Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Állásinterjú

Torolt_felhasznalo_214908
Torolt_felhasznalo_214908
Létrehozva: 2009. január 22. 17:02

Sziasztok!

 

Elsősorban azoknak a segítségét szeretném kérni, akik már interjúztattak. Részmunkaidős állást keresek, voltam interjún, de nem jeleztek vissza. Pedig szerintem nem voltam rossz. De ez az én véleményem, nem láttam magam kívülről. Honnan tudjam, hogy mi a baj? Tudom, hogy senki nem fog nekem értékelést írni a szereplésemről, de mégis, a kliséket ismerem, tudom, hogy ápoltan, visszafogottan illik megjelenni, stb... És mégsem megy. Sőt, amin a legjobban ki vagyok akadva az az, hogy hiába küldözgetem olyan lelkesen az önéletrajzomat, mégcsak vissza sem vakkantanak, de annyit sem, hogy betelt, vagy valami. Tudom én, hogy sokan jelentkeznek, de nem lehetne egy sablont mindenkinek elküldeni? Nem érdemli meg a pályázó, hogy legalább tájékoztassák? Nektek mik a tapasztalaitok? Mindenki hozzászólását várom, de nem tudom, milyen gyakran tudok reagálni, igyekszem. Szép estét!

  1. 2009. január 27. 12:3051.

    szia!

     

    Na aggódj,nekem se jött még semmi. Épp most egy másik fajta önéletrajzot szerkesztek,hátha arra válaszol majd valaki .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214908 (50)
    2009-01-27  12:28
  2. Torolt_felhasznalo_214908
    Torolt_felhasznalo_214908
    2009. január 27. 12:2850.

    Mindenkinek köszönöm a hozzászólását, és a tippeket is. Azóta még mindig nem jött egy válasz sem, most már nem is bízom benne. De legalább okosabb lettem, azt hiszem.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. január 26. 19:0049.
    Köszi szépen az infót :-)
    előzmény:
    inmélius (45)
    2009-01-23  23:38
  4. Torolt_felhasznalo_730927
    Torolt_felhasznalo_730927
    2009. január 24. 09:2448.

    Valaki írta, hogy szimpátia alapján dől el a felvétel. Ezzel nagyjából egyetértek (természetesen abban az esetben, ha minden egyéb szakmai követelménynek megfelel a pályázó). Én többnyire ismeretségi vonalokon elindulva kerestem/kaptam állást. Itt annyi előnyöm volt, hogy az ismerősök nagyjából képben vannak a képességeimmel/végzettségemmel és szólnak, ha tudnak nekem megfelelő állást - illetve az ottaniaknak is egy udvariassági telefonnal odaszólnak, hogy rajtuk keresztül megyek. Ilyenkor már kevésbé vagyok ismeretlen, mint aki az utcáról esik be, valamint egy közös ismerős több bizalmat ébreszt.

     

    Most például egy olyan ember keresett meg egy ajánlattal - amin erősen gondolkozom is - akivel évekkel ezelőtt megszakadt a kapcsolat, mert ideiglenesen külföldre költözött - és most rám keresett a neten, onnan tudta meg az elérhetőségeimet. Ha pár héttel ezelőtt valaki az illető nevét felhozza, csak legyintek, hogy ugyan már, évek óta nem is hallottam felőle, azt se tudom mi van vele. De ez már malac-faktor :)

     

     

    Egyébként állásinterjúkon tapasztalatom szerint nagyon jó néven veszik, ha a jelentkező visszakérdez és aktívan érdeklődik. Mit ajánl a cég, mik a pontos elvárások, stb. Ezzel olyan képet alakít ki, hogy megfontolja, mit vállal el és neki is elvárásai vannak a munkaadó felé, nem csak fordítva.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214908 (1)
    2009-01-22  17:02
  5. 2009. január 24. 09:0247.

    Sziasztok!

     

    Nekem az interjuztatókhoz van kérdésem:

     

    tényleg szinte kizáró tényező, ha a pályázónak kisgyereke van?

     

    Szinte mindenki azt mondta, hogy még véletlenül se írjam bele az önéletrajzba a gyerekeket.

     

    Én szerintem viszont pozitív is lehet, ha már van gyerek:

    -már nem fogok elmenni szülni

    - mivel fel kell nevelni a gyerekeket, nem fogok 2 havonta munkát váltani, hanem megbecsülöm ha van melóm, nem hőzöngök, hanem szépem elvégzem a munkám becsülettel, nehogy kirúgjanak.

     

    utoljára 2002-ben kerestem melót: 5 helyre küldtem el az önéletrajzomat, 2-re behívtak, az egyik kb 2 napra rá felhívott, hogy mehetek. És mikor már ott dolgoztam, hívtak még 2 interjúra.

     

    Most 2009-ben eddig 15 helyre küldtem be önéletrajzot és 1 helyről írtak vissza, hogy betöltötték. A többi néma csend.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2009. január 24. 01:1546.

    Ne haragudj, de nagyon elszomorít, amiket írsz, ezek után nem is csodálkozom, hogy itt tartunk!

    - egyrészt nagyon sok embernek nincs munkája, ezért megpróbál olyat is, ami nem 100%-ban felel meg a végzettségének, tapasztalatának

    - azért mert valaki nem tudja átalakítani az 5mb-os fotóját, és a ti postafiókotak csak ilyen kevés mb-ot bír el, szerintem durva, hogy rögtön kidobod pusztán emiatt az önéletrajzát

    - bérigény: akkor talán egyszerűbb lenne, ha a cégetek megadná az intervallumot, amit kínálni tud és akkor nem szívatjátok fölöslegesen a jelentkezőket

    - én mindig megjelenek a megbeszélt interjún, ezzel ellentétben az interjúztató minden 2. alkalommal késik (ki mennyit, volt már egy óra is) és ezek után még egy "bocs" sem hagyja el a száját!

     

    Bocs, ha elragadtattam magam, de túl vagyok 250 CV küldésen, és nagyon sok buta, hozzá nem értő, diszkriminatív kérdéseket feltevő, késő interjúztatón, aki persze visszajelezni sem képes!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_238201 (43)
    2009-01-23  14:47
  7. 2009. január 23. 23:3845.
    Nem tudom, kaptál-e választ a Zepteres kérdésedre. Ha minden igaz, az értékesítő saját maga szerzi a kuncsaftokat az értékesítést vezető által bérelt helyekről - pl. nagyobb bevásárlóközpontok előtt kérdőívek kitöltéséből, azok visszahívásából áll telefonon - és be kell őket csalogatni valami minimális ajándék ígéretével a Zepter értékesítő helyre. Amikor eljönnek ezek az emberek, akkor a vezetőd tart egy profi bemutatót az eladásra szánt edényekkel. Amikor ennek vége, akkor odaülsz az egy asztalhoz ültetett embereidhez és megkérdezed, hogy tetszett az előadás, az edények közül melyik nyerte meg a tetszését, szeretne-e magának ilyet... megválaszolja, miért ilyen drága a cucc és hogy ne aggódjon, részletre is megvásárolhatja. Kizárólag jutalékos rendszer van, csak akkor látsz pénzt belőle, ha eladsz.
    előzmény:
    Silvy1979 (42)
    2009-01-23  14:42
  8. 2009. január 23. 14:5644.

    Pályázóknak:

     

    Az arány elég rossz, kb. 20-30 elküldött pályázatból kb. egy interjúra fognak behívni. Ha a pályázat után két héten belül nincs visszajelzés, akkor arra az állásra keresztet vethetsz!!!

     

    Egy munkakört általában 100-300 ember pályáz, ennek 2/3-a abszolút kuka (meg sem nézi, mire jelentkezett, s hogy megfelel-e), a maradék egy harmadból szelektálnak. 

     

    Én azt mondom, a leginkább, ami számít (az alapfeltételeken túl) a szimpátia. Szimpátia alapon dől el egy állás. Ha van kémia kötés, nyerő vagy, ha nincs, nem te nyersz, akármilyenek a kvalitásaid is.

     

    Úgyhogy, az álláskeresés egy kurva nagy szopás, nagyon sok kitartás, erő, és szerencse kell hozzá. Jó időben jó helyen. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_238201 (43)
    2009-01-23  14:47
  9. Torolt_felhasznalo_238201
    Torolt_felhasznalo_238201
    2009. január 23. 14:4743.

    Sziasztok!

    ÉN 3 éve kerestem utoljára állást, 200 elküldött CV, 50 interjú után 3 hónapra találtam. Azóta HR-en dolgozom, szóval tudnék mesélni! Nálunk egy állásra van kb 300 jelentkező. Ebből szerintem kb ha 50 olvasta végig a hirdetést, simán jelentkeznek pl diplomás állásra diploma nélkül, vagy ha adott területen kérünk 3 év vezetői tapasztalatot, hát jelentkezik minimum 150 pályakezdő, 100-an vezetői tapasztalat nélküli nem pályakezdők, és kb 50 szóba jöhető ember.

    Miután a pályázók részéről ezt a hozzáállást látom, plusz formai hibák, plusz nem tudja leírni a nevemet helyesen,  pedig direkt kértem, hogy nekem címezze, vagy néha a volt munkahelyeit sem tudja helyesen írni,néha tényleg nehezemre esik válaszolni. Jelzem, a 300 elutasító levelet kb 3 óra alatt össze tudom hozni, bár utána majd kifolyik a szemem. Nekem megér ennyit a lelkiismeretem megnyugtatása. Aki interjún volt, visszahívom!

    Néhány CV-t átolvasás után rögtön törlök, ha nem felel meg, ők ezek után nem is kapnak választ. Ezeket azok a számítógépes zsenik írják, akik beteszik nekem az 5 mb-os családi fotókat! Nem tehetek róla, ez nálam azonnali kuka, mivel a postafiókunk max ha 500 mb. levelet bír el. Én meg nem érek rá átméretezni, nem az én dolgom.

     

    Mi miért kérünk bérigényt a pályázathoz? Szerintem ez is jelzi, mennyire van otthon a szakmájában valaki, mennyire van képben. Pl ha asszisztensi állásra kezdő kér 250 nettót, hát örülök,h nem kell behívnom, még ha megefelne is. Ha valaki lényegesen többet kér annál, amit adni tudunk, szerintem jobb, ha hamarabb kiderül, és nem húzzuk egymás idejét.

     

    Sajnos sokan valóban el sem jönnek interjúra, kb 30%, vezetőknél kevesebb, pedig mindig visszaigazolom nekik emailben a helyet és időt. Persze szólni azt nem szoktak,én meg jól befoglalom a tárgyalót, és 15 percig nézem a 4 falat, végülis ráérek...

     

    Szóval a pályázók sem szentek, de ennek ellenére szerintem is vissaz kell jelezni. már csak a cég hírneve miatt is, lehet még a volt pályázód más módon a vevőd, ügyfeled! Ha interjú után nem hív 2 héttel, nyugodtan fel lehet hívni a HR-es, ne félj, h kellemetlen helyzetbe hozod, ez a dolga!!! 

     

    Bocs, picit elragadtadtam magam, sokat írtam! Sok sikert, és a HR-es is ember:)!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214908 (1)
    2009-01-22  17:02
  10. 2009. január 23. 14:4242.

    Sziasztok!

    Érdeklődnék, tud-e valaki bármit a Zepter irodai értékesítői munkáról? Ha valami kamu meló, nem vágunk bele...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. január 23. 13:1441.

    Még 10 perc se volt az interjú, és szokásos sablon kérdések?

    Kamu az álláshirdetés.

     

    Onnan lehet észrevenni, hogy kamu a hirdetés, ha beülsz az interjúra, és a kérdező úgy teszi fel a kérdéseit, és úgy hallgatja végig a válaszaidat, hogy nagyon látszik rajta, hogy egyáltalán nem figyel arra, hogy mit mondasz. Látszik a szemén, az arcán, hogy tök mindegy neki, mit válaszolsz. Nem kérdez bele, nem kérdez vissza, nem érdekled őt. Csak felteszi sorba a sablon kérdéseit, és kész, kipipált.

     

    Akkor érteném a történetet, ha eredményes lett volna a kiírt pályázat: nyilván megvolt előre, hogy ki lesz a győztes. Így, hogy újra kiírták ugyanazt a kamu állást, csak találgatni tudok:

     

    - lehet, hogy akit fel akartak venni, valami formai hibát vétett az eljárásban, és újra meg kell ismételni ahhoz az egészet, hogy felvehessék;

    -  lehet, hogy költségvetési oka van a kamu hirdetésnek. A közig szerveknél létszámgazdálkodás van, adott számú státusz van, amire az éves költségvetést kapják. Lehet, hogy ezt a jogász státuszt fenn akarják tartani, anélkül, hogy ténylegesen betöltenék.

     

    És még sorolhatnám a verziókat, de a lényeg az, hogy ezt nyilván nem érdemes újra pályázni...

    előzmény:
    kisszifur (39)
    2009-01-23  12:19
  12. Torolt_felhasznalo_344333
    Torolt_felhasznalo_344333
    2009. január 23. 12:2740.
    Ez szomorú, de nem lehet rajta csodálkozni. Ahogy sokszor az interjúk után elfelejtik visszahívni a jelentkezőt, úgy a jelentkezőkben is kialakul egy ilyen viselkedés, hogy ha már talált másikat, akkor lehet, hogy nem érdekli az, amit korábban megbeszélt és ezért nem jelentkezik, hogy bocsi, de már nem aktuális.
    előzmény:
    tengercsepp (13)
    2009-01-22  18:17
  13. 2009. január 23. 12:1939.

    Nekem az a tapasztalat hogy kb. 50%-ban jeleznek vissza. Ha interjún vagy, akkor kérdezz rá a végén, hogy mi a kiválasztás további folyamata, meddig számíthatsz visszajelzésre.

     

    Amúgy szerintem sokszor csak szimpátia kérdése, főleg ha az interjúztat akivel dolgoznod kellene.

     

    Decemberi érdekes tapasztalatom:

    Állami szerv, közigálláson a hirdetés, csupa alapkövetelmény: magyar állampolgárság, meghatározott végzettség, büntetlen előélet, angol nyelvtudás. Slussz. Előnyök között felsorolva ilyen-olyan szakterületen szerzett tapasztalat (zárójelben nekem az is megvolt).

    Behívnak, interjú. Portás csávó kezében látom az aznapi listát, vagy 30 (!) ember rajta, mind ugyanerre az állásra, gondolom, mert jogászt kerestek és mindenki dr. volt a listán.

    Interjún szokásos sablon kérdések, miért váltok munkahelyet, miért érzem magam alkalmasnak, stb., 10 perc se volt.

    Egy hét múlva jön az értesítő mail hogy saaajna nem én vagyok a szerencsés, és mellesleg a pályázati eljárás eredménytelen volt, már fenn is volt az új hirdetés a közigálláson dettó ugyanolyan követelményekkel, mint az előzőben.

     

    Ezt csak én nem értem??? 30 ember nem volt nekik szimpi? Vagy ha szakmailag volt velük probléma, miért nem módosítják a pályázati felhívást, pl. az előnyöket elvárásként megjelölve? Mi erre vajon a magyarázat?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214908 (1)
    2009-01-22  17:02
  14. Torolt_felhasznalo_214908
    Torolt_felhasznalo_214908
    2009. január 23. 12:0038.

    Huh, hát mindenkinek köszönöm a hozzászólást, nagyon sokat segítetek!

     

    Asszisztensi állást keresek, mint mondtam, suli mellett, és egész sok hirdetés van, bár tény, hogy a legtöbb diákszervezetnél. De az a szép, hogy még ők sem válaszolnak vissza. Elhiszem, hogy van ezer más dolga a hr-esnek, de azért nehogy már, hogy nem lehet ezt megoldani... A korábbi munkahelyemen, egy építőipari cégnél fizikai munkásokat kerestünk állandóan. Náluk azért kicsit más a folyamat, a legtöbbjüknek nincs is e-mail címe, így telefonon jöttek a jelentkezések, és úgy hívtuk be őket személyes beszélgetésre. Ha valakit már nem kellett behívni, mert találtunk mást, akkor én mindig felhívtam. És azért ott elég nagy a fluktuáció, sajnos sokan nem bizonyultak megbízható munkaerőnek. 

    Szóval szerintem egy rövid körüzenet elég lenne, én már attól is boldog lennék. 

    Egyébként azért vagyok ennyire kiakadva, mert tényleg nem egy középvezető pozícióról van szó, ez a vállalatok legkisebb láncszeme, és hát láttam olyan hirdetést, pénzügyi asszisztenst kerestek, hogy diploma, és két-három év tapasztalat kellett hozzá. Hát azért én a saját diplomámmal, három év tapasztalattal nem fogok asszisztens állást megpályázni, annyira nem fogom aláadni, mert a diploma többet fog érni ennél. Persze más, ha nincs semmi kilátásban, de azért én bízom a jövendő önmagamban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. január 22. 21:2837.
    Hát az angol fontos sok helyen, de azért nem vennék mérget rá, hogy ahol középfokút kérnek, ott tényleg kell pl! Aki csak középfokú szinten tud, az szinte nem tud - olyan értelemben, h használni a mindennapokban, üzleti életben, tárgyalásokon, ügyfelekkel, külföldi, régiós főnökökkel, MINDEN témában - ahol tényleg kell az angol, ehhez kevés egy középfokú! Nagyon.Nálunk sok többdiplomás van, és van felsőfokú nyelvvizsgájuk és még így is rettenetesen hibásan beszélnek. Pedig nálunk tényleg követelmény volt, mert a cég vezetője, az osztályunk vezetője és a részleg vezetője is mind-mind külföldi volt, angolul kommunikálunk. És rengeteg külföldi van akit épp itt dolgozik pár évig és folyamatos a kommuniáció mind a konyhában mind a régióval. Szóval engem pl ezért is lepett meg, h jobban beszéltem mint az "interjúvolók". Tehát egy középfokú igény ne ijesszen el, valószínű ez tényleg egy szűrő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214908 (1)
    2009-01-22  17:02
  16. 2009. január 22. 21:2236.
    privi ment!!!
    előzmény:
    Dike (34)
    2009-01-22  20:57
  17. Torolt_felhasznalo_940001
    Torolt_felhasznalo_940001
    2009. január 22. 21:0435.

    Szia, egyrészt vannak olyan pályáztatók, akik már eleve közlik, hogy csak azokat keresik vissza, akiket interjúzni akartak. Másrészt, tényleg van, ahol a hr-es vagy felvételért felelős még számtalan más dologgal foglalkozik, én is voltam úgy, hogy egy komplett irodafelújítás kellős közepén úgy éreztem - szánom-bánom, de nincs energiám még 78 jelentkezőnek egyenként begépelni a megadott emilcímét, vagy kikeresni a beérkezett levelekből és szétküldeni a negatív visszajelzést.

    Az interjúzottaknak késlekedő válasz esetleg a szervezet belső döntésképtelenségére utal, amikor húzzák-halasztják a döntést, vagy  a nagyfőnök rábólintására várnak, aki elutazott vagy elfoglalt vagy satöbbi... 

    Az, hogy milyen benyomásuk volt rólad, egyszerűen megtudható, ha felhívod őket. Kérjed, hogy néhány szóban adjon tanácsot, ha most nem téged választottak, hogy mire figyelj oda jobban, mi lett volna fontos az esetedben és milyen tőled független indokokkal döntöttek másvalaki mellett. Tanácsot kérj tehát. 

    Remélem, tudtam segíteni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214908 (1)
    2009-01-22  17:02
  18. 2009. január 22. 20:5734.
    Milyen diplomáid vannak? Milyen gyakorlatod? Angol-német felsőfokúval nehogymár csak ilyen kamu állásokat találj
    előzmény:
    halacska25 (32)
    2009-01-22  20:55
  19. Torolt_felhasznalo_932643
    Torolt_felhasznalo_932643
    2009. január 22. 20:5733.
    Dehogynem. A Profession-ön a cégvezetés kategória alatt találhatók.
    előzmény:
    halacska25 (32)
    2009-01-22  20:55
  20. 2009. január 22. 20:5532.
    Sajnos ez a normális, én 200 helyre küldtem el szeptember óta, ebből lett 2-3 interjú, de ezek is kamu állások voltak. (jutalékos, ügynöki, persze más pozi volt a hirdetésben) A jó állásokat nem hirdetik meg...(ja többdiplomám van, angol, német felső).
    előzmény:
    Kriszt@80 (31)
    2009-01-22  20:44
  21. 2009. január 22. 20:4431.

    Szia!

     

    Szerintem igen. Én is szétküldtem egy párat,de semmi reakció. Már azon is gondolkodtam lehet meg se kapták vagy nem tudom....

     

    előzmény:
    matiz (30)
    2009-01-22  20:26
  22. 2009. január 22. 20:2630.

    Szia!

     

    Én mindig vissza szoktam küldeni azoknak az anyagát, akit nem veszek fel, egy kísérőlevéllel. Ebben meg szoktam köszönni, hogy beadta hozzám a pályázatát és dolgozott vele.

    Az én gyakorlatom a kivétel???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214908 (1)
    2009-01-22  17:02
  23. 2009. január 22. 19:4429.
    igaz Arról nem is beszélve, hogy manapság Magyarországon részmunkaidős állást találni csodaszámba megy.
    előzmény:
    inmélius (26)
    2009-01-22  19:41
  24. 2009. január 22. 19:4328.
    amúgy részmunkaidősből tényleg nincs sok, azt sokkal nehezebb találni, mint 8 órást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. január 22. 19:4127.
    1. miből gondolod, hogy a külsőddel van gond?
    2. kb. 100 beadott önéletrajzból 5-10-re érkezik válasz és 1-2-re mehetsz a 2. fordulóra is... kb...
    200 önéletrajz küldése után kezdhetsz aggódni kb.
    3. a munkaadók oldaláról is olvasgathatsz itt topikokat, nyilván nekik sincs idejük/kedvük/enegriájuk visszairogatni többszáz/ezer jelentkezőnek, hogy bocs, de mégsem te vagy a megfelelő...
    ne add fel!
    van, akinek évekig sem sikerül megfelelő állást találnia!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214908 (16)
    2009-01-22  18:47

Címlap

top