Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Használt ruha üzlet nyitás

zsömi28
Létrehozva: 2009. január 27. 16:35

Sziasztok!

 Egy angol használt ruha üzlet nyitásán gondolkozunk, és szeretném a segítségeteket kérni. Elsősorban azokét, akiknek van már hasonló tapasztalatuk. Mekkora árukészlettel érdemes elkezdeni? Tud valaki megbízható nagykereskedőt akitől érdemes vásárolni? Minden hasonló téren szerzett tapasztalat érdekel! Előre is köszi a segítséget!

  1. 2009. október 28. 20:38126.

    Sziasztok!

    Úra itt vagyok, néhányan még lehet emlékeztek rám a kezdetekről...

    Nagyon rég jártam itt, de látom nem halt ki teljesen !

    Decemberben lesz egy éve, hogy nyitottam, kérdezzetek nyugodtan!

    Vannak jó és rossza tapasztalataim nagyker ügyben és internetes ügyben is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 24. 15:15125.

    Egyébként a háda kisker része azért jó, mert iszonyat választékuk van és a kiskereskedő ezzel célirányosan tudja színesíteni a készletét.

    Nekem pl akárhányszor veszek nagykerzsákot, hiánycikk a 4-7 éves korosztály, úgyhogy én ha megyek a hádába (nagyritkán, mert kezd undormány lenni a hozzáállásuk) csak ezt a korosztályt veszem.

    előzmény:
    Bogumil76 (122)
    2009-10-13  23:07
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 24. 15:12124.

    Én volnék a blogtulaj :)

    Azért a háda az egy egészen más kategória.

    Nem lehet egy lapon említeni az olyan cégekkel, akik 10-20 emberrel dolgoztatnak és napi párszáz kilót bontanak, kategorizálnak. A háda a legnagyobb magyar cég és én ezt a jótanácsot pedig azért adtam, hogy ne kerüljenek a tulajok olyan helyzetbe, hogy a lényeget a nagyker elviszi a kiskerüzletébe és a maradékot meg kiárulja. Aztán meg szépen amit leválogatnak a kisker üzletükben, azt megveheted mint "krém"

    előzmény:
    Bogumil76 (122)
    2009-10-13  23:07
  4. 2009. október 20. 12:53123.

    Sziasztok!

     

    Aki üzlenyitásban gondolkodik annak irok pár sort!

     

    1. Keress egy jó könyvelőt, aki elmondja milyen vállalkozási formában érdemes működtetni a boltot(bt, kft, egyéni v. stb.) megalapítani a megfelelő formát a többit elvileg a könyvelő rendezi APEH felé bejelentés stb. Ha nincs kereskedelmi eladói végzettséged (nemkell szakirányú) akkor vagy foglalkoztatsz valakit akinek van, vagy elvégzel egy ilyen tanfolyamot. Eladói végzettség nélkül nem működtethetsz boltot, a működési engedélyt nem adják meg ennek hiányaként.

     

    2. Keress üzelethelységet, mégjobb ha nem kell keresni hanem rendelkezel vele, vagy a háznál ahol laksz ott alakítasz ki boltot. (a helység legyen üzletté nyílvánítva - tulajdoni lap)

     

    3. Működési engedélyhez kell:

       2009. október 1-től bejelentést kell tenni a jegyzőnek  elektronikusan a nyitásról. Bővebben: www.magyarorszag.hu ez az új rendszer nem tudom hogyan müködik mert én még papírok tömtelegével mentem be az önkormányzathoz, ha nem ülnek rá a dologra, akár!! pár napon belül megkaphatod az engedélyt és ez is ingyenes tudtommal!

     

    ÁNTSZ engedély nem kell!!!! ha a ruházaton kívül nem lesz más, pl. ha már rágót, csokit árusít valaki akkor viszont már kell mert élelmiszerről van szó.

     

    Hatósági ellenőrzés során kérhetik a következő dolgokat:

    Tűzvédelmi szabályzat kell!

    Városgazdálkodási szerződés kell!

    Pénztárgép, pénztárgépnapló, számlatömb, nyugtatömb kötelező tartani! 

     

    Egypár apróság ha már van bolt és belekötnek ill. büntetnek ha nincsenek kint:

    -nyitva tartási idő

    -nyitva-zárva tábla

    -ha van lépcső kivülről, meg belülről is feltüntetni hogy Vigyázz lépcső! 

    -több helyre kiirni hogy a Termékek árai forintban értendőek és tartalmazzák az áfát!  (csak! ezek hiánya miatt már büntették meg a szomszéd üzlettulajdonosokat)

     

    Mindent nem irtam le, csak hirtelen ami eszembe jutott, ezek mind személyes tapasztalatok amikor a boltokat nyitottam, üzemeltettem.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. október 13. 23:07122.

    Sziasztok!

     

    Én is olvastam a turis blog oldalt. Egy szempontból nagyon jó,sok segítséget nyújt valóban,de van egy érdekes "tanács" is.

    Pontosan idézni nem tudom,de a lényeg. Ne menj olyan nagykerbe,akik kiskereskedést is működtetnek. Ez rendben lenne,de akkor miért jár mindenki a Hádához????? "Csak" 45 kiskereskedésük van....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. október 13. 22:57121.

    BDia 7.13.-i levelére,ha még nézi a fórumot.

    Ötlet: hirdess minden szombatra akciót. Létezik nyitási akció is a vevőkör megszerzéséért :) Bár nem írtad, hogy milyen ruhákkal foglalkozol, de az ötletek tárháza végtelen. Itt van a hideg idő, kabát, pulóver akció. Vagy adjál %-os kuponokat a vásárlóknak, amit következő vásárlásnál "x" időn belül levásárolhat. Én ilyesmikre gondolnék. Talán beválik

    előzmény:
    BDia (113)
    2009-07-13  14:33
  7. 2009. október 13. 22:54120.

    BDia 7.13.-i levelére,ha még nézi a fórumot.

    Ötlet: hirdess minden szombatra akciót. Létezik nyitási akció is a vevőkör megszerzéséért :) Bár nem írtad, hogy milyen ruhákkal foglalkozol, de az ötletek tárháza végtelen. Itt van a hideg idő, kabát, pulóver akció. Vagy adjál %-os kuponokat a vásárlóknak, amit következő vásárlásnál "x" időn belül levásárolhat. Én ilyesmikre gondolnék. Talán beválik

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. szeptember 30. 20:33119.

    Sziasztok!

     

    Jó hír: 2009 október 1-től megszűnt a hosszú engedélyek után való loholás. A kisvállalkozások működésének egyszerüsítésére megszavazták hogy ne kelljen várni a működési engedélyre, a kérelem beadásával egyidőben megnyitod a boltodat. Azt hiszem nem is kérelmet hanem bejelentőlapot kll kitölteni, de ez nem biztos, ez irányú tapasztalatom nincs. 

    Engem mindenesetre a guta ütött meg amikor meghallottam, én ugyanis 58 napot vártam a működésire

     

     Ez viszont nagyban megkönnyíti az üzlet megnyitását!

    Sok sikert mindenkinek hozzá!

     

    Zsömi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. szeptember 19. 15:00118.

    Szia Andicu!

     

    Én nem vagyok szakmabeli, de engem is érdekelne egy ilyen üzlet nyitása. Úgy tudom, hogy először is azt kell eldöntened, hogy milyen formában szeretnél vállalkozni. Ehhez érdemes szerintem felkeresni a könyvelőt, aki tud segíteni, hogy melyik a legelőnyösebb. Kell még működési engedély és ÁNTSZ engedély is. Ja és persze végzettség is, de azt látom hogy neked megvan.

     

    Szerintem nem érdemes originált bálát venni, de attól függ, hogy milyen a hely ahol nyitni akarod. Ha az emberek nem olyan igényesek akkor lehet, hogy meg lehet próbálni. Mindenesetre arra is gondolj, hogy ilyenkor neked kell kimosni és vasalni a ruhákat, hiszen büdösen és gyürötten valószínűleg senkinek sem kellenek. Valamelyik nagyker honlapján olvastam, hogy az origi bálák kb 10%-a cream áru, 20-30%-a első osztályú, 30-50%-a 2. osztályú a többi pedig géprongy.

     

    Írj, hogy mire jutottál!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_419803 (117)
    2009-09-17  13:53
  10. Torolt_felhasznalo_419803
    Torolt_felhasznalo_419803
    2009. szeptember 17. 13:53117.

    Sziasztok!

     

    Én is segítséget kérnék. Somogy megyei vagyok, kereskedelmi végzetséggel. Sajnos mióta a gyesem lejárt és itt van két kicsi semmi lehetőségem nincs. Én is turi nyitásban gondolkodom itt háznál. Itt nálunk a faluban nincs is ilyen, és az emberek kb 20-25km-re járnak el turizni. Ha háznál nyitok turit, ahhoz milyen engedélyek kellenek? Minden érdekel ebben a témában. Érdemes originált bálát megvenni? Aki tud írjon. Köszönöm. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. szeptember 16. 15:49116.

    Szia AnnaMy!

    Én sajnos nem vagyok se rutinos, se frissen kezdett, de érdekel a téma. Sok mindennek utánanéztem, de most várom a második babámat és ezért kicsit tolódik a dolog. Hol szeretnél nyitni, milyen jellegű boltot?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_826649 (115)
    2009-09-13  21:13
  12. Torolt_felhasznalo_826649
    Torolt_felhasznalo_826649
    2009. szeptember 13. 21:13115.

    Sziasztok!

     

    Örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot, már eddig is sokat segített.

    Nekem is hasonló terveim vannak, egy kis üzlettel, de most még csak tervezgetés és számolgatás szinten tartok.

    Lenne valakinek kedve/ideje beszélni egy kicsit a témáról, akár a frissen kezdettek, akár a rutinosak közül?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. szeptember 9. 14:33114.

    Sziaztok!

     

    Ne hagyjuk maghalni a fórumot! Minden vállalkozni akaró és már vállalkozó hozzászólásait türelmetlenül várom!

    Szóval új hozzászólóként arra lennék kiváncsi, hogy akik nyitni akartak ilyen üzletet, azok most hol tartanak, hogy megy a bolt???

    Sikerült elvégezni az iskolát?Szerintetek közgazdász végzettség jó? Honnan szereztétek be a nyitáshoz szükséges felszereléseket, berendezéseket?

    Kérlek írjatok!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. július 13. 14:33113.

    Szia!

    Én próbálkoztam vele, de úgy tűnik mindenki nyaral :-)

    Egy hónapja vagyok nyitva, egy tízezres kisvárosban Pesthez közel.

    Sajnos van konkurencia, igaz, én oda nem mennék, mert nagyon silány áruja van (persze nagyon olcsón),  de szerencsére azért többen vannak, akiknek ugyanez a véleménye.

    Ami még hátrány, hogy itt a szombati piac nagyon erős, és ott bizony az embereknek minden ingyen kéne. 

    Ehhez várnék ötleteket én is, hogy milyen eszközökkel tudom felvenni a harcot a versenyben.

    Akció nálam még nem volt, hiszen elég vicces lenne nyitás után pár héttel.

     

    előzmény:
    zsömi28 (112)
    2009-07-10  18:46
  15. 2009. július 10. 18:46112.

    Sziasztok!!!

     

    Megpróbálom kicsit felrázni a topicot :)

    Érdeklődöm ki mire jutott az üzlet nyitással kapcsolatban?

    Mi most értünk a célegyenesbe, folyamatban vannak az engedélyek :D

    Akinek sikerült kinyitni, annak hogy megy az üzlet? Minden tapasztalat érdekel!!!

    Öntsetek lelket belém és a topicba 

     

    Írjatok!

     

    Zsömi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. június 11. 15:33111.
    sehol senki? :-((((
    előzmény:
    zsömi28 (1)
    2009-01-27  16:35
  17. 2009. június 11. 10:15110.

    Szia

    A 16.-ker. ben a Bökényföldi úton is van egy ilyen üzlet. Már régóta működik. Ők is bizományba veszik be a gyerekruhákat,de csak szezonálisat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924156 (108)
    2009-06-11  10:00
  18. 2009. június 11. 10:11109.

    Szia!

    Van ilyen a II. kerületben, börze-klubb szerűen működik, és nagy sikere van, de ott a tulajdonos vesz árut nagykerben is, mert van rá igény, és az anyukák nem tudnak összehordani annyit bizományba, hogy tele legyen az üzlet.

    És miért mondtál le róla, mit csináltál helyette?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924156 (108)
    2009-06-11  10:00
  19. Torolt_felhasznalo_924156
    Torolt_felhasznalo_924156
    2009. június 11. 10:00108.

    Sziasztok!

    Bocsánat, nem olvastam vissza a levelezést, ezért lehet, hogy má volt erről szó.

    Régebben gondolkodtam én is, hogy szívesen nyitnék egy ilyen boltot, aztán más lett belőle:)

    Én úgy szerettem volna, hogy adok-veszek alapon működne. Az anyukák bizományban otthagyják a rukákat, cipőket, játékokat. Én megmondom, mennyit adok érte, ha elmegy. Kirakom a saját áraimon, és ha eladtam, anyukának fizetek.  Ugyanígy a játékkal is.

    Nem nagyon tudok ilyen típusú üzletről.

     

    Sok sikert a bolthoz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. június 11. 09:29107.

    Halihóóóó!!

    Most nyitottam egy pici üzletet, szívesen hallanék (olvasnék) friss tapasztalatokat Mindenkitől!

    Hol vagytok?

     

    előzmény:
    zsömi28 (1)
    2009-01-27  16:35
  21. 2009. március 27. 18:50106.

    Szia tnesr!

     

    Ami az eső kérdésedre a válaszom lenne az, hogy ÁNTSZ engedély azért kell mert ez az előírás, hogy ki és miért írta elő szt nem tudom. A következő kérdésedre miszerint kell-e más hivatalos papír arra azt tudom válaszolni, hogy a tevékékenységeid közé fel kell venni a használruha kiskereskedelmet melynek TEÁOR száma:4779.

    Használt ruhánál is természetesen van számla. Nagykernél általában nem darabáras (bár ez is előfordulhat) hanem kilós ár van meghatározva.

     

    Üdv. nhba

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_571379 (104)
    2009-03-12  14:41
  22. Torolt_felhasznalo_686419
    Torolt_felhasznalo_686419
    2009. március 17. 22:01105.

    Szia Tnesr!

     

    Üdv itt a fórumon!A kérdéseidre sajna nem tudok válaszolni, mivel mi még az üzlet nyitás előtt állunk, de bízzunk benne, hogy még vannak akik néha belesnek a fórumra és tudnak neked vélaszolni.

     

    Kár, hogy így haldoklik ez a fórum, jó lett volna tapasztalatokat cserélni...

     

    Szia NHBA!

     

    Légyszi küldd el  nekem priviben vagy mailben a naygkeretek telefonszámát, mert az email címeteket letiltja a gépün, így nem tudjuk felvenni veletek e kapcsolatot.

     

    Köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_571379 (104)
    2009-03-12  14:41
  23. Torolt_felhasznalo_571379
    Torolt_felhasznalo_571379
    2009. március 12. 14:41104.

    Sziasztok!

     

    Nekünk vidéken van egy 50 négyzetméteres kínai ruhaboltunk. Sajnos az utóbbi időben nem nagyon van forgalom, így arra gondoltunk, hogy megpróbáljuk kiegészíteni egy kis használt ruhával, ugyanis havonta van a faluban bálás ruha vásár, és azon állítólag sokan vannak.  Nagyon sok jó dolgot olvastam már tőletek.

    Meg tudná valaki mondani, hogy a ruha bolthoz miért kell ANTSZ engedély? Nekünk annak idején a ruháshoz nem kellett. Szerintetek kell más hivatalos papír is vagy csak egyszerűen bővítem a boltot?  

    A használt ruhánál hogy van a számla? Mindig kapsz számlát, ha vásárolsz? És konkrétan az áll rajta pontosan darabszámra amit megveszel? Tudjátok elég szűrös a mai világban számla nélkül vásárolni. Nekem a kínainál is nagyon nehéz normális számlát szerezni.

     Esetleg segítek ha tudok valakinek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_638958
    Torolt_felhasznalo_638958
    2009. február 25. 16:08103.
    Érdekelne titeket egy olyan rendszerű bolt, ahol a szinte új használt ruhákat ( kiárusításokból és outletekből valók) be lehet váltani ugyanilyen származású darabokra ( egyfajta börze / levásárolható kupon rendszerben)?  A kupon bármikor levásárolható később is a bolt kínálatából. Ha valakinek van ezzel kapcsolatos véleménye, írja meg!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_807313
    Torolt_felhasznalo_807313
    2009. február 19. 12:25102.
    Szia Zsömi! Hogy állsz a boltnyitással, suli kezdéssel????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top