Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009-milyen babakocsi?

Torolt_felhasznalo_385365
Torolt_felhasznalo_385365
Létrehozva: 2009. január 12. 14:38

Sziasztok!

 

7. hónapot kezdem a kicsi lányunkkal a pocakban és éppen nagy dilemmában vagyok a babakocsival kapcsolatosan!

Mindenki mást ajánl..vagy a sajátját vagy a sajátjával épp ellenkezőt!

Nekem a Bogaboo és a Quinny tetszik eddig a legjobban. Vélemények? Olyat szeretnék ami kényelmes a babának, és jól is néz ki Jól lehessen használni fűben, macskakövön, de a boltban is kis helyen.. Ja és a fő szempont: könnyű legyen!

Bécsben jobban megéri venni, vagy itthon is közel ugyanaz az ár?

Segítsetek!

köszi! 

  1. 2009. január 26. 16:14126.

    Kedves medvetánc!

     

    Többször említed a hodozót és fontosságát. Ez alatt az autóba helyezhető babahordozóra gondolsz? Melyiket ajánlanád?

    Átfordítható kar, inteliges kerék mit jelentenek, miért jók vagy nem?

    Amikor már ülni akar a baba milyen kocsit ajánlanál?

     

     

    Köszönöm

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. január 26. 15:47125.

    sziasztok,

     

    olvastam ezt a fórumot, nagyon sok hasznos infó van benne!

     

    inglesina babakocsi milyen?

     

    köszönöm

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 25. 15:43124.

    Ezeket a kocsikat találtam, amiknek az átlagnál magasabbak a tolókarjai (a három közül, az első tetszik a legjobban):

     

    http://www.khan-it.com/dbfiles/PsFile/fil e_45d4b8420742c/big.jpg

     

    A tolókarral a babakocsit mindkét irányból tolhatja. Így Ön dönti el, hogy a baba Önhöz vagy az utcára nézzen. Az átfordítás ultra gyorsan 2 kézmozdulattal megoldható. Nagyon praktikus a nagyon nagy műanyag előtető, amely kellemesen megvédi a babát az esőtől.

     

    A tolókar mindemellett még magasságban is állítható, így egyénileg beállítható 101 - 116 cm között.

     

     

     

     

     

     

    http://www.khan-it.com/dbfiles /PsFile/file_48a9fb5b7546e/big.jpg

     

    Magasságában állítható átfordítható tolókar rögzítéssel
    (állítható 66 cm-től 110 cm-ig - nagyon magas emberek számára is ideális)

     

     

     

     

     

    http://www.khan-it.com/dbfiles/P sFile/file_47d30fc828d0b/big.jpg

     

    Tolókar magaságga 110 cm állítható 76 cm-ig

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 25. 15:34123.

    Igen, ez így van, de nem is ez volt a kérésem, kérdésem .

    Voltam már bababoltban, és próbálgattam, hogy melyik kocsinak jó a magassága, sajnos a legtöbb az állítható magasság ellenére kényelmetlenül alacsony, főleg akkor, ha járdalépcsőn fel-le akarok manőverezni. Egy átlagos magasságú 160-170 cm-es embernél ez nem érzkelhető probléma, mivel az ő magasságukra van tervezve a legtöbb babakocsi.

    előzmény:
    Milu (121)
    2009-01-24  21:52
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 25. 15:30122.

    Köszi, ez is segítség.

     

    előzmény:
    vmv (120)
    2009-01-24  21:50
  6. 2009. január 24. 21:52121.
    Szerintem a jobb babakocsiknál mind lehet állítani a tolókar magasságát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_242816 (119)
    2009-01-24  20:10
  7. vmv
    vmv
    2009. január 24. 21:50120.
    Általában a nagy 3 kerekű kocsik magasak Pegperego gt3, bebeconfort high-tec, Chicco s3
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_242816 (119)
    2009-01-24  20:10
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 24. 20:10119.

    Szia!

     

    Látom otthon vagy a témában, ezért kérdezem tőled és mindenkitől, hogy melyik az a babakocsi márka, amit kimondottan magas embernek is lehet ajánlani (185 cm) - kocsi újszülött kortól lenne használatos.

     

    Köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (115)
    2009-01-21  15:42
  9. 2009. január 24. 00:02118.
    SziaNekem van quinny buzz -om és zapp-om is.Buzz azért tetszik mivel könnyű vele közlekedni , megemelni se nehéz, ha kicsi a kocsi 1 pattintással lejönnek a kerekei és 1 pattintással vissza is lehet rakni.Kislányom imádja meg Én is, rengeteget sétálunk nem vagyok egy itthon ülő típus macskakövön földúton aszfalton mindenen tolram már és jó volt vele.boltba is könnyü vele mozogni.megfordítható az ülése szal lehet Veled szembe is a baba.mózest hordozót tehetsz rá .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_385365 (1)
    2009-01-12  14:38
  10. 2009. január 23. 21:32117.
    Szerintem az átfordítható tolókar csak akkor praktikus, ha az ember lánya hosszú-hosszú egyenes úton tolja mindig a kocsit. Ha kanyarodik az út, máris fordíthatod a tolókart, ami nem épp egyszerű feladat, mert alul ki kell akasztani várhatóan valami kallantyút stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. január 21. 17:20116.
    Köszönöm a tippeket! át fogom bogarászni a hirdetéseket, és ha találok olyat, ami bejön, elmondom Neked!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (115)
    2009-01-21  15:42
  12. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. január 21. 15:42115.

    Szia, megadom magam, a határozott véleményt örömmel elfogadom!

    A rossz hír, hogy annyira sok ilyen kocsit nem ismerünk, mert ugye nekünk egyik megoldás sem jött be (sem a fordítható tolókar, sem a fix kerék), és mostanában ezek a megoldások annyira talán nem is felkapottak. Viszont a jó hír, hogy éppen emiatt szerintem ki lehet fogni olcsóbban! Amit említettem Neked Teutoniat, talán érdemes megkeresned, az egy zöldes kocsi.  Az fixkerekes, és szerintem áthajtható a tolókar, bár nem így fejezi ki az eladó, de én így értelmezem, és az emlékeim szerint ez a modell ilyen. Van hozzá mózes is, amire azt írja, hogy merev aljú, autóba köthető, amit én így képről kétlek, de az eladó jobban tudja, mit árul. Ezt már hirdették máshol is (azt mondja a Nej), tehát szerintem ha nem a vaterán keresztül akarod megvenni, keress a hirdetésekben, biztosan megtalálod! Úgy akár el is mehettek megnézni minden kötöttség nélkül! Egyébként minden Teutonia kocsira jó a Maxi Cosi, a Römer és a Teutonia hordozó is, sajna mindhez kell adapter, ami kb. 10 ezer Ft, de használt hordit 10-15 között is már jókat lehet találni. De az adapter őrült drága, de ha mégis szempont lenne később, legalább van.

    Ja, és régóta megy a hirdetés, azt mondja a Feleségem, tehát szerintem kikiáltási áron elhozhatjátok, hiába írja, hogy mennyi volt, nem egy felkapott kocsi most (nem bolygós, szóval érted) 

     

    Volt egy másik is, az viszonylag olcsó (20 körül), sötétkék, teljesen merev a mózese, de látni kellene élőben, milyen állapotban van, de ez is tud mindent, amit szeretnél. Szintén Teutonia. Nem emlékszem, pontosan milyen, milyen állapotú, de elvileg mindenben jó Neked, merevmózeses kókuszmatraccal, és nem rémlik, hogy nagyon leharcolt lenne, de keresd meg.

    Keress rá a vaterán, hogy Teutonia, biztosan megtalálod őket.

     

    Azután a Peg Peregonak van a Classe vázas babakocsija, abból is szokott lenni merevmózessel 20-25 között, de ott azt hiszem, a sportrész fordul. 

    A Hoco Big Foot is nagykerekű, Ausztriában nagyon kedvelt kocsi, és ha jól emlékszem, átfordítható a tolókar, igazán szeretik terepen, és szerintem nagyon olcsón ki lehet fogni, nézegesd az expresszen, a babaszobán, a babázón, a babaapróban, a startaprón, ilyen helyeken. Mintha az expresszen láttam volna 20 körül textilmózessel, nagyon szép állapotban, világos színben, talán zöld volt... De most nincs időm keresgélni, de keress csak a márkára, tehát Hoco, sokan nem is tudják, mit árulnak pontosan.

    Azután a Babywelt is jó német márka, meg a Hauck-nak is volt ilyen modellje, szerintem talán az expresszen van fenn a legtöbb kocsi, bogarászd át a hirdetéseket, ha van időd, de van átfordítós-fixkerekes Hauck, Knorr és ABC Design is. De ezek azért általában textilmózesesek (mind amit felsoroltam, kivéve a Teutonia, annak van merevmózese is), de annak is szokott lenni az aljában merevítlap, tehát keményen-mégis puhán fekszik a gyerek, és sok esetben később lábzsákká alakítható a mózes. Ja, és a Gesslein is nagyon jó márka, és ha véletlenül az utadba kerül egy Brio vagy egy Emmaljunga, és tetszik, akkor nagyon kapaszkodj bele, és el ne engedd, mert azok kincsek!

    Ha gondolod, nézegesd meg a kocsikat, amiket írtam, és érdekel, hogy tetszenek! Most minden tudásunk a Tiéd:-)

    előzmény:
    brkata (113)
    2009-01-21  11:54
  13. 2009. január 21. 11:55114.
    Ja, abban még nem gondolkoztunk, hogy ez az egy kocsink lesz-e, vagy lesz másik is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (111)
    2009-01-20  17:16
  14. 2009. január 21. 11:54113.

    Sziasztok!

    Medve! Köszönöm a sok okosságot, amit írtál.

    Mózes: Merevaljúra gondoltam. az kényelmesebb a babábnak, stabilabban tud benne feküdni. Kerekek: 4 kerekűt szeretnék. Nézegetem mostanában a 3, 6, 8 kerekű kocsikat is, hogy hogy tologatják anyukák az utcákon, és eddig a 4 kerekűvel volt a legkevesebb gond. SZóval ne legyen bolygósítható. (persze ha csak ezért nem fér bele egy babakocsi a kritériumaim közé, akkor lehet bolgyós is) A tolókar fordíthatósága az nekem nagyon fontos lenne! Nem elég az, ha a sportrész fordítható. Azt nem lehet egyik pillanatról a másikra. Szóval nekem ez fontos szempont.

    Asszem ennyi kérdésed volt. Majd mindjárt megnézem.

     

    Köszi a segítségedet!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. január 20. 21:57112.
    Én is így vagyok vele, hogy inkább használtan egy jónevű, tuti babakocsi, mint újonnan egy "gagyi". De látom, hogy sokan pont fordítva gondolkodnak. Mondjuk én nem találom hasznosnak a megfordítható menetirányt, Még sosem hiányzott, hogy a gyerek a sportrészben szemben üljön velem. Az időjárás ellen meg védi a babakocsi, napernyő és társai.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (111)
    2009-01-20  17:16
  16. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. január 20. 17:16111.
    Nem, nincs, talán lengyel, de nem tudom. Majd azt is megkérdezem. Mi valahogyan mindig úgy voltunk, hogy inkább nagyobb név legyen használtan, mint egy ismeretlenebb újonnan, de ez teljesen egyéni. Arra figyelj, ha boltba, patikába, védőnőhöz, orvoshoz is akarsz vele menni (gondolom igen), akkor ne legyen extra széles a kerekek közötti távolság, mert nem fogsz néhány helyre beférni. Ja, és még valami: van még olyasmi illúziód, hogy egy kocsival végig, amíg kocsizik, vagy nagyobb korában cserélnél kisebbre/könnyebbre? Mert általában lecserélik az anyukák (mi is megpróbáltuk, de nem tetszett a gyermeknek sem az anyával háttallét, sem a rosszabb rugózás, úgyhogy 2 évesen is hintón utazik, de állítólag mi ritka fajták vagyunk)
    előzmény:
    brkata (108)
    2009-01-20  10:10
  17. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. január 20. 16:25110.

    Az 50-60 ezer Ft meg egyáltalán nem kevés szerintem, ha használt kocsi is jó! Ennyiért biztosan jót fogtok találni! (új is van ennyiért persze, csak az lehet, hogy nem felel meg minden szempontnak)

    Írod, hogy rosszak az utak, akkor lehet, hogy intelligens kerék kellene, korábban írtam róla. Viszont! Az átfordítható tolókar nagyon megnehezíti a döntést, biztosan nem jó a megfordítható sportrész? Mert azt könnyebben tudnék javasolni, és nekünk praktikusabb is, de más írta korábban, hogy neki egyszerűbb volt áthajtani a kart. A végeredmény számít, hogy nagyobb korában is szemben lehessen Veled a baba, mert akkor mindkettő megoldás jó, vagy mindenképpen az árfordítható kell?

    (régóta hirdetnek egy átfordítható tolókaros, állítólag nagyon szép állapotú, mózeskosaras, fix kerekű Teutonia kocsit a Vaterán vagy a Teszveszen, árban is beleférne, ha jól emlékszem, sőt, szerintem faragható is, mert régóta látom) Ha még mindig szóba jön a fix kerék, megkeresem Neked!

    Ha jó a megfordítható sportrész is, akkor tudok mondani több kocsiötletet, sőt, már megint a Teutoniánál lyukadok ki, neki van egy megfordítható sportrészes, áthajtható tolókaros, bolygós modellje, de én olyat még használtan itthon nem láttam. Újonnan meg drágább...

    Ha mindenképpen az áthajtható tolókar kell, akkor gondolkodom, főleg régebbi modelleknél van ilyen. A Peg Perego Venícia áthajtható, újszülöttkortól jó (ugyan nem mózeses), de kiskerekű, terepre annyira nem való...

    Találd ki ezt a bolygós meg a megfordítós dolgot, én meg addig gondolkozom áthajthatós kocsikban, meg megkérdezem a szakértőt (Feleségem), ő szerintem fog mondani (de előtte majd lebeszél az áthajtható tolókarról, ahogy ismerem). Szia!

    előzmény:
    brkata (107)
    2009-01-20  10:05
  18. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. január 20. 16:10109.
    Szia Kata! Oké, akkor a hordozó nem szempont, így egy csomó minden szóba jöhet. Nem tudom, próbálgattatok-e már babakocsikat, de azért én a bolygósítható kereket nagyon ajánlanám. Illetve vagy a bolygósítható, vagy az intelligens kereket. Én eltoltam a fix kerekű kocsinkat is, de Asszonykám úgy haragudott rá, illetve magára, hogy ennyi esze volt, hogy ilyet választott elsőnek, hogy már sajnáltam, akkor mondtam, hogy jó, menjen a háztól, én nem szólok bele. És elindult a lavina... Azt írod, legyen könnyen tolható, szóval akkor szerintem legyen nagy kerék, jó rugózás, de abba tényleg gondolj bele, hogyan fogsz kanyarodni a fix kerékkel: ránehezedsz a tolókarra tiszta erődből, felemeled az első kerekeket, közben billen a kocsi, billen benne a gyerek, és húzod mint állat, hogy a hátsó kerekeken forduljon. Ha benézted, leengeded az elejét, és reméljük, hogy jó helyre érkeztél. Vagy nem billented, de akkor meg tiszta erőből rántod a kocsit, és az első kerekeket a betonon reszeled, sokat így nem fog bírni sem a kocsi, sem Te, ráadásul azért ezek a manőverek időigényesek is, ami azért forgalomban nem mindegy. Szóval én lebeszélnélek róla, a bolygós kerék nem luxus, és ha nem szereted mégsem, lefixálod, és kész, de nem hiszem, hogy például egy bevásárlásnál a sorok között ne hiányozna (Feleségem mindig bolygósan megy). Igaz, régen is elvoltak a nők fixkerekű kocsival, sőt, sokan ma is olyat használnak, de az szerintem arra jó, hogy kertben tologatni, egy közeli parkban tologatni, de aktív élethez szerintem nem... Próbáljátok ki szerintem, ne 2 méteren a boltban egyenesen, hanem ott körben-karikában, fordulva, kis helyen, vagy képzeld el, hogy bemész vele egy kis üzletbe, patikába... És akkor még a gyereknehezék nincs is benne... Ezt elküldöm, nehogy elszálljon!
    előzmény:
    brkata (107)
    2009-01-20  10:05
  19. 2009. január 20. 10:10108.
    Most a wampollal )rider, roadster) szemezek. Van róla valami infód?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (104)
    2009-01-19  13:35
  20. 2009. január 20. 10:05107.

    Szia!

    Igazából gondolkoztam a hordozón. Annyira nem fontos, hogy legyen a babakocsihoz. A lényeg, hogy könnyen lehessen tolni. A járdák eléggé sz.rok errefelé, szóval legyen rugózása a babakocsinak, ne rázza szét a gyereket. Kerekei 4 legyen. Nem kell nekem bolygósítható, me ilyesmi. A 3kerekű kocsik nem nagyon tetszenek... Májusra várjuk Babócát.

    Mózes inkább merev aljú legyen, mint textil. Tartsa a gyereket. A tolókar átfordítható legyen. Ez fontos szempont.

    Használt babakocsi is szóbajöhet természetesen (jó állapotban levő).

    Árban mennyire gondoltunk? Hát 50-60e ft. Max. Ennél többet nem enged az eklézsia. Mind1, hogy milyen márkája van, milyen gyártó....

    Amúgy mind1 a súlya a babakocsinak, igaz, hogy a negyediken lakunk, de van babakocsi tároló a fsz-en. Így nem kell cipelnem. Autóba férjen be (Suzuki swiftünk van), ennyi a lényeg, De Apa úgyis megoldja a bepakolást, ahogy ismerem.

    Ő... most ennyi jutott eszembe. Ha kell még valami infó, csak kérdezz!

    És előre is köszönöm!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (104)
    2009-01-19  13:35
  21. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. január 19. 13:54106.
    Nem, nem ismerem, több ismerősünknek van PC kocsija, vannak belőle jó modellek, és vannak hibás tervezésű/kivitelezésű fajták, amikből sorban viszik vissza a boltba, mert nem jó. Gondolom ez minden márkánál így van, de a PC-nél elég sok ilyen modell fut (elég sok az eladó kocsi is, bár ez lehet azért is, mert olcsóbb, többet is vesznek). A Stokke esetében is volt pár éve sok típushiba, leeső sportrész, kiguruló kerék, tehát mindenhol megesik ez, mondjuk ők a nevükhöz méltóan is intézték a javítást, a PC esetében nem tudom, hogyan járnak el. Maga ez az első kiskerék megoldás könnyű navigálást biztosít általában, de ezt nem próbáltam még. A hordozója gondolom semmi extra, úgyhogy én nem venném meg, de nekem ez a mániám. Összességében (így ismeretlenül a kocsi iránt) én inkább vennék egy szép használt kocsit, ennyi pénzért szinte bármi van kompletten, de mi ebben nem vagyunk finnyásak (mondom, nekünk a hordozó a vesszőparipánk). Szia!
    előzmény:
    Ariaden (101)
    2009-01-18  18:04
  22. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. január 19. 13:44105.
    Nagyon keményen néz ki! Láttam egyszer kisfilmeket a jó utánfutókról, ott szimuláltak bábukkal baleseteket, és hihetetlen stabilak, nem borulósak voltak. Na nem azért írom, hogy ilyeneken gondolkodj, csak meglepően masszívak. Jó, ha olyan helyen laktok, ahol lehet bringázni, egy ismerősünk mesélte, hogy nekik Jané ikervázuk volt, egymás mögötti, rajta a 2 mózes a 2 kicsinek egymás mögött. Jó hosszú karaván volt, a zebrán többször majdnem elütötték őket, mert a barom autós úgy siet, hogy nem lát, csak néz: 1 nyanya, 1 mózes, előtte pont átférek... aha, többször majdnem elvitték az első mózest, a végén szegény néni már széttett karokkal fogta oldalt a 2 mózest, úgy oldalazott a zebrán... én vezetek, de látom, mit toporog némelyik gyalogos, amikor megállok és elengedem, látom, hogy fél, nem előz-e meg engem valami barom, a másik oldalról is elengedik-e... Szóval itt nálunk nem lehetne utánfutózni, de az ötlet nagyon tetszik!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598617 (102)
    2009-01-19  12:06
  23. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. január 19. 13:35104.

    Szia Kata! Hát, ez így nem túl sok információ... Szóval:

    Mennyi az a nem túl drága (ha jó egy kispapa véleménye is, nekem akár írhatod privátba is, akkor majd úgy válaszolok, azért a márkákból már lehet következtetni, bár kis szerencsével ki lehet fogni jókat (amikor mi az első kocsinkat nézegettük a használt babakocsik között, szinte versengtünk egy jó ár-érték arányú kocsiért, most meg azt mondja a Feleségem, hogy szuper kocsikat hirdetnek olcsón hetekig-hónapokig, és semmi). Jó a szép állapotú használt is, vagy ragaszkodtok az újhoz? Esetleg egy használt kocsi, és hozzá egy új mózes  (bár éppen a mózest használják le legkevésbé a gyerekek, de sokan a mózesből újat vesznek,merthogy pici a baba)? Mózesből puhamózes (csak a sportrészbe teszed bele) vagy merevmózes (sportrészt le, a helyére a merevmózes)? A hordozónál mi a szempont? Kompatibilis legyen a babakocsival? A biztonság mennyire fontos Nektek? (hülye kérdés, de van, akit ez tényleg nem nagyon érdekel, feleljen meg a szabványnak, pedig az, hogy szabványos hordozó, még korántsem jelenti azt, hogy biztonságos is... persze minden jobb, mint a semmi) Ragaszkodsz ahhoz, hogy a tolókar forduljon, vagy a megfordítható sportrész is jó? Számít a kocsi súlya? Számít az összecsukott mérete?

    Milyen terepen akarod használni? Preferálsz valamilyen nemzetet? (na ez is érdekes kérdés, de sokan például az olaszoktól csak a kaját-ruhát szeretik, tartósabb-bonyolultabb-technikaibb dolgot nem)

    3 kereket vagy 4 (6-8) kereket szeretnél? Mikorra várjátok a babát ( a téliesítés miatt kérdezem)? Szereted az extrémebb kinézetű dolgokat, vagy inkább a hagyományosabb formákat kedveled?

    Ha ezeket nagyjából megválaszolod, könnyebben tudunk Neked itt javasolni...

    előzmény:
    brkata (97)
    2009-01-16  20:59
  24. Torolt_felhasznalo_598617
    Torolt_felhasznalo_598617
    2009. január 19. 12:10103.
    Nekünk volt kölcsönbe egy régi pierre cardin. Úgy csörgött, mintha  állandóan sörösüvegeket vittünk volna vissza a boltba. :-D
    előzmény:
    Ariaden (101)
    2009-01-18  18:04
  25. Torolt_felhasznalo_598617
    Torolt_felhasznalo_598617
    2009. január 19. 12:06102.

    Üdv! 

     

    Ezt már az indexen is írtam:

    Üdv mindenkinek!

    Mi majdnem stokkét vettünk, de nem érkezett meg időben. Még a márkakereskedőnél is 2-3 hét csúszással jött hozzá minden kacat. A kocsit először a Brendonban rendeltük, de két hónap után nem bírtaák megmondani végülis mikor hozzák. Aztán a neten is rendeltünk egyet amit három hónap után mondtunk vissza. Nálunk a szín miatt volt a kavarás. Az a baj, hogy bontatlan kocsit sehol nem kapni, hanem a bemutató darabot akarják rásózni az emberre jó áron.
    Már nem venném, mert mi tömegközlekedünk és a középkonzollal esetlen emelni az egészet. A lépcsőztető funkció meg jó kis lépcsőknél, de az aluljáróban csak megy vele az idő. Ha újra kocsivásárláson törném a fejem, akkor Joolz Bloomot vennék. Kisebbre csukható, könyebben cipelhető darab, majdnem ugyanolyan látványos is.

    Átmenetileg quinny zappot vettünk bébihordozóval. Egyszerre túl sokat nem mozgunk, teljesen megfelel. Minden kis apró kövön röccen de sima úton nem alszik a gyerek. :) Kb 8 kiló és a hordozó fülénél is emelhető. Egykézzel irányítható, stb...

    Most egy Chariot CX1-et fogunk venni. Szerintem az országban nem is nagyon van belőle. Ez tulajdonképpen egy babakocsivá alakítható utánfutó. Nekünk bicajosoknak ez jobb alternatíva mint más csúcskategóriás kocsi, tavasztól ez lesz a nyerő. Kiegészítőkkel 0 éves kortól.

     

    Képek itt annak aikt érdekel.

    http://www.flickr.com/photos/sturmele/sets/72157 605551541544/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top