Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kinél szültél?

Balgáné
Létrehozva: 2002. május 6. 09:03
Sziasztok! Én is a Schöpf-ben szültem tavaly januárban. Egyetértek az előttem szólóval, amit a kórhűázról írt. Annyit fűznék hozzá, hogy tényleg a fizetősbe érdemes menni -tudom, sokba kerül-, mert ott veled van egész nap a kicsi és a nővérek is rendesebbek. Most már van fent őrző is, hogyha netán császárral szűlnél , akkor oda visznek és nem az elsőre ami azért jó, mert ott pl. nincs nővérhívó, és egyáltalán nem kedvesek a nővérkék, stb. Remélem tudtam segíteni. Puszi Balgáné
  1. 2006. január 6. 12:132076.

    kedves Gyujto!

     Isten éltesse a pici babádat a 0. születésnapján és nagyon örülök,hogy ilyen jól alakult veletek minden.Remélem azóta már te is jobban vagy és kipihented valamennyire a szülés fáradalmait.Az örömeire úgyis emlékezni fogsz életed végéig-bár én ezt még nem tudom,csak sejtem. Erőt adtál a leveleddel és csak bizakodom,hogy nálunk is rendben lesz minden.Fontos,hogy az ember lánya ilyen alkalmakkor kapjon egy kis bíztatást-ezt most te megtetted.Sokkal bátrabban állok ezután a szülés elé és azt hiszem,ez nagyon fontos.Köszönöm!

      Ami pedig a dokimat illeti,én is meg vagyok vele elégedve,főleg miután kiderült,hogy földim.Szóval most fel vagyok dobva és izgatottan készülődöm a nagy napra(ami 4 hónap mulva lesz).

    További nagyon  édes babázást,sok pihenést és boldog januárt kívánok Neked és Benedeknek ! Puszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_882863 (2068)
    2005-12-24  08:57
  2. Torolt_felhasznalo_727105
    Torolt_felhasznalo_727105
    2006. január 4. 12:132075.

    Szia Eszter!

    Nagyon köszönöm, hogy rám is gondoltál és érdeklődtél a doktorokról a szülőotthonban   pedig sok fontosabb teendőd is volt...

    Gratulálok a csodaszép kisfiadhoz, nagyon aranyos!!! És a "kellemes" szüléshez. Ügyes voltál! A pici Benedek egyáltalán nem volt se piros, se foltos a szülés után közvetlen, úgy látszik, neki se volt szörnyű vagy túlzottan megterhelő megpróbáltatás a születés.

    Nem tudom, a régebbi privimet megkaptad-e, lehet, hogy nem jól küldtem el?!

    Az Afaneh doktorról hallottakat, örülnék, ha megosztanád velem. Az e-mail címem: bmel@axelero.hu.

    Nagyon sok örömet kívánok nektek az új esztendőben, erőt, egészséget!

    Puszi:

    Melinda

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_882863 (2069)
    2005-12-24  09:15
  3. Torolt_felhasznalo_606232
    Torolt_felhasznalo_606232
    2006. január 4. 04:462074.

    Kedves lasaguilas!

    Meg tudnad irni az elerhetosegedet, kismama vagyok en is a 18. heten jarok, es lassan be kellene szereznem nehany ruhat, de az uzletekben eddig csak szivinfarktust kaptam.

    az e-mail cimem: macsek6517@freemail.hu

    Elore is koszi, Macsek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2005-12-22  20:59
  4. Torolt_felhasznalo_901745
    Torolt_felhasznalo_901745
    2006. január 3. 12:452073.
    Sziasztok!

    Egyik újságban olvastam dr. Tahy Andrásról és szeretném őt felkeresni, de sajnos, nem tudom az elérhetőségét.
    Ha valaki tudna ebben segíteni, nagyon megköszönném! És még információt is szeretnék róla! Köszönettel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2006. január 3. 12:272072.

    Sziasztok!

    Több fórumon érdeklődtem már (eddig sikertelenül), Dr. Siklós Pálról (István kh.). Szeretnék róla megtudni többet (szülés levezetés, terhes gondozás...) A magánrendelőjébe járok szűrésre, eddig szimpatikus volt, nagyon szorgalmazza a babavállalást. 

    Köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_869612
    Torolt_felhasznalo_869612
    2006. január 2. 17:012071.

    Sziasztok, más fórumon érdeklődött valaki Surtya doktornőről, ide tudom leírni a tapasztalataimat, remélem, akit érdekel, megtalálja. Mindkét gyerekem nála született, ami talán már önmagáért beszél, mindkét esetben egész végig hozzá jártam terhesgondozásra is. A doktornő alapállasban leköröz jónéhány agyonsztárolt orvost, mint tudásban, mint emberségben, a szakmát nem tegnap kedte, tapasztalt, nagyon okos, nagyon normális. Pártolja a természetes szülést, de azért tisztában van vele, hogy ha baj van, akkor nem segít az illatgyertya. Nagyon szerettem benne, hogy nem ragaszkodik mereven semmihez( ez nagyon szokott tetszeni a gátmetszés-ellenzőknek) és döntésképes. Első osztályúan tudja csinálni a császármetszést, nagyon emberien viselkedett velem akkor is. Mindkét császárom után a férjemmel megvárta, míg kihoztak a műtőből és mindkét esetben minden nap odajött hozzám( a szobatársaim közül senki más orvosa nem tette meg egyiket sem ) A kórházban EGYEDÜL ŐT érdekelte, hogy mi van velünk,amiért örökre hálás leszek neki. Amúgy az István kórház már-már ijesztően bababarát, a gyerekorvos esetemben rögtön azzal indított, hogy szekálni kezdett, amiért a gyerekem órákig tartó ordítását megelégelve a saját cumisüvegemből adtam neki 3 korty babavizet, ezért kérdőre vont, kritizált és kioktatott  persze mindezt bababarátság címszó alatt amiért már az első kórházban töltött nap után betelt nálam a pohár. Szintén a bababarátság jegyében ordít cellánként 3-4 gyerek felváltva kórusban vagy ami még jobb: egyszerre! Pedig ugyebár igény szerint szopnak( már amelyik szopik, és nem csak az idejét múlatja a mellen, majd onnan levéve üvöltésbe kezd, nyilván a megelégedettség jeleként )  Olyannyira természetes a légkör, hogy még egy szem fájdalomcsillapítót sem tudtak adni, pedig nem is magamnak kértem volna, hanem szobatársamnak, aki nem bírt felállni és kimenni. Komolyan szerintem innen már csak az hiányzik, hogy mókuskerék-meghajtással működjön a világítás.  

    Na oké, tudom, hogy ezzel a véleményemmel nem képviselek tömegeket, nagyjából én is elégedett voltam a kórházzal, de azért a doktornővel egyeztetve és kapcsolatban maradva a császár után 2 nappal úgy eltűztünk, mint a huzat.

        

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_637983
    Torolt_felhasznalo_637983
    2005. december 27. 22:052070.

    Sziasztok!

    Erika vagyok Békés megyéből. Babát tervezünk...

    Szeretném megkérdezni tőletek, hogy tudtok-e javasolni olyan helyet itt a környéken, ahol "bababarát" kórházhoz hasonló módon bánnak a kismamákkal,illetve a babákkal.

    Ahogy olvasgattam itt a neten, elég rossz helyzetben van ebből a szempontból az országnak e része.(Orosháza...)

    Csak remélem, hogy tud valaki valami normális helyet itt a környéken....

    Köszönöm:Erika

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_882863
    Torolt_felhasznalo_882863
    2005. december 24. 09:152069.

    Szia LindaMe!

    Külön írok neked, hogy tutira észrevedd a válaszomat. Érdeklődtem erről a dr.Afanehet-ről is bent a kórházban, a mási szobában lévő lány az első babáját nála szülte, de azt mondta, hogy soha többé. Szerinte egy hangos, nemtörődöm és durva pasi, akit leginkább az anyagiak motiválnak. Hangsúlyozom, hogy ez az ő véleménye, de ha egyébként sem volt túl szimpatikus neked, én javaslom, hogy inkább váltsál. Andoka80 példájából kiindulva nem javaslom ezek szerint az én dokimat, viszont a Demjén mindenképpen jó választásnak tűnhet. De amennyire tudom az Afanehet-et kivéve a többi dokira nincsen panasz a Szülőotthonban. Ha esetleg érdekelnek a rémtörténetek Afanehet-ről, amiket mondtak odabent a többiek priviben megírom.

    Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek aki ezt az oldalt látogatja.

    És persze boldog, problémamentes terhességet és legalább annyira szép szülést, mint amilyen az enyém volt.

    Millió puszi

    Eszter és Benedek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_727105 (2059)
    2005-12-06  16:44
  9. Torolt_felhasznalo_882863
    Torolt_felhasznalo_882863
    2005. december 24. 08:572068.

    Szia andoka80!

    Valóban már külön vagyunk, december 15-én délután 16,30-kor ugyanis megszületett a kisfiam Benedek. A szülés egészen különleges élmény volt és remek csapatot alkotott a dokim és a szülésznő. Egészen profi volt, és tényleg csak egy szabályt kell betartani, feltétel nélkül hallgatni és figyelni mind az orvos, mind pedig a szülésznő utasításaira, és akkor hamar meglesz a baba. Én így az első babával csak 5 és fél órát voltam a szülőszobán. És életem meghatározó élménye lett, nem lehet szavakkal leírni, hogy milyen érzés amikor a babádat végre a kezedben tarthatod.

     Az egyik lány a kórházban a Demjénnél szült, sőt volt is bent a szobában a doki nála, és a csaj nagyon meg van vele elégedve, már a harmadik babáját szüli nála. És nekem is nagyon szimpatikus volt a doki. Pláne az, hogy bejött a lányhoz szombat vasárnap, akár még este 8-kor is, csak azért, hogy megnézze minden rendben van-e vele, és a babával is.

    Azt még szeretném elmondani mindenkinek az Újpesti Szülőotthonnal kapcsolatban, hogy akármennyire is lepukkantnak tűnik az épület, az a lényeg, hogy a személyzet irtózatosan profi és felkészült, arról nem is beszélve, hogy türelmesek és kedvesek az újdonsült anyukákkal, és bárminemű problémám adódott, mindenben segítettek és készenlétben álltak, akár éjjel 2-kor is. Millió köszönettel tartozok nekik, hogy az ember így az első babánál sem érzi magát elveszve, ebben a különlegesen érzékeny időszakban, amikor legszívesebben minden apró cseprő dologtól bőghetnéked támad. KÖSZÖNÖM!

    előzmény:
    andoka80 (2063)
    2005-12-15  12:25
  10. Torolt_felhasznalo_727402
    Torolt_felhasznalo_727402
    2005. december 22. 15:232067.

    Sziasztok!

    17 hetes kismama vagyok és a Szent Imre kórházban dr. Bencsik Andrásnál szeretnék szülni.

    Ha valaki szült már abban a kórházban és esetleg az orvost is ismeri, szívesen várnám a véleményeket. Sajnos senkit nem ismerek, aki annál az orvosnál szült volna. Már voltam nála kétszer és szimpatikusnak tűnik, bár a legutolsó alkalom egy picit futószalagosra sikeredett, de ez még nem szegte kedvem.

    Üdv,

    Hyb

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_109453
    Torolt_felhasznalo_109453
    2005. december 20. 20:182066.

    Sziasztok!

    Én két hónapos kismama vagyok! A nőgyógyászom a Batiz Ákos , aki az Uzsokiban van, és nála is fogok szűlni. Ha valaki már szűlt nála írjon légszi egy pár sort, hogy milyen volt a doki!?

    Előre is köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. december 15. 13:482065.

    Szia!

    Tudsz róla vmi bővebbet írni! A barátnőm fog nála szülni, ahogy ő is mesélt róla egy-két dolgot, nekem se szimpi? Kiváncsi lennék másnak is a véleményére!

    Köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_782541 (2064)
    2005-12-15  12:37
  13. Torolt_felhasznalo_782541
    Torolt_felhasznalo_782541
    2005. december 15. 12:372064.
    igen ismerem de nekem nem szimpatikus
    előzmény:
    minimanó77 (2058)
    2005-12-06  15:27
  14. 2005. december 15. 12:252063.

    Szia Gyujto!

     Megkerestem a dokit és nagyon szimpi is volt, de sajnos nem vállalt el, mondván,hogy már 5.hónapban vagyok és ő inkább azokkal foglalkozik,akik már az elejétől hozzá járnak.Hát,el voltam keseredve, de aztán ajánlott egy másik dokit, Demjén Sándort.Róla tudsz esetleg valamit?Ő is aranyosnak tűnt.Szóval ezt sikerült.

      Köszönöm a segítséged és ha minden igaz,akkor ti már külön vagytok a babával  . Sok puszit küldök nektek és vigyázzatok magatokra.

        andoka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_882863 (2062)
    2005-12-09  15:08
  15. Torolt_felhasznalo_882863
    Torolt_felhasznalo_882863
    2005. december 9. 15:082062.

    Szia andoka80!

    A dokim elérhetőségei a következőek:

    Dr. Hammersberg Elemér főorvos

    Bp. IV.ker. Nyár u. 11. Fsz.1

    Tel.: 369-7871  Rendel: kedd-csütörtök 16-18 óráig

    Ez a magánrendelőjének a címe, bejelentkezni nem érdemes, mert érkezési sorrend szerint rendel. Viszont általában már nyugodtan mehetsz fél 4-re is, mert ott van. Az árairól nem nagyon tudok mit mondani, mert mostanság csak a terhesgondozási díjakhoz volt szerencsém, amit mindig havonta 1-szer kellett fizetni(10eFt.), de ezért a pénzért annyiszor mész amennyiszer nem szégyellsz, és természetesen minden vizsgálat UH+UH képek, videó benne vannak. Persze ha nála akarsz szülni akkor sem kötelező igénybevenni az ő terhesgondozását. Meg lehet oldani úgy is, hogy alkalmanként fizetsz, akkor tudsz spórolni rajta. 

    A sima vizsgálatok díjaira nem emlékszem. Viszont a rendelőben az asztalon megtalálod egy nyomtatott papíron az összes árat. Nem állítom, hogy olcsó lenne ez az orvos, viszont megbízható, alapos, és úgy végzi a vizsgálatokat, hogy tulajdonképpen semmit sem érzel. Arról nem is beszélve, hogy elég jól fel van szerelve a rendelője modern cuccokkal.  Ami ebben a világban már nem egy utolsó szempont.

    Például le voltam döbbenve amikor a barátnőm elment a dokijához és amikor kérdeztem, hogy mi volt az ultrahangon, látta e a babáját, közölte, hogy a dokijának nincs ultrahangja. Az enyém meg az első pillanattól mutogatta az UH-t + videófelvételt is lehet kérni tőle, meg képet is nyomtatott. Stb.stb.

    Amit még tudok róla, hogy mostonában két helyen is dolgozik, az egyik a szülőotthon, a másik a Szabolcs utcai kórház. Nekem is felajánlotta, hogy választhatok, de szerintem a szülőotthon családiasabb, viszont ott nincsen koraszülött osztály. Tehát végül azt beszéltük meg annak idején, hogy ha ne adj Isten hamarabb jön a baba, akkor a Szabolcs utcába startolok, ha meg minden rendben lesz, akkor a szülőotthonban. Na nem szaporítom a szót. Sok szerencsét!

    előzmény:
    andoka80 (2061)
    2005-12-09  13:34
  16. 2005. december 9. 13:342061.

    Kedves Gyujto!

      Olvastam hozzászólásod és érdekelne a dokid,mivel én is újpesti vagyok és még nem tudom,hol szüljek ill. kinél.Ha még időd engedi a babóca mellett, akkor kérlek írd meg a doki elérhetőségét ill. árait(ha kérhetek ilyet).

     Előre is köszönöm és sok sikert!

      Üdv, Andoka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_882863 (2057)
    2005-12-06  15:07
  17. Torolt_felhasznalo_882863
    Torolt_felhasznalo_882863
    2005. december 8. 18:452060.

    Szia LindaMe!

    Szomorúan olvasom, hogy mi a helyzet nálatok, de ne csüggedj, én is voltam már hasonló helyzetben. Ennél már csak jobb lehet. A férfiak már csak ilyenek.

    Ami a tanfolyamot illeti, ma voltam bent a szülőotthonban és megkérdeztem a dokimat, nem csak apás szülésre felkészítés létezik. Egyszerűen csak fel kell hívni a kórházat, ott kérni a főnővért és vele meg lehet beszélni, hogy nagyon szeretnéd megnézni a kórházat,szülőszobát, újszülött-részleget stb.stb.. és ő fog mondani egy időpontot, amikor bemehetsz és körbevezet.

    Különben amikor én voltam ezen a "tanfolyamon" (összesen 2-3 órás) sokan voltak a barátnőjükkel, anyukájukkal. Itt nem is az apás szülésen van a hangsúly, hanem ha valaki be akar veled menni a szülésre, azt kell magaddal vinni. Csak ez az általános megnevezése a tanfolyamnak.

    Ami a kismama-tornát illeti, érdemes elmenni (kedd-csütörtök 18.00-19.00 óráig van), nem is a torna miatt, hanem a társaság miatt. Nagyon kedves a gyógytornász csaj és egy csomó mindent elmond és megmutat (ha pl.fáj a derekad elmondja, hogy milyen gyakorlatokat kell végezned) és gátizom torna is van egyben.

    Szóval hajrá! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_727105 (2059)
    2005-12-06  16:44
  18. Torolt_felhasznalo_727105
    Torolt_felhasznalo_727105
    2005. december 6. 16:442059.

    Szia, Eszter!

    Köszönöm a hozzászólásodat, igen biztatóan hangzik! A lényeg, hogy kedvesek legyenek az ember lányával, azt gondolom, az fontosabb, mint a technikai felszereltség.

    Sajnos, apás szüléses tanfolyamra nem jelentkezhetek, mert az apa nem akar ott lenni, tanfolyamra se jönne velem. Nem élünk együtt, és a babának se örül  . Remélem, ha már meglesz a kicsi, idővel elbűvöli a papáját... 

    Kismamatornára meg okvetlen beíratkozom, majd januártól, mivel Karácsonyig dolgozom, addig sajnos nem érek rá, mert a munkaidőm este 6-ig tart, ezért nem mentem eddig...

    Nem tudom, van-e ott lehetőség "gyengéd szülésre", erős fény, hangos vezényszavak nélkül, és hogy a babát ne szívják le, a köldökzsinórt ne azonnal vágják el, stb.?

    Kedves Eszter, kívánok Neked kellemes utolsó "egyben" töltött napokat, és problémamentes sima szülést, és egészséges, gyönyörű, jó kedélyű kisbabát!

    Kedves Többiek!

    Továbbra is várom a véleményeket, az orvost, dr. Afanehet illetőleg is. Köszönöm!

    Sziasztok

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_882863 (2057)
    2005-12-06  15:07
  19. 2005. december 6. 15:272058.

    Sziasztok!

    Ismeri valaki Dr. Sipos Sándort a Kútvölgyiben?

    Előre is köszike!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_882863
    Torolt_felhasznalo_882863
    2005. december 6. 15:072057.

    Szia LindaMe!

    Én is az újpesti szülőotthonban fogok szülni, ha minden igaz 1 héten belül. Illetve a dokim szerint bármikor! Bárcsak már ott tartanék. Viszont a terhességem alatt volt időm rendesen körülszimatolni a kórházban. Egyébként erre neked is lehetőséged van, csak annyit kell tenned, hogy felhívod a főnővért (vagy személyesen megkeresed) és bejelentkezel egy apás szüléses tanfolyamra, aminek a keretében végigkísérnek az egész kórházban pincétől a padlásig.  És megéri! Én is akkor nyugodtam meg teljesen. A "személyzet" nagyon kedves, kismamáktól eddig csak jót hallottam. A főnővér is azt mondta, hogy addig onnan senkit haza nem engednek, míg mindenre meg nem tanítják az újdonsült anyukát ami a baba ellátásával kapcsolatos.  Az orvosodat nem ismerem, nekem fogadott orvosom lesz, a neve: dr. Hammersberg Elemér. Eszméletlen jó orvosnak tartom, már legalább 7 éve járok a magánrendelésére, és eddig nem volt okom panaszra. De persze még nem szültem vele, úgyhogy erről nem tudok egyelőre semmit sem mondani.  (pár hét múlva már talán nem így lesz). Viszont csak ajánlani tudom a kórházat. Igaz lepukkantnak látszik, de a kórtermek kb 1 éve lettek felújítva, mindenhol 2-4 ágyas elhelyezés, fürdőszobával együtt. Rendesek a csecsemős nővérek (állítólag), és amennyire tudom én még az orvosokra sem hallottam panaszt. Egyébként ha ott fogsz szülni, ingyenes a kismamatorna is, ahol megismerkedhetsz egy csomó "sorstárssal" is, és sokan vannak  akik már nem először szülnek ott. Én is tőlük szedtem a legtöbb infót. Boldog baba-várást! Sok egészséget, és gyönyörű ünnepeket!

    Eszter

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_727105 (2049)
    2005-12-02  14:34
  21. Torolt_felhasznalo_697138
    Torolt_felhasznalo_697138
    2005. december 5. 23:272056.

    Szia lamenta

    Szerintem orovst mindenképpen érdemes váltanod, az sose késő, bár elfelejtettem mennyi idős terhes vagy. Vannak nagyon becsületes dokik, akik kevésbé drágák, de nagyon lelkiismeretesek. (én is ilyenhez járok) Igaz ezeket a neveket nem ismeri a város annyira, általában van a szülész-nőgyógyász mellett egy másik szakjuk is, az enyémnek aneszteziológus főorvos, ami külön jó, mert altathat ha ne adj Isten kellene, meg az epidurális érzéstelenítőt is beadhatja, nem kell kollegára várni ha gáz van. Váltani sose késő még mindig azt mondom. Ha minden ok, akkor nyogodtan menjél be amikor kell, az ügyeletes énszerintem nagyon fog neked örülni, úgyis tudja hogy fog kapni valamennyit, akkor előtte mondjad meg neki hogy lesszives a szülést levezetni,aztána  férjed, vagy anyukád vagy akárki megvárja a szülés után.Volt egy ismerősöm igy csinálta és nem bánta meg, főleg mennyit spórolt, arról nem is beszélve. Igaziból a jelenlegi kórházi helyzetről kb 1 hét múlva tudlak majd tudósítani (remélem a héten szülök) de amit tudok leirom. Állítólag, mert voltak változások az elmúlt 2,5 évben, szerencsére én sevagyok túlinformált a témában. Pelenkát, popsitörlőt, és popsikrémet vinni kell, emrt nem adnak már, két éve pelenkát még adtak, mára kifogyott a készlet. A fürdetőt és a köldökápolót ők adják, de meg is csinálják (fürdetés) mig bent vagy 4 napig, császárnál 5 nap ha minden ok. A babának ÁLLÍTÓLAG kell vinni ruhát, ami a ruhája, addigra úgyis összeveszed a dolgokat. Érdemes többet vinni, mert átázhat véletlenül, én spec összekentem. Régebben kórházi angolpólyát kaptak a babák, most vezették be a saját ruhákat. Pléd az kell a babónak, a hü..e folyósó kissé szeles, újszülöttel sétafikálni be kell takarni, de a fűtés állítólag jó.Magadnak mindent vigyél, most gondolkozom az összepakolt cuccaimon. Törölköző 2db, papucs 1 fürödni 1 sétálni, hálóing, betéthegyek, bugyihegyek, de azt csak másnaptól engedték annó felvenni, wc papir, tusfürdő+mindenféle tisztálkodási micsoda, köntös, a védőnő ajánlotta a wc ülőkére teríthető papírt, vagy törlőkendőt, ez ami fontos indenképpen, én viszem a kanalam, a poharam, meg majd hozzák a kaját, mert hát...... ehetetlen, főleg én vegetáriánus vagyok. Ávizet már szülni is vinni kell, meg törölközőt is, mert előtte fürdetnek,a beöntés itt nem kötelező, csak ha akarod, de leborotválnak, kivéve ha nagyon ellenkezel. Gondolom lesznek látogatóid, meg van telefon azt hiszem az osztályon is, de mobilért se szólnak, tudsz kérni ha kell valami, sőt a földszinten van büfé, meg bolt, meg is lehet venni ha ne adj Isten kell valami annyira sürgősen. A nővérek hmmm, de  a kismamák,ill. anyukák segítik egymást, szerencsétlenek egymásra vagyunk utalva. Ne akarj egyágyasba menni, emrt nem lesz ki segítsen,meg figyeljen a babára mig fürdeni mész se. Igaz lehet horkol a szobatárs, de inkább. Ez mindenki ahogy akarja. A dokik, ha nem ismersz egyet se tudok néhány neveet adni akik olcsóbbak jóval. Fele Üdv

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830358 (2055)
    2005-12-05  17:58
  22. Torolt_felhasznalo_830358
    Torolt_felhasznalo_830358
    2005. december 5. 17:582055.

    szia! köszönöm, hogy válaszoltál, és bocs, amiért még csak most írok érte köszönetet, de nem voltam netközelben. lenne még pár kérdésem:

    szerinted hogy viselkednek az emberrel, ha úgy megyek be, hogy az ügyeletes orvosnál akarok szülni? merthogy én is csak később hallottam már a papp zsoltról, hogy milyen drága, amikor már jártam hozzá. nem biztos, hogy lesz rá 60000 ft-om.

    aztán még azt is szeretném tudni, hogy mi mindent kell magammal vinni saját magamnak és a babának? milyen ruhákat, pelust stb, ha egyáltalán kellenek ezek. még soha nem voltam kórházban ritka látogatásokon kívül, akkor is inkább óváron.

    szerinted érdemes még orvost váltanom, vagy mindenki ilyen drága?

    előre is köszönöm a válaszodat!

     

    lamenta

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697138 (2036)
    2005-11-25  23:54
  23. Torolt_felhasznalo_402727
    Torolt_felhasznalo_402727
    2005. december 3. 14:512054.
    Sziasztok!

    Én a Rókusban császárral szűltem trombózis miatt 3 éve.A dokim szuper volt(Dr. Bíró Lotár) a nővérek aranyosak voltak,de a csecsemősök borzalmasak, volt olyan hogy nem hozták ki a kicsit hozzám (feküdnöm kellet így nem mehettem érte),a piciktől 3méterre bagóztak a nővérszobában!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_262903
    Torolt_felhasznalo_262903
    2005. december 3. 14:182053.
    Sziasztok!
    Ismeri valaki Kuglicz doktort vagy Kovács doktort a Péterffy-n?
    Tudnátok véleményt mondani?
    Fontos lenne! Köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_298925
    Torolt_felhasznalo_298925
    2005. december 3. 11:322052.

    Kedves Csagota!

    Az egyik kolleganőmnek az ismerőse pár hete szült az Istvánban. Azt mesélték, minden tekintetben borzasztó...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_778405 (2046)
    2005-12-01  10:47

Címlap

top