Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kinél szültél?

Balgáné
Létrehozva: 2002. május 6. 09:03
Sziasztok! Én is a Schöpf-ben szültem tavaly januárban. Egyetértek az előttem szólóval, amit a kórhűázról írt. Annyit fűznék hozzá, hogy tényleg a fizetősbe érdemes menni -tudom, sokba kerül-, mert ott veled van egész nap a kicsi és a nővérek is rendesebbek. Most már van fent őrző is, hogyha netán császárral szűlnél , akkor oda visznek és nem az elsőre ami azért jó, mert ott pl. nincs nővérhívó, és egyáltalán nem kedvesek a nővérkék, stb. Remélem tudtam segíteni. Puszi Balgáné
  1. 2002. szeptember 5. 10:54151.
    Szia Imed, és h-timi!

    Mindketten novemberben fogtok szülni az Istvánban, mikorra vagytok kiírva és kihez mert lehet, hogy találkozunk? Mikor van szülésfelkészítő tanfolyam, a kórházban.
    Köszi
    előzmény:
    h-timi (149)
     
  2. 2002. szeptember 5. 09:49150.
    Szia h-timt!Én a párommal voltam és nekünk nagyon tetszett. Neked szimpi volt a szülésznő?Nekem nagyon. Ha gondolod talizhatunk a jövő héten. Tetszett ahogy azt hangsúlyozták hogy van választási lehetőség. /remélem ez így is van/
    előzmény:
    h-timi (149)
     
  3. 2002. szeptember 4. 19:49149.
    Szia Imed!
    Hogy tetszett a felkészítő?
    Jó sokan voltak, én a párom nélkül mentem, te?
    Ha gondolod, legközelebb találkozhatunk, én valószínűleg megyek jövő héten is.
    Üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2002. szeptember 4. 10:45148.
    Szia h-timi!Én Csepelen lakom tehát a város másik végén. Teljesen véletlen de pont tegnap délelőtt jutott eszembe hogy el kéne menni a szülésfelkészítőre. Így valószínűleg én is ott leszek. Ha minden igaz akkor 3-kor kezdődik!?
    előzmény:
    h-timi (147)
     
  5. 2002. szeptember 3. 20:46147.
    Szia Imed!
    Te hol laksz? Én Újpesten (Káposztásmegyer). Holnap kezdődik a szülésre felkészítő tanfolyam a kórházban, én megyek, te jössz?
    Első babád? Nekem igen, úgyhogy már izgalommal várom a nagy napot!
    Üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2002. szeptember 3. 15:41146.
    Én is novemberben fogok szülni először az Istvánban, Dr. VArsányi Hajnalkánál, szülésznőt én is szeretnék választani, méghozzá a magánrendelésén az Évike nevezetű szülésznőt, aki tud róluk valami infot küldeni, nagyon szívesen venném!
    előzmény:
    imed (144)
     
  7. Torolt_felhasznalo_842298
    Torolt_felhasznalo_842298
    2002. szeptember 3. 14:58145.
    Sziasztok! Tavaly januarban szultem 1. SOTE Noi Klinikan. Terhesgondozasok alkalmaval mindennel meg voltam elegedve, kiveve, mikor 1-2 orat is kellett varnom egy-egy vizsgalatra, itt foleg az UH-ra es a CTG-re gondolok. Sokat gondolkoztamazon, hogy aki dolgozik, hogyan tudja ezeket vegigulni. Szoval pentek reggel irany a korhaz, beindult a szules. . . a szuloszobaba becsongettem es jo 15 percet vartam mig valaki kiszolt, hogy mit akarok. . . utolag kiderult, hogy aznap domping volt. . . jottek a fajasok, az osztalyon egyetlen egy hebamme dolgozott, o szaladgalt mindenkihez. . . . a vegen megcsaszaroztak. Helyhiany miatt az intenziv osztalyra kerultem, itt fantasztikusak voltak az asszisztensek, minden kivansagomat teljesitettek. Aztan lekerultem a gyerekagyas szobaba. . . hat a csecsemosok semmit nem segitettek, a szobatarsamtol tanultam meg szinte mindent. Tetozte a dolgot, hogy egy olyan not raktak a szobaba, akit elozoleg kulon szobaba helyeztek, mert fent allt a gyanu, hogy ruhes. . . ettol is ideges lettem. . . egy szo mint szaz nagyot csalodtam a korhazban. A masodik babamat most juniusban szultem. Igaz ot mar nem M. o-on, hanem Nemetorszagba. Eg es fold a ket orszag kozotti egeszsegugyi ellatas, higienia stb. . . . kulonbseg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2002. szeptember 3. 09:34144.
    Szia h-timi! Ugyan nem tudok neked információt adni de, 28 hetes vagyok és én is az Istvánban fogok szülni novemberben ugyan másik dokinál de még az is lehet hogy találkozunk. ha van kedved Írj!

    előzmény:
    h-timi (143)
     
  9. 2002. szeptember 2. 22:15143.
    Sziasztok!
    30 hetes kismama vagyok, novemberben fogok szülni az Istvánban Dr. Lázár Gábornál. Szülésznőnek Schenkler Évát választom. Minden tapsztalatot és tanácsot várok a dokival, a szülésznővel és a kórházzal kapcsolatban!
    Üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2002. augusztus 31. 22:32142.
    Sziasztok lányok! Nekem egy javaslatom van, olyan orvost válasszatok, aki szüléskor csak akkor néz felétek, ha gond van, és hagyja, hogy magatok szüljetek! Én külföldön szültem, itt nemigen divat az orvosválasztás. Nálam is csak a kitolási szakasz végén (!) jött be a doki, bár előtte párszor benézett, hogy jól vagyok-e, nincs-e kérdésem, kívánságom. A szülésznő viszont majdnem végig ott volt, masszírozott, figyelte a CTG-t, meg ilyenek. Az orvos tulajdonképpen csak arra az esetre kell, ha komplikáció adódna. Sok rémtörténetet olvastam, hogy megindították a szülést, különböző módszerekkel gyorsították, "kisegítették" a gyereket. Az orvosok nyilván szeretnének megdolgozni a "tiszteletdíjukért", ezért teszik fontossá magukat, de higgyétek el, a szülések 90%-ában nincs is rájuk szükség, esetleg a gátseb ellátásában. Én a következő gyereknél sem fogok orvost keresni, bárhol is jön világra, inkább magam akarom megszülni a gyermekemet, minél természetesebb úton, annál jobb, szebb élmény.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2002. augusztus 31. 21:02141.
    Szia Elsa! köszi a választ, írtam levelet a privátban, remélem eljut hozzád!! ha nem légyszi irj udv
    előzmény:
    Elsa (140)
     
  12. Torolt_felhasznalo_511992
    Torolt_felhasznalo_511992
    2002. augusztus 30. 16:50140.
    Szia! En a Silhavynal szültem, irtam neked privit.
    előzmény:
    majus11 (139)
     
  13. 2002. augusztus 30. 15:42139.
    Sziasztok! Szia Omosi! Olvastam, hogy a Silhavy doktornál az I. SOTE-n szültél, rendes volt végig a szülésnél, ő is bent volt vagy csak a szülésznő, vagy hogy megy ez??? Terhesgondozásra hozzá jártál? Mi a benyomásod róla? Nekem kicsit furcsa, hogy mindig rohan! Te mit gondolsz??? udv
    előzmény:
    Omosi (59)
     
  14. Torolt_felhasznalo_728329
    Torolt_felhasznalo_728329
    2002. augusztus 27. 16:02138.
    Sziasztok. Orvos-kórház kérdéseim vannak nekem is. . . (végigszaladtam az eddigi beszélgetésen, de még mindig nem vagyok valami túl határozott) Szóval István kórház (Ruttner doki), Margit kórház és MÁV kórház között próbálok dönteni. Ki tud valamit mondani ezekkel kapcsolatban? Az anyagi vonzatok is érdekelnek, viszonyítás szempontjából nem árt ezt sem kideríteni így előre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2002. augusztus 27. 15:04137.
    Szia Callyee! Én a Péterfyben szültem, 2001. dec. 31-én, EDA-val! Az orvosommal nagyon meg voltam elégedve, ha gondolod meg tudom adni az elérhetőségét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179782 (90)
     
  16. 2002. augusztus 27. 14:59136.
    Szia Kassathu. Ilyen téren nem bizom a háziorvosban (lehet, hogy egy ismerősét ajánlja, és a kismamák meg nem is elégedettek vele), inkább a ti "éles" tapasztalataitokban. A II-rol sok jot hallottam már, ha eszedbe jut az orvos neve megirod? Köszi.
    előzmény:
    Kassathu (135)
     
  17. 2002. augusztus 27. 14:44135.
    Egyébként a II-es klinikán van egy jó férfi szülés-nőgyógyász, csak most nem jut eszembe a neve. Engem ő műtött, nagyon jó orvos. Negyven körüli.
    előzmény:
    konyak (133)
     
  18. 2002. augusztus 27. 14:42134.
    Konyak! Ki a háziorvosod? Lehet, hogy ismerem, és akkor őt megkérheted, hogy segítsen.
    előzmény:
    konyak (133)
     
  19. 2002. augusztus 27. 14:30133.
    Sziasztok. Szült valaki Szegeden? Melyik kórházat vagy klinikát, és melyik nőgyógyászt ajánlanátok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_886887
    Torolt_felhasznalo_886887
    2002. augusztus 27. 13:56132.
    Én tavaly 4O. OOO-et adtam a dokimnak a szülésért, de nem magamtól, ennyi volr a szabott ár. De más orvosok sokkal többet kértek volna, állítólag 5O-6O. OOO ft az átlagos manapság. Én is rosszul voltam a 4O. OOO-től, én kb. a felét szántam a dologra, de egy másik kismama mondta, hogy a dokimnál szabott ár van, kérdezzek rá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_757464 (130)
     
  21. 2002. augusztus 27. 10:27131.
    Továbbra is keresem azt a kedves anyukát, aki tud némi infóval szolgálni a Sote II-ről. . . Látom, ez nem lesz egyszerű. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2002. augusztus 26. 20:01130.
    Szia pzita! Köszi a segítséget! Tudod olyan nehéz jó nőgyógyászt találni!Még azt szeretném megkérdezni, hogy ennél az orvosnál mennyibe kerül egy vizsgálat. Én ugyanis nem tartozom körzetileg oda és így úgy minősül gondolom akármelyik dokinál, mintha a magánpraxisába tartoznék, azzal a különbséggel, hogy egy maszeknál ki vannak írva az árak, itt meg nem. Hát igen, a piszkos anyagiak. . . jut eszembe, régóta érdekel, hogy mostanában mennyibe kerül egy szülés, és honnan lehet ezt megtudni? Vagy mindenki annyit ad, amennyit gondol? Az egyik barátnőm másfél hónappal ezelőtt szült a Margit Kórházban és majdnem lehidaltam, amikor mondta előtte, hogy csak az orvosnak negyven ezer forintot szándékozik adni, de aggódik, hogy talán nem lesz elég. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914270 (129)
     
  23. Torolt_felhasznalo_914270
    Torolt_felhasznalo_914270
    2002. augusztus 26. 05:45129.
    Szia Letchie! Az orvosom dr Nyéky Boldizsár volt mindkét szülésemnél ill. terhességem alatt és maximálisan meg vagyok elégedve vele. Minden kérdésemre készségesen válaszolt és válaszol. Az első terhességnél akadt főleg rengeteg kérdésem, mint kezdő kismama. A vizsgálatoknál mindig elmondja, hogy most mit fog csinálni, és az kb. milyen érzéssel jár. Több ismerősömnek ajánlottam már és eddig mindenkinek ilyen pozitívak a tapasztalatai. A Schöpf-Mérei-ben még két olyan orvos van, akit merek ajánlani, én is őket választanám ha az enyémmel történne valami. Az egyik dr Ferenczi Miklós, a másik dr Szakács Zoltán. Remélem, sikerül választanod.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_757464 (128)
     
  24. 2002. augusztus 25. 17:21128.
    Kedves pzita! Meg tudnád mondani, hogy ki az orvosod a Schöpf-Méreiben és hogy meg vagy(voltál)e elégedve vele? Azért kérdezem, mert én is oda járok és bár még nem esedékes nekem a terhesség sem, de egy pár éven belül az orvosom nyugdíjba megy és újat kell keresnem, akinél majd szülni fogok. . . Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914270 (127)
     
  25. Torolt_felhasznalo_914270
    Torolt_felhasznalo_914270
    2002. augusztus 25. 15:46127.
    Sziasztok! Beatless kérdésére szeretnék válaszolni, mert júniusban szültem a Schöpf-Mérei-ben. A viszonyok a gyerekágyas osztályon megegyeznek a magyar egészségügy helyzetével, azaz nem túl rózsásak. De itt is van egy négyágyas szoba ahol veled lehet a babád. A többi szobába három óránként viszik szoptatásra a babákat. Az előbbiek miatt érdemes inkább az úgynevezett komfortos, azaz fizetős szobába menni. Ezek között van 1, 2 és 3 ágyas. Ezeket előre le kell foglalni. Ezek kultúráltak és veled lehet a baba éjjel-nappal kivéve a fürdetés és a reggeli gyermekorvosi vizit idejét. Az árakat nem tudom pontosan, de azt hiszem az egyágyas 6000 Ft/nap. A szülőszoba 3 van. Ezek közül kettő egyágyas és egy háromágyas. Apás szülés teljesen normális, nem kell előre bejelenteni. Ajánlom, hogy válassz magadnak szülésznőt, mert akkor a vajúdásod alatt ő csak rád figyel. A csecsemősökkel megfelelően határozottnak kell lenni, mert van köztük, aki jobban akarja tudni, hogy mire van neked és a babádnak szüksége. Van anyatejgyűjtő, nagyon hasznos tudd lenni a tejbelövellés környékén, ha lemész és segítenek a kősziklákat eltüntetni a melledből. Röviden ennyi, ha van még kérdésed szívesen válaszolok.
    előzmény:
    beatless (102)
     

Címlap

top