Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pikkelysömör

zseti
Létrehozva: 2004. január 7. 12:59
Sziasztok!
Ha valaki tud valami hatásos gyógymódot szívesen várom a válaszát.
  1. ppp
    ppp
    2004. január 7. 20:3826.
    Magyarországon semmivel nincs több pszoriázis, mint más (hasonló klímájú) országokban.
    előzmény:
    macskoszka (24)
     
  2. 2004. január 7. 15:5025.
    jav. egyénnel szemben
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. január 7. 15:4924.
    Persze. Minden betegségnek vannak lelki oldalai is és tényleg nagyon nehéz felülemelkedni lelkileg egy olyan betegségen, ami "megbélyegez" és szem előtt van.
    Fő okként mindig ott látom a ps. kialakulásáért nagyban felelős stresszet és lelki megrázkodtatást. Az én olvasatomban ez azt jelenti, h rizikófaktor lehet egy egyébként is szorongó alkatnál, ha a genetikai háttér jelen van:(
    És ilyenkor mererősítést kapok, h igenis minden betegség pszichoszomatikus alapú. Ergo egy szorongó, depresszáns, zárkózott ember nagyobb eséllyel számolhat pl. a ps. -sel egy nyitott, optimista, de azonos genetikai hátterű egyén.
    Rossz magyar szokás, h mindenen görcsölünk és morgunk. Ha megnézzük a statisztikákat láthatjuk, h mennyire magas a rákos megbetegedések, a szív-és érrendszeri megbetegedések hazánkban. :(
    Egyébként tényleg fontos lenne a lelki kezelés is, h legalább az ember -ha már változtatni úgyem tud-elfogadja és tudjon vele élni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_287528 (18)
     
  4. 2004. január 7. 15:1923.
    Hja, és még annyit, hogy nekem azért nem jöttek be a kenőcsök, mert abból a fajtából jutott nekem (mármint pöttyök), amik nem 2 nagy terület, oszt annyi, hanem olyan vagyok, mint egy katicabogár: tele a hátam elszórva, a két karom elszórva, a két lábam elszórva, a fejbőröm. . .
    ember legyen a talpán, míg ezt valaki lekeni, megvárja míg megszárad/beissza, utána lekezeli a második kencével, majd megvárja hogy azis megszáradjon, végül a harmadikkal. Ráadásul mindezt - az utasítás alapján reggel, délben, este. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618319 (17)
     
  5. 2004. január 7. 15:1822.
    Tényleg nagyon fontos a lelki harmónia, de ez nagyon nehéz. Elfogadni magad ilyennek, bízni mindenféle csodaszerben, hogy hátha. . . . . Én iskolás koromban szenvedtem tőle a legjobban, főleg mikor kötelező orvosi vizsgálatok voltak. Mindíg próbáltam kibújni előle valahogy. Olyan jó érzés volt az a pár év (kb. 7-8) amíg tünetmentes voltam és teljes értékű embernek érezhettem magam. Jelenleg nekem a Dermovate nevű kenőcs és a holt tengeri fürdősó együttes használata segít. Alkoholt nem iszom, és az étkezésemre is rendszeresen odafigyelek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. január 7. 15:0121.
    psis = pisi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_871003 (20)
     
  7. 2004. január 7. 15:0020.
    Egy barátnőm anyja szerint a psis is segit, ha lepisiled a problémás területet :) És ezt halál komolyan mondta. Még nem próbáltam ugyhogy nem tusom megmondani hogy hatásos e :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. január 7. 14:5819.
    Érdekes, de mint tudjuk nem vagyunk egyformák. Én esküszöm a szolira és a napsugárra. Kenhetek rá bármit, nem múlik el, de 2x 20 perc szoliban vagy egy délutáni napozás teljesen eltünteti. És akkor nem kell sem vazelin sem canesten.
    előzmény:
    macskoszka (16)
     
  9. 2004. január 7. 14:5718.
    Én is psoriazisos vagyok. Úgy tudom, hogy a Mária u. -i bőrklinikán dolgozó Berecz Margit dr. nő a Ps. Társ. egyik, v. a vezetője. Én nála jártam, és úgy tudom, hogyha a ps. társaság ajánlásával megy az ember ilyen krémet venni (st. mich. ) akkor jóval olcsóbban hozzájuthat.

    Egyébként tőle tudom, hogy rengeteg féle ps. van. Valaki írta, hogy génjeniben hordozza az ember, és bármire kijöhet. Ez igaz, a lista azonban nem teljes. Ráadásul MINDEN EGYES EMBERNÉL TELJESEN EGYEDINEK kellene lennie a kezelésnek. Ez alatt azt értem, hogy "holisztikusan" lehet csak gyógyítani. Ha csak kenegetik, napoztatják, esetleg diétáznak, attól még nem mindenkinek múlik el.
    Az alapja a lélekgyógyászatnak kell lennie. A szorongást, félelmeket, az elhatárolódástól, megnyílástól való félelmeket, hajlamot kell kikezelni. Erősíteni kell az önbizalmat, büszkeséget.
    A betegség azért szörnyű - magamon tapasztalom - mert ördögi körbe kényszeríti áldozatát: a segítség a megnyílás, önátadás lenne. De hogy nyíljak, ismerkedjek, gondoljak párkapcsolatra, ha tele vagyok hámló, egyáltalán nem esztétikus látványt nyújtó foltokkal?!!
    Őrült dilemma, feszültségkeltő probléma. Aki amúgy is hajlamos a depresszióra, annak annyi, ha nem segít rajta szakember.
    Én is sokmindent kipróbáltam, amit a pénztárcám megengedett. Most beszélgetni járok másfél havonta egy életmódtanácsadóhoz. A lelkem fejlődésnek indult, lassan, de biztosan jobban vagyok lelkileg. Párkapcsolatom van, igaz, a párom őszintén megmondta, szeretné, ha szép lenne a bőröm. :)
    A nyarat állandóan megelőzi egy kétségbeesett időszak: vajh' idén kimerek majd menni a Balcsira?!

    Mindenkinek, aki szenved: kitartást, a betegség figyelmeztet minket, találják ki, mire!
    Érdemes körülnézni ezoterikus boltokban, ahol lehet több olyan könyvet is találni, amiben foglalkoznak a betegségek lelki oldalával!

    üdv: Szünyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618319 (11)
     
  10. Torolt_felhasznalo_618319
    Torolt_felhasznalo_618319
    2004. január 7. 14:5117.
    Azt tudom, hogy kell használni, csak arra lennék kiváncsi, másoknál hatásos volt-e.
    előzmény:
    macskoszka (15)
     
  11. 2004. január 7. 14:4916.
    Fura, mert pl. apukámnak meg kifejezetten rossz a napsugárzás.
    Pedig mi is mindenhol olvassuk, h direkt jó rá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_871003 (14)
     
  12. 2004. január 7. 14:4815.
    Nincs különösebb metódusa. Ált. a dobozára rá van írva, h hogyan, hányszor és miként kell használni.
    Egy doboz kb. 800 Ft.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618319 (12)
     
  13. 2004. január 7. 14:3914.
    Nekem a lábamon, és az egyik mellemen szokott kijönni. De csakis télen és csakis akkor ha nem járok szoliba. Nyáron a naptól elmúlik, télen pedig a szolitól. Viszont ha nagyon vészes, akkor egyszerű vazelinnel szoktam bekenni az "puhitja", aztán pedig Canesten kenőcs rá naponta, és elég szépen elmúlik. De sajnos ezek is csak tüneti gyógymódok. Elmúlni sose fog.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. január 7. 14:3013.
    Igen, anyu is recept nélkül veszi, és nagyon szépen elmult neki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618319 (11)
     
  15. Torolt_felhasznalo_618319
    Torolt_felhasznalo_618319
    2004. január 7. 14:3012.
    A Holt-tengeri sós kezelésről mit tudsz(tok) mondani?
    előzmény:
    macskoszka (8)
     
  16. Torolt_felhasznalo_618319
    Torolt_felhasznalo_618319
    2004. január 7. 14:2811.
    Nagybátyámnak is p. s-e van. Ez a dr. michaels-féle recept nélkül kapható???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (5)
     
  17. 2004. január 7. 14:2410.
    Igen, a stressz nagyon nagy mértékben hozzájárul ahhoz hogy vkin kijöjjenek a tünetek! Meg szerintem az alkohol fogyasztás is!
    előzmény:
    macskoszka (8)
     
  18. 2004. január 7. 14:249.
    Én is sok mindent kipróbáltam már. Sajnos 3 éves korom óta szenvedek vele. Hosszú évekig tünetmentes voltam egy pécsi orvos (feltaláltó) jóvoltából (gyógynövényes olajos készítményével). Aztán egy nagy lelki megrázkódtatás hatására ismét visszajött és most nem tudok tőle megszabadulni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. január 7. 14:218.
    Apukámnak kb. 6 éve jött ki először. Van amikor erősebbek a bőrtűnetek van amikor kevésbé, de teljesen még sosem múlt el:(
    Ő is próbált rengeteg csodaszernek titulált készítményt, de nem szorította vissza.
    A Flucinart és Dr. Michaels termékeket már is ő csekkolta és a tengeri sós áztatgtást is.
    Elvileg oda kéne figyelni a táplálkozásra is, de apukám pl. nem képes lemondani a kolbászról és anyum pörköltjéről is.
    Sajna nagyon megváltoztatta az életét és sokkal visszahúzodóbb lett. Neki kezén van pikkelysömör és szégyenli, nem szívesen megy új társaságba, mert sokan nem tudják, h mik azok a piros foltok a kézfején. . . és hát még sem mondhatja mindenkinek, hogy nem fertőző nyugodtan fogjál velem kezet. . . :(
    Sajnálom őt és imádkozom, h engem messze elkerüljön, mert állítólag ez öröklött betegség, a génekben van.
    Stressz, felületi sérülés és gombás fertőzés is előhívhatja a szervezetből.
    Gyógymód sajna nincs rá, de ha konzultálsz a bőrgyógyászoddal ő ismerteti veled, h mit használj és hogyan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_250235
    Torolt_felhasznalo_250235
    2004. január 7. 13:547.
    Ja, szintén patika, orvos írhatja fel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_250235
    Torolt_felhasznalo_250235
    2004. január 7. 13:536.
    Apucikámnak is hosszú évek óta van. Ő Flucinar nevű kenőcsöt használ rá, és bár nem múlt el teljesen, alig látszik a körmén.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. január 7. 13:425.
    Anyukámnak 27 éve van, most használ egy gyógyszert ami kb 80%-ban elmulasztotta .
    OINTMENT a kenőcs neve és a Dr michaels készitménye.
    A nagy doboz ára 17. 500. - Ft. Patikákban kapható.
    A kissebb doboz árát sajna nem tudom.
    előzmény:
    zseti (1)
     
  23. 2004. január 7. 13:364.
    Valóban nem gyógyítható, csak a tüneteket lehet kordában tartani. Édesanyám kb, 1 évtizede küszködik. Nem akarlak elkeseríteni kedves zseti, de kínkeserves néha. Sokféle gyógyszer, homeopátia, kenőcsök, sós víz. . stb. Mindenkinél más válik be, ha használ egyáltalán. Azt hiszem a neten találsz honlapot is róla.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_392281
    Torolt_felhasznalo_392281
    2004. január 7. 13:343.
    De van!
    Dr. Michael-féle készítmények! Krém (nem a kenőcs, mert az mint a disznózsír!) lemosó, sampont.
    Húzós. Havi kb. 30 ezer Ft. De elég 2 hónapig használni, s utána kinek, hogyan használ, fél, egy év múlva talán megint egy havi.
    De a krém mindig. - Az nem vészes.
    (Nem jobb a Holt-tengeri kúra). -
    előzmény:
    zseti (1)
     
  25. 2004. január 7. 13:182.
    Nem gyógyítható! :-( Lehet vki tünetmentes, de ha jól tudom nincs hatásos gyógymód!!
    előzmény:
    zseti (1)
     

Címlap

top