Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sebhely-para

enigma.
Létrehozva: 2009. február 20. 14:54

Hétfőn megyek anyajegyet leszedetni az Aesthetica központba, és nagyon be vagyok sz@rva....

Félek hogy megbánom a dolgot. Nem egészségügyi oka van, nem burjáznik, rákosodik vagy ilyesmi, csak mivel akkora mint egy ellapított borsó, már nagyon zavar....

Sokan megjegyezték már,hogy jobb lenne ha leszedetném, főleg ugyebár nyaranta a strandon....

De ott telt be igazán a pohár, mikor az esküvői kiállításon ruhapróba alatt még az öltöztetőnőtől is azt kellett hallgatnom, hogy hogy fog ez kinézni a menyasszonyi ruhámból kilátszó vállamon? (Hátul, jobb oldalt, a lapocka felett.) Már nem azért, de egy sebhely jobb lesz?

Nyugtassatok meg hogy nem lesz durva a sebhely! Szikével szedik le, nem lézerrel, mert azt modták az ekkoráknak már gyökere van, és a lézer nem szűnetetné meg teljesen.

Plasztikai sebész csinálja mad, mégis rettegek, hülyére parázom magam azon hogy csúnya lesz a végeredmény és nagyon meg fogom bánni.

Megcsináltatom mindenképp, hiszen ha már be mertem jelentkezni az azt jelenti, hogy akarom hogy levegyék, de jólesne néhány pozitív kicsengésű anyajegyes sztorit olvasni!

(Rémtörténetekkel és "nemisakarodigazán"-okkal kímélkjetek!)

 

para-enigma.

  1. 2009. május 1. 12:3483.
    Negatív a szövettanom!!! Yuppííííííííí!! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. Április 22. 22:4782.

    Szia!

    Örülök hogy megértettük egymást

     

     

     /Jajj, ne is mondd ezt a tömegközlekedést. A napokban a villamoson egy bácsi a tenyerébe fújta az orrát, utána pedig jelzett hogy le akar szállni....  

    ....ilyen "élmények" miatt van az, hogy ha megérkezem az úticélomra vagy hazaérek, cipőlevétel után mindig első a kézmosás./

     

    Na minden szépet és jót, legfőképp jó egészséget neked - hogy témánál maradjak.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526509 (81)
    2009-04-21  23:26
  3. Torolt_felhasznalo_526509
    Torolt_felhasznalo_526509
    2009. Április 21. 23:2681.

    kedves Enigma!

    Az igazat megvalva, nem igen tudok mit mondani leveledre. Csak azt:igazad van.....

    a pánikkeltés dolgot kicsit félre értettem,de így már (hogy elmagyaráztad) értem!

    Hozzátenném én is ragtapaszt teszek a sebeimre,amint meglátom....de itt a lényeg:akkor ,amikor meglátom.... volt nagyon sok olyan helyzet,amikor csak (akár órákkal) késöbb vettem észre,hogy van rajtam vérző seb.... eléggé száraz a kezem pl..... meg sportsérülés.....stb... És hát utazom tömegközlekedésen.....és kerülök kapcsolatba emberekkel....

    azt is bevallanám,hogy mióta elolvastam eme cikket(cikkeket) egyszerűen hatással van rám, és lehet hogy "túlparázom",de azis lehet,hogy eddig nem fordítottam ezekre a dolgokra elég figyelmet...... ennyi.....meg egy annnyi...

    még valami: egyszer mindenki "megjelenik a semmiből"...ti is/te is egyszercsak megjelentél a semmiből,vagy nem???? :-)

    de a legfontosabb,köszönöm válaszod!!

    tisztelettel és üdvözlettel

    sippi

    előzmény:
    enigma. (80)
    2009-04-20  12:18
  4. 2009. Április 20. 12:1880.

    Szia!

     

    Lehet hogy ez a mondat félreérthető volt, de nem úgy értettem, hogy maga a cikk alkalmas pánikkeltésre.

     

    Úgy gondolom, hogy ebben a topikban alkalmas a cikk pánikkeltésre.... az anyajegylevétellel kapcsolatban.

     

     

    Követve leveled formáját /ha stílusát nem is/, válasz a gondolataidra:

     

    1. Igen, van ok a hepatitissel kapcsolatban félelemre, és óvintézkedések megtételére - DE pánikra nincs ok.

     

    2. Igen, van ok aggodalomra, és egyetérek azzal, hogy szükség van tájékoztatásra.

     

    3. Nem pánikkeltés a cikk célja. DE az már eléggé pánikkeltés-szerű számomra, hogy ebben a topikban, a semmiből felbukkanva belinkeli valaki nekünk. Aki a linket betette, ennyit írt felvezetésnek: "azt hiszem erősen kötődik a fórumtémához". Ennyi erővel be kellene linkelni az összes olyan topikba, ami az egészség témakörön belül található, és szó van benne nyílt sebekről, sérüléről, ne adj'Isten szülésről.... tehát minden olyan topikban ott kellene lennie ahol "vér folyik"....

     

    4. Nem tudom más hogy van vele, de ha nekem beszakadna a körömágyam, én ragtapaszt raknék rá amint lehet, mert szerintem sem nem esztétikus látvány, sem nem egészséges dolog még a legkisebb nyílt sebet sem fedetlenül hagyni. Szóval nekem nem az az első gondolatom, hogy azért vigyázzak a sérüléseimre, mert hepatitist kaphatok.

     

     

    Struccpolitikát nem folytatok, de nem is leszek hipochonder.

     

    Nem szándékoztam belemászni senkinek sem a lelkivilágába, nekem egyszerűen ez a véleményem. Ha neked más, én tiszteletben tartom.

     

    Minden jót!

    enigma.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526509 (79)
    2009-04-19  23:21
  5. Torolt_felhasznalo_526509
    Torolt_felhasznalo_526509
    2009. Április 19. 23:2179.

    kedves enigma!

     

    "pánikkeltésre alkalmas ez a cikk"

    elnézésedet kérem, de elég rendesen megütötte a fülemet ez a (szerintem) hanyag és kicsit strucccpolitikát követő mondatod....

    pánik???? 1: szerintem igenis van ok a "pánikra",mivel  a hepatitist iszonyat sok helyen és alkalommal el lehet kapni, és akár gyógyíthatatlan betegséggé is fajulhat...

    2: igenis van ok az aggodalomra,mert az emberek többsége annyit sem tud a hepatitisről,mint hogy mi van a  Mojito koktélban.. (rum,szóda,jég,menta,cukorszirup,lime...esetleg Angostura :-) )

    3: szerintem egyáltalán nem a pánikkeltés a célja a cikknek.....se a fogalmazási stílusa,sem a hangulata,sem a mondanivalója.....

    ezért kérlek enigma fejtsd ki kicsit jobban a véleményedet....érdekel

    üdvözlettel...

    4: sajnos nem mindig tudunk odafigyelni "alapvető higéniai" dolgokra....elég egy körömágyalatti bőrfelszekadás és még sorolhatnám.....és nem mindig tudunk számolni minden eshetősséggel....

     

    előzmény:
    enigma. (74)
    2009-04-18  16:34
  6. 2009. Április 19. 17:5878.
    oké. köszi!
    előzmény:
    enigma. (77)
    2009-04-18  20:46
  7. 2009. Április 18. 20:4677.

    Visszakerestem a topikban a dátumokat: február 23-án szedték le az anyajegyet, és március 9-én kaptam meg az eredményről a papírt.

    De már előtte, amikor elkészült a szövettan, felhívott az asszisztens, hogy mikor tudnék bemenni a leletért - ekkor írtam azt a szövettani eredménytől parázós hozzászólást (hogy én mindentől tudok parázni - hehe) 

     

    Szóval kb. két hét volt mire lett eredmény.

     

    Szerintem kérdezz rá! Egy példányt kapnod kell a papírból, egy meg ott marad náluk.

    előzmény:
    Filhinha (76)
    2009-04-18  19:22

Címlap

top