Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Használt ruha üzlet nyitás

zsömi28
Létrehozva: 2009. január 27. 16:35

Sziasztok!

 Egy angol használt ruha üzlet nyitásán gondolkozunk, és szeretném a segítségeteket kérni. Elsősorban azokét, akiknek van már hasonló tapasztalatuk. Mekkora árukészlettel érdemes elkezdeni? Tud valaki megbízható nagykereskedőt akitől érdemes vásárolni? Minden hasonló téren szerzett tapasztalat érdekel! Előre is köszi a segítséget!

  1. Torolt_felhasznalo_307637
    Torolt_felhasznalo_307637
    2012. március 28. 11:35201.
    Szia! Nekem van egy turkálóm a belvárosban, szívesen segítek amiben tudok! Hogy indulásra mennyi ruhát veszel, az attól függ mekkora a helyiség amit szeretnél vele megtölteni. Hány állványod van, hány rácsod, stb.. Egy kis üzlethez elég lehet 100 kiló, de nálam pl 2 szint van és több mint 400 kilóval nyitottunk annó! Szívesen mondok nagykereket is, szerencsére nekem csak jó tapasztalatom volt, sokakkal ellentétben. Merre felé gondolkodtok? 
    előzmény:
    zsömi28 (1)
    2009-01-27  16:35
  2. 2011. október 28. 14:55200.
    Sziasztok,

     

    November 12.-én szombaton a PeCsa bolhapiacra viszem a már különböző okok miatt feleslegessé vált ruhadarabjaimat (na jó, leginkább "kinőttem őket"...). Téli, nyári felsők, ruhák, szoknyák, pulcsik, kabátka, stb. lesz a választékban, sőt még alig vagy egyáltalán nem hordott cipő is, valamint kiegészítők (bizsu, harisnya, táska).

    Márkák: Mango, Zara, Promod, C&A, New Look, Lonsdale, Monsoon, Reserved, Furla,  H&M, stb...(nem ezer éves divatnak megfelelők, hanem tavalyi vagy idei modellek).

    Méretek: 36-tól 42-ig.

     

    Az árak meglehetősen barátiak lesznek, érdemes lesz szétnézni!

    Ha kéri valaki, akkor tudok képeket is küldeni, hogy nagyjából milyen stilusúakról van szó.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. október 23. 12:50199.

    Szia!

    A piacozás egy dolog, az üzlet meg egy másik.

    A kettőt együtt nem fogod tudni csinálni egyedül.

    Az indulási költség is elég változó ennek függvényében, és azon is múlik, hogy mekkora, mennyire igényes üzletet akarsz.

    Én butik színvonalat akartam, de pici, 15 nm-es üzletem volt, és szinte mindent magunk csináltunk benne, nem kellett sem céget alapítani, sem kauciót, stb. üzlethelyiséggel kapcsolatos költségeket fizetni, és így volt az induló költségem fél millió.

    Családi ház, hacsak nem a főúton van egy közért mellett, ahol rengeteg a gyalogos, és autó is tud parkolni, NEM ALKALMAS üzletnek. A kutya nem fog odasétálni.

    Bála nem éri meg, mert a fele szemét, persze ha csak piacozni akarsz akkor lehet hogy el tudod adni a foltos, szakadt ruhákat is, de tapasztalatom szerint a piacon is csak a legjobb minőség megy, lehetőleg a legolcsóbban (tőlem néha 200 Ft-ért se vették meg darabját, mert az embereknek ingyen kéne új termék).

    Amig nem készítesz komoly költségvetést, és nem nézel utána a használt ruha kereskedelmének nagyon részletekbe menően, illetve nem térképezed fel a konkurenciát, és a lehetőségeidet, addig ne is gondolkozz semmiben.

    Úgy belevágni, hogy most nincs más, és ez milyen király, mert van rá kereslet, öngyilkosság. 

    Rengeteg információt kell gyűjtened, nekem csak a tervezés elvitt több hónapomat, és még így is maradt olyan probléma ami elkerülte a figyelmem, pedig fontos lett volna rá felkészülni. 

    JAh, és ha nincs kereskedelemben tapasztalatod, akkor felejtsd el az egészet. Sokan azt hiszik, hogy majd bejönnek a vevők, fizetnek azt jónapot, milyen gazdag leszek. NEM. Akikről én tudok, sokkal nagyobb szakértelemmel is bezártak, konkrétan 10 üzletből 8 bezár fél éven belül, mert ráfizetéses. Pedig még értett is hozzá.

    előzmény:
    wipy (198)
    2011-10-23  09:55
  4. 2011. október 23. 09:55198.

    Sziasztok!

    Pár hónapja megszűnt a munkaviszonyom.

    A tovább lépésre több alternatíva is szóba került.A bálásruha értékesítés is.Egy üres családi házban lenne a vállalkozás és piacra is eljárnánk.

    Eddig még nem voltam vállalkozó, de szívesen kipróbálnám.

    Pár kérdésre szeretnék választ kapni :

    Mennyi lenne az induló költség ?

    Járulékok ?

    Milyen ruhákkal kellene foglalkozni ?

    Wipy 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. szeptember 3. 21:36197.

    Tőlem anno mindenhol kértek először céges papírokat a nagykerek.

    Ne mailt küldj, hanem hívd fel őket, és soha ne vásárolj olyan nagykertől, akinek van kiskereskedése is.

    előzmény:
    szenaszki (195)
    2011-07-06  19:25
  6. 2011. szeptember 3. 21:34196.

    Szia!

    Bezártam az üzletem, és van kb. 800 kilónyi angol ruhám amit átadnék  jelképes összegért ( kb. 190 Ft/ kiló ), mellé ajándékba többszáz vállfát, 3 db 2 méteres duplasoros állványt (fél évig volt használva), 2 db gyönyörű cégtáblát ( egyik kétoldalas ), árazót, stb. Csak az ajándék nagyjából 100ezer Ft értékű.

    A ruhák jórésze hibátlan, vagy apró hibás, már 3x volt átválogatva, de van köztük bőven mosásra szoruló. Rengeteg benne az extra minőségű gyerek -és női ruha. Egy éve áll egy garázsban, és foglalja a helyet, ezért mielőbb szeretnék megválni tőle.

     

     

    Ha bárkit érdekel írjon privit.

    előzmény:
    Pintyo_ (194)
    2011-07-05  20:23
  7. 2011. július 6. 19:25195.

    Szia!

     

    Én arra gondoltam, ha nyitok egy üzletet, hogy a férjem fogja megcsinálni az állványokat és a polcokat. Olcsóbban kijön mintha megvennénk.

     

    Engem is érdekelne, hogyan lehet a nagykerekkel előzetesen egyeztetni márcsak azért is mert írtam már egy párnak és nem válaszolnak vissza rá. 

     

    Szerintem a papírok nem kellenek hozzá. De ez csak az én véleményem

    Nekik az a lényeg, hogy vidd a ruhát a többi nem hiszem, hogy érdekelné őket

    előzmény:
    Pintyo_ (194)
    2011-07-05  20:23
  8. 2011. július 5. 20:23194.

    Sziasztok!

     

    Tudtok esetleg segíteni, hogy hol lehet ruha állványt vásárolni?

    Két sorosat szeretnék.

    Mi a menete a nagykerben való vásárlásnak? Ha előszőr mész akkor kell vinni a cégpapirokat?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. július 5. 11:42193.

    Szia!

     

    Én annak is örülnék, ha legalább a minimálbért meg tudnám vele keresni. Egy nettó 65.000 -nek már nagyon tudnák örülni. Nincs főnök aki parancsol és a magam ura vagyok. 

     

    Végeztem számításokat, osztottam szoroztam. 

     

    Itt nálunk már 22.500 ft-ért + rezsi lehet nagyon jó helyeket bérelni. 

    A járulékok kb 60.000 havonta (mivel van start + kártyám és gondolom magamara is igénybe tudnám venni, sőt így akkor lehet ennyi sem lenne a járulék havonta)

     

    Én úgy hallottam, hogy az e.v. -nál már nincs az  a 10.000 ft-os regisztrációs vagy milyen díj. Egyszerűen bejelented, hogy e.v akarsz lenni és kész. Ennyi könnyítés tán van. 

     

    Most megyek böngészek milyen támogatások igényelhetőek a Munkaügyön, ha nyitnák egy saját vállalkozást. 

     

    Nézegettem aukciós oldalakon nagyon jó ruhákat és nem is olyan drágák. Nálunk itt a faluban van turi, de 4-5000 ft kg-ja a gyerek ruháknak. Ez rengeteg. Én ahova bejárok ott a gyerekruha a legdrágább napokon is csak 1600-1800 ft. Azért nem mindegy. Ennyiért nekem megérné. Ebből a szempontból gondoltam, hogy jó lenne egy másik amelyik bőven alatta tud maradni a másik árainak és a minősége is ugyanolyan. 

     

    A beindulás lenne nehézkes. Árukészlet beszerzés, mérleg, pénztárgép, vállfák, tárolók a ruhákhoz és még sok más. Sajnos ezeknek az árával nem vagyok tisztában. 

    előzmény:
    tamianya (192)
    2011-07-05  09:55
  10. 2011. július 5. 09:55192.

    Sziasztok!

    Nekem nagyváros  mellett első faluban van turim.

    2 éve nyitottunk,de nem csak ruha van nálam.

    Játék,bizsu,smink,illatszer,elem,pillanatragsztó stb

    Csak a ruhából már nem lehet kitermelni a költségeket.

    Kicsi üzletem van elég sok áruval,szép hangulatos kis kuckó.

    Vállfás áru,melyet egyenként válogatok,minden héten hozok.

    Farsangi szezonban jelmezkölcsönzéssel egészítjük ki a kínálatot.

    Ősszel zoknikat,harisnyákat ,melegítőket hozok.

    Mindig szezonnak megfelelően valami plussz kell.

    Sarokházat ebből nem fogok építeni,a költségeket és a béreket ki tudom termelni néha marad kicsit több,ez már nekem elég.

    Szeretem és az üzletemet a vásárlók szeretik.

    Ennyi.

    :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. július 4. 23:31191.

    15e lakosú kisváros, a városban az enyémen kívül 11 turkáló (boldog-boldogtalan azt nyit).

    Nálam csak szép, minőségi ruhák vannak,  városközpontban van az üzlet. Nemkilós, hanem darabos, a minőségének megfelelő áron.

     

    Gondold meg a bútort, hiszen ahhoz nagy terület kell, azt fűteni, stb... sok pénz, ha bérelni kell, ha háznál van, ott a rizikó, hogy nincs szem előtt, akor hirdetni, reklámozni kell.

     

    Én ott tartok, hogy minimálisan fedezi az igényeimet a boltból származó jövedelmem. Nagyonminimálisan.

     

    Ha a haszonkulcs nem háromszoros, akkor bele se kezdj. 2,5-es haszonkulcsnál már nullán leszel. Feltételezve, hogy van bérleti díjad, járulékfizetésed, egyéb üzlettel kapcsolatos költséged.  Ha feketén csinálod, akkor lehet kisebb haszonkulcs, de ha esetlegesen később lebuksz, az kemény ráfaragás lesz.

     

     

    előzmény:
    szenaszki (190)
    2011-07-04  20:05
  12. 2011. július 4. 20:05190.

    Szia!

     

    Hát igen csak az a baj, ha a mai világban az ember minden jogszabályt betart akkor egyszerűen nem tud megélni. Ezért is csinálja mindenki általában feketén. Ha nem lennének az emberek rá utalva akkor nem tennék. De mire az ember kiszámolja egy sima egyszerű e.v. adózását és az áruk beszerzési értékét már rögtön rájön, hogy nem éri meg.

     

    Nekem annó egy turis hölgy azt mondta, hogy egy haszn.ruha üzlet megnyitásához a mai világban nagyon sok pénz kell. És ha nincs egy túl jól kereső férjem akkor ne vágjak bele mert egyszerűen lehetetlen kiárulni a járulékokat, a saját béredet, ugyebár ott az árukészlet és még hát maga a megnyitás is hatalmas ktg-kel jár. 

     

    Én már azon is gondolkoztam, hogy nem csak kimondottan használt ruhákat árulnák hanem bútort is. Persze ezt is használtan. De ehhez is tőke kell és sajnos be kell látnom az lehetetlen vállakozás, hogy hipp hopp több százezret elővegyek vhonnan. És főleg a tök bizonytalanságra. 

     

    Azok közül akik már nyitottak és visszajárnak ide kérnék véleményeket. Mekkora lélekszámú helyen csinálják? Megéri e? Milyen minőségű árura van kereslet? Mennyiért szerzik be és mennyiért tudják eladni és az így szerzett haszonnal tudják e fedezni a havi kiadásokat. Ilyen jellegű dolgok érdekelnének. 

     

    Köszönöm aki válaszol

    előzmény:
    bogárka1 (189)
    2011-07-03  21:24
  13. 2011. július 3. 21:24189.

    Attól, hogy sokan így csinálják, még nem szabályos és nagyon is remélem, hogy leginkább az ilyenekre csap le idén az apeh. Volt is már egy ellenőrzési hullám, akkor elég sokan berezeltek.

    A jelszó a rendszeres és üzletszerű bevételszerző tevékenység. Munkanélküli mellett meg azért gáz, mert pont mostantól a juttatások jogosulatlan felvétele (tp, járadékok) bűncselekmény.

     

     

    Bizományosi értékesítéssel kezdenél? Számoltál már? 

    Számvitelesként simán megteheted. 

    Hány darab 300 Ft-os pólót kell eladj, ha egy-egy terméken 50% haszon van? És ha a bérleti díjad 50e+10e rezsi, a járulékod pedig 55e és az általad elvárt felvett bér pedig 120e.

    előzmény:
    szenaszki (188)
    2011-07-03  21:03
  14. 2011. július 3. 21:03188.

    Szia!

     

    Én csak azt szeretném kérdezni, hogy ha a teszen vagy a vaterán árulom a ruhákat akkor nem kell feltétlenül hogy egyéni vállalkozó legyek. 

     

    Rengetegen csinálják így, hogy interneten árulják a ruhákat. Csomagokban általában és szerintem nincs vállalkozóiuk. 

     

    Megmondom őszintén én is nagyon gondolkodom már évek óta egy használt ruha üzleten. Engem az bánt, hogy munkanálküli vagyok. A kisfiamra kapom a gyest és a csp-t vmt a férjem keresete van. Ja és kapom a munkanélkülit így összesen kb. havonta 140.000 ft ból élünk. Van egy hitelünk ez havi 30.

     

    Tőkém a nyitáshoz az szinte semmi....sőt.   Bizományos értékesítéssel foglalkoznák leginkább, hogy csak azért fizessek ami elkelt. Máshogy nem lenne.Még csak nem is hallottam olyan lehetőségről, hogy lenne valami támogatás kezdő vállalkozásoknak vagy az önk-nál vagy a munkaügyön.

     

    Nekem van egy érettségim, egy pénzügy számvitelem..stb. de gondolom ez nem jó,mert nincs kimondottan eladóim. A tesómnak van élelmiszer és vegyiáru kereskedő de gondolom ez sem felel meg. Vagy igen? Esetleg valamelyikünk végzettsége jó lenne. 

     

    Köszönöm a válaszodat előre is

    előzmény:
    bogárka1 (186)
    2011-07-02  23:31
  15. 2011. július 3. 19:18187.

    Elsősorban válfára akasztott ruhákra gondoltam és egy ketrecet szeretnék.

    Ruhaálványt is szereznem kell. Túlnyomórészt válogatott ruhákat szeretnék, kevesebb bálás ruhát vásárolnék.
    előzmény:
    bogárka1 (186)
    2011-07-02  23:31
  16. 2011. július 2. 23:31186.

    Nézd meg az új teáorszámokat, mert a vegyes kereskedés az nem jó ehhez.

    Nyitókészletnek minimum 2-300 kg kell. 

    Szerintem szar minőségű szutyokkal nem lehet kezdeni, meg se próbálj préselt bálát venni, mert 1-2 hónap után rádrohad a sok szar.

    Nagyon sok buktató van a nagykereknél, szinte csak buktató van. Nagyon alaposan nézd meg, kitől mit veszel és soha ne bízz meg bennük, sokadik alkalommal is nézd meg még a zsák alját is.

    Ha teheted, egyesével válogasd a ruhákat.

    Turis ketrecet bárhol vehetsz, de valóban turis KETRECET akarsz? 

     

    előzmény:
    Pintyo_ (185)
    2011-07-02  21:50
  17. 2011. július 2. 21:50185.

    Sziasztok!

     

    Én is angol használtruha bolt nyitásán gondolkodok Pesterzsébeten.

    Van egy Bt-k és az üzlethelység is megvan. Igaz a Bt-k tevékenységi köreiközt a vegyes kereskedés szerepel, szerintetek ez megfelelő? Legyetek szívesek segíteni, hogy szerintetek hány kg ruhát kell vásárolni kezdő készletnek valamint melyik nagykerben érdemes vásárolni?

    Mi lehet a buktató a nagykereknél? Mire kell figyelni? Tudjátok esetleg, hogy hol lehet vásárolni turis ketrecet?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2011. május 9. 16:40184.
    Igen. Miért kérdezed?
    előzmény:
    tünde42 (183)
    2011-05-09  15:57
  19. 2011. május 9. 15:57183.

     

    Igen egyet értek.Hallottál az ANYA TANYÁRÓL?

    előzmény:
    bogárka1 (182)
    2011-05-09  11:55
  20. 2011. május 9. 11:55182.
    Budapesten a Háda és az igazi nagy turik eluralták a piacot...
    előzmény:
    tünde42 (181)
    2011-05-09  09:04
  21. 2011. május 9. 09:04181.

                                                                                                                                                

     

    Szia.Értem.De azért vannak kivételek.Én Budapesten élek és itt nálunk van 4 turi,és mind mindíg tele van.

     

    Valószínű ők nem most nyitottak.Nyilván évek óta üzemelnek.Odaszokott vevőkörrel rendelkeznek.

     

    De van egy ismerősöm Ő a belvárosban most nyitott,és az ő elmondása alapján napi 40 ezer a forgalmuk.Ami tudom,hogy még kevés de ezt rövid idő alatt érték el,és egyre többen mennek be hozzájuk.Ez szerintem nagyon függ a helytől.

     

    Bár szerintem is igazad van.Nagyon kockázatos.Tényleg csak akkor érdemes,ha sok feltétel adott és még kell hozzá jó adag szerencse is.

     

    Azért köszi a választ.

     

    Szép napot kívánok.

    előzmény:
    bogárka1 (180)
    2011-05-09  08:22
  22. 2011. május 9. 08:22180.

    Ha megnézted a hozzászólások számát, rájöttél volna, hogy 1-1 kérdésen kívül a topik nem pörög egyébként sem.

     

    Én azt figyeltem meg, hogy aki mostanában nyit, az általában kényszervállalkozó, semmi ismerettel, nulla tudással, minimális tőkével, amivel mást nem tud kezdeni, viszont erre elég lesz.

    A turik egyébként is rövid éltetet élnek, a fentebb említett vállalkozók ideig-óráig eléldegélnek belőle, majd rájönnek - miután a készletük besül, újat hozni nincs pénz, a régire a kutya sem kíváncsi már-, hogy ez éhkopp, ezért elmennek valahova dolgozni. 

    1, jó esetben 2 év. Ritka a kivétel. 

    előzmény:
    tünde42 (179)
    2011-05-09  07:40
  23. 2011. május 9. 07:40179.

    Sziasztok.Új vagyok itt és érdeklődnék,hogy látom egy ideje senki nem járt erre.Ennek az az oka hogy senkit nem érdekel ez a téma vagy egyszerűen csak így alakult.

    Most ha valaki ilyenben gondolkodik az hülye?Van itt olyan kedves fórumozó aki mostanság szeretne nyitni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2011. március 15. 15:53178.

    Másrészt webshop.

    Normális webshop 300e minimum, + a havi karbantartás.

    Ennél a szintnél gagyibb webshoppal el sem érdemes indulni, abból már annyi van, mint a szemét, ha vásárolnék, én csak egy igényes helyről tenném, egy gagyi, tákolt oldalról tuti nem, mert aki nem professzionális az üzletével (ami jelen esetben virtuális) az nem professzionális a termékeit illetően sem. 

    előzmény:
    pyrha (176)
    2011-03-15  14:58
  25. 2011. március 15. 15:38177.
    Az árak magukért beszélnek. Míg kiskerek, üzlettel egy jobb felsőrészt 1000-ért tudnak eladni, addig nehéz nekik ugyanezt 1500-ért. Itt maximum a net- és vásárlásfüggő, netán olyan helyen élő anyukák a célcsoport, akik nem jutnak hozzá jó minőséghez.
    előzmény:
    pyrha (176)
    2011-03-15  14:58

Címlap

top