Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kinél szültél?

Balgáné
Létrehozva: 2002. május 6. 09:03
Sziasztok! Én is a Schöpf-ben szültem tavaly januárban. Egyetértek az előttem szólóval, amit a kórhűázról írt. Annyit fűznék hozzá, hogy tényleg a fizetősbe érdemes menni -tudom, sokba kerül-, mert ott veled van egész nap a kicsi és a nővérek is rendesebbek. Most már van fent őrző is, hogyha netán császárral szűlnél , akkor oda visznek és nem az elsőre ami azért jó, mert ott pl. nincs nővérhívó, és egyáltalán nem kedvesek a nővérkék, stb. Remélem tudtam segíteni. Puszi Balgáné
  1. Torolt_felhasznalo_780098
    Torolt_felhasznalo_780098
    2006. január 27. 16:502101.
    Szia Bodza!

    Én kb.10 éve járok a Barnushoz. Már 2 gyerköcöt szültem nála, márciusra várjuk a harmadikat. Nagyon jó doki,de szülészként inkább a régebbi, hagyományos vonalat képviseli. pl Mikor a második babánk született szerettem volna a kitolási szakban is állva maradni, de nem engedte. Szoval nem annyira hajlik az" alternativ" dolgokra. Persze lehet, hogy csak nálam alakult igy.
    Szülésznöt választottál már?

    Üdv ellemami
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141262 (2084)
    2006-01-11  11:32
  2. Torolt_felhasznalo_942465
    Torolt_felhasznalo_942465
    2006. január 27. 12:072100.
    Szia! A SOTE I. Klinika a Baross utcai, ugye? A nővérem ott szülte mindkét gyerekét Papp Csaba adjunktusnál. Maximálisan meg volt vele elégedve. Én eddig még csak vizsgálaton voltam nála, de nagyon lelkiismeretesnek találtam. Sok sikert neked is! Judit
    előzmény:
    czeva (14)
    2002-06-06  13:26
  3. Torolt_felhasznalo_289623
    Torolt_felhasznalo_289623
    2006. január 26. 22:402099.
    Szia!

    Gratulálok a kislányodhoz!Hogy hívják?
    Maár Robinál szültél, igaz?
    Az előző topikírásnál nem jutott az eszembe.
    Miért voltatok 9 napig a kórházban?
    Lamenta írt nekem, maradt a Pappnál, 33 hetes, viszont nem akar nála szülni, hanem az ügyeletesnél. Szerinted ez működőképes? Mert én nem vagyok benne 100%-ig biztos.
    Volt fogadott szülésznőd?

    Szia!
    PV
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697138 (2094)
    2006-01-18  11:26
  4. Torolt_felhasznalo_942465
    Torolt_felhasznalo_942465
    2006. január 26. 22:222098.
    Sziasztok! Judit vagyok. Ismeri esetleg valaki Dr. Séra Pétert? Jahn Ferenc kórház. Elvileg nála fogok szülni. Van valakinek tapasztalata vele kapcsolatban? Köszönöm előre is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_843285
    Torolt_felhasznalo_843285
    2006. január 24. 22:322097.

    Szia!

    Én Sárvárinál szültem az elsőt, és abszolút korrekt, profi doki. Nekem mégse jött be igazán, mert én az elsőnél kicsit több lelkizést vártam volna. És amikor nem nagyon ismert meg a 38. hét tájékán (persze lehet, hogy csak sietett és azért nem köszönt), akkor egy kicsit furi volt. Meg eléggé császár pártinak tűnt. Szóval nekem nem volt annyira jó élmény vele szülni, és aztán váltottam is, de ettől méág lehet, hogy neked más a stílusod. És szakmailag abszolút a csúcson van. (Ezt a nővérem mondta, aki orvos és ott gyakorlatozott náluk.) Jó babavárást és szülést, ha van kedved, majd írd meg az élményeidet.

    Üdv: A. 

    előzmény:
    adamgal (2091)
    2006-01-16  13:30
  6. Torolt_felhasznalo_719908
    Torolt_felhasznalo_719908
    2006. január 24. 22:102096.
    Sziasztok!

    Visszaolvastam vmeddig, de addig nem láttam ilyen hozzászólást. Az Istvánban fogok szülni Dr. Horváth Mihálynál, esetleg ismeri vki és mik a tapasztalatai?

    Köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. január 19. 13:302095.

    Szia Kiccsiko!

    Ma én is bent voltam a szülészeten és megismerkedtem a Péter által választott szülésznővel: Nyilasi Icával. Általában a megérzéseim jók szoktak lenni: nagyon szimpatikus, kedves, Péter szerint egy anyatípus. Megmutatott mindent az osztályon elmondta, hogy mi lesz az optimális "útvonalterv" a szülésnél (kérdés az élet mit produkál). Szülőszobán is tettünk egy látogatást, ami már rámhozta a frászt és tudasította bennem, hogy nemsokára nagy feladat elé nézek.

    Ha nem nagy gond válthatnánk privát üzenetben egy pár szót, hogy tudod-e kb. ki hogy áll honorárium témában?

    Üdv: Kriszta

    előzmény:
    Kiccsiko (2093)
    2006-01-17  17:11
  8. Torolt_felhasznalo_697138
    Torolt_felhasznalo_697138
    2006. január 18. 11:262094.

    Szia PV és Lamneta (ha még olvasod a topicot, mert nem írkálsz)

    Igaz én is csak most jövök vissza, Lányom 6 hetes lesz pénteken. Mizujs Lamenta, ki lesz a dokid? A szülészet nagyjából amit PV leír, csak annyit hozzá, hogy a kisruha azért jó ha viszel be, mert helyesebbek abban mint a kórháziban.  

    A Nagy S-t ismerem, rendes ő is, és profi uh-os, az én gyerekeimeet is ő nézte mindig úgy időzítettük a dologot.

    Az sajna katasztrófa hogy nincs gyerekorvos a szülészeten, a gyerekosztályról jön valaki minden nap más   és ez problémát okoz, ki mondja ki hogy minden ok, vagy nem, hárítják át a felelősséget. Ennek az lett a következmény, hogy 9. nap vendégszeretetük után közöltem hogy megyek haza, mert mindenki csak annyit mondott maradjanak még eg y napig a biiztonság kedvéért. Eddig tartott a türelmem és itthon minden ok volt.

    Szerintem a legjópofább szülésznő valami Anasztázia, de van belőle kettő   sajna nem tudom a vezeték nevét, a csecsemősök meg nem szeretnek melózni, de nincs velük gond.  Gabi nevű nagyon segítőkész ha kell valami csak szólj neki. Nekem sokat segített, rendes nagyon, adtam neki egy óriásdesszertet mielőtt jöttem haza, örült neki. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_289623 (2082)
    2006-01-09  00:38
  9. 2006. január 17. 17:112093.
    Szia Kriszta!
    Egy ismerősöm ajánlotta Picúrt (Mészáros Erzsébet) és amikor mondtam Péternek, hogy Picúron gondolkodom, azt mondta, hogy szuper választás, ne is keressek tovább...
    Eddig 2x találkoztam vele személyesen, ő csinálja nekem az NST-ket és valami hihetetlenül kedves, aranyos, türelmes... Csak jókat tudok mondani róla.
    előzmény:
    Kriszta197 (2092)
    2006-01-17  16:34
  10. 2006. január 17. 16:342092.

    Szia Kiccsiko!

    Látom egy pár héten belül fogsz szülni a Péternél. (nekem kb. 6 hetem van még hátra) Szeretném megkérdezni, hogy Ő ajánlott neked szülésznőt, vagy te választottál, és ha nem túl nagy indiszkréció megkérdezhetném ki az¨?

    Nekem Ő választott és csütörtökön fogok vele találkozni, hogy megbeszéljük a részleteket.

    Üdv: Kriszta

     

    előzmény:
    Kiccsiko (2090)
    2006-01-15  18:40
  11. 2006. január 16. 13:302091.

    Sziasztok!

    Van valakinek valamilyen tapasztalata a Szt.Margit kórházról? Esetleg ismeri-e valaki Dr.Sárvári Jánost? Jól jönne valami info, mert elvileg nála fogok szülni. Köszi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2006. január 15. 18:402090.

    Szia Bodza,
    Eddig én is csak jókat hallottam a Barna dokikról. Nekem Dr. Barna Péter az orvosom, de az idősebb Barna is többször vizsgált már - csakis jókat tudok mondani mindkettőjükről! Szülési tapasztalatom még nincs - majd 1-2 hét múlva...
     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141262 (2084)
    2006-01-11  11:32
  13. Torolt_felhasznalo_448657
    Torolt_felhasznalo_448657
    2006. január 15. 18:222089.

     Sziasztok!A segitségeteket szeretném kérni.Első babánkat várjuk a férjemmel, választott orvosunk Dr. Fábián Antal(nyíregyháza).Szült közületek valaki nála? Ha igen,mik a tapasztalaitok róla, szülésvezetéséről, a kórházról,stb...Előre is köszönöm a segítségeteket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2006. január 14. 23:202088.
    Sziasztok!
    Azt szeretném kérdezni, hogy tud e valaki valamit dr. Elekes Tiborról, a Szt. Jánosban? Elvileg hozzá fogok járni, most pár hetes a babánk, de hiába olvasgatom a fórumokat, róla még nem láttam véleményt. Nagyon szimpatikus doki, de jó lenne valakitől megerősítést kapni.
    Előre is köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_418183
    Torolt_felhasznalo_418183
    2006. január 13. 08:242087.

    Sziasztok!

    Azzal kapcsolatban szertnék érdeklődni, hogy tud-e valaki valmiféle információt Dr. Kardos Gáborról és a Bajcsyról, mert elvileg ott szülnék. (Gyakorlatilag nem vagyok benne biztos.) Ha valaki rendelkezik ezzel kapcsolatban némi információval kérem ossza meg velem.Köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_141262
    Torolt_felhasznalo_141262
    2006. január 12. 10:142086.
    Kedves Kriszta!

    Nagyon köszönöm, örülök, hogy mástól is jót hallok róla, így még "bátrabban" megyek hozzá hétfőn.

    Üdv, bodza
    előzmény:
    Kriszta197 (2085)
    2006-01-11  14:48
  17. 2006. január 11. 14:482085.

    Bodza 76 részére

    Jó magam a 32.hétben járok a terhességemmel.

     Barna doktorékhoz (ugyanis a fia is szülész-nőgyógyászként Szent Imrében dolgozik) kb. 4 éve járok, tekintettel arra, hogy sajnos több műtéten is átestem mire végre ez a terhességem megmaradt. Szerintem rendkívül jó orvos, Fiával  körültekintőek, mindent elmagyaráznak és ami számomra fontos mindig számíthatok rájuk. A kórházban úgy vettem észre, ( terhes rendeléseket a magánrendelőjében végeztetem&nbsp hogy szaktekintélynek számít, és máshogy áll a személyzet is hozzám ha megtudják, hogy a Barna doktorék "betege" vagyok. Ezek számomra nagyon fontosak, hiszen nem kell órákat várnom egyes vizsgálatokra, pedig én fokozottan több ellenőrzésekre járok, mert terhességi cukrom alakult ki, illetve vesepangása van a kicsimnek.

    Egyszóval: a legnagyobb nyugalommal ajánlom Őket bárkinek!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141262 (2084)
    2006-01-11  11:32
  18. Torolt_felhasznalo_141262
    Torolt_felhasznalo_141262
    2006. január 11. 11:322084.
    Sziasztok,

    van valakinek tapasztalata a Szent Imre kórház szülészetével kapcsolatban?
    Dr. Barna István esetleg? Én eddig jót hallottam róla, de érdekelne más ember véleménye is.

    Előre is köszönöm a váalszokat,
    üdv bodza
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_996306
    Torolt_felhasznalo_996306
    2006. január 10. 19:442083.

    Sziasztok!

    Kérlek írjátok meg tapasztalataitokat  Dr. Petik Dórával kapcsolatban (Szt. István Kórház)!Mindenféle érdekel, de elsősorban akik szültek már nála.

    Köszönöm

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_289623
    Torolt_felhasznalo_289623
    2006. január 9. 00:382082.
    lamentának


    Folyt.köv. Az első nap nem kell bugyi,teljesen felesleges,majd meglátodkapsz magad alá vastagon összehajtogatott lepedőt,azt cserélik folyamatosan.Betétet az Always éjszakai meg a legnagyobb fajtáját ajánlom.Itt már pompázhatsz a saját hálóingedben,köldökig gombolható legyen a könnyű szopiztatás miatt.Bugyiból eldobhatót vettem,ebből elég 4-5 darabot venni,nagyon praktikus.A legpuhább WC-papír(nem Tesco gazdaságos),nedves WC-papír és a WC-re teríthető papír alapfelszerelés.Mert te meg én igényesek vagyunk magunkkal és a környezetünkkel szemben,de sokan nem...:-(((
    Tisztálkodószerből(szappan,tusfürdő,testápoló,d ezodor) illatmenteset vagy csak minimálisan illatosítottat használj.
    Gumipapucs,köntös,szoptatós melltartó,melltartó betét ami még fontos.
    A kaja szerintem borzasztó,nekem mindennap hoztak otthonról.Bár a többiek megették...A szülészet "zárt" osztály,nincs tingli-tangli,hogy a látogatók ki-be járnak.De ez a babák és az anyukák miatt szerintem jó.Te se örülnél neki,hogy szoptatás közben a szomszéd anyuka férfi rokona,ismerőse nézegeti a tejtől belövelt cicidet.
    Nekem is jött látogatóm a látogatási időn kívűl,ki kell menni hozzá az előtérbe.
    Az ásványvíz nagyon kell már a szülőszobára is,,enni abszolút nem lehet,mert ha komplikáció adódik,nem tudnak műteni.Viszont szőlőcukrot vigyél magaddal,mert az nagyon jó és energizál.
    A leborotválást szerintem a kiírt időpont előtt el lehet otthon végezni tükörből alulnézetből,bár én hajnal fél 6 és 6 között a fájásszünetekben oldottam meg ezt a problémát otthon.A beöntés szükséges kellemetlen,de inkább ez,mint a tolófájásnál más is jöjjön a babán kívül.A kisebbségnél jönni is szokott...A csecsemős nővérek többsége jó fej,de akad egy-két nem normális.Jött a második napon egy idősebb nővér,ő megmutatta,hogy kell kézzel fejni.Bár soha nem használtam,mert volt gépem,még is jól esett, hogy megmutatta.Van a kórházban is "ipari" mellszívó,nem árt használni,én a kórházból fél liter tejcivel jöttem haza,anyukámat ugrasztottam el a Brendonba,hogy hozzon anyatejes tasakokat.Most már lehet kapni poharakat is,az sokkal jobb.
    A gátkezelést is teljesen profin végezték,ha vannak fájdalmaid,vagy nem jön a nagydolog,akkor a reggeli vizitnél kérj gyógyszert.Erről jut eszembe,a babafürdetés reggel 6kor van.
    Azt hiszem,minden fontosat leírtam.Ha van kérdésed,akkor írj és válaszolok.
    Hány hetes vagy?
    Az én kisfiam 9 és fél hónapos már.
    Máriának és Nagy Sándornak a 6 hetes kontroll után adtam.Ha érdekel mennyit,akkor privátban megírom.
    Azt tudom viszont,hogy legközelebb is náluk szeretnék szülni!

    Szia!
    PV
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_289623 (2081)
    2006-01-08  23:55
  21. Torolt_felhasznalo_289623
    Torolt_felhasznalo_289623
    2006. január 8. 23:552081.
    Szia lamenta!


    Most leltem erre a topikra.Gondolom, már eldöntötted, hogy a Papp Zsoltnál maradsz vagy váltasz?
    Rekadam dokiját is ismerem, a barátnőm napokon belül nála szüli meg a második babáját.Tényleg jó doki és anesztes is, ami az epidurális érzéstelenítést érinti.
    Papp Zsoltnál a másik barátnőm(a baráti körben egy év alatt szinte mindenki "lebabázott") nyáron szülte meg a harmadikat,de azt mondta, hogy soha többet nála.Mindenkinek más tarifája van,kiből mennyit néz ki,így van olyan ismerősünk,aki 50ért és van olyan,aki 100ért(jól menő ügyvéd lánya) szült nála.
    Én Nagy Sándornál szültem márciusban.Fél 7kor mentünk be a kórházba a férjemmel,pikk-pakk vittek a szülőszobára az adatfelvétel után,NST,kaptam egy injekciót,hogy a baba ne fertőződjön fel,mivel 2 ujjnyira nyitva voltam.Megvizsgált,közben volt nőgyógyászati műtéte,császárja,de mindig visszajött megnézni.Volt fogadott szülésznőm(Börzsei Mária) is,aki aznap nem dolgozott,de a telefonhívás után 15 percére már a kórházban volt.A lilaágyas szülőszobába mentünk,labdáztam,elkísért tusolni,a kifli alakú széken is "csücsülhettem".Odafigyelt rám,háromszor váltottunk hálóinget,ha egy kicsit is piszkos lett,hozta az újat.A férjem végig velem lehetett.
    A dokimnak 3tól 6ig magánrendelése volt,de előtte bejött újra,megvizsgált,de még mindig ott tartottam,ahol reggel 6kor.4kor szóltak neki,hogy eltűnt a méhszájam,azaz nemsokára szülni fogok,5 perc alatt ott volt,nem csinált problémát, hogy el kellett jönni a privát rendelésről.A negyedik barátnőm éppen akkor volt nála terhesgondozáson,kiment az előtérbe és elmondta a betegeinek,hogy az egyik szülő kismamához kell visszamennie.Jött is,pillanatok alatt uralta a helyzetet.És az első tolófájásra jött is a kisfiam.
    Még a köldökzsinóron volt a babám,a hasamra tették.Hagyták,hogy megkönnyebbülhessek a fájdalmak után,láthassam a kisfiamat.A varrásom is nagyon szép lett,nem is látszik,bár legközelebb kint is,bent is felszívódót kérek,mert a varratszedés nem egy leányálom...
    Még 2 órát a szülőágyon voltam, ez idő alatt együtt lehettem a férjemmel,hogy kettesben is átérezhessük azt a csodát, amin reggel óta keresztül mentünk.Mária még ott segített mellre tenni a kisbabámat és utána is minden nap meglátogatott, amikor dolgozott.Sőt Nagy Sándor is!
    Én egy ágyas szobában voltam,de nem bántam,mert engem idegesít,ha horkolnak,fogat csikorgatnak mellettem.Pelust napi kettőt kaptunk(Libero),de az nem elég semmire,vinni kell a legkisebb méretűt.Popsikrémet én kértem,de lehet vinni is.Popsitörlőt is vinni kell.Rekadam azt írta,hogy babaruhát vinni kell.Hát én vittem,de adtak a babáknak angolpólyát,úgyhogy abban volt.De szerintem nem szólnak,ha te a saját ruhácskáját akarod a babádon látni,csak az 56-os méretűekben a 3-3,7 kg-os újszülöttek elvesznek.
    A köldökcsonkot ellátják a kórházban és fürdetnek is,arra nincs gondod.
    Márciusban dögmeleg volt a szülészeten,úgy fűtenek a babák miatt.A kismamák meg hőgutát kapnak :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830358 (2055)
    2005-12-05  17:58
  22. Torolt_felhasznalo_869612
    Torolt_felhasznalo_869612
    2006. január 8. 17:582080.
    Szia,nem tudom, melyik újságban olvastál róla, de a Kiskegyedben minden héten ő válaszol az olvasói kérdésekre. A szerkesztőség telefonszáma: 355-3722, szerintem itt biztosan meg tudják mondani a telefonszámát, illetve biztos vagyok benne, hogy volt már olyan hozzászóló, aki nála szült, próbáld meg visszakeresni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_901745 (2073)
    2006-01-03  12:45
  23. Torolt_felhasznalo_882863
    Torolt_felhasznalo_882863
    2006. január 7. 22:582079.

    Köszönöm Andoka!

    Örülök, ha egy kis biztatás nyújtottam neked, vagy bárki másnak. Tudom, hogy az ember mennyire bizonytalan tud lenni az első babája várásakor. Egy csomó mindent hall ilyenkor az ember lánya, ami lehetőleg teljesen ellentmond egymásnak. Arról nem is beszélve, hogy amikor a pocakkal közlekedsz boldog-boldogtalan megtalál a lehető leghorrorabb szülési történetekkel. De szerencsére az igazság teljesen más. Ha az ember úgy áll hozzá, csodálatos élmény lehet a szülés, de csak te teheted azzá. Persze azt senki sem állítja, hogy csupa móka és kacagás, mert fájdalom nélkül nincs szülés, de a végeredmény....  Megér mindent!!! Szóval kitartás. Amikor csak tudok szétnézek ezen a honlapon, és ha megvan a babád és ráérsz a sok teendőd között küldhetnél róla, vagy rólatok egy képet (akár priviben is.) Boldog babavárást mindenkinek.

    Millió puszi

    Eszter

     

    előzmény:
    andoka80 (2077)
    2006-01-06  12:18
  24. Torolt_felhasznalo_671085
    Torolt_felhasznalo_671085
    2006. január 7. 15:382078.
    Szia!

    Pont ugyanannyi hétnél tartunk és pont ugyanaz a gondunk.

    Az a baj, hogy az orvosról való vélemény mindig szubjektív, valakinek ez szimpatikus, valakinek az.

    Nővérem mindkét babáját Surtya doktornőnél szülte, az István kórházban. A doktornővel nincs semmi baj, teljesen "normális". Lásd későbbiekben volt Róla egy hozzászólás. Én is voltam Nála régebben a magánrendelőben. Az Istvánért annyira nem voltam oda, meleg volt, zsúfolt, a nővérek se voltak túl angyalok, de 3 napot azért egész jól kibírt a nővérem.

    Most a cég nőgyógyászához járok a kis utánpótlással, Kardos doktorhoz, aki a MÁV-nál van, ha minden igaz. Vele sincs semmi problémám, nagyon rendes, kedves. A kórházról keveset tudok, csak amit a neten találtam, de még soha nem voltam ott.

    Ha tudsz vmi hírt, új infót légyszi írd meg...

    Köszi

    Még nem tudom kit válasszak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_778405 (2046)
    2005-12-01  10:47
  25. 2006. január 6. 12:182077.

     Gyujto!

     Csak most látom a képeket-gyönyörű a pici és rád hasonlít  Sok-sok egészséget nektek!

     Pusz,Andoka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_882863 (2068)
    2005-12-24  08:57

Címlap

top