Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Angliába indulóknak

Szippancs
Létrehozva: 2009. február 22. 14:08

Akik úgy tervezik, hogy az Egyesült Királyságban próbálnak szerencsét (sok ilyen topik nyílik mostanában is), azoknak bemásolok valamit, amit a Londoni Magyar Nagykövetség honlapján találtam.

 

"A nemzetközi gazdasági válság az Egyesült Királyságot a többi európai uniós országnál is súlyosabban érinti. Jelenleg drasztikusan csökken a betölthető állások száma, és a munkanélküliek száma az európai átlaghoz képest kétszer olyan gyorsan emelkedik. 2008 januárja óta egy év alatt 350 ezer fővel nőtt a nyilvántartott munkanélküliek száma; 2009. február közepén 1,97 millió munkanélkülit tartottak számon. A sajtó nap mint nap közli az egymást követő vállalati leépítéseket, ami nagyobb cégek esetében több ezer ember elbocsátását jelenti egyik napról a másikra. A gazdasági válság nem kíméli az építőipart sem. A rövid- és középtávú gazdasági kilátások borúlátóak, a brit gazdaság recessziója folytatódik: a következő negyedévre a bruttó nemzeti össztermék 4 %-os csökkenése várható a brit központi bank szerint.

Ebben a helyzetben a brit munkapiacra újonnan belépők esélyei rendkívül beszűkültek. Az utóbbi hónapokban a nagykövetséghez eljutó állampolgári jelzések is arról tanúskodnak, hogy sok munkavállaló veszíti el biztosnak tűnő állását, a munkakeresés céljából érkezők nem találnak munkát.

Mindezek alapján a nagykövetség úgy látja, hogy a helyszíni munkakeresés esélyei szinte megszűntek. Ahogy arra máshol is nyomatékosan felhívjuk a figyelmet, már a munkakeresés időszaka alatt a magyar állampolgár az Egyesült Királyságban saját és családja fenntartásáról gondoskodni köteles. Rendkívüli körültekintést, alapos előkészületeket javasolunk mindazoknak, akik a jelenlegi súlyos gazdasági helyzet ellenére munkavállalási szándékkal az Egyesült Királyságba kívánnak jönni.

A munkaerő-piaci feszültségek a külföldi munkavállalókat különösen nehéz helyzetbe hozhatják. Sajnos egyre több magyar állampolgár találja magát olyan helyzetben, hogy a brit munkáltató az aláírt szerződés ellenére sem hajlandó kifizetni a teljes fizetést, vagy más módon szegi meg a korábbi megállapodást. Ilyen és hasonló esetekben a Nagykövetségnek nincs módja a magyar állampolgárok ügyében eljárni; a brit munkaügyi tanácsadó szervezet (ACAS – www.acas.org.uk, tel: 08457 47 47 47) vagy a Citizens Advice Bureau (www.adviceguide.org.uk) ingyenes tanácsadó szolgálat tud munkajogi kérdésekben felvilágosítással szolgálni."

 

http://www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/UK/hu/ Konzuliinfo/nagykovetseg_figyelmeztetes_munkav.htm
  1. 2009. február 22. 16:2151.
    előzmény:
    hullám74 (50)
    2009-02-22  16:07
  2. 2009. február 22. 16:0750.

    úúúú ezt még olvasni is szörnyű

     

    Sajna egy hülyét a hülyeségétől nem lehet megvédeni.

     

    Én amikor középsulis voltam volt divat a babysitterkedés, de már kezdtekben csalások voltak, összekötve prostitucióval. Média hangoztatta, hgoy figyeljen oda mindenki.Nem szabad mindenek beugrani. És még hány de hány lány kiment csak úgy a bizonytalanra, mit sem törödve a hírekkel, mondván őket ilyen nem érheti.

     

    Aztán valakinek bejött valakinek nem. És utóbbiak nagy nagy árat fizettek a butaságuknak.

     

     

    előzmény:
    mariett8 (45)
    2009-02-22  15:44
  3. 2009. február 22. 16:0649.

    Igen, én is találtam néhány embert, barátot, akik sokat segítettek. Köszönet nekik. Neked is Szilvi!

     

     

    előzmény:
    mariett8 (48)
    2009-02-22  16:03
  4. 2009. február 22. 16:0348.

    jó mondjuk az is igaz, hogy amikor én mentem és kértem segítséget egy fórumon, hát.......komolyan rámtámadtak, aztán meg volt olyan aki megvédett(természetesen olyanok is voltak akik "munkát" "szállást" adtak volna) aztán a végén mindneki egymásnak esett.Viszont megismerkedtem 3 nővel, akik rengeteget segítettek, úgy, hogy mindent leírtak.Milyen papír kell, hol igényeljem, mire figyeljek stb...A Mai napig nagyon hálás vagyok nekik, sokat köszönhetek nekik!

     Viszont akiken eleve látszik, hogy reménytelen eset(például nem tud az adott nyelven)azt megértem, ha lebeszélitek, csak sajnos őket a tapasztalataim szerint nem lehet.

    előzmény:
    Szippancs (46)
    2009-02-22  15:53
  5. 2009. február 22. 15:5747.
    Egyszer volt egy magyar munkatársnőm, szóltam a főnöknek, hogy hátha felveszi, na mindegy, a lényeg, hogy felvették, de én szégyelltem magam helyette, mert hiába tettem meg mindent, hogy beilleszkedjen, tanulja a nyelvet, meg sem bírt nyikkanni, nem értette mit mondtak neki. Írtam neki minimum 2 oldalnyi (írógép-papíron) kifejezést, szavakat angolul, mellette magyar fordítással, hogy tanulja. Ja, ő is férje után jött ki NÉGY gyerekkel. Abból csak egyet sikerült iskolába beadni. Na mindegy, kb. 4hónap szenvedéssel, és a nyelv nem tanulásával, csak annyi pénzzel tértek haza, amennyiből otthon el lehetett lenni, míg találtak ,vagy nem találtak állást Magyarországon.
    előzmény:
    mariett8 (45)
    2009-02-22  15:44
  6. 2009. február 22. 15:5346.
    Az a baj, hogy az otthoniak azt hiszik, hogy csak hülyeségből mondjuk, hogy nehéz itt is. Ezért is indítottam a topikot.
    előzmény:
    mariett8 (45)
    2009-02-22  15:44
  7. 2009. február 22. 15:4445.
    hát sajnos igen:(Amikor én voltam spanyolországban (nyelvet tanultam nyelviskolában) én is találkoztam magyar családokkal pici gyerekekkel, akik nyelvtudás nélkül kijöttek...volt egy család akik négy gyerekkel jöttek ki egy kispolskival, már ausztriában elköltötték az összes spórolt pénzüket mert lerobbant a kocsi, de mégsem fordultak vissza, hanem kijöttek és volt egy idő amikor koldulásból éltek.Azóta nem tudom mi lett velük.Meg számtalan ilyen esettel találkoztam és annyira szörnyű.Tényleg tenni kéne valamit...
    előzmény:
    hullám74 (40)
    2009-02-22  15:32
  8. 2009. február 22. 15:3944.
    biztos a magyar fizetésekhez kiemelkedő, csak az ottani árakról elfelejtkeznek:)
    előzmény:
    Szippancs (43)
    2009-02-22  15:34
  9. 2009. február 22. 15:3443.
    Megmosolyogtató a kiemelkedő fizetés, majd minimálbért ajánl.
    előzmény:
    mariett8 (34)
    2009-02-22  15:25
  10. 2009. február 22. 15:3442.
    Tudom:(De szerintem ezekre a hirdetésekre 90%ban elkeseredett, inkább vidéki, műveletlenebb emberek jelentkeznek.MErt ők tényleg elhiszik, hogy van ilyen....és ez ellen valamit tenni kéne, mert ezek a hirdetések kifejezetten ezekre az emberekre vannak ráálva, belőlük élnek.ÉS ezek csak mai hirdetések...
    előzmény:
    silviHemel (36)
    2009-02-22  15:28
  11. 2009. február 22. 15:3441.

    ja ás mindezekkel együtt boldog voltam, mikor egy hotelben syobassyonyi majd bárpultosórecepciós állást kaptam

     

    tehát nem hiszem, hogy kolbászból van a kerítés, vagy hanyatt esnek a diplomámtól, vagy a gyakorlatomtól

    előzmény:
    eperleves (37)
    2009-02-22  15:29
  12. 2009. február 22. 15:3240.

    ó ilyen hírdetésekkel tele a nett, az újáságok, a fele kamu , beugratás- már egy csomó műsor foglalkozott a falsh nem létező cégekkel, meg a mégis fizess be egy kis pénzt, meg ha már kint vagy bocs de adj még pénzt erre arra, és szépen otthagynak, az ember meg nyelvtudás nélkül nagyot szop kint...napló foglalkozott talán a holland gipszkartonozókkal, a spanyol paradicsomszedéssel stb ....de ha gondolod indulj neki és majd mesélj

     

    Ez olyan fajsúlyú mint az expresszben pesten munkalehetőség 200.- 250 nettó, küldj válaszborítékot.

    Aztán van olyan hülye aki ráharap.

    előzmény:
    mariett8 (34)
    2009-02-22  15:25
  13. 2009. február 22. 15:3139.

    Az jo, ha van tapasztalatod.  Viszont tenyleg nehez most, sajnos. Legalabbis annak biztosan, aki most keszul ide.

    előzmény:
    eperleves (37)
    2009-02-22  15:29
  14. 2009. február 22. 15:3138.
    Azért mondom, ha csak nyelvtanulás céljából jönne, akkor hajrá. Persze a fizetés is gondolom csökkenne.
    előzmény:
    silviHemel (30)
    2009-02-22  15:21
  15. 2009. február 22. 15:2937.
    4év angol nyelvű tapasztalat egy piacvezető ír cégnél amit még fel tudok mutatni a diplomám mellett  csak mi nem költözhetünk akárhova H2B munkája miatt, mindegy bonyolult. abban a térségben, ahova tudnánk költözni, még 2 éve úszkálhattam a munkalehetőségekben ott most semmi. ennyi. credit crunch és recession
    előzmény:
    tulipan23 (26)
    2009-02-22  15:18
  16. 2009. február 22. 15:2836.

    Mi hülyeség , "Anglia, magas fizetés, szaktudás nélkül" ,vagy valami ilyesmi a címe az utolsó hírdetésnek, amit bemásoltál.

     

    Okos ember az ilyet már tovább sem olvassa ilyen gazdasági helyzet mellett, nem hogy még jelentkezzen is. Mindig mindenre van vevő, még akkor is, ha nem nagy számban.

     

    előzmény:
    mariett8 (34)
    2009-02-22  15:25
  17. 2009. február 22. 15:2635.
    Ja, ez így van. Mondjuk részben diplomától is függ. Én is örülök, ha jövőre, mikor kínkeservesen sikerül lediplomáznom, hogy majd kapok én is valami jó gyakornoki állást, ahonnan majd feljebb kerülhetek a 3 év gyakornoki idő után. Pedig itteni egyetemre járok.
    előzmény:
    tulipan23 (26)
    2009-02-22  15:18
  18. 2009. február 22. 15:2534.

    Gyere velem Angliába!

    50-es férfi angliai munkavállaláshoz társat keres. Ha már eleged van az ITTHONI NAGY SEMMIBŐL, a munkaközvetítők átvágásaiból, akkor induljunk el együtt munkát keresni. Ha itthon ülünk, és várjuk a csodát, elnyomorodunk. ADJUNK EGY ESÉLYT MAGUNKNAK! Ha kitartó vagy és elszánt, találunk munkát, mert kint van munka, csak meg kell keresni! Van egy új terepjáróm, bárhova eljutunk, tudunk közlekedni. Nem leszünk „bebetonozva” Londonba vagy Manchesterbe vagy bárhová.A többi csak rajtunk múlik!
    Ha nem jössz, egyedül megyek. De ketten biztonságosabb, olcsóbb!
    Március első hetében indulok. Ne tétovázz, mert lehet, hogy ez az utolsó lehetőséged!


     

    KÜLFÖLDI MUNKÁKRA KERESÜNK JELENTKEZŐKET!!! Különböző EURÓPAI országokban(Ausztria * Norvégia * Spanyolország * Olaszország * Írország * Anglia * Svédország * Görögország * Finnország) segítünk Önnek elhelyezkedni, akár szak- és nyelvtudás nélkül is.Aki viszont szeretne szakmájában elhelyezkedni, vagy a nyelvet is jól beszéli, nem gond, erre is találunk megoldást. E-mailben kérje le ingyenes tájékoztatónkat.

     

    Munkalehetőség Londonban kiemelkedő fizetéssel, bejelentve!
    Takarítás, mosogatás, konyhai kisegítés, szállodai takarítás, szakács, pincér, londíner. Szállás megoldott.
    Minimálbér: 5.75 GBP/óra
    Jelentkezés és információ:

     

    Azonnali közvetlen külföldi munkalehetőségek az Európai Unióban Szak-, betanított és segédmunkák. (Anglia, Ausztia, Németország, Svájc, Írország)
    Érd: Hétfő - Péntek 9 - 12-ig.

     

    FOLYAMATOS ANGLIAI MUNKÁKRA KERESÜNK JELENTKEZŐKET. CSOMAGOLÁS, SZALAG MUNKA, BETANÍTOTT MUNKA STB....

     

    Spanyol országba munkaeröt keresünk a következö szakokra.Festöt,kömüvest,burko lót,parkettást,gipsz kartonost,ács,asztalos,lift szerelöt,légtechnikásokat,vill any szerelöt,viz gáz szerelöt,esztergájost,autó szerelöt,fenyezöt,takaritót,ko csi mosót,szelektiv hulladék gyüjtöt,konyhai kisegitöt,bejáro nöket,segéd munkásokat.Ha az alap követelményeknek meg felel,gyors ki jutás.Elöre pénzt fizetni nem kell.Kiemelt fizetések 380000fttöl -850000igbeosztástól függöen.Elözetes telefonos egyesztetés szükséges az alap adatok közlésére.0690******* csak 300ftegy perc.Hivjon bizalommal.

     

     

     Anglia, Magas Kereset!!! NINCS közvetítői díj!!!

    ANGLIÁBA keresünk hölgyek személyében bentlakásos gondozókat. Ingyenesen közvetítünk és semmilyen egyéb rejtett díjunk NINCS.
    - Heti 360-500 Angol Font fizetés. (kb Havi 400.000E Ft nettó)
    -Szállás és teljes ellátás (amit keres mind megtudja spórolni)
    - Akár 16 hét minimális időtartamtól is.
    - Ingyenes, telefonos nyelvi felmérés pár perc alatt.
    - Nálunk nincs nyelvvizsga lehetőség, ha beszéli az Angolt tudunk segíteni, ha nem beszéli, sajnos nem. Minden cégnél hasonlóak a követelmények a nyelvtudással kapcsolatban, angol emberekhez keresünk gondozókat, tehát kell beszélni a nyelvet (azok a cégek hazudnak, ahol azt állítják, hogy nyelvtudás nem szükséges).
    EÜ-s végzettség nem követelmény a cég betanítja a munkára. Jelentkezési határidő NINCS. Nálunk bármikor jelentkezhet, folyamatosan van munkalehetőség.

    előzmény:
    Szippancs (1)
    2009-02-22  14:08
  19. 2009. február 22. 15:2533.

    Igen, tudom. Igy mukodik sajnos. De hat az embernek ugye muszaj elkezdenie valahol, ugyhogy amikor en kijottem elegge szar munkam volt kezdetnek. Ennek 4 es fel eve. Aztan szepen lassan jutottam el oda, ahol most vagyok.

    Csak sokan azt gondoljak otthon, hogy diplomaval majd nem a gyarban fognak csomagolni eleinte, hanem rogton csucs allasuk lesz. Persze vannak kivetelek, mert azok mindig vannak, de azert altalaban mindenki lent kezdi, ha van diploma, ha nincs.  

    előzmény:
    Szippancs (29)
    2009-02-22  15:21
  20. 2009. február 22. 15:2432.
    Hihi, ez jó volt. "szeretett HO
    előzmény:
    Szippancs (25)
    2009-02-22  15:17
  21. 2009. február 22. 15:2331.

    tök jó ötlet ez a topic, és sajna ez nemcsak angliára érvényes manapság

     

    Épp tegnap inditott egy anya hogy ők most lelépnénének kis hazánkból mert nem tudják már fizetni a hitelüket...alig nyelvtudással, férjestül , gyerekestül. Remélem olvassa majd ezt a topicot, mert hajmeresztő így neki indulni a világnak pláne egy iskolás kisgyerekkel.

    előzmény:
    Szippancs (1)
    2009-02-22  14:08
  22. 2009. február 22. 15:2130.

    Lehet, hogy még mindig "sokan" vannak, akik megengedhetik maguknak, hogy aupairt tartsanak, DE ez nem egyenlő azzal, hogy nem csökkent eme családok száma.... Főleg, ha abból indulunk ki, hogy romlik az emberek anyagi helyzete, és sokan még a házukat is elveszítik, nem bírják fizetni a háztörlesztést, stb.

     

    Persze aupairkedni ki lehet jönni ettől függetlenül, biztosan bőven van még így is család, akik közül lehet válogatni.

    előzmény:
    Alyozs (21)
    2009-02-22  15:09
  23. 2009. február 22. 15:2129.
    Ja igen, ezt szerettem. Regisztrálni akartam egy ügynökségnél, de elhajtottak, mert nincs munkatapasztalatom. Jó fejek. Hogyan lenne, amikor épphogycsak elkezdtem munkát keresni? Na mindegy.
    előzmény:
    tulipan23 (26)
    2009-02-22  15:18
  24. 2009. február 22. 15:1928.
    Olyan sztorit olvastam a neten, hogy a csaj kint van Angliában, már 6.5 hónapos terhes és még mindig semmilyen UH-on, vérvételen nem volt, mert kukkot nem dumál angolul és semmit nem ért semmiből. Állítólag kétszer regisztrált a körzeti dokinál, amit kétlek, és mindkétszer 1hónappal később kellett volna visszamennie stb... Szerintem inkább arról lehet szó, hogy semmit nem ért, egy szót nem beszél ,és akkor nem is érti, hogy mikor milyen vizsgálatokra kellene mennie ,stb.... De ennek ellenére nem nagyon akart hazamenni Mo-ra, pedig mindenki azt tanácsolta neki, hogy húzzon haza. De van olyan, aki még terhesen a saját és babája létét is kockáztassa, mint hogy megvegyen egy repjegyet, hogy otthon szüljön....
    előzmény:
    inmélius (20)
    2009-02-22  14:58
  25. 2009. február 22. 15:1927.

    Persze hogy jó. Főleg, ha csak nyelvet akarsz tanulni.

    Én is au pair voltam több, mint 1 évig. De nekem nem állt szándékomban hazamenni. Most jól megnehezítettem a helyzetemet egyéb dologgal is, de a sok rossz után csak jó jöhet.

    előzmény:
    Alyozs (24)
    2009-02-22  15:16

Címlap

top