Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009-milyen babakocsi?

Torolt_felhasznalo_385365
Torolt_felhasznalo_385365
Létrehozva: 2009. január 12. 14:38

Sziasztok!

 

7. hónapot kezdem a kicsi lányunkkal a pocakban és éppen nagy dilemmában vagyok a babakocsival kapcsolatosan!

Mindenki mást ajánl..vagy a sajátját vagy a sajátjával épp ellenkezőt!

Nekem a Bogaboo és a Quinny tetszik eddig a legjobban. Vélemények? Olyat szeretnék ami kényelmes a babának, és jól is néz ki Jól lehessen használni fűben, macskakövön, de a boltban is kis helyen.. Ja és a fő szempont: könnyű legyen!

Bécsben jobban megéri venni, vagy itthon is közel ugyanaz az ár?

Segítsetek!

köszi! 

  1. 2009. január 18. 18:04101.

    Sziasztok! Én augusztusi babához ezt néztem ki: http://aprosagokboltja.hu/shop_artdet.php?shop_id=8881&cikk=nari11

     

    Tudtok erről infóval szolgálni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. január 16. 22:31100.

    Neked is köszönöm, még jó, hogy leírtátok a véleményeteket a Zappról meg a Youpala-ról!

    A Teutonia meg... nem akarom dícsérni agyba-főbe, nekünk még nincs hozzá mózes, és azt gondoltuk ki, az utolsó pillanatig nem is lesz, mert nem tudjuk, hogy addigra Elsőszülött óhajt-e még kocsizni, mert jelenleg hiába 2 éves, mindene a babakocsizás. Szóval ha még kocsizna, akkor nem veszünk hozzá mózest, hanem kapnak a gyerekek egy tesókocsit, abban lesznek, amíg a nagy szeretne kocsikázni, azután mire tényleg kinövi, addigra a kicsi is mehet át a sportrészbe. Ha meg nem akar már kocsikázni, mire megszületik a Kistesó, akkor jöhet a mózes. (bár a gyerekeketismerve nem hiszem, hogy nem akarna már csak azért is babakocsizni)

    Szóval a Fun tényleg jó, most voltunk bababoltban apróságokat venni, persze végigtologatta a feleségem a készlet ötödét, de legalább már nem az összeset, és azt mondta, semmi nem hozta lázba! Na néztem is nagyot! Még húztam is, hogy mindent megnézett-e alaposan, és biztosan nincs-e valami eldugva, valami új szín, vagy valami drága marhaság, de határozottan állította, hogy nincs. Végül bedobtam neki nagy komolyan, hogy ha ennyire nincs semmi jó, akkor muszáj lesz egy Stokke-t keresnünk, de még azt is lehurrogta, pedig tudom, hogy azért teszik neki. Na meg nem is komolyan gondoltam, azért nem a babakocsikra keresünk, de szerencsére nagy az egyetértés ebben is. Ha nem károsodik egy gyerek a babakocsiban (tehát nem esik ki, nincs félig ültetve újszülött korától, nem gurul ki a kocsi kereke, nem esik le a sportrész), akkor azért a gyerek szempontjából mindegy, miben tolják a fenekét. Az viszont már lehet, hogy meglátszik majd rajta felnőttként is, hogy mondjuk tanulhatott-e, sportolhatott-e, normálisan étkezhetett-e gyerekkorában, márpedig egy Stokke árából azért egészen sokmindenre futja.

    De a Fun-t ha tudod, próbáld ki valahol, jó kis kocsi! (ha nagyon terepre kell, azért ne ebben gondolkodj, meg tömegközlekedni sem, de ezeket már írtam) Városba, vacak járdákra is akár, macskakőre, díszkőre bőven jó! Ja, és Römer, Maxi Cosi, Teutonia hordozó is jó hozzá, ha ez szempont!

    előzmény:
    ludmo (96)
    2009-01-16  20:47
  3. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. január 16. 22:0199.

    Köszönöm, akkor nincs más hátra, vezetni fog ő is, nem fog boldogulni a 2 gyerekkel máshogyan. Már mondogatja, hogy ez a megoldás, remélem hamarabb szánja rá magát, minthogy valami bajuk legyen a cipekedéstől. Majd nógatom...

    Köszönöm a tanácsokat! 

    előzmény:
    Milu (95)
    2009-01-16  14:05
  4. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. január 16. 21:5398.
    Szívesen, én köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_385365 (94)
    2009-01-16  11:34
  5. 2009. január 16. 20:5997.

    Sziasztok! Remélem, tudtok nekem segíteni. Látom, már nagyon sok babakocsit felsoroltatok itt. Kinek ez-kinek az jön be. Mi mégcsak most keresgélünk. (igaz vannak már kiszemeltek, de szeretném a Ti véleményeteket kérni, a Ti ajánlatotokat.)

    Szóval olyan babakocsit keresek, amihez van bébihordó és mózes is. Aminek a tolókarja fordítható (tehát megváltoztatható a tolási iránya). Kényelmes a babának, és könnyű kormányozni. Ő...asszem ennyi kritériumom van csak. Ja, és persze az ára ne legyen horror.

    Várom az ajánlatokat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. január 16. 20:4796.

    Sziasztok!

    Én is épp babakocsi keresőben vagyok és internetes kutatás alapján az én listámon is rajta volt a Youpala. A boltban ahol "élőben" is sikerült megnézni viszont kifogtam egy rendes eladót, aki lebeszélt róla: rengeteg probléma van velük és a forgalmazó cég is kivonult Magyarországról, szóval nem egyszerű a garancia intézés.

    Viszont azt hiszem beleszerettem a Teutonia Fun System-be :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (93)
    2009-01-16  11:08
  7. 2009. január 16. 14:0595.

    A Youpalát nem ismerem, de a Zapp erre szerintem nem alkalmas. Arra szuper volt, hogy az összecsukott vázat a kocsimban tároljam és ha valami olyan helyre mentünk, akkor nem kellett a nehéz hordozót a kezemben lóbálni, hanem kinyitottam a Zapp-ot, rápattintottam a hordozót és kész. De azért kinyitni kétkezes feladat, addig a gyereket ki sem szedem a kocsiból és fordítva ugyanez, előbb beteszem a gyereket az autóba és csak utána csukom a babakocsit. Szóval nem annyiból áll kinyitni, mint egy esernyőtA sportrésze meg nagyon tré. Nem lehet dönteni, bele van punnyadva béna pózban a gyerek. Én havonta egy fél órát használom átlagosan, azt ki lehet vele bírni, ennyire kár volna venni egy másikat, ha meg lesz tesó, annak az első évben megint szuper lesz, szóval addig marad.

    Ahol mi lakunk, nincs tömegközlekedés és aszfalt, szóval mi autóhoz vagyunk kötve, és mások a szempontjaink, mint a városiaknak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (93)
    2009-01-16  11:08
  8. Torolt_felhasznalo_385365
    Torolt_felhasznalo_385365
    2009. január 16. 11:3494.
    Nagyon köszönöm! Feleséged büszke lehet Rád
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (88)
    2009-01-15  16:36
  9. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. január 16. 11:0893.

    Bubi: szívesen!

     

    Milu: hát, szerintem 2 kocsi alatt nagyon nehéz megúszni... tehát azt mondod, nem szeretitek a Zapp sportrészét? Éppen azt beszélgettük tegnap este, hogy jó lenne valamit kitalálni, mert tegnap elment ügyeket intézni az aprónép (az Asszony, a 3 hónapos pocakja meg a 2 éves), és nem tudták gyalog lenyomni, tömegközlekedniük kellett, amit köztudottan utál babakocsival, így mindig inkább gyalog mennek (babakocsival). De most szoros volt az időbeosztás, úgyhogy 5 órán keresztül vitte kézben az overálos 2 évest, buszra fel, buszról le, közben meg kézben, mert csúszott, mert a Gyerek fáradt, és így gyorsabban haladtak. Hiába van 6 kilós kocsink is, 45 kilós a Feleségem, nem tudja feltenni a buszra a közel 20 kilós babakocsi-gyerek-csomag összeállítást. Úgyhogy már azon töröm a fejem, mi lenne, ha lecserélnénk az egyik kocsit egy Zapp-ra vagy egy Youpala-ra, azt tudná vinni a hátán, amikor felszállnak a buszra, és ha leszálltak, kinyitná... vagy ez szerinted nem reális? Úgy kivolt tegnap szerencsétlen, sajnáltam, de nem tudtam neki segíteni.

    Egyébként ha nem ez lenne a szempont, akkor a TFK Buggster-ét hoznám nekik Németországból, azt nagyon dícsérik, de azért nehezebb, és nagyobb is összecsukva, mint a Zapp vagy a Youpala, de félek, nagyon satnya a Zapp és a Youpala is, kap hideget-meleget mindkettő... Viszont hátizsák méretűek, főleg a Youpala... Te erről mit gondolsz? Köszönöm a tanácsot! 

    előzmény:
    Milu (92)
    2009-01-16  09:20
  10. 2009. január 16. 09:2092.
    A Quinny Freestyle-nak is intelligens bedőlős első kereke van, úgyhogy tudom mi az Én is eléggé képben vagyok babakocsiügyileg, legalábbis elméleti síkon, mert gyakorlatban kipróbálni sajnos nem lehet a babakocsikat.  A meglévő gyereknél nem is fogom már lecserélni a Freestyle-t, az biztos. Én csak azért cserélném le, mert jobb lenne, ha a mostani két babakocsi helyett (van egy Zapp is) egy lehetne. Ráadásul a Zapp-nak a sportrészét nem szeretjük, csak addig tökéletes, amíg hordozóval használja az ember. Ja és nálunk a hordozó a Maxi-Cosi, tehát csak olyan babakocsi jöhet szóba, amire passzol. Így nem olyan egyszerű tökéletes megoldást találni. A mostani variáció sem rossz, tehát csak akkor újítok, ha jobb megoldást találok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (90)
    2009-01-16  00:05
  11. 2009. január 16. 07:5691.
    Ismét köszönöm a hasznos tanácsokat! Megfogadjuk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (84)
    2009-01-14  22:51
  12. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. január 16. 00:0590.

    Szia, nem, én nem toltam még terepen a Bugaboo-t, végülis nekünk nem az lett. Feleségem több babakocsis ismerősének van, az ő véleményükre, a Feleségem által a fórumokon olvasottakra és a különböző kisfilmekre alapozva mondtam, hogy mindent bír, hiszen tolják hóban, tolják tengerparti homokban is. DE! Az biztos, hogy ezek átmeneti mgoldások, tehát ha Neked rossz terepre kell, akkor van sokkal jobb! Azt gondolom, a Bugaboo tökéletes annak, aki javarészt rendezettebb terepen használja, de időnként megy vele rosszabb úton is, hiszen az elöl lévő nagy fix kerekek könnyen mennek, de nem hiszem, hogy nagyon jól navigálhatóak (bár ugye a bolygós kerekeket is ha lefixáljuk, jobban átmegy a rossz úton, nem forog el a göröngyön, a kavicson). De ez biztosan a könnyű irányíthatóság rovására megy.

    Ha a nehezebb terep a fő szempont, akkor nézzétek meg esetleg a Herqules babakocsikat: árban Bugaboo alatt, svájci, kimondottan terepre való, túraújságokban is reklámozták (nem próbáltam, de tetszett a leírtak alapján, a hordozójáról nem tudok semmit, gondolom saját van). Vagy a Hauck Traxx intelligens kerekű modelljeit, ha fontos a megfordítható ülőrész, akkor a Hauck Traxx Jaguar (ebből főleg a 4 kerekűt), ha nem szempont, akkor Hauck Traxx Marlin 3 vagy 4 (kerekek száma), esetleg a Hauck Traxx Typhoon (vagy valami hasonló) meg az Ashahi (valami ilyesmi...), ezek 3 kerekűek. Vagy intelligens kerekű még valamelyik I'coo is, de ezeket sem próbáltam, mert nekünk a terep annyira nem szempont. Herqules a www.herqules.hu oldalon, a Hauck Traxx-ok nem kaphatók itthon boltban szerintem, külföldről szokták behozni, vannak újak, használtak így, illetve az I'coo-t tartja a Brendon. Ezeket az intelligens kerekűeket nagyon szeretik terepen, a 3 kerekűek esetében az első kerék nemcsak úgy forog, mint a bolygósé, hanem bedől oldalra, kanyarodássegítő, remélem érthető. A 4 kerekűeknél meg a tengely is mozog, tehát ha rámegy egy göröngyre az egyik kerék, a babakocsi nem billen, hanem a kerék megemelkedik, és tompítja az úthibákat.

    Esetleg Mutsy? Az is elég terepre való, de olyanunk sem volt... 

    De ha annyira jó a Freestyle (én is jókat hallottam róla), akkor miért nem maradsz meg nála? Szia! 

    előzmény:
    Milu (89)
    2009-01-15  19:56
  13. 2009. január 15. 19:5689.
    Te toltad már terepen a Bugaboo-t? Vagy csak elméletben mondod, hogy bírja a terepet? Mert nekem az a megoldás nem tetszik, hogy a fix kerekek legyenek elöl. Lehet hozzá venni elölre is nagy kerekeket és akkor lehet, hogy jobb, de az üzletekben ugye csak tükörsima felületen lehet kipróbálni, így meg nem vennék többet babakocsit. Szívesen kipróbálnék egy Bugaboo-t terepen, mert nálunk az a legfontosabb. Így eddig akárhány babakocsit vettem, mindet eladtam és megtartottam az eredeti Quinny Freestyle 3XL-t, mert azt egy álom tolni a legvacakabb terepen is, még nem akadt el sehol.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (88)
    2009-01-15  16:36
  14. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. január 15. 16:3688.

    Szia!

    Bugaboo Cameleon: szerintem nagyon kiforrott konstrukció, a megfordítható sportrésznek és az átfordítható tolókarnak köszönhetően mindenhol elmegy. A régebbiek használtan is olcsóbban megvehetők, tehát a Gekko és a Frog. Nagyon könnyen irányítható, jól fordul,könnyű, szerintem a minősége és a mérete is megfelelő. Azt hiszem, a sportrésszel egyben nem lehet összecsukni, tehát le kell venni a sportrészt, de akinek van, azt mondja, ennyit megér. Az ára húzós, ha használtban is jó, úgy barátibb, főleg, ha van külföldön ismerős, akkor nagyon jó áron lehet kifogni. Amerikában meg (amíg jó volt az árfolyam) tényleg nagyon jó áron, csak onnan haza is kell hozatni, bár a mostani árfolyammal is megéri még, ha van, aki hazahozza. Postázva, megvámolva már bukta...

    A kiegészítők is drágák hozzá, de Németországban, Ausztriában szerintem olcsóbb, mint itthon, Angliában most nem tudom, de amíg nagyon lenn volt a font, addig szerintem olcsóbb volt. Ráadásul külföldön használtból is rengeteg van, de bababoltok is szoktak újakat árulni olcsóbban, kifutó színt, utolsó darabot. Hordozóból többféle jó hozzá, sajátja nincs, de pl. a Maxi Cosi is jó hozzá, ami elég megbízható.

    Peg Perego Scate: mi is nézegettük, tetszett, hogy ötletes a sportrész-mózes átalakíthatóság, de nagyon nehéz, és nekem az alsó kosár (??) szerű háló kifeszítve furcsa. És mivel mi a Peg Perego hordozókat annyira nem szeretjük (ugyanannyi pénzért van sokkal biztonságosabb, akkor meg miért ne azt...), így el is vetettük az ötletet, de tényleg látványos, és jó magasan van benne a gyerek, ha jól emlékszem...

    Peg Perego GT3: Asszonykám nem szereti a 3 kerekűeket, stabil, jó kocsik, de ő azt mondja, amikor valami miatt meg kell emelnie a kocsi hátulját (pl. valamin átemelni), és az elején támaszkodik a kocsi, benne a baba, akkor egy 4 kerekű kocsit nem kell oldalirányban is tartani-egyensúlyozni, de egy 3 kerekűt kell, hiszen akkor csak 1 keréken támaszkodik. Mindig félt, ha a nagygyerek kinéz oldalra, jól meglendíti a kocsit, és elborulnak. Lehet, hogy valós alapja nincs, de nem szerette ezt a labilis érzést. Ha jól gondolom, a sportrész sem megfordítható, a hordozóról írtam fenn, tehát nálunk nem jött szóba. De tény, a 3 kerekűek jól bírják a terepet, főleg, ha nemcsak díszből 3 kerekű, hanem tényleg terepre való. Ilyen kocsik vannak, tényleg terepre, akár megfordítható sportrésszel...

    Casualplay: na ilyet még nem toltam,  állítólag szépen kidolgozott, minőségi, sok kiegészítővel, az S4 valahol ötvözheti a 3 kerék fordulékonyságát a 4 kerék stabilitásával. Az S6 hasonló lehet, csak a kerekei mások... Nem tudom, próbáljátok ki... A hordijáról nem tudok, hogy milyen, a sportrészt sem tudom, hogy megfordítható-e, de már többször gondoltuk, hogy megnézünk egy ilyet is, csak hogy ilyet is lássunk...mintha valahol azt olvastam volna, hogy nagyon nehéz, de nem tudom... Látszólag stabil,  masszív, jól irányítható, nem kicsire csukódó, nehéz, de tényleg nézzétek meg!

    Maxi Cosi Mura: hát ez mindenben tetszik, kivéve a súlya, mintha valami 16-17 kg lenne?? De akinek van, az azt írja, hogy annyira nem érzi a navigálásnál, hogy az csoda, mert nagyon jól fordul... A sportrész forgatható rajta, nem tudom, összecsukható-e sportrésszel, mindenesetre levéve azért könnyebb kezelni, már a súlya miatt is. Szerintem nagyon jó kocsi, csak kár, hogy olyan böszme, és ehhez bizony meg kell venni a spéci lábzsákot, mert a sportrész lába közötti botja nadrágos megoldást kíván, ilyen létezik a sajátja, vagy Jané, de persze sajáttal szebb, és a Jané is drága, szóval akkor már...

    Coletto Austin: hát ha jól gondolom, ez a Bergon féle Coletto... nem ismerem, nem próbáltam, olcsóbb, mint a többi, ha jól sejtem, de az tuti, hogy én ennek a saját hordijába nem szívesen tenném az enyémet... akkor vennék megbízható helyről egy használt hordit, ami tutira nem volt karambolban... Nem azért mert olcsó, hanem mert nekem az a hordi nem játszik, amit nem visznek/nem mernek elvinni töréstesztre: elvégre ez a funkciója, hogy védjen a kocsiban, és lehet mondani, hogy nem kell karambolozni, de hány vétlen áldozat van az utakon... Ha volt törésteszten, és jól vizsgázott, akkor visszavonom, de kétlem.

    Jools Bloom: Stokke+Bugaboo összegyúrva ránézésre nekem. Próbáltuk, nekem kicsit mindkettőből a rosszabb, a Stokke jobban navigálható, sőt ha jól rémlik, még a Bugaboo is (A Stokke kocsiról tudnék jót is, rosszat is írni, de az vitathatatlan, hogy ilyen könnyen irányítható kocsi nincs mégegy, számomra még a Bugaboo-nál is jobb). Az jó, hogy magasabban van a bébi, mint a Bugaboo-ban, de nem tudom, mit csinálna ez rosszabb terepen, mert ugye a Bugaboo tolókarját csak áthajtom, és a nagy fix kerekek elöl mennek a hóban, homokban, de ez... ráadásul nehezebb is, mint a Bugaboo.

     

     Az azért fontos, hogy egy kisgyerek hamar kinövi a mózest (mondjuk max. 6 hónapos korára, lehet, hogy méretileg belefér, de ha nem emelhető a fejrésze, akkor ülős baba már lehet, hogy nem marad benne, illetve ha emelhető is, ha nem beköthető a gyerek, akkor én nem szeretném, hogy ott üldögéljen pányva nélkül...), szóval ha a 6-7 hónapos gyerek kikerül a mózesből, megy át a sportrészbe. Igen ám, de mi van, ha csak hason alvós a kicsi? Mert ezekben a modern sportrészes kocsikban nincs ám hason alvás!!! Ha dönthető is, sok kocsiban megmarad a törés a fenékrésznél, és abban hason nem lehet aludni...

     

    Hát, ez elég szubjektív lett, jó nézelődést! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_385365 (85)
    2009-01-15  12:15
  15. 2009. január 15. 14:3787.
    Én a Stokkét nagyon gagyinak tartom, nekem nem az ára miatt nem kéne.
    előzmény:
    zizele (86)
    2009-01-15  13:21
  16. 2009. január 15. 13:2186.
    Stokke. De drága.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_385365
    Torolt_felhasznalo_385365
    2009. január 15. 12:1585.

    Kedves Medvetánc!

     

    Kicsit belemerültem a témába, kérdeztem az ismerőseimet is, és a következő kocsikról kérdeznélek még meg Téged (a Teutoniáról már nem, azt részletesen leírtad)

     

    - Bogaboo Cameleon

    - Peg Prego Scate

    - Peg Prego GT3

    - Casualplay S4, S6

    - Maxi Cosi Mura

    - Coletto Austin

    - Jools Bloom

     

    Nagyon köszi előre is! Ha bárkinek van tapasztalata a kocsikról, nagyon megköszönném, ha leírnátok!

     

    És még azt is, hogy hol célszerű leginkább beszerezni.

     

    köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (84)
    2009-01-14  22:51
  18. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. január 14. 22:5184.

    Szia, szívesen! Jól tetted, hogy megvetted, ha jó áron volt, ha mégsem jön be, legfeljebb eladjátok pár hónap után, és váltotok valami könnyűre. A mózese biztosan kényelmes, abban az első időben akár alhat is nagyszülőknél, vagy utazáskor utazóágy helyett. És mire kinövi a mózest, azután lassan a hordozót, addiga már lehet, hogy még könnyebb kocsira váltasz, és abban tényleg vannak tuti egybentolókarosak is. Ráadásul szettet eladni általában jobban lehet, mint darabokban.

    Ha van bekötőszett a mózeshez, akkor sem ajánlom, hogy használjátok autóban, nagyon nem biztonságos! Illetve úgy csináljátok ahogy akarjátok, csak tényleg nem jó! És a hordozó bekötése sem mndegy, fontos az öv vezetésének sorrendje, látszólag a végeredmény azonos, de ha nem tartja be az ember a sorrendet, akkor fékezésnél kipördülhet a hordozó. Sokan mondják, hogy a mózesben egyenesen van a gerince, ami igaz is, de nem véletlenül kagyló alakú a hordozó, és nem véletlenül van menetiránynak háttal kötve: egy kisebb fékezésnél is a hordozóba belesimul a gyerek, míg a mózesben az erők tekerik ide-oda. És 2 óránál többet egy picivel úgysem lehet autózni megállás nélkül, mi legalábbis nem tudtunk, mire megszoptatta a Feleségem, tisztába tette, megbüfiztette, 2 óránál többet nem tudtunk menni, mert újra éhes lett. 

    Sok biztonsági ötlet a www.adac.de oldalon... Boldog babázást mindkettőtöknek!

    előzmény:
    Bubi* (83)
    2009-01-14  20:58
  19. 2009. január 14. 20:5883.

    Szió!

     

    Nagyon köszönöm a válaszodat! Nagyon olcsón megkaptuk (a bolti ár töredékéért), így megvettük. Mindenképp megérte, mert túl sokat nem fogom használni, autóval közlekedünk, max. sétálni megyünk majd kicsit. 

     

    Jó éjt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (82)
    2009-01-14  19:38
  20. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. január 14. 19:3882.
    Szia, a súly nagy úr... De én nem választanám, szerintem az ilyen esernyőre csukhatós, nem egyben tolókaros kocsikat nem lehet 1 kézzel irányítani, pedig az sokszor jól jön, ha meg van nagyobb tesó is, akkor elengedhetetlen. Ráadásul nekünk a Chicco kocsikkal nem volt szerencsénk, egy másik modellt próbáltunk, de nem szerette a gyermek, keskeny is volt, a rugózása semmi, a kupola kicsi, de mondom, az másik modell. A hordi töréstesztjét most nem tudom, milyen, a www.adac.de oldalon megnézheted, de nem emlékszem, hogy kiugróan jó lenne. Tehát a súlya tetszik, de a tolókarja nekem nem, és a kerekei meg elég kicsik, de Te tudod, hol akarjátok használni. A kupola is pici, és ez gondolom nem megfordítható sportrészes, tehát szél ellen, nap ellen kell valami majd rá szerintem. Egyébként vannak egyben tolókaros esernyőre csukható kocsik is, ha fontos, hogy kicsire csukódjon. A külön mózes nagyon jó, de az is nyomja a súlyt rendesen... Ragaszkodtok a külön mózeshez? Emeletre kellene cipelni, vagy csak pár lépcsőt vinni? Milyen terepen közlekednél? Tömegközlekedsz? Egyébként ha tetszik, akkor vedd meg! Vagy a Chicco Trio For Me-t nézted? Az egyben tolókaros, és megfordítható sportrészes, ha jól emlékszem, bár ezek a megfordíthatósak nehezebbek szoktak lenni... Vagy vegyél most valami olcsóbb, használt kocsit, és amint lehet, cserélj egy nagyon könnyű, ülős kocsira, olyanok 5 kg körül is vannak elég kényelmesek (tehát nem a 2 kilós egyszálponyva kocsikra gondolok, amikbe 1,5 évesnél fiatalabbat nem nagyon ültetnék...) Szia!
    előzmény:
    Bubi* (81)
    2009-01-14  15:42
  21. 2009. január 14. 15:4281.

    Sziasztok Kismamákok és Apukák! Lenne egy sos kérdésem, ma este már döntenem kellene.

     

    Véleményeteket szeretném kérni. Páromnak (is) nagyon tetszik ez a babakocsi, de én teljesen rutintalan vagyok a választásban. Ami nekünk nagyon fontos, hogy könnyű legyen és a babának is jó legyen a babakocsi. Sajnos van némi gáz a gerincemmel, elég lesz a babát emelgetnem, a babakocsit már nem fogom bírni. Ezért választottuk vagy választanánk ezt a kocsit. 

    Kicsit aggódom, hogy nem egybe van a tolókar, hanem két különálló. Szerintetek azt nehezebb irányítani? Egyéb tulajdonságai alapján Ti választanátok ezt a kocsit?

     

    http://www.bababorze.hu/product_info.php/products_id/ 3590

     

    Nagyon szépen köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. január 12. 23:4180.

    Nagyon szívesen!

     

    Petúnia: már 2 hozászólásom nem ment át, szóval bababoltokban ezek közül van minden, a Brendonban is sokféle, meg egyéb bababoltokban, ha neten keresl márkákra, kidobja a címeket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_385365 (52)
    2009-01-12  16:05
  23. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. január 12. 23:3979.
    Petúnia: az első Neked írt levelem nem ment át, szóval a kocsik nagy részét a Brendonban is meg lehet találni, a többit meg egyéb bababoltokban. Ha rákeresel a márkára, kidobja a címeket. A Teutonia általában itthon a Mária bababoltban a legolcsóbb.
    előzmény:
    petunia (53)
    2009-01-12  16:05
  24. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. január 12. 23:3478.

    Ja, még valami: a mi mostani kocsink éppen ez a konstrukció, elöl kicsit szűkebben vannak a kerekei. Nagyon könnyen irányítható, és egyáltalán nem instabil, összteleszkópos, tehát nem rázza szét a gyereket, de azért macskakőnél rosszabb terepre nem vinném, szóval nem hegymászós kocsi. Arra ott vannak az intelligens kerekűek, pl. a HauckTraxx-ok, vagy a direkt túrázóknak való Herqules kocsik. De ez a Teutonia nem könnyű, nem örülnék, ha a feleségem buszra szálna vele.

    Viszont Neked van egy javaslatom: keress rá a neten a Kiddy Click'n Move babakocsira, az ára sem annyira elrugaszkodott (újonnan is 60 alatt, de mondjuk használtan még nem láttam eladót), könnyen irányítható, összeszűkülős a kereke, megfordítható az ülőrész, ha valamikor hordit szeretnétek rá, a Kiddy megbízható, biztonságos, és maga a kocsi könnyű, nincs 9 kiló mindenestül! Hogy nekünk miért nem ilyen van? Mert nincs hozzá mózes, és mi szeretnénk a Kistesónak venni azt is, de csak ez volt a kizáró ok... A Kiddy jó márka, én ajánlom, ha a mózes nem szempont..

    előzmény:
    petunia (53)
    2009-01-12  16:05
  25. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. január 12. 23:1677.

    Köszönöm a dícséretet. Hát, szeretem is a babakocsikat, mert férfiszemmel is lehet benne érdekességeket találnni, meg a Feleségem szeret róluk olvasgatni, el szokta modani, melyik miért jobb, és próbálgatni együtt szoktunk bababoltokban, legalább együtt a család.

     

    Az meg, hogy ki mennyit költ babakocsira, szerintem sem kell, hogy téma legyen. Mikor vitatják el egy férfitől, hogy jár-e neki az a drága autó? Az én Feleségem egész nap otthon van, babázik, főz, sétáltat, cipel, pakol, nevel. Ha annyival tudok neki segíteni, hogy olyan kocsija van, ami mindkettőjüknek jó, akkor én nem állok ellen. Sokat dolgozom, szeretem a munkám, nem vagyok annyit velük, mint szeretnék, és egy jó kocsival nem a száját akarom befogni, hanem segíteni, hogy könnyebb legyen vinni, emelni, pakolni bele, tolni, kanyarodni. És mivel én is szoktam használni a kocsit, így tudom, mekkora különbségek vannak mondjuk kocsi és kocsi között. Bár az is igaz, sosem telhetetlen az Asszony, amíg egy kocsi megvan, nem akar másikat, annak az árából jön a következő, és nincs babakocsiraktár nálunk, általában 2 babakocsi szokott lenni, és amióta a Teutonia-t megtaláltuk, nem is szeretne másikat. Úgyhogy béke van...

    előzmény:
    Pamutpipi (58)
    2009-01-12  16:24

Címlap

top