Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009-milyen babakocsi?

Torolt_felhasznalo_385365
Torolt_felhasznalo_385365
Létrehozva: 2009. január 12. 14:38

Sziasztok!

 

7. hónapot kezdem a kicsi lányunkkal a pocakban és éppen nagy dilemmában vagyok a babakocsival kapcsolatosan!

Mindenki mást ajánl..vagy a sajátját vagy a sajátjával épp ellenkezőt!

Nekem a Bogaboo és a Quinny tetszik eddig a legjobban. Vélemények? Olyat szeretnék ami kényelmes a babának, és jól is néz ki Jól lehessen használni fűben, macskakövön, de a boltban is kis helyen.. Ja és a fő szempont: könnyű legyen!

Bécsben jobban megéri venni, vagy itthon is közel ugyanaz az ár?

Segítsetek!

köszi! 

  1. 2009. január 12. 16:0351.
    ...akkor nektek szerencsétek volt, az én egyik ismerősöm viszont nyoymorékot csinált a gyerekéből, neki nem tolerálta a kisfia ilyen jól a hordozót, maradandó gerincdeformitást okozott... én nem kockáztatnék.
    előzmény:
    kispiros (47)
    2009-01-12  16:00
  2. 2009. január 12. 16:0250.
    Pierre Carden 682 -es , elég új könnyű és iszonyat jó . Barátnőmnek ilyen van, nálam meglátni és megszeretni volt. Van babahordozója, mózes és sport. Alul hatalmas , és nagyon könnyű.....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_385365 (1)
    2009-01-12  14:38
  3. 2009. január 12. 16:0249.

    A mózest én nagyon szeretem. Bár már rég kinőttük, de a következőnek jó lesz. A hordozót mi alig használtuk. De kinek mi jön be.

    A mózesunk beköthető a kocsiba. Ahogy Márika írta hosszabb úton is fekve lehet az autóban a baba. Az enyém őszi baba volt, télen nagyon klasszul védett a mózes. És mivel travel system, csak lepattintottam a vázról  és már vihettem is. Nem kellett az egészet felcuccolni a 3. emeletre.

     

    Nekünk Peg Perego Pliko P3 van. Állítható kar, bolygós első kerék. Ami fontos, hogy a bolygó rögzíthető. Így ha terepen kell menni akkor is tudom használni. 

    Ami szerintem nem előnye ennek a babakocsinak, hogy kicsi a kosara. Bár ez nálam nem szempont, mert nem egyedül megyek nagybevásárlásra, meg amúgy is autózom. Tehát emiatt annyira nem létkérdés a nagy kosár. Most sem biztos, hogy másikat vennék.

    előzmény:
    nyuszko* (37)
    2009-01-12  15:45
  4. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. január 12. 16:0248.
    Biztosan szeretni fogjátok! És ha ezzel az egy kocsival kihúzzátok, és mondjuk több gyereket is szeretnétek, akkor az ára sem olyan vészes, és ha egyben marad szépen (miért is ne??), akkor el lehet adni. Minden jót Nektek!
    előzmény:
    Papagena79 (45)
    2009-01-12  15:55
  5. 2009. január 12. 16:0047.

    hát, a keresztszülőktől... mondjuk, jobb, mint az arany fülbevaló

     

    a hordozó a kagyló alakú, amit a kocsiba kötsz... és nem lóbálod, mer' dög nehéz

     

    sztem a csak-vízszintesen-feküdhet-a-gyerek téma túl van lihegve, elég  hordozó, nem kell  mózes, nekünk sem volt, most sem lesz, a fiam gerince ettől még gyönyörű. nekem a sportkocsi+hordozó bejött.

    a gumikerékről meg annyit, hogy majd fogsz örülni, ha a városliget közepén kap defektet, mint a másik barátnőm quinny-je. ja, ő azt mondta, nem venne ilyet többet, és egy mezei teszkósra cserélte....

    az én favoritom a peg perego aria.

    előzmény:
    Ylva (39)
    2009-01-12  15:49
  6. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. január 12. 15:5846.
    Hát, kinek mi jön be... mi inkább megfordítottuk a sportrészt, nem kelt fel rá sosem a bébi, sőt, sokszor vitte fel az emeletre a Feleségem úgy, hogy aludt, levette a sportrészt, és felvitte, mintha egy tálcán vinné fel. Igaz, 2 gombot kellett megnyomni, és már le is lehetett emelni... Bár a mi Nagyfiunk még mindig inkább velünk szemben szeret lenni a kocsiban, gondolom más gyerek meg éppen fordítva, pedig lassan 2 éves lesz...
    előzmény:
    petunia (41)
    2009-01-12  15:51
  7. 2009. január 12. 15:5545.

    Igen, nekem is ez jut eszembe róla, hogy hihetetlenül profi Mi Spirit S3-at vettünk, MaxiCosi hordozó van hozzá Isofix talppal és merev falú mózes.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (40)
    2009-01-12  15:50
  8. 2009. január 12. 15:5444.
    Amíg nem tud ülni, addig ABC Design, ha pedig már tud ülni, akkor bármilyen sportkocsi jó a babának.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. január 12. 15:5343.

    Szia!

     

    Én nem találtam olyan babakocsit, ami mindent tudna, így kettőt vettem.

     

    Egy dögnehéz, stabil Pierre Cardin-t (a mai változatok már kb 10 kg-osak), bolygókerék, de jó a rugózása (kb 30e). Van hozzá lábzsák, téli-nyári rész.

     

    Egy szuperkönnyű, de majdnem vízszintesre dönthető Graco Citysport

    (én 20e-ért vettem akciósan).

    Lapra csukható (könnyen nyitható), kis helyet foglal el.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_385365 (1)
    2009-01-12  14:38
  10. 2009. január 12. 15:5342.
    Ha tényleg vízszintesig dönthető (és nem "majdnem" vízszintesig) és elég kemény és sima a felülete, az illesztésnél nincs törés, akkor nem kell feltétlenül, de én ilyen kocsit nem nagyon láttam eddig. Van néhány mániám, az egyik az az, hogy a baba kemény, egyenes felületen feküdjön a puha gerince miatt.
    előzmény:
    nyuszko* (37)
    2009-01-12  15:45
  11. 2009. január 12. 15:5141.

    Egy dologra reagálnék:

    Szerintem meg pont az áthajtható tolókar a jó, mert azt akkor is egy pillanat alatt tudod variálni, ha benne ül a gyerek.Ha az ülést kell átfordítani, akkor azt benne ülő/alvó gyerkkel nem tudod megcsinálni. Márpedig nálunk nagyon sokszor szól jött,hogy pillanat alatt menetirányttudtam cserélni, ha fújt a szél, vagy nagyon sütött a nap.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (30)
    2009-01-12  15:34
  12. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. január 12. 15:5040.
    Igen, szerintem is nagyon jó! Én még a svéd dolgokat szeretem nagyon, szóval az Emmaljunga felé kacsingattunk, de az tényleg nagyon ritka, és ez jobban jött ki árban sokkal. Nekünk egy Fun van, csak sportrésszel jelenleg, és mivel jön a Kistesó, így majd lassan nézegetünk hozzá merevmózest és hordozót is, majd megnézzük a Maxi Cosi-t és a Römer-t is, meg van a Teutonia-nak is hordija már, de az nem isofixes. Szerintem majd a kettő között döntünk, úgy tudom mindkettő jó hozzá. Néztük mi is a Spirit-eket, S3 lett volna, de a Feleségem nem szereti a 3 kerekű kocsikat, 4 kerekű Spirit meg nem volt éppen, de ebbe beleszerettünk teljesen, olyan könnyen navigálható, hogy csoda! De persze ez a kerékszám is egyedi, valaki meg a 3 kerekűeket szereti... Színben is nagy a választék, és például a kupolánkat vagy 1/2 óráig tanulmányozta, mire rájöttem az összes funkciójára (itt szellőztet, ott kukucskál, amott véd a naptól, így meg a széltől... nagyon profi!)
    előzmény:
    Papagena79 (31)
    2009-01-12  15:38
  13. 2009. január 12. 15:4939.
    aaaa, ertem. Kitol lehet ilyen ajandekot szerezni? (fejvakaros)  a hordozo az micsoda, marmint melyik resz, az amit az autoba lehet rakni? vagy amit a kezedben lobalsz?
    előzmény:
    kispiros (38)
    2009-01-12  15:46
  14. 2009. január 12. 15:4638.

    igen, de ajándék volt, sztem nem tudja az árát :)

     

    nekem egy nem tetszett benne, a hordozónak nincs kupolája. de ez részletkérdés, mondjuk, most hidegben jól jön.

     

     

    előzmény:
    Ylva (29)
    2009-01-12  15:33
  15. 2009. január 12. 15:4537.
    De ha a babakocsi vízszintesig ledönthető, akkor a mózest mire lehet használni??Bocsi, első bébi lesz
    előzmény:
    Papagena79 (28)
    2009-01-12  15:31
  16. 2009. január 12. 15:4436.
    pont ezen morfondiroztam  basszus en meg lennek elegedve mar csak azertis mert kifizettem 

    Csak akkor van gaz ha nincs mas ami a kovetelmenyeimnek megfelel.  miert nem gyartanak nagykereku kocsikat? csak varosban laknak az emberek es a bevasarlokozpontig autoval viszik es csak a marvanyon toljak? ennyire nincs kereslet? 
    előzmény:
    Télapó*** (35)
    2009-01-12  15:41
  17. 2009. január 12. 15:4135.

    annyira nem, kellett még hozzá lábzsák 80 ezerért.-))))))))))))))))))))

     

    az lenne még szép, ha egy 200 ezres babakocsival elégedetlen lenne valaki:-)))))))))))))))

    előzmény:
    Ylva (29)
    2009-01-12  15:33
  18. 2009. január 12. 15:3934.
    te jószagú atya-úr-isten!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (30)
    2009-01-12  15:34
  19. 2009. január 12. 15:3933.
    Ennyiért vettem motort.-)))))))))))))))))))))))))))))))
    előzmény:
    kispiros (27)
    2009-01-12  15:29
  20. 2009. január 12. 15:3932.

    Szia!

     

    szia 

    En a baratnömmel jartam majusban vegeig mindent babakocsiügyileg.

     

    Ö vegül a quinny speedy-t valasztotta. szerintem nagyon jo babkocsi, nagyon könnyen lehet tolni. a hordozoja egyben autosüles is /maxi cosi/ es ezt ra lehet tenni a vazra. Egyedüli hatrany, hogy nem valami kicsire csukhato össze! Hatalmas hely van a gyereknek bent.

    Mi Sopronban elünk, igy mi becset jartuk vegig. Egyertelmüen olcsobb kint, de mi vegül becsben kiprobaltuk mindegyiket es a vegen a netröl rendeltük meg.

    A legolcsobb oldal ahonnan rendelni lehet /nagyon jo kombi akcioik vannak, kersgelni kell az oldalon, mindig ajanl hozza valami akcios dolgot!/,  csak ajanlani tudom, szerintem a legolcsobb:

    www.kidsroom.de

     

    Egyebkent becsben van meg a

    www.babyone.at

    www.baby-waltz.at

     

    Jo keresgelest!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_385365 (1)
    2009-01-12  14:38
  21. 2009. január 12. 15:3831.

    Végre egy Teutonia rajongó, azt hittem már egyedül maradok az országban ezzel a kocsival

    Mi is gondolkodtunk hónapokig, kipróbáltunk mindent, kifizettünk volna bármit és a végén a Teutonia győzött!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (30)
    2009-01-12  15:34
  22. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. január 12. 15:3430.

    Szia, gyakorló apukaként, tovább egy babakocsimániás feleség férjeként azt javaslom, szedd össze, mire is van pontosan szükséged, mire akarod használni a kocsit, és mennyi rá a keret. Bár ha használtban is gondolkodsz, és még van idő leskelődni, akkor azért egészen drága kocsit is ki lehet fogni olcsóbban.

    Nos, ha autózni is fogtok sokat, akkor válassz egy biztonságos hordozót, én a Maxi Cosi-t vagy a Römer-t ajánlom, és ha belefér a keretbe, és az autótok is olyan, akkor isofixes hordit mondanék. Ha sokat autóztok, inkább erre áldozz többet, mint a babakocsira szerintem, azért jó az, ha kompatibilisek egymással.

    Ha a súly a legfontosabb szempont, akkor tényleg Bugaboo-t vegyetek, az 8 kg körül van. Ha más szempont is játszik azért, akkor én megnézném a helyetekben a Quinny-t (a Buzz jó, de szerintem van jobb rugózású is, a Speedy nem megfordítható sportrészes sajna, ezért én azt nem vennék, a nap, a szél szétszedi egy 2 éves szemét is, tapasztalat!), a Maxi Cosi-t (az új Mura nagyon jó, de dög nehéz, 16 kg), a Mutsy-t (nagyon igényes, nagyon egyedi, drága, de használtan szépeket lehet jó áron találni), a Bertini sem rossz, a Micralite nagyon vagyány, nagyon könnyű, de nem megfordítható, esetleg Bebe Confort (mindent tud, francia, igényes, használtan egészen jó áron ki lehet fogni kompletten, és a hordija is biztonságos, bár nem isofixes), esetleg Concord (Neo vagy Fusion, de azok nem nagyon vannak használtan), Emmaljunga (őrült ritka, svéd csoda), I'coo, esetleg Firstwheels (a Bugaboo lebutítottja, de elég jó, az árán is látszik, azért olcsóbb...). 

    A végére hagytam a mi favoritunkat: több babakocsink van most is, és jónéhány jött és ment gyorsan, de ami marad, az a Teutonia. Nagyon egyedi, nagyon ritka, nagyon igényes, olyan rugózással, hogy ihaj! Meseszép színek, millió igényes kiegészítő, ami máshol nincs, szuper technikai háttér, nagyszerűen kidolgozott részletek... Árban meg... mint a Quinny mondjuk... De azért nem hasonlítanám a kettő minőségét, szuper a Quinny is, de a Teutonia valami egészen különleges. A súlya mondjuk 10 kg felett van, de ezt át kell gondolni: szerintem egy átlagos anyuka nem tud emeletre cipelni egy 8 kilós kocsit sem benne egy 12 kilós gyerekkel, meg a cuccokat, mert nehéz átfogni, nehéz magasra emelni a lépcsőkön, és ott  veszély, hogy mozdul a gyerek, kibillen az egyensúly... Az én Feleségem nagyon törékeny, ő egy kézben viszi a gyereket, másik kézben a sportrészt külön, azután visszafut a gyerekkel, és külön felviszi a vázat egykézben, szintén a gyerekkel. Így lényegesen könnyebb, mint egyben, de azt mondja, még akár egészben is könnyebb a kocsit összecsukva egy kézzel, másik kézben babával, mint úgy, hogy benne ül a gyerekünk.

    Ami szerintem tehát fontos: legyen jó hordozója, legyen nagyon könnyen tolható és irányítható (egy kézzel is forduljon, tehát mindenképpen bolygós kerék kell), legyen összteleszkópos (szuper a szíjas, nagykerekű, régi hagyományos babakocsi a babának, ring, mint egy hajó, de a mami megszakad minden egyes saroknál), legyen fordítható a sportrésze (a legjobb a fordítható sportrész és az áthajtható tolókar, de ez ritka, bár van ilyen Teutonia). A fordítható sportrész általában nagyobb súlyt jelent, de az áthajtható tolókar nekünk nem praktikus: ha áthajtod, elöl lesz a fix kerék, az meg nem valami jó. Van olyan, aminek áthajthatós a karja, és minden kereke bolygós (Peg Perego Venícia), de nekem az nem volt meggyőző: nem tetszett a rugózása, és a kerekei elég kicsik voltak, na meg a PP hordik sem valami nagy számok, de ez az én véleményem, sokan szeretik... Legyen jól téliesíthető, én pártolom a külön mózest (de az autóba kötőset nem!!!!), jó a bundazsák, a nagy kupola, a jól rögzíthető, nem csörgős esővédő, az alsó tárolókosár. Volt sok kocsink, és szerintem még lesz is, ahogy ismerem a Feleségem, de a Teutonia marad, nagyon szereti!

    Ja, és még valami: a gyerekek felnőnek a méregdrága babakocsik nélkül is, azért lássuk be, ez szól a divatról, meg a szülők öröméről is. De ha ilyen árakban gondolkodsz, mint amilyen példákat hoztál, akkor legyen szempont a gyerek biztonsága és kényelme, ennyi pénzért már találsz olyat, ami szinte mindenben tökéletes. Mert teljesen tökéletes kocsi csak a szülők fejében létezik, általában 5-6 babakocsi után!!! Menjetek tolicskázni bababoltokba, megjön az az ihlet, boldog babavárást! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_385365 (1)
    2009-01-12  14:38
  23. 2009. január 12. 15:3329.
    es meg van elegedve vele? 
    előzmény:
    kispiros (27)
    2009-01-12  15:29
  24. 2009. január 12. 15:3128.
    A mózes és a hordozó nem helyettesítő termékek, az első pár hónapban nem szabad a babát a hordozóban sokáig tartani, tehát pl. sétálni menni nem lehet vele.
    előzmény:
    nyuszko* (25)
    2009-01-12  15:22
  25. 2009. január 12. 15:2927.

    concord fusion - ilyen van a baratnomnek, hoban, lucsokban is megy...

    200e ft

    előzmény:
    Ylva (23)
    2009-01-12  15:20

Címlap

top