Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mozogni DVD-re...

Élodie_22
Létrehozva: 2009. január 6. 22:15

Sziasztok!

 

Azokat kérdezném, akiknek van tapasztalata a különféle torna-DVD-kkel: mit ajánlotok akkor, ha intenzív mozgást szeretnék? Nem igazán izomépítést tervezek, inkább zsírégetést-alakformálást. Tehát az erősítés helyett inkább a kardio-mozgáson legyen a hangsúly. (fekvőtámasz megy DVD nélkül is)

 

Réka-DVD-ket sokan dícsérik, tényleg az a legjobb? Vagy esetleg Alexandra?

 

Az a helyzet, hogy a kedvencem a step aerobic, de sajnos a munkám olyan, hogy az elkövetkezendő hónapokban kizárt, hogy időben odaérjek bármilyen órára. Pedig hónapok óta rendszeresen járok, és mindenképp folytatni szeretném valami hasonlóval.

 

Köszi a segítséget előre is!

  1. 2009. január 7. 18:3451.

    Szia!

    Ez is jól hangzik, köszi...húha, ez már a bőség zavara

    előzmény:
    anita222 (49)
    2009-01-07  18:32
  2. 2009. január 7. 18:3350.
    Az izmok szálkásítása! Egyébként ezt írja ki a dvd-n,amikor kezdődik: Zsírégetés,gombszálkásítás
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_461189 (45)
    2009-01-07  08:50
  3. 2009. január 7. 18:3249.

    Szia!

     

    Az Aerobic Norbival 3.

     

    Van rajta felsőtestformálás 25 percben, ami jó bemelegítésnek és utána 35 perc zsírégető torna nagyon jó zenére,majd has és comb formálás.

    Nagyon jó,én szeretem.

    Anita 

    előzmény:
    rimont (43)
    2009-01-07  08:35
  4. 2009. január 7. 18:2548.

    SZia!

    Köszönöm Neked a privit is, meg fogom nézni az oldalt, valószínűleg nagyobb a választék mint a magyar piacon, és jobban is járok ha körülnézek mielőtt megveszek egy DVD-t aztán esetleg mégse tetszik és vehetem a következőt...

     

    Mindenki másnak is köszi a segítséget, igazából csak az elhatározás a kulcs az egészben, hogy amikor este 10 felé hazaesik az ember még legyen kedve tornázgatni...

    Nem lesz könnyű...

    Tényleg nálatok mivel működik a motiváció?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_885507 (47)
    2009-01-07  17:55
  5. Torolt_felhasznalo_885507
    Torolt_felhasznalo_885507
    2009. január 7. 17:5547.

    Szerintem ők jók:

    Czanik Balázs

    1. DVD - capoeirás, átmozgatós, derékra dolgozós, de azért minden benne van egy kicsit

     

    2. DVD - szintén capoeirás, bonyolultabb és nehezebb szerintem - már az aerobnak titulált részben izommunka megy keményen

     

    3. DVD - még nem mertem belevágni

     

    Győzikés DVD-je, a gyakorlatok jók, ha bírod tolerálni a kretén GYőzike kretén fejét és hisztijeit

     

    Rubint Réka - a negyedik a legjobb és a többihez képest itt még nincs is annyi ápdétreklám

     

    Jillian Michaels - a Biggest Loser edzője volt, brutális csaj, nekem most ő a nagy kedvenem :D

     

     http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_gw?url=search-alias%3Daps&field-keywords=jillian+michaels&x=0&y=0

     

    Ha sztepmániás vagy, akkor ide is érdemes lenne bekukkantanod:

     

     http://www.mp3portal.hu/viewtopic.php?f=53&t=1146

     

     

    előzmény:
    Élodie_22 (1)
    2009-01-06  22:15
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 7. 09:1446.
    Sziasztok!Én Béres Alexandra: Vitalitására tornázom, hetente 5-ször. Imádom. Tökéletesen formálja az alakot, jól fel van építve a dolog és nem csak rángatja megfelelő bemelegítés és nyújtás nélkül az izmokat...Minden testrészt bemelegít külön majd le is nyújt-nem is volt izomlázam soha tőle, hanem az az igazi, jóleső, rettenetesen elfáradt érzés, ami közben energiát ad az embernek, szóval, értitek :-)Hatvanegynehány perc extra hasizommal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179820 (41)
    2009-01-07  00:18
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 7. 08:5045.
    Mijaza "gombszálkásítás"?
    előzmény:
    anita222 (42)
    2009-01-07  07:16
  8. Torolt_felhasznalo_301723
    Torolt_felhasznalo_301723
    2009. január 7. 08:4744.

    Nagyjából egytértek Karennel. A Napi 20 perc önmagadért egészen jó, tényleg a sok Hűűűhaaa, meg vinnyogás nem kéne bele. Egyébként szerintem nagyon lelkesítő tud lenni a Réka.

    Az első 20 percben a felsőtest-gyakorlatok tényleg túl gyorsak szerintem, de nagyon hatásos, szerintem még súlyzó nélkül is (eleinte én úgy csináltam).

    A comberősítőnél én is hiányolom a belső combos gyakorlatokat, egyébként nem rossz. De tényleg nem ugyanannyi gyakorlatot csinál a jobb lábra, mint a balra...

    Én egyébként mind a 4 blokkból szoktam csinálni vagy 10-15 percet, és nem is mindig ugyanazt, amit ő, hanem váltogatom egyik lábat, másik lábat, és így mindent átmozgattam egyenlő mértékben, mégsem kell 4x20 percet szenvednem.

     

    Én alakformálásra inkább a Callanetics tornát ajánlom, az nagyon nyugis, már-már nagyitorna, de nagyon hatásos is azzal a 100-100 1-1 centis mozgással...

     

    Van még Béres Alexandrám is, a Vitalitás, azt is nagyon szeretem, olyan kedves és mosolygós az a csaj! És ő tényleg minden oldalra ugyanannyi gyakorlatot végez!

     

    Én ezt a hármat szoktam váltogatni. Ja, meg van még Rékától egy régebbi videokazim, nem tudom, mi a címe, azt már régen vettem elő.

     

    A Capuera aerobikkal most felkeltettétek az érdeklődésemet, azt is megveszem! Bár fura lehet férfinek az utasításaira tornázni, őt hiába nézem, nem motivál, hogy én is ilyen testet akarok!

    Volt Norbim, azt nem szerettem, oda is ajándékoztam valakinek.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. január 7. 08:3543.
    "Norbi régi tornáira esküszöm, 10 éve a zsírégetés,gombszálkásítással fogytam le 2 hónap alatt 15 kg-t" >>> MELYIK DVD PONTOSAN EZ??? KÖSZI!!! :)))
    előzmény:
    anita222 (42)
    2009-01-07  07:16
  10. 2009. január 7. 07:1642.

    Szia! Az én kedvencem is a stepaerobic,csak én itthon csinálom.Van hozzá padom és 3 db dvd-m.Imádom!

    Még a Norbi régi tornáira esküszöm, 10 éve a zsírégetés,gombszálkásítással fogytam le 2 hónap alatt 15 kg-t.A baj az,hogy több év után erősít( de minden torna sajnos), ezért havi pár alkalommal csinálom már csak.De a step az heti 2x mindig megvan. 

    előzmény:
    Élodie_22 (1)
    2009-01-06  22:15
  11. Torolt_felhasznalo_179820
    Torolt_felhasznalo_179820
    2009. január 7. 00:1841.

    Szia!

     

    En eveken keresztul (eleinte nagy lelkesedessel) hasznaltam Rekatol az add Onmagad 2-est, 3-ast.

     

    Nyar vegen beszereztem a Napi 20 percet is es szomoruan lattam, hogy foleg a farizom edzesenel szinte ugyanazok az unalomig ismetelt gyakorlatok kerulnek elo, amik az elozo dvd-in.

    A karizom edzese szerintem nagyon gyors, kapkodo.

    A comb resz ugyan nagyon faraszto az elejen, mig meg nem erosodnek az izmaid, es jo zsiregeto, de a belso combot egyeltalan nem edzi, ami szerintem nagy hiba. Szoval ha hetente 4-5 alkalommal elvegzed biztosan fogyni fog a combod, sot a feneked is, de a belso comb feszesitesehez plusz gyakorlatokat kell keresned. Ez a resz amugy step nelkul is siman vegrehajthato.

    A has resz nekem kicsit gyenge es zavaros (pl. van, hogy egyik oldalra elfelejti megcsinalni a gyakorlatot stb.), de a zeneje kifejezetten tetszik.

     

    Szerintem a Reka dvd-k nagy hatranya, hogy Reka ugy vegzi rajtuk a gyakorlatokat, mintha azokba bele kene halni. Nagyon sokszor megall, abbahagyja a gyakorlatot es uvolt az emberrel, hogy ne hagyja abba.

    Ez lehet, hogy masokat nem zavar, de engem kizokkent a tempobol, raadasul sokszor pont akkor kiabal, hogy abba ne hagyjam, amkor epp csak belekezdunk egy gyakorlatba, szoval meg abszolut nem faraszto, eszembe sem jutna meg megallni. Neha az az erzesem, hogy azert all meg, mert nem kepes piheno nelkul vegigcsinalni.

    En ezt a "problemat" ugy oldottam meg, hogy levettem a hangot. Meglepodve tapasztaltam, hogy sokkal konnyebbnek tunnek a gyakorlatok, ha nem uvolt es nem sulykolja az emberbe folyamatosan, hogy mennyire nehez az o tornaja es, hogy en most mennyire szenvedek. 

     

    Valo igaz, hogy idegesito a visitasa, a poenjai (hogy rendszeresen suletlensegeket beszel), hogy torna kozben folyamatosan az Update modszert reklamozza meglehetosen agressziven, de, ha te kedveled Rekat, akkor nem biztos, hogy teged zavarni fog.

     

    A Reka dvd-k masik hatranya, hogy  gyakran nincs bemelegites vagy keves, a nyujtas pedig gyakorlatilag mindig hianyzik, ami konnyen vezethet seruleshez.

     

    Szoval velemenyem szerint szakmailag sem a legjobb anyagok, ezert nem reg beszereztem 3 Alexandra (Uj kihivas, Porgesd fel! Live) es egy Czanik Balazs (Capueira aerobik 1.) dvd-t. Egyenlore csak megneztem oket, de az nagyon tetszik, hogy Alexandra es Balazs is mosolyogva, jo kedvvel, lazan tornazik es nem szenved, mint Reka. 

     

    Ha valaki hasznalta mar Alexandratol a Menni fog! es a Vitalitas c. dvd-ket, szivesen vennem, ha megosztana a tapasztalataitvelem/velunk. Koszi!

    Egyenlore ennyi...

     

    (Bocs az ekezetes betukert, de csak angol billentyuzetem van...)

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Élodie_22 (1)
    2009-01-06  22:15
  12. 2009. január 6. 23:5540.

    Pár hét alatt, ha milyen gyakran mész?

    A heti 3 hány percet jelent?

    Én padon 30-40-et szoktam.

    A hatásáról nem tudok nyilatkozni, mert én steppel és diétával nyomtam mellette, és így hát ja, elég látványos volt rövid idő alatt...

    előzmény:
    yo-trixi (38)
    2009-01-06  23:35
  13. 2009. január 6. 23:3939.
    Jaja, a futas nagyon hatasos kardio edzes. Minimum heti 3 alkalommal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. január 6. 23:3538.

    A legnagyobb baj, hogy ő maga hívta fel a figyelmemet arra,hogy nem ugyanaz a gyakorlatsor mindkét oldalon: "És mivel sokan jeleztétek, hogy nem egyezik az egyik oldalon elvégzett gyakorlatsor a másik oldallal, ezért erre külön odafigyelek, de különben is, a lényeg, hogy csináld!!"

     

    De én rafkós vagyok, egyik nap pont úgy csinálom mint ő (ugyanazon az oldalon dolgozom)másnap csere...

     

    Amúgy én a futásra esküszöm...Pár hét alatt drasztikusan átformálja a testemet (van rajtam 3kg felesleg, az teljesen eltűnik)..de most inkább nem megyek...így is érzékeny a mandulám...

    előzmény:
    Élodie_22 (35)
    2009-01-06  23:26
  15. 2009. január 6. 23:3337.

    Igen, hiaba kockas a hasad, ha lefedett. Itt jon kepbe a dieta.

    Reka tenyleg nem ugyanazt illetve ugyannnyit csinal az egyik, majd masik labra. De ezt ellensulyozhatod ugy, hogy egyik alkalommal a jobb labadra csinalod a tornat, aztan a bal labadra. Tehat mindig valtogatod egy-egy edzes alkalmaval. 

    előzmény:
    Élodie_22 (36)
    2009-01-06  23:28
  16. 2009. január 6. 23:2836.

    Szia!

    Köszi a megerősítést, asszem Réka lesz...

     

    És félreértettél: nem "tartok" az izomépítéstől, sőt nem bánnám, nem is elkerülni akarom, csak szerintem a kardio mozgás jobban segít a zsírégetésben és alakformálásban. És hát hiába kockás a hasam, ha nem látszik a zsírpárnától

    előzmény:
    tudu30 (34)
    2009-01-06  23:23
  17. 2009. január 6. 23:2635.

    Ezek szerint nem elég hogy visít, még azt is visítja, hogy milyen ronda vagy még mindig, de talán majd...

     

    na ez nekem tök fura...még életemben nem hallottam olyat h mást-mást a két oldalra...mondanám h ő a profi csak tudja, de azért tök hülye én se vagyok...hogy lehet ez jó??

     

    előzmény:
    yo-trixi (33)
    2009-01-06  23:19
  18. 2009. január 6. 23:2334.

    Szioka!

     

    En is a Reka DVD-it ajanlom neked. En mar regota nyomom rajuk, es nagyon hatasos. Egyebkent az izomepitestol nem is kell nagyon tartanod, mert az hosszu es kitarto edzes, illetve taplalkozas eredmenye.

     

    So sikert!

    előzmény:
    Élodie_22 (1)
    2009-01-06  22:15
  19. 2009. január 6. 23:1933.

    jaja, tök igazad van!! Az Add önmagad dvd-k tele vannak ilyenekkel, hogy nyárra milyen szép leszel, habár már most is szép vagy...(gondolom, ebbe belebukott), na,mindegy, ezeket kivághatnák, meg a visítást lehalkíthatnák, akkor szupik lennének...

     

    a másik nagy hibája, hogy nem pont ugyanazt csináljuk mindkét oldalra: pl. a bal fenekedre csináltál 16 egyenes lábemelést négykézláb, meg 16 (nemtudommit)...a jobb lábadra, meg csinálsz 8 valamit, meg 11 egyenes lábemelést...

    Na, ezt jól leírtam, bocsi, biztos kapom majd az ívet az emberi butaság miatt....

    előzmény:
    Élodie_22 (32)
    2009-01-06  23:13
  20. 2009. január 6. 23:1332.

    És akinek nincsenek önértékelési gondjai? Urambocsá' esetleg elégedett is, csak mozogni akar?

     

    Költői kérdés volt...mert ugyan nem ez a cél, de 1-2 kilót én is beáldoznék...

    előzmény:
    yo-trixi (30)
    2009-01-06  23:08
  21. 2009. január 6. 23:1131.

    nekem a fitness-bérlettel ingyen lenne sok helyen, de sose lesz időm rá ezentúl

     

    Futni én is szeretek, mert hatásos és élvezem is, de azt is inkább padon. Az utcán sajna ismernek :P

     

    Amúgy neked a fogyás volt a cél? Vagy az izomépítés? Esetleg csak mozgás?

    előzmény:
    yo-trixi (27)
    2009-01-06  23:05
  22. 2009. január 6. 23:0830.

    jaja, Szebb vagyok már, mint a béka...Ez tényleg jóóóó!!! Ez az Add önmagad...nagyon ott van...

     

    De a legjobbak a torna végén levő tanácsai: ' Az álmaidat sohaaa ne add fel!!! minden nap közelebb kerülsz a céljaid feléé, és ééén itt leszek, és segítek neked!!!"

    vagy: ' elégedetlen vagy magaddal?? mindenkinek vannak hibái...nekem is...mi ez a derekamon?? Stria, és?? van rajta valami szégyellnivaló?? nincs!!! "

     

    De komolyan, ahogy előadja!!! Besza..s!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569865 (22)
    2009-01-06  22:49
  23. 2009. január 6. 23:0729.

    Ne bántsuk egymást a topicomban légyszi!

     

    yo-trixi nagyon sokat segített és hasznos tanácsokat kaptam tőle amiket ezúton is köszönök

     

    Már csak egy-két konkrét DVD címet kérnék tőletek...

    előzmény:
    tudu30 (26)
    2009-01-06  23:00
  24. 2009. január 6. 23:0628.

    Bocsi, de gyorsan írtam, és nem igazán figyeltem a nyelvhelyességre!!

    de látom, te helyettem is figyelsz!!

    Büszke lehet rád anyukád!!

    előzmény:
    tudu30 (26)
    2009-01-06  23:00
  25. 2009. január 6. 23:0527.

    jaja, én is sunnyogva tornáztam...Fater ki is vágott volna Békástól, ha sivítozna ott nekem...

     

    Én is csak úgy tornázgattam, saját kis edzéstervvel...de az olyan uncsi lett. Aztán elkezdtem kondizni, de sajnálom rá  a pénzt, pedig marha hatásos, úgyhogy inkább elkezdtem ingyen futni...

     

    De most hideg van...nem akarok megfázni...úgyhogy én is csak akkor tornázok rá, ha senki sincs otthon...ja, és csukott ablak mellett...

     

    de tudod, mi  jó dvd még?? Cindy Crawford!!!! Na, az is durva, bár az inkább erősítő, de másnap alig bírok lemászni a negyedikről !!!

      

    előzmény:
    Élodie_22 (21)
    2009-01-06  22:47

Címlap

top