Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2004-es esküvők :)

Torolt_felhasznalo_374401
Torolt_felhasznalo_374401
Létrehozva: 2004. január 7. 09:35
Sziasztok kedves érdeklődők :)
Csatlakozzatok ha kérdéseitek vannak mint nekem, bizonytalanok vagytok mint én, lázban égtek, vagy ha csak beszélgetnétek erről a varázslatos dologról. Nagyon várok minden hozzászólót :)
  1. Torolt_felhasznalo_589400
    Torolt_felhasznalo_589400
    2004. január 7. 11:0976.
    HA szerveznek az adott helyen esküvőt, akkor van egy főnök aki a saját kis csapatát iránítja, vezeti, vele kell beszélnetek. Milyen menüket, milyen árban vállalnak, különleges kérést teljesítenek e, lehet e külön hozatni sütiket (sok rokon ezt szereti, de valahol nem engednek behozatni ez fontos!!), az italt szervezhetitek e külön (a vendéglátós ár nagyon magas, megéri Neked több energiát bele feccölni), a maradékokat apró sütik, sültek bedobozolják e a távozó vendégeknek("úticsomag"), mert ez nem mindenhol szokás. Milyen egyéb rezsivel (munkadíj, villany, bérleti díj, takarítás) vállalják. . . szóval eléggé felkészülten (kérdésekkel) kellene érdeklődni
    előzmény:
    Amanda* (64)
     
  2. Torolt_felhasznalo_594997
    Torolt_felhasznalo_594997
    2004. január 7. 11:0875.
    Az szép. Viszont fel kellene próbálni, mert lehet, hogy valamiért a tükör nem azt fogja visszaadni amit látni szeretnél, egy másik, ami viszont olyan semmitmondónak tűnik a sorban felvéve egy álom. Érdemes rajta elgondolkodni. Ha mégsem ez az álom akkor legalább azért nem fáj már a szíved.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_374401 (72)
     
  3. 2004. január 7. 11:0774.
    Szami!! Nekem is Eddy K. volt!!! Olyan szépek azok a ruhák!!!! Egyébként én úgy választottam ruhát, hogy felmentem az internetre, végignéztem az összes esküvői oldalt, kiválsztottam ami nekem tetszett (Eddy K. ), kiírtam a bp. -i szalonokat, felhívtam őket, és ahol a legkedvesebb nő vette fel, oda mentem :)))) Voltak nagyon bunkók is. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_374401 (72)
     
  4. 2004. január 7. 11:0573.
    Tulipán! Én egész végig attól rettegtem, hogy bőgni fogok, sajnos hajlamos vagyok rá . . . De eléggé meglepődtem, mert annyira be voltam tojva (bocs, de ténykleg berezeltem, mikor kinyílt a templom ajtaja), hogy azt hittem elájulok. Aztán bent meg majd meg haltam, mert a fátylam egy katlan volt, és csorgott rólam a víz. . . Egész végig azért imádkoztam, hogy legyen már vége :( De amúgy felejthetelen élmény volt.
    Viszont anyukám se sírt!!!
    Csak a koszorús lányaim!?! :) (annyi idősek mint én)
    előzmény:
    tulipán6 (63)
     
  5. Torolt_felhasznalo_374401
    Torolt_felhasznalo_374401
    2004. január 7. 11:0572.
    Tudom, tudom !! Szóval valami ilyet kéne találni.
    Vagyis amelyik a kedvencem, az ugye a többivel együtt Eddy K. modell és egy vagyon. 80-130 e. között van az ára.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_594997 (68)
     
  6. 2004. január 7. 11:0571.
    Mi is ketszer hazasodtunk, de ennek az volt az oka, hogy elöször Berlinben (polgari)majd kesöbb Magyaro-on(templomi). En nagyon elveztem!De persze szamomra a magyar "volt az igazi"!Soha ilyen boldognak nem ereztem magam, mint ezen a napon!Valoban felejthetetlen, ha elöveszem a fenykepeket es atnezem, ujra atelem az egesz napot. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_594997
    Torolt_felhasznalo_594997
    2004. január 7. 11:0470.
    Erre való a manapság oly divatos nászajándék lista.
    előzmény:
    tulipán6 (67)
     
  8. Torolt_felhasznalo_374401
    Torolt_felhasznalo_374401
    2004. január 7. 11:0369.
    Mi is most kezdünk ezzel foglalkozni, és úgy tervezzük, hogy ahová bemegyünk, ott kajálunk egyet-ki is derül, hogy hogyan főznek. Ezt ha egy pár helyen eljátszod, akkor ugye kiderül, hogy hol volt jobb az étel. Ha ott vagy a kiválasztottnál, akkor már lehet menüválasztékot kérni, és árajánlatot. Szerintem.
    előzmény:
    Amanda* (64)
     
  9. Torolt_felhasznalo_594997
    Torolt_felhasznalo_594997
    2004. január 7. 11:0368.
    Én már írtam hogy gyönyörű:o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_374401 (65)
     
  10. 2004. január 7. 11:0367.
    Egyébként mi is már 3 éve együtt élünk, de ajándékok gyanánt mégis becsúszott több pohárkészlet, meg hasonlók. Nembaj, ha nagyon összekapunk, majd lesz mit csapkodni! (hi-hi)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589400 (60)
     
  11. Torolt_felhasznalo_594997
    Torolt_felhasznalo_594997
    2004. január 7. 11:0266.
    Lehet CD is, sőt valahol csak az van.
    Én nagyon bőgős vagyok, de a saját esküvőnket sikeresen megúsztam, bár komoly erőfeszítésbe került.
    Egyébként sem szoktam sminkelni, de akkor meg egyáltalán nem kencéztem, mondván, hogy néz ki egy menyasszony elkent festékkel.
    előzmény:
    tulipán6 (63)
     
  12. Torolt_felhasznalo_374401
    Torolt_felhasznalo_374401
    2004. január 7. 11:0165.
    Csajok, figyu !!

    Ha itt a nevemre kattintotok, akkor a bem. oldalamra bukkantok. Nézzétek meg, ha valakit érdekel az a kép, ami alá az van írva, hogy : egyik kedvencem :) , másik szépség. Ilyen jellegű ruhákat keresek, szeretnék :) Nem habos-babos, hószörny kinézetűt, hanem ahogy látjátok báli jellegűt. És mondjatok majd véleményt !!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_664506
    Torolt_felhasznalo_664506
    2004. január 7. 11:0164.
    Sziasztok! Lehet, hogy buta lesz a kérdés, de azért felteszem. . . Hogyan érdemes a helyszínt kiválasztani. Már a vacsora helyszínére gondolok. . . Bemegy az ember néhány szimpatikus étterembe, és keresi a főnököt? Vagy kivel kell beszélni? Mit érdemes ilyenkor megbeszélni? Mi nyárra tervezzük az esküvőnket, így hamarosan be akarunk jelentkezni az önkormányzatnál, csak én azt gondolom, hogy előtte jó lenne a helyszínt lefoglalni, nehogy aztán ne találjunk arra az időpontra jó éttermet. . . Szóval mit, kitől, és hogyan érdemes megkérdezni? Vagy Ti hogyan csináltátok/csináljátok ezt. . . Nekem valahogy ez a része a "legmisztikusabb". . . . Mert a helyszín ugye nagyon fontos. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. január 7. 10:5963.
    Ha jól értettem valaki azt írta, hogy a polgári esküvőn élőzene volt. Lehet CD-ről is? Ugyanis mindig úgy képzeltem el, hogy a Házibuli zenéjére fogunk bevonulni, annyira szép szám! Biztos bőgni fogok, mert már most könnyes lett a szemem!

    Tényleg ti sírtatok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_594997
    Torolt_felhasznalo_594997
    2004. január 7. 10:5962.
    Nyugi, egyébként gyönyörűek a képek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_374401 (61)
     
  16. Torolt_felhasznalo_374401
    Torolt_felhasznalo_374401
    2004. január 7. 10:5761.
    Én attól pánikolok, hogy nem találunk megfelelő vendéglőt, bár Gödöllőn 2 hely is van ami számításba jöhet. Az egyik a kastéllyal szemben :) Ja és hát természetes, hogy a kastélyba ill. a parkjába megyünk fényképezkedni :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_589400
    Torolt_felhasznalo_589400
    2004. január 7. 10:5660.
    Nekünk sokan a szülőket kérdezték, mire van szükségünk, mert már 1 éve együtt éltünk, tehát gondolták nem sokmindenben szenvedünk hiányt, és ők a nagyon közelieknek adtak ajándék tippeket, de mivel 110-en voltunk javarészt pénzt kaptunk és néhány családtól ajándékot és nem is volt duplázódás!!
    Esetleg azzal tudtok sokat spórolni, ha valamely barát rokon vállalkozása keretén belül itallal is kereskedik és akkor ő beszerzi az alkoholt és ami megmarad azt a saját vállalkozásába fel tudja hazsnálni, így csak annyit kell kifizetni nagykeráron amennyit elfogyasztottak! Mi a női italt (Baileyst, az nagyon fogyott) pl. házilag készítettük így sok ezrest lehetett megspórolni és senkit nem érdekelt, hogy nem igazi!!
    előzmény:
    tulipán6 (46)
     
  18. 2004. január 7. 10:5459.
    Nekem kétfajta esküvőm volt. Mivel lakáshitel miatt kicsit meg kellett módosítani a polgári idejét, így hamarabb házasodtunk össze jogilag. Nos, nekem így részem volt 6+1 fő (mi ketten+2 tanu+anyukám+unokatesóm+anyakönyvvez. ) -s esküvőben. Az egy jó buli volt, de fel sem ér egy igazi lagzival, mégha kevesen vannak is. De a hangulat teljesen más! Szerintem érdemes egy picit költeni rá, életre szóló emlék!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. január 7. 10:5458.
    Szia !
    A szomszédunknak télen , februárban volt az esküvőjük és nagyon szép ruhája volt a lánynak , szóval biztosan találsz vmi szépet !
    előzmény:
    ZiD (51)
     
  20. 2004. január 7. 10:5357.
    Ez is ismerős :))
    Nekünk most "csak " 50 ezer a törl részlet , de ha még felveszünk hitelt , mert ugye kell az építkezéshetz , akkor nekünk is 100 ezer fellett lesz . . . . .
    előzmény:
    tulipán6 (54)
     
  21. Torolt_felhasznalo_594997
    Torolt_felhasznalo_594997
    2004. január 7. 10:5256.
    Eléggé fűteni fog az izgalom. Rajta, én szurkolok Neked. Értesíts az eredményről.
    előzmény:
    ZiD (51)
     
  22. 2004. január 7. 10:5155.
    Én végül megvettem a ruhámat , mert nem volt nagy külömbség a vétel is a bérlés között. Én is vidéken , Érden vettem , 85 ezerért , a szalont egyébként mindenkinek csak ajánlani tudom . A bp-i árakhoz képest olcsóbb is !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. január 7. 10:5154.
    Sajnos nekünk már az induláshoz két hitelt kellet felvennünk, úgyhogy most 100. 000l-t törleszthetünk havonta, ráadásul albérletben lakunk. Sajnos most még egy újságot sem merek megvenni magamnak, nemhogy félretegyünk belőle. Bocs, ezt nem panaszkodásnak írom. Nagyon örülök, hogy végre lesz egy házikónk, csak hát így nem tudom miből fizetjük ki az esküvőt. Mindenesetre szorgalmasan lottózok!!!
    előzmény:
    Szandra24 (38)
     
  24. 2004. január 7. 10:5153.
    Hú az biztos jó lesz!! Mi is részben a befolyt pénzből fizettük a nászutat.
    előzmény:
    tulipán6 (46)
     
  25. 2004. január 7. 10:5052.
    Sziasztok! Nekünk idén lesz az esküvőnk. Mivel mindkettőnknek már csak az anyukája él, s ráadásul nekem még van két kisebb testvérem, a szülők nem tudnak beszállni a költségekbe. Nekem egyébként sem volt vágyam nagy lagzi, így végülis az a megoldás született, hogy a templomi esküvő után egy kis állofogadás lesz. Így talán mindenkinek a kedvére tudunk tenni. Egyébként is csak egy szűk baráti és családi kör lesz ott (max 40 fő). Egyébként az időpont június 12. Ez a tempomi, ami Pesten lesz, a polgári pedig korábban vidéken lesz. Az időpontok és a hely megvan. Mivel nagy lagzi nem lesz, kevesebb a szervezni való is, úgy gondolom a többit elég lesz márciusban elkezdeni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top