Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009-milyen babakocsi?

Torolt_felhasznalo_385365
Torolt_felhasznalo_385365
Létrehozva: 2009. január 12. 14:38

Sziasztok!

 

7. hónapot kezdem a kicsi lányunkkal a pocakban és éppen nagy dilemmában vagyok a babakocsival kapcsolatosan!

Mindenki mást ajánl..vagy a sajátját vagy a sajátjával épp ellenkezőt!

Nekem a Bogaboo és a Quinny tetszik eddig a legjobban. Vélemények? Olyat szeretnék ami kényelmes a babának, és jól is néz ki Jól lehessen használni fűben, macskakövön, de a boltban is kis helyen.. Ja és a fő szempont: könnyű legyen!

Bécsben jobban megéri venni, vagy itthon is közel ugyanaz az ár?

Segítsetek!

köszi! 

  1. vmv
    vmv
    2009. Április 6. 14:37176.

    Sziasztok!

     

    Én próbáltam a boltban a buzz, de szerintem tök jól billenthető... Viszintesre fektethető, igaz kegylló ülés, de puha (memoria hab).

    Ja és lehet hozzá előre is felfújható kereket venni és szerintem akkor tényleg jó szinte minden terepre. Gondolom akkor kevésbé vagy egyántalán nem pattog az úton.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (175)
    2009-04-06  14:32
  2. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. Április 6. 14:32175.

    Szia, a Brio hordozóját nem az adac-on, hanem az osztrák oldalon tesztelték, www.oeamtc.at, itt a link:

    http://www.oeamtc.at/refresh/frameset.php?p=http:// www.oeamtc.at/netautor/html_seiten/kisitest_2008-2/index.htm l

    Általában úgy szokott kinézni (Römer, Maxi Cosi az adac teszten), hogy hordozó isofix talp nélkül 4 csillagos, talppal 5 csillagos, itt ha jól látom, a csillagok száma megegyezik, de a biztonság kategóriában talppal 2 keresztes a hordozó, talp nélkül csak egy keresztes. De azért az is jó ám!

     

    Isofix: szerintem jó, de Nektek kell mérlegelnetek, 40 körül van a talp MC és Römer esetében, és egy csillag a különbség. Használni meg max. 1 évig tudjátok. Ha több gyereket terveztek, én megvenném a talpat, ennél biztonságosabb hordozó nem nagyon lesz, mint a MC vagy a Römer isofix talppal, de tényleg durva az ára. De ha normálisan kötitek be övvel, az is megfogja a hordozót, csak nagyon fontos, hogy betartsátok a kötési sorrendet, a végeredmény látszólag azonos, de ha nem úgy van a sorrend, akkor egy fékezésnél az öv kilövi a hordozót, mint a csúzli. Az isofixnél nem tévedhetsz, ráadásul csak be kell pattintani, nem kell fűzögetni. Át kell gondolni, ez megér-e 40 ezer Ft-ot mondjuk a Cabriofix esetében. Én a Buzz vagy a Bugaboo közül a Bugát választanám, de nem Buga horodzóval, hanem MC Cabriofix-szel, aztán a talpról már írtam, azt Nektek kell eldöntenetek.

     

    A Brio lábtartójához nem tudok most hozzászólni, nem figyeltem akkor. A 4 kerekű Buzz nekem nem tűnt olyan nagyon meggyőzőnek sem irányíthatóságra, sem dönthetőségre-billenthetőségre padkán, valahogy a súlypontja furcsa, meg nem is való csak jó terepre.

    Akkor már sokkal inkább a dög nehéz Mura, sokkal kezesebb kocsi.

     

    Most a neten mutatott valamit a Feleségem, de még nem láttuk élőben, de biztosan megnézzük, mert be van a súlyára indulva:  Espiro Vektor babakocsi, vagy valami ilyesmi neve van, nagyon könnyű, de mondjuk a hordija nekünk nem kellene, de nagyon kicsi súlyú kocsi.

     

    Ha véletlenül valaki már látta, írna róla valamit? 

     

    előzmény:
    zsé78 (174)
    2009-04-01  13:57
  3. 2009. Április 1. 13:57174.

    Szia!

     

    Azóta nézelődtünk ismét egy kicsit. Megnéztük a Brio-t, tetszik, tényleg nem rossz az ára, bár nekem a színei nem tetszenek igazán. A hordozója nem tudom milyen értékelést kapott a törésteszten. Illetve a kocsim csomagtartójába csak úgy fér be, ha leszedjük a hátsó kerekeit. Illetve még az a fura benne, hogy mintha a lábrész vége nagyon alacsonyan lenne, nem tudom, hogy nem lóg-e azon túl a gyerek lába elég hamar... Ez nem tudom, érthető volt-e...

    Most a Quinny Buzz-t néztem még, a 4 kerekű változatot, illetve a Bugaboo is tetszik, bár ezeket még csak a neten néztem. Mondjuk a Bugaboo ára tényleg kissé húzós, de akkor is tetszik.  Ezekről tudsz mondani valamit, hogy szerinted melyik milyen, esetleg van-e valami negatívum ezekkel kapcsolatban. A hordozóknál az isofixes talp mennyire javasolt? Tudom, hogy igen, csak úgy értem, hogy számít-e annyit, mint amennyibe kerül?

     

    Köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (173)
    2009-03-20  23:03
  4. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. március 20. 23:03173.

    Szia, a Strider-re én is kíváncsi lennék, még élőben nem láttuk. de ezen, hogy nem csatlakoztatható rá semmi, nagyon elcsodálkoztam! Nem is régóta van a Brendonban szerintem, és egyébként sem egy régi kocsi az országban, szerintem legalább adapterrel jónak kellene rá lennie mindennek... Éppen mostanában néztem, hogy a Brendonban a Yanis-hoz való adapter 4000 Ft alatt van, az azért elég korrekt ár, mégiscsak 2 műanyag vacakról van szó...

    Nem tudom, én lehet, hogy a helyedben írnék a Römernek/Britaxnak valami nemzetközi oldalra angolul vagy németül, mindig nagyon segítőkészek szoktak lenni a külföldiek (általában itthon is, de azért itthon több rossz tapasztalatunk volt), nagyon furcsállom, hogy nincs adapter legalább...

    Annál is inkább, mert a Römer új mózese nagyon szépen szerepelt a törésteszten autóba bekötve, ami kicsit ellentmond annak, hogy 1-2 éve volt fenn szintén az adac oldalon egy kisfilm, hogyan vielkedik erős fékezésnél egy kisbaba-bábu mózesbe kötve a hátsó ülésen. Döbbenetes felvétel volt, és éppen az miatt, hogy nem menetiránynak háttal van a gyerek, a rá ható erők szinte kicsavarják-nekifeszítik a mózes bekötőinek, és a kis erőtlen, gyenge nyaka nem tudja a feje viszonylag nagy súlyát fékezni. Tényleg nagyon megrázó volt, hogy egy 50-60-as tempóról történő fékezésnél ilyen hatalmas erők dolgoznak. Ennek nagyon ellentmond a Römer új mózesének tesztje, hiszen talán 4 csillagot kapott, de biztosan úgy van, ahogy mondják (én még nem láttam azt a mózest, de a mostani eszemmel azt mondom, nem kötném kocsiba, de lehet, ha élőben látnám, meggyőzne, mert van valami spéci nyaktámasztója vagy valami, nem tudom...)

    Szóval így látatlanba azt mondom, biztosan őrült jó kocsi a Strider, ha annyira nem sürgős, próbálj meg nyomozni egy kicsit ezzel a kompatibilitással kapcsolatban, vagy esetleg ha tudtok, próbáljátok meg külföldről behozni a Vigour 4-et, vagy behozatni ismerőssel. 

     

    Igen, az esernyőkocsikkal kapcsolatban úgy általában nekem is mindig az az érzésem, hogy valahogy csavarnak, vagy tekerednek, szóval nem olyan masszívak, vagy nem tudom... És a Loola Up még szerintem a legmasszívabb, nekem a PP esernyői meg ez a Chicco még vadabb érzés volt, de a helyhiány nagy úr, és sokan esküsznek rá. 

     

    Mi több kocsit külföldön vagy barátoknál próbáltunk, de ha rákeresel interneten,  biztosan találsz boltokat. A Kiddy-t sajnos azt hiszem, boltban nem árulják, csak neten, a Poppet-en most van akcióban is, valahol biztosan meg lehet nézni, de az annyira gondolom nem érdekes, mert nincs mózese.

    I'coo-t tart a Brendon is, a Peg perego Caravell már nincs, de azt ki is ejtettük. Mura pl. a Kikában, a Chicco Trio for me szintén Kika, Teutonia a Poppet-nél legnagyobb választékben,  legjobb áron talán a Mária nagykerben. Bugaboo szintén van a Brendonban, de a legjobb árak korántsem ott vannak azért, de ha már a vételnél tartotok, úgyis felderítitek.

     

    Ha valamit kihagytam, majd kérdezz!

    (ja a Micralite kocsikat kihagytam, nekem azok is tetszenek, de a sportrész nem megfordítható, illetve vannak még jó kis Bertini-k is, de azok meg elég nehezek... meg annyira nem is ismerem őket)

    Ja, szerintem ha a Strider tetszett, a Brio-t nézzétek meg, svéd márka, és nekünk nagyon tetszett városi kocsinak, a Minimanóban elvileg van. Olyan nagyon igényesnek, masszívnak, olyan svédnek tűnik, és mindennel együtt jó árban van, ráadásul szerintem szép színei vannak! 

     

     

    előzmény:
    zsé78 (172)
    2009-03-20  18:41
  5. 2009. március 20. 18:41172.

    Szia!

     

    Először is köszönöm a kimerítő választ, most győzöm kijegyzetelni, hogy miket is javasoltál. Azóta egy kicsit jobban képben vagyunk, tegnap voltunk a Brendonban egy kicsit körbenézni, kipróbálgatni a kocsikat.

     

    Amibe beleszerettünk: Römer Britax Strider, nagyon masszív,könnyen irányítható, egybekaros, aminek a magassága is állítható, és egy kézzel is könnyen irányítható. Nem esernyőre csukható, hanem lapra, de az is jó. Nem is nehéz, emelgettem is. Ja, és épp leértékelve adják. Csak egy a bökkenő,nem csatlakoztatható rá sem hordi, sem mózes...

    A Römer honlapján megtaláltam az új változatát: VIGOUR 4+ néven, erre már minden rakható, írtam is a Brendonnak, de egyelőre nem tudják megmondani, hogy mikortól áruják, egyáltalán lesz-e náluk. Pedig reménykedtem, hogy ezért értékelték le a régit. Egy internetes áruháznál is rákérdeztem, ők azt mondják, hogy folynak a tárgyalások a forgalmazásáról...

    Loola Up volt a másik, ami tetszett, egyetértek mindennel, ami miatt nektek is tetszik, de a Römerrel összehasonlítva, az valahogy sokkal masszívabbnak tűnik.

    Peg Perego van ismerősöknek, de annak ellenére, hogy egy kisebb vagyon volt, valami alkatrésze elég hamar kiesett, szóval nem egy örök darabnak tűnik... 

    Azt hiszem folytatjuk még a keresgélést, meg persze megnézem ezeket, amiket írtál. Ezekből a fajtákból nem mindegyik van a már említett áruházban. Tudsz javaslatot adni, hogy ti hol voltatok nézelődni, próbálgatni?

    Köszi!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (171)
    2009-03-20  16:15
  6. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. március 20. 16:15171.

    Na, még egy pár gondolat:

    A boltban emeld is meg a kocsikat, meg csukjátok össze, legyetek alaposak!

    Van még egy kocsi, ami nekem tetszik, ez a Caravel 22 vázas Peg Perego. Ilyen már csak használtan van, de nagyon jó, olyan, mint az Atlantico, de az a Ganciomatic vagy mi a franc rendszer, szóval mindent forgathatsz rajta. Ez már csak használtan van, de úgy nagyon jó áron ki lehet fogni, láttam már 50 körül komplett mózeses-hordis szetteket. De! Ennek sem lehet egy nagy eresztés a hordija biztonság szempontjából.

     

    előzmény:
    zsé78 (168)
    2009-03-19  13:15
  7. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. március 20. 15:56170.

    Szia! Sajnos a Neonato és a Cam kocsikat nagyon nem ismerem, ez a fórum meg eléggé csendes mostanában, ha visszaolvasol, és nem találsz friss topicot róluk, akkor valamikor "csúcsidőben" esetleg indíts egy ilyet, biztosan van, aki ismeri.

    Hát, ha esernyőre csukhatós és egyben tolókaros kocsit szeretnél helytakarékosságból és a viszonylag jó navigálhatóság miatt, akkor nem olyan bő a választék, ha mózes és hordi is kell rá.

    Esernyős-egyben tolókaros a Bebe Confort Loola Up, ez a Loola újabb verziója. Nekem egyik kedvencem ez a kocsi, mert egyrészt szép, másrészt forgathatós az ülőrésze, viszonylag könnyű (10kg körül), picire csukódik, nagyon igényes, szép kidolgozású, a kerekei teleszkóposak, a vázról fixálhatók-bolygósíthatók, nem kell lehajolni és a koszos kerekeknél matatni, a mózese nagyon szép, pihe-puha, akár kocsiba is beköthető (de ezt semmi szín alatt nem ajánlom soha!), szellőzős, tényleg nagyon igényes, a hordozója meg elég biztonságos, nagyon kellemes formájú, és nagyon szépen lankás belül, tehát nem éles benne a törés a gyerek derekánál. 2 féle hordija van, most nem vennék rá mérget, de mintha a Creatis biztonságosabb, de kicsit a fejrésznél szűkebb (éppen ezért, mert jobban véd, ezért szűkebb), az Elios meg picit kevésbé biztonságos, de őrült tágas, és ha jól emlékszem, könnyebb is (kézben cipelésnél hátha számít). De mindkettő viszonylag tágasabb hordozó.

    Loola up esetleges hátrányai: a váz furcsa keresztmetszetű, lehet, hogy Neked a fogása cipelésnél nem olyan kényelmes, illetve nem terepkocsi, de városba-normáligénybevételre tökéletes szerintem. 

    Van még a Chicco Trio For Me, nagy reményeket fűztünk hozzá, megnéztük élőben, de olyan semmilyen volt, nem jött be valahogy, olyan kis pálcika, de azért nézzétek meg, lehet, hogy Nektek tetszeni fog.

    Ami nagyon szép, esernyős-egyben tolókaros, az a Jané Carrera, de nem forgatható a sportrésze, úgyhogy kiesik, illetve a Peg Perego P3 Switch, az forgatható, esernyős, de kosszarvú, szóval nem egyben tolókaros.

    Ha nem kell, hogy esernyőre csukódjon, befér a lapra csukódó is, akkor a választék elég bő!

    Ott van például a Qiunny Buzz, sokan szeretik, van 3 és 4 kerekű, de biztosan mondom, hogy csak jó terepre való! Mi 4/6/8 kerekű pártiak vagyunk, de a 3 kerekűje sokkal jobban irányítható, viszont csak nagyon jó minőségű utakra.

    Azután most nagyon tetszik nekünk a Maxi Cosi Mura, van 3 és 4 kerekűje is (de a 3 kerekű is 4 kerekű, mert elöl dupla kerekek vannak), nagyon szép, nagyon jól gurul, csupa leg-leg-leg, de 17 kg! Ez tolásnál nem érződik, de ez nem az a pakolászós kocsi!

    Azután ott van a Kiddy Click'n Move, nagyon helyes kocsi, van hozzá jó hordi is, de sajnos nincs mózese, pedig jó áron van, könnyű, fordulékony, szép kocsi, megfordítható üléssel természetesen (másmilyent nem is írok).

    Ott van a Bugaboo, de az eléggé túlárazott, bár az eddig felsorolt kocsik zöme marha drága, de ha nem zavar a használt, és még van idő keresgélni, nosza rajta! Általában a szülők zöme amint lehet, lecseréli a nagykocsit egy kicsire, ami kis sportkocsi, és sokszor szinte tökéletesen újszerű állapotban marad meg egy nagykocsi (általában a Bugaboo-kat nem szokták lecserélni, de azok meg azért bőven több gyerekre vannak tervezve).

    Vagy van most valami új Römer/Britax kocsi, valami Strider, ha jól emlékszem, de nem láttam még élőben.

    Teutonia is jó választás nagyon, de azért valahol bicskanyitogató, hogy semmilyen hordozó nem jó rá adapter nélkül. Ok, hogy a MC és a Römer nem jó, nade a saját Tario hordozójához is kell még adapter potom 10 ezer Ft-ért??!! Szóval egy rosszpont nekik!

    Az I'coo babakocsikra is jó a MC hordi, ha jól emlékszem, persze adapterrel, de szép kocsik az I'coo-k is, van a Targo Country, az terepkerekes, és a City, az elöl 2 kicsi, hátul 2 nagy megoldású. 

    Azután van a Brio Sing, ez is elöl 2 kisebb, hátul 2 nagyobb kerékmegoldású babakocsi, isofixes hordozóval, szép, ránézésre és mások tapasztalata alapján jó, biztonságos, de használtan nem kapsz még, újonnan meg ez is 170-180 körül van. Bár ha azt vesszük, más márkáknál (Römer, MC) egy hordi 30-35 ezer, az isofix talp 40 ezer, a mózes 50-60 ezer, akkor a babakocsi szinte már "ajándék" . De azért lássuk be, 170 ezer Ft is nagyon sok pénz egy olyan kezdőcsomagra, amelyiknél a mózes mondjuk 6 hónapig lesz használatban, a babahordozó mondjuk 9 hónapig, max. 1 évig, és nem sok gyerek van, aki 2 évesen is rajongásig szereti a böszme nagy, megfordítható üléses, kényelmes óriáskocsiját, hanem szívesen elcsücsülget egy pár ezer Ft-os tilitoliban is. Ráadásul míg egy Quinny kocsi esetében könnyen el lehet adni darabokban is az alkatrészeket (mózest, majd hordit, végül a kocsit), a bejövő pénzből meg megvenni a járókát, gyerekülést, tilitoli kocsit...

    Szóval nem tudom, mi az igazán jó megoldás... 

     

    Nagyon nehéz ez, mert szívem szerint minden babát Maxi Cosi, Römer, esetleg Bebe Confort vagy valami megbízható hordozóba tennék, mi mindig megnézzük az adac tesztjeit, ahol nemcsak a törést, de a kényelmet, a kezelhetőséget is tesztelik. De van még egy csomó más szempont is, például az ember takarója, ameddig nyújtózkodhat...

     

    Szóval: én most azt csinálnám, hogy bevenném magam az internet elé, megnézném az adac oldalon a törésteszteket, kiírnám, milyen hordozó jöhet számításba. 3 csillag alá semmi szín alatt nem mennék, felesleges, nagy a választék, és a drága ár nem jelenti, hogy akkor már jó is. Kétségtelen, a legbiztonságosabb a Römer és a Maxi Cosi isofix talppal rögzítve, de ennek az áráról már írtam korábban. Készüljetek fel, az eladók nem mindig vannak a helyzet magaslatán, sőőőt! Hallottam én már olyat, ha nem lenne biztonságos, nem lehetne árulni. Hát persze! Érdemes megnézni a Jané Matrix átalakítós mózes-hordi eredményeit, az ára meg a csillagokban... Ráadásul mózesnek kicsi, hordinak veszélyes, de  az ötlet jó, a termék szép. Szerencsére azóta a Jané kitett magáért!

    Ha kell, szívesen segítek, elnavigállak az adac oldalon, nagy némettudás nem kell hozá.

    Azután bevenném magam a bababoltokba, megnéznék mindent, ragaszkodnék az elképzeléseimhez, nem nagyon engednék semmiből. Kipróbálnám tologatva a kocsikat, belebiggyesztve egy olyan igazi női táskát (gyerek előtt 5 kiló, gyerek után minimum 8:-), próbálnék vele 1 kézzel fordulni, billenteni, padkát imitálva, látni fogod, döbbenet, milyen eltérések vannak a súlypontok között...

    És ha megvannak a konkrétumok, akkor eldönteni, hogy megvenni a boltban, vagy vadászni használtan (sajnos külföldről behozni nem nagyon éri meg az árfolyam miatt). Én lehet, hogy inkább az utóbbira szavaznék, vennék egy szép, jó használt kocsit, mint egy kevésbé ismert újat. Igazából a kevésbé ismert kocsikkal sincs bajom, sokkal olcsóbbak, és lehet, hogy gond sem lesz velük, ha meg lesz, akkor ott a garancia, éppen egy kisebb cég is lehet korrekt, ami nekem a bajom az a hordozó. Olyanba nem tennék gyereket, ami nem volt teszten, mert az autózás nem vicc!

     

    Hát ez jó hosszú lett, de remélem nem nagyon zavaros! Írj nyugodtan, szívesen segítek, ha tudok, de azért szakértő nagyon nem vagyok, csak nálunk mindenki szereti a babakocsikat, még a gyerek is!

    Szia!
    előzmény:
    zsé78 (168)
    2009-03-19  13:15
  8. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. március 20. 14:34169.

    Szia, semmi info nem felesleges:-)

     

    Majd leírod, milyen, ha próbáltátok?

     

    előzmény:
    Nani27 (167)
    2009-03-06  11:24
  9. 2009. március 19. 13:15168.

    Kedves Medvetánc!

     

    Remélem, hogy nekünk is tudsz segíteni babakocsi ügyben, úgy látom Te vagy a téma nagy szakértője! :-)

     

    Az alábbi igényeink lennének: Sportkocsi mózessel és hordozóval, nekem inkább a 4 kerekűek tetszenek, bolygosítható kerékkel. Az ülőrész vagy a karfa megfordítható legyen, és inkább az egybe karfát preferálom, mint a két különállót, valahogy kényelmesebbnek tűnik. Viszonylag könnyű legyen, bár arra is gondoltam, hogy a vázat lehet a kocsiban tartani és akkor max. a mózest vagy a hordozót kell cipelni a lakásig. A hordozó nem kell, hogy sajátja legyen, ha jó rá más is (MaxiCosi vagy Römer) az is jó, csak olyat szeretnék, ami nagyon biztonságos és nem ül benne félig a baba. Valami jobb minőségűben gondolkodunk, most várjuk az elsőt, de szeretnénk majd kistesót is... Eddig amiket nézegettem és tetszik Neonato, Cam (ezekről eddig nem nagyon mondtál véleményt) és persze az általad ajánlott Teutonia is nagyon tetszik, csak azt írtad, hogy nehéz és az ára is kicsit több, mint számítottam.

     

    Előre is köszi a javaslataidat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (165)
    2009-03-05  15:10
  10. 2009. március 6. 11:24167.

    Kedves Medvetánc!

     

    Köszönöm szépen az infókat, így is sokat segítettél, hogy nem ismered a babakocsit

    Ha tudtam volna, nem kérlek rá, hogy miattam feleslegesen infókat szedj össze...

    De most legalább Te is egy babakocsival többet ismersz!

     

    Köszi még egyszer, eldöntöttem, kipróbálom, legfeljebb, ha nem jön be, továbbadom...

     

    Üdv!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (165)
    2009-03-05  15:10
  11. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. március 5. 15:12166.
    3-ból egy linkelés sikerült, nagyszerű... Másold be kérlek a címeket, köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (165)
    2009-03-05  15:10
  12. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. március 5. 15:10165.

    Szia, nem Nekem szólt közvetlenül a kérdésed, így próbáltam a "mindenttudóság" látszatát megőrizve csöndben maradni:-)

    Szóval sajnos tényleg nem vagyok mindenttudó, nem ismerem ezt a kocsit.

    Így ránézésre nagyon kellemesnek tűnik, két dologba köthetnék csak bele talán: nem tudom, mennyire biztonságos a hordozója, illetve azért elég nehéz kocsi, bár ha könnyen irányítható, és nem kell vele lépcsőznöd, akkor nem érdekes.  

    Találtam róla egy tesztet, linkelem:

    http://strollersandprams.com/strollers/225/Bebec ar-Icon/reviews.html

     

    A hordozóról nem találtam tesztet így kutyafuttában, de a bebecar nemzetközi oldalán a bebecar termékei között találtam ezt a bobob márkát, linkelem (ugyan ez más kategória, nem hordozó, de a márkát próbálom beazonosítani:

    http://www.bebecar.co.uk/products/in-car_safety/bobob_car _seat/index.htm

    Márpedig ha a bebecar-nak és a bobob-nak köze van egymáshoz, akkor az adac tesztet nézve ez a bobobline easybob maxi és az általatok kinézett bebecar easy maxi lehet, hogy egyformák, vagy nem tudom, mindenesetre ez az easybob maxi 2007-ben szépen szerepelt adac teszten, egy négyest kapott (ötöst ebben a ketagóriában eddig két ülés ért el, egy Maxi Cosi és egy Römer, de mindkettő isofixes, isofix talp nélkül mindkettő csak négyes)

    http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/kindersitze_2006/BOBOBLINEEasybobMaxiSPP.asp?ComponentID=147428&SourcePageID=148555 

     

    Szóval szerintem jó kis kocsi lehet, de próbáljátok ki mindenképpen, a színei is nagyon szépek, van választék így képről.

    Szia, és bocs, hogy nem írtam, de látod, tényleg nem ismerem. 

    előzmény:
    Nani27 (164)
    2009-03-05  14:04
  13. 2009. március 5. 14:04164.

    Mindenttudó Medvetánc, benned bíztam!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (160)
    2009-03-03  15:23
  14. Torolt_felhasznalo_470431
    Torolt_felhasznalo_470431
    2009. március 4. 11:15163.

    Igen, nekem is furcsa, hogy sehol nem hallani róla...

    már rengeteg babakocsit megnéztem élőben és itt a neten is, de mindig az a vége, hogy ez tetszik minden tekintetben a legjobban.

     

    Ha előbb nem lesz vélemény majd én augusztus után írok róla.. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_594151 (162)
    2009-03-04  11:01
  15. Torolt_felhasznalo_594151
    Torolt_felhasznalo_594151
    2009. március 4. 11:01162.

    Szia!

     

    Én is ezt a babkocsit néztem ki, szerintem is jól felszerelt és ahhoz képest az ára sem vészes.

     

    Viszont sehol nem találtam még véleményt róla  Úgyhogy én is kiváncsian várom, reagál-e valaki.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_470431 (161)
    2009-03-04  10:54
  16. Torolt_felhasznalo_470431
    Torolt_felhasznalo_470431
    2009. március 4. 10:54161.

    Sziasztok!

     

    Kedvenc témám a babakocsi!

    2 gyermekemnél használt kocsink volt, most a 3. babámat várva ragaszkodom hozzá, hogy életem utolsó babakocsija olyan legyen, ami igazán tetszik..Kinéztem: Giordani 3per8

    Szerintem a tartozékokat tekintve ár-minőség arányban talán a legjobb..és gyönyörű.

    Ismeri valaki?

     

    Szép napot: Lilla

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. március 3. 15:23160.

    Szia, mi nem vagyunk egy nagy PP rajongók, de állítólag a Venezia sokkal jobban sikerült modellja a PP-nek, mint az Uno. De sajnos már nem lehet újonnan kapni. Első körben az a nagy kifogásom az Uno ellen, hogy (ha jól emlékszem) csak az első kerekei bolygósak, így a tolókat átfordításával a fix kerekek kerülnek előre. A hátsó bolygósokat lefixálod, így gyakorlatilag lesz egy nehezen irányítható kocsid, bár ez megszokás kérdése is. De akkor már a Venezia legalább összbolygós volt... A hordozója sem egy kimondottan biztonságos, inkább átlagosnak mondanám. Na meg lévén lapra csukódik, nem egy kiscsi kocsi... Szóval én nem venném, de hátha jön valaki, aki szereti!

    (Akkor már inkább Bebe Confort Loola Up: kényelmes, biztonságos hordozó, esernyőre csukódik, mégis egybentolókaros - a sima Loola még nem - picike összecsukva, megfordítható a sportrésze... igaz, ehhez kell venni egy mózest, de szerintem ha szép állapotú használt is megteszi, akkor nem fog többe kerülni feltétlenül... sőt, ha nem kell az egybentolókar, és nem kell az újabb, praktikusabb bevásárlókosár, akkor sima Loola meg annyi van, mint a fene, ráadásul olcsón!)

    előzmény:
    Dittacsaj (158)
    2009-02-27  21:07
  18. 2009. március 3. 11:06159.

    Sziasztok!

     

    Segítségre lenne szükségem babakocsi témában...

    A kinézett babakocsi: Bébécar Icon, amiről szinte sehol nem lehet olvasni, hallanni, nem sok mindent találtam róla a honlapján kívül.

    Ismeri-e valaki, esetleg vélemény róla??

    Másik dolog, hogy a babakocsi csak sportrészből áll, a babahordót meg lehet hozzá külön rendelni, amit akarok is, mózeskosár sincsen hozzá, de az számomra nem is fontos, mivel teljesen vízszintesre lehet dönteni az ülést, valamint van hozzá ilyen bélés, hálózsák szerű.

    Kérdésem: Kell-e mózeskosár a babakocsihoz, mennyire szükséges??

     

    Köszi előre is a válaszokat!

     

    http://www.bebecar.hu/termek.php?tkod=4

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. február 27. 21:07158.
    Sziasztok!Mi nyári babát várunk, elkezdtük nézni a kocsikat. Nekem tetszik a Pegperego Uno, de sem ebben a fórumban, sem másikban nem találtam róla semmit.Nekünk fontos a hordozó, és hogy kicsire lehessen csukni a kocsit, Hyundai Get kocsink van, pici csomagtartóval. Ti mit gondoltok az Unoról?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (157)
    2009-02-17  17:51
  20. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. február 17. 17:51157.

    Szia Ada! Hát, nem tudom, hogy lesz, annyiban szerencsénk van, hogy hűvös, vastag falú lakásunk van, ami persze egy idő után feladja, és akkor jön a légkondi. Szigorúan csak pár fokkal lejjebb véve, szigorúan csak a nappaliból átszellőztetve, de már az is rengeteget számít, ha csak a pára kinyomására használjuk. Nagyon elleneztük a légkondit, de így, ésszel használva nekünk bevált.

    De a mozgás kell, és a levegő is, szóval majd meglátjuk, valamit kitalálunk addig. 

    Köszönöm a tanácsot, szia! 

    előzmény:
    ada007 (145)
    2009-02-14  22:43
  21. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. február 17. 17:38156.
    Szia, használtan itthon alig van (esetleg régebbi modellek), újonnan talán a Mária nagykerben a legolcsóbb, keress rá a neten, de Poppet Ágiéknál is van (www.poppet.hu), nekik van a legnagyobb választékuk belőle szerintem, és korrektek. Árban meg húzós, olyan Maxi Cosi, Peg Perego, Jané kategória szerintem, mindenképpen Bugaboo és főleg Stokke alatt árban. A poppet-en minden ár rajta van! Szia!
    előzmény:
    fiúsmama (151)
    2009-02-16  14:45
  22. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. február 17. 17:33155.
    Szia, na megnéztem. A linkelt oldalon nem volt egy babakocsi sem, de a Jané kategóriában a Jané Slalom Formula szerintem a Nektek való, gondolom erre gondoltál: Capazo mózes, Strata hordozó, Slalom kocsi. És a színek is szépek, bár azt a cseresznyeszínűt meg a barna-narancsot szerette nagyon a Feleségem a tavalyi kollekcióból, de ez a Noir és főleg az Etna is szép. Tényleg szép a Jané, ha csinálnának végre egy forgathatós sportrészes kocsit, már egészen megbarátkoznék vele, komolyan! De amúgy semmi bajom vele!
    előzmény:
    WeVi (153)
    2009-02-16  16:59
  23. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. február 17. 17:26154.

    Szia, a BBC babakocsi nincs most kuponakcióban a Brendonban? Mintha valami 65 ezer rémlene csak a kocsiért, de sok használtat láttam 45-50 körül. Bár ha ennyi az akciós ára, akkor megéri inkább az új. Mózes és hordozó olcsóbban szokott hozzá lenni használtan, és egyik sem az a szétcincálja a gyerek kategória, főleg a mózes nem (a hordinál csak annyi, hogy tutira ne legyen balesetes). Szoktak árulni 25 körül, nagyon szépeket 35 körül. Feleségem levelezett régen egy csajjal, aki kimondottan ezekben utazik, csak BBC-ket árult, esetleg érdemes lenne megkérdezni, hátha... Voltak új, szinte új és nagyon szép használt dolgai is. Ha érdekel, megkérdezem! (privát megjegyzés: szerintem most a BBC cuccok ára nem olyan magas, 2 éve még sokkal húzósabb volt, annyira nem értéktartó, pedig jó nagyon! A Bugaboo meg ezek drágábbak, a BBC-vel könnyen lehet nagy szerencsétek!)

     

    A Quinny-re lehet venni karfát külön, és használtak is vannak sokszor, a háttámlára viszont nem tudok mit mondani, azzal szerintem nem lehet semmit tenni...

     

    A Jané-t mgnézem majd mindjárt, de ha használt is jó, akkor esetleg nézz szét a licitálós oldalakon is, meg a babaszoba aprójában, csevegőjében, esetleg a babázón, expresszen. Hordi szerintem még nem lesz az újabból használt, a mózes esetleg esélyes, ugyan jó drágán, de valaki árult az Asszony kedvenc színében kocsit és Capazo Pro mózest a babaszoba csevegőjében. Kocsit talán 85-ért, a cseresznyeszínűt: piros-zöld, és hozzá nem tudom mennyiért a mózest. De ez elég drága használtan, nézz szét, keress a Nurse márkára is a licitálósokon, az ugyanaz, mint a Jané (valami olyasmi, mint a Peg Perego=Mammas&Pappas, Britax=Römer)

     

    Szia! 

    előzmény:
    WeVi (153)
    2009-02-16  16:59
  24. 2009. február 16. 16:59153.

    Szia medvetánc!

     

     

    Reagálva az ötleteidre: Hétvégén mi is megnéztük a babakocsikat, ill. utánaolvastam vásárlói tapasztalatoknak angol nyelven, és a következőre jutottam:

     

    Bebe Confort High Trek: Nekünk is nagyon tetszett, alapvetően jók a tapasztalatok róla, az ára sajnos borsos, szettben 190e körül.

     

    Quinny Speedi:  Élőben nagyon tetszett, főleg a design, ára is a legjobb, szettben 145e körül. DE! Egyértelmű hátrányok: Nem lehet teljesen vízszintesbe állítani az ülőrészt, így a gyerek erőlködik benne, h. nézeéődhessen rendesen. Nincsen elől korlát, amibe a gyerek menet közben kapaszkodhat. Úgyhogy hiába tetszett elsőre, sajnos nem lesz a tökéletes választás.

     

    Peg Perego GT3:  Nagyon masszívnak és jónak tűnik, de két dolog miatt szóba sem jöhet: Egyrészt iszonyat drága (215e), másrészt pedig ez a legnehezebb és legnagyobb kocsi, 13kg, ami gyakorlatilag már kezelhetetlen egy nőnek, szerintem.

     

    Jané Slalom Pro:  Nagyon köszi a mózes/autós ülés kommentekért. Utána néztem, és elvileg kapható azáltalad ajánlott Capazo mózessel és Strata hordozóval. Megnéznéd, h. ez így stimmel? http://bababolt.echt.hu/babakocsi/jane?cid=58238 

    Kösz i szépen! Sajnos az ár itt sem semmi, szettben ugyancsak 19e körül.

     

    Szóval még mindig tanácstalanok vagyunk, de úgy néz ki a Quinny meg a PP legalább már tuti kiesett.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (140)
    2009-02-12  14:53
  25. 2009. február 16. 14:48152.
    Akkor jó esélyed van rá, hogy egy szuper kocsit kapsz
    előzmény:
    Ylva (150)
    2009-02-16  14:23

Címlap

top