Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kinél szültél?

Balgáné
Létrehozva: 2002. május 6. 09:03
Sziasztok! Én is a Schöpf-ben szültem tavaly januárban. Egyetértek az előttem szólóval, amit a kórhűázról írt. Annyit fűznék hozzá, hogy tényleg a fizetősbe érdemes menni -tudom, sokba kerül-, mert ott veled van egész nap a kicsi és a nővérek is rendesebbek. Most már van fent őrző is, hogyha netán császárral szűlnél , akkor oda visznek és nem az elsőre ami azért jó, mert ott pl. nincs nővérhívó, és egyáltalán nem kedvesek a nővérkék, stb. Remélem tudtam segíteni. Puszi Balgáné
  1. 2002. augusztus 23. 21:34126.
    Szia Imed! Sajnos nem kértem fájdalom csillapítót így utólag magam sem tudom miért. Talán az lehetett az oka, hogy nem voltam egészen magamnál és nem gondoltam előtte hogy ennyit fogok vajúdni. Legközelebb biztos fogok kérni. Tulajdonképpen annyira izgultunk és féltünk hogy semmi értelmes nem jutott az eszünkbe, csak a fiunkat akartuk már egészségesen látni. Nem nagyon voltunk urai a helyzetnek sajnos. Egyébként Dr. Pálfalvinál szültem , zseniális ember és orvos tulajdonképpen a férjem és ő tartotta bennem a lelket. Nem volt jó élményem az Istvánról de a doki miatt legközelebb is ott fogok szülni mert csodálatos orvos.
    előzmény:
    imed (123)
     
  2. 2002. augusztus 23. 19:21125.
    OK, orulok, hogy kapcsolatba leptetek. En igazan nem tudok mit irni ebbe a topicba, mert nem otthon szultem, es a Deaknal is csak egy ellenorzesen voltam. Sok jot kivanok a szulesnel, es kellemes babazast. udvi, Nicolett
    előzmény:
    imed (124)
     
  3. 2002. augusztus 23. 11:22124.
    Szia nicolett!Leveledet megkaptam és nagyon köszönöm. A sógornőd már válaszolt is. Remélem a következő levelemre is fog. Már legalább egy hónapja keresek, kutatok de idáig semmit sem találtam de hála neked most megnyugodtam egy kicsit. Köszi és ha van kedved írj!
    előzmény:
    nicolett (116)
     
  4. 2002. augusztus 23. 11:15123.
    Szia shag!Köszönöm a leveledet. Én mindenképpen szeretnék szülésznőt fogadni már beszéltem is egyel. Rendesnek tünik. Eszembe sem jutott volna de itt minden kismamától azt hallom hogy "fogadj szülésznőt ha azt akarod hogy foglalkozzanak veled. Hát megfogadom a tanácsukat. A nagy nap elvileg november 22-én lesz. Egy kicsit félek tőle. Amikor nagyon szenvedtél nem gondoltál rá hogy érzéstelenítést kérj?
    előzmény:
    shag (119)
     
  5. 2002. augusztus 23. 09:59122.
    Sziasztok kedves leendő és már anyukák! Az az én bánatom, hogy sehol egy sort sem írt senki a Sote II-ről, ami pedig - eddig azt hittem - egy elég központi szülészet. Tud nekem valaki segíteni? köszönöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2002. augusztus 22. 20:14121.
    Tévedés ne essék, nekem csak a csecsemős nővérekkel volt bajom. Volt egy páros, akik kétszer is voltak, amíg bent feküdtem. Hát ők volnának a banyák. A szülésznőkkel semmi bajom nem volt. Hármat is elfogyasztottam, mert olyan sokáig vajudtam. Az alternatív pedig nem vajudó, hanem szülőszoba. Szerintem ha kéri az ember, segítenek (labda, fürdő, bordásfal, szülőszék, stb. ) Mi voltunk benn szülés előtt és szétnéztünk. Egyébként én az alternatívban vajúdtam, mert máshol már nem volt hely. Még olyan kemény ágyat!! Azt hittem szétmegy a gerincem. Kénytelen voltam hanyatt feküdni, mert másképp a CTG nem hallott semmit. Én Dr. Lázár Gábornál követtem el a szülést és szülésznőt nem fogadtam. Magával a szülés levezetésével mégis elégedett vagyok. Csak a csecsemős banyák ne rontották volna el az egészet. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_326135 (120)
     
  7. 2002. augusztus 22. 15:41120.
    Sziasztok! Hadd védjem meg az Istvánt és Dr Pálfalvit! Tavaly novemberben szültem Nála, és többet segített, mint a szülésznő. Nagyon rendes volt velem is és a férjemmel is.
    előzmény:
    mjudti (117)
     
  8. 2002. augusztus 22. 13:02119.
    Szia Imed! Az volt a baj a szülészettel, hogy egyszer láttam a szülésznőmet, akkor is csak futólag az alternatív vajúdót meg sem mutatták pedig nem volt benne senki. Az elején mikor még nem voltam nagyon rosszul akkor egy 4 ágyas borzalmas vajúdónak nevezett kórteremben szenvedtem a férjemmel majd amikor már nagyon rosszul voltam akkor felfektettek egy ágyra CTG-re kötözve feküdtem 10 órát és senki nem mondta mit hogyan kéne csinálnom hogy jobb legyen mindannyiunknak annyit mondtak mikor bátorkodtam megkérdezni hogy miért zsibbad az egész fejem és testem, hogy tullihegem. Ennyi volt a hozzászólásuk a szülésemhez. És amikor a kisfiam szive lelasult/persze ezt is a párom vette észre/akkor a szülésznő nagy nehezen befejezte a Tv nézést és hívott egy orvost. Még egy rongyot sema adott a párom cafatokba szakadt papírzsebkendővel borogatott. Végül császárral szültem de szerintem ha jó szülésznőt kapok ki akkor alakulhatott volna jobban is. Mindenképp válassz szülésznőt ezt javaslom!!Ez a legfontosabb!!! Mikor lesz a nagy nap?
    előzmény:
    imed (115)
     
  9. 2002. augusztus 22. 13:01118.
    Szia Imed! Az volt a baj a szülészettel, hogy egyszer láttam a szülésznőmet, akkor is csak futólag az alternatív vajúdót meg sem mutatták pedig nem volt benne senki. Az elején mikor még nem voltam nagyon rosszul akkor egy 4 ágyas borzalmas vajúdónak nevezett kórteremben szenvedtem a férjemmel majd amikor már nagyon rosszul voltam akkor felfektettek egy ágyra CTG-re kötözve feküdtem 10 órát és senki nem mondta mit hogyan kéne csinálnom hogy jobb legyen mindannyiunknak annyit mondtak mikor bátorkodtam megkérdezni hogy miért zsibbad az egész fejem és testem, hogy tullihegem. Ennyi volt a hozzászólásuk a szülésemhez. És amikor a kisfiam szive lelasult/persze ezt is a párom vette észre/akkor a szülésznő nagy nehezen befejezte a Tv nézést és hívott egy orvost. Még egy rongyot sema adott a párom cafatokba szakadt papírzsebkendővel borogatott. Végül császárral szültem de szerintem ha jó szülésznőt kapok ki akkor alakulhatott volna jobban is. Mindenképp válassz szülésznőt ezt javaslom!!Ez a legfontosabb!!! Mikor lesz a nagy nap?
    előzmény:
    imed (115)
     
  10. 2002. augusztus 22. 09:33117.
    Én is az Istvánban szültem. Azt azért csecsemős részlegnek nem nevezném. Volt olyan, hogy a mama sírva jött vissza a kicsijével, mert úgy elzargatta a csecsemős banya, hogy csak zúgott. Szoptasson kismama!!! Minket nem is akartak a szokásos időpontban hazaengedni, mert a kislányom nem kezdett el gyarapodni, viszont erőteljesen bömbölt az éhségtől (felébresztve a másik 4gyereket is a szobában). És ugyan mitől kezdett volna hízni, mikor három csepp előtejet bírtam előcsalni. Végül könyörgésre a doktornő beküldött fejni és a "nem mérhető mennyiség" miatt adtak a gyereknek vmennyi pótlást. Mikor hazamentünk, éjszaka beindult mindkét mellem. . .
    előzmény:
    shag (114)
     
  11. 2002. augusztus 22. 02:28116.
    imed megkaptad a privatba irt levelem? nicolett
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2002. augusztus 21. 14:11115.
    Szia shag! Köszönöm hogy írtál. Mi volt a problémád a szülészettel?
    előzmény:
    shag (114)
     
  13. 2002. augusztus 17. 13:04114.
    Szia Imed! Én az Istvánban szültem Dr. Pálfalvinál de majdnem minden ultrahangot Dr Deák csinált és ha ő nincs akkor nagy veszélybe került volna a kisfiam. Nagyon kedves volt sokat foglalkozott velem pedig nem is voltam a betege. Sőt még szülés után is bejött hozzánk hogy megnézze minden rendben van e. Volt egy barátnőm aki nála szült és ő is azt mondta hogy nagyon jó fej csak egy picit nyers a modora és harsány de nagyon jó orvos. Amúgy a kórház csecsemős részlege szuper a szülészet részével voltak problémáim.
    előzmény:
    imed (113)
     
  14. 2002. augusztus 16. 13:11113.
    Sziasztok!Irjon aki tud valamit Dr. Deák Mihályról /Szt. István/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2002. augusztus 16. 09:41112.
    Köszi Halom a választ! Írd még meg légyszi, hogy mit jelent az, hogy fizetős, mennyit kell fizetni, mikor, kinek? Én februárra vagyok kiírva, szerinted már most jelentkezzem be? És kit hívjak? Együttlehettél a babáddal? Én még soha nem voltam ott. Kérlek, segíts! És bárki aki ott volt írjon. Szerintetek melyik a jobb a MÁV, vagy a Schopf-Merei? Köszi!
    előzmény:
    halom (111)
     
  16. 2002. augusztus 15. 19:07111.
    Szia! Januárban szültem ott, ahogy én láttam: fizetős szobába menj, és ha lehet, 2 ágyasba. Azon az emeleten még a nővérek is tök jó fejek, nem beszélve a körülményekről (senki nem dohányzik a folyosón, a szobatársak is normálisak). Aki "lent" is volt, és látta, milyen fent, azonnal jött. Csak előre le kell foglalni, mert sokan mennének oda.
    előzmény:
    beatless (102)
     
  17. 2002. augusztus 15. 16:05110.
    Kedves Muresz! Én a SOTE I. sz. szültem, ennek már májusban volt 3 éve, azóta is odajárok. Sőt az egész családom nő tagjai odajárnak, igaz más-más dokihoz. A kórházról alapvetően jó a véleményem. A terhespatóligán nagyon rendes és segítőkész volt mindenki és ugyanezt mondhatom el a szülőszobáról és a szülésről is. Igaz, hogy én császárral szültem. Viszont, amiről nagyon rossz véleményem van az a gyerekágyas osztály. Sajnos ott a nővérek és a csecsemős nővérek nem voltak valami segítőkészek és megértőek (tisztelet a kivételnek) nő létükre, de ezt idővel elfelejti az ember. Nem igazán bababarát ez az osztály, sajnos nem fektetnek nagy hangsúlyt, arra hogy minél több anyukának sikerüljön szoptatni. Én szerencsésnek mondhatom magam, mert szuper védőnőnk van, aki már a terhesség alatt a lehető legtöbb információt és segítséget megadta a szoptatással és a babaápolással kapcsolatban. Így végül is én mentem a védőnőm tanácsai után, benne hittem (hála Istennek), így a nővérekkel nem sokat foglalkoztam és kibírtam a bentlétet is.
    előzmény:
    muresz (107)
     
  18. Torolt_felhasznalo_992411
    Torolt_felhasznalo_992411
    2002. augusztus 15. 15:49109.
    Muresz!Megkaptad hosszú válaszomat a korházat illetően? Manó20
    előzmény:
    muresz (107)
     
  19. 2002. augusztus 15. 11:59108.
    Kedves Balgáné! Köszi az info-t , még jelentkezem! Puszi: Olympia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_181072 (88)
     
  20. 2002. augusztus 14. 14:52107.
    Üdv imed! Mindkét barátnőm, akik nem ismerik egymást, tehát összebeszélni sem tudtak, Dr. Pálfalvit hagyták ott. Állítólag az elején nagyon kedves, mint ember, de nem foglalkozik a betegekkel (legalábbis ők ezt tapasztalták, biztos van olyan is, akik maximálisan meg vannak vele elégedve)Az egyik átment a Sote II-re, de azzal sem elégedett, most megint töri a fejét, hogy továbbáll. A másik még nem döntött. Én mégegyszer mondom, nagyon elégedett vagyok a Sote I-el, de várok infót másoktól is róla. Előre is köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2002. augusztus 14. 13:56106.
    jujj, hát én az első manó világrajötte után még élni is alig, nemhogy hazamenni:-(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_856265 (103)
     
  22. Torolt_felhasznalo_590518
    Torolt_felhasznalo_590518
    2002. augusztus 14. 13:52105.
    Ahogy Uinonah megírta, a Kismama magazin minden száma bemutat egy szülészetet, a Schöpf-MEreiben uralkodó viszonyok pontosan az idei februáriban, az István az idei júliusiban lett feltérképezve, mindez (sajnos képek nélkül) a www. kismama. hu Szülészetek rovatában olvasható. A leírtak szigorúan az ott dolgozó orvosok és nővérek véleményét tükrözik, mely helyenként köszönő viszonyban sincs a nemzetközi ajánlásokkal. Érdemes melléhelyezni pl. a Kismama közepén található olvasói szüléstörténteket, illetve a Mérce egyesület Születéskalauz 2. című könyvét, mely az összes magyar szülészetet bemutatja!
    előzmény:
    beatless (102)
     
  23. 2002. augusztus 14. 12:48104.
    Szia muresz!Meg tudnád mondani hogy melyik orvos miatt jöttek el a barátnőid az Istvánból?Azért kérdezem mert én is oda járok. Köszi
    előzmény:
    muresz (101)
     
  24. 2002. augusztus 13. 22:26103.
    Sziasztok! A MÁV Kórházban fogok szülni. A doktornőm azt mondta, hogy ha minden rendben lesz a babával és velem is, akkor a szülés után néhány órával haza is lehet jönni. Ha valaki ment már haza ilyen rövid idővel a szülés után, kérem írja meg, hogy így utólag hogy érzi, ez jó döntés volt-e. Előre is köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2002. augusztus 13. 15:36102.
    Sziasztok! Aki nemrégen szült a Shöpf-Mérei Kórházban írja meg, hogy milyenek a viszonyok. Hány ágyas szobák vannak? Milyen az ellátás? Együtt lehetünk a babával? És még amit fontosnak tartotok. Előre is köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top