Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Használt ruha üzlet nyitás

zsömi28
Létrehozva: 2009. január 27. 16:35

Sziasztok!

 Egy angol használt ruha üzlet nyitásán gondolkozunk, és szeretném a segítségeteket kérni. Elsősorban azokét, akiknek van már hasonló tapasztalatuk. Mekkora árukészlettel érdemes elkezdeni? Tud valaki megbízható nagykereskedőt akitől érdemes vásárolni? Minden hasonló téren szerzett tapasztalat érdekel! Előre is köszi a segítséget!

  1. 2020. szeptember 29. 15:22246.

    Szia!


     


    Még foglalkozol használtruhával?Lenne egy pár kérdésem.


     


     

    előzmény:
    katica0112 (126)
    2009-10-28  20:38
  2. 2017. július 27. 16:52245.

    Szia kotai1227!
    Ez még aktuális lenne? :) 

    előzmény:
    kotai1227 (238)
    2016-03-10  04:31
  3. 2017. február 10. 16:12244.

    www.fashionhand.com
    HU Prémium használtruha nagykereskedelem

  4. 2016. augusztus 7. 14:21243.

    Sziasztok, én használt játék boltot szeretnék nyitni. Ehhez kérhetek valakitől segítséget? Milyen engedélyek kellenek, mit és hol kell intézni, elég ha egyéni cég vagyok, vagy egyéni vállalkozónak kell lennie? Vagy egyéb. Minden érdekel, aki tud segíteni kérem írjon a csutakesaszurkelo@gmail.com e-mail címre vagy akár ide. Ha még tudtok olyat, hogy honnan érdemes rendelni Ali, vagy egyéb azt is megköszönöm (zsákos / bálás kemény játékok tekintetnében). Csutak

  5. 2016. augusztus 3. 16:00242.

    Túrit szeretnék nyitni! Teljesen tapasztalatlan vagyok! Segítséget szeretnék kérni megbízható nagykereskedőket cégeket ha tudtok ajánlani! Nagyon hálás lennék!! Békés megyei vagyok de távolság nem akadály!! Segítséget megköszönök! Tisztelettel Kati!

  6. 2016. június 29. 21:15241.

    Szia! Én 10 év után most számolom fel az üzletet családi okból ezáltal egy teljes árú készlet átvehető ami nem bálás ruha hanem magán személyektől felvásárolt termékek.06304185747-es számon el tudsz érni . Holnap az utolsó nap amikor Pesten még megtudod nézni az üzletben. Utána már csak az otthonomba össze csomagolva Dunaharasztin.

    előzmény:
    zsömi28 (1)
    2009-01-27  16:35
  7. 2016. május 28. 19:13240.

    Szia dorapap83, 


    Nem tudom, hogy beleugrottál e a boltnyitásba vagy sem, de neked és másoknak is javaslom, hogy


    aki használt ruha boltot akar nyitni,


    az szerezze be a Használtruha Sikerkönyvek köteteit. Csak írd be a keresőbe, hogy Használtruha Sikerkönyv. Sok 100 ezer forint megtakarítást jelenthetnek az abban leírtak mindenkinek. Én már olvastam és tetszik. Én is kidobtam egy csomó pénzt az elején, mert nem volt, aki segíteni tudott volna.


    Sajnos a jogi és hatósági dolgok nincsenek benne leírva, így abban nem tud neked segíteni, de amikor mi nyitottunk, akkor csak az önkormányzathoz be kellett menni és nyilatkozni, hogy használt ruha vállalkozást akarok nyitni. Kereskedelmi végzettség csak akkor kellett a nyitáshoz ha mást is akartam volna árulni pl. háztartási/vegyiáru dolgokat, de én azt nem akartam így kereskedelmi végzettség nélkül is meg lehetett, akkor nyitni. Ez 2008-ban volt, azóta sok minden megváltozhatott. Aznap már árusíthattunk is. Persze a boltba kellett sok minden pénztárkönyv, számlatömbök, pénztárgép stb. de ezekről a könyvelőnk adott egy listát és mi azt szépen mind beszereztük. 


    Szóval ha jogilag megy a dolog, akkor se váltsd ki azonnal inkább két dolgot keress előbb az egyik egy olyan használtruha nagykereskedés, akitől a kezdőkészletet be tudod szerezni, ez akár 2-300 kg ruha is lehet és nem mindegyik nagykereskedés tud neked adni egyszerre ennyi ruhát a megálmodott minőségből, de amelyik tud az biztosan tud majd később is téged ezzel a minőséggel ellátni. A második dolog legyen csak a megfelelő üzlethelyiség megtalálása. Sok sikert!!!!

    előzmény:
    dorapapp83 (235)
    2016-03-06  09:30
  8. 2016. május 28. 18:29239.

    Szia Agnes50,


    Nem tudom, hogy találtál-e társ üzletet, de ha nem javaslom a személyes megkeresést. Azaz kopogtass be más kiskereskedésbe és konkrétan kérdezz rá. Vagy egy még jobbat mondok. Az írásodból kihallom, hogy sok a "bedöglött" készleted szaknyelven szólva. Ettől több módon is meg lehet szabadulni.


    Egy megoldást máris ajánlok. Tehát 


    Hogyan szabadulhatunk meg a bedöglött készletünktől?


    Az első készíts ruhacsomagot belőlük (természetesen a legjobb ezt szezon előtt már 1-2 hónappal megtenni) és a nagykereskedelmi ár alatt min. 20%-al tedd fel a Jófogásra ruhacsomagként. Írd ki, hogy ha kell számlaképesen. Sok kiskereskedő próbál így megszabadulni a bedöglött készletétől. És sok kiskereskedő figyeli a ruha csomagokat, hogy az új készletét használtruha nagykereskedelmi ár alatt beszerezhesse. Egy ismerősöm  a sikeres eladás után újra kapcsolatba lépett a vevővel és kiderült, hogy egy kereskedő vette meg a ruhákat, ekkor közölte vele, hogy ha tetszettek, akkor máskor is tud adni. Így az évek során három stabil vevője lett az interneten, akik minden hónapban kb. 60-100 kg ruhát vettek meg tőle a boltjukba. Ez az ismerősöm csak gyerekruhával foglalkozott egyébként (extra és 1. osztállyal).  


    Mindenkinek ajánlom figyelmébe a www.hasznaltruha-sikerkonyv.hu oldalt, ahol a cikkek között sok-sok jótanács van leírva használtruha kiskereskedőknek.  

    előzmény:
    agnes50 (221)
    2013-07-15  18:27
  9. 2016. március 10. 04:31238.

    Használt Ruha Vállalkozók, Piacozók!


     


    Külföldre telepedés miatt most 50-100.-Ft/darab áron adom a nagyon kiválogatott, angol bálás és magánszemélyektől vásárolt használt ruháimat akkor ha mindet megveszed! Vagy egybe olcsóbban ha komolyan érdekel hívj fel!


    Van köztük nagyon sok márkás és új is amit 1000-2000.-Ft között árultam, de van olyan is közte amit még többé.


    Most minden ruha 50-100.-Ft/db


    Mindet megveszed 100.000.-Ft és még adok használt cikkeket és bolt berendezést is ajándékba.


    Csak komoly érdeklődő hívjon! 06702566275


    Kótainé Tóth Aranka


    Helység: Dorog (Pesttől 39 km a 10-es főúton)

  10. 2016. március 10. 04:10237.

    Szia! Szakmai szakképzettség nem kell a használt ruhák eladására és mindent az okmány irodába tudsz intézni. A vállalkozói kiváltása is ingyen kérheted. Másik ha még nincs árukészleted hívj fel és átadom neked, mert én megyek ki a fiamhoz Németországba végleg. Több mint ezer nagyon kiválogatott és magánszemélyektől vett ruháim vannak vegyesen női, férfi és sok gyerek ruha is, Van még használt cikkeim és bolt berendezésem is ha kell.


    Nevem: Kótainé Tóth Aranka


    Mobil számomon mindig elérsz:06702566275


    Várom válaszodat, hívásodat!

    előzmény:
    dorapapp83 (235)
    2016-03-06  09:30
  11. 2016. március 10. 04:02236.

    Sziasztok! Dorogon boltunk felszámolásából nagyon sok, több mint ezer jól kiválogatott felnőtt és gyerek nyári, téli ruhák eladóak. Vannak még táskák, cipők és csizmák, használt cikkek, és bolt berendezés is. Kezdő vállalkozás nyitására bőven elég. Árba biztos megegyezünk ha komolyan érdekel. Mobil számomon 8-20 óráig elérhető vagyok. Mobil:06702566275


    Kótainé Tóth Aranka

    előzmény:
    zsömi28 (1)
    2009-01-27  16:35
  12. 2016. március 6. 09:30235.

    Sziasztok.


     


    most regisztráltam,eztért nem tudok még privátot írni...


    Szeretném a segítségeteket kérni "turkáló" nyitásának menetéről,ügyintézéséről.


    rmilyen szakmai végzetség kell hozzá esetleg?


    hol tudom elkezdeni az ügyintézést,stb.


    Segítségeteket előre is megköszönöm!!!!!!!!!!!


    :)

  13. 2015. november 6. 00:46234.

    Sziasztok!
    Van még itt valaki?
    Szeretnék egyéni vállalkozó lenni. Számlaképes lenni.
    Üzlet helyiséget egyelőre nem szeretnék. Játék nagykereket esetleg tudna mondani valaki privátban?
    Ahhoz, hogy webshopom legyen, milyen fajta számlát kell adnom?
    Így mennyi lenne az induló költség? Hogyan alakul az adózás  stb. 
    Holnap beszélek könyvelővel, de mindenképp érdekelnének a személyes tapasztalatok, tanácsok stb.

  14. 2015. október 5. 21:52233.

    sziasztok


    bár elég régi a nyitóhozzászólás


    kiváncsi lennék hogy alakultak azóta az üzletnyitások


    tud valaki segíteni?

  15. 2013. december 8. 17:25232.

    Sziasztok!

     

    4 hónapja nyitottam Budapesten egy használt gyerekruha boltot egy barátnőmmel, de neki most ki kell szállnia, ezért társat keresek. Olvastam, hogy itt sokan gondolkodtok ebben, remélem valakivel "egymásra találunk". :) 

    Ha ismertek olyat akit érdekelne egy ilyen vállalkozás, továbbítsátok neki a lehetőséget légyszíves.

     

    Köszönöm: Évi 

  16. 2013. november 17. 19:04231.
    Szia, engem érdekelne....helyileg hol vagy? Árak?(Privi?)
    előzmény:
    gyetoo (227)
    2013-10-16  14:36
  17. 2013. november 17. 19:02230.
    Szia, legjobb tudásom szerint ilyen nincs, mindenhol van felnőtt is...
    előzmény:
    mösze (225)
    2013-09-10  17:17
  18. 2013. november 17. 19:01229.

    Szióka!

    Engem is érdekelne a nagyker...elküldenéd a címét priviben?

    Előre is köszönöm.

    Vicaboszi

    előzmény:
    Johanna112 (226)
    2013-09-15  22:01
  19. 2013. november 13. 20:09228.
    Tudnál segíteni.a nagyker címét meg tudnád adni?
  20. 2013. október 16. 14:36227.

    Sziasztok! 

     

    Segítségeteket szeretném kérni olyan ügyben, hogy nagyon sok használt márkás ruhával rendelkezek és szeretném őket eladni. Éppen ezért keresek felvásárló helyeket. Ha valaki tudna ajánlani azt nagyon megköszönném!

     

    Segítségeteket előre is köszönöm!  

Címlap

top