Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kinél szültél?

Balgáné
Létrehozva: 2002. május 6. 09:03
Sziasztok! Én is a Schöpf-ben szültem tavaly januárban. Egyetértek az előttem szólóval, amit a kórhűázról írt. Annyit fűznék hozzá, hogy tényleg a fizetősbe érdemes menni -tudom, sokba kerül-, mert ott veled van egész nap a kicsi és a nővérek is rendesebbek. Most már van fent őrző is, hogyha netán császárral szűlnél , akkor oda visznek és nem az elsőre ami azért jó, mert ott pl. nincs nővérhívó, és egyáltalán nem kedvesek a nővérkék, stb. Remélem tudtam segíteni. Puszi Balgáné
  1. 2002. augusztus 13. 14:55101.
    Sziasztok! Eddig csak passzív olvasója voltam beszélgetéseiteknek, most viszont szeretnék beszállni, annál is inkább, mert olvastam Manó20 és Bborsodi levelét. Én magam 20 hetes terhes vagyok, és a barátnőm most júniusban szült a SOTE I. klinikán. Én sem ismertem itt Bp. -en senkit, ezért nálam a szempont elsősorban az volt, hogy közel legyen. Mivel a IX. ker. felújított részében lakom, így jól jött ez az ajánlás. Az István kórházból most már két ismerősöm is eljött az orvosa miatt, így a klinikákra mentem én is. Orvosom Dr. Siller István ajánlására Dr. Belics Zorán, egy fiatal orvos, akit nagyon patronál Dr. Siller. Eddig nem csalódtam a kórházban és az orvosban sem. Én általában munka után, esténként megyek, így 2 percnél többet egyszer sem vártam. A doki nagyon kedves, rendes, és ő az ultrahangos is, így nem kell több orvoshoz járnom. Az viszont nagyon érdekelne, hogy Manó20 és Bborsodi kihez jár, mi a véleménye a dokikról és a klinikáról bővebben. Az orvosom most kérdezte tőlem, hogy szeretnék-e szülésznőt választani, és megadta a mobilszámát annak (Hajagos Orsolya), akivel ő szokott rendszeresen dolgozni, hogy vegyem fel vele a kapcsolatot, és ha szimpi, akkor választhatom őt is, ha nem, akkor természetesen másikat is, ha akarok, de még nem hívtam fel a hölgyet. Várom tapasztalatotokat. Esetleg írhatnátok arról is, hogy az I. Klinikán mit hallottatok az anyagiakról. Köszi. Üdv:muresz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2002. augusztus 8. 15:42100.
    Kedves Csikiandi nagyon aranyos lenne tőled, ha utána tudnál érdeklődni. Nem tudom, hogy melyik osztályon dolgozol, mert a doktornőt egy kedves kolléganőm fia ajánlotta aki a belgyógyászaton dolgozik. Várom a tippeket. Előre is nagyon köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_112121 (97)
     
  3. Torolt_felhasznalo_992411
    Torolt_felhasznalo_992411
    2002. augusztus 8. 13:3599.
    Uinonah!Köszönöm szépen, ez is nagyon hasznos info volt számomra. Igazából január óta olvasom, a márciusit láttam, de optimista módon az nem volt mérvadó. Próbálok szerezni novemberit, mert a szüléstörténetek között sem találtam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_638223 (98)
     
  4. Torolt_felhasznalo_638223
    Torolt_felhasznalo_638223
    2002. augusztus 7. 23:3098.
    Manó20, a Kismamában kétoldalas cikk és renegeteg szüléssztori jelent meg az I. Női Klinikáról a 2001. novemberi számban. A 2001. márciusiban pedig az I. Női koraintenzív részlegéről. A szülészetről szóló rész a www. kismama. hu szülészetek blokkjában is olvasható, de képek nélkül. Egyébként szinte valamennyi budapesti szülészet szerepelt már a Kismamában, és szép számmal vidékiek is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992411 (93)
     
  5. Torolt_felhasznalo_112121
    Torolt_felhasznalo_112121
    2002. augusztus 7. 20:3797.
    Somácska Utána érdeklődöm, kit ajánlanak a kollégák.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_664535 (92)
     
  6. Torolt_felhasznalo_992411
    Torolt_felhasznalo_992411
    2002. augusztus 7. 18:2496.
    Szia Brigi! A viszgálatokról tudok mondani egyet s mást. Készülj fel, hogy várakoznod kell és nem is keveset minden alkalommal! Ha gondolod tudok részleteket is mondani. Szülésznő nem kötelező, de nagyon hasznos dolog. Mivel szülésnél inkább ő van veled (kivéve császár), a doki csak a kitoláskor megy oda „asszisztálni” meg varrni, a szülésznőtől függ szinte minden. Ha választasz, akkor csak veled foglalkozik. Javasolt az előzetes személyes kapcsolat kialakítása. Nekem nagyon tündéri, aranyos, segítőkész és emberi. Majd szülés után többről is be tudok számolni, ha érdekel.
    előzmény:
    bborsodi (94)
     
  7. Torolt_felhasznalo_992411
    Torolt_felhasznalo_992411
    2002. augusztus 7. 18:2295.
    Szia Brigi! A viszgálatokról tudok mondani egyet s mást. Készülj fel, hogy várakoznod kell és nem is keveset minden alkalommal! Ha gondolod tudok részleteket is mondani. Szülésznő nem kötelező, de nagyon hasznos dolog. Mivel szülésnél inkább ő van veled (kivéve császár), a doki csak a kitoláskor megy oda „asszisztálni” meg varrni, a szülésznőtől függ szinte minden. Ha választasz, akkor csak veled foglalkozik. Javasolt az előzetes személyes kapcsolat kialakítása. Nekem nagyon tündéri, aranyos, segítőkész és emberi. Majd szülés után többről is be tudok számolni, ha érdekel.
    előzmény:
    bborsodi (94)
     
  8. 2002. augusztus 7. 12:2694.
    manó20-nak üzenem: nekem egy barátnőm szült ott két gyereket, és nagyon meg volt elégedve, engem is beajánlott, szeptember elején megyek először (addig szabin van a doki), majd beszámolok róla, hogy milyen volt. Most 7 hetes vagyok és én is nagyon szeretnék jó kezekbe kerülni. Szülésznőt hol/hogyan lehet választani? Egyáltalán hogy megy ez az egész? Kötelező, vagy csak jó ha van? Szia: Brigi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992411 (93)
     
  9. Torolt_felhasznalo_992411
    Torolt_felhasznalo_992411
    2002. augusztus 7. 12:0293.
    Sziasztok! A Kismamát elég bőszen olvasom, de seholnem láttam beszámolót a SOTE I. -ről. Szült esetleg ott valaki mostanság (kb. elmúlt két év). Van választott szülésznőm, benne van minden bizodalmam, de a korházról nem hallottam igazán anyukáktól. Köszi előre is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2002. augusztus 7. 11:4892.
    Kedves Csikiandi esetleg tudnál ott szülésznőt ajánlani? Én a doktornőn kívül senkit és semmit nem ismerek, ez lesz az első babám. Bár írták, hogy koszos a kórház, de a doktornő miatt kitartok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_112121 (84)
     
  11. 2002. augusztus 7. 11:3991.
    Kedves Paracsimpo köszönöm, hogy válaszoltál. Az mit jelent, hogy koszos? És tényleg sok a "kisebbség"?
    előzmény:
    paracsimpo (68)
     
  12. 2002. augusztus 7. 11:2190.
    Sziasztok! A hozzászólásokat olvasgatva nem nagyon találtam köztetek olyat, aki a Péterfy-ben szült. Én az EDA miatt mindenképp ott szeretnék, de még nincs orvosom. Tudtok valaki ajánlani? Előre is köszönöm, callyee
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2002. augusztus 6. 21:0689.
    Szia Omnia!Szerintem most még időben vagy, ha beszélsz vele:Azt nem szeretik ha az utolsó hónapokban mennek a kismamák. Olyan gyönyörű az áldott állapot, bár a kisfiam csak 10 hetes, alig várom, hogy újra legyen pici pocaklakóm!(terveim szerint1 év múlva)Azért amikor megkeresed a Dokit konkrétan kérdezzél rá :vállalja-e a szülésedet?Szia. Sünimüni
    előzmény:
    Omnia1 (87)
     
  14. 2002. augusztus 6. 16:0788.
    Szia! Én a ott szültem, igaz a Garamvölgyinél, aki a főigazgató-főorvos. Viszont az egyik ismerősöm mindkét gyermekét számomra felfoghatatlan okból nála szülte. Az elsőnél addig hagyták szenvedni a kismamát, hogy majdnem ottmaradt. A másodiknál talán nem. Bennem erről a dokiról eléggé rossz kép alakult ki. Egyébként ha ott fogsz szülni, akkor érdemes a fizetős szobát választani, mert az a legjobb. HA van még kérdésed ezzel kapocslatban szívesen váladszolok, bár eléggé nehezen kerülök net elé, de mindenképpen válaszolok. Puszi Balgáné
    előzmény:
    Olympia.k (52)
     
  15. 2002. augusztus 5. 09:0787.
    Szia Sünimüni, köszi a segítségedet. Azt hiszem dr. Raft dokival megpróbálkozom. Meddig kell orvost választani? Most vagyok 9 hetes és szerdán megyek először a védőnőhöz és akkor kapom meg a terhes kiskönyvet is. előre is köszönöm a válaszodat. Puszi Omnia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_209652 (83)
     
  16. 2002. augusztus 5. 09:0086.
    Kérlek írjatok ha az Istvánban szültetek dr. Deák Mihálynál! Zylának üzenem hogy őrülten várom a válaszát!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_112121
    Torolt_felhasznalo_112121
    2002. augusztus 2. 22:0985.
    Halihó! Úgy gondolom lehet hogy választanod kell, melyik a fontosabb: Te jól érezd magad, vagy a baba legyen jó helyen. Sajnos kevés olyan hely van, ahol az ellátás színvonala is OK, jó a babellátás is, és még a "bababarát szempontokat is figyelembe veszik! Ja és egyszerű földi halandó is meg tudja fizetni!
    előzmény:
    dtx (77)
     
  18. Torolt_felhasznalo_112121
    Torolt_felhasznalo_112121
    2002. augusztus 2. 22:0484.
    Szia somácska én a Szabolcsban szültem jó pár évvel ezelőtt, és szakmabeliként is meg voltam elégedve. /Nem tudták hogy Eü-s vagyok. Most ott dolgozom, és bár egyéb körülményeket nem ismerek, de a gyerkőc jó kezekben lesz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_664535 (60)
     
  19. 2002. augusztus 2. 21:0483.
    Szia Omnia!Szóval a Raft doktor. Fiatal és segitőkész, és ami fontos őszinte. Nekem mindig megmondta mire számitsak. ja és nagyon jó a humora, a férjemmel végig szórakoztattak a szülőszobán, és amikor mégis császározni kellett, szinte ő kért elnézést tőlem, pedig nem rajta múlott!A szülőszobát érdemes megnézned és szerintem az is jo ha van fogadott szülésznőd. Nekem biztonságot nyújtott. Aug-ban a doki szabin van azt hiszem, de korházban megmondják. szia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_990401 (79)
     
  20. 2002. augusztus 2. 13:1082.
    Szia!Ajaj!Valóban ez a helyzet???Nem tudom. Mindenki másként meséli. Állítólag felujították és korszerű lett és beválasztották a Bababarát korházakhoz is. Remélem nem olyan vészes. De ha tudnál valamit az orvosról, azt megköszönném!Majd lesz valahogy:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794320 (80)
     
  21. 2002. augusztus 2. 12:2981.
    Sziasztok, a Babázzunk főcím alatt vannak külön korházra vonatkozó hozzászólások, ami ide is beillene, böngésszetek ott is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2002. augusztus 2. 11:2780.
    Szia, Sajnálom, hogy nem jössz Újpestre, de nem baj, sok sikert. Az István Kórház van a Nagyvárad téren? Akkor én oda nem megyek, a korábbi orvosom ott dolgozott (ha nem ment volna ki külföldre, ott szülnék), de az a lepratelep, ami ott van, örülök, hogy nem megyek oda. Legalábbis mikor a dokira vártam és felmentem egy emelettel feljebb, a nővérek épp azt tárgyálták, hogy kit fektessenek a folyosóra, mert ben már nem fér el senki. De van fizetős szoba, úgyhogy ajánlom inkább azt. A dokit esetleg megkérdezhetem neked, mert e-mailezek a korábbi orvosommal. Ő jó fej volt. Üdv, LadyA
    előzmény:
    Massong (76)
     
  23. 2002. augusztus 2. 11:0179.
    Sziasztok, Sünimüni: Köszi a segítséget. Kicsit tudnál többet írni erről a dokiról és a kórházról. Már egyszer találkoztam vele, úgyanis Ő küldött el ultrahangra. A Csobánka téri szakrendelőben rendel. Köszi Omnia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2002. augusztus 2. 10:5978.
    Sziasztok! Szeretném megkérdezni ki szült a Szent István korházban és esetleg ismeri-e Dr. Hegyi Róbertet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. dtx
    dtx
    2002. augusztus 2. 10:5677.
    Sziasztok, En is uj vagyok itt. Nem tudja veletlenul valaki, hogy ha jo a nogyogyaszom, de nem szeretnek a Szabolcs utcaban szulni, akkor mit tehetek? Van olyan bababarat korhaz, ahol (akar fizetes elleneben) is lehet ugy szulni, hogy az orvosom atjon? Vagy ez naiv gondolat? :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top