Majd visszaolvasok holnap, mert apa zavar vissza a "vackomra".

     

    Puszi mindenkinek!!!!!

     

    Panka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554970 (1)
    2009-02-27  10:05
  6. 2009. július 22. 16:304646.

    Szia!

     

    Én itt vagyok, csak a tesco-s pontokkal üzleteltem épp!

     

    Örülök, ha jobb a kedved, és este mentek moziba anyuddal! Mit néztek??? ÚÚÚÚgy mennék én is!!!!! Kár, hogy olyan messze van Bp.! DE!!! Itt van Ribizli, majd jól megbeszéljük, hogy elmegyünk moziba együtt!

     

    Ez az apeh...

     

    Mindenkinek további szép napot!

    előzmény:
    Kisbébi (4645)
    2009-07-22  15:38
  7. 2009. július 22. 15:384645.

     

    Sehol senki? Itt vagyok nagy magányomban!

     

    Szerencsére az apeh ügy megoldódott, ők voltak a hülyék, a kp.-ból elfelejtették tbányára átküldeni, ott meg rajtam keresték.

    Szóval a kp.-ban megvan, így minden ok.

     

    Kicsit jobb a hangulatom, várom az esti mozit.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. július 22. 15:104644.

    Sziasztok!

     

    Lányom még durmol, kaja a sütőben úgyhogy talán van öt percem.

     

    Nagyjából végigfutottam az utóbbi 30-40 hozzászólást, de sajnos esélytelen hogy rendesen elolvassam, úgyhogy elnézést hogy nem reagálok külön-külön.

     

    Elnézést, már nem emlékszek ki írta hogy uh. szerint gon van a lábacskákkal. Remélem kiderül hogy minden ok. Annyi mindent kinőnek még és később tornával a gondok 99%-a orvosolható.

     

    Azért jumpl-nak külön drukk és minden egyéb. Hősisesen viseli a fekvést és a kórházat. Jajj csajok tudom hogy a picúrokért mindent, de azért kemény lehet. Hálistennek nálunk nincs gond, és nem is igazán tudom kímélni magam, mert Eszter leköti minden percemet. Csoda hogy most is elaudt. Mostanában hanyagolja a déli avást.

     

    De dicsekszek is egy kicsit, mert két hete nincs pelus csak éjszakára meg hosszú kocsiútra. Imádom a lányomat. Egyik napról a másikra elhagytuk a pelust és azóta egyser volt baleset, de az is úgy hogy nem tolta le a bugyit eléggé és lepisilte. (MErt persze csak egyedül lehet pisilni, anya nem segíthet.

     

    Azt hittem elájulok mikor egyedül felmászott a vécére, pisilt, kitörölte aztán felöltözött és közölte " Eszter ügyes! Nincs pelus, pelus nem! Bugyika van!"

     

    Jaj ne mellesleg az is édes, mikor áll mellettem a WC-nél nagydolog közben aztán tépi nekem a papírt, tapsol és megdícsér hogy "Ava ügyes"

     

    Bocsi! mostmár befejezem a WC sztorikat.

     

    Picúrrol még mindíg nem tudjuk hogy fiú-e vagy lány, de aug. 12-én megyünk 4D-re, akkor hátha.

     

    Közben Eszter felébredt. Most itt fekszik az ölemben.

     

    Csak még annyi, hogy szerintem nem kell annyira félni a méhszáj rövidülésétől. Nálam eszterrel a 30. héten már fél ujjnyira nyitva volt, a 33. héttől 2 ujjnyira, úgyhogy mindenki tutira vette hogy koraszülés lesz, de 2 héttel tulhordtam. Vajudásnál nem rossz az ha kevesebbet kell ott szenvedni. Ja és nálam mindez 0 fájással vagy keményedéssel nyílt 2 ujjnyit, és nem okozott semmi gondot.

     

     

    előzmény:
    Kisbébi (4637)
    2009-07-21  15:42
  9. 2009. július 22. 10:264643.

     

    Szabina, nagyon édesek a képek!

    Munkát egyre nehezebben bírom, tegnap egész este bőgtem.

    Férjem kérdezte, mi a baj, mondom, hogy most úgy sok minden, besokalltam.

    Munka, meleg, felelősség. Plusz tegnap 3 ismerősöm is nekem lelkizett, de az én lelkem egyiket se érdekelte, eléggé lefáradtam így estére....

    De majd feltöltődök, megyek ma moziba este anyuval.

    Plusz még ráadásként reggel jött egy levél az apeh-től, hogy nem kaptak adóbevallást, azaz a cégem nem adta le.

    Majd felrobbanok, a könyvelőnk meg semmit nem tud, használhatatlan.

    Szóval szép napokat élek.

    De legalább pedikürösnél voltam reggel, a lábam szép!

    Ginga, aranyos vagy, köszönöm, jól esik a bíztatásod!!!

    Csilluci, Neked is!

     

     

    Kriszta§Lia 24+3

     

    előzmény:
    sznémeth (4639)
    2009-07-21  19:16
  10. 2009. július 21. 21:584642.

    valaki nem PP Pliko babakocsit keresett?

    Ezt találtam, ennyiért nagyon jó árban van (mózessel hordozóval)! ha valakit érdekel!

     

    http://teszvesz.hu/item693758731_ujszeru_peg_perego_p liko_p3_szett.html

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. július 21. 21:404641.

    Megpróbálom befejezni a délutánit, látom közben remekül sikerült a tördelésem. 

     

    timeska: nagy pocakról várjuk a képet Valaki szárnyaljon már túl, legalábbis a múltkor készültek rólam fürdőruhás képek és majdnem sokkot kaptam.  Két virsli, rajta egy görögdinnye, meg két sárgadinnye.. Nem tudom mi lesz még itt novemberig, tényleg akkora leszek, mint egy elefánt...

    Oldalt köszi, megnéztem, hasznos, bár remélem nem lesz rá szükségem, hamarosan kiderül.

     

    dhbetty: csini vagy, na az enyém pocak is hasonló méretű már, kezdem megint azt érezni, hogy nem férek el a megszokott helyeken. 

     

    Emlékszem mikor szülés előtt egy héttel voltam és vendégeink jöttek. Vendégpapucsot akartam nekik keresni a cipősszekrényben (van egy nagyobb szekrény egy kis helyiségben). Kínomban már csak röhögni tudtam, szóltam a páromnak, hogy jöjjön már, mert még beférek ugyan, de a szekrényajtót kinyitni már nem tudom. 

     

    sznémeth: sajnálom, hogy kórházban voltál!! Pihenjél otthon Te is!

    A miómával mit csinálnak ha esetleg nem múlik el? Reméljük azért nem lesz ilyen, nekem ciszta volt első terhességnél, és felszívódtak terhesség végére.

    Kisfiad nagyon édes, hogy kapaszkodik. 

     

    Kisbébi: ne izgulj, hogy mostanában nem látott doki, ha nincs probléma nem is kell. Persze jobb a biztosat tudni, de tényleg ne izgulj emiatt. Egyik ismerősöm sztks terhesgondozásra járt és ott aztán pláne nem kellett gyakran menni, összesen talán 5x volt uh-n. Bár Ginga ha jól emlékszem korábban Te is oda jártál, vagy nem?

    Munka hőse kitüntetést megkapod! 

     

    Jelen pillanatban nem tudnám elképzelni, hogy dolgozok.. Első terhességnél okt. végére vártam a babát és aug. elején abbahagytam a munkát, nem is terveztem tovább.. Addig is átépítés meg felújítás volt nálunk, úgyhogy volt mit csinálni, nem unatkoztam.. És tényleg kell a pihenés. Azt vettem észre már nagy pocakkal, hogy a takarítás is egyre lassabban ment. Korábban egy délelőtt lement az egész ház nagytakarítsa, akkor meg naponta haladtam amennyi erőm volt.

     

    Ginga: azért Te is megérdemled a munka hősét, ha olyan sokáig dolgoztál. 

    Most meg csak jobb lesz már otthon a nyugiban, már amennyire lehet nyugis az ember már meglévő gyermek mellett. 

     

    Többiek merre jártok?

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. július 21. 21:074640.

    Kisbébi ne aggódj a méhnyak/méhszáj miatt. Olyan gyorsan azért nem rövidül, viszont nekem már legutóbb is rövid volt, 1 hónap alatt nem változott, csak annyi hogy hozzájött a teljes munkaundor!

    De akár mehettem volna még dolgozni is.....

    Annyit azért mondott a dokinő, h. ne hajtsam túl magam és próbáljak meg néha pihenni isDe pl. uszodába simán mehetek (rá is kérdeztem)

     

    És igen, Te vagy/leszel a munka hőse. 

    Somával 34 hetes koromig dolgoztam, és a 38 héten született, de most nem lett volna kedvem ilyen sokáig dolgozni. 

    De már neked sincs sok!!!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. július 21. 19:164639.

    Sziasztok!

     

    Teszek fel képet a mi kicsi fiunkról. Jajj, annyira rossz, hogy még nincs neve. Apával le kellene ülni már beszélni róla. 

     

    Ma jó sokat aludtam, olyan jó volt. Sokkal jobb, mint dolgozni!

     

    Kisbébi nem tudom, te hogy bírod még. Én hamar megszoktam itthon. 

     

    Jumpl örülök, hogy jól vagy! Kitartás! Tudom ,milyen kórházban és együttérzek veled! Én már csak szülni szeretnék visszamenni!

     

    Ginga jó, hogy már nem dolgozol! Biztos ami biztos!

     

    Jools jobbulást a kezedhez! Azt hittem, már jobb!

     

    Jók legyetek, ne dolgozzatok sokat!

    Vigyázzatok megetokra és a babákra!

     

    Szabina

    24+2

    előzmény:
    Kisbébi (4638)
    2009-07-21  15:46
  14. 2009. július 21. 15:464638.

     

    Csilluci, megy a drukk a holnapi cukorra!

    Örülök, hogy már jobban vagytok, egyetek aztán rendesen, hogy pótoljátok a kalóriákat.

     

    Igen, én tartom a frontot.

    Lányok, dolgozik még rajtam kívül vki? Vagy én leszek a munka hőse?

    előzmény:
    csilluci (4636)
    2009-07-21  15:40
  15. 2009. július 21. 15:424637.

     

    Ginga, jó lesz Neked otthon, ne is bánd a melót!

    Igen, busszal sok, 1 óra plusz még városon belül.

    Kocsival nem vészes, 35 perc körül.

    Mi imádunk ott lakni, ez bőven megéri, hidd el!

     

    Lányok, én is végig azon parázok, mi van, ha rövidül a méhnyakam vagy méhszájam és nem is tudok róla....

    Dokinál nem voltam 7 hete és még több, mint 2 hétig nem is megyek, majd csak akkor tudja megnézni.

    Szerintetek feleslegesen parázok? Ne foglalkozzak ezzel?

    előzmény:
    Ginga (4635)
    2009-07-21  15:17
  16. 2009. július 21. 15:404636.

    Sziasztok Lányok!

     

    Megint később sikerült jönnöm, mint terveztem, de ettől a fránya hasmenéstől nem sikerült olyan gyorsan megszabadulni mint terveztem. Csütörtökön írtam, hogy a szerda volt a csúcspont, hát inkább a csütörtök és vasárnap-hétfőre múlt el az egész. Kislányom most próbálja bepótolni a múlt hetet, úgyhogy szerencsére eszik rendesen, rá is fér, mert fogyott majdnem fél kilót, ami ilyen kis súlynál azért nem kevés.

    Hát senkinek nem kívánom ezt a hetet, szerencsére korábban még nem volt ilyen, és remélem nem is lesz, mert ez brutál. 

     

    Még mindenki el van tűnve? Látom Kisbébi, leginkább Te tartod a frontot. 

     

    Gyorsan olvasom az elmúlt 1-2 napot és arra reagálok:

     

    ribizli: cukros vérvételt nálunk 24-28. hét között bármikor lehet. A holnapi az én napom, jaj nekem.. Pont ebben a melegben szét fog durranni a fejem teljesen éhesen.

     

    Kisbébi: nagyon jól vetted a kisrucikat, a kis rózsaszín cicás kollekció nekünk is megvan csak rugiban. Nagyon szerettem őket, mert könnyen kezelhető, elől végig patentos, jó anyag, szerintem veszek belőle majd most is.

    Pocak fájdogál, többet, mint első terhességnél. Néha kifejezetten szúrkáló érzésem van.. A medencém az meg már külön történet, szóval fáj, no..  

     

    Orsi: aranyos a bébid, na és a ruhácskák, ezek aztán a szuper szerzemények. Nagyon csinos lesz a hölgyemény. 

     

    timeska: Barnusod is aranyos, na és a nagy kukac.  Egyik ismerősünk kisfiának is szó szerint nagyobb a kukac, mint más kisfiúknak, hmmm.. elgondolkodtató. 

     

    Bocs csajok, nem tudom befejezni, rohannom kell.

     

    23+5 

     

     

     

     

     

     

     

    Jumpl: nagyon nagyon szorítunk Neked!! Várjuk a jelentkezésedet, hogy telnek a napjaid? 

     

    Picipanka: gyere, amint tudsz beszámolni!!! Reméljünk minden rendben lesz, nem is lehet másképp!!!

     

    halkovicse: nem kell kórházba feküdni ezzel az eredménnyel, hanem az értéktől függően, egy meghatározott számú diétát tartani.. Azt hiszem van 160-180-200 CH-s, ez arra vonatkozik, hogy ennyit ehetsz egy nap és naponta 5-6x kell étkezni. De az illetékesek majd úgyis bővebben felvilágosítanak.

     

    silverian: mindig jót mosolygok a történeteiden.. Angliában aztán tényleg nem izgatják magukat túlságosan. Szívrohamban biztosan nem fognak meghalni. Igazából nem tudom, hogy ez a verzió a jobb, vagy a másik véglet, ami itthon van. Csináltatnak ezer féle vizsgálatot, csak hogy a kismama még jobban izgulhasson minden apróság miatt.

     

    Jools: sajnálom a kezedet, remélem azért valamennyire elviselhető. Gyógyvirág:   

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. július 21. 15:174635.

    Sziasztok LÁnyok,

     

    remélem mindenki jól van!!!!

     

    Tegnap voltam nődokinál, és kiírtak táppénzre. Az ok, C:2000, szóval rövid a méhszájam. Bár ez önmagában még nem olyan nagy gond,de NO munkakedvvel párosulva kiadós ok a táppénzre! Szóval már én sem megyek dolgozni:) 

     

    Ja és tegnap ért véget a bölcsisznet, erre vasárnap belázasodott Soma. Szerencsére egyébb baja nem volt, tegnapra már csak hőemelkedése volt, így ma már ment bölcsibe!

    Látni kellett volna azt az örömteli arcot,amikor bement a csoportba! Szerintem nagyon hiányzott már neki!!!!!

     

    Kisbébi ilyen sokat kell utaznod? Tudom Gyermelyről jársz be, de ez a 4 óra nagyon sok!!! Emelett már semmire sem marad az embernek ideje! 

    Ezért is vannak kételyeim a Bp-ről való kiköltözéssel kapcsolatban!

    Pedig én is menekülnék....

     

    sznémeth pihenj sokat, és vigyázz magatokra!

     

    dhbetty nagyon aranyos a pocakod....

     

    Na most mennem kell,szétpakoltam a lakást "nagytakarítás" címstóval, és ideje lenne összepakolni mindent....

     

    szép napot Mindenkinek

    ginga

    21+3

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. július 21. 09:304634.

     

    Szabina, örülök, hogy jobban vagy!

    Pihenj sokat, az biztosan segít!

    Várjuk a képeket is!

    előzmény:
    sznémeth (4632)
    2009-07-21  09:12
  19. 2009. július 21. 09:294633.

     

    Jó reggelt Lányok!

     

    Picipanka, Neked is kitartás a diétához, csak pár hónap!

     

    Orsi, én is egyre inkább érzem, hogy szülők leszünk!

    Tegnap az egyik barátnőm mondta, hogy "hamarosan megszületik a kislányod, milyen jó!", úgy meghatódtam!

    Magamnak nem vettem semmit, csak Liának...

    Nekem mostanában a gyomrom érzékenyebb, de kezdem azt hinni, hogy a sok zöldség, yoghurt miatt, lehet néha nem ártana egy kis szénhidrát is....

    Nagyon édes ez a kép, igazi kislányos!

    Rucik is tündériek!

     

    Timeska, gratula a teraszhoz meg a festéshez, ügyik vagytok!

    Jót nevettem a fütyis storyn!

    Na, megint bőgök, olyan szépen leírtad, hogy a minifőnökért mindent be kell vállalni!

    Nagyon édes a kép!!!

    Betty, nagyon szép név a Lili!

    Igen, én is érzem, hogy néha lassítanom kell, ez a napi 4 óra utazás meg 8 óra meló kicsit sok, de hétvégén igyekszem pihizni.

    Szép a pocid!

     

    Nálunk minden ok, Lia sokat rugdos!

    Semmi kedvem melózni...

     

     

    Kriszta§Lia 24+2

     

    előzmény:
    Picipanka (4625)
    2009-07-20  17:15
  20. 2009. július 21. 09:124632.

    Sziasztok lányok!

     

    Újra vagyok! Sajnos kórházban voltam. Elég magas volt a vérnyomásom és bekeményedett a hasam. A keménykedés oka mióma.

    Hát tök kész voltam amikor megtudtam, de azt mondták, ez nem baj, felszívódhat is szülésig, de ott is maradhat az sem baj. 

    A vérnyomás nagyobb gond volt. De már beállították.  Már minden oké. De dolgozni már nem megyek! Ennek örülök is.

     

    Amúgy voltam 4D-n. Majd csatolok képet is. 

     

    Most lesz időm visszaolvasni. Sokat írtatok? 1 hetet kell olvasnom. 

     

    Remélem mindenki jól van!

     

    Szabina

    24+2

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. július 20. 21:204631.

    Sziasztok!

     

    Kisbébi!

    Nekem mostanában nagyon gyakran fáj a pocakom, bár amióta rendszeresen szedem a magnéziumot kicsit javult.

    Voltam dokinál is, azt mondta minden oké, lassítsak. De néha tényleg nagyon bekeményedik és pillanatokon belül. 

    Nagyon aranyosak a kisrucik, Orsi a Tieid is, na és jók az uh felvételek.

    Az én 19 hónapos lánykám után Lili mindent örököl, nem hiszem, hogy vennem kell sok mindent. Pankának persze igen, mert nő mint a gomba. :)

    Nameg neki kell új ágy és egy testvérkocsi is.

     

    Boroci, nagyon édes a kisrokker.

     

    Nem azért mondtam ám a bulit, mert nekem olyan nagyon hiányozna, csak néha jó nosztalgiázni és persze hazudnék ha azt mondanám, h nem elmennék egy-kettőre, már csak a kiváncsiság miatt is, hogy hogyan bírom. Mert anno még akkor kezdtünk belelendülni amikor Db-ben hajnalban már a Piac utcát takarították. Na most tuti éjfélkor már ásítoznék.

     

    Megpróbálok egy pocakképet. 

     

    Betty&Lili 24+6

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_505645
    Torolt_felhasznalo_505645
    2009. július 20. 18:024630.

    Nagyon cukik:))

     

    A kicsijány is, meg a gárdróbja is!:)

     

    Milyen nevek vannak versenyben?

    előzmény:
    Orsi-sz (4627)
    2009-07-20  17:31
  23. Torolt_felhasznalo_505645
    Torolt_felhasznalo_505645
    2009. július 20. 17:584629.

    Több képet nem enged, mert túl nagy...úgyhogy a hasamra még várnotok kell:)) (Megpróbálom átméretezni, de hát látjátok már az nlc szerint is túl nagy...hehe:))))

     

    Cukros témában: sajna nálunk majdnem az egész család cukorbeteg (hálistennek én nem!), úgyhogy nagyjából tisztában vagyunk azzal, hogy mit és mit nem...

     

    Sajna Silver, a banán a nagyon nem kategória...konkrétan tömény cukor:(( Max. reggel és és mondjuk az egyik étkezés helyett lehet enni (1-et)...

     

    Van egy hasznos oldal, csak nem tudom belinkelni, de ideírom:

     

    www.macosz.hu

     

    Itt megtalálható tápanyag-táblázat alapján szépen össze lehet állítani, hogy mit lehet és mit nem.

     

    Egyébként a legfontosabb a "sűrűn keveset" elv betartása (a keveset nem a mennyiségre utal, hanem a szénhidrátra:)). Na és az, hogy "jó" cukrokat együnk (a finomított dolgokból készült akármi nem jó..fehér liszt, finomított cukor stb.)

     

    Mindenkinek kitartást a diétához!! (Egyébként- szolidárisan - én is tartom majdnem - csak nem annyira szigorúan ...De: napi min. 5x eszek, szénhidrát inkább csak 15:00-ig utána fehérje dúsabb ételek+zöldség+alacsony ch-jú gyümi, és sok-sok ivás.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_505645
    Torolt_felhasznalo_505645
    2009. július 20. 17:444628.

    Sziasztok Kismamik!:))

     

    Ezer éve nem írtam semmit, de azért néha próbáltam legalább olvasgatni, hogy kivel mi van...

    Közben építettünk egy szép teraszt meg egy kocsibeállót, meg kész van a festés is...szóval nem unatkoztunk.

    Azért ne haragudjatok!!!!

     

    Azt látom, hogy mindenki alapvetően rendben van, hála Istennek...Jumpl a hősünk, már csak a 3 kilájlány miatt is, de a kórházban töltött szuris/infúziós/fekvős napok(hetek:() miatt egyértelműen kiérdemli a HŐSINA címet! Nagyon szurkolok nektek, és a pocid csodaszép...majd meglátod mindjárt az enyémet, amiben csak 1 baba van és átértékeled a "kerekedik a pocakom" kitételed:))))))))))))

     

    Voltunk mi is 4D-n, mindjárt megmutatom nektek Barnust. Nagyon vicces volt..néni mindent szépen végig mutogatott, egyszer csak rámutat egy jól látható fehér foltra, hogy "Na és ez a kis fütyije"...majd "Nem is olyan KICSII!!"..És itt  jelentőségteljesen oldalra fordult és ránézett a páromra:)))) Majd megszakadtunk a röhögéstől, olyan kis őszinte érdeklődéssel nézte a férjem..:))

     

    Szerencsére rendben lettek az eredményeim (a cukor is:)), a vérnyomim is jó, így ez a hónapban viszonylag csendesen telhet orvosilag (végre...).

    Picipanka, láttam, hogy mész amniora, szorítok neked is!! (Én voltam chronion boholy mintavételen...nem a vizsgálat a szörnyű, hanem az amíg vársz az eredményre...De meglátod minden rendben lesz!)

     

    A diétások rettenetesen sajnálom, nem is azért mert annyira nehezen tartható lenne (bár nyilván ha MUSZ akkor rögtön sokkal nehezebb), hanem mert a terhességben pont az a jó, hogy mindenre jó kifogás, hogy "Terhes vagyok!"...Veszek még egy sütit..naná, terhes vagyok:) Enyém a legkényelmesebb szék..naná, terhes vagyok:)) Jaj, elfelejtettem...naná terhes vagyok...:)) Szóval mindenki másnak lehet ezt mondani, de a minifőnöknek nem. Őérte mindent be kell vállalni.

     

    Én vérszegény vagyok (gondolom nem vagyok ezzel egyedül) így vasat kell szednem. Rám a vas olyan hatással van, hogy nem székrekedésem lesz tőle, hanem teljesen eltűnik a teljes ingerenciám is...napokig eszembe sem jut a WC...amitől persze irtózatosan rosszul vagyok. Így a vas párban jár a Guttalac cseppekkel, amik viszont Isten adományai (közvetlenül a sztreccs nadrág és a mosógép után következik:)) Persze a vasat csak olyankor lehet bevenni, amikor mást nem így hajnalban pl. csak azért felkelek, hogy 5-kor bevehessem..és este is mindig a legjobb pillanatot kell vele kivárni..Na nekem ez a rendszeres gyógyszer szedés nem nehezen megy...Mindig majdnem elfelejtem ("Terhes vagyok":)))

     

    Timka & Barni 24+5

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. július 20. 17:314627.

    Silver én is hasonlóan érzek, kezdem elhinni, hogy tényleg szülők leszünk és hogy telik az idő!!! :)

     

    ribizli a 26. héten megyek cukros löttyre, ha jól tudom a 26. és 28. között szokták kérni a dokik.

     

    Kisbébi  szépeket vettél! És magadnak, siker?

    Hasam néha fáj, illetve kemény lesz, de akkor ha olyan hülyeségeket csinálok mint tegnap is, kevés evés, sok mászkálás, kikészülés. Gondolom ez egyfajta figyelmeztetés... 

     

    boroci jó ez a fotó is, igazi kisördög lehet!

     

    Jumpl jelentkezz minél sűrűbben! Halászlé fini volt? :)

     

    halkovicse miért kellene befeküdnöd a cukor miatt? Szerintem nem is olyan magas!

     

    silverian örülj, hogy kimaradsz ezekből a felesleges vizsgálatokból, szerintem te jársz jobban!  Hintóról tennél fel képet?

     

    Jools semmi megoldás a tenyeredre? Köszi a táblafrissítésemet!

     

    Tartozok még a benetton rucikkal, íme. Valamint egy fotó a kispuncisról. Név ügyben még mindig nem jutottunk előre, de legalább már van egy listánk, ahol is tööb név is tetszik mindkettőnknek. Ma apa késő éjjelig melózik, kedden folytatjuk, csak kellene vmi név a kiscsajszinak. Igaz, még mindig úgy érzem, hogy ha majd meglátom jön az igazi ihlet :) Ne reménykedjek, igaz? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top