Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kinél szültél?

Balgáné
Létrehozva: 2002. május 6. 09:03
Sziasztok! Én is a Schöpf-ben szültem tavaly januárban. Egyetértek az előttem szólóval, amit a kórhűázról írt. Annyit fűznék hozzá, hogy tényleg a fizetősbe érdemes menni -tudom, sokba kerül-, mert ott veled van egész nap a kicsi és a nővérek is rendesebbek. Most már van fent őrző is, hogyha netán császárral szűlnél , akkor oda visznek és nem az elsőre ami azért jó, mert ott pl. nincs nővérhívó, és egyáltalán nem kedvesek a nővérkék, stb. Remélem tudtam segíteni. Puszi Balgáné
  1. Torolt_felhasznalo_591478
    Torolt_felhasznalo_591478
    2002. június 8. 23:0726.
    Sziasztok!Én a Tétényiben szültem Bálint Mihály doktor urnál, nekem hihetetlenül csodálatos élmény volt pedig a körülmények nem éppen a legmodernebbek voltak. Az orvosom a világ egyik legjobb embere neki köszönhetem hogy 2000 március 1 meg születhetett az én pici kislanyom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2002. június 8. 22:3025.
    Szia! Én oda jártam feküdtem is bennt mint orvosok nagyon jók vannak ott de belülről nagyon ramatyul néz ki! az újszülött osztály nem tudom milyen mert ott még nem voltam. Ha jó orvost szeretnél ott vannak de mint kórházat inkább nem ajánlom! De szerintem menj be és nézd meg te is belülről és döntsd el!
    előzmény:
    czeva (14)
     
  3. 2002. június 8. 11:1024.
    Szia!A tiszti korházban nem kell hanyat fekve szülni és vajudás alatt sétálhatsz is. Persz csak ha nincsen semmi komplikáciod.
    előzmény:
    fanyqvQ (16)
     
  4. 2002. június 8. 11:0023.
    Szia!Most olvasom hogy az Ujpesti Szülőotthonban szeretnél szülni. Az én előző orvosom ott főorvos. A neve Dr. Győry Attila. Káposztásmegyeren van a magán rendelője. De csak ha nagyon ragaszkodsz, hogy ott szüljél akkor keresd meg!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794320 (22)
     
  5. 2002. június 8. 09:1422.
    Szia, Az egyik ismerősöm fog nála szülni, és azt mondta, hogy nagyon kedves és szakmailag is jó, úgyhogy jó doki, ne aggódj. Én az Újpesti Szülőotthonban syeretnék szülni, de még nincs orvosom. Egyébként én is is 10 hetes vagyok :-)
    előzmény:
    cinedit (21)
     
  6. 2002. június 7. 21:0821.
    Sziasztok! Én még most írok először, eddig csak olvasgattam ezt az oldalt. 10 hetes terhes vagyok és szeretnék megtudni valamit a Nyírő Gyula kórház szülészetéről. Itt egy modern meddőségi centrum működik, amit úgy nézett ki igénybe is kell vennünk a párommal, de szerencsére sikerült természetesen teherbe esnem. Az orvosom Dr. Csepegő György, idáig nagyon meg vagyok vele elégedve és bízom benne, hogy nem okoz csalódást. Kérem aki tud bármit is vele kapcsolatban, vagy az osztály körülményeiről, személyzetről stb. írjon. Köszönöm előre is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2002. június 7. 15:5120.
    Sziasztok, A tanácsotokat szeretném kérni. Családtervezés előtt állunk és tanácsatalan vagyok, hogy hová forduljak és mi a teendő ha a tesztem pozítiv lesz. Állandó nőgyógyász orvosom még nincsen (a tapasztalatom sajnos nem túl jók). Ha valaki tudna ebben tanácsot adni. A III. kerületben lakom. Segítségeteket előre is köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2002. június 7. 14:3019.
    Sziasztok! Én a Garamvölgyinél szültem 2001. januárjában és nagyon meg voltam elégedve vele. Szerintem nagyon kedves volt, minden kérdésemre válaszolt. Igaz én császárral szültem, de így is csodálatos élmény volt. A kórház állapotát nézve, mindenképpen a fizetős szobűát tudom ajánlani, mert az tényleg olyan, mint amilyennek lennie kell. Mindent összevetve én nem is mennék másik dokihoz. Remélem tudtam segíteni. Ha bármilyen kérdésed van még ezzel kapcsolatban, csak kérdezz, ha tudok válaszolok. Szia Ágica
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_389760 (10)
     
  9. 2002. június 7. 12:4418.
    Szia!Igazi tapasztalatom nincs, csak annyi, hogy rossz volt az AFP és ott csinálták meg ujra. Hát mit mondjak az a rész ahol én jártam akkor elég szörnyü volt!A személyzet viszont nagyon kedvesnek tünt. Szerintem ha nem muszáj akkor hagyd ki azt a korházat!
    előzmény:
    cristi (11)
     
  10. 2002. június 7. 12:3117.
    Sziasztok!Most vagyok a CHAT-en elöször. A Tiszti korházban fogok szülni van valakinek tapasztalata a korházrol?Szeretnék bekapcsolodni a beszélgetéseitekbe. Kérlek segitsetek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2002. június 7. 11:2816.
    Érdeklődni szeretnék, hogy melyik kórházakban van lehetőség alternatív szülésre. Ez nálam a hanyatt fekvőtől eltérő módot jelent.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2002. június 7. 11:2615.
    Személyes tapasztalatom ugyan nincsen, de eddig csak pozitívumokat hallottam róla.
    előzmény:
    czeva (14)
     
  13. 2002. június 6. 13:2614.
    Sziasztok! Segítségeteket kérném, a SOTE I. kilinikáról szertnék véleményeket hallani. Ez a kórház van a legközelebb, de nem vagyok biztos abban, hogy a legjobb is lenne. Előre is köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2002. június 4. 15:2813.
    Szia, én is ott készülök szülni majd decemberben, a védőnő szerint tök jó hely, jól felszerelt, fel volt újítva. Orvosról majd kicsit később tudok írni, eddig kettőt ismerek, egy arabot, ő jó fej és Pomázy-t, ő is rendes. Még a Baloghot mondják jónak.
    előzmény:
    nonomama (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_899875
    Torolt_felhasznalo_899875
    2002. június 4. 12:2512.
    Szia Bocida! Ajánlom Neked az Uzsoki utcai kórházat, ott is Dr. Csapó Csabát, akinek magánrendelése is van. Igaz hogy a 14. kerületben van, de nem távolság, mert én is Csömörről járok hozzá.
    előzmény:
    Bocida (3)
     
  16. 2002. június 3. 22:4511.
    Sziasztok! Szeretném valakitől megtudni hogy a Schöpf-ben milyen a koraszülött intenzív meg úgy az egész kórház? És akit hamarabb befektettnek azok milyen kórtermekbe kerülnek mármint hogy ott milyen a körülmény? Előre is köszike!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2002. május 31. 16:0210.
    Sziasztok! Szült valaki a Schöpf-Méreiben a Garamvölgyinél? Mi a véleményetek róla?
    előzmény:
    pöcsibaba (0)
     
  18. 2002. május 26. 23:309.
    Én új vagyok a Chatten. Egy kedves valakitől kaptam a tippet, hogy csatlakozzam hozzátok. Két gyermekem van, egy 5 éves, és egy lassan 3 hónapos kislány. Mivel nemrégiben szültem, még nagyon friss az élmény. Iszonyú elmaradott szülészeten sikerült kicsi lányomat világra hoznom, itt a Nyugat-Dunántúlon. Én szeretnék még több gyermeket, mert imádom őket, és kérlek benneteket, hogy ajánjatok nekem olyan orvost, szülésznőt, kórházat, akik gátvédelemmel foglalkoznak, nem vágják szét az ember fél hátsóját is, nem kell a szüőágyon akárhány órát mozdulatlanul feküdni, és mondjuk alternatívák is léteznek a szüléssel kapcsolatban. Az ország bármely részében érdekel a dolog, lehet fizetős is a dolog. Orcsik
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2002. május 24. 08:328.
    Halihó! Bocsi, hogy csak most válaszolok, de mostan kerültem gép elé. Szóval a fizetős 6000, -/egy ágyas; 4000, -/kétágyas; 2000, -/három ágyas. Szerintem mindenképpen megéri rászánni ezt a kis pluszpénzt, mindkettőtök érdekében. Tudom, hogy sokba kerül, de muszáj a biztonságotok éredekében. Puszi: Balgáné
    előzmény:
    pocogi (4)
     
  20. 2002. május 21. 13:017.
    Ja, és ami viszont fontos pozitívum, hogy a Babád egész nap és éjszaka is veled lehet, csak fürdetni viszik el este, meg az esetleges vizsgálatokra, de egyébként mindig együtt lehettek. (ha fáradt vagy első éjszaka, bent lehet hagyni a csecsemő osztályon)
    előzmény:
    fanyqvQ (5)
     
  21. 2002. május 21. 12:566.
    Igen, nékem ottan sikerült 5 hónappal ezelőtt világra hoznom Szemem Fényét. (Polgári nevén Dorottya lányunkat). Dr. Asztalos Miklós Professzornál szültem, aki nagyon kedves, nyugodt, tapasztalt orvos. A nővérek és a szülésznők is imádják, mert soha nem kapkod és nem ideges. Maga a kórház korrekt, bár "hagyományos módon" = fekve lehet csak szülni, nincs más alternatíva. Ehhez képest nagyon normálisn folyt minden, a szülésznő is nagyon ügyes volt, és a gátmetszés és varrás sem volt vészes. (Csak első alkalommal vágnak gátat) Az osztályon is normálisak voltak, tegyük hozzá, hogy itt már voltak nem annyira segítőkész nővérek, de a csecsemős-nővérek rendesek voltak (segítenek a szoptatásnál, stb). Szóval egy hagyományos, de színvonalas ellátásra lehet számítani. Aki viszont szeretne egyénileg megválasztott úton vajúdni és szülni, annak nem tökéletes. Remélem segíthettem. Sok szerencsét a választáshoz!
    előzmény:
    fanyqvQ (5)
     
  22. 2002. május 21. 10:125.
    Sziasztok! Szült már valaki a SOTE II-es számú női klinikán? Ha igen, milyenek a tapasztalataid?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. lud
    lud
    2002. május 14. 23:164.
    tSziasztok!Én is a Schöpf-ben szültem tavaly május végén Dr. Szakács Zoltánnál. Szerintem nagyon rendes és alapos orvos. Viszont furcsának találtam, hogy a szülőágyről nem engedtek felkelni ha egyszer felfeküdtél és végig rajtam volt a fájásvizsgáló. Szerencsére nem kellett sokáig ott feküdnöm. Az első emeleti kórtermek valóban borzasztóak, nagyon piszkosak és sok a rézbőrű nőci. Ezeknek még jön a családja is látogatni. A babás szoba sokkal jobb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2002. május 13. 12:343.
    Sziasztok. Én az V. kerületbe, Falkai doktor úrhoz járok. Nemsoká babát szeretnénk és emellett a XVI. kerületbe költözünk. A távolság kicsit nagy, így a segítségeteket kérem, tud -e valaki jó kórházat és orvost javasolni a környéken. Előre is köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2002. május 6. 09:042.
    Pöcsibaba te kinél szültél a Schöpf-iben?
    előzmény:
    pöcsibaba (0)
     

Címlap

top