Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kinél szültél?

Balgáné
Létrehozva: 2002. május 6. 09:03
Sziasztok! Én is a Schöpf-ben szültem tavaly januárban. Egyetértek az előttem szólóval, amit a kórhűázról írt. Annyit fűznék hozzá, hogy tényleg a fizetősbe érdemes menni -tudom, sokba kerül-, mert ott veled van egész nap a kicsi és a nővérek is rendesebbek. Most már van fent őrző is, hogyha netán császárral szűlnél , akkor oda visznek és nem az elsőre ami azért jó, mert ott pl. nincs nővérhívó, és egyáltalán nem kedvesek a nővérkék, stb. Remélem tudtam segíteni. Puszi Balgáné
  1. 2002. augusztus 2. 10:5576.
    Szia Lady A!Tegnap az orvosom inkább a Szent István korházat ajánlotta, mivel Ő ott főorvos, és azt mondta, hogy nem lehet összehasonlítani a két korházat. (gondolom, mindenki a saját munkahelyét isteníti). Igazából nem tudom kiismerni még az orvost, de így pár alkalom után szimpatikusnak tünt. Szívesen fogad a magánrendelőjében, de biztosított, hogy nem pénorientált. :-)Majd kiderül. Mindenesetre köszönöm a felvilágosítást és nagyon sajnélom, hogy nem tudok segíteni!:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794320 (73)
     
  2. 2002. augusztus 2. 10:4875.
    Szia Paracsimpo! nagyon kedves vagy, hogy segítenél, de tegnap az orvosom inkább a Szent István korházat ajánlotta. Ugyhogy, úgy néz ki, hogy ott fogok szülni DR. Hegyi Róbberttel. De nagyon szépen köszönöm!
    előzmény:
    paracsimpo (71)
     
  3. 2002. augusztus 2. 09:0574.
    Sziasztok. Most választottam orvost Dr Bardóczy Zsoltot. Nekem egy volt diákja javasolta aki szerint szakmailag a legjobb. Az első találka alkalmával is nagyon szimpatikusnak tünt. Tud valaki ennél többet róla?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2002. augusztus 2. 08:5073.
    Szia, Én is a szülőotthonban készülök szülni, dec végén. Nekem dr. Győry Attilát ajánlották. Nekem szimpatikus, igaz még csak 2x voltam nála. Tulajdonképpén még csak jót hallottam a szülőotthonról, annak ellenére, hogy mindenki első hallásra leszólja az Újpesti Szülőotthont. Írj majd a tapasztalatokról, érdekelne engem is. Üdvözlettel: LadyA
    előzmény:
    Massong (69)
     
  5. 2002. augusztus 1. 21:3172.
    Sziasztok!Én a Margitban szültem Dr Raft Miklósnál aki szerintem egy tündéri orvos. A szülésznőm pedig a Sámsonné Kati volt. Mindketten sokat segitettek, elég hosszu szülés volt és császárral végződött. A kórház ban rengeteget segitettek a szoptatásban, fejésben acsecsemős nővérek azonban néha undokok. Ajánlom őket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_990401 (70)
     
  6. 2002. augusztus 1. 18:4771.
    Szia Massong! Én nem, de azegyik barátnőm októberben szülte ott a kislányát. Ő nagyon meg volt elégedve pedig sem saját orvosa, sem szülésznője nem volt. Mindennel meg volt elégedve csk azzal nem, hogy a férje valami miatt nem tudott bent lenni a szülésnél, és utána már csak videón keresztül nézhette meg a picit. De egyébként szép lett nagyon a szülőszoba és a kórtermek is. HA gondolod akkor érdeklődök neked orvos és szülésznő ügyben, mert és a Pathológián dolgozom Újpesten. Itt is lakom, tehát azért nagyjából ismerem őket. Vagy írj sms-t 0630-556-91-98 vagy mailoz paracsimpo@freemail. hu Szia és remélem segítettem.
    előzmény:
    Massong (69)
     
  7. 2002. augusztus 1. 16:1870.
    Sziasztok, Már egyszer irtam ezen a fórumon, de akkor még úgy tudtam, hogy nem vagyok terhes. Azonban már 8 hetes terhes vagyok, aminek nagyon örülök. Kérlek Benneteket, hogy ha valakinek van tapasztalata a Margit kórházzal kapcsolatban és esetleg dokit is tudna ajánlani, azt megköszöném. Jó pocakosodást Mindenkinek! Omnia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2002. augusztus 1. 09:4169.
    Szerbusztok! Lassan két hónapos terhes vagyok és még én is vacelálok az orvosok miatt. A kérdésem az lenne, van-e valaki, aki az Újpesti korházban szült?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2002. július 30. 18:5268.
    Szia Somácska! Én meg vagyok elégedve a Szabolcs u. kórházzal. Az bizti, hogy koszos, de mindenhez lehet alkalmazkodni. Nekem sajnos egy 4, 5 hónapos babát kellett megszülnöm és csak jó tapasztalataim vannak a szülőszobáról. Az viszont szép és tiszta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_664535 (60)
     
  10. 2002. július 30. 13:5367.
    A barátnőm pénteken szült nála, a terhesség alatt is, és a szülést követően is nagyon-nagyon elégedett volt vele, nekem is nagyon ajánlotta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_201042 (54)
     
  11. 2002. július 30. 10:1666.
    Sziasztok! Tudtok valamit a Dél-pesti kórházról? Még nincs babó, de már jöhetne, jó lenne találni egy normális dokit. Lakásunkhoz közel esik ez a kórház, hasraütéses kiválasztással elmentem rákszűrésre egy dokihoz, akiről kiderült, hogy a főigazgatója a kórháznak, elég normális volt, de jó lenne többet tudni a szülészet - nőgyógyászat részről. Köszi, előre is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2002. július 29. 23:0965.
    Magam a Nyírőben tapasztaltam ugyanazt, amit Te a Szabolcs utcairól írtál. Kettő, illetve három és fél évvel ezelőtt. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685332 (62)
     
  13. 2002. július 29. 22:3464.
    Még annyit tennék hozzá, hogy a Szent Imre kórház is remek volt. Szép modern a kórház, kedvesek a csecsemősök, akár sokadjára is segítenek szoptatni, fürdetni, pelenkázni. Annyiszor cserelsz ágyneműt, hálóinget, ahányszor akarsz, a szülésznők is és a nővérek is kedvesek. Ja és a szülés alatt és később is a kórházban több orvos is megvizsgált, tényleg azt éreztem, hogy itt törődnek velünk, és csak az számít, hogy egészségesen és kellemes emlékekkel gondoljak vissza a kisbabám első napjaira.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_201042 (54)
     
  14. 2002. július 29. 22:2663.
    Én Mariettánál szültem és nagyon meg voltam elégedve vele. Hosszú és nehéz vajúdásom volt (24 óra), ebből 8 órát mellettem volt és mindent elkövetett, hogy segítsen és könnyítsen a helyzetemen, holott majdnem végig feküdnöm kellett. A végeredmény egy gyönyörű 4 kg-os makkegészséges kisfiú lett. Később is meglátogatott a kórházban és csak a varratszedéskor fogadta el a pénzt, amikor már biztos volt , hogy jól vagyunk, a baba is és én is. Máskor is csak nála szülök!Jól választottál!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_201042 (54)
     
  15. 2002. július 29. 01:5762.
    Sziasztok. Én csak annyit szeretnék hozzátenni a témához, hogy ne higyjetek a pletykáknak. A Nyírő kórházról csak rosszat hallani mindenhol. Én mindkét lányomat ott szültem, és nem lehet panaszom. A kórház tiszta, az orvosok kedvesek, gondosak, és becsületesek, csakúgy mint a nővérek. Viszont a Szabolcs, ahol a félidős terhességem végződött, egy katasztrófa. Retkes a kórház, szemetek a nővérek, az orvosok pedig nem foglalkoznak a beteggel. Hát ennyi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2002. július 24. 10:1261.
    Szia Zyla! Sikerült megtudnod valamit?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2002. július 15. 16:0160.
    Sziasztok, most vagyok itt először. Én a Szabolcsban fogok szülni dr. Kanizsai Beátánál. A doktornő nagyon kedves, aranyos, de sajnos a kórházról nem sok jót hallottam. Van valakinek jó tapasztalata?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2002. július 14. 22:4959.
    sziasztok, én a SOTÉn szültem, se alternativ szoba, semmi nem volt. A szülésznő akkor nézett rám először, mikor tolnom kellett, hála Istennek hamar szültem mind a két lányom. Egyébként a Silhavy drnál
    előzmény:
    shag (53)
     
  19. 2002. július 14. 21:2458.
    Hát én elég jóhiszemű voltam amikor nem választottam szülésznőt, de egészen biztos hogy a következő babámnál már fogok. Kiváncsi lennék hogy másoknál hogy volt. Mármint azoknál akismamáknál akik szintén ilyen naivak voltak mint én. Írtok róla?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797178 (55)
     
  20. 2002. július 14. 18:4357.
    Utána érdeklődök:))
    előzmény:
    imed (49)
     
  21. 2002. július 14. 18:4256.
    szülésznőt:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2002. július 14. 18:4155.
    Sajnos ma már az a divat, hogy szülésnőt is fogadni kell. Ebben az esetben viszont jó esélye van az embernek, hogy foglalkozni fognak vele:))
    előzmény:
    shag (53)
     
  23. 2002. július 14. 17:2954.
    Sziasztok! Szült valaki a szt Imre kórházban Rabóczky Mariettánál? Én 4 hónapos terhes vagyok, és hónapok óta nem sikerült találnom valakit, aki nála szült.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2002. július 12. 21:3453.
    Én az Istvánban szültem amiről elég jókat írnak. Nem volt túl kellemes a szülésznő sehol nem volt azthiszem tévét nézett. 12 óra vajúdás után mikor leállt a baba szive akkor előkerült. Na mindegy szóval végig feküdtem és a kádat kb 20 percre vehettem igénybe. Persze nem akarok senkit rémisztgetni csak szerintem ha már ott vagytok ragaszkodjatok az alternativ szülőszobához. Én is láttam mert nyitva volt az ajtaja. Nem volt benne senki. A csecsemő részleg viszont szuper volt!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2002. július 12. 15:1852.
    Sziasztok! Én a Schöpf Méreiről érdeklődnék és azon belül Dr Kósa Zsoltról. Ha valaki tudna mesélni megköszönném.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top