Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009-milyen babakocsi?

Torolt_felhasznalo_385365
Torolt_felhasznalo_385365
Létrehozva: 2009. január 12. 14:38

Sziasztok!

 

7. hónapot kezdem a kicsi lányunkkal a pocakban és éppen nagy dilemmában vagyok a babakocsival kapcsolatosan!

Mindenki mást ajánl..vagy a sajátját vagy a sajátjával épp ellenkezőt!

Nekem a Bogaboo és a Quinny tetszik eddig a legjobban. Vélemények? Olyat szeretnék ami kényelmes a babának, és jól is néz ki Jól lehessen használni fűben, macskakövön, de a boltban is kis helyen.. Ja és a fő szempont: könnyű legyen!

Bécsben jobban megéri venni, vagy itthon is közel ugyanaz az ár?

Segítsetek!

köszi! 

  1. 2009. február 16. 14:45151.

    Szia!

     

    Hol lehet kapni a Teutonia márkájú szuper kocsit? Milyen árfekvésű?

     

    Köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (140)
    2009-02-12  14:53
  2. 2009. február 16. 14:23150.
    Koszi a valaszt  3xl-rol van szo, es nem magyarorszagi az elado. Kepeken jol nez ki, az adaptert adja hozza, es remelem nem leszek atvagva 
    előzmény:
    Milu (148)
    2009-02-15  22:10
  3. 2009. február 15. 22:15149.
    Szerintem sem fogsz olyan babakocsit találni, ami befér az icipici autóba is és tényleg terepkocsi. Azok mind nagyok, nem lehet megúszni egy babakocsival (nekem legalábbis nem sikerült). Az én Quinny Freestyle-om sem kicsi, úgy fér be a kis autómba, ha lekapom a kerekeit (egy mozdulat), amúgy ez sem fix kerekes. De akkor sem olyan a súlya, hogy minden alkalommal ki-be pakoljam, tartok az autóban egy pici babakocsit, amit viszont szinte csak plázában lehet használni a kis kerekei miatt...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_576424 (136)
    2009-02-11  14:07
  4. 2009. február 15. 22:10148.

    Szia! Freestyle 3XL vagy 4 XL (ez a kerekei számát jelöli)? Gyakorlatilag mindegy, mert mindegyikre jó a Maxi-Cosi hordozó, ha van hozzá adapter (babakocsival kéne adniuk). Ha nincs hozzá, lehet venni adaptert is néha külön. Lábzsák bármelyik jó hozzá. Nekünk van Quinny is meg valami másmilyen, mindkettőt szerettük. A másmilyet használtan vettem hozzá itthon valami 2 ezer Ft-ért. Nekünk Quinny mózesünk van, nem tudom, hogy új-e, 2 éve vettük használtan. Lényeg, hogy Ebay-en minden ilyesmit kapsz olcsón.

    A 4-kerekű nagyon böszme babakocsi, a 3-kerekű szuper. De itthon, ha valaki valamit olcsón árul, az általában már használhatatlan, ezért javaslom inkább az Ebay-t.

    előzmény:
    Ylva (143)
    2009-02-14  22:01
  5. 2009. február 15. 00:44147.

    Szia!

     

    Nekünk PP GT3 van! Nagyon szeretem! Kényelmesen elfér benne a az 1 éves gyermekem teljes télimenetfelszerelésben!

    Imádom a nagy nagy kosarat az alján és a táskát a tolókaron! Nagyon jó  a rugózása füvön macskakövön is könnyen fél kézzel is el lehet tolni!

    Ami nem annyira jó benne hogy nagyon nagy és akinek sokat kell autókázni ki-be pakolni nem egyszerű! 

    De én nagyon imádom!

    Jó válogatást! 

    előzmény:
    WeVi (138)
    2009-02-11  16:28
  6. Torolt_felhasznalo_790618
    Torolt_felhasznalo_790618
    2009. február 14. 23:36146.

    Sziasztok!

    Én csak érdeklődnék,hogy a Pierrre Cardin babakocsikról tud valaki valami jót mondani?Ha jól látom még senki sem említette volna...Ennyire rossz lenne?

    Mert ilyet terveznék venni,használtan.

    Találtam a neten egy képet,erre gondoltam.

     

    Valaki tud róla valamit?

     

    KÖszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. február 14. 22:43145.

    Szia!

    Ne haragudj, hogy belekotty, de meleg és nyár és UV sugárzás ide-v-oda, nekem az a sejtésem, hogy estig nem fogja kibírni nejed a 2,5 évessel fent a lakásban. (ha jól értem lakásban laktok)

    Kicsi simán tud szopizni az árnyas játszin szépen-diszkréten, nagyfiú meg tökéletesen tud hűsölni egy árnyas fa alatt a dagonyázós-homokozóban sárpalacsinták társaságában

    Legalábbis mi így bekkeltük ki a déli alvás utáni 3 órai lemenetelt és a 38 fokot...persze szigorúan bekrémezve...No, persz a felhordott sár-homok mennyiségről inkább nem ejtek szót sem.

    Sok sikert Nektek.

    Ada

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (134)
    2009-02-06  15:07
  8. 2009. február 14. 22:33144.

    Szia Ylva!

    Írtam egy hosszú privit, de ide is írok.

    -mózes nem is kell 4 hónál tovább, mert elunja benne a gyerök a kobakját, ti. nem lát ki

    - használt tartozék vaterán teszveszen dögivel megtalálható

    -comfort lábzsák is jó, de a régi freestyle hosszabb és olcsóbb.

    P,

    Ada

    előzmény:
    Ylva (143)
    2009-02-14  22:01
  9. 2009. február 14. 22:01143.
    van meg kerdesem.  Valoszinu lehetosegem lenne megvenni egy regi quinny freestylet csunyan jo aron . Valoszinu kelleni fog utazashoz, ne a dragat torjek a repulon, esetleg turazashoz ha jobb mint a masik lesz. DE: ha kiderul hogy jo allapotban van, akkor szeretnek hozza tartozekokat venni (es akkor nem vennek masik kocsit). Mozes, autoshordozo, labzsak. Ezeket mennyire nehez beszerezni? Az uj quinny dreamy mozes nem erdekel, 4 honapos korban kinovik, raadasul nyari lesz a gyerek  Van mas, nagyobb mozes ami jo ra? Esetleg hasznalt? Autoshordozobol jo a most arult maxicosi ra? (alabb nem adok, maximum biztonsagot szeretnek az autoban ) Labzsak, esetleg kompatibilis a comfort labzsakjaval?

    Huuu nagyon megkoszonnem ha valaki valaszol  
    előzmény:
    Ylva (142)
    2009-02-13  14:14
  10. 2009. február 13. 14:14142.
    Sziasztok

    Van valakinek tapasztalata az i'coo targo countryval? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (140)
    2009-02-12  14:53
  11. 2009. február 13. 09:35141.
    medvetánc: köszi szépen, szuper, h. ilyen profi vagy a témában!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (140)
    2009-02-12  14:53
  12. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. február 12. 14:53140.

    Szia, mivel mi nagyon szeretjük a megfordítható sportrészes kocsikat, így a Bebe Confort vagy a Rodeo mellett döntenék. Mindkét kocsi nagyon népszerű, szerintem a Rodeo inkább városibb, a BBC jobban bírhatja  a terepet. Ha jól rémlik, a  BBc tágasabb is, meg azt hiszem puhább, párnásabb a sportrésze, szóval összességében nekem komolyabb, jobban összerakott, minőségibb benyomást kelt a BBC, ráadásul most akciós a Brendonban.

     

    Ha nem számít a megfordítható sportrész, akkor vedd a Quinny-t, nagyon tágas, évek óta nagyon népszerű, sokan szeretik, jól eltalált kocsi.

     

    PP, Chicco: én nem venném, de nagyon sokan szeretik, ráadásul én nem ismerem annyira őket, szóval majd ebben más nyilatkozik.

     

    Jané: nagy falat... az egyik legszebb kocsi, meseszépek a színei, puha, párnás, akinek van, szereti. Nálunk egy dolog miatt szóba sem jött (azon túl, hogy 3 kerekű, és nem megfordítható a sportrésze): a Matrix pro mózes-hordozó elvileg mindenre jó, gyakorlatilag viszont csak arra nem, amire való: gyereket autóban szállítani benne egy baleset során életveszélyes, sem mózesként, sem hordozóként nem biztonságos, ez tény sajnos. Arra jó lenne, ha már nagyobb a baba, a babakocsiban szemben anyuval nézgelődhet kicsit megemelve, de nagyon pici, tehát mire felültethető lenne, már valószínűleg kinövi. A Jané babakocsi Capazo Pro mózessel szuper, tágas, nagy, kényelmes mózes, és végre valahára 2008-ban sikerült egy normális, biztonságos hordozót is csinálnia a Jané-nak, szégyen, hogy eddig méregdrágán milyen gyenge hordozójuk volt (nem a Matrix pro, hanam a rendes hordozó is, a 2008 előtti korábbi típus, a neve ha jól sejtem Matrix cup). Tehát ha sikerül valahonnan a föld alól előásni egy Capazo pro mózest (nagyon ritka), hozzá megvenni egy új, Strata hordozót, az nagyon rendben lesz úgy. Ha ezek már nem kellenek, csak maga a babakocsi, akkor nincs vele gond, főleg, ha néhány év múlva nem akarod majd a kistesónak bővíteni. 

    És igen, nem úgy kell beleülni az autóba, hogy majd most milyen baleset fog történni, de teljesen szabályosan közlekedve is összeakadhat az ember valami ámokfutóval, és bármilyen probléma felmerülhet, egy ónoseső, köd, szarvas, bármi... Ha már költ az ember, igyekszik biztonságos utazási feltételeket teremteni, akkor legyen az megfelelő. Mert az, hogy valami forgalomba kerülhet, még egyáltalán nem biztos, hogy biztonságos is... 

     

    előzmény:
    WeVi (138)
    2009-02-11  16:28
  13. Torolt_felhasznalo_449869
    Torolt_felhasznalo_449869
    2009. február 12. 14:34139.

    Sziasztok!

     

    Babakocsi vársárlás elött állok, egy kis segítséget szeretnék kérni a már tapasztalt gyakorlott anyukáktól. A Bergon márkájú kocsik tetszenek abból is a nagy kerekűeket preferálom a rossz útviszonyok miatt, ezért az eddigi kinézett márkám a Bergon King modell. Van valaki akinek van tapasztalata ezen a téren, esetleg, pont ilyen kocsija van? Mellékelek egy képet is,

     Köszi a segítséget várom a tapasztalatokat vagy tippeket akár más kocsikra amiknek hasonló az adottságuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. február 11. 16:28138.

    Sziasztok!

     

     

    Mindenkinek köszönöm a hozzászólásait terep-babakocsival kapcsolatban.

     

    Közben én is jobban rákerestem a weben és a következő 3-kerekű terepre ajánlott babakocsikat találtam, ezek közül szeretnék választani.

     

    Ha bárkinek van pozitív/negatív tapasztalata bármelyik típusról, kérem szóljon.

     

     

    Köszi szépen!

     

     

    Quinny Speedi SX

    Peg Perego GT3 Completo

    Chicco Trio S3

    Bebe Confort High Trek

    ABC Design Rodeo

    Jané Slalom Pro 

     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. február 11. 14:54137.

    Szia!

    Ld. 142-es hsz Ugyanazok az elvárásaink... Sok sikert!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_576424 (136)
    2009-02-11  14:07
  16. Torolt_felhasznalo_576424
    Torolt_felhasznalo_576424
    2009. február 11. 14:07136.

    Sziasztok!

     

     

    Úr Isten!!!!! Ezt a topicot végig olvasva,meg vagyok győződve, hogy soha ne fogok jó babakocsit találni, mi mostanában kezdtük el nézegetni a 6. hónapban vagyok, így még van időnk, igazából végig néztem az összes ajánlottat, de egyik sem felelt meg igazán az én elképzeléseimnek. Leírom milyenre gondoltunk hátha valaki ráismer:

     

    - a legfontosabb a nagy kerekek és rugózás, terepre rosssz útakon kell sétálni majd, de nem szeretnék fix kerekeket sem mert azzal nem lehet frodulni szerintem..

    - mózes részt mindenképpen szeretnék, illetve hordozót és sport részt, azt hogy ez egyben vagy külön az mindegy

    - ami nagyon fontos ici-pici autónk van, amibe be kell férnie

    -nyár elejei baba lesz

    - 80 e Ft körül meg kell állnia a dolognak vagy egyben vagy külön

    -nem zártkózom el a használttól sem, de mivel nem vagyok rutinos ezért azt nem biztos, hogy internetről venék, csak ha a helyszínen megnézhetném.

    - a súly nem elsődleges földszintiek vagyunk bkv nem lesz inkább kocsi..

     

    Röviden ennyi, ha van valakinek ilyen-ehhez hasonló kocsija és ajánlja, szívesen venném, ha megosztaná velem..

     

    Köszi: Anita

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. február 10. 09:40135.

    Szia!

    Nekünk április közepén jön Panni baba, és szerencsére már túl vagyunk a babakocsi dilemmán. Végül egy használt Jané Slalom Pro Matrix-ot vettünk, 80e volt, 2007-es modell. Nagyon keveset használt (szerintem valami őrült városi közlekedésre vehette), de hanyag angol tulaja miatt ráfér egy takarítás...

    Vidéken, újonnan kialakított, futóhomokos utcában lakunk, körülöttünk erdő-mező, városban alig, és csak a férjemmel együtt fogjuk használni, itt buszozásra szerintem egyik sem alkalmas. Nálunk három márka maradt a végső rosta után: ez, a Teutonia és a Maxi Cosi Murája, csakhogy az utolsó kettő jóval többre jött volna ki, meg éppen nem is volt használtan megfelelő. A szempontok: beköthető mózes (a rossz tapasztalatok miatt), hatalmas, igény esetén (de csak akkor!) bolygósítható kerekek, jó rugózás, a tárcsafék sem kutya, ötpontos biztonsági öv, stabil, masszív, nem borulékony szerkezet, ja, és férjen be a kocsiba (ami egy lapos CX-nél nem kis dilemma)! Vannak csodakocsik, mint pl. a Mutsy, amit nem volt alkalmunk kipróbálni, vannak divatkocsik, mint a stokke, ami szerintünk *art sem ér, vannak állítólag nyugaton beváltak, mint a Haberkorn, meg a standardak, chicco (próbáltuk, majd szétesett), graco, stb., és a szerintem trutty, mitn az abc pierre cardin... De még mielőtt valaki nekem esne, ez abszolut személyes preferencia kérdése! Amin még gondolkodunk: egy maxi cosi mura, vagy egy quinny beszerzése (dreami nélkül!).

    Sok sikert Nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_385365 (1)
    2009-01-12  14:38
  18. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. február 6. 15:07134.

    Szia, köszönöm az ötleteket!

    Mi is július-augusztusra várjuk a Kistesót, ami annyiból szerencsésebb, hogy mi nyáron estefelé szoktunk sétáltatni, akkor legalább én is otthon vagyok, meg ami a fő indok, akkor van viszonylag frissebb levegő, és nem tűz annyira már a nap. Asszony nagy fényvédős, ha nem muszáj, nem viszi ki napközben a Fiunkat. Szóval szerintem az elején majd együtt sétáltatunk, mire kicsit összeszedi magát, megerősödik, és a kicsi sem 2-3 óránként lefetyeli majd a tejet, hanem kibír legalább 3-4 órát, mert emlékszem 1 gyerekkel is durva volt elindulni, amíg olyan gyakran szopizott. Igaz, akkor tél volt, mire evett, böfizett, bekakilt, bepelenkázódott, átöltöztettük, bebugyoláltuk, már lassan indulhattunk is vissza vetkőztetni és újra etetni... De a nagynak meg kell a mozgás, szóval talán ketten gyorsabban gatyába rázzuk majd a csapatot az elején.

    A kendős-pisiltetős dologról mesélhetne Nej, igaz, ő egy kutyával és a kendős deddel szokta volt előadni a produkciót, de az sem semmi: kutya a hóna alatt, gyerek a hasán/hátán, így le, akkor kutya letesz, ballagás, nézgelődés, kutya kakil, zacskó elő, kaki felszed, kéz fertőtlenít, ballagás, ha más nem szedi a cuccot, és ott marad, kutya szagot fog, kakil, zacskó elő... Amikor nagy hasa volt, akkor meg azon nevetett mindig, hogy hajolni már nem tudott a földig, csak nagyterpeszben, hogy beférjen a hasa a lába közé, de ezt kihagyta inkább, leguggolni meg le tudott, de addig várt, amíg nem látták, hogyan tápászkodik fel... Szóval azért le a kalappal a nők előtt, már amelyik megérdemli! (mert azért vannak cifra "anyukák", amíg jártam a szülés után a családhoz a kórházba, csak ámultam...)

    Ti is ügyesek legyetek, kitartást, nem lesz könnyű a családoknak anyagilag sem, de ez már más téma! Csak egészség legyen!

    Szia! 

    előzmény:
    ada007 (133)
    2009-02-02  16:34
  19. 2009. február 2. 16:34133.

    Szia!

    Hú, pedig 2 gyerekkel BKV-zni felér egy jófajta kalandtúrával, szerintem kihagyhatatlan élmény

    Zapp-ot egy kézzel nyitni/csukni nem lehet, ezért is jó a Graco Citysport, ezt tényleg egy kézzel lehet szét-össze szerelgetni, dönteni, tologálni, stb...tényleg próbáltuk,én vezetek, de belvárosba nem megyek autóval, így babakocsiztunk.

    Arra esetleg vigyázzatok, nehogy rábeszljenek benneteket valami ülős tesófellépőre, ha a nagy enyire babakocsis, mert szinte lehetetlen vele közlekedni.....szerintem.

    Kendő hátulütője pedig: nagy kb. most nyáron kezdi a szobatisztaságot ha jól sejtem...én pisiltettem 2,5 évest kendőben a hat hóssal...KIHAGYHATATLAN élmény; Shiva-nak sem hiszem, hogy menne....hú, nehéz ez.

    Mi most várjuk a hármast júliusra, tehát azért megoldottuk

    Ügyesek legyetek.

    Ada

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (129)
    2009-02-02  14:40
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 2. 15:29132.
    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (131)
    2009-02-02  15:02
  21. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. február 2. 15:02131.
    Szia, jó későn, ne haragudj, de hátha még aktuális. Mi nem vagyunk nagyon érintettek a témában (mármint az átlagnál magasabb-témában), de egy magas házaspárnak Bebe Confort kocsija van, nekik szempont volt ez is, és nagyon szeretik (Trophy-már nem kapható újonnan sajnos). Gondolom a többi kocsijuk esetében is gondoltak a sudárabb szülőkre. Bugaboo, Maxi Cosi, Quinny, Stokke még azok, amikról úgy gondolom, kényelmesek magasabbaknak is, de bevallom, tényleg nem nagyon érdekelt eddig ez a kérdés, és biztosan van még egy csomó márka, amit végig kellene próbálgatnotok, vagy hátha jön tájékozottabb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_242816 (119)
    2009-01-24  20:10
  22. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. február 2. 14:56130.

    Szia, a fix kerék nem rossz gondolat, de a Feleségem nem szereti, nehezen irányítható, ez tény. Bolygósat nem ajánlanék, ha annyira rossz a terep, esetleg a Bebe Confort Trophy Air6/Aveneu6 babakocsiját (már csak használtan kapható), ez állítható rugózású, bolygós, de fixálható, minden van hozzá, de ha annyira rossz a terep, akkor inkább intelligens kerékben gondolkodnék a helyedben.

    Hauck Traxx Jaguar4 (a Jaguar 3 annyira nem terep), Hauck Traxx Marlin3 vagy 4, Hauck Ashahi, I'coo Targo Country,  Quinny Freestyle így kapásból... ha fontos a forgatható ülőrész, akkor csak a Jaguar vagy az I'coo jó. Annak utána kell nézni, mihez mi van, az I'coo-hoz szerintem minden, a Hauck-ok szerintem lehetnek puhamózessel vagy merevmózessel, adapterrel mehet rájuk szerintem Maxi Cosi hordi, meg gondolom valami Hauck is... De nem biztos... A Quinny esetében a logikám azt mondja, jó rá a Dreami mózes és a Maxi Cosi hordi, de mintha az rémlene régről, hogy nem jó rá a mózes... Nem tudom, vannak itt tulajdonosok, ők biztosan meg tudják mondani. Nem tudom, miért emlékszem erre, elvileg jónak kellene lenni.

    Ja, a Herqules babakocsikat is nézd meg, van honlapjuk, az is direkt terepkocsi, túramagazinban is hirdettek. Van hozzá puhamózes és hordozó is a honlapon.

    Peg Perego: én annyira nem szeretem a márkát, de sokan igen. Esetleg a GT3-at vagy az AT4-et tudom elképzelni, de szerintem ha ennyire professzionális terepre kell, akkor én a fentiek közül választanék. De hátha jön valaki, aki jobban ismeri a PP kocsikat.

    előzmény:
    WeVi (127)
    2009-01-26  18:14
  23. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. február 2. 14:40129.

    Szia, köszönöm, de szinte biztos vagyok benne, hogy nem fog tömegközlekedni a feleségem 2 gyerekkel. A Zapp-ra azért gondoltam, hátha tudná vinni a hátán, hogy a keze szabad maradjon, de azért arra nehéz az is. Most az a terv, ha a nagy még babakocsizni akar, akkor ő marad a kocsiban, a kicsi meg megy kendőbe az anyjára, ha meg mindenképpen buszozniuk kell, akkor a kicsi kendőben, a nagy a lábán megy. De ez a terv, majd meglátjuk, még van pár hónap, addig a nagyobbik lehet, hogy teljesen leszokik a kocsiról, bár nem úgy tűnik.

    De az ötletet köszönöm, csupa jót hallottam én is arról a kocsiról! 

    előzmény:
    ada007 (128)
    2009-01-27  21:55
  24. 2009. január 27. 21:55128.

    szia!

    BKV-hoz Graco CitySport...a mienk a harmadik kőcöt várja...4,5 kila, vállra vehető, egybetolókar (tesóóóóóó!!!)...stb. Nagykocsink Quinny Freestyle 3XL.....ezer más volt mellette, de ez maradt...kicsivel is próbálkoztunk, de a Citysport verhetetlen!

    Ada

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (93)
    2009-01-16  11:08
  25. 2009. január 26. 18:14127.

    Sziasztok!

    Tudna valaki segíteni, h. milyen babakocsit érdemes keresni, ha az utcánk nem aszfaltos, hanem földút? Tehát nyáron dimben-dombon, esőben hóban pedig hatalmas sárban és pocsolyákon kell tudnom vele végighaladni.

    Úgy vettem észre, h. a 4 nagyés nem bolygósítható kerekű a jó választás, csak nem vagyok biztos benne.

    Illetve a Peg Perego márkának melyik típusa lenne jó?

    Megjegyzés: Olyat szeretnénk, ami többfunkciós, tehát egyben mózes, hordozó és autósüléses is.

    Köszi szépen!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top