Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Olcsó - de jó!!!

parne
Létrehozva: 2004. január 13. 17:14
Sziasztok! Parne a becenevem, és a félreértések elkerülése érdekében: ezt a topikot még véletlenül sem valaki, vagy valakik ellenében indítom:):):! Én imádom a kenceficéket, legszívesebben, ha tehetném, kipróbálnám az összes létezőt, ezért lelkesen olvasgatom a Szépüljünk rovatot. Meglepett, hogy micsoda márkák kerülnek a fórumon szóba: Lancome, Vichy, Shisheido, szóval mind olyanok, amikről én, és talán mások is csak hallottak:). Arra kérnélek titeket, hogy ha van olyan kozmetikum, ami olcsónak mondható, mégis hatásos, jól bevált, elégedettek vagytok vele, osszátok meg velem a tippeket! Én egyébként a tömeg-kategóriájú FitoFruit termékeket használom az arcomra, és nagyon elégedett vagyok velük! Előre is köszönöm mindenkinek!
  1. 2006. augusztus 10. 19:061051.

    Szia!

    Köszi, mert ilyen nagylelkű lennél velem!  De majd megoldom valahogy..... Majd az üveget teszem a csuklómhoz.

    Ne légy szomorú, mert csúfoltak, engem is piszkáltak érte, meg a tesóm is, de most már tetszik! (Azért annyira nem vagyok hulla fehér, vagy sápadt, mint a fal, ahhoz képest van színem, ezt majd megkérdezem valakitől, elvileg meleg típus vagyok, hogy milyen az arcbőröm, sárgás vagy fehér, rózsás.....Magamnak nem tudom megállapítani). A fehér bőr is lehet szép! Szebb, mint az agyon szolizott-napozott ráncos, májfoltos, anyajegyes bőr.   Meg képzeld, most olvastam valahol, hogy Hollywood-ban most a fehér bőr a divat. Egyes sztárok ellenkeznek vele, mások igazodnak és kerülik a Napot! Valaki meg fehérítő krémeket használ, hallottál ilyet?  Jó, arról hallottam, hogy Ázsiában mindig is divat volt a bőrt fehéríteni, hogy ott árulnak fehérítő púdereket meg krémeket, de hogy itt is lehessen kapni..... (Az illető nem ázsiai, hanem latin). De ez olyan különös, az európaik mindig barnábbak szerettek volna lenni, az ázsiaiak meg mindig fehérebbek.  

    Úgy hogy most divatos vagy.  

    Köszi mégegyszer, majd átgondolom, mielőtt döntök.

    Hát, tudod, azért van amit szeretek ezekből, mint Maybell meg L'Oréal, a szájizéiket. Mást nem, a lakkjaik nem tartósak, mint hallom, talán még a spirálok amik egész jók. De lehet, az alapozóik azért nem jók, mert túl nagy hangsúlyt fektetnek a csomagolásra és a reklámra. Mondjuk egy másik kozmetikai cégről (nem említem név szerint, mert azért sokan szeretik) azt hallottam, hogy (ezzel egyet értek) régen jobb minőségű volt, de sokat romlott az évek során, és tényleg, szinte mindenük ramatty, nagy ritkán kijön valami egész jó dolog, de nagyrészt..... Az volt a gyanúm, hogy azért lett silány, mert tömeg gyártásra szakosodott, jobban figyel a mennyiségre mint a minőségre. Mert tényleg nagyon sokféle termékük van....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379594 (1048)
    2006-08-10  18:45
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. augusztus 10. 18:541050.
    De jó! Számolj be majd, hogy mennyire hatásos ez a dezodor, jó? A mostani időjárás ideális a "tesztelésre" 
    előzmény:
    Jen1 (1049)
    2006-08-10  18:48
  3. 2006. augusztus 10. 18:481049.

    Tudod, kicsit nehezet kérdeztél (de ne aggódj, nem nevetlek ki ), mert én még sose használtam egyáltalán baba hintőport, főleg nem arcra.  Amit én használok porpúdert, azt kaptam valakitől egyszer ünnepre, és nagyon bevált! Pont olyan világos, mint az arcbőröm és nem üt el! Szépen tudok vele mattítani, se nem rózsaszín, se nem sárgás. Ez is olcsóbb, csak akkor a Déliben lehetett kapni, ami sajnos bezárt, nem tudom, hogy máshol van-e még ilyen.   A márka neve: Création L'Amis. Azt hiszem belga (nem vagyok benne biztos) márka, és jó dolgai lehetnek, mert szemhéjpúderem is van belőle, és azok is nagyon szépek voltak!

    Tudod, mivel a baba hintőport kisbabák fenekére gyártják, ami abban a korban az egyik legérzékenyebb, talán a pofidnak se árt meg. Egy bőrgyógyászt vagy kozmetikust még nem kérdeztél meg?   Hátha az jobban tudna segíteni, sajnos én nem értek a kémiához....

    Ja, egy jó hír, volt egy topik arról (csak hirtelen nem találom), hogy alumínimumos dezodorok, azokról beszélgettünk, és dühöngtünk, hogy még mindig raknak bele olyat, pedig az bizonyítottan rákkeltő és mellrákot okoz mindkét nemnél. Hát képzeljétek, vettem egy új Fa Asia Spa dezodort, azt a pirosat, megnéztem, semmi alumínium vegyület nincs benne.  Pedig alaposan megnéztem!!!! Vagy lefelejtették????? Ki tudja, tök megörültem, hátha végre valaki, Fa-ék rájöttek, hogy át kéne térni az alumínium mentes deo-kra.....   (Ami ugyanúgy hatékony, és nem árt nekünk).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379594 (1042)
    2006-08-10  17:52
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. augusztus 10. 18:451048.

    Kár, hogy nem egy városban lakunk, mert akkor találkozhatnánk, és ki tudnád próbálni az enyémet. Igen, lehetséges, hogy nem lenne elég világos, ha nagyon fehér a bőröd. Mondjuk én is olyan vagyok, akit hipo-reklámnak szoktak csúfolni  Az a baj, hogy ha csak az eladók nem fogtak be teszternek egy-egy üveggel, akkor ezeket nem lehet kipróbálni. Giordani Goldból viszont tudsz kérni a vásárlásod előtt mintát. Ha tényleg a kettő között hezitálsz, akkor azt azért tudnod kell, hogy a G.G-ben mindenféle ápoló anyagok is vannak,és 8-as fényvédő is van benne.  De két és félszer annyiba kerül. Dícsérik nagyon, még kozmetikustól is hallottam, milyen jó.

    Hát a Maybelline-t meg a L'Oreal-t nem nehéz überelni szerintem, mert amilyen csini-vili-k a reklámjaik, meg a csomagolás, annyira középszerűek minőségben. Az Infallible-t pl. egyszerűen el se lehet kenni  

    előzmény:
    Jen1 (1045)
    2006-08-10  18:30
  5. 2006. augusztus 10. 18:361047.
    Azt elfelejtettem mondani, hogy Kallos dekorokat ugyanott, mint az Adeneket.
    előzmény:
    Arven* (1041)
    2006-08-10  17:49
  6. 2006. augusztus 10. 18:351046.

    Kallost kis fodrászkellékekben, azt a tojásos sampont a Tesco-ban, mint írtam, de ott még egy kisebb flakonos, B-vitaminos balzsamot is láttam, Anyum vett belőle, én is kipróbáltam, nekem az is tetszett. De ilyen nagy flakonnal a fodrászcikkesnél szoktunk venni. (Ami mellettünk van).

    Kallos-ból ahogy hallhattad, vannak hajápoló szerek, és dekorok is.

    Itt az oldaljuk, bár itt csak az utóbbi van......

    www.kallos.hu

     

     

     

     

    előzmény:
    Arven* (1041)
    2006-08-10  17:49
  7. 2006. augusztus 10. 18:301045.

    Ó, köszönjük mert megosztottad velünk tapasztalatodat! És hogy önként vállakoztál a tesztelésre.  

    Ez nagyszerű, amiket írsz, ez tényleg így van? Mert ahogy olvastalak, elkezdtem tétovázni, hogy melyik alapozót vegyem meg..... Mert nagyon jónak hangzik ez az Aden alapozó! Mert pont ilyet szeretnék, amit vékonyan fel lehet kenni, természetes, nem maszkszerű, stb. Csak nem biztos, hogy elég világos az én bőrszínemhez..... Mert eléggé fehér vagyok én is. Nyaranta ritkábban van egy kis színem, de az év nagy részében inkább világos a bőröm.... Majd megnézem ezeket is. Annyira hihetetlenül hangzik, hogy ez jobban bevált neked, mint a Maybell meg a L'Oréal.   Az Yves Rocher-t én is hallottam, hogy sokan dícsérik, csak az nekem drága volt.....

    Tényleg, magának az alapozónak sincs valami "szaga", amikor rányomod a kezedre? Lehet rá porpúder, vagy nem szükséges? (Azért kár, mert az Adennek nincs még porpúderje).  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379594 (1040)
    2006-08-10  17:47
  8. 2006. augusztus 10. 18:221044.
    Majd mesélj. Én most elkezdtem hesitálni.  
    előzmény:
    katy27 (1039)
    2006-08-10  16:40
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. augusztus 10. 17:581043.

    Szia! Én ugyanott vettem a spirált, ahol az Aden-eket, de láttam már fodrászcikk-kereskedésben is, meg olyan helyeken, ahol pl. műkörmösöknek is van körömlakk, ilyesmi nagy választékban. Ha pici, magánkézben levő illatszerboltban találsz, ott szoktak olyan kedvesek lenni, hogy ha mondod, mit szeretnél, a következő rendeléssel megrendelik az embernek.

    Szeretném hangsúlyozni, hogy az alapozó nem tökéletes, tehát nem fényszűrős, nem lifting, nem változik semmivé, miután felkened, de ott marad, és még a bénábbak is (én) fel tudják kenni profi módon. Átfénylik, de a hősies önkéntes (én) bőrén az összes többi is Az árát mindenképp megéri!

    előzmény:
    Arven* (1041)
    2006-08-10  17:49
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. augusztus 10. 17:521042.

    Én azt szeretném kérdezni.... de légyszi ne nevess, vagy nevessetek ki.... hogy mivel nekem minden porpúder vagy túl rózsaszín, vagy túl sárgás, viszont a babahintőpor leheletvékonyan az alapozó fölött és már kicsit "odaolvadva" tökéletesen a bőrszínem, szóval... hogy nagyon gáz szerintetek jó minőségű babahintőport használni az alapozó fölé?

    Pl. a DM-es babapúder olivaolajos, kamillás, és zink oxid is van benne. ezzel az utóbbival nem tudok mit kezdeni. Miért is kell ez a hintőporba? Nyugtat? Árthat vajon a pofimnak?

    előzmény:
    Jen1 (1036)
    2006-08-10  12:17
  11. 2006. augusztus 10. 17:491041.


    Bar en nem alapozozom, de ez fantasztikus! Alig varom hogy megkaparinthassak valami Aden meg Kallos cuccot! :D A Kallost amugy hol kapni? Es a spiralon meg samponon kivul mi van?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379594 (1040)
    2006-08-10  17:47
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. augusztus 10. 17:471040.

    Szia! A Gordiani Gold alapozót sokan dícsérik, én nem próbáltam sajna.

    De akkor jöjjön az Aden alapozó teszteredménye :

    A bőrtípusomat már mondtam, nagyon olajos.

    Körülmények: egész napos járás-kelés, napsütés, izzadás, itthon spagetti-főzés/leöntés, magyarul konyhagőz.

    Az alapozó nem ült meg a pórusokban, nem csomósodott össze, nem volt maszk-szerű, nem lett a faggyúval keveredve kellemetlen szaga a bőrömnek (van ilyen is!), orrfújáskor nem lett alapozós a zsepi. Az arcom legzsírosabb részein viszont délutánra már átfénylett. Mint a többi. De! Amikor rászorítottam egy papírzsepit, azon csak zsírfolt lett utána, az alapozó nem jött le (szóval ekkor sem lett alapozós a zsepi)

    A Kallos spirál nem kenődött el, nem irritálja az amúgy könnyezésre hajlamos szemem, nem is pergett le, szóval bőven megéri az árát. Ha jobban dúsítana is, csilagos 5-öst kapna, így csak 5-öst. Az alapozó szintén 5-ös szerintem, fényszűrővel lenne csillagos 5-ös. Ha meggyógyulnék, akkor meg a bőröm lenne az  ! Szerintem normál vagy szárazabb bőrre tökéletes, de zsírosra is jobb a L'Orealoknál, kb. az Yves Rocher "Nyom nélküli alapozó"-jával van egy szinten.

     

    előzmény:
    Jen1 (1036)
    2006-08-10  12:17
  13. 2006. augusztus 10. 16:401039.

    Tényleg, amiről hallottam még, hogy jó alapozó, az az Oriflame Giordani Gold-é, az se annyira olcsó..... De még nem próbáltam. Kíváncsi lennék, túlszárnyalná-e a L'Oréalt és a Maybellt.

    Megrendeltem, majd elmesélem milyen. Eddig Maybelinem volt, de nem igazán jött be. Remélem ez jobb lesz  

    előzmény:
    Jen1 (1036)
    2006-08-10  12:17
  14. 2006. augusztus 10. 12:341038.
    Köszi a tanácsot! Majd utána járok.
    előzmény:
    lantana (1037)
    2006-08-10  12:27
  15. 2006. augusztus 10. 12:271037.

    Szia!

    Csak "másodkézből" tudok tapasztalatot Giordani-ról, annyit, hogy Anyum bőre nagyon érzékeny, de a Giordanit bírta. Úgy képzeld el, hogy mindennel baja van, krémek garmadájától viszket, pirosodik a bőre, de ettől nem. Tehát érdemes próbát tenni vele (kérj tanácsadótól mintát, ha gondolod).

    előzmény:
    Jen1 (1036)
    2006-08-10  12:17
  16. 2006. augusztus 10. 12:171036.

    Köszi a válaszokat!

    A True Match nem egyenlő az Accord Parfait-tel, más a kettő. Előbbit rendes boltban nem lehet kapni.... De meg tudtam volna szerezni, ha tudom, hogy jó. Lehet, maradok a Maybell-nél.....

    Nekem a Rimmel-el az a bajom, hogy szintén vastagon fed, és természetellenesnek hat, mint egy maszk. Pedig igyekszem olyan vékonyan kenni, ahogy lehet. Ha már megvettem....

    Nekem sem mattítanak, én azt porpúderrel szoktam rögzíteni, mondják is, hogy az jó folyékony alapozóra. Mert önmagában eléggé szárít.....

    Csak azért kérdeztem a seborreát, hátha nekem is az van..... De azt hiszem, nem, mert nekem nem hámlik, mert nekem csak simán patis meg mitesszeres, meg néha kipirosodik, inkább Rosacea lesz. És megnéztem, nekem nem fénylik egyáltalán, hisz nekem száraz a bőröm is.

    Kívánom, hogy múljon el ez a nyavajád.

    Tényleg, amiről hallottam még, hogy jó alapozó, az az Oriflame Giordani Gold-é, az se annyira olcsó..... De még nem próbáltam. Kíváncsi lennék, túlszárnyalná-e a L'Oréalt és a Maybellt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379594 (1035)
    2006-08-10  11:58
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. augusztus 10. 11:581035.

    Szia! Az 1-es valóban a legvilágosabb, az én bőrömnek éppen jó, de lehet, hogy télen már sötét lesz ez is, mert ez sem éppen porcelán-árnyalat, a hagyományos elnevezések közül szerintem inkább az Ivory-nak felel meg. A többi már ennél sötétebb, kb. hűek a honlapon látható színek, de személyesen kell megnézni.

    A Maybelline Wonder Finish-t próbáltam, és a Fresh-t is. Az utóbbi elég vastagon kenődik szerintem, és nekem természetellenes volt a színe, pedig körültekintően választottam ki, a többi szín rosszabb volt. A wonder finish nagyon folyékony, vékonyan kenhető, de felejthető élmény, nem változik púderré, vagy ilyesmi, szerintem.

    A L'Oreal true match (ha ez = az accord parfait-vel), nekem megült picit a pihécskéken, amik amúgy szinte nincsenek is, de teljesen kiemelte az orromon a kis szőröket. Nem mattít, estére lefolyt, de az én bőrömön persze minden lefolyik. Ami viszont biztos, hogy az árát nem éri meg, ilyen minőséget egy olcsóbb terméktől is elvárhatsz.

    Mondjuk a fenti alapozókban legalább van általában fényvédő, az Adenben nincs.

    A seborrea tulajdonképpen rendellenes faggyúműködés, van olajos, és száraz, másnéven korpás. Az enyém az utóbbi. Azzal jár, hogy a normálisnál több faggyút termel a bőröm, de ez nem folyékony, hanem száraz, és mitesszereket képez. Ugyanakkor gátolja a normális víz-háztartást, ezért nagyon vízhiányos is a bőröm. Ránézésre zsíros, állandóan fénylik, de egy kicsit is szárító kozmetikumtól, vagy ha nem kenem be, feszül, viszket, piros foltok lesznek rajta, és nagy darabokban hámlani kezd, elsősorban az orromról, meg az arcomról. Nehéz kezelni. Alapozót még nehezebb találni rá, sajnos.

    előzmény:
    Jen1 (1027)
    2006-08-10  11:30
  18. Torolt_felhasznalo_624210
    Torolt_felhasznalo_624210
    2006. augusztus 10. 11:581034.

    De nagyon sok a mellékhatása  

    3 barátnőm/kolléganőm is szedte, s mindenkinél kivétel nélkül jelentkeztek a következők: bőrszárazság (még a füle is hámlott!!!!), erős napérzékenység (hosszúujjúban nyáron, meg napernyővel....), állandó hányinger.

    A leglátványosabb a bőrszárazság, nagyon csúnya! olyan szinten cserepes volt a szájuk, pedig egyfolytában kenegették, hogy húsig repedt! Állandóan kenegették magukat és mégis hámlott a bőrük! Na és a fülük.... húúúú! Láttatok már hámló fület??  

    Úgy sajnáltam szegényeket!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333816 (1031)
    2006-08-10  11:48
  19. Torolt_felhasznalo_624210
    Torolt_felhasznalo_624210
    2006. augusztus 10. 11:531033.

    Nem-nem, végignézegettem a dokimmal egy táblázatban meg egy diagrammon és nem nagy a hormontartalma.

    Hát igen, azt sajnálom, hogy neked nem jött be!  De miért szedted másfél évig? Nem lehet, hogy "túlszedted" és azért tapasztaltad ezt? Mi betartottuk az 1 évet és remekül bevált!

    A hajhullás az inkább belső gyulladásra vall, mintsem hormontúltengésre.

    Ezért javasoltam, hogy csak alapos kivizsgálás után!!! Ezt amúgy mindenkinek javaslom, mielőtt tablettaszedésbe kezd....

    Én nagyon boldog vagyok, hogy még ennyi év után sem jöttek vissza! Menzesz előtt jön ki egy pattanás maximum, de van amikor még akkor sem!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333816 (1025)
    2006-08-10  11:23
  20. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2006. augusztus 10. 11:511032.
    Ugyan nem tőlem kérdezted, de sztem a seborrea az az, amikor korpás a bőröd felülete, de közben meg zsíros is 
    előzmény:
    Jen1 (1027)
    2006-08-10  11:30
  21. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2006. augusztus 10. 11:481031.

    A Roaccutan azért tartósabb eredményt hoz, de az biztos, hogy a kúra után nem lesz olyan a bőröd, mint előtte, tehát nem romlik vissza a kúra előtti szintre...

    A Diane közel sem ilyan hatásos...

    Másrészt viszont a Diane szedése kellemesebb, nincsenek igazán mellékhatások, de

     

    tovább nem offolom a topikot

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379594 (1028)
    2006-08-10  11:33
  22. 2006. augusztus 10. 11:351030.

    Ez jó, ez vicces.  És én még azt hittem, a pasik nem szeretik, ha ki van kenve egy nő szája, főleg szájfénnyel, hátha ragacsos. Legközelebb próbáld a folyékony tartós rúzst, azt "nyalhatja le".   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379594 (1020)
    2006-08-10  10:25
  23. 2006. augusztus 10. 11:331029.
    Úgy értem, olyan rossz, hogy még mindig ezek miatt szenvedek.
    előzmény:
    Jen1 (1027)
    2006-08-10  11:30
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. augusztus 10. 11:331028.
    Hát ez vacak dolog, hogy nem lehet előre tudni, kinek hogyan fog hatni és mennyire tartósan  A Roaccutannal is ugyanez a helyzet, úgy tudom. Mebeszélem az orvossal, hogy mi szól mellette/ellene, és megpróbálok mérlegelni. De túl sokáig nem akarom szedni, mert 3 éven belül mindenképp babát szeretnék.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333816 (1024)
    2006-08-10  11:21
  25. 2006. augusztus 10. 11:301027.

    Ok, majd számolj be róla, hogy bírta az egész napot. Bár most elég meleg van, lehet, a legdrágább alapozó is lefolyna.  Én mondjuk nyáron nem hordok nagyon sminket.

    Azt írtad, az 1-es árnyalat van. Az elég világos? Gondolom, az szokott lenni a legvilágosabb, meg nekem is elég világos a bőröm..... A többi árnyalatot is megnézted, mennyire sötét? Mert ha lebarnulok, arra az esetre veszek egy kicsit sötétebbet, de nem túl sötétet, hogy ne üssön el nagyon.

    Persze, igazad van, hogy nem filléres, de ha tényleg ilyen jó, ennyi pénzért naná hogy megéri! Nekem most Rimmel van egy jó ideje(Stay Matte és Hydrasense Foundation), akkor csak erre tellett, meg kellett valami alapozó, de annyira nem vagyok vele elégedett. Egy másik középkategóriás alapozót akartam venni, amiről mondták, hogy jó, a L'Oréal True Match-ot vagy a Maybelline Wonder Finisht. A L'Oréal Cashmere Perfect-ről hallottam, hogy nagyon rossz meg a Maybelline Ever Freshről. Próbáltad ezek valamelyikét?

    Bocs a sok kérdésért.

    Nem bántásból kérdezem, remélem nem veszed annak: mi az a seborrea?   Mert éppenhogy kijöttem a kamaszkorból, jobban szenvedek a patiktól meg mitesszerektől, mint akkor. Kozmetikushoz akartam menni, de az most éppen szabin van, akihez más dolgokra jártam..... Olyan, hogy még minidg ezek miatt szenvedek, mintha tini lennék.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379594 (1013)
    2006-08-10  00:53

Címlap

top