Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Állásinterjú

Torolt_felhasznalo_214908
Torolt_felhasznalo_214908
Létrehozva: 2009. január 22. 17:02

Sziasztok!

 

Elsősorban azoknak a segítségét szeretném kérni, akik már interjúztattak. Részmunkaidős állást keresek, voltam interjún, de nem jeleztek vissza. Pedig szerintem nem voltam rossz. De ez az én véleményem, nem láttam magam kívülről. Honnan tudjam, hogy mi a baj? Tudom, hogy senki nem fog nekem értékelést írni a szereplésemről, de mégis, a kliséket ismerem, tudom, hogy ápoltan, visszafogottan illik megjelenni, stb... És mégsem megy. Sőt, amin a legjobban ki vagyok akadva az az, hogy hiába küldözgetem olyan lelkesen az önéletrajzomat, mégcsak vissza sem vakkantanak, de annyit sem, hogy betelt, vagy valami. Tudom én, hogy sokan jelentkeznek, de nem lehetne egy sablont mindenkinek elküldeni? Nem érdemli meg a pályázó, hogy legalább tájékoztassák? Nektek mik a tapasztalaitok? Mindenki hozzászólását várom, de nem tudom, milyen gyakran tudok reagálni, igyekszem. Szép estét!

  1. 2010. május 6. 12:06901.

    Semmit nem várok a visszajelzéstől, csak annyit, hogy megérkezett az önéletrajzom. Pontosan tudom, hogy ez nem jelenti azt, hogy meg is nézték. Igy viszont olyan érzésem van, mintha az e-mailem keringene valahol, és azt is tudom, hogy az e-mailek nem mindig érnek célba. De már eljutottam arra szintre, hogy meglepődöm, ha valaki visszajelez.

    Nagyon sok cég névtelenül hirdet, "a jelen hirdetés feladója nem fedte fel kilétét", de te mindent adj ki magadról.

     

    Én vezetek füzetet az első pillanat óta, ahova mindent felírok, ami az álláshirdetésben volt, sőt ha tudom a cég nevét, akkor megnézem a honlapot is, és kiegészítem a füzetemben. A meghirdetett határidőkre is figyelek, és ennyi idő után már pontosan tudom, hogy lehet, hogy az álláshirdetés még két hétig fent van a neten, de valakit már felvettek a még mindig hirdetett pozicióra (tapasztalat). Azt is tudom, hogy a beküldött többszáz önéletrajzból jó ha százat megnéznek, és ha szerencsés vagy, akkor megnézik az önéletrajzodat (tapasztalat).

     

    Ahogy te nem érted, hogy mit várunk a visszajelzéstől, én sem értem, hogy te mit vársz attól, hogy valaki vezet-e adatbázist, vagy sem. Azért, mert én szorgalmasan mindent felirok, még nem hívnak be több állásinterjúra. Egy haszna van, hogyha kapok egy telefont, akkor vissza tudom keresni, hogy mi volt a hirdetésben. Ja, és még egy, hogy ugyanarra az álláshirdetésre nem küldöm el még egyszer az önéletrajzomat, ugyanis nagyon sokszor van, amikor a hirdetés 2-3 hét múlva visszaköszön. És mielőtt azt mondanád, hogy azért, mert akik elküldték az önéletrajzukat nem feleltek meg az elvárásoknak, én csak olyan helyekre küldök önéletrajzot, ahol megfelelek az elvárásoknak. Az, hogy vannak "titkos" elvárások, amit ugye nem lehet leírni, arról én nem tehetek.

    előzmény:
    pihe525 (894)
    2010-05-04  12:58
  2. Torolt_felhasznalo_827676
    Torolt_felhasznalo_827676
    2010. május 6. 09:09900.

    Sziasztok!

     

    Holnap 10-re megyek állásinterjúra.Szorítsatok nekem, jó?Köszi!Cupp.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  3. 2010. május 5. 16:45899.

    Én is az álláskeresők táborába tartozom egy jó ideje már...

     

    Ez nagyon durva amit írtál, még hogy Neked kellett volna a jegyzeteit megírni??? Egyszer én is hallottam már ilyet, egy magyar élelmiszer láncnál voltam 1 hónapos gyakon és ott a másik gyakornok az egyik kereskedelmi csopvezető diplomamunkáját írta... Hát igen, mindig elgondolkozom hogy mi jártunk suliba x évig, tanultunk és mégis azok vannak jó helyzetben, jó helyen, jó fizum akik valahogy bekerültek és csinálgatják a melót.

     

    A visszajelzésekről nekem is az a véleményem, hogy ha már személyesen elmegyek hozzájuk, és persze mindig megígérik hogy visszaszólnak akkor tegyék is meg. Én azt már nem várom el hogy ha csak önéletrajzot küldök, írjanak vissza hogy megkaptuk, de ha már elhívtak, akkor igen.

     

    Még márciusban voltam egy cégnél 2-szer interjún, egy másiknál pedig 3-szor !!! És persze mindkető megígérte hogy szólnak pár napon belül, nah persze azóta is szólnak! Mindkettő olyan hely volt, hogy csak pár ember közül válogattak, 10 fő alatt, tehát nem több száz emberről volt szó, és így sem érdemeltem annyit sem hogy legalább egy mail-t küldjenek... Én pedig elég sok időt és pénzt is ráköltöttem erre az 5 interjúra, mivel az egyik cég 70 km-re, a másik pedig 50-re volt tőlünk... Ez oda-vissza elég szép utazgatás volt.

    De én lelkesen mentem, gondoltam azért harmadszor már nem a semmiért megyek vissza, és mégis ...

     

    A legutóbbi interjún a kedves munkáltató, akinek köze nem volt a HR-hez olyan kérdéseket tett fel, hogy mit csinál a testvérem, kivel élek, gyereket mikor akarok, hány éves az autóm (!) elromlik-e? Szóval fősulit végzettként én is csak tűröm a megaláztatásokat...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198481 (893)
    2010-05-04  10:24
  4. 2010. május 5. 11:27898.

    Te rendes vagy,azért írtad meg.Én is megírnám és megírtam,amíg dolgoztam ilyen cégnél.

     

    Most munkanélküli vagyok már nagyon-nagyon rég óta és én is kétségeesett,de nem tudok tenni semmit sem,azon kívül,hogy minden nap megnézem az álláspportálokat,ha van nekem megfelelő,akkor megpályázom.Van nap,mikor sikerül elküldenem 8-ra is,de a viszaigazoló mailtől többet nem igen kapok.

     

    Most végzek az egyetemen HR-esként és ez a válaszolok vissza-e vagy sem,már az illető személyes "segítőkészségén" fog múlni.Nekem nagyon jó oktatóim voltak,a legjobb a munkanélküli központos volt,aki az emberséget emelte ki,hogy tudni kell végighallgatni a panaszkodást,mert ezzel segítsez az álláskeresőnek és te is kerülhetsz ilyen helyzetbe bármikor és talán neked is jól esne,ha valaki akkor meghallgatna.

     

    Szóval,én mint gyakorló munkanélküli,mindenkinek kitartást és erőt kívánok a munkakereséshez!!!

    előzmény:
    tusi74 (888)
    2010-05-01  08:44
  5. 2010. május 5. 11:14897.
    Na,ilyet sem hallottam még!!!Beszará,hogy mik vannak,menjen az ilyen a búsba....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198481 (893)
    2010-05-04  10:24
  6. 2010. május 5. 08:39896.

    Értem. Tehát fontos érezni azt, hogy emberszámba vettek, megtiszteltek vele, hogy visszajeleztek.

     

    Nekem ez eszembe se jutott, mivel egy mail-t látnak csak belőlem, mint embert, nem ismernek meg ezáltal. És én sem ismerem őket, nekem is csak egy cég honlapja, egy hírdetés, egy adat a neten.

    Amíg nincs személyes kapcsolat (vagy telefonos) addig én nem érzem úgy, hogy emberi kapcsolat jött volna létre, de talán én gondolkozok túlságosan is elektronikus formában.

     

    Emberszámba vevést a velem kapcsolatba kerülő emberektől szoktam elvárni, a környezetemtől például a postán, az eladótól a közértben, a szomszédoktól stb.... mert velük találkozom. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_800048 (895)
    2010-05-04  13:21
  7. Torolt_felhasznalo_800048
    Torolt_felhasznalo_800048
    2010. május 4. 13:21895.

    Nekem eddig egyszer vagy talán kétszer küldtek mailt, hogy bocsi, nem te lettél a befutó és lehet hülyén hangzik, de jól esett... na nem az hogy nem vettek fel, hanem hogy megtiszteltek azzal (mondhatnám hogy emberszámba vettek), hogy közölték velem. Aztán egyszer egy olyan visszaigazoló mailt is kaptam, amiben amellett hogy megköszönték a jelentkezést, leírták, hogy ha x időn belül nem jelentkeznek, akkor nem jártam sikerrel. Szerintem ez is korrekt dolog volt.

    Ja és igen, én vezetek nyilvántartást a beadott jelentkezéseimről, még a feburáriakról is megvan a listám, pedig az már sokszorosan tárgytalan...

     

    Én megmondom őszintén, még az automatikus válaszmaileknek is tudok örülni (én már csak ilyen szentimentális vagyok), mert legalább azt tudom hogy célba ért a jelentkezésem. Aztán persze lehet hogy a kukában landol...

    előzmény:
    pihe525 (894)
    2010-05-04  12:58
  8. 2010. május 4. 12:58894.

    Én csak azt nem értem ebben, hogy mit vársz a visszajelzéstől?

    Az automatikus választól neked jobb lesz?

    Én kapok automatikus üzeneteket, de még sose éreztem úgy, hogy  most aztán "törődtek velem" és hú de jó. Ettől még ugyan úgy letojnak magasról ha akarnak, nem értem miért hiányzik egy visszajelzés embereknek annyira.

    De kérlek, magyarázzátok meg nekem, hogy ez miért fontos számotokra, remélem megértem.

     

    Álláskeresőknek, akik visszajelzést várnak a cégektől:

    Őszintén, ha szívetekre teszitek a kezeteket: vezettek álláskereséskor adatbázist a kereséseitekről? figyeltek a meghírdetett határidőkre? Ha nincs telefonszám megkeresitek a cég honlapjáról és felhívjátok őket ha érdeklődni szeretnétek? stb... mert én úgy látom, hogy a munkáltatókat nagyon kritizáljátok, mert nem küldenek egy automatikus válaszmailt, de ti a leghatékonyabban kerestek munkát, és mindent a leghelyesebben tesztek?

     

    Cica_barát, nyilván a te eseted más, hisz ha megígéri a cég, akkor az már tényleg nem szép dolog, ha nem tartja be az ígéretét.

    Az már más kérdés, hogy én biztos nem feketetnék energiát abba, hogy ezen zsörtölődjek, ez negatívan jellemzi a HR_est számomra, ennyi. Ő is ember, nem biztos, hogy a legjobban végzi a munkáját. Ha nagyon szíveden viseled, hívd vissza, és kérd számon, mond meg neki, hogy nem értesz egyet a hitegetésével és akkor az üzenet hozzá is el fog érni. De csak magadat túráztatni rajta...fölösleges.

     

     

     

    előzmény:
    nadeen (890)
    2010-05-03  14:41
  9. Torolt_felhasznalo_198481
    Torolt_felhasznalo_198481
    2010. május 4. 10:24893.

    Na! De tanítják, meg még sok egyebet is! (Nekem biztos tanították.)

    Az a gond, hogy nagyon sok helyen a HR-esnek nem ez a szakmája. Van egy- két felsőfokú nyelvvizsgája (mert úgye az manapság a legfontosabb) és máris ő lehet a mindenható HR-s.

    Hihetetlen szakbarbárokkal találkoztam már munkakereső karrierem során.

    A kedvenc történetem.  Amikor még HR-s akartam lenni, jelenkeztem egy fejvadász céghez HR asszisztensi pozícióba. A közvetlen főnök egy alig 22 éves fickó lett volna, aki hosszú előadást tartott arról, hogy őt erre a szakmára az élet tanította (!). A végén azt is megjegyezte, hogy ő úgy látja, hogy képes leszek megtanulni tőle a szakmát. Cserébe csak annyi az elvárása, hogy mivel idén beíratkozott HR szakra és tudja, hogy én kitűnőre diplomáztam, ezért írjam majd meg az otthoni feladatait, jegyzeteit.

    Persze nem vállaltam. Vajon vizsgáznom is nekem kellett volna helyette a végén?

    előzmény:
    nadeen (890)
    2010-05-03  14:41
  10. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2010. május 4. 09:40892.

    Az, hogy valaki visszajelzésre vár nem azt jelenti, hogy egész ott ül a telefon mellett és addig más állásinterjúra el sem megy.

     

    Ez egy alap dolog lenne, hogy ha az ember elmegy egyszer, vagy akár többször interjúra egy céghez és ott tölt több órát, akkor legalább annyira vegyék a fáradtságot, hogy két sorban megírják, hogy bocs.

     

    Én is voltam legutóbb egy interjún még januárban, mondták, hogy mindenképpen jelentkeznek. Február végén felhívtam, "még nem zárult le a kiválasztás, de mindenképpen visszajeleznek".

     

    Nos, most májust írunk. tudom, hogy almás a dolog, de akkor ne ígérgessenek!

     

    Ráadásul törvény szerint mindenkinek vissza kellene jelezniük arról, hogy mit csináltak az önéletrajzoddal, ami személyes adatokat tartalmaz, csak erre a sok "empatikus" munkáltató nem képes!!

    előzmény:
    pihe525 (889)
    2010-05-03  14:24
  11. Torolt_felhasznalo_827676
    Torolt_felhasznalo_827676
    2010. május 3. 19:19891.
    Csatlakozom az előttem szólóhoz. Ez így van!
    előzmény:
    nadeen (890)
    2010-05-03  14:41
  12. 2010. május 3. 14:41890.

    Én is szoktam várni a visszajelzést,  legalább annyit megtehetnének, hogy egy automatikus választ beállítanak, hogy köszönjük megkaptuk önéletrajzát, és ha nem jelentkezünk x napon belül, akkor....

    Ennyi, szerintem ez a minimum, amit a HR-seknek meg kellene tenniük, de ezt úgy látszik nem tanítják nekik.

    előzmény:
    pihe525 (889)
    2010-05-03  14:24
  13. 2010. május 3. 14:24889.

     

    Szeritnem az álláskeresők visszajelzés várása olyan fölösleges, vagy hogy is mondjam.

     

    Legalább is én ezt a dolgot másik oldalról közelítettem meg.

    Mindig megkérdeztem ha állásinterjún voltam (vagy telefonon beszéltem vkivel), hogy mikorra várhatok választ, mikor zárul le a keresés. Ha mondtak konkrét dátumot, és addig nem jeleztek vissza, automatikusan úgy vettem, hogy nem kellettem, nem vártam rá tovább. Ha nem mondtak konkrét időpontot, akkor mondjuk 1-2 hét múlva rájuk telefonáltam, és a hr-es beszédéből, már lehetett érezni, hogy még esélyes vagyok-e vagy nem.

    Nyílván ha csak e-mail cím volt megadvan, és határidő, akkor volt a legegyszerűbb, hisz elküldtem az önéletrajzot, majd a határidő lejártával a lehetőség is lejárt. Ennyi.

     

    Mit kell visszajelzéssel foglalkozni???

     

    Egyébként a saját táblázat vezetése az álláskeresésről az egyik leghatékonyabb dolog, amit csak tehetünk magunk érdekében, én mindenkinek nagyon ajánlom!!! Sose késő elkezdeni!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  14. 2010. május 1. 08:44888.

    Remélem, Te soha nem leszel a másik oldalon. Inkább érezd magad szerencsés helyzetben, hogy neked perpillanat van állásod. 

     

    Érdekes,  most én is a túloldalon vagyok, azaz mi is kerestünk embert, egy viszonylag kisebb pozícióra, de elég speciális területre. És bizony, volt cégvezetőtől kezdve, 3-4 egyetemi diplomás  több, mint 20 éves tapasztalattal mindenki jelentkezett a mi junior pozíciónkra, még akkor is, ha az 5 feltételből csak 3-nak felelt meg. És nekem nem az volt az első gondolatom, hogy az időm pazarolta, hanem, hogy vajon mekkora emberi tragédia állhat mögötte, hogy már a végzettségéhez, és tapasztalatához képest ennyire alacsony pozíciót is megpályáz.

     

    Igazi szociológiai leképezés alakult ki, a mai Magyarországról, negatív értelemben. És mindenkinek küldtem választ, akár este itthonról is. Akkor is, ha nem felelt meg, sőt a szakmai vezetőtől "bevasaltam"  névreszólóan, hogy kivel mi volt a gond, miért nem ő kellett. Ennyit szerintem minden jelentkező megérdemel, és maradjunk annyiban, hogy nem esik le az ember kezéről az aranygyűrú. 

     

     

    előzmény:
    taszam (880)
    2010-04-21  19:09
  15. Torolt_felhasznalo_198481
    Torolt_felhasznalo_198481
    2010. Április 30. 13:05887.

    Érdekes.

    Én minden egyes hirdetésre új motivációs levelet írok és kizárólag olyan helyekre küldök jelentkezést ahol maradéktalanul eleget teszek az elvárásoknak. A  visszajelzés 10 % alatti. (Külön adatbázisban vezetem a pályázataimat a saját szórakoztatásomra.)

     

    Megjegyezném, hogy szerény személyemnek van kitünő minősítésű HR-s diplomája (csak tudnám mi a fenének), így nagy eséllyel nem bennem van a hiba.

     

    És akkor még egy szót sem írtam az interjúztatok többségének szakmai hozzáértéséről...

     

    előzmény:
    taszam (880)
    2010-04-21  19:09
  16. 2010. Április 30. 11:05886.

    100-ból 1 jelentkező felelt meg?????

    Nem estél kicsit túlzásba? Nehéz elhinnem.

    Ha nem vagyok túl kiváncsi milyen elvárások azok, amiknek 99 önéletrajz nem felelt meg???

    Ehhez egyébként csak annyi a hozzászólásom, hogy sokszor irreális a kihírdetett pozícióra a főnök elvárása. Ilyenkor a jó hr-es diplomatikusan megegyezik a főnökkel, hogy miben engedjenek, hiszen ő ismeri a munkaerő piacot. Így már sem fordul elő ilyen, hogy 100-ból 99 önéletrajz nem felel meg.

     

    "mégis rabolják az ember idejét".....nem fásultál már kicsit bele ebbe a munkakörbe? ;-)

     

    Kitartás minden munka keresőnek! Nem könnyű, és ez nem csak a munkakeresők miatt van így, hanem a munkát nyújtók miatt is. Hajrá!!!

    előzmény:
    taszam (880)
    2010-04-21  19:09
  17. Torolt_felhasznalo_827676
    Torolt_felhasznalo_827676
    2010. Április 30. 07:48885.

    Sziasztok!

     

    Szomorú vagyok!Nem vettek fel a Rolandhoz!!!Már tényleg csak az alapítványban bízhatok.Cupp.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_827676
    Torolt_felhasznalo_827676
    2010. Április 27. 17:02884.

    Sziasztok!

     

    Képzeljétek, mit olvastam tegnap az Interneten?!A kedves hirdető asszisztenst keres iratrendezésre meg egyéb adminisztratív munkára. Előnyben részesül az a jelentkező aki hajlandó orálisan kielégíteni a főnökét. Undorító, nem???Cuppp.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_827676
    Torolt_felhasznalo_827676
    2010. Április 26. 10:46883.

    Sziasztok!

     

    Voltam a Roland Divatház irodájában, még a héten visszajeleznek, hogy én leszek-e a kiválasztott?!Legalábbis az egyik mert 2 ember kell a menedzser mellé, 1 délelőttre, egy délutánra. Szorítsatok nekem, oké?Köszönöm:Edina

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_827676
    Torolt_felhasznalo_827676
    2010. Április 24. 09:04882.

    Na hali mindenkinek!

     

    Megkaptam a feladatot, egy divatbemutatóra szóló meghívót kell készítenem, és meg kell írnom a házigazda köszöntő szövegét. Piszkozatba már megírtam, már csak át kell írnom. Anyuék elmennek az unokahúgom ballagására, én addig megcsinálom. Hétfőre kész lesz. Hétfőn reggel 9-re pedig megyek a Roland Divatházba, ott lesz az interjú. Szorítsatok nekem, oké?Kösz!Cupp.Edina

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. Április 22. 10:07881.

    Sziasztok!

     

    Bezzeg Bettin vagyok,23 éves nagyon vidám,kiegyensúlyozott,megbízható lány.Sürgősen munkát keresek.Azt szeretném megkérdezni,hogy tud-e nekem valaki segíteni?Takarítást vállalok(mosás,vasalás,akár főzést is). Budapesten a XX. kerületben lakom.

    Ha valaki tud segíteni kérem szépen írjon.

     

    Nagyon szépen köszönöm.

    További szép napot mindenkinek:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  22. 2010. Április 21. 19:09880.

    Lehet, nem leszek népszerű, de a másik oldalon vagyok, azaz pozíciókat hirdetek és most is abba futottam bele, hogy a több, mint 100(!!) beérkezett önéletrajzból 1, azaz 1 jelentkező volt az, aki megfelelt az elvárásoknak!!!!!

    Tisztán és világosan leírtuk, hogy milyen szakmai tapasztalattal kell rendelkeznie a jelöltnek, de sokan azt hiszik, ha megfelelnek pár elvárásnak, akkor a többi már nem is számít. Lehet máshol így van, de Nálunk special ha azt írom, hogy ilyen és ilyen területen szerzett min. ennyi éves tapasztalat, akkor azt úgy is gondolom!

     

    Ezek után, ha vki nem veszi a  fáradságot arra, hogy rendesen elolvassa a hirdetést, mert elküldözgeti mindenhova anélkül, hogy lenne esélye, akkor ne csodálkozzon, ha nincs rá válasz!

     

    Én sem fogom ezeknek az embereknek e-mailben elküldeni, hogy bocs, de nem feleltek meg, mert ezt Ők is tudják, mégis rabolták az ember idejét!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_200131 (865)
    2010-03-31  10:54
  23. Torolt_felhasznalo_827676
    Torolt_felhasznalo_827676
    2010. Április 21. 15:23879.

    Sziasztok!

     

    Na mit szóltok, hétfőn reggel 9-re is megyek interjúra?!Akkor a Roland Divatházba megyek. Szorítsatok nekem, jó?Köszi!Cupp.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_827676
    Torolt_felhasznalo_827676
    2010. Április 20. 14:29878.

    Sziasztok!

     

    Régen írtam!Csütörtökön reggel fél 10-re megyek az Ampervadász Kft-hez állásinterjúra(Bp. XV.)!Szorítsatok nekem, jó?Köszi!Cupp.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_827676
    Torolt_felhasznalo_827676
    2010. Április 16. 16:46877.

    Sziasztok!

     

    Mégse tudok jövő héten kezdeni. Még bútorokat vásárolnak, kialakítják az önkéntesek helyét. Meg a koordinátor is képzéseken vesz részt. Azt írta, legyek addig türelemmel. Erre megkérdeztem, hogy jó, de tuti-e a munka? Most majd újabb értesítéseket várok...Cupi nektek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     

Címlap

top