Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2004-es esküvők :)

Torolt_felhasznalo_374401
Torolt_felhasznalo_374401
Létrehozva: 2004. január 7. 09:35
Sziasztok kedves érdeklődők :)
Csatlakozzatok ha kérdéseitek vannak mint nekem, bizonytalanok vagytok mint én, lázban égtek, vagy ha csak beszélgetnétek erről a varázslatos dologról. Nagyon várok minden hozzászólót :)
  1. 2004. január 7. 11:50126.
    Hát, én enni sem tudtam. . . És nem a ruha miatt. . . Hanem mert táncolni kellett, meg szervezkedni, meg nehogy leegyem magam (bár a párom hozott nekem egy abroszt, mert nagy törölközője/szalvétája nem volt a hotelnek :)
    A kaució volt húzos. Nekem a menyasszonyi ruhám 100 ezer volt, én ezt akartam, nagyon drága volt és munkáltatói kölcsönt kellett felvegyek. Lehet, sokan kiakadnak, de mindegy, ez az én döntésem volt. No, most ennek a kauciója 30 e Ft volt. Amit ugye előre le kellett perkálni. . . :(
    előzmény:
    tulipán6 (122)
     
  2. 2004. január 7. 11:49125.
    Sziasztok!
    Én már "sajnos" túl vagyok az esküvői ceremónián. Fantasztikusan éreztem magam, élveztem minden pillanatát, bármikor újraélném az egészet. Igazi lagzi volt, hófehér ruhával, finom vacsorával, menyecsketánccal, bulival. Szerintem minden hölgy megérdemli, mert ez igazán rólunk szól. Na persze a vőlegényről is. Igaz nem olcsó mulatság, de szerintem soha nem voltam még ilyen szép, és az emlékek, képek, aztán a sztorizások felejthetetlenné teszik.

    Sajnos én is voltam olyan kölcsönzőben, ahol fizetni kellett volna a próbáért (500-1500 Ft/ruha). Nemcsak Bp. vidéken is!!! Felháborítónak tartom, ki is fordultunk rögtön.

    Nem tudom érdekel-e valakit, de eladó a ruhám, amiről tudok képet küldeni.

    Szívből kívánom, hogy mindenki élvezze nemcsak a nagy napot, de az előkészületeket is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_589400
    Torolt_felhasznalo_589400
    2004. január 7. 11:49124.
    bizony! Mindig vannak váratlan események, olyan nincs hogy nincs De ott lesz egy csomó ember valaki csak el tudja intézni attól hogy nem előre látható volt a dolog!!Mi aznap már csak magunkkal meg a teremdíszítésének megerősítésével foglalkoztunk
    előzmény:
    hibik (121)
     
  4. 2004. január 7. 11:47123.
    De neked lecsatolható uszályod volt. . . Én pl. alig fértem ki a szobánkból :)
    És nekem is csak az elején volt nagyon nehéz. Mikor felvettem. . . Aztán már más kötötte le a figyelmem, táncoltam is benne. . . :))) Jajj, én csak áradozni tudok. .

    Úgy segítenék ötletet, tanácsot adni, szeretné vki? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589400 (119)
     
  5. 2004. január 7. 11:46122.
    Mármint a kaukció volt húzós?

    Egyébként 17 évesen nyitótáncot táncoltam az iskolánkban és akkor már volt rajtam hófehér menyasszonyi ruha nagy abroccsal, úgyhogy némi tapasztalatom már van ez ügyben. Legnagyobb bajom a WC-vel volt. Tényleg a menyasszony ne igyon semmit, hogy megússza?
    előzmény:
    hibik (116)
     
  6. 2004. január 7. 11:45121.
    Hát nekünk maradt aznapra még elég sok minden. . . Bár nekem csak az maradt, hogy 10 percenként hívtam az Uram, hogy mit kell még elintézniük, vagy ő engem. . .

    Az eskuvo. hu-n hívták fel rá a figyelmem, hogy egy cseppet se aggódjak, mert mindig lesz váratlan esemény, és aznap SENKIVEL se foglalkozzak, csak a párommal. . . Ez bejött, még jó hogy mondták, így mindig kikapcsoltam :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589400 (117)
     
  7. 2004. január 7. 11:45120.
    Orulok, hogy nem bantottam meg senkit es azzal teljesen egyetertek, hogy mindenki sajat mentalitasa alapjan donti ezt el, levelemben senkit nem is akartam lebeszelni a nagy eskuvorol. Azzal viszont nem ertek egyet, hogy aki nagy dumas, sminkeli magat, az nagy eskuvot akar aki pedig nem az csendeset. En speciel olyan helyen dolgozom ahol zajlik korulottem az elet, nagy dumas is vagyok es sminkelem is magam, de megis a csend es nyugalom mellett dontottem. Ugy tunik kisebbsegben vagyok mert rajtam kivul meg senki nem irt olyat, hogy igy eskudott volna :-)) ez persze nem baj, es tudom hogy ilyen vilagban elunk.

    Mindenkinek nagyon sok boldogsagot! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_903864 (91)
     
  8. Torolt_felhasznalo_589400
    Torolt_felhasznalo_589400
    2004. január 7. 11:44119.
    Ruhája válogatja! Én szinte meg sem éreztem a súlyát(pedig a felsőrésze tiszta gyönygy volt) az uszály sem volt nehéz. Nekem nem volt semmi gondom a ruhában való mozgással. . .
    előzmény:
    hibik (116)
     
  9. Torolt_felhasznalo_529634
    Torolt_felhasznalo_529634
    2004. január 7. 11:42118.
    jah anyáról ne is beszéljünk :)) szerintem simán leszervezné helyettem az egészet ha hagynám, anyira várja :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589400 (117)
     
  10. Torolt_felhasznalo_589400
    Torolt_felhasznalo_589400
    2004. január 7. 11:40117.
    én is az anyukám nógatására kezdtem el szervezkedni, de nagyon hamar belejön élvezettel ám az ember és érdemes hamar elkezdeni, hogy a nagynap előtt már nyugodtan hátradőlhess, aznap meg semmivel se kelljen már törődi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_529634 (114)
     
  11. 2004. január 7. 11:40116.
    Nekem uszályos volt! És fantasztikus volt! Engem nem tanítottak járni, marha nehéz pl. egy esküvői ruha. . . Leülni is kész szenvedés. Célszerű megkérni a szalonost, hogy mutassák meg, magyarázzák el, mert nem mindenhol teszik. . .
    Segítséget kell kérni, pl. a koszorús lányok bontsák le a templom előtt az uszályt, (nem is olyan vészes) utána csak húzni kell magad mögött. Esetleg fordulásnál van egy kis gáz, de kézzel nyugodtak rá lehet segíteni. Rugdosni nem célszerű, mert ha esetleg beleakadsz, vagy eltéped, akkor bizony ki kell fizetni. Levonják a kaucióból. Ja, tényleg. Az is elég húzos volt nekem. . .
    előzmény:
    tulipán6 (109)
     
  12. Torolt_felhasznalo_589400
    Torolt_felhasznalo_589400
    2004. január 7. 11:37115.
    Én is kiakadtam ám rendesen!!

    Tulipán!

    Nekem lecsatolható uszályom volt (a bemoldalon asszem látszik milyen hosszú) és csak a szertartásokra + a fényképeszkedéshez vettem/csatoltattam fel a koszorús lányokkal, mert abban csak előre lehet menni(nem futhasz el a végzeted elők :-)) de olyan jó vonulni vele!! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_594997 (105)
     
  13. Torolt_felhasznalo_529634
    Torolt_felhasznalo_529634
    2004. január 7. 11:37114.
    nah ezzel én is tök ugyan így vagyok. igazából a hátam közepére sem hiányzik ez a rengeteg rohangálás, meg utánamászkálás. meg igazából én sem érzem, hogy késő lenne már, de mindenki riogat. . . :(
    előzmény:
    Amanda* (104)
     
  14. 2004. január 7. 11:36113.
    Nem nézünk hülyének! Mindenkinek szíve joga a saját nagy napjáról gondoskodni és mi max. csak ötleteket adhatunk hozzá!

    Viszont tényleg nem árt mihamarabb elintézni a foglalásokat, mert meglepő, de mindig van egy-két pár (ha nem több), aki akkor esküdik, mint amikor ti tervezitek. . . Én többször meglepődtem. . .
    előzmény:
    Amanda* (104)
     
  15. 2004. január 7. 11:36112.
    Még valami eszembe jutott. Nem olvastam vissza, bocs ha már valaki írt róla! Január tájékában szokott lenni az esküvő kiállítás. Szerintem oda érdemes elmenni, mert ott rengeteg ruhakölcsönző van a teljes kínálatával, sőt már le is lehet foglani. Én ott egy csomót felpróbáltam, sőt ki is választottam azt amelyik majd szóba jöhet. Tavaszal már végig se kellet járnom a szalonokat, rögtön abba mentem el ami mellett dönöttem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. január 7. 11:35111.
    Csak az esküvő után kezdődött a dolog. Szegény teljesen meglepődött!
    előzmény:
    hibik (106)
     
  17. Torolt_felhasznalo_589400
    Torolt_felhasznalo_589400
    2004. január 7. 11:33110.
    Pesten a Nagykörúton, de már nem emlékszem melyikbe, annyi van ott. De nem volt semmi különös eltérés a szalonban a többihez képest, csak nem akarnak potyapróbálgatót (én is voltam még azután is ruhát próbálni hogy lefoglaltam már, csak az érzés miatt! :-)
    előzmény:
    tulipán6 (103)
     
  18. 2004. január 7. 11:33109.
    Valakinek volt uszályos ruhája?

    Egyszer azt hallottam, hogy abban külön meg kell tanulni járni, mert valahogy a lábaddal kell megrúgni, hogy mögéd kerüljön ha pl. fordulsz.

    Érdekelnének a tapasztalatok mert némelyik olyan szép! Viszont azt nem kockáztatnám, hogy orra essek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_664506
    Torolt_felhasznalo_664506
    2004. január 7. 11:33108.
    Megyek ebédelni, aztán délután visszaolvaslak benneteket! Puszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. január 7. 11:31107.
    Sziasztok! Nekünk 6 éve volt az esküvőnk. Csak annyiban volt más mint a többi, hogy a templom után egy hajóra mentünk ott volt a kaja meg minden. Délután 5-8-ig ment a hajó kb 80-an voltunk.
    A vidéki rokonok nagyon örültek, mert utána még haza tudtak menni, ráadásul nagyon élvezték a hajókázást Budapesten.
    Azóta több esküvő volt a rokonságban, de még mindenki a mienket emlegeti, mert egy idő után már az összes éttermes esküvő egybe folyik.
    Viszont mi nem akartunk táncolni meg nagy lagzit. Ha valaki olyat akar, annak nem jó a hajó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. január 7. 11:31106.
    Tulipán! Lehet a bnőd azért sirt az esküvőn, mert már bántotta a srác? Szegény, így tényleg nem lett volna szabad menekülni. De egyébiránt megértem. . .
    előzmény:
    tulipán6 (90)
     
  22. Torolt_felhasznalo_594997
    Torolt_felhasznalo_594997
    2004. január 7. 11:30105.
    o-óóó, ez új. Milyen rendszer ez, én oda be sem tenném a lábam, több okból. A legfontosabb, hogy rémes az üzletpolitikájuk. Ők azért vannak, hogy kiszolgáljanak. Akkor a kukacos vevőt a közértbe sem engedik be, csak ha előre fizet?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589400 (100)
     
  23. Torolt_felhasznalo_664506
    Torolt_felhasznalo_664506
    2004. január 7. 11:30104.
    Ez az, amiért borsózik a hátam az egész szervezéstől. . . Mindenki ideges, pánikol, hogy minél előbb minden le legyen szervezve. . . nem tudom Ti hogy vagytok ezzel, de én nevetségesnek tartom, hogy januárban foglalják le a RUHÁT az augusztusi esküvőre. . . de most komolyan, nincs igazam? Pont ezért nem érzem még magamban a tüzet, és az erőt, hogy belevessem magam igazából a szervezésbe. . . már az önkorm. -nál lévő hölgy is olyan közömbösen, sőt inkább lekezelően bánt velünk, mikor bementünk. . . aztán ez a húúúú, milyen későn kezdik szervezni című dolgok. . . még nem volt benne részem, de gyanítom, hogy lesz. . . szóval jelen pillanatban inkább lennék már feleség, mint az esküvőjét tervezgető mennyasszony. . . most biztos hülyének fogtok néni. . . :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_374401 (96)
     
  24. 2004. január 7. 11:30103.
    Na ilyenről még nem hallottam!

    Ez hol történt? Gondolom egy nagyon drága hely.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589400 (100)
     
  25. 2004. január 7. 11:29102.
    A téli ruhákról jutott eszembe , hogy ha télen lett volna az esküvőm biztosan másik ruhám lett volna . Probáltam egy la sposa modellt , csipke harang hosszú újja volt , és álomszép. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top