Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Aranyér

Torolt_felhasznalo_463328
Torolt_felhasznalo_463328
Létrehozva: 2004. január 11. 18:02
Sziasztok!!VAn valaki akim aranyeres..Aki tud jó kezelési módszerekt az segítsen..kösszi
  1. Torolt_felhasznalo_606257
    Torolt_felhasznalo_606257
    2004. november 4. 08:3251.
    Hallottam már az aloéról, de a hatását nem tudom:( Egyszer aloe vera stiftet használtam, de nem ért semmit, igaz nekem nem aranyeres a problémám.
    Dóra, ki műtött, lehet hogy ismerem?:) És mit mondtak akkor most mi lesz, ha nem használt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_104450 (48)
     
  2. Torolt_felhasznalo_488728
    Torolt_felhasznalo_488728
    2004. november 4. 06:5050.
    Sziasztok!
    Nekem sajnos csak negatív tapasztalatom van a "műtéttel" kapcsolatban, pedig tényleg egy nagyon jó doki, professzor hajtotta végre ezeket a beavatkozásokat. Életemben nem volt még ennyire fájdalmas percekben részem, de ami a legrosszabb az az, hogy gyakorlatilag nem lehet megszűntetni! Tehát hiábavaló volt az egész!:-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_346467
    Torolt_felhasznalo_346467
    2004. november 3. 23:4849.
    http://www. aranyerbetegseg. hu/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_104450
    Torolt_felhasznalo_104450
    2004. november 3. 20:0548.
    Hallotál valamitmár az Aloe Veráról? Állitólag aranyér problémákrais nagyon jó. Mit gondolsz róla?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_909168 (47)
     
  5. Torolt_felhasznalo_909168
    Torolt_felhasznalo_909168
    2004. november 3. 09:5147.
    Sziasztok! Kaptam priviket, hogy írjak ide is pár szót mi volt anno a dokinál. Röviden: Csatár Évát nem ajánlom már senkinek. Részleteket priviben ha érdekel vkit. A vizsgálattól nem kell félni, ha vkinek fáj a feneke a vizsgálat is kicsit fájni fog, de nem vészes és gyorsan megvan 1-2 perc. Először újjal nézik meg aztán egy anoszkóp nevű műszerrel. Ez kicsit vastag és fájhat, ha amúgy is fáj, de ki lehet bírni. A vizsgálat vagy oldalt fekve v. egy speciális asztalon történik, de modern körülmények között már nem kell négykézláb megalázó pozícióban egyensúlyozni. Szégyenkezni sem kell, aki proktológiával foglalkozik csomó popsit látott már, egyáltalán nem ciki, dokik sem így állnak hozzá. Ha valakinek még tudok, szívesen segítek, sajna nagy tapasztalatom van:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_873849
    Torolt_felhasznalo_873849
    2004. október 20. 17:3646.

    Kedvencekhez ad
    Fórum: Éljünk egészségesen / Aranyér vizsgálat
    hozzászólás | fórumtérkép | hozzászólások időrendi sorrendben
    Lapozás: 10 25 50 hozzászólás egy oldalon.


    Ť előző hozzászólások 1 - 4 5 - 14 15 - 24

    rata (24)2004-09-16 17:50
    Szerintem nem fáj a műtét, és jobb, ha előtte kíméletesen egy tisztító beöntést adnak, mert akkor kisebb a kockázat, nem beszélve arról, hogy a hegesedést sem fogja gátolni a székelés. (A beöntéstől nem kell félni, nem olyan lesz mint szüléskor, amikor egyébként is minden baja van egy nőnek. ) Egyébként lehet ez sem kell, mert attól függ, hogy belső vagy külső aranyered van. A külső a szerencsésebb. Sajnos az esetek többségében 5-15 év alatt kiújul, főleg, ha nem vigyázol rá! (Megfázás, erőlködés, visszérek máshol is, stb. ) lett kifejlesztve egy eszköz egy un. magnetic-ano-rectal plug. A záróizmok edzésén túl a mágneses hatására a véráramot karbantatja. Hatására az mágneses erővonalak záródnak a záróizom körül. Ha gondolod, írj, s magánmélben bővebbet. (rata@vipmail. hu) Addigis ne ülj hideg lépcsőre, és végy meleg bugyit!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. március 29. 12:4845.
    Sziasztok!
    Volt már valakinek olyan tapasztalata, h a talpán megérzi, ha valami baja van?Nekem már egy hete bizsereg a talpam ott(legalábbis remélem), ahol a végbél és végbélnyílás reflexológiai pontja van. Múltkor a pajzsmirigy alulműködésem jelzett így. Pedig már elmúlóban van az aranyerem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_909168
    Torolt_felhasznalo_909168
    2004. március 29. 10:0844.
    Igen, én is írtam már több embernek privit, de csak magnes25 válaszolt viszont tőle megtudtam a doktornő címét számát, és én szerdán megyek hozzá. Ha valakit érdekel szívesen megírom a tapasztalataimat.
    Cím: Margit krt. 5/b. Tel: 316-3461
    előzmény:
    Ágica1 (43)
     
  9. 2004. március 29. 10:0143.
    Én is szeretném elkérni az elérhetőségét, mert akárkitől kértem eddig priviben az orvosáról adatot, senki nem válaszolt!
    Köszönöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_478612 (42)
     
  10. Torolt_felhasznalo_478612
    Torolt_felhasznalo_478612
    2004. március 27. 22:4242.
    Sziasztok. dr. Csatár Évának csak magánrendelése van vagy dolgozik "TB" helyen is. Elküldenéd az elérhetőségét, meg szólnál néhány szót az árairól? üdv. Bóbita
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. március 19. 13:2841.
    Szia,
    nekem is hasonló volt, a diagnózis: végbélrepedés. Ne ijedj meg, szörnyűbbnek hangzik, mint valójában. Engem Dr. Csatár Éva "műtött", kb 10 percig tartott a dolog, és végre, 10 év elteltével megszűntek a panaszaim.
    üdv
    á
    előzmény:
    huszonéves (21)
     
  12. Torolt_felhasznalo_579717
    Torolt_felhasznalo_579717
    2004. március 19. 13:2140.
    Ismerek női proctológust. dr. Csatár Éva. Nekem is csináltak ilyen gyűrűzést. Nekem nem fájt. Pillanatok alatt kész volt. Az elő csomó be volt gyulladva, az egy kicsit rossz volt (utána), de ad fájdalomcsillapítót. A másik hármat észre sem vettem. A rectoscipia nem kellemes, de ki lehet bírni. Én nekem oldalra kellett feküdnöm, és nagyon rövid ideig tartott az egész. 5 év garanciát vállal. Ez nem vicc. Nekem 96-ban volt ez. Az a tapasztalatom, hogy aki teheti, magán orvoshoz menjen, mert az SzTK egyre rosszabb.
    előzmény:
    micku (31)
     
  13. Torolt_felhasznalo_606257
    Torolt_felhasznalo_606257
    2004. március 18. 09:0439.
    Vegyél kamillás ülőfürdőt napi kétszer, próbáld ki a Mastu S kúpot és kenőcsöt vagy az Aurobint, (vagy körömvirág krémet) ne erőlködjél, ne cipekedjél és ha tíz nap múlva sem jobb, menj dokihoz, esetleg egy másikhoz, aki nem rögtön az anoszkóppal esik neked.
    előzmény:
    viso (38)
     
  14. 2004. március 17. 23:1638.
    Szasztok!
    Írtam már régebben , h 10napig kúpozni kellett magam és rendbejött. 2hét után újból véreztem és szúrt. Akkor most menjek el megint és kezdjem újra?Ezek szerint ez csak átmeneti segítség?Akkor mi lesz a végleges?MI az a gyűrűzés?Tudtok valamit ajánlani, azonkívül, h táplálkozzak rostosabban és mozogjak többet?A doki még ennyit se mondott. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. március 17. 15:4537.
    Sziasztok!
    Én mostanában voltam valóban úgy történik, ahogy lent is leírta Viso. Nekem nem igazán fájt inkább kellemetlen olyasmi mint amikor a nőgyógyászaton rákszűrésre mész. Nekem meg is csinálták a gyűrűzést 20 másodpercig tartott. Na utána volt a szenvedés és a fájás de ki lehet bírni, (hozzá teszem mondta is az orvos, hogy a nagyon érzékeny kategóriába tartozom)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. március 9. 22:3536.
    Szia!
    Nekem ágyra térdelve és könyökölve kellett, de lehet, h olvastad?A vizsgálat 3-4 másodperc, de jobban fájt, mint gondoltam:-(A műszert sajna nem láttam, mert gyorsan eltolta, mert asszem, h gurult. Csak a gatyádat és bugyidat kell térdig letolni és a lábadra és fenekedre terítik a csúnya kórházi zöld lepedőt. Aztán mondja nekem , h foglalajk helyet én meg visszakérdeztem, h : MUszáj?" Felállni alig bírtam az ágyról, úgy kitágított. Nem tom, milyen vastag lehetett a műszer, de nem egy ujjnyi. . .
    előzmény:
    Újmama (34)
     
  17. Torolt_felhasznalo_606257
    Torolt_felhasznalo_606257
    2004. március 9. 15:5635.
    Nekem ugyan nem aranyeres panaszaim vannak, hanem más jellegű végbélproblémáim, de a tünetek az aranyérre hasonlítanak. Én is voltam dokinál kettőnél is. Az egyik az sztk. -ban, brutális volt és inkompetens a témában. Halálra riogatott mindenféle szemét vizsgálattal, amire nem mentem el, hanem felkerestem egy maszekot.
    Tök jó olvasni, hogy más is szégyenli+nem mer pasihoz menni, én is nagyon kínosnak gondoltam a dolgot, de egy idő után már annyira fájt, hogy mindegy volt, hogy pasi-e vagy nő az orvos csak csináljon már vmit. A maszek prctológus is férfi, de nagyon kedves és én arra gondoltam már számtalan feneket és nemi szervet látott, biztos felesége is van, és hát mégiscsak ezért orvos, én sem leszek szenzáció számára. Engem oldalt fekve vizsgáltak (nem olyan kínos ez a póz) és csak kézzel.
    Egyébként tudok női proctológus is, maszek, de csak úgy találtam a címet tapasztalatom nincsen, ha vkit érdekel szívesen elküldöm az elérhetőségét.
    előzmény:
    Újmama (34)
     
  18. 2004. március 8. 13:4534.
    Sziasztok!
    NEkem is nemrég óta van hasonló problémám. . és hát rá szeretném szánni magam a vizsgálatra. CSak kicsit félek tőle. . VAlaki aki volt már elmesélné hogy milyen volt?mennyire fájdalmas és hogy milyen ez a műszer?. . jah meg azt hogy mennyi ideig kell bennem lenni ?. . ÉS ezzel pontosan mit lát. . ?. Tényleg ennél a vizsgálatnál csak ez a póz létezik. . . . ?és itt is ugy kell mint a nőgyógysznál hogy derékig kell levetkőzni?kösszi előre is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. március 6. 11:0333.
    Sziasztok!
    Nézzétek meg a http://www. orvostkeresek. hu oldalon. Szerintem fogtok találni!
    Sok sikert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. március 5. 20:4832.
    Én sajna csak Vácon ismerek női proctológust, nála voltam 2hete, mikor műszerrel vizsgált. Kúpoznom és kenőcsöznöm kellett magam. Most voltam kontrollon: azt hittem, h megint megnéz, de csak azért ültem 2órát az SZTK-ban, h fél perc alatt megkérdezze, h meggyógyultam-e?Mondom meg és ennyi volt. És ha lesz még bajom, akkor menjek. Király.
    előzmény:
    micku (31)
     
  21. 2004. március 5. 13:0231.
    Sziasztok!

    Nem ismertek véletlenül női sebészt Pesten? Nem elég, hogy problémáim vannak, még szégyenlős is vagyok.

    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. február 24. 14:0630.
    Sziasztok!

    Én épp most voltam ilyen vizsgálaton.
    Egy magánban is praktizáló proktológus-sebészhez mentem (Gödöllőn), időpontra mentem, nem kellett a folyosón ülni, nagyon kedves volt, így nem volt olyan ciki.
    Először oldalt fekszel, bekennek valami kencével, hogy ne fájjon, utána négykézláb kell feltérdelni, könyökölve. A vizsgálat egyben rákszűrés is, és tényleg nem valami kellemes, de csak kb. mint egy nőgyógyászati rákszűrés.
    Sajnos nekem is aranyerem van. Már évek óta húzom, sokáig tünetmentes volt, aztán kencék (Reparon, Doxiprocit), most ért meg a helyzet a műtétre.
    Most, hogy így elmesélte a doki, megosztom veletek:
    Egy "aranyér" (amúgy visszérbetegség) lehet kívül és belül (kívül kis bőrszínű borsónyi "dudor"), a belsőről általában nem is tud az ember (én se tudtam). 4 db ér fut belül az izomgyűrűnél, ezek szoktak begyulladni, és ilyenkor jön a fájdalom, vérzés stb. A külsőket akkor érdemes műteni, ha panaszod van (megnő, fáj), ezeket általában macerás műteni (a bőrt is fel kell vágni, varrni. . . ), és szurival érzéstelenítik helyileg.
    Belül "gumizni" szokták: befőttesgumiszerű gumival a kis ércsomók "nyakát" elszorítják, ami pár nap múlva elhal és magától leesik, kijön.
    Lehet mindezt lézeresen is, apámnak így csinálták , de a doki azt mondta, hogy az égetett seb hegesen és lassabban gyógyul, és beszükülhet a bél is. (és ezt is szurival érzéstelenítik, a gumisnál nincs érzéstelenítés).
    A műtét kb. fél óra. Utána kb. egy hétig elég "húzós" a mozgás és a kishelység látogatása. Egyébként nem muszáj kórházba menni, nekem pl. a magánrendelőjében ugyanannyiért megcsinálja, mint amennyit a kórházban is adnék. . .
    Nem egy díszmenet, én nagyon be vagyok rezelve, de még mindig jobb, mint később egy babával a pocimban ilyenekkel szenvedni. . .

    előzmény:
    huszonéves (25)
     
  23. 2004. február 23. 07:0529.
    Szervusz. . !
    A rostban gazdag étrend sokat segit a mindennapi
    székelésben. . Például reggel buzakorpa összekeverve
    joghurttal, nagyon egészséges. Az orvostol ne félj, tedd
    félre a szégyenérzeted, tessék megvizsgáltatni magad.
    S elmulik a szorongás is utólag figyeld, meg milyen
    felszabadult leszel. . Nem kell megvárni mig a rémlátomástól becsavarodsz. . !
    előzmény:
    huszonéves (27)
     
  24. 2004. február 22. 22:3328.
    Bocs, h rémisztgetlek, de inkább pozitívan csalódj majd!Mint én a gyomortükrözéssel!Mindenki ijesztgetett, h milyen szar lesz, de szerintem nem is volt olyan vészes. Itt viszont senkitől nem tudtam kérdezni, így nem tudtam mire számíthatok, de én azt hittem, h ujjal nyúl be és olyat már én is tapasztalatam nődokinál, mikor még szűz voltam, úgy vizsgált, de az kicsit jobb volt. Hát igen, én is elgondolkoztam már, h mért megy az ember proctológusnak, de ez a doki nem úgy nézett ki, mint aki élvezné. . . A műszert nem láttam, mert kereke volt és gurult és mire felálltam, már eltűnt, fogalmam sincs, h mit látott vele és hogyan?!
    előzmény:
    huszonéves (27)
     
  25. 2004. február 22. 22:2227.
    Hát igazából nem hoztad meg a kedvemet hozzá. . . . nem szeretem, ha vki durva és gyors. . . és amit bedug, azzal mit lát? Mit vizsgál meg vele? Egyszer régen, engem vizsgáltak végbélen keresztül (de az nőgyógyi volt). Álmodtam már szebbről is. Nekem akkor azt mondták, csináljak úgy, mintha wc-znem kellene, a vicc csak az volt, h. nekem tényleg kellett. . . de nem történt baleset. Szóval még tolni is kell. . . hát nem semmi. És az az orvos, aki naponta 10-20 ilyet lát?
    előzmény:
    viso (26)
     

Címlap

top