Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Állásinterjú

Torolt_felhasznalo_214908
Torolt_felhasznalo_214908
Létrehozva: 2009. január 22. 17:02

Sziasztok!

 

Elsősorban azoknak a segítségét szeretném kérni, akik már interjúztattak. Részmunkaidős állást keresek, voltam interjún, de nem jeleztek vissza. Pedig szerintem nem voltam rossz. De ez az én véleményem, nem láttam magam kívülről. Honnan tudjam, hogy mi a baj? Tudom, hogy senki nem fog nekem értékelést írni a szereplésemről, de mégis, a kliséket ismerem, tudom, hogy ápoltan, visszafogottan illik megjelenni, stb... És mégsem megy. Sőt, amin a legjobban ki vagyok akadva az az, hogy hiába küldözgetem olyan lelkesen az önéletrajzomat, mégcsak vissza sem vakkantanak, de annyit sem, hogy betelt, vagy valami. Tudom én, hogy sokan jelentkeznek, de nem lehetne egy sablont mindenkinek elküldeni? Nem érdemli meg a pályázó, hogy legalább tájékoztassák? Nektek mik a tapasztalaitok? Mindenki hozzászólását várom, de nem tudom, milyen gyakran tudok reagálni, igyekszem. Szép estét!

  1. 2010. május 14. 23:35926.

    Mármint, én NEM szórnék rá!

     

    előzmény:
    taszam (925)
    2010-05-14  23:34
  2. 2010. május 14. 23:34925.

    Halálosan felesleges lenne erre már bármit reagálnom, mert kiforgatod a szavaim és nem akarod meglátni a másik oldalt.

    A többit azért nem másoltad be, mert azzal egyetértesz?

     

    Sok sikert Neked az álláskereséséhez és ha nem gond, én szórnék rád átkot

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_517177 (922)
    2010-05-14  23:20
  3. 2010. május 14. 23:29924.

    a fizetés feltüntetésről annyit:

    azt hívják be,aki jó keveset mond.

    előzmény:
    taszam (919)
    2010-05-14  21:55
  4. 2010. május 14. 23:27923.

    egy interjú alatt nem derül ki,hogy valaki beleillik-e a szervezetbe,hogy fog kijönni a munkatársakkal.szerintem.ja,persze:erre találták a több kört..majd elfelejtettem.tesztek,miegyéb..

    ja,meg a horoszkóp,grafológia.

     

    előzmény:
    taszam (919)
    2010-05-14  21:55
  5. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2010. május 14. 23:20922.

    - leírják, hogy részmunka, meg határozott, de azt már nem bírják odaírni, hogy ez mégis mi a fenét jelent, vagy szopjam ki az ujjacskámból, hogy 4-6 órás, vagy 2-6-12 hónapos munkáról van szó?

    Erre van a személyes v. telefonos interjú. Ha boldog-boldogtalannak elküldöd úgyis, nem mindegy?

    Tehát én hívogassam a céget, hogy ugyan már árulják el, hogy mit értenek részmunkaidő alatt?

    Mert 0Ft bevétellel erre van pénzem?

    Pont az a bajod, hogy feleslgesen olvasol CV-ket, ha meg mindenki hívogatna, akkor meg ugye az lenne a baj??

     

    Jézusom!!!! Álláshirdetésben tüntessék fel mennyit adnak?????? Gondold ezt végig még egy picit, mielőtt ilyet leírsz!!!

    Tudod, erre nehéz mit mondani! Te még nem láttál ilyen hirdetést, vagy most mitől vagy ennyire kiakadva, ami lássuk be elég szomorú!

    Tőlünk nyugatabbra alap, hogy beírják a bért a hirdetésbe, de ha megnézel néhány hirdetést Maon is valaki feltünteti. Dehát Nyugat-Európában sokkal rosszabb az élet!

     

    Végig gondoltam, szerintem a te készülékedben van a hiba!

    Ha van egy pozíció a cégemnél, akkor van egy összeg, amit rászánok, persze manapság a cégek úgy vannak minél kevesebbet kér az illető, annál több marad!

     

    Ezek nagy része valóban nem megengedett, de ilyenkor nem kell válaszolnod. Maximum nem Téged vesznek fel, hanem egy olyat, aki válaszol.

    Ja, végülis nem az a célom, hogy felvegyenek, hanem csak egy hobbi az interjúkra való járkálás...

     

    NEM CSAK A SZAKMAISÁG számít, hanem sokszor az emberi oldal is!

    Az emberi oldalnak semmi köze a lakóhelyemhez, vagy hogy van-e gyerekem! Sem annak, hogy van-e saját lakásom, mit csinálnak a szüleim, mennyi volt az előző munkahelyen a bérem stb!!

     

    Úgy látom, a HR-eseket mostanában divat szidni.

    Mondjuk, abba is bele lehet gondolni, hogy több tíz vagy inkább százezer embernek nincs most munkája, így nem lehet mindenkit felvenni, aki jelentkezik egy hirdetésre...

    Több mint egymillió a munkanélküliek száma!

    Szerintem sok embernek nem (csak) az a baja, hogy nem veszik fel, hanem, hogy szívatják az interjún, nem jeleznek vissza, diszkriminatív kérdéseket tesznek fel interjún (pl:milyen betegségeim vannak) stb.

     

    Tudod mit? Az összes ilyen embernek azt kívánom, hogy veszítse el a munkáját és tapasztalja meg, hogy korábban hogyan bánt másokkal!

    előzmény:
    taszam (919)
    2010-05-14  21:55
  6. 2010. május 14. 22:11921.
    Az álláspontomat tartom, de elgondolkodtató, amit írsz...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (917)
    2010-05-14  15:50
  7. 2010. május 14. 22:09920.

    Nem azt mondtam, hogy alapból értenie kell hozzá hanem, hogy valószínű Ő olyat keresett, aki már ért hozzá és nem kell betanulnia, mert pl. másnaptól egyedül kell majd lennie a boltban!!!

     

    Banki szakember:  a munkáltató képviseletében szívem-joga eldönteni, hogy milyen feltételeket adok meg. Természetesen, nem így hirdettem, konkrét pozíció lett megadva.

    Hidd el, nem olyat kértem, amit nem lehet megtanulni.

    Viszont szeretnénk, ha lenne egy bizonyos területen x év tapasztalata, mert nem lenne időnk egy teljesen kezdőt min. 4-5 hónap alatt betanítani és akkor még fent áll annak is az eshetősége, hogy vagy nem válik be a jelölt ez idő alatt vagy Neki nem szimpatikus a munka, környezet stb.

     

     

     

    előzmény:
    pihe525 (914)
    2010-05-13  14:39
  8. 2010. május 14. 21:55919.

    Sajnálom, hogy ilyen nagy problémát okoz neked néhány CV áttekintése.

    A több, mint 100 db/pozíció az én olvasatomban több, mint néhány.

    Nem ez okoz problémát hanem az, hogy az emberek 90%-a teljes mértékben figyelmen kívül hagyja a feltételeket, mert majd úgyis megtanulom alapn nem számít. De, számít. Nekünk, Nekem.

     

    Biztos sokkal rosszabb neked, mint azoknak az embereknek, akik már hónapok, vagy évek óta keresnek munkát, nem tudják fizetni a hitelt, nem tudnak enni a gyereküknek és igen, ezért elküldik boldog boldogtalannak, hátha egyszer fennakadnak a rostán.

    Sértegethetsz, de azzal nem leszünk előrébb.

     

     

    Tudod én meg azokat az álláshirdetéseket utálom, ahol:

    - nincs feltüntetve, hogy Bp melyik részén van a cég, nem biztos, hogy a IV. kerületből Soroksárra szeretnék menni dolgozni Lehet, hogy még nem tudják, melyik telephelyre stb. keresnek embert, azért nem írják ki.

    Én mindig kiírom, hogy pl. belváros, vagy melyik kerület. De aki dolgozni akar, az lehet utazgatna Soroksárra is, hogy lásd, fent-enni tudjon adni a gyerekének....

     

    - leírják, hogy részmunka, meg határozott, de azt már nem bírják odaírni, hogy ez mégis mi a fenét jelent, vagy szopjam ki az ujjacskámból, hogy 4-6 órás, vagy 2-6-12 hónapos munkáról van szó?

    Erre van a személyes v. telefonos interjú. Ha boldog-boldogtalannak elküldöd úgyis, nem mindegy?

     

    - arról már ne is beszéljünk, hogy a fizetést sem képesek feltüntetni, mert hátha valaki kevesebbet kér és akkor buknának rajta.

    Jézusom!!!! Álláshirdetésben tüntessék fel mennyit adnak?????? Gondold ezt végig még egy picit, mielőtt ilyet leírsz!!!

     

    Szóval több mint egy év álláskeresés után hadd ne sajnáljalak és kívánom neked, hogy ne tudd meg milyen szar érzés, hogy az ember elmegy interjúra és arra nem veszik a fáradtságot, hogy visszaböfögjenek valamit.

    Tudom, meglepő, de én sem egy állásba születtem bele, hanem keresgéltem és sokáig olyat is elvállaltam, amihez nem volt kedvem, de abból fizettem ki a csekkjeimet. Szóval tudom. Nem figyeltél. Én azt írtam, azon jelentkezőknek nem küldenék vissza semmit, akik semmibe veszik a kiírást, nem pedig azoknak, akiket behívok interjúra. Természetes, hogy ha valaki megtisztel, hogy befárad az a minimum, hogy értesítem. 

     

    Az interjún meg arról faggatnak, hogy mikor akarok gyereket, miért ennyi fizetést akarok, hol lakom, tehát rengeteg szakmai kérdés, ami alapján nyilván kiderül milyen jó munkaerő vagyok!!

    Ezek nagy része valóban nem megengedett, de ilyenkor nem kell válaszolnod. Maximum nem Téged vesznek fel, hanem egy olyat, aki válaszol. NEM CSAK A SZAKMAISÁG számít, hanem sokszor az emberi oldal is! Mert van olyan, hogy vki jó szakember, de az adott szervezetbe nem illik bele, így nagy valószínűséggel nem tudna hatékonyan dolgozni sem, mert pl. a szervezet, a kollégák kivetik magukból!

     

     

    Úgy látom, a HR-eseket mostanában divat szidni.

    Mondjuk, abba is bele lehet gondolni, hogy több tíz vagy inkább százezer embernek nincs most munkája, így nem lehet mindenkit felvenni, aki jelentkezik egy hirdetésre...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_517177 (913)
    2010-05-12  18:19
  9. Torolt_felhasznalo_827676
    Torolt_felhasznalo_827676
    2010. május 14. 16:32918.
    Na írt a vállalkozó pasi... Már csak az időpontot kell lefixálni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2010. május 14. 15:50917.

    Elmondom neked az álláskeresés fázisait (jelenleg van állásom, de voltam munkanélküli):

     

    1. Bízol magadban és optimista vagy – a szűken értelmezett szakmádban keresel állást.

     

    2. Már kevésbé bízol magadban és kevésbé vagy optimista – a tágan értelmezett szakmádban keresel állást.

     

    3. Próbálod magadban tartani a lelket – minden olyan állásra jelentkezel, amihez értesz vagy meg tudnád tanulni.

     

    4. Nulla önbecsülés – írsz boldog-boldogtalannak.

     

    A 4. pontig hamarabb el lehet jutni, mint gondolnád...

    előzmény:
    taszam (910)
    2010-05-11  20:33
  11. Torolt_felhasznalo_827676
    Torolt_felhasznalo_827676
    2010. május 14. 14:57916.

    Sziasztok!

     

    36 éves vállalkozó keres irodai kisegítőt. Én küldtem egy önéletrajzot. Lehet, hogy rosszul tettem? Még sms-ben leírtam, hogy van egy 5 éves lányom és megváltozott munkaképességű vagyok. Az üzenetet viszont a pasi nem kapta meg. Jó nagy marha vagyok...!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  12. 2010. május 14. 00:17915.

    Azt hiszem, a legtöbben Dunát tudnátok rekeszteni a sztorikkal, de a hozzászólásod alapján eszembe jutott egy.

     

    Egy állásbörzén megismerkedtem egy cég egyik főnökével, aki némi beszélgetés után elkérte az önéletrajzomat. Amikor kerestek embert, a hr-es, akit megbíztak a toborzással (külsős volt a lány) elhívott interjúra. Jól éreztem magam, beszéltünk az eddigi munkáimról, tesztelte a nyelvtudásomat (azt mondta, hogy teljesen jó), illetve feltett pár szituációs kérdést.

    Majd felhívott, hogy mivel merev voltam az interjún (nem értettem, mosolyogtam, viccelődtem...) és mert nem vagyok jópofizós (ezt abból szűrte le saját bevallása szerint, hogy nem tanár szakra mentem), kigolyózott a második körből. Totális szakmai szempontok alapján...

    Külön ciki, hogy valószínűleg a főnöknek tetszettem, különben nem kérte volna el az önéletrajzomat, erre egy lány (akivel egyébként nem is dolgoznék együtt) a vélt személyiségjegyeim alapján orcára ejtett. Akkor napokig nem találtam magamra.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_517177 (913)
    2010-05-12  18:19
  13. 2010. május 13. 14:39914.

    Az igaz, hogy a munkáltató szíve joga eldönteni, hogy mik az elvárásai.

     

    De abban nem értek egyet, hogy egy lovasbolti eladónak alapból tudnia kell a kengyeleket. Nem gondolom, hogy bárki ne tudná megtanulni ezeket a szakmai sajátosságokat a betanulási idő/próbaidő alatt. Ezért írtam, hogy elgondolkodhatnánk a munkáltatók is, hogy vajon az elvárásaik tényleg olyan reálisak?

     

    Banki szakember. Ez elég tág fogalom. De ha 100 önéltrajzból csak 2-3 ember felelt meg, akkor csak ismételni tudom önmagam, hogy lehet hogy újra kéne venni azokat az elvárási pontokat, hátha kiderül, hogy van amit úgyis betanul majd a jövőbeni alkalmazott a cég sajátosságai maitt, és akkor kár kizárni annyi embert....

     

    Most a munkáltatóknak kedvez az idő, hisz munkakereső rengeteg van, így szemrebbenés nélkül megtehetik, hogy 100 pályázóból 97-et kizárjanak....remélem majd egyszer lesz ez másként is...

     

     

    előzmény:
    taszam (910)
    2010-05-11  20:33
  14. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2010. május 12. 18:19913.

    Sajnálom, hogy ilyen nagy problémát okoz neked néhány CV áttekintése.

     

    Biztos sokkal rosszabb neked, mint azoknak az embereknek, akik már hónapok, vagy évek óta keresnek munkát, nem tudják fizetni a hitelt, nem tudnak enni a gyereküknek és igen, ezért elküldik boldog boldogtalannak, hátha egyszer fennakadnak a rostán.

     

    Tudod én meg azokat az álláshirdetéseket utálom, ahol:

    - nincs feltüntetve, hogy Bp melyik részén van a cég, nem biztos, hogy a IV. kerületből Soroksárra szeretnék menni dolgozni

    - leírják, hogy részmunka, meg határozott, de azt már nem bírják odaírni, hogy ez mégis mi a fenét jelent, vagy szopjam ki az ujjacskámból, hogy 4-6 órás, vagy 2-6-12 hónapos munkáról van szó?

    - arról már ne is beszéljünk, hogy a fizetést sem képesek feltüntetni, mert hátha valaki kevesebbet kér és akkor buknának rajta.

     

    Szóval több mint egy év álláskeresés után hadd ne sajnáljalak és kívánom neked, hogy ne tudd meg milyen szar érzés, hogy az ember elmegy interjúra és arra nem veszik a fáradtságot, hogy visszaböfögjenek valamit.

     

    Az interjún meg arról faggatnak, hogy mikor akarok gyereket, miért ennyi fizetést akarok, hol lakom, tehát rengeteg szakmai kérdés, ami alapján nyilván kiderül milyen jó munkaerő vagyok!!

    előzmény:
    taszam (910)
    2010-05-11  20:33
  15. Torolt_felhasznalo_827676
    Torolt_felhasznalo_827676
    2010. május 12. 17:49912.

    Sziasztok!

     

    El vagyok keseredve!Képzeljétek fél háromkor felhívott egy nő a Pannon Archívtól, hogy tudna ajánlani olyan iratrendezői munkát, ami 4 órában végezhető és holnap fél 3-ra megbeszéltünk egy időpontot állásinterjúra. De: negyed 5-kor meg egy pasi telefonált, és elmondta, hogy ez nem nekem való munka, mert dobozokat kell emelni... Szóval könnyű fizikai munkáról van szó(részben). Nagyon szomorú vagyok, és félek, hogy már a kutyának se fogok kelleni! Hát ennyit a holnapi interjúról!Cupp.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_827676
    Torolt_felhasznalo_827676
    2010. május 11. 21:33911.
    Eltűnt 2 hozzászólásom, de már nem tudom, miről írtam...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  17. 2010. május 11. 20:33910.

    Szerintem teljesen jogos elvárás és a munkáltató joga, hogy eldöntse, milyen elvárásnak kell megfelelnie a jelöltnek.

    Egy teljesen amatőr nem fog tudni kiselőadást tartani a vevőknek a kengyelekről!

     

    Ezek után persze sokan ki vannak akadva, hogy jaj, még be sem hívtak. Hát ha nem felelsz meg a kiírásnak, de ennek ellnére elküldöd a cv-t, mert lusta vagy végigolvani a kiírást, akkor miért várod el a visszajelzést?

     

     

    Én a múltkor nem kevés pénzért hirdettem meg egy pozíciót és több, mint 100 önéletrajz jött és ebből 2-3 ember felelt csak meg a kiírásnak! Nem, nem atomfizikust kerestünk, hanem banki szakembert.

    Én végigolvastam őket, halálosan feleslegesen, mert az emberek nagyrésze elküldi boldog-boldogtalannak, hátha 1000-ből egyszer bejön...

    előzmény:
    pihe525 (907)
    2010-05-10  12:45
  18. Torolt_felhasznalo_827676
    Torolt_felhasznalo_827676
    2010. május 11. 17:31909.

    Sziasztok!

     

    A kórházi önkéntes munkára már csak ősszel lehet jelentkezni. Akit érdekel, megteheti a 951-4880-as vagy a 06-20/565-7411-es számon Deák Ildikónál, illetve az info@korhazionkentes.hu e-mail címen. Személyesen is lehet jelentkezni: 1051 Bp. Bajcsy-Zsilinszky út 16. II/10. 22-es kapucsengő.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_827676
    Torolt_felhasznalo_827676
    2010. május 11. 15:56908.

    Sziasztok!

     

    Képzeljétek, írt a koordinátorom egy e-mailt, hogy beteg és mihelyst tud, jelentkezik. Szorítsatok nekem, jó?Köszi!Cupp.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  20. 2010. május 10. 12:45907.

    Ezek mind szélsőséges és egyértelmű esetek, aki ilyen furcsán látja a világot mint a három példában említett személy, azokkal nem is lehet mást csinálni, mint elküldeni őket.

     

    Azt viszont nem értem, hogy jön a boltvezetői álláshoz a diploma és a fősuli? Mert hogy szerintem sehogy, de te kétszer is összefüggésbe hoztad a kettőt.

     

    Más:

    Ismerősöm most jelentkezett nem rég egy lovas bolti eladói állásra. 6 év eladói tapasztalattal a háta mögött, de tény, hogy lovas boltban még nem dolgozott. Nem is hívták be interjúra, mert ők olyan eladót szeretnének, aki ismeri a lovas boltban árusított termékeket (kapta a választ telefonon).

    Most ez tényleg muszáj, kérdem én? Nem azért van a próbaidő, a betanulás, hogy az ember ezeket a helyi speciális dolgokat megtanulja? Őszintén, szerintem mindenki képes rá, hogy megtanulja ezeket, miért kell egyből kizárni egy csomó jelentkezőt, ilyen buta indokkal. Tényleg nem értem, miért várnak el ilyeneket a munkaadók...

    előzmény:
    cicc74 (906)
    2010-05-09  18:47
  21. 2010. május 9. 18:47906.

    Sziasztok! Én interjúztattam már mint boltvezető, jelenleg állást keresek.

    Interjúztatási és későbbi negatív tapasztalatok (ruházati eladói állásra):

    Akiket nem vettem fel:

    1. Köszönés helyett: "Azért jöttem el a .....-ból, mert nem fizették ki a túlórát!!!" Durva, ápolatlan megjelenés, teljesen eltért az önéletrajzon lévő fényképtől az igazi arca.

    2. Ismerősöm, én szóltam neki, hogy adja be az önéletrajzát... "Cégvezető vagyok, boltvezetőnek jelentkezem" (tudta, hogy én vagyok a boltvezető) "ha nem én leszek a vezető, ne is hívjanak föl"... Zsíros haj, többcentis saját karmok, igénytelen ruha, arcon ragyákra feltűnően rákent korrektor. "Beszélnem kell a könyvelőmmel, hogy el tudom-e vállalni a munkát" (Ha nem tudja elvállalni, miért jött el? Meg a hátbatámadás....)

    3.Interjún meggyőző megjelenés, lehengerlő, határozott viselkedés, csupa pozitívum. 2 hétig a szomszéd városban kellett (volna) betanulnia. Mindig bújt az ismerősei elől, de ha nem bújt, akkor meg nem volt hajlandó dolgozni. Nem köszönt senkinek, kritikusan bámult mindenkit. Nem tudta, mi az a pénztárjelentés (ex-boltvezetőként illett volna ismernie)... Egyik ismerősömmel együtt dolgoztak régebben. Érdeklődtem és kiderült, hogy két évig pereskedett az előző munkaadójával, sikkasztott, stb.... Felhívtam az előző munkaadót is, ugyanezt mondták. Elküldtem.

    4. Két gazdasági diplomás, pénztárosként dolgozott. Próbaidő alatt rendesen dolgozott, utána kezdett neki büdös lenni a munka, lázadozott, lázított (szerinte a boltvezetői állás őt illette volna). Rendszeresen alaphibákat vétett a pénztárjelentésben, hátha ellenőrzés nélkül fogom a központba küldeni (hogy fegyelmit kapjak érte).  Időnként dühkitörései voltak, tombolt, üvöltözött. Két kolléganőm a dühöngő mellé állt. Mindhármat kirúgtam....

     

    Nem, nem az állásomat féltettem, nekem is 2 diplomám van, mindkettőt munka mellett szereztem. Ő azt hitte, hogy neki automatikusan jár a vezetői állás, csak mert most potyogott ki a főiskoláról.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214908 (1)
    2009-01-22  17:02
  22. Torolt_felhasznalo_827676
    Torolt_felhasznalo_827676
    2010. május 7. 14:11905.

    Sziasztok!

     

    Elmentem a tájékoztatóra. Bár ne tettem volna meg!Törzsvásárlói kört kell kiépíteni heti 10 órában egy wellness cégnél. Nem vállaltam el.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  23. 2010. május 7. 08:29904.

    Sziasztok!

     

    Ez tényleg jó ötlet, már rég terveztem én is, hogy csinálok egy Excel táblát, mikor hová jelentkeztem, és egyéb fontos dolgok, pl ha fizetési igényt kérnek arra mennyit is írtam. Emailekből kevés derül ki visszamenőleg..

    Úgyhogy a május 1 utáni jelentkezéseimet már fel is vezettem.

     

    Nem könnyű ez, ezt csak az tudja aki benne van..

    Épp a héten volt egy totális mélypontom, elegem lett a várakozásból, meg a jelenlegi munkám is egy átok, annyira gyűlölöm. Jó persze örülök, hogy van, és nincsenek anyagi gondjaim, de az álláskeresésben néha épp nagy hátrány.

     

    Pedig a paraméterek ne rosszak, szerintem..

    24 éves vagyok, se gyerek se kutya

    1 diploma

    1 felsőfokú angol

    4 év munkatapasztalat adminisztratív és ügyfeles területeken.

     

    Szóval azt hiszem nem kellene hogy reménytelen legyen..

     

    Szép napot mindnekinek, és sok sikert!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  24. 2010. május 6. 23:50903.
    Az elején még én is csináltam ilyen füzetet!De feladtam,ahogy egyre reménytelenebb lett az egész!
    előzmény:
    nadeen (901)
    2010-05-06  12:06
  25. 2010. május 6. 13:54902.

     

    Ne érts félre, nem megbántani szeretném az álláskeresőket.

    Csak adódott ez a kérdés a visszajelzés fontosságáról avagy nem fontosságáról, és más a nézőpontom, mint a legtöbb álláskeresőnek (én is kerestem állást már életemben, de akkor is így gondolkodtam, amit korábban leírtam).  Miután leírtátok, hogy számotokra miért fontos a visszajelzés, azt is megértettem.

     

    Az adatbázis vezetése nagyon fontos, és azok miatt is, amiket te leírtál. De ezek mellett még számtalan dolgot fel tudnék sorolni, például azt, hogy látja az ember, hogy naponta, hetente, havonta hány állást pályázott meg, mert sokan érzik úgy, hogy ők sok helyre elküldték már az önéletrajzukat, de ha a füzet mutatja, hogy az a sok számszerűen 5 db, akkor az azért elgondolkodtató. Nyilván ez az aktuális állásajánlatok számától is függ, de azért jó látni a valós adatokat, és nem az emlékekre hagyatkozni.

    A  másik fontos lényege szerintem az adatbázisnak, hogy a hírdetések lejáratát "észbe tudjuk taratani" és ezáltal ne várjunk fölöslegesen állásra.

     

    Az csak jó, ha ebben a fórumban mindenki vezet adatbázist az álláskeresésről, sajnos az én környezetemben ez nem ilyen kézenfekvő az embereknek, de mondom, teljesen pozitív, ha itt nem mondtam ezzel újat. :)

     

     

     

     

    előzmény:
    nadeen (901)
    2010-05-06  12:06

Címlap

top