Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kinél szültél?

Balgáné
Létrehozva: 2002. május 6. 09:03
Sziasztok! Én is a Schöpf-ben szültem tavaly januárban. Egyetértek az előttem szólóval, amit a kórhűázról írt. Annyit fűznék hozzá, hogy tényleg a fizetősbe érdemes menni -tudom, sokba kerül-, mert ott veled van egész nap a kicsi és a nővérek is rendesebbek. Most már van fent őrző is, hogyha netán császárral szűlnél , akkor oda visznek és nem az elsőre ami azért jó, mert ott pl. nincs nővérhívó, és egyáltalán nem kedvesek a nővérkék, stb. Remélem tudtam segíteni. Puszi Balgáné
  1. Torolt_felhasznalo_148624
    Torolt_felhasznalo_148624
    2006. február 22. 17:302126.

    Sziasztok!

    Én most Miskolci lettem ,és itt nem ismerek senkit. Pesten a Margitban Pálffy adjunktus volt a dokim, és szerintem a legjobb doki.

    Szóval ha valaki hozzá hasonlót,vagy csak egyáltalán jó dokit tudna itt Miskolcon vagy a környéken, akkor légyszi. Első baba előtti nagy izgalmak segítésére

    Köszönöm 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2006. február 20. 13:512125.

    Szia kedves Cassyo!

    Köszönöm, hogy válaszoltál. A Kútvölgyiben fogok szülni, ott rendesek voltak velem, bár még elég új az élmény, teljes felüdülés a rendelőintézetek és a háziorvos után.
    Igazából ők akasztottak ki, de nagyon.   És teljesen elkeseredtem, és nem értem, hogy mire föl van ez a nagy "ellenszenv" ??? vagy nem is tudom micsoda a kismamákkal szemben. Aztán kiderült, hogy másokkal sem sokkal jobbak addig, amíg nem a fizetős orvosodhoz mész, valakivel még az sem az igazi.

    Én most nem váltanék, mert elég friss a dokim, és egyelőre nagyon kedves. A háziorvoson erősen vacilálok.

    előzmény:
    cassyo76 (2123)
    2006-02-18  20:03
  3. 2006. február 19. 10:222124.

    Sziasztok

    Én Dr. Szakonyi Tibornál fogok szülni a Nyírőben, de sajnos se róla, sem a kórházról nem tudok valami sokat. Ha van bármilyen infótok szívesen venném, mert egy picit bizonytalan vagyok vele és a kórházzal kpcsolatban. Köszönöm

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2006. február 18. 20:032123.

    Szia,

    szomorúan olvastam,hogy ilyen rossz tapasztalatok értek,pont ezen a legszebb időszakon.Nem tudom melyik kórházba jársz,én az  Imrében szültem,és komolyan mondom,hogy az orvosomtól a szülésznőmön át a vérvételes nővérig mindenki nagyon-nagyon kedves volt,azt éreztem,hogy fontos vok,bármilyen kérdésre mindig MINDENKITŐL kaptam normális választ,úgyhogy csak ajánlani tudom mindenkinek.Ha még nem érzed későnek,menj át valamelyik ottani dokihoz,ajánlani is tudok konkrétan,ha érdekel.

    Lehet,hogy ez lenne a derű(persze a babát leszámítva)a borúdra?!  

    előzmény:
    BorúraDerű (2121)
    2006-02-17  20:42
  5. 2006. február 18. 15:002122.

    Sziasztok!

    Én 2005 dec 01-én szültem a Schöpf-ben, és nagyon jók a tapasztalataim. A beöntésről és a borotválásról  csak annyit az esetleg szorongó kismamáknak, hogy higgyétek el, akkor amikor odakerültök majd egyáltalán nem lesz cikis, és bár én nagyon tartottam tőle, merthogy mégiscsak igen igen kellemetlen, hamar túl lettem rajta, sőt a borotválás annyira csikizett,hogy még nevetnem is kellett. (nem vagyok perverz, dehát így volt.)Ne féljetek tőle, ennél sokkal fontosabb dolgokkal is foglalkozhattok! Egyébként van valaki aki Arnold Lászlónál szült?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920168 (2119)
    2006-02-16  16:02
  6. 2006. február 17. 20:422121.

    Szia kedves Zoli-Judit!

    Sajnos nekem is voltak ilyen tapasztalataim, bár én még csak a 17. héten tartok. Tényleg sokan úgy viselkednek a kismamákkal, mintha az utolsó rihe-rongyok lennénk. Nagyon kiakadtam én is. Sajnálom, hogy ilyenek.

    Nincs dúlád? Nekem lez, és ez biztonságot és nyugalmat ad a szüléshez. Hátha Neked is segítene. Próbáld ki.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_942465 (2120)
    2006-02-17  12:04
  7. Torolt_felhasznalo_942465
    Torolt_felhasznalo_942465
    2006. február 17. 12:042120.
    Szia Andi! Nem szívesen okozom csalódást de nem azért írok neked,hogy orvost ajánljak, bár szívesen tenném.Sajnálom, ami a kislányoddal történt és tudom, hogy milyenek az orvosok, sajnos azt kell mondanom, hogy a nagy többség.Én a 22. héten vagyok de már most a hátam közepére nem kívánom a terhességet.Már váltottam nőgyógyászt is és háziorvost is ez idő alatt.Nem véletlenül. Ahogy ez alatt a 22 hét alatt orvosok és nővérek meg tudtak alázni úgy meg is aláztak. Én már orvosban nem keresem az emberséget csak várom hogy végre megszülessen a kisbabám és túl legyek ezen az egész rémálmon. Ha a szülésre gondolok, összeszorul a gyomrom a félelemtől. Tényleg nem akartalak elkeseríteni de ezt muszály volt leírnom. Kívánom, hogy ezúttal semmi de semmi probléma ne legyen sem veled sem a pici babáddal!!! Kívánunk minden jót és egészséget: Judit és Zoli!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_151008 (2113)
    2006-02-10  15:42
  8. Torolt_felhasznalo_920168
    Torolt_felhasznalo_920168
    2006. február 16. 16:022119.
    Teljesen egyet értek veled. Én a csepeli kórházban szültem, majdnem 3 éve. Választhattam, hogy kérek e beöntést - bár már akkor 36 órája szinte nem ettem - mégis kértem. Ennek ellenére, hogy az a bizonyos dolog nem került a szülő ágyra mégis, szülés követően 6 óra múlva fertőzéssel vitték el a gyereket a szhöffi intenzív osztályára. Ugyan is a szülőszobán is vannak olyan fertőzések, amik szülés közben elkerülhetetlenek. Kár megzavarni a kismamákat ilyen összefüggéssel, hisz lehet, hogy az orvos akiben megbízik pont egy olyan kórházban dolgozik, ahol nincs kötelező beöntés. Kár lenne ezért másik orvoshoz fordulnia, hisz a szülési kockázatban minden képpen benne van az esetleges fertőzés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914270 (2114)
    2006-02-10  17:29
  9. Torolt_felhasznalo_516123
    Torolt_felhasznalo_516123
    2006. február 15. 19:222118.

    Sziasztok,

     

    16. hetes kismama vagyok.

    Kecskemétre járok orvoshoz, Dr. Nemes Andráshoz, és nála is szeretnék szülni.

    Eddig minden rendben van, és teljesen meg vagyok elégedve, viszont szeretném kérni, hogy ha valakinek van tapasztalata vele kapcsolatban, aki nála szült, akár jó, akár rossz, kérem írja meg.

    Nagyon örülnék neki. Előre is köszönöm. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_882863
    Torolt_felhasznalo_882863
    2006. február 10. 21:232117.

    Szia!

    Ismét szeretném hangoztatni, hogy ez az egyéni véleményem volt.  Az valóban igaz, hogy külföldön nem alkalmazzák ezeket a kellemetlen, de túlélhető beavatkozásokat. Viszont nem tudom, hogy szétnéztél - e már a nagyvilágban, hogy milyen a terhesgondozás egyes országokban. Barátnőm például már 8 éve él kint Londonban, és előttem egy hónappal esett teherbe, így végigkísérhettem a terhességét, a szülését is e-mailen keresztül, és ahogyan ő azt megélte. Nos Angliában nem szokás túlzásba vinni az ultrahangot, az AFP gyakorlatilag nincs is és nagyon az "orvos" sem divat. Azt írta nekem, hogy 19 hetesen orvos még nem látta, sőt amikor bement a kórházba az első vizsgálatára, egy nővérke felültette egy beteghordó kocsira, "alákukkantott", aztán már mehetett is haza. Ha ultrahangot akart, be kellett jelentkeznie 4D-s re, ami ott sincs ingyen+várólista van, neki 37 hetesen sikerült bejutnia. Amikor megindult a szülés, betelefonált a kórházba, ahol közölték vele, hogy 5 perces fájások előtt el se induljon, mert úgyis hazaküldik, így otthon vajúdott 18 órát, mindenféle segítség nélkül. Majd amikor, már totál kivolt és elkezdett vérezni is, bevitték a kórházba, ahol levezette a szülést egy szülésznő(a gátmetszés sem szokás), közben teljesen szétrepedt, így  1,5 órán keresztül varrták. Majd másnap reggel hazaengedték, merthogy az 5 nap sem szokás. Első babás kismamáról beszélgetek, akinek otthon (idegen országban) egyedül kellet rájönnie mindenre ami a kisbabával kapcsolatos. Amikor harmadnapra besárgult a pici, bevitték a kórházba, ahol közölték vele, hogy minek vitte be, vigye haza és tegye lámpa alá. Ezért sírunk mi is? Köszönöm én ebből nem kérnék. Persze ez is egyéni dolog, tudom sokan, köztük én is egy csomó mindenről lemondanék az itthoni rendszerben, (pl az 5 napról) de azt el kell ismernem, hogy engem például nem engedtek úgy haza a kórházból, hogy meg ne mutattak volna mindent ami a kisbabám ellátásával kapcsolatosan tudnom kellett. És akkor még Hollandiáról vagy Dániáról még nem is beszéltünk. Valóban sok nyugati fejlett országban nem csinálnak túl nagy faksznit a terhességből és a szülésből, de én szeretem túlbiztosítani magamat, ha a kisbabámról van szó.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914270 (2114)
    2006-02-10  17:29
  11. Torolt_felhasznalo_123462
    Torolt_felhasznalo_123462
    2006. február 10. 19:572116.
    Sziasztok!
    A Margit kórházban, Fábián Sándornál szeretnék szülni. Ki tud róla valamit, ki szült esetleg nála? Várom a jelentkezéseteket! Köszi
    Zsuzsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2006. február 10. 17:382115.
    Sziasztok!
    Csatlakozhatok?
    1 eve szultem Budai Honvedban Dr.Unk Péternél. Császárral, 12 nap túlhordás, 3 indítás és sehol semmi, ezért volt a császár.Műtét ellenére pozitív élmény maradt. Remélem a következő babát természetesen tudom szűlni, de az még kicsit odébb van, egyenlőre nem tervezünk. Ott volt beontés es borotválás is, nem maradt meg nagyon negativ elmenynek,inkabb a pocakommal voltam elfoglalva
    Üdv Agi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_914270
    Torolt_felhasznalo_914270
    2006. február 10. 17:292114.

    A beöntés-borotválásos írásodra szeretnék reagálni. Pontosabban egy mondatra:

    "Tarthattok okoskodónak, vagy kukacoskodónak, de nekem ez a véleményem és én úgy gondolom, hogy ha egy kórház ezekhez a dolgokhoz nem ragaszkodik, nem túl alapos és higiénikus az ellátás."

    Nekem háromszor is volt ezekben részem, mert egy abszolút konzervatív szemléletű kórházban szültem. Túl lehet élni, engem nem zavart. De nem hiszem, hogy a beöntés és borotválás elhagyása azt jelentené, hogy az a kórház, ahol ezt nem teszik, nem járna el alaposan. Nálunk sokkal fejlettebb egészségüggyel rendelkező országokban sem alkalmazzák ezeket a beavatkozásokat feltétlenül. És ennek a nagy "hanyagság"-nak köszönhetően nem nőtt sehol sem a születéskori fertőzések száma. Még 1999-ben a WHO e  támában kiadott állásfoglalásában a megszüntetendő eljárások között az első kettő: 1. Rutinszerűen alkalmazott beöntés. 2. A fanszőrzet rutinszerű leborotválása.

    Egyszerűen csak belénk van beszélve, hogy ha ezek megtörténnek, akkor nagyobb a sterilitás. Szerintem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_882863 (2106)
    2006-02-04  20:50
  14. Torolt_felhasznalo_151008
    Torolt_felhasznalo_151008
    2006. február 10. 15:422113.

    Sziasztok!

     

    6 évvel ezelőtt született egy pici lánykám, egészséges volt, de egy orvosi műhiba miatt meghalt.

    Nehéz évek jöttek ez után. Nem is szeretnék beszélni róla, nagyon megviselt, azt hiszem, még most sem gyógyult be a lelkem.

    Azonban most ismét állapotos vagyok. 7 hetes a babám. Mivel a tragédi Miskolcon történt, így érthető, hogy Miskolcon nem szeretnék szülni, de még a környékén sem.

    Debrecent néztem ki.

    A NET-en találtam is szimpatikus nevű orvosokat, (Női orvosokat néztem ki) Dr. Fodor Andrea, Dr. Jenei Katalin, Dr. Pető Erika, Dr. Éberhardt Edit, Dr. Vass Györgyi, Dr. Vajas Zsuzsa, Dr. Váradi Magdolna

    Abban szeretnék segítséget kérni tőletek, hogy ki az ezek közül az orvosok közül, aki emberséges, nem pénzéhes, türelmes (azt hiszem hozzám szükség lesz erre) és aki vérprofi. Fontos lenne még az is, hogy tartson terhes tanácsadást, hogy ne kelljen oda másik orvoshoz járni .

    Nagyon örülök, hogy ismét gyermeket várok, de bevallom, félek, szorongok is egyúttal. Mindent megtennék, hogy ezt a babát élve hozhassam haza.

    Kérlek segítsetek nekem.

     

    Andi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. február 7. 17:102112.
    Szia! Nekem egy barátnőm járt a Garamvőlgyihez,a terhesség végéig nem volt semmi baja a dokival,de a szülésre nem jőtt be mert programja volt és átadta az ügyeletesnek.Nekem ez furcsa,mert ahol és akinél én szültem annál ez nem divat,hogy 9 hónapig beszedi a pénzt és amikor szülni kell akkor eldobb mint egy papirdarabot. 
    előzmény:
    i.ranlom (2109)
    2006-02-05  00:09
  16. Torolt_felhasznalo_882863
    Torolt_felhasznalo_882863
    2006. február 5. 17:582111.

    Szia Kispus!

    Pont ezért írtam, hogy ez az én véleményem. Egyébként biztosan embere is válogatja. Ugyanúgy mint a szülés, mindenkinek más és más. Van akinek szép élmény, van akinek rémálom (legalábbis ilyenekkel is találkoztam). Szerencsére én az előbbi csoportba tartozom. Ami pedig a leírtakat illeti, nagyon sok kismama jár ebben a topic-ban, aki még előtte áll mindannak amin mi már túl vagyunk, és nekik csak jó ha minnél több infót, véleményt és ellenvéleményt hallanak. Legalábbis ami engem illet, én nagyon örültem neki annó, mert azt sem tudtam sokszor, hogy fiú vagyok vagy lány. Szóval így kerek a világ.

    Millió puszi mindenkinek!

    Eszter

    előzmény:
    Kispus (2110)
    2006-02-05  07:03
  17. 2006. február 5. 07:032110.
    Bocsi, hogy kötözködöm, de van olyan szülésznő aki azt mondja, hogy pont a beöntés miatt jön ki aminek nem kéne, mert olyan jól fellazult. Én nem kaptam és egyáltalán nem volt ilyen jellegű kellemetlenségem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_882863 (2106)
    2006-02-04  20:50
  18. 2006. február 5. 00:092109.
    Sziasztok!
    Kb. 5 és fél hetes terhes lehetek.Most csütörtökön voltam nőgyógyásznál a Sote I. Klinikán. Dr Garamvölgyi Zoltán vizsgált meg, azt mondta hogy két hét múlva menjek vissza ismét, mert még kisterhes vagyok. Kérjek időpontot 0. és 1. UH-ra. Március 3-ára kaptam időpontot, így azt mondták hogy akkor az már legyen az 1. UH.Akkor kb. 9hetes leszek. Mivel még most várok először babát eléggé tájékozatlan vagyok.
    Általában mikor érdemes, vagy mikor szokás ezeket elvégezni, és melyikből mit lehet megállapítani? Nem probléma-e hogy nekem a 0. UH kimarad?
    Elég sok hozzászólást olvastam el és az a benyomásom, hogy nem a legjobb helyre mentem.
    Még nem tudom hogy hol szeretnék szülni, el is bizonytalanodtam.
    Arra gondoltam hogy ameddig lehet nem szeretnék fizetni a vizsgálatokért.
    Mikortól érdemes megfogadni az orvost?
    Ha menet közben szeretnék kórházat váltani az esetleges rossz tapasztalatok miatt, azt meddig és hogyan tehetem meg?
    A doki amúgy szimpatikus volt, nem tudom hogy vállal-e szülést is.
    Valaki esetleg szült már nála? Ha igen milyen tapasztalata volt?
    Kérlek írjatok nekem!
    Köszönöm szépen
    i.ranlom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_866656
    Torolt_felhasznalo_866656
    2006. február 4. 23:412108.

    Sziasztok!

    Én a Schöpf-ben szültem tavaly tavasszal a Szőnyi Györgynél. Csak jókat tudok mondani. Fizetősben voltam. A doki tündér, a szülésznő angyal. Sok sikert mindenkinek a szüléshez.

    Ha adhatok tanácsot, nekem bejött: sétáljatok amíg csak lehet, nem jó feküdni, akkor jöbban fáj.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_289623
    Torolt_felhasznalo_289623
    2006. február 4. 23:302107.
    Szia!


    Írtam neked privit,nem kaptad meg?

    V.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697138 (2094)
    2006-01-18  11:26
  21. Torolt_felhasznalo_882863
    Torolt_felhasznalo_882863
    2006. február 4. 20:502106.

    Sziasztok!

    Ne haragudjatok, hogy beleszólok ismét a társalgásba, de úgy éreztem, hogy nem tudom befogni a szám. Sokszor olvasom, hogy leginkább azokat a kórházakat részesítitek előnyben, ahol nincs kellemetlenség-úgymint beöntés, borotválás. Komolyan mondom ezt sosem fogom megérteni. A borotválás abszolút nem fájdalmas, és minimális kellemetlenséggel jár. A beöntés már korántsem szép emlék, viszont szükségesnek tartom (és nem véletlen, hogy annyi kórházban kötelező), egyrészt mert csak gondoljatok bele, hogy a tolófájásoknál nem véletlen, hogy úgy érzet k******d kell, ugyanis a baba feje azt nyomja, és ha nem volt beöntésed, akkor a fejével nyomja ki, ami benne van. Guszta igaz??? Arról nem is beszélve, hogy mekkora a fertőzés veszélye és lehetősége. A borotválás ugyanezért fontos. A másik ok, amiért érdemes ezt a kellemetlenséget vállalnod (főleg abban az esetben, ha apás az a szülés) , hogy a kedves apukának épp elég a vért látnia a kicsi fia/lánya születésénél, a többi nem oda tartozik. Legalábbis szerintem. Tarthattok okoskodónak, vagy kukacoskodónak, de nekem ez a véleményem és én úgy gondolom, hogy ha egy kórház ezekhez a dolgokhoz nem ragaszkodik, nem túl alapos és higiénikus az ellátás. Pedig egy szülésnél pont az az egyik legfontosabb tényező, hogy a babát minden kórokozótól és fertőzési lehetőségtől távol tartsanak. Szerintem..... Aztán persze embere válogatja....

    Mégegyszer bocsi, hogy beledumáltam. Puszi mindenkinek, boldog babavárást, sok egészséget, és rengeteg örömet az életben, meg persze a picikhez.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_257736 (2105)
    2006-01-31  20:27
  22. Torolt_felhasznalo_257736
    Torolt_felhasznalo_257736
    2006. január 31. 20:272105.

    Sziasztok kedves kismamák!

    Én első gyermekemet 12 évvel ezelőtt szültem a Margit kórházban. Dokimat Sárvári Jánosnak hívják. Akkor megfogadtam, hogy ott soha többet. Akkor volt nagy nővérhiány és úgy bántak velünk, hogy az kritikán aluli volt. A szülésznő nagyon rendes volt. A dokiról sem tudok szakmailag semmi rosszat mondani de én mint akkor először szülő többet vártam.

    Két évvel ezelőtt az István kórházban szültem Lázár Gábornál. Nekem nagyon bejött. Rendes volt, barátságos és mindent mondott magyarázott. Szülésznő is nagyon rendes volt. A két kórházat össze sem lehet hasonlítani. Itt nem volt borotválás, beöntés és egyéb kellemetlenségek.

    Mindenkinek ajánlani tudom ezt a kórházat.

    előzmény:
    lopede (2104)
    2006-01-29  19:56
  23. 2006. január 29. 19:562104.
    Szia!

    Én is dr. Héderhez jártam, azonban Ő sajnos úgy 2 éve meghalt. Ezért kellett nekem is váltanom, de maradtam a Jánosnál.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_491282 (2102)
    2006-01-28  13:53
  24. Torolt_felhasznalo_491282
    Torolt_felhasznalo_491282
    2006. január 28. 14:122103.

    Szia!

    Én ott szültem mind a két fiamat. Nekem nagyon jó a tapasztalatom az egész személyzetről. A második fiam 4,25-tel születtet természetes uton még az osztály vezető főorvos:Dr Lintner Ferenc is odajött gratulálni,pedig nem is volt hozá semmi közöm.

    Üdv :Banneedina 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_800467 (2047)
    2005-12-01  13:54
  25. Torolt_felhasznalo_491282
    Torolt_felhasznalo_491282
    2006. január 28. 13:532102.

    Sziasztok !

    Két fiam van, mindkettőt a Szent János kórházban szültem .

    Az orvosom neve Dr Héder János volt . A legjobbakat tudom róla mondani kedves, aranyos ,megértő ,és ami még fontos nem pénzéhes.    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top