Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kinél szültél?

Balgáné
Létrehozva: 2002. május 6. 09:03
Sziasztok! Én is a Schöpf-ben szültem tavaly januárban. Egyetértek az előttem szólóval, amit a kórhűázról írt. Annyit fűznék hozzá, hogy tényleg a fizetősbe érdemes menni -tudom, sokba kerül-, mert ott veled van egész nap a kicsi és a nővérek is rendesebbek. Most már van fent őrző is, hogyha netán császárral szűlnél , akkor oda visznek és nem az elsőre ami azért jó, mert ott pl. nincs nővérhívó, és egyáltalán nem kedvesek a nővérkék, stb. Remélem tudtam segíteni. Puszi Balgáné
  1. 2002. július 12. 14:0551.
    Sziasztok! Januárban a János kórházban fogok szülni. Kérlek Titeket, akinek van tapasztalata a Jánosban lévő szülészettel kapcsolatban kérem írjon nekem! Köszönöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_886887
    Torolt_felhasznalo_886887
    2002. július 11. 23:4450.
    Tavaly aug. ban szultem ott Boros doktornonel, ha barmi kerdesed lenne, szivesen meselek, fde inkabb irj emailt, mert a forumra csak ritkan tudok bejonni, ederkrisztina@hotmail. com
    előzmény:
    mimu (47)
     
  3. 2002. július 11. 15:2749.
    Szia Zyla!Örülök hogy írtál. Dr. Deák Mihálynál fogok szülni. Tudsz valamit róla?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797178 (48)
     
  4. 2002. július 9. 17:1548.
    Szia! Melyik orvosnál? Mert ez inkább orvosfüggő. Anyósom ott dolgozik, de ettől függetlenül is jónak tartom a kórházat. Nagyon sokan szülnek ott.
    előzmény:
    imed (46)
     
  5. 2002. július 9. 16:3647.
    Sziasztok! Van esetleg valakinek friss tapasztalata a Péterfy utcai kórházzal kapcsolatosan? Köszönöm előre is.
    előzmény:
    imed (46)
     
  6. 2002. július 4. 12:2246.
    Sziasztok! Öt hónapos a pocaklakónk és a Szent István kórházban fogok szülni. Írjatok ha tudtok valamit! Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2002. június 28. 11:3345.
    Szia Krampuszi, jó régen nem jártam a neten, és csak most találtam meg a válaszod. Örülök, hogy te is ismered a Sóvágó dokit. Én ha minden igaz nála fogok szülni a Margit kórházban, és hát ez lesz az első baba, tehát nagyon-nagyon izgulok. Neked milyen a benyomásod róla? Én szimpatikusnak találtam, és tényleg nagyon kedves, de mintha egy kicsit szétszórt lenne, nem? Te milyennek látod őt? Mióta jársz hozzá?
    előzmény:
    rrita73 (29)
     
  8. Torolt_felhasznalo_817731
    Torolt_felhasznalo_817731
    2002. június 26. 13:5144.
    Sziasztok! Először is Iglicének válaszolnék, bár nem tőlem kérdezte: a MÁV Kórház a VI. kerületben van, a Podmaniczki és a Dózsa György út sarkán. Én 10 hónappal ezelőtt szültem ott a kisfiamat, és én is tudom ajánlani ezt a helyet. Az orvosom dr Koós-Hutás Piroska, őt is csak ajánlhatom, orvosilag és emberileg is teljesen elégedett vagyok vele. Ha érdekel, írhatok bővebben, pl van magánrendelője is. A kórházról már írt kemo, a szüléssel és szülőszobával kapcsolatban ugyanilyen jó tapasztalataim vannak, viszont én a csecsemősökkel az osztályon kevésbé voltam elégedett. Egyébként én különszobában voltam, ahol a férjem is végig bent lehetett velünk. Persze fizetni kell érte, de van ilyen lehetőség is. Ha valakit érdekel még valami, szívesen válaszolok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2002. június 25. 11:0543.
    Szia Kemo! Nagyon tetszett, amit írtál. Ez a MÁV kórházra vonatkozik, ugye? Hol van ez a kórház? Mi most még (egyelőre) nem tervezünk babát, de 2 éven belül szeretnénk. Nincs most állandó orvosom, mert akihez eddig jártam, alkoholista lett (képzeljétek. . . ). Ismersz a MÁV kórházban egy jó nőgyógyászt? Köszi előre is: Igi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_466285 (41)
     
  10. ngm
    ngm
    2002. június 25. 08:0842.
    Sziasztok , én a Péterfyben szültem mind a két lányomat, a Serfözö Lászlónál. A kórház nem túl jó, de a szülésznök és az orvosok igen, és ez számit. A másogik alkalommal volt némi összetüzésem a csecsemösökkel, de szépen sikerült elsimitani a dolgot. Ha a dokimról szeretnétek valamit tudni, csak szóljatok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2002. június 25. 03:0441.
    Hello, Szóval nekem az tetszett benne, hogy olyan módon lehett szülni, ahogyan én akartam. Senki nem mondta meg, hogy mit csináljak. Azt tettem, amihez kedvem volt. Ami nagyon fontos volt, hogy a CTG nem kötött az ágyhoz, igy végig sétálgathattam, meg TV-t néztünk a párommal, üldögéltünk. Nem vizsgálgattak, csak akkor, amikor megérkeztünk, meg még egyszer, de akkor már szinte szülhettem is. Senki nem sürgetett és a nővérek nagyon kedvesek voltak, barátságos hangon beszéltek velünk. A szülésznők is állati jó fejek, végig biztattak. A babával 2 órán át egy szobában maradhattunk csak 3-an, senki nem zavart minket. Ja és 1 ágyas szülőszobák vannak, tehát senki más kiabálását nem kell hallani, mert az elég sokkoló lenne. Végig ehettem, ihattam, amennnyit akartam. Nem kaptam beöntést, meg se kérdezték, hogy akarok-e, egyszerüen nem volt fontos kérdés, mert minden nagyon jól ment. A gyerekágyas szobák is jók. Én 3 ágyasban voltam és mindegyikhez tartozik külön fürdőszoba, legalább nem kell a folyosón vonulgatni. A baba is éjjel-nappal velem volt, csak fürdetésre vitték el, de azt is meg lehetett nézni mindennap, meg is tanitották, hogyan kell fürdetni, pelenkázni, öltöztetni őket. A nővérek az éjszaka közepén segitettek nekem felállni és lefürdeni, megtörülközni stb. ( ingyen). Án nagyon tudom ajánlani, mert nagyon profi volt!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981202 (40)
     
  12. 2002. június 24. 18:2340.
    Szia! Most harom honapos a pici pocaklakonk es korhazat keresek, ahol lehetetoseg van alternativ szulesre. A MAV-rol eddig csak jokat hallottam, de nagyon orulnek bovebb informacioknak. Koszi elore is!
    előzmény:
    ASimon (33)
     
  13. 2002. június 24. 08:1239.
    A tejről és a joghurtról néhány szót. Imádom mindkettőt. de a doki és a védőnő is azt mondta, hogy max 1/2 liter tejtermék naponta. Egyik kedvencem a kakaó. a gyerek úgy felpuffadt tőle szoptatás után, hogy olyan lett a hasa mint a lufi. Ugyhogy ennek is lőttek. Ha megeszem egy joghurtot rögtön megjelennek rajta a tejkiütések. Viszont ehetek bármennyi tejbegrízt, tejberizst, nem okoz semmi problémát. levonva a konzekvenciákat: nem ehetek joghurtot, kakaót, és tejet is csak módjával. azonkívül semmi puffasztó (pl káposzta - pedig igen kevés kalória van benne, jó lehetne a fogyáshoz) Sajnos a többi zöldségtől meg én vagyok rosszul (hányinger és méla undor)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886887 (37)
     
  14. 2002. június 23. 21:2338.
    Szia! Bocsika hogy csak most írok de nem mindig jövök fel a netre. Én a Börzsönyi Balázsnál voltam egy fiatal harminc év körüli férfi. (jól néz ki) de nem ez a lényeg jó orvos alapos tulságosan is de a klinikákon minden orvos alapos szerintem. Ha még van kérdésed nyugodtan kérdezz! szia
    előzmény:
    czeva (31)
     
  15. Torolt_felhasznalo_886887
    Torolt_felhasznalo_886887
    2002. június 11. 19:1737.
    Szia! Szerintem jó a sok tej terhesen a kalcium miatt, de a szoptatás alatt jobb a joghurt és a kefir. A nap és a szoli nem tesz jót, barna pöttyös lehetsz esetleg, főleg a hasat nem jó napoztatni meg a mellet, max. néhány percet. Kriszti
    előzmény:
    cinedit (27)
     
  16. 2002. június 11. 09:5736.
    Szia, Akkor ezek szerint te is Ujpesten fogsz szulni? Es milyen orvos ez a Gyori? Van esetleg valami tapasztalatod a szulootthonrol? En is ott szeretnek szulni. Koszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_564099 (32)
     
  17. 2002. június 11. 09:5035.
    Sziasztok! Dr. Bálint Mihály a Tétényi úti kórházban! Szerintem fantasztikus ember, nagyon jó, tapasztalt orvos. Kb. 20 éve járok hozzá, mindig feltétlenül megbíztam benne, soha nem is csalódtam. Gyermekeim már elég nagyok, 13 és 9 évesek természetesen Bálint dokinál szültem, aki rábeszélt például a babás szobára is, amit mindenkinek ajánlok. A Tétényi úti kórházat most újítják fel, a szülészet már kész van, tehát a körülmények is sokat javultak. Csak ajánlani tudom a doktor úrat, szakmailag, emberileg és még a humora is kitünő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2002. június 11. 08:3234.
    Sziasztok lányok! Szült valaki mostanában az Uzsoki utcai kórházban? Ha igen kinél, s egyáltalán írjátok meg nekem a tapasztalatokat erről a kórházról. Köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2002. június 11. 02:5533.
    sZIASZTOK, Én a Kelemen dokinál szültem a MÁV kórházban tavaly júniusban. Ha valakinak információra van szüksége az ottani körülményekről, akkor szivesen válaszolok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2002. június 10. 22:3832.
    Szia! Nekem is Győry az orvosom. "De csak ha nagyon ragaszkodsz, hogy ott szüljél akkor keresd meg!" Ezt miért mondod? Ő rossz vagy a kórház??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147820 (23)
     
  21. 2002. június 10. 15:0631.
    Szia Cristi! Köszi a hozzászólást. Tudnál esetleg nevet is mondani? Te kinél voltál? Üdv: Éva
    előzmény:
    cristi (25)
     
  22. Torolt_felhasznalo_937581
    Torolt_felhasznalo_937581
    2002. június 10. 11:5630.
    Szia Rita! Én is a Sóvágó dokihoz járok! Sajnos még nem vagyok babás, de mi is szeretnénk már nagyon. Gratulálok! Majd mesélj.
    előzmény:
    rrita73 (29)
     
  23. 2002. június 10. 10:3329.
    Sziasztok, Én teljesen új vagyok a fórumon, és egy kis segítségre lenne szükségem. Most várom a pici babámat, és a Margit kórházban fogok szülni, Dr. Sóvágó Lászlónál. Van esetleg valakinek tapasztalata az ottani helyzetről? Előre is nagyon köszi minden infot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2002. június 9. 14:1928.
    Bocsánat, az előző téma nem passzolt ide. Kicsit bekavarodtam ezzel a sok fórummal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2002. június 9. 14:1427.
    Sziasztok, én azzal kapcsolatban szeretnék érdeklődni, amiről mindenki mást mondott idáig. Pl. Terhesen jó-e sok tejet inni, vagy nem, ill. a napozás és a szoláriummal mi a helyzet?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top