Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kinél szültél?

Balgáné
Létrehozva: 2002. május 6. 09:03
Sziasztok! Én is a Schöpf-ben szültem tavaly januárban. Egyetértek az előttem szólóval, amit a kórhűázról írt. Annyit fűznék hozzá, hogy tényleg a fizetősbe érdemes menni -tudom, sokba kerül-, mert ott veled van egész nap a kicsi és a nővérek is rendesebbek. Most már van fent őrző is, hogyha netán császárral szűlnél , akkor oda visznek és nem az elsőre ami azért jó, mert ott pl. nincs nővérhívó, és egyáltalán nem kedvesek a nővérkék, stb. Remélem tudtam segíteni. Puszi Balgáné
  1. Torolt_felhasznalo_994423
    Torolt_felhasznalo_994423
    2006. március 28. 19:582151.

    Sziasztok leendő anyukák!

    Figyelmetekbe ajánlom a Nől Lapja Café Babázzunk! oldalon A mell és a szoptatás cikket! Nagyon jó és felhívja a figyelmet egy nagyon fontos dologra, aszoptatásra, főleg a kezdetekre. Nem akarom elvenni senkinek sem a kedvét, de utólag is állítom, /ismerőseimmel együtt!/ inkább háromszor megszültem volna a lányomat, mint az első 6 hét. Most 6 hónapos, kezdetektől átalussza az éjszakát, de a nappalok az evéssel kínlódások voltak, nem beszélve a szájpenészről, hasfájásról, amin végül az Infacol készítmény segített. A szülőszobán segítenek mellretenni a babát, de én nem kaptam segítséget a csecsemőstől, kérésre sem. A szobatársamnak is első gyereke volt, látogatók pedig nem jöhetnek be. Kör bezárult, ki segíthet? Ne hagyjátok magatok először szülők, inkább utáljanak érte a kórháziak, de kérjetek, követeljetek segítséget. Ez csak egy tanács, de

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_882385
    Torolt_felhasznalo_882385
    2006. március 28. 18:052150.
    Sziasztok ! Ismer valaki egy jo dokit a péterfyböl a terhes rendelésen 3 dokin "mentem "keresztül de egyik sem az igazi ha valakinek van ötlete ,tapasztalata megköszönném.Az is fontos lenne hogy mi mennyibe kerül az orvosnál. köszi:mariam
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. március 22. 18:222149.

    sziasztok

    Mint már írtam az én orvosom Dr Szakonyi Tibor a Nyírőből. Most voltunk nála az első ultrahangon, a nyolcadik hétben járok és mindent rendben talált. Én úgy döntöttem, hogy maradok nála és a mostani vizsgálat mégjobban megerősített ebben. Nagyon kedves és segítőkész volt, és bőven szánt időt ránk. Lehet, hogy a kórház nem a legjobb, de talán az orvos fontosabb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_880281
    Torolt_felhasznalo_880281
    2006. március 22. 15:482148.

    Sziasztok!

    Új vagyok a fórumon és új vagyok a Pocakosok körében is 

    8 hetes a Pocaklakóm és abban kérnénk a Ti segítségeteket, hogy a Szent Imrébe tudtok-e jó dokit ajánlani, illetve érdekel a véleményetek, hogy érdemes, kelle-e orvost megfogadni.

    Tudom, hogy mindenki maga dönti el és hogy persze, hogy én is a legjobbat szeretném magunknak, de feltétlen szükséges magánrendelésre menni és iszonyatos összegekért orvost megfogadni? 

    Egyébként, ha a Fehérvári úti SZTK-ba megyek és szülni pedig "csak úgy" bemegyek a Tétényibe, akkor nem kapom ugyanazt az ellátást?

    Mit mondtok?

    Sziasztok

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_305603
    Torolt_felhasznalo_305603
    2006. március 12. 19:542147.

    Szia anna01!

    Nagyon örültem, hogy végre találtam valakit, aki Nyíregyházán fog szülni, és ráadásul ugyanaz az orvosunk. Én jelenleg a terhesség 9. hetében járok, Dr. Fábián Antal pedig 2002-től az orvosom. Én eddig nagyon örülök, hogy őt választottam, nagyon meg vagyok elégedve. A családomban már volt aki nála szült, és hasonló a véleménye. Remélem az enyém sem fog változni. A kórházról is pozitív véleményeket hallottam, nekem hasonló távolságra lenne Miskolc is, de oda semmiképp nem mennék! 

    Szia, ha gondolod tarthatjuk a kapcsolatot ilyen módon.

    Üdv : Edina01

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448657 (2089)
    2006-01-15  18:22
  6. 2006. március 10. 15:112146.
    Szornyu ezeket a cigis dolgokat olvasni, en naiv, azt hittem, h ako pocakos, az biztos nem dohanyzik... a Budai Honvedban nem is talalkoztam ilyesmivel.Igaz, pici osztaly, oszz.15 agy.
    előzmény:
    Zana (2143)
    2006-03-10  09:44
  7. 2006. március 10. 15:072145.
    Szia!

    EnDr.Unk Péternél szultem 2005.01.24en.Nekem jo volt, bar csaszaros szules volt. Akorhaz is pozitiv maradt. Nem egy hiper-szuper felszerelesu, de a szemelyzet karpotolta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_602366 (2142)
    2006-03-08  09:20
  8. Torolt_felhasznalo_882863
    Torolt_felhasznalo_882863
    2006. március 10. 14:432144.

    Igazad van Zana, tényleg mindenkinek a magánügye, hogy mit csinál, vagy mit lát jónak a terhessége alatt.  Csak én azért voltam kiakadva, mert nem tudom felfogni, hogy ennyire felelőtlenek legyenek egyesek. A másik meg az, hogy nálunk is, ugyan kimentek a lépcsőházba cigizni , de akkor is lehetett érezni a bagószagot, hiszen nyitogatták az ajtót. Arra meg persze lusta volt mindenki (meg marha hideg is decemberben), hogy a kertbe menjenek. Arról a lányról is azt mondták, hogy a 3. babáját szüli halva, meg kettő van otthon is, és ő nevetgélve rohangászott fel-alá, cigizni járt (volt olyan, hogy este 8-kor még ott volt a pasija és 10 percenként vonulgattak cigizni, miközben mi szoptattunk és nyitva volt az ajtó, mert fűtöttek mint a veszedelem). A nővérek sokszor le is szúrták őket.  És az egész azért bánt, mert látom, hogy például a barátnőm mennyire szeretne már babát, évek óta próbálkoznak, és nem jön össze. Akinek meg orrba-szájba lenne, az magasról tesz rá. Ez a szörnyű.

     Volt egy szörnyű élményem a minap, tudom nem feltétlenül idevaló, de azért elmesélem. A párommal és a kisfiammal (Benedek) voltunk bevásárolni, ahol a pénztároslány nagyon megcsodálta Benedeket és ajánlkozott, hogy eljön hozzánk babysitternek. Persze mi nagy nevetve mondtuk neki, hogy most csak azért mondja, mert még nem tudja, hogy micsoda kisördög tud lenni apróság, amikor nyűgös. Erre azt válaszolta, hogy neki mindegy lenne, csak babázhasson, ugyanis december 23-án temették el a babájukat, akit meg kellett szülnie 7 hónapos terhesen, mert egyik pillanatról a másikra megállt a baba szíve. És már a hatodik babáját veszíti el ebben a formában, de még egyik sem élte meg ezt a mostani 7 hónapot, ezért gondolták , hogy ő már meg is marad. Teljesen lefagytunk a párommal: mit lehet erre mondani?? Annyira sajnáltam azt a lányt, aki már annyit szenvedett, de nem adja fel és újra próbálkozik, mert tényleg nincs csodálatosabb egy kisbabánál. A vége az lett a vásárlásnak, hogy kórusban sírtunk azzal a lánnyal, ő a veszteségtől, én a részvéttől, és attól, hogy belegondoltam mit éreznék, ha Benedekkel ugyanez történt volna. 

    Bocs ha hosszú voltam.

    Puszi mindenkinek 

    Eszter

    előzmény:
    Zana (2143)
    2006-03-10  09:44
  9. 2006. március 10. 09:442143.
    Tudod, én úgy voltam vele, hogy saját magát és a saját gyerekét mindenki úgy veszélyezteti, ahogy akarja, de az én gyerekemet és engem hagyjon ki belőle. Akkor lettem nagyon szomorú, mikor az egyik szobatársam az újszülöttje mellől is folyton cigizni rohangált (ő legalább lement a kertbe), és utána kézmosás nélkül nyúlt a kislányhoz, szoptatta, stb...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_882863 (2141)
    2006-03-07  19:28
  10. Torolt_felhasznalo_602366
    Torolt_felhasznalo_602366
    2006. március 8. 09:202142.

    Sziasztok!Szült valaki a budai Honvéd kórházban?Ha igen, melyik dokinál?Én az Unk doktorhoz járok, és eddig megvagyok vele elégedve.Ha valakinek van jó-rossz tapasztalata, kérem irja le.Köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_882863
    Torolt_felhasznalo_882863
    2006. március 7. 19:282141.

    Sziasztok!

    Én az Újpesti Szülőotthonban szültem, és ott is volt rá precedens, hogy dohányoztak, azon a szinten a kismamák, ahol mi is el voltunk helyezve a babákkal.  Mondjuk ott szólnunk sem kellett a nővérkéknek, maguktól is veszekedtek a kismamákkal. Mondanom sem kell, hogy ezek a nők azért voltak bent a kórházban, mert befektették őket, ugyanis valamilyen komplikáció lépett fel náluk a terhességük folyamán.  De persze ez nem zavarta abban egyikőjüket sem, hogy rágyújtsanak. Egyébként én nem vagyok dohányzás-ellenes, csak úgy vélem, mindennek megvan a maga ideje és helye. A terhesség pedig számomra nem összeegyeztethető a dohányzással, vagy az alkohollal. A terhességem előtt én is dohányoztam, de amikor arra adtam a fejem, hogy hamarosan gyereket szeretnénk vállalni, önként(!) és önerőből(!) leszoktam.  Szerintem mindez csak akaraterő kérdése. Megjegyzem, az egyik lány a dohányosok közül három nappal az én szülésem után, halva szülte meg a kislányát.  Persze  nem feltétlenül a cigi volt az oka, de gondolom azért az is közrejátszhatott. Ennél rosszabb már csak az , ha egy orvos dohányzik, ilyet is láttam más kórházakban, ahol csak látogatóban voltam, és a doki ott mászkált a frissen szült anyukák között (látogatási időben) bagóval a szájában. 

    Puszi mindenkinek

     Eszter 

    előzmény:
    Zana (2140)
    2006-03-06  11:18
  12. 2006. március 6. 11:182140.
    Mi nemcsak a wc-ben "káromkodtunk", hanem a folyosón is, jó hangosan, és szóltunk a nővéreknek is, aztán az egyik jól ki is osztotta a dohányzó frissenszülteket...
    Amikor én szültem, akkor egy babát kezeltek ott helyben, az összes többi besárgult gyerek ment a Madarászba, a szobába egyáltalán nem hoztak kék fényt, lefejt tejet pedig egyetlen gyereknek sem adtak. Ha ez azóta (két éve) változott, az örvendetes...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_994423 (2138)
    2006-03-03  15:50
  13. 2006. március 4. 14:212139.

    Hali

    Hát nem könnyű dönteni, mert az ember jót és rosszat is hall a Nyírőről. Mondjuk ez más kórházakkal kapcsolatban is így van. Én azt hiszem maradok, mert máshol sem ismerek igazán orvosokat akikben esetleg jobban megbíznék. A héten tudtam meg, hogy babát várok, szóval most orvosi számítás szerint kb 5 hete terhes vagyok. Nemsokára megyek a dokihoz. Később még biztosan lesz kérdésem, és majd érdeklődöm.

     

    Köszi a segítséget mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_994423
    Torolt_felhasznalo_994423
    2006. március 3. 15:502138.

    Az én babám is besárgult, többeké is, mindegyiket ott helyben kezelték. Volt akinél a szobában tették fény alá, az én lányomat pedig egy fél napra bent a csecsemőosztályon. Meg is néztem, a lefejt tejet odaadták neki, hogy minél hamarabb rendbejöjjön. Sőt etetéseknél ki is hozták. Több csecsemős segített lefejni a tejemet, amíg az én készülékemet be nem hozták.

    Ez annyira szubjektív különben, én régóta nézem a netet, szinte minden kórházról olvastam rosszat, jót is. Általános: a csecsemősökkel nincsenek megelégedve a kismamák.

    Ja és nem beszélve a kismamákról. A Wc-be elég sokan káromkodtak, mert volt kismama, aki ott dohányzott, arra nem volt képes, hogy a kijelölt helyen tegye. Az hogy ránk nem gondolt, még elmegy. De hogy a frissen született babájára sem? Szóval erről ennyit.

    előzmény:
    Zana (2137)
    2006-03-02  14:12
  15. 2006. március 2. 14:122137.
    Hát nem tudom. Ha nem ragaszkodsz az orvoshoz, akkor inkább másik kórházat válassz (hányadik hétben jársz a babával?). Egyrészt nincs állandó gyermekorvosuk, nincsenek felkészülve a problémás babák ellátására (értsd: a besárgult babákat is elviszik a Madarászba). Másrészt nincs lehetőség normál szülésnél fájdalomcsillapításra, mert azt nem támogatják. A nővérek között van nagyon lelkiismeretes és kedves, de van olyan is, aki az elájult szobatársam fölött csak ácsorgott, és nem csinált semmit. A csecsemősök sem állnak a helyzet magaslatán, dohányoznak a babák mellett, és nem bánnak velük valami kedvesen, szoptatásban, fejésben nem igazán segítenek. A szülésznők közül csak azt ismerem, akinél én szültem, ő szörnyű volt. :-(
    előzmény:
    alucz (2124)
    2006-02-19  10:22
  16. Torolt_felhasznalo_994423
    Torolt_felhasznalo_994423
    2006. március 2. 10:142136.

    Szió!

    Van lehetőség apás szülésre, előtte van 2 alkalmas szüléselőkészítő tanfolyam, ami érdekes, körbevezetnek a szülőszobán, kórteremben, stb. De ez nem feltétele az apai jelenlétnek. Van a szülőszobán labda, bordásfal, vízben is lehet vajúdni, meg azt hiszem van vajúdószék is.

    Én végig sétáltam, nem is bírtam feküdni, illetve kádban voltam pár percig, nagyon jó volt, de jött a baba és átmentünk a szülőszobába, ahol egy dönthető, szülőszék van. Modern, ott látnak el és a megfigyelés 2 óra is ott zajlik. Gátvédelemmel szültem, de mivel a babám a kis öklét is a fejéhez szorította, emiatt esélyem sem volt vágás nélkül megúszni. Aznap sokan szültek, egymásnak adtuk a helyet, de nem zavartuk egymást. A babát rögtön a hasamra tették. Ellátták /mérés, fürdetés,../ aztán mire velem is végzett a doki, visszahozták. Hármasban voltunk kb egy órát a kis család A 2 órás megfigyelés után átkísértek a szobámba, nővér elkísért wc-re, zuhanyozni.

    Köszönöm a gratulációt. Ha van kérdésed, írj nyugodtan.  

     

    előzmény:
    alucz (2134)
    2006-03-01  19:22
  17. Torolt_felhasznalo_287736
    Torolt_felhasznalo_287736
    2006. március 2. 09:202135.
    Sziasztok! Tavaly június elején született a kislányom a Schöpf-Méreiben. Mindenkinek csak ajánlani tudom az intézményt. Igaz, nincs összehasonlítási alapom, mert most feküdtem életemben először kórházban, de kellemes csalódás ért, ami a személyzetet illeti. Mindenhol azt hallani, mennyire túlhajszoltak és kevés a fizetésük, arra számítottam, ez érezhető is lesz a munkájukon. Ez nem így volt, mert nagyon segítőkészek és kedvesek voltak velem, mintha hobbiból csinálnák a dolgukat. Lehet, hogy azért, mert én fizetős szobában voltam. Szerintem megéri fizetni, ha ilyen ellátást kapunk érte cserébe. Az orvosom Dr. Kollár Zoltán volt, ő a Máv kórházban dolgozik, de a magánrendelése a Schöpfben van, ezért szültem ott. Maximálisan elégedett voltam a doktorral is. Azt mondta, 5-re meglesz a baba, és úgy is lett (5 óra 7 percre). A gátmetszést észre se vettem, úgy csinálta. Vajúdásnál egy nagy tojás alakú gumilabdán ülve billegtem, az bejött, fekve szörnyű volt. Közben a fogadott szülésznőm maszírozta a derekam (Fekete Ildik&oacute, ő is kedvesen mindent elkövetett. Ezek után nem mondom, hogy a szülés és vajúdás leányálom, de úgy érzem, sikerült mindenből a legjobbat választani. Remélem másnak is ilyen jó tapasztalatai lesznek ebben a kórházban! Bye!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2006. március 1. 19:222134.

    Sziasztok

    Nagyon megörűltem a nyírős hozzászólásnak, kezdek megnyugodni. Az én orvosom Szakonyi Tibor, nem tudsz róla még valamit, ami esetleg érdekes lehet?

    Nekem még lenne pár kérdésem a kórházzal kapcsolatban. Van lehetőség apukás szülésre? Illetve miután megszületett a baba odaadják-e egy kis időre, vagy megmutatják és el is viszik rögtön, mert ilyet is hallottam.

    Eőre is köszi a választ, és gratulálok a babához

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_994423 (2131)
    2006-02-28  11:08
  19. Torolt_felhasznalo_956389
    Torolt_felhasznalo_956389
    2006. március 1. 11:362133.
    Sziasztok!
    Én új vagyok! A Jánosban fogok szülni.ápr.28-ra vagyok kiírva, de már nagyon izgulok, hogy milyen lesz a szülés, mert első baba lesz!
    A Baltschik a dokim. Van valakinek tapasztalata, hogy milyen nála szülni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_869612
    Torolt_felhasznalo_869612
    2006. február 28. 20:582132.

    Szia, tényleg van lehetőség bármilyen testhelyzetben szülni, lehet vízben vajúdni és vízben szülni is, de sztm ha mész szülőszobanézőbe,ott el fogják mondani. Nekem nem volt szülésznőm, nézz szét az istvános topikokon, ott sok szülésznőről van vélemény, többnyire pozitívak, de ha jól tudom, a többség azt a szülésznőt választja, akit a dokija javasol.

    ildi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_371406 (2130)
    2006-02-27  13:46
  21. Torolt_felhasznalo_994423
    Torolt_felhasznalo_994423
    2006. február 28. 11:082131.

    Sziasztok!

    Nyírő kórház után érdeklődőknek: Szept-ben szültem első babánkat. Nem hallottam sokat róla, de az sem volt jó. Nekem jó tapasztalataim voltak, a többi kismamával együtt. Nega doktornőnél szültem, nehéz volt szerinte is. Franciska volt a szülésznőm, akiről csak jókat tudok mondani. Nagyon kedves, határozott. Minden nap beköszönt a szobába, érdeklődött, segített mellre tenni a gyereket másnap is. A dokim is naponta bejött, megnézett, kérdéseimre megnyugatatóan válaszolt. Hozzáteszem, addig egy fillért nem kapott. Tehát nem a pénzért csinálták!!!A nővérek is rendesek voltak, igaz én sem tartoztam a folyton panaszkodó, nyafogók közé. A csecsemősök közt viszont akad, aki nem a lelkiismeretességéről és kedvességéről híres. Abszolút nem segített a szoptatásnál. Közölte: "tudja, hogy ez lenne a dolga, de most egyedül van, majd a nappalosok, ők ketten lesznek". /Addig volt 2 etetés, kínlódtunk./

    Nega doktornő Szakonyi dokival van párban, az én szülésemnél is bejött segíteni, előtte megvizsgált. Teljesen normális volt. Jó véleménnyel voltam róla, akik nála szültek is. A Nyírőben lévő dokikkal mindenki meg volt elégedve, aki akkor szült, talán kivétel a Vájlok. 

    A kórházbam van egyágyas, fizetős szoba, de este 10-től reggel 6-ig ott is elviszik a babát. Én kétágyasban voltam, látogatók csak akkor jöhettek be, ha egyik baba sem volt a szobában. Az ajtón lévő ablakon keresztül lehetett megmutatni a kicsiket.

    A kétágyast én jónak tartottam, a síró babák egymást soha nem ébresztették fel, viszont, ha ki kellett menni a szobából, /ebéd, Wc, látogatók/ a társammal felváltva ügyeltünk. Nem maradtak felügyelet nélkül, nem kellett a csecsemősökhöz bevinni. A lefejt tejet éjszaka odaadták a kicsiknek. Van bent fejőgép, de lehet bevinni sajátot, nekünk le is sterilizálták.

    Ha további kérdés van, szívesen írok, most hirtelen ennyi jutott eszembe.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604698 (2128)
    2006-02-24  12:22
  22. Torolt_felhasznalo_371406
    Torolt_felhasznalo_371406
    2006. február 27. 13:462130.

    Sziasztok,

     

    Új vagyok a topicon, a 35. héten. Most döntöttem el, hogy nem a terhesgondozó dokimnál szeretnék szülni, mert a kórházában nincs lehetőség vízben vajúdni, hanem valami bababarátabb helyen. A Szent Imréből elhajtottak, a Szent Istvnban azt mondták, hogy menjek nyugodtan. Már dokit nem tudok/nem szeretnék választani, de szülésznőt igen. Tudtok valakit ajánlani? Tényleg lehetőség van a hagyományostól eltérő pozícióban szülni? Szerdán megyek szülőszobát nézni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_869612 (2071)
    2006-01-02  17:01
  23. Torolt_felhasznalo_669428
    Torolt_felhasznalo_669428
    2006. február 25. 09:322129.
    Sziasztok!

    Táska vagyok(26+2) a májusi babák topicról.
    És az szeretném kérdezni, hogy van-e közöttetek, aki a Szabolcsban szült.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_604698
    Torolt_felhasznalo_604698
    2006. február 24. 12:222128.

    Sziasztok

    8+1 terhes vagyok(első baba), és a furcsa helyzet állt elő, hogy 2 dokim van, de választanom kellene. Az első az Uzsokiban van, a második a Nyírőben, hozzá egy spec.probléma miatt kerültem,ami aztán megoldódott, de nagyon szimpatikussá vált ő is. Szóval passz. Mindkét doki egyformán rendes, és nem tudom melyik kórház milyen háttérrel stb.rendelkezik.

    Esetleg tud valki segíteni?

    Előre is nagyon köszi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_936831
    Torolt_felhasznalo_936831
    2006. február 24. 10:342127.

    Szia!

    Nekem is Szakonyi a dokim, de csak jövőre szeretnék majd babát vállalni. Nagyon érdekelne, hogy mik a tapasztalataid, ha nála maradsz. Mindenesetre Anyukám is nála szült engem és a hugomat is és velünk azt hiszem minden ok :-)

    előzmény:
    alucz (2124)
    2006-02-19  10:22

Címlap

top