Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2004-es esküvők :)

Torolt_felhasznalo_374401
Torolt_felhasznalo_374401
Létrehozva: 2004. január 7. 09:35
Sziasztok kedves érdeklődők :)
Csatlakozzatok ha kérdéseitek vannak mint nekem, bizonytalanok vagytok mint én, lázban égtek, vagy ha csak beszélgetnétek erről a varázslatos dologról. Nagyon várok minden hozzászólót :)
  1. Torolt_felhasznalo_948471
    Torolt_felhasznalo_948471
    2004. augusztus 27. 09:033451.
    Sziasztok lányok!
    Eladósorba került a ruhám. Pántnélküli, elöl rózsa rátéttel, nagyszoknyás. Ki lett tisztítva, tehát hófehér. Adom hozzá az abroncsot, majdnem fenékig érő fátylat, hosszú kesztyűt, rózsákat a hajba. 2 képet felraktam a bemoldalamra, ha van rá igény, rakok fel még. A képekhez képest annyi a különbség, hogy a legfelső tüll szoknya le lett véve, mert elszakadt. Így maradt a fehér selyem felsőszoknya, alatta van 2 tüll alsószoknya. 38-as méret, 165 cm magas menyasszonynak ideális. Ha nem akarod felvenni az abroncsot, akkor magasabbnak kell lenned hozzá. Nagyon szép tartása van a két merev tüll alsószoknyától is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. augusztus 26. 21:153450.
    Én megnövesztettem a hajamat, de így is nagyon kevés és vékonyszálú, ezért póthajat vettem, abból lesz a konty. Tök jó, mert nem is látszik, hogy nem az én hajam :))
    előzmény:
    Spengike (3449)
     
  3. 2004. augusztus 26. 07:333449.
    Sziasztok Lányok!!!

    Én most szervezem az esküvőmet . Rövid vörös hajam van , tud valaki segíteni milyen legyen a fej dísz, a hajam ? Tudom, hogy nem sok lehetőség közül vélaszthatok , ha esetleg van köztetek rövid hajú , küldhetne képet a nagy napról, neki hogy sikerült megoldani ezt a problémát . köszi .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. augusztus 25. 21:053448.
    Szia! Akkor "újra" gratulálunk :))

    Érdekes, úgy látszik lassan vége a sok lagzinak, mert egyre kisebb a topic látogatottsága. . . Pedig még páran a nagy esemény előtt vagyunk, pl. én is. Lányok, asszonyok, kíváncsiak vagyunk az eseményekre, fényképekre, tessék tájékoztatni minket! :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_907285 (3447)
     
  5. Torolt_felhasznalo_907285
    Torolt_felhasznalo_907285
    2004. augusztus 25. 18:463447.
    Szia minden menyasszony és újasszony!
    3 nap múlva (ismét:))) újasszony leszek.
    Jobban izgulok ezerszer mint az elsőnél. . . .
    de remélem nagyon jó buli lesz!
    Mindenkinek sok boldogságot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_136808
    Torolt_felhasznalo_136808
    2004. augusztus 21. 21:273446.
    Sziasztok! Nekem is a nyáron volt az esküvőm. Nagyon szépen sikerült minden, tényleg érdemes erre a napra ennyit készülni. Feltettem a bem. oldalamra néhány dolgot, amiknek én is örültem volna esküvő ekőtt, ha erre az egy alkalomra olcsóbban tudom megszerezni. Kukkancsatok be, hisz nem tart semeddig, és hátha találtok valamit, ami pont kellene, és itt olcsóbb. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_206308
    Torolt_felhasznalo_206308
    2004. augusztus 19. 12:053445.
    Szia, gratula és ne izgulj nagyon, csak egy picit!
    Az esküvős könyvem írta, hogy pótharisnyát (ha viselsz) és zsepit ne felejtsen a menyasszony magával vinni. .
    előzmény:
    vik-vuk (3444)
     
  8. 2004. augusztus 17. 12:183444.
    Sziasztok!
    Még 3 hét van hátra, Kezdek izgulni. Folyamatosan azt hiszem, hogy valamit teljesen elfelejtek:((
    Segitesetek, ha van valami jó ötletek, amit elszoktak felejteni:))
    Hú már értelemesen se tudok irni. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_109426
    Torolt_felhasznalo_109426
    2004. augusztus 16. 19:053443.
    hali gondoljatok rám, mert csütkén mondom ki az igent. . . .

    Majd beszámolok. . . .
    puszi mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_353665
    Torolt_felhasznalo_353665
    2004. augusztus 16. 10:213442.
    Sziasztok!
    Nekünk a zuglói hivatalban lesz az esküvőnk, mi az utolsó pillanatban próbáltunk időpontot találni, és sikerült. Az anyakönyvezető nagyon-nagyon kedves volt és segítőkész. Mi zuglóban lakunk, így nekünk ez volt a legközelebbi, de a többi önkormányzatot is hívtam , már sehol nem volt időpont. Így nagyon szerencsésen alakult a dolog. Szerintem hívd őket, a neten van telefon számuk is.
    előzmény:
    Shey (3431)
     
  11. 2004. augusztus 12. 09:363441.


    Ha az evangélikus vallást választod (ami nagyon engedékeny) akkor ajánlom a fasori lelkész bácsit
    nagyon kedves ember!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_804483
    Torolt_felhasznalo_804483
    2004. augusztus 12. 08:423440.
    Az én férjem sincs megkeresztelve. Nem a papon múlik, hogy házashattok e templomban annak ellenére, hogy te nem vagy megkeresztelve. Egyházjogilag engedélyezett a katolokus egyháznál, hogy ha az egyik fél katolikus akkor már lehet egyházi esküvő. (tulajdonképpen ha te pl. evangélikus lennél az ugyan annyi mint ha felekezet nélküli vagy, hiszen nem vagy katolikus)
    Ha meg akarnál keresztelkedni az persze más: valahol néhány beszélgetés után megkeresztelnek, valahol több éves procedúra. Na ez tényleg a papon is múlik. De ahogy írtál abból arra következtetek, hogy te az egyházi esküvő gondolatáért sem rajongsz nem a keresztelésért :-)
    A jegyesoktatás is egyházközségenkként más. Nekünk 8 alkalom volt, de hallottam ennél hosszabbról is meg rövidebbről is.
    Amúgy nekünk az egész szertatás menetét elküldték e-mailben és a választható részeket mi választottuk ki. És ez is mindenhol így van, legfeljebb nem e-mailben kapod meg:-) (az eskü szövege a te esetetben más mint a katolikus párodé, de ha azt akarod hogy egyforma legyen a 2 eskü ez elől sem zárkóznak el)
    előzmény:
    norka25 (3438)
     
  13. Torolt_felhasznalo_438630
    Torolt_felhasznalo_438630
    2004. augusztus 12. 08:033439.
    Szia Norka!

    Ez tényleg pap-függő dolog, mert pl. nálunk senki nem esküdhet úgy templomban, hogy nincs megkeresztelve, viszont a 10km- re lévőben megengedi a pap. Hogy kell-e hozzá valamit kitölteni vagy aláírni nem tudom. Ha a párod meg van keresztelve, akkor neki a keresztlevelet kell csak bekérnie attól a plébániától, ahol keresztelve lett (kivétel, ha ott lenne az esküvő is). A mi csopotuknban a jegyesoktatáson volt olyan menyasszony, aki az esküvő miatt keresztelkedett meg. Nekünk 10 alkalom volt az oktatás, de általában 3-4 alkolomról hallottam más helyekről. Először féltem tőle, hogy tömény hittan lesz, de szerencsére nem így volt, mert elég sokat beszélgettünk a családról, gyerekekről és érzésekről. Nagyon jó kis csapat jött össze és szépen sorban megyünk gratulálgatni az esküvőkre.

    Szóval szerintem mindenképpen a pappal kell beszélni, hogy így működik-e a dolog. És a szertartást is biztos meg lehet beszélni vele. Annyit valószínű, hogy melyik részt olvassa fel a bibiliából.
    előzmény:
    norka25 (3438)
     
  14. 2004. augusztus 10. 14:443438.
    Köszi a választ, már csak az a kérdésem, hogy azért mindenhol CSAk a jegyesoktatást várják el tőlem, tehát keresztlevél se kell eszerint?
    A másik, hogy a párom nem csinált semmiféle vallási "megerősítést", neki mire lehet majd szüksége? vagy elég, ha 2 évig járt hittanra meg misékre gyerekkorában?
    Három katolikus templomi szertartást láttam már, egy se volt ugyanolyan. Lehet kérni, hogy ne legyen nagyon "bigott" a szertartás? vagy ez is a paptól függ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. augusztus 10. 13:263437.
    Szia, jobb, ha nem vagy megkeresztelve, mint ha meglennél, de nem lettél volna első áldozó. Így csak egy formanyomtatványt kell kitölteni, hogy a vallásos párod egy "pogánnyal" házasodhasson. Ez a legegyszerűbb eset. Jegyesoktatásra természetesen el kell járni, hogy hányszor az a paptól függ, nézzétek ki a templomot és konkrétan ott érdeklődjetek. Sajnos az egyház nem egységes. (és most nagyon finoman fogalmaztam)
    előzmény:
    norka25 (3435)
     
  16. 2004. augusztus 10. 12:373436.
    Nekünk június 26-án volt az esküvőnk. Nagyon jól sikerült. Csak 35-en voltunk. Több volt a barát, mint a rokon. Pont így volt tökéletes. Persze a rokonok már előre belekavartak mindenbe. Az egyik ismerősöm azt mondta, hogy az esküvője volt az élete legszebb napja addig, amíg meg nem született a fia. Hát én is így voltam ezzel. Egy napra királynő voltam. Valaki mondta előttem, hogy úgy álljatok a dolgokhoz, hogy ez a nap rólatok szól. Teljesen egyetértek. Ne hagyjátok befolyásolni magatokat. A sógórnőm is le akart beszélni a ruhámról, de szerencsére nem hagytam magam, pedig már teljesen lelki beteg voltam miatta. Szerintem, ha hagyom magam, akkor egész életemben bántam volna. Mindenki azt mondta, hogy milyen szép voltam.
    Én x-né xy lettem. Most, hogy minden nap 50x kell leírnom, kicsit hosszúnak tűnik.
    A jogosítványomat 9 000 Ft-ért cserélték ki, a személyimet lakcímkártyával 2500-ért. A többit még nem intéztem.
    Sok boldogságot mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. augusztus 10. 11:493435.
    Sziasztok!

    Már írtam korábban. Húsvéti esküvő persze lefújva, marad valamikor húsvét utánra-pünkösd előttre, annál is inkább, mert a családi kupaktanács hétvégén azt szorgalmazza, hogy legyen katolikus templomi esküvő. A leendő férjem családja vallásos, de anyámnak sincs ellenére a dolog. . . A kérdésem, mi van akkor, ha én meg sem vagyok keresztelve? a párom meg van, 2 évig járt is hittanra. ennyi. nekem mit kell majd tennem az ügy érdekében? igazából én szeretnék kimaradni a vallásból, meg ilyesmiből, lehetséges, hogy csak a jegyesoktatásra kell elmennem? hogy kéri a katolikus egyház? köszi a segítséget
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. augusztus 9. 16:303434.
    Nem kötelező a lakhely szerinti hivatalba menni, bárhova mehettek. Nekünk a polgári pont olyan volt, amilyet Ti is szeretnétek, 5 perc: csak igen-igen/csókolozás/aláírás :-)) és csak 4en voltunk, nem került semmibe. (csepeli hivatal)
    előzmény:
    Shey (3431)
     
  19. Torolt_felhasznalo_206308
    Torolt_felhasznalo_206308
    2004. augusztus 9. 15:243433.
    A kikérő tudtommal az az esemény, amivel kezdetét veszi a lakodalom: a vőlegény a vőféllyel a menyasszony házához megy és onnan "kikéri" őt az esküvőre és a közös életükre. Kb. erről szólhat, bár én csak nagyvonalakban olvastam erről a témáról, merta mi esküvőnkön nem lesz ilyen. Általában faluhelyen szokás, de ez persze nem jelenti azt, hogy máshol nem lehetne. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603460 (3430)
     
  20. Torolt_felhasznalo_206308
    Torolt_felhasznalo_206308
    2004. augusztus 9. 15:223432.
    Szia, a zuglói hivatallal vigyázni kell, mert a barátnőmék is megjárták: július végén már csak novemberre lehetett (volna) bejelentkezni!!! Sajnos ez az egyik legnépesepp kerület, ott még egy vízóra-átírás is tortúra a zuglói kolleganőm szerint. . .
    De talán ha nem szombaton akarjátok, hamarabb is lehet. .
    A mi polgári szertartásunk ingyen lesz (bár nem zuglóban), viszont ebben a topicban már volt erről szó, érdemes visszaolvasgatni.
    Szép készülődést!
    előzmény:
    Shey (3431)
     
  21. 2004. augusztus 9. 13:293431.
    Sziasztok!

    A párommal 6 éve vagyunk együtt, szeretnénk összeházasodni, mivel pár hónap múlva össze is költözünk. De olyan esküvőt szeretnénk, amiben nincs a legkisebb csinnadratta se, nem is hívunk meg senkit, csak a tanúk meg mi. :)Anyagilag sem bírnánk(az új lakás miatt), de amúgy sincs rá semmi szükségünk, mert utáljuk a felhajtást, azt szeretnénk, ha csak rólunk szólna és senki másra nem kellene odafigyelni. .

    Szóval lányok az a kérdésem, hogy szerintetek mikorra kapnánk kb. időpontot a zuglói polgármesteribe és mennyibe kerül a legegyszerűbb polgári szertartás?Annyira fogalmam sincs az egészről. Köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_603460
    Torolt_felhasznalo_603460
    2004. augusztus 9. 12:553430.
    Sziasztok!

    Mi az a kikérő?
    Lehet h. erre felénk ez nem szokás, vagy ilyen buta vagyok h. nem tudom??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206308 (3429)
     
  23. Torolt_felhasznalo_206308
    Torolt_felhasznalo_206308
    2004. augusztus 9. 11:063429.
    Szia, hát gratula az esküvőhöz!
    Felénk nem esett szombaton, csak borongott picit, talán nektek sem mosta el az eső a kikérőt. . Jól sikerült minden a nagy napon? Nagyon elfáradtatok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772020 (3428)
     
  24. Torolt_felhasznalo_772020
    Torolt_felhasznalo_772020
    2004. augusztus 7. 13:393428.
    Sziasztok!

    Ma délután fél 5-kor lesz az esküvőnk, illetve megerősítési ceremóniánk. Kb 2 órája jött rám az ideg, mert beborult. . . :-( Egyébként nem izgulok(annyira). Még vissza van a kozmetikus és az öltözködés. Most egyedül vagyok, mert a többiek díszítik a kaput. . . nagyon szép lesz! :-)
    A párom kb 4-körül jön értem a násznéppel és kikérőt terveztünk, remélem nem mossa el az eső. Fényképezkedni a ceremónia után megyünk, bízom benne, hogy sikerül a külső helyszínen megoldani.

    Hát "röviden" ennyi. Szorítsatok nekünk!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. augusztus 7. 10:283427.
    Na végre eljutottunk oda, hogy bejelentkeztünk az esküvőre. . . Persze nem fog simán menni a dolog, mert meg kell, hogy előzze egx költözés egy házba, amit persze nem tudjuk mikor bejeznek be. . . . Ezért mondtuk egy dátumot , de mondtam az av-nek, hogy lehet hogy módosuni fog, mert a költözéstől, és egyebektől függ. Persze mivel mindkettőnknek második esküvő, nekem már attól görcsbe szorul a gyomrom, hogy igaz, hogy minimális venégsereg lenne, és minimális lakodalom. Ezért aztán megbeszéltük a párommal, hogy majd ha meglesz a költözés, akkor egyszer stikában elmegyünk ketten, és aláírjuk a könyvet, ez kb. 5 perc lesz, és semmi felhajtás. . . . Szerintem meg fogják bocsájtani a rokonok, hogy így csináljuk:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top